مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان پل ارتباطی آسان

همان‌طور که می‌دانید مهاجرت به کشور آلمان طی سالیان گذشته به یکی از پر متقاضی‌ترین مقاصد جهان مبدل شده است و مهاجرین بسیاری طی یکی دو دهه گذشته به این کشور نقل مکان کرده‌اند. این امر به‌طورکلی باعث ایجاد رقابت در میان متقاضیان و همچنین حساسیت و بررسی دقیق از سوی سفارت این کشور در تمام نقاط جهان شده است.

برای نقل مکان به کشور آلمان نیاز است تا از طریق روش‌های مختلفی که در عنوان مهاجرت به آلمان و رسیدن به اقامت در این کشور شرح داده‌ایم، بتوانید ویزای موقت خود را دریافت کرده و به آن‌جا مهاجرت کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان پل ارتباطی آسان

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان تنها یکی از روش های مهاجرت به این کشور است و توصیه می شود تمامی مسیرهای ممکن را به خوبی بررسی کنید.

فهرست مطالب

در ادامه نیز هریک از روش‌های مختلفی که معرفی کرده‌ایم شرایط خاصی را نیاز خواهند داشت تا متقاضیان بتوانند به اقامت دائم و در صورت نیاز شهروندی و تابعیت کشور آلمان برسند.

دریافت ویزای موقت آلمان نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز سفارت این کشور داشته تا شما ثابت کنید که واجد شرایط برای مهاجرت به آن‌جا هستید و قصدی برای پناهندگی و سرباری برای دولت ندارید. باتوجه به این‌که طی سالیان گذشته میزان درخواست‌ها از سوی شهروندان ایرانی در سفارت آلمان بسیار زیاد بوده، دست‌یابی به این هدف را کمی مشکل کرده است.

به دلیل درخواست‌های بالا امکان پذیرش و صدور ویزا سخت‌تر شده و احتمال موفقیت به‌طورکلی کاهش پیدا کرده است. همچنین به‌دلیل همین میزان درخواست بالا، مدت زمان انتظار برای مصاحبه و صدور روادید نیز بسیار زیاد و طولانی شده است. این امر باعث شده که اقدام از طریق سفارت آلمان در کشورهای دیگر که برای ایرانیان امکان‌پذیر باشد، به روشی بهتر و مناسب‌تر مبدل شود.

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان پل ارتباطی آسان و مناسبی است که طی سالیان گذشته باعث مهاجرت ایرانیان بسیاری به کشور آلمان شده است. در ادامه این مطلب تیم مشاورین آی مهاجرتی شما را جزئیات، شرایط و هزینه‌های لازم برای اقدام از این طریق آشنا خواهند ساخت.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان پل ارتباطی آسان

بررسی شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان

بسیار مهم است که شما بدانید آیا اقدام از طریق کشوری دیگر نظیر ارمنستان برای مهاجرت به آلمان آیا می‌تواند برای شما مناسب باشد و یا این‌که اقدام از این‌روش اصلا آیا برای شما لازم و اجباری خواهد بود یا خیر؟! این روش به‌طور‌کلی یک روش جایگزین برای اقدام غیرمستقیم جهت اخذ ویزای آلمان شناخته می‌شود و بر روی عوامل و شرایطی که شما نیاز به فراهم‌سازی آن‌ها در خود کشور آلمان دارید، نخواهد داشت.

برای مثال مهاجرت تحصیلی به آلمان نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور خواهد داشت و این موضوع ربطی به چگونه اقدام کردن شما جهت اخذ ویزا نخواهد داشت. اما قطعا می‌تواند بر روی برخی از شرایط اخذ ویزای دانشجویی آلمان تاثیر بگذارد که با کلیک بر روی این عنوان به جزئیات آن دست خواهید یافت.

برای مثال آقایانی که دارای زمان محدودی برای مهاجرت از لحاظ مشمولیت به خدمت سربازی هستند و باید تا زمان خاصی ویزای خود را دریافت کرده و از کشور خارج شوند، اقدام از طریق کشورهایی نظیر ارمنستان که صف کوتاه‌تر و سخت‌گیری کمتری برای صدور ویزا دارد، می‌تواند گزینه مناسب‌تری قلمداد شود.

علاوه‌براین شاید بدانید که هر سفارت کشور آلمان در سال قادر به صدور تعداد مشخص و محدودی ویزای مهاجرتی به این کشور می‌باشد که باتوجه به این امر می‌توان نتیجه گرفت اقدام از طریق سفارت آلمان در ارمنستان که دارای تعداد متقاضیان بسیار کمتر و همچنین سخت‌گیری کمتری می‌باشد، نیز قطعا شانس دریافت ویزا را برای شما بالاتر می‌برد.

شرایط اقدام از طریق سفارت آلمان در ارمنستان

شرایط اقدام از طریق سفارت آلمان در ارمنستان

شما باید حتما از شرایط اقدام از طریق سفارت آلمان در ارمنستان مطلع باشید تا بتوانید از طریق این مسیر به هدف خود برسید. به‌طورکلی شهروندان ایرانی می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا و صدور روادید برای مدت حداکثر 90 روز به کشور ارمنستان سفر کرده و در آن‌جا اقامت گزینند. اما برای این‌که شما بتوانید از طریق سفارت آلمان در خاک ارمنستان درخواست ویزای خود را به ثبت برسانید، باید حتما حداقل 6 ماه را در این کشور اقامت گزیده باشید. پس این امر یعنی این‌که شما باید حتما برای درخواست و صدور ویزای ارمنستان نیز اقدام کنید تا بتوانید 6 ماه یا بیش‌تر را در این کشور اقامت داشته باشید.

مناسب‌ترین روش‌ها برای دریافت ویزای ارمنستان اقدام از طریق تحصیل، کار و دیگر روش‌های مهاجرتی است که ویزای بلند مدت ارمنستان را برای شما به‌ همراه می‌آورد. باید پیشنهاد دهیم که بهترین روش برای دریافت ویزای ارمنستان شرکت در دوره‌های زبان آلمانی در ارمنستان می باشد که حداقل می‌تواند یک ویزای 6 ماهه و یا بیش‌تر را برای شما به ارمغان آورد.

علاوه‌براین شما با گذراندن این دوره‌های زبان حتی اگر دارای تسلط خوبی به زبان آلمانی باشد، آن را بهتر و کامل‌تر خواهید نمود. بررسی شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان را باید حتما با کارشناسان باتخصص و باتجربه آی مهاجرتی بررسی نمایید، تا به نتایج ایده آل و مناسب دست پیدا کنید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مراحل مهم مهاجرت به آلمان از مسیر ارمنستان

شناخت مراحل مهم مهاجرت به آلمان از مسیر ارمنستان می‌تواند طول این مسیر را برای شما روشن کرده و کمک شایانی برای رسیدن به این هدف به شما عزیزان نماید. 

اما بسیار مهم است بدانید که با توجه ‌به شرایط فردی و متفاوت هریک از متقاضیان می‌تواند این مراحل با یکدیگر دارای تفاوت‌هایی جزئی یا کلی نیز باشد.

پس توصیه می‌کنیم که حتما مراحل مورد نیاز برای اقدام از طریق خاک ارمنستان را از طریق کارشناسان آی مهاجرتی طبق شرایط و مدارک خودتان بررسی نموده و مشخص نمایید. در ادامه کلی‌ترین مراحل مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان را شرح می‌دهیم:

 • انتخاب یکی از روش‌های مهاجرت به ارمنستان نظیر گذراندن دوره‌های زبان آلمانی در این کشور
 • اقدام برای دریافت ویزای ارمنستان و نقل‌مکان به این کشور و اقامت به‌مدت حداقل 6 ماه در ارمنستان
 • اقدام برای دریافت نوبت سفارت آلمان در ارمنستان
 • تهیه و آماده‌سازی مدارک مورد درخواست سفارت آلمان
 • حضور در زمان مقرر در سفارت آلمان و ارائه مدارک موردنیاز سفارت
 • جواب دریافت تایید یا رد درخواست صدور ویزای آلمان
 • مهاجرت و نقل‌مکان به آلمان در صورت تائید و صدور ویزای آلمان

برای مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان چه مدارکی لازم است؟

ارائه مدارک موردنیاز به سفارت آلمان را می‌توان یکی از مهم‌ترین اقدامات برای مهاجرت به آلمان معرفی کرد. شما باید حتما برای تهیه مدارک لازم با سفارت این کشور یا کارشناسان آی مهاجرتی در تماس باشید و آخرین و جدیدترین مدارک مود درخواست را به‌دست آورید.

نکته بسیار مهمی که در این‌باره وجود دارد، مدارک موردنیاز با توجه‌ به روش مهاجرتی و همچنین شرایط فردی با یکدیگر متفاوت خواهد بود و در این‌جا کارشناسان تیم آی مهاجرتی باید با توجه ‌به سابقه ارتباطی که با سفارت این کشور داشته و همچنین بررسی شرایط شخصی شما، بهترین مدارک لازم را جمع‌آوری نموده و به سفارت آلمان در کشور ارمنستان ارائه نمایند.

برای مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان چه مدارکی لازم است؟

البته نباید فراموش کنید که شما در وهله‌ اول باید ویزای ارمنستان را نیز به دست آورید که این مرحله نیز نیاز به ارائه مدارک لازم به سفارت این کشور بر اساس روش انتخابی و شرایط متقاضی دارد. البته خوشبختانه سفارت ارمنستان به سخت‌گیری و حساسیت سفارت آلمان نبوده و بسیار راحت‌تر می‌توانید ویزای آن را به‌دست آورید.

Documents required by the German Embassy in Armenia

مدارک مورد نیاز سفارت آلمان در ارمنستان

همان‌طورکه در بالا گفتیم شما باید حتما از جدیدترین مدارک مورد نیاز سفارت آلمان در ارمنستان مطلع شوید که قطعا با توجه ‌به روش مهاجرتی و شرایط فردی هر متقاضی تفاوت خواهد داشت. اما در هر صورت مدارکی را باید قطعا به سفارت ارائه دهید که هیچ ربطی به روش مهاجرتی یا شرایط افراد نخواهد داشت، این مدارک به شرح زیر هستند:

 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • مدرک زبان آلمانی (حداقل در سطح B2)
 • ارائه عدم سوءپیشینه
 • ارائه بیمه مسافرتی مورد نیاز
 • ارائه بیمه پزشکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی لازم
 • ارائه گواهی لازم مکان اقامت (ووچر هتل، اجاره نامه یا سند ملک)
 • ارائه گواهی ازدواج برای افراد متاهل
 • ارائه جاب‌آفر یا قراردادکاری (مهاجرت کاری)
 • ارائه پذیرش و ثبت نام دانشگاه (مهاجرت تحصیلی)

با مطالعه مقالات زیر شناخت خود از کشور آلمان را تا حد ممکن بالا ببرید تا مهاجرتی هرچند موفق تر داشته باشید:

بررسی کامل هزینه‌ های مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان

قطعا شما نیز با این ابهام مواجه بوده‌اید که مهاجرت به آلمان چه هزینه‌هایی را پیش‌روی خواهد داشت. امر مهاجرت بدون هزینه‌کرد امکان نخواهد داشت، اما می‌تواند در این مسیر از تجارب و اطلاعات سایر مهاجرین و افراد متخصص و کارشناس این حوزه استفاده کرد تا این مخارج و هزینه‌ها را به حداقل رساند.

قطعا مخارج شما به دو بخش تقسیم می‌شود، بخش اول هزینه‌های اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور و بخش دوم هزینه‌های زندگی و اقامت در آلمان که قطعا با توجه‌ به روش‌های مهاجرتی و همچنین سبک و شرایط زندگی افراد بایکدیگر متفاوت خواهد بود.

 حتما عنوان هزینه زندگی در آلمان را مطالعه نمایید تا از آخرین و جدیدترین قیمت‌ها و هزینه‌های این دو بخش مطلع شوید.

همچنین عنوان اجاره ملک در آلمان و اخذ اقامت نیز شرایط و قیمت‌های اجاره ملک در شهرهای مختلف آلمان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اما برای آشنایی بیش‌تر برخی از مهم‌ترین هزینه‌های مهاجرت به آلمان را اشاره‌ای می‌کنیم:

نوع هزینه

مبلغ

هزینه ویزای توریستی

80 یورو

هزینه ویزای تحصیلی

رایگان

هزینه ویزای تجاری

72.5 یورو

هزینه زندگی فرد مجرد در آلمان

800 تا 1500 یورو ماهانه

هزینه زندگی خانواده 4 نفره در آلمان

به طور متوسط 3906 یورو ماهانه

هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه

به‌طور متوسط 725.45 یورو ماهانه

هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه

به‌طور متوسط 1250.60 یورو ماهانه

ویدیو شناخت مهاجرت کاری به آلمان

شناخت صحیح کشور آلمان و روش های مهاجرت به آن یکی از اصلی‌ترین مراحل رسیدن به موفقیت در این کشور شناخته می‌شود که یکی از بهترین این مسیرها اقدام به شیوه کار می باشد.

در این وبینار کارشناس ارشد مهاجرتی ما ورود به کشور آلمان از طریق کار در این کشور را برای شما علاقه‌مندان بررسی نموده است که توصیه می کنیم تا انتها آن را تماشا نموده و برای هرگونه مشاوره با ما در ارتباط باشید.

نمایش ویدیو درباره وبینار مهاجرت کاری به آلمان

هزینه های موردنیاز برای مهاجرت اولیه به ارمنستان

همان‌طور که تا این‌جا گفتیم متقاضیان اقدام برای مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان باید ابتدا 6 ماه در این کشور اقامت گزینند تا امکان درخواست از طریق سفارت آلمان از خاک این کشور را به‌دست آورند.

این امر قطعا خود یک مهاجرت کوتاه‌ مدت تلقی می‌شود که نیازمند پرداخت هزینه‌هایی می‌باشد.

هزینه‌های این‌بخش نیز مانند مهاجرت به آلمان باتوجه‌به شرایط متقاضی و روش مهاجرتی متفاوت خواهد بود. در ادامه برخی از مهم‌ترین هزینه های موردنیاز برای مهاجرت اولیه به ارمنستان را یادآوری خواهیم کرد:

نوع هزینه

مبلغ

هزینه ویزای ارمنستان 6 تا 42 دلار
هزینه دوره های زبان آلمانی به‌طور متوسط برای هر ترم 650 دلار
هزینه زندگی فرد مجرد در ارمنستان 700 تا 1300 دلار ماهانه
هزینه زندگی خانواده 4 نفره در ارمنستان به طور متوسط 3651 یورو ماهانه
هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه به‌طور متوسط 780.49 یورو ماهانه
هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه به‌طور متوسط 1324.31 یورو ماهانه

مزیت اقدام از طریق ارمنستان برای مهاجرت به آلمان

قطعا تا این‌ جای کار و در طول مطلب با برخی از مزیت‌های مهاجرت به کشور آلمان از طریق خاک کشور ارمنستان آشنا شدید، اما قطعا این سوال برایتان وجود دارد که مزیت‌های اصلی این امر چه می‌باشد؟! در ادامه به‌طور خلاصه اصلی‌ترین مزیت اقدام از طریق ارمنستان برای مهاجرت به آلمان را شرح خواهیم دارد:

 • دسترسی آسان‌تر و ساده‌تر به ویزای آلمان
 • امکان دریافت وقت مصاحبه کوتاه‌تر و سریع‌تر
 • امکان گذراندن دوره‌های زبان آلمانی در حین اقامت در ارمنستان
 • صدور رایگان ویزای تحصیلی از خاک ارمنستان
 • تاثیر کمتر محدودیت‌های سفارت آلمان برای صدور ویزا بر درخواست متقاضی
 • دسترسی سریع‌تر به ویزای آلمان برای افراد دارای محدودیت زمانی
 • سخت‌گیری و حساسیت کمتر سفارت آلمان در ارمنستان

مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان پل ارتباطی آسان و مناسبی است که این روزها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، چنان‌چه نیاز به اخذ مشاوره و بررسی بیش‌تر در این‌باره طبق شرایط شخصی خود را دارید، تیم مشاورین آی مهاجرتی همه روزه در دفاتر غرب و مرکزی در تهران و همچنین دفتر شیراز آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند.

سوالات پر تکرار مهاجرت به آلمان از طریق ارمنستان پل ارتباطی آسان

در پایان نیز ضمن مطالعه سوالات پرتکرار می توانید در صورتی که پرسشی ذهن شما را به خود مشغول نموده، از طریق شماره های تماس با مشاورین ما در ارتباط باشید.

خیر، این روش نمی‌تواند برای تمامی متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان مناسب شناخته شود، بلکه برای برخی افراد مناسب بوده که در مقاله آن را شرح داده‌ایم.

این اقدام برای افرادی مناسب می‌باشد که با محدودیت زمان مواجه بوده و نیاز به دریافت نوبت سریع سفارت آلمان دارند و همچنین افرادی که مدارک قوی و محکمی ندارند و می‌خواهند دچار سخت‌گیری‌های سفارت آلمان در کشورمان نشوند.

هزینه صدور ویزای کشور ارمنستان متفاوت می‌باشد که از 6 تا 42 دلار را در بر می‌گیرد.

خیر، باتوجه به اینکه اقامت توریستی ارمنستان فقط امکان 90 روز حضور در این کشور را فراهم می‌آورد و برای امکان دریافت وقت سفارت المان باید حداقل 6 ماه در ارمنستان حضور داشت، این روش این فرصت را فراهم نمی‌آورد.

باتوجه‌به این‌که سفارت آلمان در ارمنستان در مقایسه با سفارت این کشور در ایران از حساسیت و سخت‌گیری‌های کمتر برخوردار است، می‌توان گفت که این امر می‌تواند شانس شما برای دریافت ویزا را تاحدودی بالاتر ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه