علوم پزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه می تواند تمامی موانعی را دانشگاه های داخل پیش رویتان قرار می دهند برداشته و به راحتی امکان تحصیل در رشته مورد علاقه تان را برایتان فراهم سازد ، ظرفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های ایران محدود بوده و دانشجویان باید در کنکور با متقاضیان بی شماری به رقابت بپردازند که شانس قبولی را بسیار کم می کند ، از این رو کارشناسان آی مهاجرتی ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را به شما علاقه مندان توصیه می کنند.

همچنین می توانید در کنار این مقاله ، محتوای ارائه شده در نوشتار اطلاعات کشور ترکیه را نیز بخوانید و با کشور ترکیه و بسیاری جهات آشنا شوید.

دانشگاه های ترکیه با شرایط پذیرش آسان ، مدرک معتبر و هزینه های پایین امکاناتی را برای شما فراهم می سازند که به واسطه آن می توانید بدون هیچ گونه احساس دوری و غربت در جامعه ای با اشتراکات فراوان با کشورمان به راحتی پزشک و یا دندانپزشک شوید.

دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه دارای ظرفیت های خوبی برای دانشجویان بین المللی هستند که با فراهم نمودن شرایط پذیرش می توان به راحتی به تحصیل مشغول شد ، کارشناسان آی مهاجرتی امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور را برایتان فراهم ساخته و به راحتی پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را برایتان فراهم می سازند ، تنها کافی است تا با دفاتر تهران و یا شیراز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دوره های پیش پزشکی در ترکیه

آغاز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در اولین قدم نیازمند داشتن مدرک دیپلم و گواهی پایان دبیرستان است ، در دانشگاه های ترکیه آزمون یکسان و سراسری مانند کنکور ایران برگزار نمی شود و هر دانشگاه آزمون خود را برای پذیرش دانشجویان دارد که البته تابع قوانین خاص و یکسانی هستند.

با انتخاب مهاجرت به ترکیه و انتخاب دانشگاه های این کشور می توانید شانس خود را سالانه دو بار برای پذیرش امتحان کنید که فرصتی خوبی برای جلوگیری از اتلاف وقت است ، این پذیرش از طریق شرکت در یکی از آزمون هایYÖS و یا SAT امکان پذیر می باشد که در هر دانشگاه تاریخ خاص خود را دارد.

اما برای رسیدن به قبولی در هر یک از این آزمون ها باید دوره های پیش پزشکی در ترکیه را پشت سر بگذارید تا توسط اساتید برجسته به آمادگی لازم در تمامی دروس آزمون برسید ، در این کالج ها شما به دروس اصلی پیش نیاز مسلط شده و زبان ترکی را در حد آزمون و سپس تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه فراخواهید گرفت.

کالج های مختلفی از جمله کالج متروپل ، کالج پوزا و کالج k&k اقدام به برگزاری این دوره های پیش پزشکی ترکیه به صورت حضوری و آنلاین می نمایند که معمولا هفته ای سه تا چهار روز و نهایتا 20 ساعت در هفته می باشد ، قبل از شرکت در دوره های پریمدیکال در ترکیه هر داوطلب از طریق آزمون های مختلف تعیین سطح شده و در کلاس های مختلف دسته بندی می شوند.

آزمون ورودی رشته های پزشکی ترکیه

اصلی ترین شرط رسیدن به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را می توان قبولی در آزمون ورودی YOS دانست که سالانه توسط هر دانشگاه برای افرادی که تبعه ترکیه نیستند به صورت جداگانه برگزار می شود ، این آزمون که نیازمند ارائه مدرک پیش دانشگاهی است از دو بخش اصلی تشکیل شده که پاسخگویی به بخش اول برای تمامی داوطلبان الزامی است.

آزمون ورودی رشته های پزشکی ترکیه

در بخش اول باید به دروس تخصصی که در دوره های پیش نیاز سپری کرده اید پاسخ دهید و دانش هوش ، هندسه و ریاضی خود را بسنجید که دشوار نبوده و به راحتی از پس آنها برخواهد آمد ، تعداد سوالات این آزمون بین 80 تا 100 سوال است که معمولا بابت هر سوال یک دقیقه فرصت به شما داده می شود.

دقت داشته باشید که نمره درس ریاضی بسیار حائز اهمیت است و می تواند در قبولی تان بسیار تاثیرگذار باشد ، از مزایای این آزمون عدم محدودیت سنی برای شرکت است و می توانید در هر محدوده سنی در آن شرکت کنید ، آزمون ورودی رشته های پزشکی ترکیه به زبان ترکی برگزار می شوند و دفترچه دوم نیز برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل به زبان ترکی هستند ، شامل سوالات این زبان است.

اما در صورتی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کنید نیازی به پاسخ به سوالات دفترچه دوم ندارید و تمامی آزمون به زبان انگلیسی خواهد بود ، برای شرکت در آزمون YOS باید به ترکیه سفر کرده و تا 70 دلار را بابت ثبت نام پرداخت کنید.

آزمون SAT

این آزمون که در ابتدا به عنوان Aptitude Scholastic معرفی میشد از دیگر آزمون های ورودی دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه است که در کشورهای مطرح جهان همچون آمریکا ، استرالیا ، انگلیس و کانادا دارای اعتبار بوده و می توان هر فصل سال در آن شرکت کرد ، اعتبار این آزمون را می توان به نوعی بیشتر از آزمون YOS دانست و در برخی دانشگاه ها تنها نمره این آزمون برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه قابل قبول است.

محتوای آزمون SAT با توجه به دانشگاه می تواند بسیار متفاوت باشد اما به صورت کلی بر مهارت های کسب شده در طول دوازده سال تحصیل دبیرستان و دانش زبان انگلیسی تمرکز دارد ، دقت داشته باشید که این آزمون سخت تر از آزمون YOS است و کاملا به زبان انگلیسی برگزار می شود.

گرچه مهارت زبان انگلیسی شما در بخشی از سوالات محک زده می شود اما ارائه مدرک آیلتس و یا تافل همراه با سایر مدارک می تواند نمره رزومه شما را بالاتر ببرد ، داوطلبان باید به مدت سه ساعت و 50 دقیقه به سوالات پاسخ دهند و در نهایت نمره قبولی در مقیاس 200 تا 800 را به دست آورند.

از شرایط آزمون SAT می توان به عادلانه بودن آن اشاره کرد زیرا افراد با یک نمره کاملا یکسان درنظر گرفته می شوند و باید یک بخش را به مقاله نویسی اختصاص دهند ، در این بخش مهارت خواندن ، نوشتن ، تجزیه و تحلیل سنجیده می شود که 50 دقیقه زمان دارد.

شرایط پزشکی در ترکیه

تحصیل در کشور ترکیه در رشته های پزشکی دانشگاه های دولتی و مطرح این کشور همواره با آزمون ورودی همراه است اما در دانشگاه های خصوصی این امکان وجود دارد که بدون آزمون ورودی به پذیرش در رشته دلخواه خود برسید ، با قبولی در رشته پزشکی شما در سیستمی مطابق با اروپا تحصیل خواهید کرد که رسمیت مدرک شما را از همان ابتدا تضمین می کند.

شرایط پزشکی در ترکیه

مطالعه پزشکی ترکیه از شش سال تشکیل شده که 3 سال اول آن به عنوان مرحله پیش بالینی نامیده می شود ، در این دوره دانشجویان دانش گسترده ای در مورد موضوعات اساسی مانند زیست شناسی ، بیوشیمی ، آناتومی و فیزیولوژی کسب می کنند ، در این رشته حفظ کردن نقش مهمی دارد و به شما کمک می کند تا بتوانید در امتحانات موفق شوید ، اما نباید کسب تجریه و واحدهای عملی را نادیده گرفت که شما را در موقعیت های واقعی قرار می دهند.

شرایط پزشکی در ترکیه در هر سال تحصیلی دروس نسبت به سال گذشته سخت تر می شوند و در سه سال نخست دانشجویان علاوه بر دروس نظری در تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی نیز شرکت می کنند ، سال چهارم و پنجم دانشجویان به دنبال انجام آزمایشات و تشخیص بیماری ها به همراه پیدا کردن راهکار برای درمان هستند ، سال اخر نیز به کارآموزی اختصاص داشته و تمامی ساعات دانشجویان به یادگیری در محیط های درمانی واقعی اختصاص دارد.

واحدهای درسی رشته پزشکی در ترکیه

 • ساختار مولکولی
 • شناخت آناتومی
 • آسیب شناسی
 • تئوری آناتومی
 • بافت شناسی
 • میکروبیولوژی
 • مکانیسم های فیزیولوژیکی
 • فارماکولوژی

سال ششم را می توان مهم ترین بخش از تحصیلات پزشکی در ترکیه دانست زیرا دانشجویان عملا به عنوان یک پزشک آموزش می بینند و هرچه در سال های قبل به عنوان دانش این رشته فرا گرفته اند به صورت عملی در مراکز تحت نظارت دانشگاه به کار می گیرند.

شرایط دندانپزشکی در ترکیه

شرایط دندانپزشکی در ترکیه چگونه است ؟ مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را می توان پنج سال دانست که به دو مرحله کلی تقسیم می شود ، در مرحله نخست که دو سال به طول می انجامد دروس نظری به صورت کامل به دانشجویان آموزش داده شده و آماده ورود به دروس عملی و کار در مراکز درمانی می شوند.

شرایط دندانپزشکی در ترکیه

مرحله دوم که طبق چارتی سه ساله برنامه ریزی شده دانشجویان در بیمارستان ها و مراکز دندانپزشکی مستقر می شوند و مهارت های لازم را برای درمان بیماران به آنها آموزش داده می شود ، ترم تحصیلی در دانشگاه های این کشور معمولا از ماه سپتامبر آغاز شده و تا ماه فوریه ادامه می یابد.

برخی از دروس آموزشی در دانشگاه های این کشور عبارتند از:

 • آناتومی دندان
 • آسیب‌شناسی فک و دهان
 • ارتودنسی
 • اندودونتی
 • بیوفیزیک
 • ترمیمی و مواد دندانی
 • بیماری ‌های دهان و دندان
 • جراحی دهان و فک و صورت
 • دندانپزشکی کودکان
 • پروتزهای دندانی

در اغلب دانشگاه ها دانشجویان پس از پایان دروس نظری باید یک آزمون جامع را پشت سر بگذارند تا بتوانند به مرحله دوم تحصیل وارد شوند ، از نظر دروس و واحدهای تحصیلی می توان گفت که دروس رشته دندانپزشکی از پزشکی آسانتر هستند و دانشجویان حوزه تخصصی محدودی را یاد می گیرند ، در صورتی که در رشته پزشکی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی امکان ورود به هر تخصصی را خواهند داشت.

مدرک زبان رشته های پزشکی در ترکیه

ممکن است از خود بپرسید که آیا افراد خارجی در حال تحصیل پزشکی به زبان ترکی هستند ؟ پاسخ « بله » است ، برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه باید بتوانید به این زبان تا حد متوسطی صحبت کنید ، بنویسید و درک کنید ، هر دانشگاه یک سطح از زبان ترکی را از شما درخواست می کند اما به صورت معمول باید حداقل مدرک C1 را برای ارائه درخواست داشته باشید.

مدرک زبان رشته های پزشکی در ترکیه می تواند توسط نمره آزمون تومر به دانشگاه ارائه شود ، این آزمون همانند مدرک آیلتس و یا تافل در زبان انگلیسی دارای اعتبار بسیار بالایی برای ورود تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه است و امتیاز بالایی را برایتان به همراه دارد.

نام این آزمون که مخفف عبارت Türkçe Öğretim Merkezi می باشد تنها برای سنجش میزان مهارت زبان ترکی برگزار می شود و به عنوان یکی از پیش نیازهای اصلی دانشگاه های ترکیه از دانشجویان درخواست می گردد ، این آزمون دارای 6 سطح مختلف است که میزان مهارت دانشجویان در زبان ترکی را بیان می کند و کسب مدرک دیپلم آن بالاترین سطح ممکن است.

چنانچه تا قبل از ورود به دانشگاه به تسلط کافی زبان ترکی نرسیده باشید می توانید در کالج های مختلف با گذراندن یک دوره شش ماهه به سطح کافی دست یابید.

تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه

زبان تحصیل در رشته های مهمی همچون پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه زبان ترکی است اما برخی از دانشگاه های خصوصی این برنامه ها را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند ، البته تمامی برنامه به زبان انگلیسی نمی باشد و شما در هر صورت به زبان ترکی نیاز خواهید داشت.

در شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه باید ثابت کنید که شرایط زبان انگلیسی تعیین شده توسط دانشگاه ها را پوشش می دهید ، در واقع باید نشان دهید که قادر به درک درس ها و بیان خود به زبان انگلیسی هستید که این الزامات را می توان از دو طریق برآورده کرد ، راه اول این است که تأیید کنید نمرات مورد نیاز از آزمون های معتبر بین المللی را دارید ، آزمون آکسفورد ، گواهی کمبریج پیشرفته و سیستم آزمون بین ‌المللی زبان انگلیسی آکادمیک ، آزمون‌هایی هستند که توسط بسیاری از دانشگاه ‌ها به رسمیت شناخته شده‌اند.

راه دیگر شرکت در آزمونی است که توسط دانشگاه انجام می شود و در آن امتحانات را به صورت نوشتاری ، شنیداری و گفتاری می گذرانید ، این آزمون دشوار نیست زیرا بسیاری از دانشجویان خارجی در مقایسه با سطح متوسط زبان انگلیسی در ترکیه مهارت های انگلیسی خوبی را نشان می دهند.

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در ترکیه

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه باید دیپلم دبیرستان داشته باشید و مستقیماً از دبیرستان وارد دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی این کشور شوید ، بسته به سابقه تحصیلی ( نوع دیپلم دبیرستان ) شرایط مختلفی برای پذیرش وجود دارد ، چنانچه می خواهید درخواست شما از سوی دانشگاه رد نشود لطفاً دانشکده پزشکی خود را عاقلانه با ما انتخاب کنید.

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در ترکیه

در ادامه برخی از مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در ترکیه ارائه شده است:

 • دیپلم دبیرستان (حداقل میانگین 70% معدل و نمرات خوب در زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضی
 • فرم درخواست دانشگاه به صورت تکمیل شده به زبان ترکی که در سایت هر دانشگاه وجود دارد.
 • مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس و یا تافل )
 • مدرک زبان ترکی
 • گذرنامه معتبر
 • پرداخت هزینه پذیرش و ارائه رسید ( برای هر دانشگاه متفاوت است )
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • توصیه نامه از اساتید و یا معلمان آخرین دوره تحصیلی
 • ریز نمرات ( شامل کارنامه مربوط به دورس دوره تحصیلی پیشین )
 • رزومه ( شامل اطلاعات مربوط به موفقیت های تحصیلی )

دانش آموزانی که دوره پیش دانشگاهی خود را در ترکیه می گذرانند نیازی به ارائه مدرک پیش دانشگاهی ایران نخواهند داشت ، همچنین دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان ترکی ترجمه شده باشند.

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

در سال های اخیر دانشجویان زیادی برای تحقق رویاهای خود تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را انتخاب کرده اند که این تعداد همواره رو به افزایش است ، به ویژه در رشته دندانپزشکی ، بیش از 45000 دانشجو ثبت نام کرده اند که 2500 دانشجوی بین المللی هستند.

بیش از 20 دانشگاه خصوصی و دولتی برنامه های دندانپزشکی را در ترکیه ارائه می دهند که هر یک شهریه متفاوتی دارند ، متوسط شهریه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ترکیه تا 66000 لیر و در رشته پزشکی تا بیش از 100 هزار لیر می رسد.

البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر و چند برابر شهریه دانشگاه های دولتی است و می تواند برای هر ترم بیش از 5000 هزار دلار باشد ، خوب است درنظر داشته باشید که رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزو گرانترین رشته های دانشگاهی هستند و گرچه دانشگاه انتخابی تان نقش مهمی را ایفا می کند اما در مقایسه با سایر رشته ها باید شهریه بالاتری را بپردازید.

در دانشگاه های ترکیه معمولا دانشجویان خارجی حدود سه برابر دانشجویان بومی شهرهی پرداخت می کنند ، بنابراین مراجعه به سایت دانشگاه کارشناسان آی مهاجرتی بهترین مسیر برای اطلاع دقیق از میزان هزینه های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه می باشد.

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

تحصیل پزشکی برای بسیاری از دانشجویان رویایی است که هنوز محقق نشده اما با انتخاب دانشگاه های ترکیه می تواند به صورت کامل به حقیقت بپیوندد ، بر اساس لیست QS دانشگاه های ترکیه هر ساله جزو برترین دانشگاه های جهان هستند و از معدود کشورهایی است که در زمینه پزشکی ، دندانپزشکی و پیراپزشکی از کیفیت خوبی برخوردار می باشد.

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

کارشناسان آی مهاجرتی اینجا هستند تا رویای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را برای شما محقق سازند ، بنابراین ضمن اطلاع از مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه از شرایط پذیرش دانشگاه نیز مطلع شوید.

 • معتبر بودن مدارک صادره از دانشگاه های ترکیه
 • فرصت تحصیل به زبان انگلیسی علاوه بر ترکی
 • امکان اپلای دوره های تخصص در اروپا
 • ارائه کارت طبابت بین المللی به فارغ التحصیلان
 • تایید برخی از دانشگاه ها توسط وزارت بهداشت
 • هزینه به مراتب پایین تر نسبت به بسیاری از کشورها
 • فرصت استفاده از بورسیه تحصیلی
 • سطح علمی بالای دانشگاه ها
 • درآمد بالا
 • جایگاه ایده آل شغلی و اجتماعی

معایب

 • عدم برابری سطح عملی دانشگاه های ترکیه با اروپا
 • بالارفتن آمار بیکاری در سال های اخیر
 • یادگیری زبان ترکی
 • آزمون ورودی
 • ظرفیت محدود دانشگاه های دولتی

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل

کار در کشور ترکیه از جمله دلایلی است که می تواند دانشجویان فارغ التحصیل را به اقامت این کشور برساند ، با رشد شغلی 16 درصدی در بخش پزشکی طی دهه گذشته و درآمد یک دندانپزشک تمام عیار بیش از 200000 دلار در سال ، دندانپزشکی فرصت شغلی بسیار خوبی به شمار می رود.

فرآیندی که به شما امکان می‌دهد در ترکیه طبابت کنید به صورت یک مجوز نیست ، بلکه مجموعه‌ای از مدارک و مجوزهایی است که باید ارائه کنید ، همچنین گفتنی است که کار در بیمارستان های دولتی ترکیه برای اتباع خارجی ممنوع می باشد.

شما باید اجازه اقامت ، ویزای کار ، مدرک تحصیلی ( که توسط YÖK تایید شده باشد ) ، حداقل سطح B زبان ترکی و چند مدرک دیگر را ارائه دهید تا مجاز به شروع کار در یک بیمارستان خصوصی شوید ، لطفاً توجه داشته باشید که بیشتر مجوزها فقط به مدت 2 سال اعتبار دارند و پس از آن باید حداقل 2 ماه قبل از انقضای مجوز اولیه به صورت آنلاین آنها را تمدید کنید.

ویزای کار نیز توسط وزارت خانواده ، کار و خدمات اجتماعی صادر می شودکه باید در کنسولگری جمهوری ترکیه درخواست داده شود ، برای ارائه درخواست نیز باید یک قرارداد کاری از یک بیمارستان خصوصی در ترکیه داشته باشید ، بیمارستان نیز باید یک درخواست آنلاین به وزارتخانه فوق الذکر ارسال کند و اطلاعات و مدارک اضافی را در اختیار آنها قرار دهد ، پس از صدور ویزای کار داوطلب می تواند ظرف 180 روز وارد خاک ترکیه شوند.

یافتن کار پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

فرصت های شغلی در این بیمارستان های خصوصی ممکن است محدود باشد ، اما یافتن آن غیرممکن نیست ، شما می توانید تعداد زیادی آگهی شغلی را به صورت آنلاین در پلتفرم های معروف بین المللی مانند Indeed یا Linkedin و همچنین چند سایت ترکی پیدا کنید ، با کمی تلاش و البته دانش و مهارت ، یافتن شغل پزشک در ترکیه در بخش خصوصی نباید خیلی سخت باشد.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی بعد از تحصیل با دریافت مجوز طبابت امکان پذیر است و می توانید پس از دو تا سه بار تمدید مجوز طبابت خود زمانی که بیش از پنج سال در این کشور زندگی کردید ، درخواست اقامت دائم داشته باشید ، شرایط فردی هر فرد در روند تحصیل ، کار و طبابت موثر است و توصیه می کنیم تا از طریق مشورت با کارشناسان آی مهاجرتی شرایط خود را به صورت تخصصی بررسی کنید.

مسایل مربوط به کار در ترکیه را در مقاله لینک شده بخوانید ، مسایل مهمی در خصوص مهاجرت کاری به ترکیه را در آن مقاله به شما تقدیم کرده ایم.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه و شرایط آن را در این مقاله از آی مهاجرتی مرور کردیم ، چنانچه سوال و ابهامی دارید می توانید سوال خود را در پایین همین مقاله در بخش دیدگاه ها درج کرده و یا با ثبت نام و شماره تماس خود ، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

آیا بعد از اتمام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه می توانم در ترکیه طبابت کنم؟

که کار در بیمارستان های دولتی ترکیه برای اتباع خارجی ممنوع می باشد اما در بیمارستان های خصوصی می توانید کار کنید.

برای ورود و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در چه آزمونی باید شرکت کنم؟

بای این رشته ها می توانید شانس خود را سالانه دو بار برای پذیرش امتحان کنید که فرصتی خوبی برای جلوگیری از اتلاف وقت است ، این پذیرش از طریق شرکت در یکی از آزمون هایYÖS و یا SAT امکان پذیر می باشد که در هر دانشگاه تاریخ خاص خود را دارد.

آیا می توانم از ایران در آزمون ورودی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه شرکت کنم؟

خیر ، برای شرکت در آزمون YOS باید به ترکیه سفر کرده و تا 70 دلار را بابت ثبت نام پرداخت کنید.

آزمون SAT برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه به چه صورت است؟

محتوای آزمون SAT با توجه به دانشگاه می تواند بسیار متفاوت باشد اما به صورت کلی بر مهارت های کسب شده در طول دوازده سال تحصیل دبیرستان و دانش زبان انگلیسی تمرکز دارد ، دقت داشته باشید که این آزمون سخت تر از آزمون YOS است و کاملا به زبان انگلیسی برگزار می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه چقدر است؟

متوسط شهریه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ترکیه تا 66000 لیر و در رشته پزشکی تا بیش از 100 هزار لیر می رسد ، البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بالاتر و چند برابر شهریه دانشگاه های دولتی است و می تواند برای هر ترم بیش از 5000 هزار دلار باشد.

با دفاتر تهران و یا شیراز آی مهاجرتی تماس بگیرید تا علاوه بر اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه سایر کشورهای جهان را نیز که شرایط ایده آلی برای تحصیل دارند ، بشناسید ، همچنین می توانید با مطالعه و تحقیق به بهترین نتایج دست یابید ؛ برای شناخت تمامی راه های قانونی مهاجرت به ترکیه مقاله لینک شده را حتما مرور کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *