تحصیل

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان ، مجموعه ای متمایز از تحصیل در مراکز آموزش عالی را برای دانشجویان تداعی می کند ، از رتبه برتر دانشگاه و امکانات تحصیلی بی نظیر تا فرصت های پژوهشی و کاری که پیش روی هر دانشجو در این کشور قرار می گیرد ، تجربه تحصیل در فرانسه را یکی از منحصربفردترین ها در جهان می سازد ، در ادامه این مقاله از آی مهاجرتی با ما باشید تا با تحصیل در فرانسه بهتر و بیشتر آشنا شوید.

همچنین اگر تمایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارید ، دانشگاه های معتبر فرانسه می توانند بهترین میزبان شما باشند ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را بخوانید.

این کشور از تاریخ طولانی خود در علم ، ادبیات ، هنر و تاریخ در رشته های مختلف تحصیلی استفاده نموده و هر آنچه را که شما از رشته خود انتظار داشته باشید ، در اختیارتان قرار خواهد گرفت ، دانشگاه ها و موسسات فرانسوی به داشتن کلاس های کوچک معروف هستند که بدان معناست که شما به عنوان یک دانشجو می توانید به راحتی با استاد خود در تماس بوده و تمامی سوالات خود را مطرح کنید.

هنگامی که تحصیل در فرانسه را انتخاب می کنید ، می توانید مدارس ، دانشگاه ها و مؤسساتی را بیابید که به طور خاص به موضوعی مورد علاقه تان اختصاص داده شده اند و از آنجایی که فرانسه همیشه توانسته است برخی از بزرگترین دستاوردها را در زمینه تجارت ، اقتصاد ، هنر و علم داشته باشد ، مطمئن باشید که به جمع دیگر متخصصان رشته خود خواهید پیوست.

سیستم آموزشی فرانسه

چنانچه شما تمایل دارید تا فرزند خود را قبل از ورود به دانشگاه به سیستم آموزشی فرانسه وارد سازید نه تنها با مشکلی مواجه نخواهید بود بلکه گام بزرگی را در ساختن آینده ای روشن برای فرزندتان خواهید برداشت ، تنها اقدام مهم شما در این زمینه اطلاع از سیستم آموزشی فرانسه به همراه دریافت مشاوره از کارشناسان آی مهاجرتی می باشد.

شما می توانید نسبت به ثبت نام فرزند خود در مدارس دولتی ، خصوصی و بین المللی در فرانسه اقدام کنید که نیازمند درک خوب از هر مقطع تحصیلی متناسب با سن فرزندتان است بخصوص که با یک مانع زبانی در این کشور نیز رو به رو هستید ، طبیعتا تفاوت های قابل توجهی میان این سه نوع مدرسه وجود دارد و برنامه های دو زبانه به بهترین شیوه در مدارس خصوص و یا بین المللی در دسترس هستند ، در مدارس خصوصی شما می توانید مدرسه تک جنسیتی و یا یک وابستگی مذهبی خاص را انتخاب کنید.

این در حالی است که در مدارس دولتی تعداد دانش آموزان در یک کلاس زیاد بوده و مدارس خصوصی به دلیل شهریه بالایی که دریافت می کنند تعداد کمی از دانش آموزان را در بر می گیرند ، خوشبختانه کارشناسان آی مهاجرتی اینجا هستند تا شما عزیزان را برای تحصیل در کشور فرانسه آماده کنند ، سیستم آموزشی فرانسه به شیوه ای بسیار متمرکز و با زیرشاخه های بسیاری سازماندهی شده و برای کودکان بین سه تا 16 سال اجباری و سه دوره اصلی را شامل می شود.

دانش آموزان در مدارس دولتی یا خصوصی

مدارس دولتی فرانسه رایگان ، مشترک و سکولار هستند ؛ برعکس ، مدارس خصوصی اقلیتی بوده و حدود 20% از دانش آموزان از این مدارس استفاده می کنند ، این امکان وجود دارد که برخی از مدارس دولتی نیز برنامه های دو زبانه را ارائه دهند که کیفیت آن به دلیل ظرفیت بالای کلاس ها مانند مدارس خصوصی و یا بین المللی نخواهد بود.

با این وجود ، هر مسیری که فرزند شما دنبال ‌کند به همراه علایق و نمرات تحصیلی او بر تخصصی که در تحصیلات متوسطه خود انتخاب می‌کند تأثیر خواهد گذاشت و به او این امکان را می دهد تا پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان به تحصیلات پرداخته و پس از تکمیل دوره های کارآموزی به بازار کار محلی وارد شوند.

آموزش پیش دبستانی در فرانسه

پیش دبستانی های فرانسوی ( écoles maternelles) آموزش اجباری را برای کودکان سه تا شش ساله فراهم می کنند و به آماده سازی آنها برای مدرسه ابتدایی کمک می کنند ، در آموزش پیش دبستانی مهارت ‌های خواندن نوشتن و شمارش در کودکان تقویت شده و گاهی اوقات شامل یادگیری یک زبان خارجی می‌شوند ، پیش دبستانی ها همچنین راهی عالی برای کودکان بین المللی برای یادگیری زبان فرانسه هستند.

سیستم مدارس ابتدایی در فرانسه

در سیستم آموزشی فرانسه کودکان از سن 6 تا 11 سالگی به مدرسه ابتدایی رفته و باید پنج سال تحصیل را بگذرانند:

 • مقطع CP سنین شش تا هفتم
 • مقطعCE1 سنین هفت تا هشت
 • مقطعCE2 سنین هشت تا نه
 • مقطعCM1 سنین نه تا ده سال
 • مقطع CM2 سنین 10 تا 11
سیستم مدارس ابتدایی در فرانسه

سیستم مدارس ابتدایی در فرانسه این گونه است که فرزند شما باید به مدرسه ای نزدیک خانه شما برود و در صورت تغییر آدرس دلیل خوبی برای جابه جایی وجود داشته باشد و از شهرداری محلی خود و بازرسی مدرسه اجازه بگیرید ، مدارس ابتدایی دولتی در فرانسه رایگان و سکولار هستند و والدین فقط باید هزینه ناهار ، مراقبت های بعد از مدرسه و کلاس های اضافه را بپردازند و دانش آموزان معمولاً درس هایی در زمینه حساب ، جغرافیا ، تاریخ و یک زبان خارجی که اغلب انگلیسی است را می گذرانند.

در مقابل والدینی که تصمیم می گیرند فرزند خود را تحت آموزش خصوصی قرار دهند اغلب این کار را به خاطر ارزش های مذهبی مدرسه ، امکانات شبانه روزی ، یا شهرت ضعیف مدارس دولتی محلی انجام میدهند ، این مدارس شامل برخی برنامه های جایگزین بوده و امکانات بیشتری را در اختیار دانش آموز قرار می دهند.

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی سال تحصیلی در فرانسه از سپتامبر تا ژوئن با پنج تعطیلات اصلی در طول سال بوده و فرزند شما باید تا ژوئن قبل از شروع سال تحصیلی در سپتامبر در مدرسه ثبت نام کند.

سیستم مدارس متوسطه در فرانسه

دانش آموزان در فرانسه بین سنین 11 تا 15 سالگی در مدرسه راهنمایی تحصیل می کنند که اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان بیش از این در مدرسه می مانند و تا سن 18 سالگی به تحصیل ادامه می دهند ، دانش آموزان سه سال آخر دوره متوسطه را در دبیرستان می گذرانند که شامل سه نوع می شود.

دروس اجباری راهنمایی و دبیرستان شامل زبان و ادبیات فرانسه ، تاریخ و جغرافیا ، زبان خارجی ، هنر و صنایع دستی ، آموزش موسیقی ، مدنی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و فناوری می باشد و برنامه درسی توسط وزارت آموزش ملی تنظیم و برای اکثر کالج ها و همچنین موسسات وابسته به AEFE اعمال می شود ، آکادمی ها و مدارس فردی آزادی کمی در برنامه درسی دولتی دارند.

گفتنی است که اگر دوست دارید فرزندتان به زبان مادری شما تحصیل کند مدارس بین المللی خاص فرانسه بهترین گزینه خواهند بود که می‌توانید بین مدارس انگلیسی ( که برنامه‌های درسی آمریکایی یا انگلیسی را آموزش می‌دهند ) یا مدارس سوئدی ، ژاپنی و روسی یکی را انتخاب کنید ، بیشتر اینها در پاریس و اطراف آن قرار دارند.

لیسانس ( IB )در مدارس بین المللی فرانسه

لیسانس ( IB )در مدارس بین المللی فرانسه یک برنامه آموزشی معتبر است که در بیش از 5400 مدرسه در 159 کشور از جمله فرانسه تدریس می شود ، در مجموع23 مدرسه IB در فرانسه وجود دارد که آموزش دوزبانه یا صرفاً به زبان انگلیسی را برای کودکان 3 تا 19 ساله ارائه می دهند.

دانشگاه های سراسر جهان مدرک این نوع مدارس را به عنوان مدرک پذیرش دانشگاه می شناسند و یک گزینه جذاب در میان والدین بین المللی است که مایلند به فرزندان خود پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان بهترین فرصت را برای تحصیل در خارج از کشور بدهند.

زبان تحصیل در فرانسه

زبان تحصیل در فرانسه برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان در اولویت اول زبان فرانسوی است و مدارس دولتی این کشور تا دریافت دیپلم تمامی دروس را به زبان فرانسوی آموزش می دهند ، البته همانگونه که گفتیم به دلیل سطح بالای آموزش در مدارس این کشور همواره زبان دومی به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی از همان سال های نخست مدرسه در برنامه دانش اموزان وجود دارد.

زبان تحصیل در فرانسه

در مدارس دولتی استفاد از زبان دوم که می تواند انگلیسی ، آلمانی و یا سایر زبان ها باشد ، کمرنگ تر از مدارس خصوصی است ، در مدارس خصوصی زبان دوم به عنوان یک زبان آموزشی دروس به کار گرفته می شود و دانش آموزان زبان انتخابی خود را به صورت کاربردی خواهند آموخت ، تحصیل در فرانسه در مدارس بین المللی این کشور این اطمینان را به شما خواهد داد که فرزندانتان به عنوان یک فرد دو زبانه دیپلم خود را دریافت خواهد کرد.

در سیستم آموزش عالی نیز روند بدین گونه است که زبان اکثریت رشته ها در مقطع کارشناسی فرانسوی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان انگلیسی است ، البته انتخاب هر یک از این زبان ها محدودیت های خاص خود را دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

آموزش عالی در فرانسه در سه سطح سازماندهی شده که مطابق با سطوح سایر کشورهای اروپایی است : لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا ، تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم شما را به مقطع کارشناسی و یا لیسانس وارد می سازد ، دوره لیسانس در دانشگاه های فرانسه حداقل سه سال طول می کشد و برای واجد شرایط بودن جهت تحصیل در فرانسه ، باید مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل لیسانس از کشور مبدا خود داشته باشید و به زبان فرانسه مسلط باشید.

سال تحصیلی بسته به برنامه از سپتامبر یا اکتبر شروع می شود و تا ژوئن سال بعد ادامه دارد ، به خاطر داشته باشید که برای آمادگی کامل باید به موقع و حداقل دو ماه قبل از شروع سال تحصیلی برای پذیرش اقدام کنید ، به علاوه شما باید مدارک مهارت زبان خود را به زبان فرانسوی یا انگلیسی ارسال و رونوشت های دقیقی از تحصیلات دبیرستان خود را با تمام موضوعاتی که در آن شرکت کرده اید ارائه دهید.

همچنین باید فرم درخواست دانشگاه انتخابی خود را در وب سایت هر دانشگاه دانلود کنید و سپس با تمام مدارک مورد نیاز ارسال کنید ، هر دانشگاه طبق قوانین فرانسه آزاد است که معیارهای پذیرش خود را تعیین کند و بر اساس پیشینه متقاضی و برنامه ای که متقاضی دنبال می کند ، تصمیمات پذیرش خود را اتخاذ کند.

این آزادی به دانشگاه ها اجازه می دهد تا گروه های دانشجویی با صلاحیت و متعادل را در جهت بالا بردن شهرت دوره های خود جذب کنند.

ارسال درخواست به دانشگاه های فرانسه

اکثر دانشجویان بین المللی که مهاجرت به کشور فرانسه را از طریق دانشگاه های این کشور انتخاب می کنند ، باید در یک دوره کالج شرکت کرده و یا در آزمون ورودی دانشگاه نمره قبولی را به دست آورند.

ورود به دانشگاه های فرانسه کاملا رقابتی است و به خاطر داشته باشید که برای حضور در دانشگاه در یک ترم خاص ، ضرب الاجل هایی وجود دارد که باید رعایت کنید ، بنابراین هنگام ارسال درخواست به دانشگاه های فرانسه این مهلت های زمانی را در نظر داشته باشید ، در دوره کارشناسی در هر ترم درسی دانشجویان باید تعداد مشخصی واحد را پشت سر بگذارند که معمولا 30 واحد برای تایید یک ترم و 60 واحد برای اعتبار یک سال تحصیلی مورد نیاز است.

واحدهای سپری شده پس از کسب شدن نمی توانند حذف شوند و اگر یک سال باید دوباره گرفته شود ، واحدهای تایید شده در سال بعد حفظ می شوند و دانش آموز باید فقط واحدهایی را که سال قبل پاس نشده اند را دوباره اخذ کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه

این روزها دانشگاه‌ و کالج ‌ها در فرانسه شروع به ارائه گزینه ‌های متعدد تحصیلی به زبان انگلیسی علاوه بر زبان فرانسه به دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع نموده اند ، در دانشگاه های فرانسه دو نوع کارشناسی ارشد وجود دارد : کارشناسی ارشد تحقیقاتی که دانشجویان را قادر می سازد تا درجه دکترا پیشرفت کنند و کارشناسی ارشد حرفه ای که دانشجویان را برای دنیای کار آماده می کند.

تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه

هر دوره کارشناسی ارشد بر اساس یک رشته تحصیلی ، یک تخصص و یک مسیر تعریف شده و دوره دکترا نیز پس از یک دوره تحصیلی به مدت 16 ترم ( 3 سال یا در مجموع 8 سال تحصیل در دانشگاه ) اعطا می شود ، در هر دو مقطع شما این فرصت را دارید تا تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه را تجربه کنید.

برای درخواست تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهید:

 • PTE آکادمیک
 • تافل
 • آیلتس
 • C1 Advanced یا C2 Proficiency

با این حال ، همیشه باید وب سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شرایط دقیق چیست ، فراموش نکنید که تحصیل به زبان انگلیسی به معنای پرداخت شهریه بیشتر و کم کردن دریافت بورسیه و یا تحصیل با حداقل هزینه است.

در آلمان هم می توانید در برخی مقاطع به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، برای دریافت اطلاعات به روز در این زمینه ، مقاله تحصیل در آلمان را با دقت مرور کنید.

شرط معدل برای تحصیل در فرانسه

یکی از اصلی ترین معیارهای تحصیل در فرانسه در هر یک از مقاطع و یا رشته ها فراهم نمودن معدل لازم و موردنظر دانشگاه است ، ورود به دوره کارشناسی با مدرک دیپلم از شما حداقل معدل 15 را همراه با مدرک زبان فرانسوی درخواست نموده و شما باید حداکثر 20 سال سن داشته باشید ، شرط معدل برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد نیز با توجه به دانشگاه ها متغیر است و شما باید معدل دوره کارشناسی خود را بالاتر از 15 ارائه دهید.

در مقطع کارشناسی با توجه به رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید ، نمره دروس تخصصی تان نیز بررسی می شود ، به عنوان مثال برای ورود به رشته های علوم پزشکی باید در درس زیست شناسی نمره قابل قبولی را به دست آورده باشید و یا در رشته های مهندسی نمره دروس ریاضی و فیزیک بسیار مهم هستند.

در مقطع دکترا نیز همچنان شرط معدل برای پذیرش دانشجویان وجود دارد اما خوب است دقت داشته باشید که این دوره به دلیل پژوهشی بودن کارهای تحقیقاتی شما را ملاک اصلی قرار داده و درصد کمی به معدل دوره قبل تان تعلق می گیرد ، پذیرش در مقطع دکترا نیازمند حداقل معدل 16 در دانشگاه های قابل قبول و رتبه بالای فرانسه است.

امکان تحصیل رایگان در فرانسه

آیا علاقه مند به تحصیل رایگان در فرانسه هستید ؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم تا با ثبت نام در یک کالج زبان فرانسوی را یک سال قبل از شروع تحصیل ( کسب نمره B1 ) یاد گرفته و سپس به دانشگاه های دولتی این کشور درخواست دهید ، تحصیل به زبان فرانسوی به خصوص در دوره کارشناسی این فرصت را به شما می دهد که از پرداخت شهریه معاف شده و امکان تحصیل رایگان در فرانسه را داشته باشید.

امکان تحصیل رایگان در فرانسه

در مقطع کارشناسی ارشد نیز در صورتی که بتوانید زبان تحصیل خود را فرانسوی انتخاب کنید و مقطع کارشناسی را در همان دانشگاه گذرانده باشید ، فرصت تحصیل به صورت رایگان و یا با دریافت بورسیه را خواهید داشت.

زمانی که در یک دانشگاه دولتی تحصیل می کنید، تنها مبلغ بسیار کمی بابت هزینه های ثبت نام از شما دریافت می شود ، همچنین امکان تحصیل رایگان در فرانسه تنها در دانشگاه های دولتی این کشور وجود دارد و با انتخاب دانشگاه های خصوصی باید شهریه تحصیل را به صورت کامل بپردازید.

اطمینان داشته باشید که صدها برنامه بورسیه در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاهی فرانسه وجود دارد که شما می توانید با اطلاع از جزیئات آنها واجد شرایط دریافت شوید ، دوره دکترا تنها مقطع تحصیلی در دانشگاه های دولتی و خصوصی فرانسه است که دانشجویان می توانند با دریافت حقوق ماهیانه علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه زندگی خود را نیز تامین کنند.

کار پس از تحصیل در فرانسه و اقامت آن

برای کار پس از تحصیل در فرانسه و اقامت آن ، دانشجویان غیر اروپایی باید یک وعده کار یا قرارداد کاری داشته باشند و حداقل یک و نیم برابر حداقل دستمزد رسمی به آنها پرداخت شود ، بدون داشتن قرارداد کاری ، فارغ التحصیلان خارجی و غیراروپایی می توانند درخواست APS یا اجازه اقامت موقت با اعتبار دوازده تا 24 ماه و غیرقابل تمدید ( در حالی که به دنبال کار در کشور فرانسه هستند ) را داشته باشند.

برای انجام این کار ، باید دارای مدرک لیسانس یا فوق لیسانس حرفه ای داشته و یا در حال سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه باشید ، اگر به سرمایه گذاری در فرانسه فکر می کنید برای دریافت اطلاعات کامل در این خصوص و آشنایی با حداقل سرمایه گذاری لازم و همچنین مراحل دقیق ثبت شرکت ، مقاله لینک شده را مرور کنید.

اجازه اقامت موقت قابل تمدید به شما امکان می دهد تا در هر شغلی60 درصد از یک هفته عادی را تا زمانی که یک شغل تمام وقت بیابید ، کار کنید ، در صورتی که بتوانید پس از اتمام دوره تحصیل خود و یا در طول اقامت موقت به شغل مناسبی دست یابید ویزای دانشجویی شما به ویزای کار تبدیل می شود ، در غیر اینصورت باید فرانسه را ترک کنید.

به شما توصیه می کنیم تا از دوره کارآموزی پایان تحصیل خود به خوبی استفاده کنید ، کارآموزی پایان تحصیل اغلب اجباری است که این امکان را به شما می دهد تا درک درستی از دنیای کار در کشور فرانسه داشته باشید و تئوری و مهارت هایی را که در طول سال های تحصیل آموخته اید به کار ببرید ، همچنین می توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با بازار کار فرانسه و شناخت بهترین شغل های مورد نیاز این کشور ، مقاله کار در فرانسه را مرور کنید.

درخواست اقامت فرانسه

ویزای کار در ابتدا به مدت یک تا دو سال صادر و امکان تمدید آن وجود دارد ، پس از پنج سال زندگی در فرانسه ، می توانید برای کارت اقامت دائم ( carte de residence ) درخواست دهید که به شما اجازه می دهد به طور نامحدود در فرانسه زندگی ، کار و تحصیل کنید ، اما باید هر ده سال یکبار آن را تمدید کنید.

برای ارائه درخواست اقامت فرانسه ، باید یک قرار ملاقات در استان محلی خود گرفته و مدارک لازم را برای پشتیبانی از درخواست خود ارائه دهید:

 • گذرنامه
 • اجازه اقامت
 • شناسنامه
 • قرارداد کار
 • گواهی پزشکی
 • مدرک دریافت حقوق
 • تکمیل فرم درخواست
 • مدارک سکونتی
 • یک قطعه عکس
 • مدرک عدم بدهی مالیاتی
 • پرداخت هزینه دولتی ویزا

قدم بعدی درخواست تابعیت فرانسه است که به شما امکان رای دادن و درخواست پاسپورت فرانسوی را می دهد ، برای انجام این کار شما باید به مدت پنج سال مداوم در فرانسه زندگی کرده باشید و بتوانید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد شما در زندگی فرانسوی ادغام شده اید و شرایط لازم را دارید ، برای دریافت اطلاعات دقیق تر و شنخت بهتر کشور فرانسه به مقاله اطلاعات کشور فرانسه مراجعه نمایید ؛ در آن مقاله با بسیاری از جوانب کشور فرانسه از جمله ، زبان ، آداب و رسوم ، فرهنگ و مسایل اجتماعی و اقتصادی آشنا خواهید شد.

سوالات پر تکرار تحصیل در فرانسه

حال که با کلیات تحصیل در فرانسه آشنا شدید ، ممکن است سوالاتی برایتان پیش آمده باشد ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا سوالات خود را از مشاوران آی مهاجرتی بپرسید.

برای درخواست تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی چه مدارکی را می توان ارائه داد؟

برای درخواست تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهید:
PTE آکادمیک
تافل
آیلتس
C1 Advanced یا C2 Proficiency

آیا کودکان برای رقتن به پیش دبستانی در فرانسه اجبار دارند؟

پیش دبستانی های فرانسوی ( écoles maternelles) آموزش اجباری را برای کودکان سه تا شش ساله فراهم می کنند و به آماده سازی آنها برای مدرسه ابتدایی کمک می کنند.

دروس اجباری در دبیرستان های فرانسه کدامند؟

دروس اجباری راهنمایی و دبیرستان شامل زبان و ادبیات فرانسه ، تاریخ و جغرافیا ، زبان خارجی ، هنر و صنایع دستی ، آموزش موسیقی ، مدنی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و فناوری می باشد.

زبان تحصیل در مدارس فرانسه چیست؟

زبان تحصیل در مدارس فرانسه برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان در اولویت اول زبان فرانسوی است و مدارس دولتی این کشور تا دریافت دیپلم تمامی دروس را به زبان فرانسوی آموزش می دهند ، در مدارس فرانسه زبان دوم که می تواند انگلیسی ، آلمانی و یا سایر زبان ها باشد ، کمرنگ تر از مدارس خصوصی است

شرط معدل برای تحصیل در فرانسه به چه صورت است؟

ورود به دوره کارشناسی با مدرک دیپلم از شما حداقل معدل 15 را همراه با مدرک زبان فرانسوی درخواست نموده و شما باید حداکثر 20 سال سن داشته باشید ، شرط معدل برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد نیز با توجه به دانشگاه ها متغیر است و شما باید معدل دوره کارشناسی خود را بالاتر از 15 ارائه دهید.

چنانچه احساس می کنید که برای تحصیل در فرانسه نیازمند دریافت اطلاعات کاملتری هستید با کارشناسان آی مهاجرتی تماس گرفته و بر اساس شرایط خود از تمامی پیش نیازهای لازم مطلع شوید ، کارشناسان موسسه در دفاتر تهران و شیراز پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به فرانسه را بخوانید و با تمامی راه های ورود و اخذ اقامت دائم این کشور آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *