آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طرق مختلف و با شرایط مختلف برای عموم مردم در دسترس است که افراد و خانواده های بسیاری از سراسر جهان آرزوی انجام آن و دست یافتن به یک زندگی ایده آل و آرامشی مثال زدنی در آن جا را در سر می پرورانند ، آلمان یکی از موفق ترین ، امن ترین ، آرام ترین و زیبا ترین کشورهای حال حاضر جهان است که همه ساله مهاجران فراوانی را به خاک خود وارد می نماید ، برای آشنایی کامل با مهاجرت به آلمان با کارشناسان ما در آی مهاجرتی همراه شوید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله اطلاعات کشور آلمان را مرور کرده و آگاهی خود در خصوص این کشور و مردمان آن را افزایش دهید.

آلمان یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را در کنار بازار کار پر رونق و پر درآمد خود را برای ساکنین خاک خود فراهم آورده که در کنار امنیت بالای اجتماعی ، مالی و جانی این کشور را به یکی از بهترین کشورها برای سکونت مبدل کرده است.

نکته مهم در مهاجرت به آلمان ، شناختن بهترین و مناسب ترین روش مهاجرت به این کشور می باشد که شما بتوانید با ارزان ترین و امن ترین حالت ممکن به آن دست پیدا کنید ، زیرا مهاجرت امری بسیار خطیر می باشد و حضور یک فرد متخصص و دارای تجربه جهت مشاوره و راهنمایی و در بعضی مواقع همراهی و انجام امور مهاجرتی بسیار لازم و ضرروی بوده و شانس موفقیت شما را بسیار افزایش می دهد.

روش های قانونی مهاجرت به آلمان

یکی از ابتدایی ترین موضوعاتی که باید در این زمینه با آن آشنا شوید روش های قانونی مهاجرت به آلمان می باشد که با توجه به شرایط هرکدام و شرایط شخصی و یا خانوادگی خود یکی از این موارد را برای ورود به خاک آلمان انتخاب نمایید ، مهاجرت به آلمان از طرق مختلفی در دسترس می باشد که روش های قانونی آن به طور کلی به صورت زیر می باشند :

روش های قانونی مهاجرت به آلمان
  • از طریق تحصیل
  • از طریق کار
  • از طریق سرمایه‌گذاری
  • از طریق ازدواج
  • از طریق تولد
  • از طریق پناهندگی

هریک از موارد بالا شرایط و مدارک خاص خود را از داوطلبین طلب می کند که در ادامه به آنان به طور خلاصه اشاره خواهیم نمود و اطلاعات مناسب و کاربردی را در اختیار شما قرار خواهیم داد ، تمامی روش های بالا می تواند شما را به خاک آلمان رسانده و در نهایت اقامت این کشور را به همراه داشته باشد.

اما توجه کنید که گزینه پناهندگی چندان مناسب و قابل قبول برای هیچ شخصی نمی باشد زیرا این روش تضمینی جهت رسیدن به اقامت این کشور را در پی ندارد و همچنین اقدام به این روش می تواند مشکلات بسیاری را در پی داشته باشد ، مانند به وجود آمدن مشکلات امنیتی ، سیاسی و اقامتی در کشور مبدا ، اجبار به حضور و زندگی در کمپ مهاجرین برای مدت نا معلوم و عدم امکان به اشتغال و ثبات در زندگی ، به همین خاطر گزینه پناهندگی گزینه اصلا مناسب و امنی برای مهاجرت به آلمان نیست.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

یکی از روش های پرطرفدار جهت مهاجرت به آلمان را می توان روش تحصیلی نامید که از این طرق با قبولی و اخذ پذیرش در مراکز آموزش عالی و دانشگاه های آن می توانید اقامت موقت این کشور را به دست آورده و برای مدت محدودی به آن جا نقل مکان نمایید ، اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل به صورت دائمی امکان پذیر نمی باشد و برای رسیدن به این مهم باید بتوانید پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک در این کشور شاغل شوید.

بله درست است ، شما با دریافت ویزای تحصیلی با توجه به مقطع مد نظرتان مدت خاصی را قادر به اقامت و تحصیل در این کشور هستید و در صورت ادامه ندادن تحصیلات در مقاطع بالاتر و یا استخدام در شغلی باید این کشور را ترک و به کشور خود بازگردید ، قوانین مهاجرتی آلمان به دانشجویان اجازه می دهد تا 18 ماه پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور مانده و به دنبال شغل مناسب خود باشند و در آن استخدام شوند.

در صورت موفقیت ، ویزای تحصیلی شما به ویزای کار تغییر یافته و در نهایت پس از گذشتن مدتی خاص می توان اقامت دائم و در نهایت حتی تابعیت این کشور را به دست آورید ، برای این امر باید کارفرمای شما درخواست استخدام شما را برای اداره کار و سفارت ارسال نماید تا ویزای شما تغییر نماید.

شما می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در آلمان اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه کسب نمایید.

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان یافتن شغل و شروع به کار در این کشور است که به اشخاصی که موفق به این امر می شوند ویزای اقامتی برای کار صادر می شود و پس از 5 سال حضور و کار در این کشور و پرداخت مالیات اقامت دائم برای اشخاص صادر می شود ، البته چنانچه درآمد اشخاص در شغلی که یافته سالانه بالای 54 هزار یورو باشد می توانند بلوکارت آلمان را به دست آورند که در این صورت پس از 24 ماه یا 36 ماه قادر به دریافت اقامت دائم هستند.

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

اخذ اقامت آلمان از طریق کار به دو صورت امکان پذیر است ، اولین حالت اینکه شما موفق به دریافت یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در این کشور می شوید و با ارائه آن به سفارت ویزای کار خود رادریافت و به آلمان مهاجرت می نمایید که به آن جاب آفر می گویند ، دومین حالت بدین صورت بوده که شما هیچ پیشنهاد کاری از هیچ کارفرمایی نداشته و خواهان حضور در این کشور و جستجوی کار هستید که در این حالت به شما جاب سیکر گفته می شود.

در حالت جاب سیکر شما یک ویزای حداکثر 6 ماهه دریافت و قادر به حضور در این کشور می شوید و باید در این مدت شغل مناسب با تحصیلات و تخصص خود را یافته و در غیر این صورت به کشور خود بازگردانده می شوید ، توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کار در آلمان مراجعه نمایید.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان که در این مقاله بررسی می کنیم ، اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری است ، باید دقت داشته باشید که زمینه های بسیاری در آلمان وجود دارند که شما می توانید در آن ها سرمایه گذاری نمایید ، اما تمامی آن ها منجر به دریافت ویزا و اقامت این کشور نمی شود و فقط از لحاظ مالی برای سرمایه گذاران مثمر ثمر بوده و در صورت دریافت اقامت به روشی دیگر امکان پذیر است.

شما می توانید در زمینه های مختلفی مانند سرمایه گذاری در بورس ، خرید ملک ، کارآفرینی ، تاسیس شعبه و یا نمایندگی در این کشور سرمایه گذاری کرده و از بازار پر رونق و اقتصاد شکوفای این کشور بهره مند شوید ، اما در این میان فقط کار آفرینی می تواند برای شما منجر به دریافت ویزای اقامتی و در نهایت اقامت دائم این کشور شود و دیگر موارد نمی تواند اقامت آلمان را برایتان به ارمغان آورد.

سرمایه گذاری در آلمان می تواند شما را وارد چرخه مالی و اقتصادی این کشور نماید و شما را به سود و کسب درآمدی مناسب برساند ، اما از لحاظ اقامتی می تواند در روند دریافت اقامت شما به روش های دیگر یک مزیت و یا امتیازی مثبت تلقی شود ، مقاله لینک شده را بخوانید تا با انواع سرمایه گذاری ها در آلمان و حداقل سرمایه هر کدام از روش ها آشنا شوید.

اقامت آلمان با ثبت شرکت

راه ورود به آلمان برای کارآفرینان همواره باز و فراهم بوده است و افراد می توانند با ایجاد یک بیزنس و ثبت یک شرکت به اقامت این کشور دست پیدا کنند ، البته دریافت اقامت آلمان با ثبت شرکت نیازمند شرایط و رعایت قوانین خاصی است که اگر تجربه این کار را در کشور خود داشته باشید چندان مشکل نخواهد بود.

اقامت آلمان با ثبت شرکت

اولین شرط ارائه یک بیزنس پلن معتبر و نوین است که بتواند دولت را مجاب نماید که شرکت و طرح اقتصادی شما سود آور ، جدید و برای اقتصاد و مردم کشور آلمان مفید و اشتغال زا است ، دولت در بررسی و قبول بیزنس پلن سخت گیری زیادی می نماید به طوری که طرح های زیادی موفق به کسب مجوز نمی شوند و از سوی دولت رد می شوند ، در مرحله بعد چنان چه طرح اقتصادی شما مورد قبول اتاق بازرگانی و دولت واقع شود باید حداقل قادر به سرمایه گذاری 25 هزار یورو در بیزنس خود باشید.

همچنین در این طرح باید حداقل قادر به استخدام 5 تن از شهروندان آلمانی باشید و بتوانید پشتوانه مالی مناسبی برای طرح خود ارائه نمایید ، در نهایت از طریق ثبت شرکت یک ویزای 3 ساله برای شما صادر شده که قابل تمدید بوده و پس از 5 سال می توان برای اقامت دائم و 8 سال برای تابعیت اقدام کرد.

برای اطلاعات بیش تر و کامل تر به مقاله ثبت شرکت در آلمان مراجعه نمایید.

اقامت آلمان با خرید ملک

همانطور که می دانید خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در هر نقطه از جهان به حساب می آید که آلمان نیز یکی از کشورهای مناسب جهت سرمایه گذاری در این بخش می باشد و می تواند در طولانی مدت و یا در برخی شرایط حتی در کوتاه مدت درآمد و سودی مناسب را عاید سرمایه گذاران نماید.

باید توجه داشت که اقامت آلمان با خرید ملک برای خریداران میسر نمی شود و به تنهایی با خرید ملک نمی توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد بلکه باید از روش های دیگر که در این مقاله از آن ها نام بردیم برای رسیدن به اقامت دائم اقدام نمود و خرید و یا اجاره ملک در این کشور فقط می توان ویزای توریستی کوتاه مدت را برای افراد به ارمغان آورد.

اما چنان چه از طریقی دیگر اقامت موقت را به دست آورده باشید و بخواهید برای تمدید آن و یا دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایید ، خرید ملک در این کشور می تواند امتیازی بزرگ و مثبت برای شما تلقی شود و کمک شایانی به شما نماید ، پس چنانچه قصد مهاجرت به آلمان را دارید روش خرید ملک را فقط یک امتیاز در نظر بگیرید و بر روی روش های دیگر تمرکز داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه به مقاله اجاره و خرید ملک در آلمان مراجعه نمایید و همچنین می توانید با متخصصین و کارشناسان آی مهاجرتی مشورت نموده و اطلاعات دقیقی به دست آوردید.

وکیل مهاجرت به آلمان

شاید شما هم با تبلیغات زیادی در سطح تلوزیون ، اینترنت و یا در سطح شهر و در بین اقوام مواجه شده باشید که اقدام به معرفی وکلای مهاجرتی در ایران و در دیگر کشورهای جهان می نمایند و به صورت تضمینی اعلام می دارند که وکیل مهاجرتی پیگیر مراحل و انجام مسائل اداری شما در کشور مبدا و در کشور مقصد خواهد شد ، باید دقت داشته باشید که به طور رسمی و قانونی هیچ وکیل مهاجرتی در ایران و یا در کشورهای اروپایی به خصوص آلمان در حال فعالیت نمی باشد.

وکیل مهاجرت به آلمان

پس به نوعی معرفی شخص یا اشخاصی جهت وکیل مهاجرت به آلمان صحیح نبوده و می توان گفت که این افراد به نوعی مشاور و یا متخصصین حوزه مهاجرت به آلمان می باشند که می توانند در امور مهاجرتی در بسیاری از موارد به متقاضیان کمک نموده و مشاوره ها و راهنمایی های مفید ارائه نمایند ، البته وکیل مهاجرت در دو کشور استرالیا و کانادا وجود دارد و یکی از رشته های دانشگاهی از شاخه حقوق می باشد.

اما توجه کنید که وکیل مهاجرت فقط در این دو کشور وجود داشته و برای فعالیت نیز باید مجوز های لازم را از اداره مهاجرت این کشورها دریافت نمایند که به آسانی نبوده و همه افراد موفق به اخذ آن نمی شوند ، پس اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید چنان چه شخصی خود را وکیل مهاجرتی به آلمان و خود را دارای روابطی خاص معرفی نموده ، به راحتی اطمینان ننمایید و به سراغ دفاتر معتبر کشورمان بروید.

موسسه مهاجرتی به آلمان

سفر و مهاجرت از کشورمان به هر نقطه ای از جهان یک امر مهم می باشد که نیاز به بررسی مسائل و انجام کارهای گوناگونی دارد که هم نیازمند وقت زیاد و هم هزینه است و چنانچه شخص اقدام کننده هیچ اطلاعات و تجربه ای در این زمینه نداشته باشد ، می تواند با اتلاف وقت زیاد و هزینه های گزاف رو به رو شود و حتی در نهایت تمامی تلاش هایتان به نتیجه نرسیده و با شکست مواجه شود.

آی مهاجرتی یک موسسه مهاجرتی به آلمان و دیگر کشورهای جهان است که متشکل از تیمی حرفه ای و با تجربه در تمامی زمینه های مهاجرتی بوده که در دفاتر مستقر در شهرهای تهران و شیراز آماده خدمت رسانی به هموطنانمان می باشد و کارنامه ای درخشان را در این زمینه تاکنون به دست آورده است.

همواره باید اعتبار موسسات و سابقه آنان را مورد بررسی قرار دهید تا با مشکل کلاه برداری یا نارضایتی در ارائه خدمات مواجه نشوید ، دقت کنید که موسسات مهاجرتی بر خلاف شرکت های اعزام دانشجو و کاریابی در خارج از کشور نیاز به دریافت مجوز از وزارت علوم و وزارت کار ندارند پس عدم مجوز این موسسات را دال بر بی اعتباری آنان نگذارید.

سوالات پر تکرار مهاجرت به آلمان

حال که با تمام راه های قانونی مهاجرت به آلمان آشنا شدید ، می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ، ثبت کرده و پاسخ مشاوران آی مهاجرتی را دریافت نمایید.

چرا گفته شده پناهندگی روش خوبی برای مهاجرت به آلمان نیست؟

زیرا این روش تضمینی جهت رسیدن به اقامت این کشور را در پی ندارد و همچنین اقدام به این روش می تواند مشکلات بسیاری را در پی داشته باشد ، مانند به وجود آمدن مشکلات امنیتی ، سیاسی و اقامتی در کشور مبدا ، اجبار به حضور و زندگی در کمپ مهاجرین برای مدت نا معلوم و عدم امکان به اشتغال و ثبات در زندگی ، به همین خاطر گزینه پناهندگی گزینه اصلا مناسب و امنی برای مهاجرت به آلمان نیست.

آیا بعد از اتمام تحصیلاتم در آلمان باید بلافاصله به ایران بازگردم؟

خیر ، قوانین مهاجرتی آلمان به دانشجویان اجازه می دهد تا 18 ماه پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور مانده و به دنبال شغل مناسب خود باشند و در آن استخدام شوند.

برای مهاجرت به آلمان ، در چه صورت میتوانم با دریافت ویزای کار آلمان به اقامت دائم این کشور برسم؟

چنانچه درآمد اشخاص در شغلی که یافته اند سالانه بالای 54 هزار یورو باشد می توانند بلوکارت آلمان را به دست آورند که در این صورت پس از 24 ماه یا 36 ماه قادر به دریافت اقامت دائم هستند.

چطور می توان مهاجرت به آلمان را از طریق سرمایه گذاری انجام داد؟

شما می توانید در زمینه های مختلفی مانند سرمایه گذاری در بورس ، خرید ملک ، کارآفرینی ، تاسیس شعبه و یا نمایندگی در این کشور سرمایه گذاری کرده و از بازار پر رونق و اقتصاد شکوفای این کشور بهره مند شوید ، اما در این میان فقط کار آفرینی می تواند برای شما منجر به دریافت ویزای اقامتی و در نهایت اقامت دائم این کشور شود و دیگر موارد نمی تواند اقامت آلمان را برایتان به ارمغان آورد.

آیا با خرید ملک در آلمان می توانم اقامت دائم این کشور را بدست آورم؟

اقامت آلمان با خرید ملک برای خریداران میسر نمی شود و به تنهایی با خرید ملک نمی توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد بلکه باید از روش های دیگر که در این مقاله از آن ها نام بردیم برای رسیدن به اقامت دائم اقدام نمود و خرید و یا اجاره ملک در این کشور فقط می توان ویزای توریستی کوتاه مدت را برای افراد به ارمغان آورد.

ضمن تشکر از شما جهت مطالعه این مطلب ، امیدواریم که در تیم کارشناسی آی مهاجرتی توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در زمینه مهاجرت به آلمان به شما ارائه دهیم ، جهت کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به فرانسه ، شرایط ان دو کشور قدرتمند اروپایی را با هم مقایسه کرده و با توجه به شرایط خود ، بهترین تصمیم را بگیرید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *