اتریش

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش شاید یکی از چندین گزینه شما برای مهاجرت به اروپا باشد ، اما در صورتی که بررسی دقیقی از آن داشته باشید درخواهید یافت که این کشور علاوه بر اینکه می تواند انتخاب اول شما باشد ، از برترین کشورهای جهان برای ساختن زندگی جدید به شمار می رود که شرایط ورود دشواری نداشته و با کمک یک مشاور و همراه می توان به راحتی به اقامت آن دست یافت ، در این مقاله با ما در آی مهاجرتی همراه باشید تا راه های قانونی مهاجرت به اتریش را بشناسید.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله اطلاعات کشور اتریش ، در خصوص جنبه های مختلفی مانند وضعیت اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی اتریش ، اطلاعات به روز کسب نمایید.

اتریش از آن دسته کشورهایی است که به مهاجرین اجازه می دهد تا روش های مختلف را برای رسیدن به اقامت امتحان نموده و با طی نمودن مراحل قانونی به ویزا برسند ، زندگی ، کار و یا تحصیل در اتریش بسیار دلچسب است و در صورتی که دارای یک مهارت و یا تخصص خوب باشید می توانید زندگی با رفاه بالایی را در این کشور بسازید.

البته خوب است دقت داشته باشید از آنجا که اتریش یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان برای زندگی است ، تنها به افرادی اجازه ورود و استفاده از خدمات خود را می دهد که به نوعی برای این کشور مفید بوده و موجب ترقی آن شوند ، سالانه درخواست های بی شماری به سفارت خانه های اتریش در تمامی کشورهای جهان ارسال می شود اما تنها متقاضیان با رزومه های درخشان فرصت دریافت ویزا را خواهند داشت.

چنانچه تمایل دارید یکی از این افراد باشید پس از مطالعه این محتوا با کارشناسان آی مهاجرتی تماس گرفته و تمامی جزئیات لازم در این زمینه را دریافت کنید.

روش های قانونی مهاجرت به اتریش

اتریش به عنوان کشوری با فرهنگ بالا و سطح درجه یک زندگی به شما این امکان را می دهد تا با روش های متعددی بتوانید مهاجرت و زندگی در این کشور را تجربه کنید ، هر یک از این روش ها می توانند در مدت زمان خاص خود منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای شما شوند اما به شرطی که تمامی مراحل را به دقت و به صورت قانونی پشت سر بگذارید.

در ادامه به بررسی تمامی روش های قانونی مهاجرت به اتریش خواهیم پرداخت اما خوب است دقت داشته باشید که هیچ کدام از این شرایط به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم و شهروندی نشده و شما باید برنامه ای را که به واسطه آن به کشور اتریش وارد شده اید به اتمام برسانید ، دانشگاه های این کشور از بهترین گزینه ها برای تحصیل ، اقتصاد آن شرایط ایده آلی برای استارت آپ ها و خرید ملک در آن فراهم کننده سطح زندگی بی نظیری برایتان خواهد بود.

روش ها قانونی مهاجرت به اتریش را می توان شامل موارد زیر دانست:

  • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
  • مهاجرت به اتریش از طریق کار
  • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت
  • مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک
  • مهاجرت به اتریش از طریق ویزای بازنشستگی یا تمکن مالی
  • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل را می توان یکی از پردرخواست ترین روش های مهاجرت به این کشور دانست که سالانه افراد زیادی را راهی این کشور می سازد ، در عنوان تحصیل در اتریش به صورت کامل شرایط پذیرش دانشگاه ها و کلیه مراکز آموزشی این کشور پرداخته ایم و خوب است یادآور شویم که تحصیل در این کشور محدود به دانشگاه ها و آموزش عالی نبوده و شما می توانید از سنین بسیار کم و مقاطع ابتدایی برای تحصیل فرزندانتان در اتریش اقدام کنید.

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

دلایل زیادی را می توان از مزایای تحصیل در کشور بی نظیر اتریش برشمرد که هر فرد علاقه مند به تحصیل را مشتاق دانشگاه های این کشور سازد ، اما یکی از اصلی ترین آنها دریافت اقامت این کشور پس از اتمام تحصیلات است ، با اخذ ویزای دانشجویی اتریش این فرصت به شما داده می شود تا به شیوه ای آسان به این کشور قدم گذاشته و با حداقل هزینه زندگی مختصری را برای خود سازید.

پس از اتمام دوره در صورتی که بتوانید ویزای خود را با تحصیل در مقطع بالاتر تمدید کرده و یا کار مناسبی بیابید می توانید به اقامت اتریش برسید ، شما علاقه مندان به مهاجرت به اتریش در صورت قرارداد با یک کارفرما می توانید ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل نموده و در نهایت به اقامت دائم برسید.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

از دیگر روش های مهاجرت به این کشور که شاید بسیاری از شما عزیزان متقاضی آن باشید ، اخذ اقامت اتریش از طریق کار می باشد که مانند سایر روش ها مراحل خاص خود را دارد ، در این شیوه مهاجرت به اتریش شما باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی و یا جاب آفر داشته باشید تا بتوانید واجد شرایط دریافت ویزای کار در اتریش شوید ، برای دریافت اطلاعات به روز در زمینه مشاغل مورد نیاز این کشور ، مقاله لینک شده را بخوانید.

در روش پیشنهاد شغل باید فرصت کاری موردنظر سه ماه در داخل کشور اتریش و سه ماه پس از آن در اتحادیه اروپا آگهی شود و در صورتی که فرد واجد شرایط وجود نداشته باشد درخواست سایر متقاصیان از کشورهای خارج اتحاده بررسی می گردد که همین روند اخذ ویزا بدین شیوه را دشوار می سازد.

البته این روش دارای سیستم امتیازبندی نیز می باشد و در صورت داشتن رزومه قوی و کسب امتیاز بالا می توانید خارج از این روند موفق به عقد قرارداد با کارفرما شوید ، کارشناسان موسسه آماده اند تا جزئیات این سیستم امتیازبندی را در اختیارتان قرار دهند.

در روش جستجوی کار نیز به شما شش ماه فرصت داده می شود تا مرتبط با مدرک تحصیلی خود در اتریش کار مناسبی یافته و مجوز اقامت دریافت کنید ، در هر یک از این دو روش در صورتی که بتوانید قرارداد کار خود را تمدید کنید می توانید به اقامت دائم و سپس شهروندی اتریش برسید.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

در حوزه مهاجرت به اتریش از جمله مواردی که شاید به آن بربخورید کارت قرمز سفید قرمز اتریش است که فرد را از طریق کار مقیم این کشور می سازد ، رنگ های نامیده شده در این کارت اشاره به رنگ های پرچم این کشور دارد که بالاترین نوع اقامت اتریش نیز به شمار می رود ، بر اساس ان کارت شما به همراه خانواده تان می توانید به امکانات پزشکی و درمانی به صورت رایگان دسترسی داشته باشید و فرزندانتان نیز به صورت رایگان در مدارس تحصیل کنند.

روش های مختلفی برای اخذ این کارت وجود دارد و شما می تواند با کارآفرینی ، ثبت شرکت ، ویزای کار و یا استارت آپ به اقامت اتریش برسید ، در این روش باید یک قرارداد کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خود داشته باشید و حداقل حقوق قانون کار اتریش را دریافت کرده و مالیات نیز بپردازید.

شرایط این کارت به سن شما نیز بسیار وابسته است و اگر بالای 30 سال سن و مبلغ مشخصی درآمد داشته باشید ، در صورت فراهم نمودن شرایط می توانید ابتدا اقامتی به مدت 2 سال دریافت کرده و با تمدید آن پس از 5 سال به اقامت دائم و سپس شهروندی برسید.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

چنانچه تحصیلات خود را به پایان رسانده اید و در یک زمینه دارای کسب و کار خاصی هستید ، می توانید به ایجاد اشتغال در کشور اتریش فکر کنید که به نوعی سرمایه گذاری در این کشور تلقی می شود ، اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری می تواند با خرید ملک ، ثبت شرکت ، ایجاد نمایندگی یا شعبه ، استارت آپ ، خود اشتغالی و یا تمکن مالی صورت پذیرد.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

هر یک از این روش ها با دیگری کاملا متفاوت بوده و نمی توان در یک قالب کلی اقدام نمود ، با اقدام به شیوه تمکن مالی باید ثابت کنید که از عهده مخارج خود در این کشور برخواهید آمد ، در این روش باید به ازای هر نفر بیش از 22 هزار یورو اثبات دارایی انجام داده و برای یک خانواده حداقل دو نفره ماهانه بیش از 2500 یورو از خارج از اتریش درآمد دارید.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خود اشتغالی نیز باید موجب ایجاد شغل جدید در این کشور گردید ، همچنین این فرصت وجود دارد که از مشاغل موجود در این کشور حمایت کرده و باعث توسعه و پیشرفت آنها شوید ، مبلغ موردنیاز مهاجرت به اتریش از طریق خود اشتغالی بسیار بالا بوده و این امکان وجود دارد که برای هر حرفه مبلغ متفاوتی از متقاضی دریافت شود ، اطلاعات بیشتر در این زمینه در مقاله لینک شده در ابتدای پاراگراف.

اقامت اتریش با ثبت شرکت

اقامت اتریش با ثبت شرکت نیاز به سرمایه بالا نداشته و می توان آن را در میان کلیه روش های سرمایه گذاری بهترین دانست.

هزینه ثبت شرکت در اتریش در حدود 35000 یورو است که مقرون به صرفه بوده و نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر می باشد ، لازم به ذکر است که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش به تنهایی موجب اخذ اقامت اتریش نمی شود اما در صورتی که بتوانید به کارت سفید قرمز سفید این کشور برسید ، شرایط لازم جهت دریافت اقامت اتریش را خواهید داشت.

در زمان ثبت شرکت باید حداقل نیمی از سرمایه اولیه را پرداخت کرده و تمامی مدارک لازم را همراه با پرینت حساب بانکی و اوراق هویتی ارائه دهید ، از طریق تماس با کارشناسان آی مهاجرتی می توانید از تمامی جزئیات لازم در زمینه فراهم نمودن مدارک موردنیاز ثبت شرکت مطلع شوید.

اگر علاقه مند به مهاجرت به اتریش با ثبت شرکت هستید باید بتوانید به مدت پنج سال مالیات را پرداخت کرده و تمامی هزینه های زندگی و شرکت موردنظر را تامین سازید ، همچنین می تواند با یافتن یک شریک اتریشی 51% از سهام را به نام او ثبت کرده و پس از سه سال به اقامت دائم برسید ، چنانچه علاقه مند به ثبت شرکت در اتریش هستید ، با مطالعه مقاله لینک شده ، مراحل ثبت شرکت و یا خرید شرکت آماده را بخوانید.

اقامت اتریش با خرید ملک

با توجه به امنیت بالایی که سرمایه گذاری در اتریش دارد ، اجاره و یا خرید ملک می تواند یکی از منطقی ترین و البته مهم ترین روش ها برا انتقال سرمایه به این کشور محسوب شود ، اما در همین ابتدا خوب است بدانید اجاره و خرید ملک در اتریش منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود حتی اگر مبلغ زیادی را در این راه هزینه کنید.

اقامت اتریش با خرید ملک

شما با خرید ملک در اتریش می توانید به صورت شش دانگ صاحب ملک موردنظر شده و با اجاره به درآمد خوبی برسید ، برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا محدودیت هایی در مناطق مجاز خرید ملک وجود داشته و در صورتی که تمایل به خرید در یک منطقه خاص دارید شاید مجبور شوید به واسطه یک فرد خارجی ملک موردنظر را بخرید.

اما با تمام این ها اقامت اتریش با خرید ملک مانند بسیاری از کشورهای اروپایی میسر نبوده و شما می توانید با سرمایه حاصل از خرید و فروش املاک خود در اتریش به سایر ویزاها مانند تمکن مالی به اقامت دست یابید ، دولت این کشور می کوشد تا مهاجرت به اتریش را برای افرادی امکان پذیر سازد که موجب پویایی و گردش اقتصادی در این کشور شوند و خرید ملک را رکود سرمایه دانسته و مزایای زیادی را به آن اختصاص نمی دهد.

وکیل مهاجرت به اتریش

حتما تاکنون با خواندن بخش های مختلف این محتوا متوجه اهمیت داشتن مشاور و راهنما در مهاجرت به اتریش شده اید ، دریافت ویزای اتریش به هر یک از روش های بالا نیازمند دریافت اطلاعات دقیق و به روز است که تنها از طریق افراد متخصص در این زمینه بر می آید.

اما امروزه افراد زیادی خود را به عنوان کارشناس و یا وکیل مهاجرت به اتریش معرفی می کنند که هیچ گونه اعتبار قانونی نداشته و تنها به دنبال سودجویی می باشند ، باید به شما یادآور شویم که اساساً در رشته حقوق ، شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد و هر فردی که خود را فارغ التحصیل این حوزه معرفی می کند فقط به دنبال کسب درآمد است.

تحصیل در این رشته را تنها می توان مخصوص به کشورهای خاصی مانند کانادا یا استرالیا دانست که تنها اداره مهاجرت به افراد صلاحیت دار لایسنس می دهد و حتی در اروپا نیز این حوزه به صورت آکادمیک تدریس نمی شود ، کارشناسان آی مهاجر با داشتن پرونده های موفق بی شمار در دریافت ویزا بهترین راهنمای شما خواهند بود.

موسسه مهاجرتی به اتریش

علاوه بر اطلاع از حوزه تخصص افراد در حوزه مهاجرت ، خوب است که در خصوص موسسات مختلفی که به فعالیت در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا مشغول هستند به شناخت درست و صحیح برسید ، موسسات مهاجرتی با موسسات اعزام دانشجو تفاوت های اساسی داشته و نمی توان آنها را با یکدیگر مقایسه کرد.

موسسه مهاجرتی به اتریش

موسسات مهاجرتی نیازی به داشتن مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم و یا مجوز کاریابی از وزارت کار ندارند و می توانند در تمامی مراحل به صورت قانونی شما را همراهی کنند ، اما موسسات اعزام دانشجو با محدودیت های فراوانی حتی در تنها حیطه فعالیت خود یعنی پذیرش از دانشگاه ها رو به رو هستند و شما باید اکثر مراحل را به تنهایی انجام دهید.

آی مهاجرتی به عنوان معتبرترین و بهترین موسسه مهاجرتی به اتریش در دفاتر تهران و شیراز راهنما و مشاور شما در مهاجرت به اتریش و هر یک از کشورهای جهان هستند و با به روزترین اطلاعات بهترین گزینه ممکن را پیش روی شما قرار می دهند.

سوالات پر تکرار مهاجرت به اتریش

مشاورین ارشد ما در آی مهاجرتی در این مقاله تلاش کردند شما را با تمام راه های قانونی مهاجرت به اتریش آشنا کنند ، با ما در از طریق بخش دیدگاه در پایین همین صفحه در ارتباط باشید.

هزینه ثبت شرکت برای مهاجرت به اتریش چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در اتریش در حدود 35000 یورو است اما سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش به تنهایی موجب اخذ اقامت اتریش نمی شود.

چگونه می توانم از طریق تمکن مالی ، مهاجرت به اتریش را تجربه کنم؟

با اقدام به شیوه تمکن مالی باید ثابت کنید که از عهده مخارج خود در این کشور برخواهید آمد ، در این روش باید به ازای هر نفر بیش از 22 هزار یورو اثبات دارایی انجام داده و برای یک خانواده حداقل دو نفره ماهانه بیش از 2500 یورو از خارج از اتریش درآمد دارید.

شرایط دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش چیست؟

روش های مختلفی برای اخذ این کارت وجود دارد و شما می تواند با کارآفرینی ، ثبت شرکت ، ویزای کار و یا استارت آپ به اقامت اتریش برسید ، شرایط این کارت به سن شما بسیار وابسته است و اگر بالای 30 سال سن و مبلغ مشخصی درآمد داشته باشید ، در صورت فراهم نمودن شرایط می توانید ابتدا اقامتی به مدت 2 سال دریافت کرده و با تمدید آن پس از 5 سال به اقامت دائم و سپس شهروندی برسید.

چکونه از طریق تحصیل در اتریش می توانم به اقامت برسم؟

پس از اتمام دوره در صورتی که بتوانید ویزای خود را با تحصیل در مقطع بالاتر تمدید کرده و یا کار مناسبی بیابید می توانید به اقامت اتریش برسید.

چند مدت بعد از اتمام تحصیل می توانم در اتریش بمانم؟

در روش جستجوی کار به شما شش ماه فرصت داده می شود تا مرتبط با مدرک تحصیلی خود در اتریش کار مناسبی یافته و مجوز اقامت دریافت کنید و گرنه باید به کشور خود بازگردید.

کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز در کنار شما هستند تا برترین راه های مهاجرت به اتریش و سایر کشور های جهان را برای شما هموار کنند ، با ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین میتوانید با مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان ، شرایط این دو کشور برای مهاجرت قانونی را با هم مقایسه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *