تحصیل

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان راهی برای تحصیل در میان بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه های اروپا است ، امروزه تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی ، تحصیل در کشور لهستان را انتخاب کرده اند ، اگر شما نیز به تحصیل در این کشور زیبا فکر می کنید با ما در تماس باشید ، مشاورین آی مهاجرتی می تواند به شما کمک کند تا جایی در دانشگاه های معتبر لهستان داشته باشید.

همچنین مطالعه مقاله تحصیل در لهستان می تواند اطلاعات به روز و کاملی در زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور به شما ارائه دهد.

دانشگاه های لهستان از روش های آمریکایی برای آموزش پزشکی استفاده می کنند ، پس از فارغ التحصیلی از دانشکده پزشکی در لهستان ، می توانید به عنوان پزشک شروع به کار کنید ، یا آموزش های تخصصی بیشتری را در هر کشور اتحادیه اروپا دنبال کنید.

دانشگاه‌های لهستان دارای بخش‌ها و دانشکده‌های مختلفی هستند که دانشجویان می‌توانند از میان این موارد یکی را انتخاب کنند ، مدارس پزشکی لهستان که توسط NMC به رسمیت شناخته شده است ، هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان را جذب می کند ، لهستان آموزش ارزان و در عین حال با کیفیت را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهد.

هزینه های زندگی در لهستان برای دانشجویان در سراسر جهان بسیار مطلوب است همچنین این کشور تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان را دارد.

دوره های پیش پزشکی در لهستان

دوره های پیش پزشکی در لهستان یک ابزار پشتیبانی یادگیری و بازنگری است که توسط تیم آکادمیک مجرب آموزش پزشکی لهستان طراحی شده است تا به متقاضیان کمک کند شانس خود را برای گذراندن موفقیت آمیز امتحانات ورودی و مصاحبه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان افزایش دهند.

دوره مقدماتی که به زبان انگلیسی تدریس می شود به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده است که قصد دارند برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی به منظور تکرار و بهبود دانش مورد نیاز خود در آزمون ورودی اقدام کنند همچنین هدف آن جبران تفاوت دانش داوطلبان در موضوعات پیش نیاز است تا در سال اول تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به آنها کمک کند.

دانشگاه های مختلف مانند ورشو و لوزد این دوره ها را در اختیار دانشجویان قرار می دهند دوره های آمادگی قبل از دانشگاه با توجه به نیازهای هر دانش آموز ، شرایط ، سبک یادگیری و سطوح دانش در هر یک از موضوعات موجود در زیست شناسی ، شیمی و فیزیک طراحی شده است در ادامه دروسی که در این برای تحصیل پزشکی و دندانپرشکی در لهستان دوره آموزش داده می شود را نام می بریم.

محتوای برنامه ترم اول:

 • سمینارهای سال اولی
 • مهارت های ارتباطی
 • تکنیک های یادگیری پایه
 • زیست شناسی عمومی I
 • شیمی معدنی با عناصر تشخیص آزمایشگاهی
 • مقدمه ای بر سیتوفیزیولوژی و آناتومی میکروسکوپی
 • اصطلاحات پزشکی I
 • دوره زبان انگلیسی I

ترم دوم:

 • مقدمه ای بر آناتومی و فیزیولوژی
 • زیست شناسی عمومی II
 • بوم شناسی
 • شیمی آلی با عناصر بیوشیمی
 • فیزیک
 • اصطلاحات پزشکی II

آزمون ورودی رشته های پزشکی لهستان

مانند کشور های دیگر برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان باید در آزمون خاصی شرکت کنید و صرف داشتن نمره قابل قبول در این آزمون می توانید برای دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی درخواست دهید.

آزمون ورودی رشته های پزشکی لهستان

آزمون ورودی رشته های پزشکی لهستان فقط توسط داوطلبانی که دارای دیپلم قدیمی دبیرستان لهستانی هستند و همچنین خارجی ها و افراد دارای تابعیت لهستانی که دارای دیپلم دبیرستان خارجی هستندبرگزار می شود ، داوطلبان مورد نظر این امکان را دارند که در دروسی که نمره امتحان نهایی خود را قبول نکرده اند یا در سطح دیگری قبول شده اند ، در سطح گسترده نتیجه بگیرند.

برای شرکت در آزمون ، باید در IRK (ثبت نام اینترنتی داوطلبان) ، ثبت نام کنید و در رشته تحصیلی انتخابی ، و به صورت اینترنتی هزینه آزمون را پرداخت کنید مهلت ثبت نام در سال 2022: از 4 تا 27 می باشد ، لازم به ذکر است این آزمون برای دوطلبان خارجی به زبان انگلیسی برگزار می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لهستان شامل موضوعات زیر می شوند:

 • ریاضیات
 • زیست شناسی
 • شیمی
 • فیزیک

زندگی و تحصیل در کشور لهستان راهی آسان و خوب برای شروع زندگی ای تازه است ، اگر شما نیز به مهاجرت فکر می کنید می توانید سری به مقاله مهاجرت به لهستان بزنید ، یا اینکه برای کسب اطلاعات بیشتر ما را در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام دنبال کنید.

شرایط پزشکی در لهستان

دانشگاه های پزشکی لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای آن دسته از دانشجویانی است که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی هستند ؛ بیش از 11 دانشکده پزشکی در لهستان برنامه های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

همراه با برنامه های ادغام پزشکی عمومی ، دندانپزشکی و داروسازی ، دانشگاه های پزشکی لهستان یک برنامه 4 ساله پزشکی ورودی فارغ التحصیل را ارائه می دهند که برای آن دسته از دانشجویان با مدرک لیسانس طراحی شده است (این برنامه در بین دانشجویان ایالات متحده ، کانادا ، بریتانیا و اسکاندیناوی بسیار محبوب است).

اکثر دانشگاه های پزشکی سال پایه را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی برگزار می کنند و علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان زبان لهستانی می توانند یک سال زبان لهستانی را دنبال کنند.

شرایط پزشکی در لهستان مطابق با استانداردهای آموزشی لهستانی و اتحادیه اروپا ، وزارت آموزش ایالات متحده (برنامه وام استافورد) و هیئت های پزشکی در ایالات متحده است فارغ التحصیلان برنامه های پزشکی در لهستان واجد شرایط درخواست برای برنامه های آموزشی رزیدنتی و تحصیلات تکمیلی در بیمارستان های آموزشی دانشگاهی در کشورهای مختلف از جمله آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، انگلستان هستند.

دوره های پزشکی

 • دوره پایه: دوره مقدماتی تحصیل پزشکی یک ساله
 • دوره کارشناسی پزشکی: برنامه 6 ساله،
 • دوره پزشکی ورودی فارغ التحصیلان: برنامه تسریع شده 4 ساله،
 • دوره دکتری: برنامه 3 ساله دکتری پزشکی

شرایط دندانپزشکی در لهستان

شرایط دندانپزشکی در لهستان چگونه است ؟ کشور لهستان یک نقطه کانونی برای دانشجویان بین المللی است زیرا در آن 8000 دانشجو تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را دنبال می کنند ، دانشگاه های لهستان به دلیل برنامه های پزشکی در سطح جهانی خود شناخته شده اند.

شرایط دندانپزشکی در لهستان

یک برنامه دندانپزشکی 5 ساله و متوسط شهریه سالانه آن 15000 دلار است ، تمام برنامه های درسی دانشگاه مطابق با استانداردهای مدرن به روز شده است و رویکرد به برنامه دندانپزشکی از دیدگاه عملی و نظری است.

لهستان نه تنها به دلیل کیفیت بالای آموزش ، بلکه به دلیل عوامل مختلفی مانند هزینه زندگی ، شهریه مناسب ، سبک زندگی و غیره مشهور است ؛ دانشگاه های لهستان همه این استانداردها را رعایت می کنند.

رشته دندانپزشکی بیماری های دهان را از طریق تشخیص و تحقیق ، که شامل بررسی احتمالات درمان می شود ، مطالعه می کند ، برای دندانپزشک شدن باید بر تکنیک های درمان و پیشگیری تخصصی در پزشکی دندانپزشکی تسلط داشته باشید.

وظایف اساسی در دندانپزشکی حل مشکلات مرتبط با بیماری های دهان و دندان بیماران است ، وظایف دندانپزشکی در این رشته پزشکی شامل تحقیق ، درمان و مشاوره می باشد ، دندانپزشکان باید پروتزهای دندانی را درک کنند.

مدرک زبان رشته های پزشکی در لهستان

لهستانی به طور گسترده ای به عنوان یک زبان بسیار دشوار شناخته شده است ، برای مبتدیان ، اگر خارج از کشور باشند ، ممکن است تا 5 سال طول بکشد تا آن را یاد بگیرند ، حتی اگر فردی در حین زندگی در لهستان سعی در یادگیری زبان داشته باشد ، ممکن است سال ها طول بکشد تا کاملاً مسلط شود.

دانشگاه های پزشکی در لهستان یکی از محبوب ترین دانشگاه های جهان برای تحصیل پزشکی هستند ، لهستان دارای چندین دانشگاه است که برنامه های پزشکی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، دولت لهستان ابتکار برای استقبال از دانشجویان بین المللی در این کشور انجام داده است.

از آنجایی که زبان انگلیسی به طور گسترده ای به عنوان زبان جهانی شناخته شده است ، داشتن فرصت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان توسط یک استاد انگلیسی زبان می تواند برای دانشجویان مزیت شگفت انگیزی ایجاد کند ، خوشبختانه ، بسیاری از دانشگاه های لهستان برنامه های مدرک پزشکی را ارائه می دهند که همگی توسط پزشکان مشهور بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

مدرک زبان رشته های پزشکی در لهستان چیست ؟ لهستان با دوره‌ها و برنامه‌های انگلیسی در همه سطوح ، از برنامه‌های 6 ساله کارشناسی گرفته تا برنامه‌های 4 یا 5 ساله فارغ‌التحصیل و حتی برنامه‌های دکترا را در اختیار دارد.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی باید ثابت کنید که به این زبان مسلط هستید به همین منظور به قبولی در آزمون های بین المللی و معتبر زبان مانند آیلس و تاقل نیاز دارید.

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در لهستان

دانشگاه‌های لهستان آموزش باکیفیت را با هزینه کم ارائه می‌دهند ، هزینه در دانشگاه های لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی پایین است بنابراین ، لهستان مکانی عالی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی است.

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی در لهستان

بیش از 46000 داوطلب پزشکی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به این کشور رفته اند ، لهستان از الگوی و برنامه درسی لهستان مانند سایر کشورهای اروپایی پیروی می کند ، آموزش پزشکی در لهستان 6 ساله با 1 سال کارآموزی اجباری است.

این کشور از نظر توسعه انسانی رتبه بالایی در جهان دارد ، لهستان همچنین رتبه 23 را در برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی دارد ، سیستم آموزشی در لهستان بسیار تحسین شده است ، دانشگاه های لهستان دارای زیرساخت های کلاس جهانی و استاندارد بالای تدریس هستند. هنگام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان موضوعات توسط دانشگاهیان و مدرسین تحسین شده تدریس می شود ، پزشکی را در کشور لهستان بخوانید و رویای خود را که یک پزشک است زندگی کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش MBBS در لهستان 2022 :

 • فرم درخواست دانشگاه ، که به درستی پر شده است
 • مدارک کلاس 11 و 12
 • یک قطعه عکس سایز پاسپورت
 • گواهی آمادگی پزشکی
 • کپی پاسپورت دانشجو
 • سند مهارت زبان

هزینه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان

برای تحصیل پزشکی و دندانپرشکی در لهستان در دانشگاه های مختلف باید هزینه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان را پرداخت کنید ، این هزینه ممکن است نسبت به رشته تحصیلی و دانشگاه درخواستی شما متفاوت باشد ، اما همانطور که می دانید هزینه دانشگاه های کشور لهستان نسب به دیگر کشور های اروپایی بسیار پایین تر می باشد.

لذا اگر شما نیز رویای تحصیل پزشکی و دنداپزشکی را در کشور های اروپایی داشته ایید بدون شک پیشنهاد ما به شما عزیزان کشور زیبای لهستان می باشد ، این کشور با فرهنگ جذاب و دانشگاه های ارزان قیمت بهترین گزینه می باشد.

هر چند باید بدانید که قیمت پایین شهریه در دانشگاه های این کشور دلیل به پایین بودن کیفیت آموزش نمی باشد و کادر اساتید دانشگاه های لهستان از بهترین و ماهر ترین استاد های پزشکی سراسر دنیا تشکیل شده است.

در ادامه به هزینه های رشته پزشکی و دندانپزشکی بر اساس دانشگاه می پردازیم.

هزینه های MBBS لهستان برای بسیاری از دانشگاه های محبوب در جدول زیر آمده است:

 • دانشگاه علوم پزشکی پوزنان 14,967
 • دانشگاه پزشکی لودز 13,523
 • دانشگاه پزشکی ورشو 15930 دلار
 • دانشگاه پزشکی Pomeranian، Szczecin 13,875
 • دانشگاه Jagiellonian، کراکوف 16775
 • دانشگاه نیکلاس کوپرنیک، تورون 11500

هزینه ها بر اساس رشته

 1. داروسازی 6 ساله: مجدد: 11200 یورو برای سال اول، مجدد: 11000 یورو در سال برای سالهای 2 تا 6
 2. دندانپزشکی 5 ساله: مجدد: 13200 یورو برای سال اول، مجدد: 13000 یورو / سال برای سالهای 2 تا 5

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی لهستان

پیش از این نیز گفتیم که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در خارج از کشور می باشد ؛ اما چرا تحصیل پزشکی در این کشور به این اندازه در بین دانشجویان بین المملی محبوب است؟

مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی لهستان

در ادامه این مطلب به صورت کامل به بررسی مزایای رشته های پزشکی و دندانپزشکی لهستان می پردازیم پس اگر به تحصیل در این کشور علاقه مند هستید حتما تا پایان این متن همراه ما باشید.

لهستان دارای امکانات پیشرفته ای است.

در ماه مه 2013 یک تیم جراحی لهستانی برای اولین بار موفق به انجام کاری شد که قبلا غیرقابل تصور بود ، یک پیوند پیشگامانه ، نجات بخش و تمام صورت ، نه تنها این عمل جراحی، که طی آن بیمار 33 ساله پس از از دست دادن بینی ، فک بالا و گونه های خود در یک تصادف ، پیوند پوست و استخوان را دریافت کرد ، بلکه سریع ترین زمان در جهان برای چنین عمل پیچیده ای بود.

لهستان در خط مقدم این رشته و بسیاری دیگر از زمینه های پزشکی ، به لطف امکانات پیشرفته و کادر متخصص در زمینه پزشکی جزو پیشگامان است.

تدریس به زبان انگلیسی

چون لهستانی صحبت نمی کنید نگران تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان هستید ؟ دیگر نیازی به نگرانی نیست.

همه دانشکده‌های پزشکی لهستان در رشته‌های تخصصی از جمله داروسازی ، پرستاری و فیزیوتراپی به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه پزشکی Pomeranian در Szczecin ، پایتخت غرب پومرانیا را در نظر بگیرید ، این دانشگاه دولتی در مرکز شمال غربی لهستان قرار دارد و به شما امکان دسترسی آسان به کل اروپا را می دهد و همراه با یک سیستم تمام وقت ، درون مدرسه ای، دانشگاه پزشکی پومرانین یک محیط بین المللی ویژه ارائه می دهد.

دانشجویان بیش از 30 کشور از جمله نروژ ، سوریه ، آمریکا و از آنجایی که لهستان عضو اتحادیه اروپا است ، مدارک و مدارک حرفه ای اعطا شده توسط دانشگاه پزشکی پومرانی در سراسر اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می شود.

برنامه دوره طولانی دوره کارشناسی ارشد دانشگاه پزشکی پومرانیان به ویژه برای دانشجویانی که به دنبال ورود مستقیم از دبیرستان به دوره پزشکی در دانشکده پزشکی شش ساله (12 ترم) یا دانشکده پزشکی پنج ساله (10 ترم) هستند هیجان انگیز است.

برنامه های درسی دندانپزشکی پس از فارغ التحصیلی ، مدارک تحصیلی از دانشگاه پزشکی Pomeranian به دانشجویان این امکان را می دهد که در امتحان نهایی پزشکی شرکت کنند ، برای کسب مجوز برای انجام حرفه خود اقدام کنند و/یا ادامه تحصیل در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا را دنبال کنند.

در یک کشور عالی خواهید بود.

دانشجویان بین‌المللی 8.58 درصد از کل بدنه دانشجویی دانشگاه‌های پزشکی لهستان را تشکیل می‌دهند و دانشجویانی از نروژ ، سوئد ، ایالات متحده ، عربستان سعودی و کانادا در صدر فهرست کشورهای اعزام‌کننده قرار دارند.

به عنوان بخشی از فرآیند بولونیا ، دانشگاه‌های لهستان مدرک‌هایی را اعطا می‌کنند که در سراسر اروپا به رسمیت شناخته شده و توسط بسیاری از معتبرترین مؤسسات جهان تأیید شده است ، لهستان همچنین با دانشگاه های سراسر جهان همکاری می کند.

در این کشور نه تنها این فرصت را خواهید داشت که در کنار دانشجویان متنوع تحصیل کنید ، بلکه این فرصت را خواهید داشت که دوستان خود را گسترش دهید و ارتباطات خود را نه فقط در لهستان بلکه در سراسر جهان.ایجاد کنید.

کیفیت بالا هزینه کمتر

طبق گزارش انجمن کالج های پزشکی آمریکا متوسط هزینه یک سال دانشکده پزشکی دولتی ، شامل شهریه ، هزینه ها و بیمه درمانی ، در ایالات متحده 34592 دلار در ایالت و 58668 دلار خارج از ایالت در سال 2016 بوده است.

سال تحصیلی 2017 در همین حال ، شهریه و شهریه مدارس خصوصی به بالای 50000 دلار رسید و این ارقام شامل هزینه های خارج از دانشگاه مانند مسکن ، کتاب و غذا نمی شود.

بر اساس آمارهای وزارت علوم و آموزش عالی ، هزینه مدرک پزشکی در لهستان به میزان قابل توجهی کمتر است: تحصیل تمام وقت در مدارس دولتی برای دانشجویان لهستانی و همچنین دانشجویان بین المللی که شرایط خاصی را دارند ، از جمله شهروندان لهستانی ، رایگان است.

اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا سایر دانشجویان بین‌المللی همچنان امتیازی را به دست خواهند آورد – سالانه فقط 3000 یورو (تقریباً 3200 دلار آمریکا) برای تحصیل پرداخت می‌کنند ، نه تنها این ، بلکه آنها در مقایسه با ایالات متحده و بسیاری از اروپا از هزینه زندگی بسیار کمتری نیز برخوردار هستند.

یکی از بزرگترین شاخص های بیمارستان های درجه یک ، سیستم پزشکی در سطح جهانی و متخصصان پزشکی واجد شرایط در لهستان موقعیت آن به عنوان یک مقصد محبوب برای گردشگری پزشکی است.

با توجه به مزایای منحصربفرد تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی پومرانیان در شوچین ، جای خود را در میان بسیاری از دانشجویانی که از سراسر جهان برای استفاده از پیشنهادات پزشکی استثنایی لهستان هجوم آورده‌اند ، تضمین کنید.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی پس از تحصیل

وقتی صحبت از اقامت به میان می‌آید ، پزشکان زیر مجموعه کارمندان بسیار ماهر قرار می‌گیرند ، که آنها را واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا می‌کند ، که مجوز خاصی است که به شما امکان می‌دهد در لهستان کار کنید.

اقامت فارغ التحصیلان پزشکی پس از تحصیل

3 شرط برای واجد شرایط بودن برای کارت آبی و دریافت اقامت فارغ التحصیلان پزشکی پس از تحصیل وجود دارد ، ابتدا به مدرک دانشگاهی پزشکی نیاز دارید ، سپس به یک قرارداد کاری حداقل 12 ماهه نیاز دارید ، در نهایت ، حقوق شما نمی تواند کمتر از 150 درصد متوسط حقوق در لهستان باشد ، قرارداد کار برای 12 ماه شرایط اقامت در لهستان است.

گرفتن مجوز پزشکی

پس از اخذ دیپلم پزشکی و قبولی در آزمون زبان ، می توانید مراحل اخذ مجوز پزشکی را آغاز کنید. اولین مرحله در این فرآیند ، قبولی در آزمون LEK (Lekarski Egzamin Koncowy) یا امتحان نهایی پزشکی است.

همه کسانی که از یک دانشکده پزشکی لهستانی به زبان انگلیسی فارغ التحصیل شده اند ، حق دارند در امتحان نهایی زبان انگلیسی شرکت کنند ؛ این آزمون برای افرادی که مایل به اخذ مجوز پزشکی در لهستان هستند اجباری است.

مرحله آخر تکمیل یک دوره 12 ماهه کارآموزی در رشته خود است ، تمامی مدارک مورد نیاز برای درخواست کارآموزی در اینجا قابل مشاهده است ؛ برای شروع دوره کارآموزی ، باید به زبان لهستانی روان صحبت کنید.

روش پزشکان آموزش دیده خارجی

در گذشته ، به دست آوردن حق قانونی برای کار به عنوان پزشک در لهستان یک فرآیند بسیار طولانی بود و تنها 1500 شهروند غیر اتحادیه اروپا این حق را دریافت کرده اند ؛ با این حال ، با افزایش کمبود کارکنان در بیمارستان‌ها ، وزارت بهداشت لهستان اکنون به بیمارستان‌ها اجازه می‌دهد تا برای هر پزشک خارجی که لهستانی صحبت می‌کند گواهی صادر کنند.

سپس پزشک پس از گذراندن دوره آموزشی اجباری که حداکثر یک سال طول می کشد و گذراندن آزمون تأیید صحت پزشک (LEW) می تواند به مدت 5 سال در لهستان کار کند.

برای پزشکان آموزش دیده اتحادیه اروپا ، این روند همیشه آسان تر بوده است ، زیرا آنها در صورت قبولی در آزمون زبان لهستانی و دریافت مجوز پزشکی ، اجازه می دهند تا زمانی که می خواهند در لهستان کار کنند.

گرفتن ویزای کار برای پزشکان

روند دریافت مجوز کار در کشور لهستان می تواند دشوار باشد ، شما به راحتی می توانید برای یک اجازه اقامت درخواست دهید که به شما امکان می دهد در کشور بمانید ، اما برای اینکه بتوانید کار کنید ، به مجوز کار نیاز دارید.

تنها راهی که می توانید این مجوز را دریافت کنید این است که اگر آینده شما برای شما درخواست کند ، نمی توانید خودتان برای آن درخواست دهید ، چند استثنا در این مورد وجود دارد ، به عنوان مثال ، اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید ، یا اگر همسر یا همسر سابق یک شهروند لهستانی هستید ؛ همچنین اگر دانشجو هستید یا اگر در یک برنامه آموزشی ، فرهنگی یا توسعه شرکت می کنید ، نیازی به مجوز ندارید.

از طرف دیگر ، می توانید برای اقامت موقت و اجازه کار درخواست دهید ، به این معنی که به جای کارفرما ، کنترل فرآیند درخواست را در دست خواهید داشت ، برای دریافت مجوز موقت ، همچنین باید شرکتی را پیدا کنید که مایل به استخدام شما باشد و آنها باید ثابت کنند که هیچ شهروند بیکار لهستانی وجود ندارد که بتواند کار شما را انجام دهد.

یافتن بیمارستان برای کار در کشور لهستان

یافتن بیمارستان برای کار در کشور لهستان ، به دلیل کمبود کارکنان گزارش شده توسط دولت لهستان ، که به دنبال متخصصان پزشکی واجد شرایط از خارج از کشور برای آمدن و کار در این کشور هستند ، هرگز آسان نبوده است ؛ اگر به زبان لهستانی مسلط هستید ، کار سختی برای یافتن کار در کشور لهستان به عنوان پزشک نخواهید داشت.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان در این مقاله از آی مهاجرتی آشنا شدید ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید و یا با درج نام و شماره تماس خود از مشورت با کارشناسان ما بهره مند شوید.

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به چه صورت برگزار می شود؟

برای شرکت در آزمون ، باید در IRK (ثبت نام اینترنتی داوطلبان) ، ثبت نام کنید و در رشته تحصیلی انتخابی ، و به صورت اینترنتی هزینه آزمون را پرداخت کنید مهلت ثبت نام در سال 2022: از 4 تا 27 می باشد ، لازم به ذکر است این آزمون برای دوطلبان خارجی به زبان انگلیسی برگزار می شود.
آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لهستان شامل موضوعات زیر می شوند:
ریاضیات
زیست شناسی
شیمی
فیزیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان در چه دوره هایی برگزار می شود و چقدر طول میکشد؟

دوره پایه: دوره مقدماتی تحصیل پزشکی یک ساله
دوره کارشناسی پزشکی: برنامه 6 ساله،
دوره پزشکی ورودی فارغ التحصیلان: برنامه تسریع شده 4 ساله،
دوره دکتری: برنامه 3 ساله دکتری پزشکی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان چقدر است؟

یک برنامه دندانپزشکی 5 ساله و متوسط شهریه سالانه آن 15000 دلار است.

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی هم ارائه می شود؟

بله ، لهستان با دوره‌ها و برنامه‌های انگلیسی در همه سطوح ، از برنامه‌های 6 ساله کارشناسی گرفته تا برنامه‌های 4 یا 5 ساله فارغ‌التحصیل و حتی برنامه‌های دکترا را در اختیار دارد.

بعد از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان چگونه می توانم به اقامت دائم این کشور برسم؟

3 شرط برای واجد شرایط بودن برای کارت آبی وجود دارد ، ابتدا به مدرک دانشگاهی پزشکی نیاز دارید ، سپس به یک قرارداد کاری حداقل 12 ماهه نیاز دارید ، در نهایت ، حقوق شما نمی تواند کمتر از 150 درصد متوسط حقوق در لهستان باشد ، قرارداد کار برای 12 ماه شرایط اقامت در لهستان است.

با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان می توانید به راحتی آینده شغلی خود را در دنیا تضمین کنید ، کارشناسان آی مهاجرتی می توانند به راحتی ، به شما در زمینه تحصیل و کار در لهستان کمک کنند و حتی پس از اتمام تحصیلات ، اقامت فارغ التحصیلان پزشکی پس از تحصیل را برای شما به دست آورد ، کارشناسان ما در دو شعبه تهران و شیراز آماده خدمت رسانی به شما هم وطنان عزیز هستند.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *