شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان

شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان با توجه به شرایط دانشجویان، مقطع و تحصیلات آنان با یکدیگر تفاوت دارد و هر کدام به نوعی خاص می توانند از خدمات و مزیت های بیمه های درمانی این کشور بهره مند شوند و خوب است که حتما پیش از اقدام جهت تحصیل در این کشور اطلاعات کافی در این باره به دست آورید. در ادامه همراه با کارشناسان آی مهاجرتی تمامی شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به طور کلی استفاده از بیمه دانشجویی در آلمان می تواند مزایای بسیاری را برای دانشجویان به همراه آورد که مهم ترین و اصلی ترین آن ها کاهش بسیار هزینه های درمانی و بهداشت دانشجویان خارجی می باشد.

شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان

بیمه مسافرتی دانشجویی با بیمه درمانی دانشجویی در آلمان متفاوت است و هیچ کدام را نمی توان به جای دیگری برگزید و یا استفاده کرد.

فهرست مطالب

دقت داشته باشید که داشتن بیمه دانشجویی در مدت زمان تحصیل در آلمان اجباری است و حتی باید جهت اخذ ویزای تحصیلی نیز بیمه ای را تهیه کرده باشید. در ادامه این مطلب شرایط اخذ بیمه دانشجویی آلمان را کاملا به شما عزیزان شرح خواهیم داد. همچنین مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت آن نیز اطلاعات بسیار جامعی در رابطه با امر مهاجرت و نقل مکان به آلمان به شما منتقل می نماید؛ مطالعه آن را از دست ندهید.

انواع بیمه دانشجویی در آلمان

به طور کلی انواع بیمه دانشجویی در آلمان به دو دسته بیمه درمانی دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که بیمه درمانی دولتی به دانشجویان خارجی نیز اختصاص می یابد؛ اما فقط افرادی می توانند از خدمات این نوع بیمه بهره مند شوند که سن آن ها کمتر از 30 سال باشد.

با توجه به شرایط اخذ بیمه دانشجویی آلمان، متقاضیان خارجی که بالای 30 سال سن دارند باید از خدمات بیمه های درمانی خصوصی استفاده نمایند. البته دانشجویان مهمان، دانشجویان دارای بورسیه تحصیلی یا دانشجویان که قصد تحصیل در دوره زبان آلمانی در این کشور یا سایر زبان ها یا دوره های فاندیشن و کالج های اماده سازی را دارند، نیز باید از خدمات بیمه های درمانی خصوصی استفاده کنند.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو شرایط و بیمه های دانشجویی در آلمان+ پادکست

تلاش کارشناسان ما در آی مهاجرتی این است که به با تهیه ویدیو مفیدترین مطالب در زمینه شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان را در اختیارتان قرار دهند ، تماشای آن را از دست ندهید.

 در صورت لزوم می توانید با دانلود پادکست در هر زمان و مکان به آن دسترسی داشته باشید.

نمایش ویدیو درباره بیمه دانشجویی آلمان
شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان

البته دانشجویان زیر سی سال در صورت علاقه می توانند به جای بیمه خدمات درمان عمومی نسبت به دریافت بیمه های خصوصی اقدام نمایند که البته بیمه انتخابی آنان باید حداقل خدماتی برابر با بیمه درمانی عمومی و حتی بیشتر را ارئه دهد . هزینه بیمه درمانی عمومی با توجه به سن و مقطع از 105 تا 112 یورو می باشد، اما بیمه های خصوصی با توجه به شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان و نوع خدمات و پوشش های خود مبالغی مختلفی را دریافت می کنند.

علاوه بر هزینه بیمه دانشجویان هزینه های بسیار دیگری نیز دارند که در مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان کاملا توضیح داده شده است که توصیه می کنیم حتما آن را مطالعه کنید تا به درک خوبی از جزئیات برسید.

بیمه دانشجویی آلمان برای مقطع دکترا

معمولا از آنجایی که دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد زیر 30 سال سن دارند؛ می توانند تحت پوشش بیمه دولتی قرار بگیرند و همچنین چون اکثر دانشجویان مقطع دکترا سن بالای 30 دارند ، شرایط اخذ بیمه دانشجویی آلمان به صورت دولتی برای آنان وجود نداشته و باید از طریق بیمه های خصوصی خود را تحت پوشش خدمات درمانی قرار دهند . اما باز هم دانشجویان دوره دکترا با توجه به نحوه پذیرش خود در دانشگاه دارای شرایطی مختلف هستند که هرکدام شامل شرایط زیر می گردد:

نحوه پذیرش و شرایط در دانشگاهنحوه پرداخت بیمه درمانی
دانشجویان دکترا که جزو کارکنان دانشگاه می باشند:نیازی به دریافت بیمه درمانی ندارند؛ چون توسط دانشگاه به عنوان کارمند بیمه دولتی می شوند.
دانشجویان دکترا که جزو کارمندان دانشگاه نیستند:در صورت سن بالای 30 سال باید بیمه درمانی دانشجویی خصوصی و در صورت سن کمتر از 30 سال باید بیمه درمانی دولتی را دریافت کنند.
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

فرق بیمه های مسافرتی با دانشجویی

یکی از اشتباهاتی که در رابطه با بیمه دانشجویی در آلمان صورت می پذیرد، این است که برخی از افراد این بیمه را با بیمه مسافرتی دانشجویی یکسان می دانند ، در صورتی که فرق بیمه های مسافرتی با دانشجویی کاملا واضح بوده و این دو نوع بیمه کاملا مجزای از یکدیگر هستند و هیچ یک را نمی توان به جای دیگری استفاده یا معرفی نمود.

بیمه نامه مسافرتی نوعی از بیمه کوتاه مدت می باشد که از لحظه شروع پرواز به سمت آلمان و خروج از کشور مبداتان تا زمان شروع ترم تحصیلی هزینه های درمانی ناگهانی و نیاز به بستری، فوت و بازگشت جنازه و غیره را پوشش می دهد و با شروع اقامت شما در این کشور به پایان می رسد.

بیمه مسافرتی اما از لحظه شروع به تحصیل دیگر اعتباری نداشته و دانشجویان باید بیمه های درمانی آلمان را تهیه کرده باشند تا قادر به بهره مندی از خدمات و مزایای آن شوند.

دقت داشته باشید که اخذ و ارائه بیمه مسافرتی یکی از شروط اصلی و مهم صدور ویزای تحصیلی است و نداشتن آن یقینا درخواست ویزا را رد می نماید.

همچنین داشتن بیمه دانشجویی نیز به جای بیمه مسافرتی قابل استفاده نیست و در مدت زمان سفر شما را به هیچ عنوان تحت پوششش قرار نمی دهد.

قطعا علاوه بر بیمه دانشجویی در کشور آلمان دغدغه های دیگری نیز خواهید داشت که کارشناسان ما به برخی از مهم ترین آنها پرداخته اند:

نام شرکت های بیمه در آلمان

نام شرکت های بیمه در آلمان

در حال حاضر 46 شرکت بیمه در کشور المان فعالیت دارند که خدمات بیمه دانشجویی در آلمان را به متقاضیان ارائه می دهند و دانشجویان خارجی می توانند در صورت علاقه و یا در صورتی که مجبور به استفاده از بیمه های درمانی خصوصی هستند؛ به آن ها مراجعه کرده و از خدمات آنان بهره مند شوند. در این بین کمپانی Techniker Krankenkasse (TK) از محبوب ترین و بهترین ها در ارائه بیمه دولتی در آلمان می باشد؛ که قیمت بسیار مناسبی را از متقاضیان در قبال خدماتی بسیار مناسب و کامل دریافت می کند. 

یکی از بهترین خدمات آن ارائه خدمات و پشتیبانی 24 ساعته و به زبان انگلیسی می باشد.همچنین در بین بیمه های خصوصی بیمه EDUCARE24 که توسط DR-WALTER ارائه می گردد به عنوان یکی از بهترین ها شناخته می شود که بسته های مختلفی با خدماتی گوناگون را برای دانشجویان در نظر گرفته که هر شخص می تواند گزینه مورد علاقه خود را برگزیند. اما از نام شرکت های بیمه در آلمان که دارای اعتبار و قیمت های مناسبی برخوردار هستند؛ می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  •  AOK Baden Württemberg
  • Barmer
  • KKH – Kaufmännische Krankenkass

در ادامه بررسی کشور آلمان توصیه داریم که حتما شهرهای مختلف این کشور را هم بررسی نمایید؛ تا با شرایط، ویژگی ها، دانشگاه ها و سایر مزایا و معایب هر منطقه بهتر و کامل تر آشنا شوید. مقاله بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل بهترین اطلاعات و مورد نیاز ترین اطلاعات را برای شما در خود جای داده است؛ مطالعه آن را از دست ندهید.

بخش کوچکی از ویزاهای کشور آلمان در آی مهاجرتی

در این ویدیو می‌توانید بخش کوچکی از ویزاهای دریافتی ما برای کلاینت‌هایمان در طی سالیان اخیر را مشاهده کنید و شما نیز از طریق دریافت مشاوره از کارشناسان ما نفر بعدی این فهرست باشید.

نه تنها کشور آلمان بلکه تمامی مقصدهای دلخواه شما در حوزه تخصص کارشناسان ما بوده و در چشم برهم زدنی شما را به هر آنچه که می‌خواهید خواهند رساند.

نمایش ویدیو درباره کاور ویزاهای کشور آلمان

بیمه مورد تایید اداره مهاجرت آلمان

شاید برای برخی از متقاضیان خارجی این سوال وجود داشته باشد که بیمه مورد تایید اداره مهاجرت آلمان برای صدور ویزای دانشجویی این کشور چه بیمه ای می باشد و باید چه خدمات یا ویژگی هایی داشته باشد. در این جا باید بگوییم که دریافت خدمات بیمه درمانی عمومی یا همان دولتی کشور آلمان همواره مورد تایید سفارت می باشد و اخذ آن یقینا مورد تایید سفارت قرار خواهد گرفت.

اما در رابطه با بیمه های درمانی خصوصی نیز باید توجه داشته باشید؛ که هنگام اخذ آن باید بسته یا نوع بیمه خود را طوری برگزینید که حداقل خدماتی برابر با بیمه دولتی را به شما ارائه نماید؛ چون کمتر از آن امکان رد و عدم تایید از سوی سفارت را همراه دارد. البته شرکت های بیمه خصوصی در این کشور یا در کشورمان خود کاملا با این موضوع آشنایی داشته و می دانند چه نوع بیمه ای مناسب دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.

 

در این مطالب تلاش کردیم به طور خلاصه شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان را برای شما توضیح دهیم؛ جهت کسب اطلاعات بیش تر یا وجود ابهام با مشاورین آی مهاجرتی در دفاتر غرب و مرکزی در تهران و  یا دفتر شیراز تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید. همچنین فراموش نکنید مقاله تحصیل درآلمان و بررسی شرایط اطلاعات لازم در رابطه با دانشگاه ها، شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت دستیابی به این هدف را به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد داد.

سوالات پر تکرار شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان

ضمن گرداوری برخی از مطالب مهم در رابطه با شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان در زیر هم به سوالاتی که در این زمینه بیشتر پرسیده می شود پاسخ می دهیم ، بنابراین می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایین مقاله با کارشناسان آی مهاجرتی در تماس باشید و با درج پرسش خود ، پاسخ را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

بله، در صورتی که هنگام پذیرش سن آنان کمتر از 30 سال باشد می توانند به بیمه دولتی آلمان دسترسی داشته باشند.

این افراد قادر به استفاده از خدمات بیمه درمانی دولتی نمی باشند و باید به سراغ بیمه های خصوصی بروند.

برای بیمه دولتی از 103 تا 112 یورو با توجه به مقطع و سن متغیر خواهد بود و برای بیمه های خصوصی این مقدار می تواند تا 130 یورو نیز برسد.

طبق قیمت ها و خدماتی که ارائه می شود؛ بیمه Techniker Krankenkasse (TK) بهترین و مناسب ترین گزینه می باشد.

طرح بیمه درمانی EDUCARE24 توسط یک شرکت شناخته شده در آلمان یک انتخاب عالی برای همه دانشجویان خارجی است.

روند دریافت ویزای کشور آلمان در آی مهاجرتی را از زبان کلاینت های ما بشنوید:

نمایش ویدیو درباره کاور هانیه بهزاد فر
نمایش ویدیو درباره کاور حنا حسین زاده
نمایش ویدیو درباره کاور میلاد مهدیان
نمایش ویدیو درباره کاور سارا کیایی

1 دیدگاه در “شرایط بیمه های دانشجویی در آلمان

  1. میثم محمدی گفت:

    ممنون از سایت فوق العادتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه