تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا به عنوان یکی از ماموریت های اصلی مراقبت های بهداشتی در این کشور از بهترین آموزش ها در سطح جهانی برخوردار است ، در این مقاله از آی مهاجرتی قصد داریم شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را شرح دهیم ، با ما همراه شوید.

همچنین شما می توانید با مطاله مقاله اطلاعات کشور اسپانیا ، اطلاعات بسیار به روز و جامعی در خصوص جوانب مختلف این کشور و مردم آن بدست آورید.

سیستم درمانی اسپانیا در حوزه پزشکی و دندانپزشکی متشکل از متخصصان حاذقی است که علاوه بر ارائه خدمات درمانی ، در دانشگاه ها به تربیت دانشجویان با استعداد و ماهر پرداخته و آنها را برای ورود به جامه پزشکی در سطح جهانی آماده می کنند.

انتخاب اسپانیا به عنوان مقصد تحصیلی در اروپا می تواند آینده شغلی مطمئنی را برایتان به ارمغان آورده و به عنوان یک پزشک فرصت کار در بهترین مراکز درمانی جهان را به شما بخشد.

با نگاهی به آمار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور درخواهید یافت که هر ساله تعداد دانشجویان خارجی در این مراکز بیشتر می شود که نتیجه تعادل میان کیفیت آموزشی و فضای باز تحصیلی است ، تجربیات کسب شده در دوره آموزشی پزشکی و دندانپزشکی به شما برتری می دهد تا شبکه حرفه ای پزشکی خود را در طول عمر خود تشکیل دهید.

ورود به دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا آسان نبوده و بسیار رقابتی دانشجویان خود را در فهرست قبول شدگان دانشگاه قرار می دهند.

دوره های پیش پزشکی در اسپانیا

قطعا ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا دارای الزامات خاص خود بوده و متقاضیان بین المللی باید با فراهم نمودن تمامی آنها درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنند ، دوره های پیش پزشکی در اسپانیا یکی از اصلی ترین مراحل ورود به دانشگاه ها است که داوطلبان از ایران باید در آنها شرکت کرده و مقدمات ورود به این دو رشته را فرا گیرند.

پریمدیکال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا درها را به روی دانشجویان پزشکی باز نموده و دانشجو با توجه به سطح اطلاعات و تحصیلات خوددر کلاس های مشخصی شرکت می کند ، در ابتدای دوره مقدماتی ، دانش دانشجو مورد سنجش قرار می گیرد و در آن دروس و ترم های لازم مشخص می گردد.

این دوره ها که جهت آمادگی هر چه بیشتر دانشجویان قبل از آغاز ترم یک دانشگاه برگزار می شود دروس اصلی و پیش نیاز دو رشته پزشکی و دندانپزشکی را شامل می شود : شیمی ، زیست شناسی ، ریاضیات ، فیزیک ، و اسپانیایی برای ، تقویت و تشدید دانش خود در محیط کار که برای شروع موفقیت آمیز دوره انترنی پزشکی ضروری است.

این دوره با توجه به تعیین سطح شما می تواند از سه تا 9 ماه زمان ببرد و تنها با کسب نمره قبولی در امتحان نهایی امکان شرکت در آزمون ورودی دانشگاه را خواهید داشت.

برنامه درسی دوره های پیش پزشکی اسپانیا

برنامه درسی دوره های پیش پزشکی اسپانیا بسیار شبیه به سال اول پزشکی است و می تواند تا 400 ساعت آموزش سه تا پنج روز در هفته را شامل شود ، امتحانات نیز مشابه ترم اول دانشکده های پزشکی می باشد و دانش‌آموزانی که دوره پیش‌پزشکی را با 70 درصد و بهتر بگذرانند ، نمره خوبی در امتحان ورودی دانشگاه کسب خواهند کرد.

هزینه دوره نیز از 3000 تا 5000 یورو متغیر است و در برخی از کالج ها می توانید به صورت قسطی شهریه را پرداخت کنید ؛کالج ها همچنین در یافتن محل اقامت به شما کمک می کنند ؛ زبان اسپانیایی بخش مهمی از آموزش های این دوره است برخی دروس شامل درس های عملی نیز می شوند.

آزمون ورودی رشته های پزشکی اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا برای داوطلبان با شرکت در یک آزمون ورودی همراه است که سطح آن بسیار بالا بوده و دانشجویان با سطح علمی قوی فرصت قبولی در آن را دارند ؛ خوب است که شما عزیزان ابتدا دانشگاه های این کشور را بررسی کرده و پس از انتخاب مقصد تحصیلی خود شرایط آزمون ورودی رشته های پزشکی اسپانیا را بررسی کنید.

آزمون ورودی رشته های پزشکی اسپانیا

به صورت مشترک می توان در تمامی آزمون های ورودی شما باید به سوالات دروس اختصاصی مانند آناتومی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و مهارت های شناختی پاسخ بدهید ، هدف اصلی این آزمون محک زدن دروسی است که در دبیرستان فرا گرفته اید و به دانشگاه کمک می کند تا دانشجویان با پتانسیل علمی بالا را انتخاب کنند.

این آزمون در تمامی دانشگاه ها به زبان اسپانیایی برگزار می شود و تنها برای رشته دندانپزشکی در دو تا سه دانشگاه خصوصی به زبان انگلیسی در دسترس است ، محل برگزاری تمامی آزمون هر دانشگاه توسط ایمیل به متقاضی اطلاع داده می شود و خوب است که قبل از شرکت در این آزمون دارای مهارت زبان اسپانیایی در حد قابل قبولی (B2 ) باشید.

برخی از دانشگاه ها نیز برنامه های فشرده یادگیری زبان اسپانیایی را جهت شرکت در آزمون برگزار می کنند اما راه دومی نیز برای شما وجود دارد و آن هم شرکت در آزمون BMAT است که توسط دانشگاه کمبریج توسعه یافته و نتیجه آن در تمامی دانشگاه های اروپا مورد تایید است.

قبولی در آزمون پزشکی BMAT

دانشگاه های اسپانیا دانشجویانی که قبولی در آزمون پزشکی BMAT را کسب کرده اند بدون آزمون ورودی خود پذیرش می کنند ، این آزمون که یکی از معیارهای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا به شمار می رود ، حدودا سه ساعت زمان می برد از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

 • بخش اول مهارت های تفکر 60 دقیقه : توانایی انجام محاسبات ذهنی به صورت دقیق و سریع به زبان اسپانیایی
 • بخش دوم دانش علمی و کاربردها30 دقیقه : شامل سوالات زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و ریاضی
 • بخش سوم رایتینگ به مدت 30 دقیقه : نوشتن یک موضوع مرتبط با پزشکی یا دندانپزشکی به صورت منسجم و صحیح

از خوبی های این امتحان عدم وجود نمره منفی در آن است و فقط برای پاسخ های صحیح نمره می گیرید ؛ هر سوال دارای پنج پاسخ ممکن برای انتخاب است و شما باید 70% از نمره آزمون را جهت قبولی به دست آورید ؛ 30 % دیگر نیز شامل معدل سابقه تحصیل ، مدرک زبان اسپانیایی و سایر فاکتورهای موردنظر دانشگاه می باشد.

شرایط پزشکی در اسپانیا

برنامه پزشکی در دانشگاه های اسپانیا شش سال تحصیلی زمان می برد که بر دوره پیش کارورزی نهایی بسیار تاکید دارد ، دو سال ابتدایی پیش بالینی دروس پایه اساس تحصیل در رشته های زیست شناسی ، فیزیک و آناتومی هستند که پس از آن اموزش های تخصصی آغاز می گردد.

پس از تکمیل این آموزش اولیه شما مطالعات بالینی را در بیمارستان های آموزشی زیر نظر پزشکان معتبر آغاز خواهید کرد و پس از آن این فرصت را دارید تا با آموزش های اضافی به دوره تخصص بروید ، در مجموع شما به 60 موضوع تخصص و اصلی در رشته پزشکی خواهید پرداخت که دروس اجباری معمولا بین 200 تا 220 واحد و دروس اختیاری در حدود از 25 تا 30 واحد است ؛ پروژه نهایی نیز که شما را به مدرک پزشکی می رساند 6 واحد است .

شرایط پزشکی در اسپانیا

شرایط پزشکی در اسپانیا به نحوی طراحی شده است که دانشجویان قادرند پس از اتمام دوره آموزشی خود ، در محیط کار واقعی از مهارت های کسب شده استفاده کنند ، دروس عملی در سال اول و دوم 40 درصد از دو سال تحصیلی را تشکیل می دهد و در مکان های مختلف مانند اتاق تشریح ، اتاق میکروسکوپ ، آزمایشگاه ها و کلاس های درس IT برگزار می شود.

علاوه بر این در برخی موضوعات دانش‌آموزان به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند و همچنین بازدید از موزه ها و موسسات ، شرکت در کنفرانس ها و غیره نیز در برنامه گنجانده شده است ، این درس های عملی دانشجویان را برای آموزش بالینی بعدی آماده می کند.

دروس تحصیل پزشکی در اسپانیا

دروس تحصیل پزشکی در اسپانیا از سال سوم در بیمارستان های مختلف دانشگاهی گنجانده شده و تا سال پنجم دانشجویان تمامی آموزش های عملی را در بیمارستان های دانشگاهی فرا می گیرند ، از هفته چهارم هر سه ماهه و تا پایان دوره تحصیلی ، دانشجویان از دوشنبه تا پنجشنبه به صورت تلفیقی در بیمارستان های دانشگاهی به انجام آموزش عملی می پردازند.

این آموزش شامل دروس عملی به صورت سمینار است که صبح زود یا دیر وقت برگزار می شود ، در سال چهارم فعالیت های بالینی در بخش جراحی تمرکز خاصی دارند و در نهایت در سال ششم ، آموزش به صورت انحصاری عملی و با موضوع تمرین تحت نظارت است که شامل اجرای 8 دوره 4 هفته ای هر یک با محتوای بالینی در بیمارستان های دانشگاهی می باشد ؛ هر دانشجو در طول کل دوره باید در بخش های اطفال ، زنان و زایمان ، اورژانس ، تخصص های جراحی و روانپزشکی کارورزی را پشت سر بگذارد.

واحدهای درسی پزشکی

واحدهای درسی پزشکی از سال سوم تا سال پنجم دروس عملی 50 درصد از سه سال تحصیلی را تشکیل می دهد و شیوه های آزمایشگاهی و فناوری اطلاعات برای برخی از دروس حفظ می شود و اجرای شیوه های کلاسی به صورت سمینار در همه دروس این سه سال معمول است اما در سه سال دوم تمرکز اصلی بر روی آموزش های عملی است. برخی از مهم ترین دروس تحصیلی در این شش سال عبارتند از:

 • آناتومی دستگاه ها و سیستم ها
 • بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی
 • فیزیولوژی عمومی
 • فیزیولوژی پزشکی
 • جنین شناسی
 • بافت شناسی عمومی
 • مشارکت بیوشیمیایی و بیوشیمی بالینی
 • روانشناسی پزشکی
 • اپیدمیولوژی و پزشکی پیشگیری
 • بافت شناسی خاص
 • میکروبیولوژی پزشکی و انگل شناسی
 • نوروآناتومی
 • پزشکی قانونی و بهداشت عمومی
 • زنان و زایمان
 • آسیب شناسی سیستم عصبی
 • بیماری های عفونی و میکروبیولوژی بالینی
 • چشم پزشکی
 • گوش و حلق و بینی
 • آسیب شناسی سیستم گردش خون

شرایط دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های اسپانیا 300 واحد درسی را شامل می شود که در این رشته باید حدود 200 واحد را به صورت اجباری و تا 20 را به صورت اختیاری پشت سر بگذ ارید ، دقت داشته باشید که دروس اختیاری در هر دو رشته تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا نیز باید حتما سپری شوند و شما این امکان را دارید که از میان فهرست دروس پیشنهادی به تعداد مشخص واحدهایی را انتخاب کنید.

شرایط دندانپزشکی در اسپانیا

شرایط دندانپزشکی در اسپانیا دارای تفاوت هایی با رشته پزشکی است ، به عنوان مثال رشته دندانپزشکی 5 سال تحصیلی زمان می برد و هزینه بیشتری نسبت به رشته پزشکی دارد ؛ همچنین در دو یا سه دانشگاه خصوصی می توانید این رشته را به زبان انگلیسی بیابید و اساتید نیز در طول تدریس از اصلاحات زبان انگلیسی بسیار استفاده می کنند.

مطالعات دندانپزشکی دانش و مهارت های مورد نیاز برای پیشگیری ، تشخیص و درمان مشکلات سلامتی مرتبط با دندان ها ، استخوان های فک ، دهان و بافت های دهان را در اختیار دندانپزشکان آینده قرار می دهد ، هر دانشگاه دارای بیمارستان و یا کلینیک های مرتبط با خود است.

دوره آموزشی شامل مشارکت فعال در خدمات بهداشتی و کار بر روی موارد بالینی واقعی است ، برخی از دروس تخصصی این رشته عبارتند از:

 • بافت شناسی
 • آسیب شناسی جراحی
 • جراحی دهان
 • طب خوراکی
 • آسیب شناسی دندان
 • پروتز دندان
 • رادیولوژی و حفاظت در برابر اشعه
 • ارتودنسی
 • مراقبت های دندانی بیماران معلول
 • پوسیدگی بالینی پیشرفته
 • جراحی ایمپلنت
 • حساسیت دهانی

مدرک زبان رشته های پزشکی در اسپانیا

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسپانیا وجود ندارد و تنها در دو یا سه دانشگاه خصوصی می توان تحصیل به زبان انگلیسی را در رشته دندانپزشکی گذراند ، از این رو توصیه می شود تا مدرک زبان اسپانیایی خود را برای ورود به دانشگاه های این کشور کسب کنید.

هیچ آزمون خاصی برای زبان اسپانیایی وجود ندارد که با دوره ها یا دانشگاه های خاص مرتبط باشد ، از آنجا که دانشجویان بین المللی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا نیاز به شرکت در برنامه های اسپانیایی دارند ، می‌توانند در آزمون Diploma de Español como Lengua Extrajera ( تست DELE) شرکت کنند تا مدرک زبان رشته های پزشکی در اسپانیا را به دست آورند.

مدرک زبان رشته های پزشکی در اسپانیا

آزمون DELE

Diploma de Español como Lengua Extranjera یک آزمون بین المللی شناخته شده برای مهارت زبان اسپانیایی است که توسط موسسه سروانتس به نمایندگی از وزارت آموزش ، فرهنگ و ورزش اسپانیا برگزار و نظارت می شود ، آزمون با استفاده از ساختار CEFR درجه بندی می شود ، به این معنی که به هیچ تبدیلی چه پذیرش در دانشگاه ها نیازی ندارد ؛ برای قبولی در دانشگاه های اسپانیا نمره B2 از این آزمون لازم است.

اسپانیا از جمله کشورهایی است که آموزش زبان معروف است و شما می توانید قبل از شروع تحصیل در یک برنامه فشرده زبان تابستانی شرکت کنید ؛ بسیاری از این برنامه‌ ها توسط وزارت آموزش اسپانیا تایید شده‌اند و به طور خاص دانشجویان را برای آزمون DELE آماده می‌کنند و از این طریق در مسیر آمادگی برای مطالعه کامل به زبان اسپانیایی کمک می‌کنند.

جهت تایید مهارت خود در زبان اسپانیایی دو مسیر دیگر نیز پیش روی شما قرار دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

آزمون زبان اسپانیایی به شیوه انتخابی

آزمون زبان اسپانیایی به شیوه انتخابی ، با عنوان رسمی آزمون های دسترسی به دانشگاه اسپانیا (Prueba de Acceso a Estudios Universitarios ) برای کسانی است که علاقه مند به شروع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا هستند ؛ قبل از شروع دانشگاه ، دانشجویان در اسپانیا در یک سری امتحانات 90 دقیقه ای که طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهند ، شرکت می کنند ؛ از آنجایی که تمامی بخش های امتحان به زبان اسپانیایی است ، اگر در این آزمون قبول شوید ، معمولاً نیازی به شرکت در آزمون دیگری نخواهید داشت.

مدرک لیسانس اسپانیایی

اگر مدرک لیسانس اسپانیایی خود را به طور کامل به زبان این کشور گرفته اید ، مطمئناً نیازی به ارائه مدارک دیگری مبنی بر تسلط به زبان اسپانیایی نخواهید داشت ؛ همچنین اگر در یک برنامه ترکیبی با مقداری اسپانیایی و کمی انگلیسی شرکت کردید، ممکن است همچنان نیاز به ارائه مدرکی دال بر مهارت خود داشته باشید ، همیشه بهترین کار این است که در صفحه پذیرش برنامه هایی که به آنها علاقه دارید ، جزئیات را بررسی کنید و اگر مطمئن نیستید که کدام گزینه برای شما مناسب است ، مستقیماً با مؤسسات مربوطه تماس بگیرید.

اگر می‌خواهید از شرکت در دوره‌ های زبان پیش نیاز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا یا سایر زبان‌ ها معاف شوید ، باید در آزمون CLEP یا سایر آزمون‌ های معتبر ملی که مورد قبول دپارتمان زبان‌ و فرهنگ‌ های جهان است شرکت کنید.

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در اسپانیا

در قدم اول تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا شما عزیزان باید ابتدا مقصد تحصیلی خود را از میان تمامی دانشگاه های این کشور انتخاب کنید ، در قدم بعد باید مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در اسپانیا را از سایت هر دانشگاه بررسی نموده و تمامی آنها را به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی ارسال کنید ؛ اگر اهل کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید ، باید گواهی دبیرستان رسمی داشته باشید ؛ این گواهی به عنوان تاییدیه ای است که مدرک شما را مطابق با الزامات اسپانیا معتبر می سازد.

سفارت نیز به شما یک گواهینامه ارائه می دهد که می توانید از آن برای درخواست به دانشگاه مورد نظر خود استفاده کنید ، اکثر دانشگاه ها هر دو ترم پاییز و تابستان را ارائه می دهند که مهلت درخواست متفاوتی دارند ، ارائه نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه نیز از دیگر شرایط است.

کپی از پاسپورت به همراه فرم درخواست تکمیل شده از دیگر مهم ترین مدارک درخواستی در تمامی دانشگاه ها هستند ، فراموش نکنید که سوابق تحصیلی ( شامل تمام موضوعاتی که مطالعه شده ) همراه با سال هایی که در آن تحصیل کرده اید و مدارک اعطا شده است را ارائه دهید.

تمام مدارک باید از یک مرجع یا نهاد رسمی مجاز ارائه و مهر شود و توجه داشته باشید که دانشگاه ها در طول سال درخواست های زیادی دریافت می کنند ، بنابراین مهم است که درخواست خود را قبل از مهلت مقرر ارسال کنید و مدارک صحیح را ارسال کنید.

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا در دانشگاه های این کشور در محدوده ای بین دانشگاه های دولتی و خصوصی است ، دانشگاه‌های دولتی بسیار ارزان‌تر هستند و هزینه‌ های آن بین 500 تا 1500 یورو در سال است که البته پذیرش در آنها برای دانشجویان بین المللی شوار است ؛ موسسات خصوصی شهرت بهتری دارند که البته هزینه های تحصیل در آن کمی بالاتر است ؛ دانشجویان بین المللی نیز سالانه بین 5000 تا 15000 یورو و شاید بالاتر را می پردازند.

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا
 • تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه سن پابلو 25.460 دلار
 • تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه کاردنال هررا 24.494 دلار
 • تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه بارسلونا 14200 یورو
 • تحصیل پزشکی در دانشگاه UCAM برابر با 13400 یورو
 • تحصیل پزشکی در دانشگاه CEU برابر با 22060 یورو

دقت داشته باشید که هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا محدود به شهریه دانشگاه نبوده و باید خرید کتاب ، رجیستری دانشگاه ، موارد آزمایشگاهی و غیره را مدنظر داشته باشید که بر این این میزان می افزاید.

در دانشگاه های خصوصی تجهیزات پزشکی مانند گوشی پزشکی ، دماسنج طبی ، روپوش پزشکی و غیره بدون دریافت هزینه در اختیار دانشجو قرار می گیرد اما در مراکز دولتی این کشور خرید تمامی وسایل و کتاب ها به عهده خود دانشجو است ، از این رو خوب است که از تمامی هزینه ها برآورد صحیح داشته باشید.

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا بی شمار است که کیفیت زندگی و آموزش عالی از همه مهمتر است ،کادر آموزشی متشکل از متخصصان بسیار ماهر است و آموزش ها ارزشمند هستند، زیرا شما را برای تبدیل شدن به یک دکتر عالی آماده می کنند ، در سیستم تحصیلی این کشور شما یک روش یادگیری فشرده و سیستماتیک را دنبال خواهید کرد.

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

برخی از مزایای بی شمار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا عبارتند از:

 • موضوعات مبتکرانه در برنامه درسی
 • فرصت های شغلی زیاد در بازار کار اسپانیا
 • شناخت جنبه های اجتماعی و روانی مربوط به درمان
 • در ارتباط بودن با بیمار یا خانواده وی
 • یادگیری مستقل دروس و تکنیک های جدید
 • توانایی کار به صورت تیمی
 • دسترسی به بهترین منابع اطلاعات علوم پزشکی
 • دریافت صلاحیت درمان در مواقع اضطراری
 • برنامه ریزی درمانی مناسب در تمام زمینه های بالینی

البته تحصیل در این کشور خالی از عیب نیست و مانند هر مقصد دیگری معایب خاص خود را به همراه دارد.

معایب

 • ظرفیت پایین پذیرش
 • عدم ارائه مشاوره و یا پشتیبانی شخصی
 • دشواری یادگیری زبان اسپانیایی
 • کمبود محل اقامت
 • هزینه تحصیل بالا
 • حجم بالای دروس در هر ترم
 • طولانی بوده دوره پزشکی یا دندانپزشکی

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

مهاجرت به اسپانیا و یا کار در اسپانیا ممکن است از اصلی ترین دلایلی باشد که شما تحصیل در یکی از دانشگاه های اسپانیا را انتخاب کرده باشید ، از این رو اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل از مهم ترین دغدغه هایتان از سال های آخر تحصیل خواهد بود اما مجوز اقامت دانشجویی به شما اجازه نمی دهد تا پس از اتمام تحصلات خود در این کشور بمانید.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

در قدم اول شما به عنوان یک خارجی با ویزای دانشجویی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا ، پس از اتمام تحصیلات می توانید درخواست ویزای کاریابی در این کشور را بدهید ، شما می توانید این روش را 60 روز قبل یا 90 روز پس از پایان تحصیلات خود در اسپانیا شروع کنید و تنها به شما اجازه می دهد حداکثر 12 ماه برای یافتن شغل یا شروع پروژه تجاری خود بمانید ؛ بنابراین محدودیت زمانی حل می شود.

برای این مجوز باید معیارهای زیر را داشته باشید:

 • زمان درخواست در اسپانیا اقامت داشته باشید و درست قبل یا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی درخواست دهید،
 • مدرک دانشگاهیتان را از یک دانشگاه با سطح بالاتر از 6 در این کشور دریافت کرده باشید ، همه دانشگاه ها و دوره های تحصیلی واجد شرایط نیستند ، بنابراین برای تایید وب سایت رسمی را بررسی کنید.
 • مدرک تمکن مالی
 • رزومه به روز شده و انگیزه نامه که برنامه هایتان برای آینده در اسپانیا را مشخص می کند.
 • اثبات مراقبت های بهداشتی
 • پاسپورت ، کپی ویزای دانشجویی و شناسه دانشجویی (NIE)

ادامه تحصیل پزشکی و دانپزشکی در اسپانیا

مسیر دومی نیز برای شما وجود دارد به این صورت که در مقطع تخصص به ادامه تحصیل پزشکی و دانپزشکی در اسپانیا بپردازید و در این صورت باید در آزمون تخصص موردنظر خود قبول شده و ویزای خود را تمدید کنید ، اما چنانچه بتوانید در مدت ویزای جستجوی کار خود به عنوان یک پزشک به کار مشغول شوید ، ویزای کاری اسپانیا را دریافت می کنید.

اقامت دائم مرحله آخر پس از اخذ ویزای کار است و شما می توانید پس از پنج سال اقامت قانونی در اسپانیا برای اقامت دائم اقدام کنید و هنگامی که این شرط خاص را برآورده کردید برای اقامت دائم درخواست دهید و سپس حق زندگی و کار در کشور را به طور نا محدود به دست آورید ؛ شرط کلی اقامت قانونی و مستمر به مدت 10 سال است.

با داشتن شهروندی اسپانیایی ، از مزایای اتحادیه اروپا مانند آزادی حرکت و حق رای نیز برخوردار می شوید ، شما حق کار و زندگی در هر کشوری از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را خواهید داشت و اسپانیا برای درخواست شهروندی هزینه ای دریافت نمی کند.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

در این مقاله از آی مهاجرتی ، با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا آشنا شدید ، از طریق باکس دیدگاه با مشاوران ما در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا چقدر است؟

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه سن پابلو 25.460 دلار
تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه کاردنال هررا 24.494 دلار
تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه بارسلونا 14200 یورو

معایب اصلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا چیست؟

ظرفیت پایین پذیرش
دشواری یادگیری زبان اسپانیایی
هزینه تحصیل بالا
حجم بالای دروس در هر ترم
طولانی بوده دوره پزشکی یا دندانپزشکی

آزمون DELE چیست؟

یک آزمون بین المللی شناخته شده برای مهارت زبان اسپانیایی است که توسط موسسه سروانتس به نمایندگی از وزارت آموزش ، فرهنگ و ورزش اسپانیا برگزار و نظارت می شود ، آزمون با استفاده از ساختار CEFR درجه بندی می شود ، به این معنی که به هیچ تبدیلی چه پذیرش در دانشگاه ها نیازی ندارد ؛ برای قبولی در دانشگاه های اسپانیا نمره B2 از این آزمون لازم است.

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی هم ارائه می شود؟

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسپانیا وجود ندارد و تنها در دو یا سه دانشگاه خصوصی می توان تحصیل به زبان انگلیسی را در رشته دندانپزشکی گذراند.

دوره پریمدیکال برای به چه صورت است؟

این دوره ها دروس اصلی و پیش نیاز دو رشته پزشکی و دندانپزشکی را شامل می شود : شیمی ، زیست شناسی ، ریاضیات ، فیزیک ، و اسپانیایی درس های ارائه شده هستند و این دوره با توجه به تعیین سطح شما می تواند از سه تا 9 ماه زمان ببرد و تنها با کسب نمره قبولی در امتحان نهایی امکان شرکت در آزمون ورودی دانشگاه را خواهید داشت.


در مسیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا کارشناسان آی مهاجرتی در دو دفتر تهران و شیراز راهنمای شما در تمامی مراحل خواهند بود و شما می توانید در همین راستا مقاله ثبت شرکت در اسپانیا را مطالعه نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
خانه