مهاجرت به اسپانیا

فهرست مطالب

مهاجرت به اسپانیا می تواند یکی از بهترین تصمیمات شما برای رسیدن به شهروندی اروپا و زندگی در این قاره سبز و زیبا باشد ، کشورهای مختلفی در اروپا پذیرای مهاجرین هستند که شرایط خاص خود را برای اعطای ویزا دارا هستند ، در این مقاله با ما در آی مهاجرتی همراه باشید تا دلایل انتخاب مهاجرت به اسپانیا را برای شما شرح دهیم.

همچنین توصیه می کنیم مقاله اطلاعات کشور اسپانیا را حتما مرور کنید تا این کشور را بهتر شناخته و با دید بازتر به تصمیم گیری اقدام کنید.

با مهاجرت به اسپانیا می توانید به راحتی مدرک تحصیلی معتبری دریافت کرده ، به شغلی پردرآمد برسید ، سرمایه گذاری موفقی داشته باشید و در چشم بهم زدنی شهروندی اروپا را از آن خود کنید ، شما عزیزانی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید باید بدانید که این کشور به عنوان یکی از اعضای رسمی اتحادیه اروپا در حوزه شنگن عضویت دارد و شما موظف به رعایت تمامی قوانین مطابق با کشورهای این قاره هستید.

با کار در کشور اسپانیا به یورو درآمد خواهید داشت و می توانید به سرمایه گذاری در این کشور مشغول شوید و یا چنانچه با ویزای دانشجویی به خاک اسپانیا قدم بگذارید ، از همان ابتدای جوانی زندگی خود را در کشوری با اقتصاد موفق و فرصت های بی شمار خواهید ساخت ؛ کشوری که با میزبانی معتبرترین مدارک دانشگاهی امکان کار و یا ادامه تحصیل در بهترین کشورها مانند آمریکا را برایتان فراهم می سازد.

روش های قانونی مهاجرت به اسپانیا

تمامی کشورهای جهان روش های مختلفی را برای پذیرش مهاجرین از سراسر دنیا فراهم نموده اند تا افراد با انگیزه و اهداف مختلف بتوانند به کشور مقصد خود وارد شوند ، روش های قانونی مهاجرت به اسپانیا نیز متعدد بوده و ایرانیان می توانند با دریافت ویزا به صورت کوتاه و بلند مدت به این کشور وارد شوند.

مهاجرت به اسپانیا

ویزای بلند مدت قابل تمدید بوده و می توان به وسیله آن به اقامت رسید اما ویزای کوتاه مدت قابلیت تمدید نداشته و هیچ گونه حق قانونی برای فرد ایجاد نمی کند ، شما علاقه مندان به مهاجرت به این کشور باید نسبت به دریافت ویزای بلند مدت اقدام کنید ، روش های قانونی مهاجرت به اسپانیا به شرح زیر است:

  • اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل
  • اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار
  • اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت اسپانیا با ثبت شرکت
  • اقامت اسپانیا با خرید ملک

دقت داشته باشید که مهاجرت به اسپانیا به شیوه پناهندگی به هیچ عنوان مورد تایید کارشناسان آی مهاجرتی نبوده و هیچ گونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی دهد ، پناهدگی شیوه ای پرخطر است که خطرات جانی و مالی به همراه دارد و به شما علاقه مندان مهاجرت به اسپانیا توصیه می شود تا یکی از روش های قانونی ورود به این کشور را انتخاب کنید و به هیچ عنوان به سراغ پناهندگی نروید ؛ پناهندگی نه تنها شما را به هدفتان نمی رساند بلکه آسیب های جدی را به جسم و روحتان وارد می سازد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

هر ساله دانشجویان زیادی با هدف رسیدن به اقامت دائم اسپانیا ، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده و در یکی از دانشگاه ها به تحصیل مشغول می شوند ، تحصیل در اسپانیا یکی از بهترین و سریع ترین شیوه های مهاجرت به این کشور است که در نهایت شما را به اقامت دائم و کار پر درآمد در این کشور می رساند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا به شیوه تحصیلی دارای حداقل یک تا دو سال اعتبار است که در طول تحصیل نیز قابل تمدید می باشد ، شما با این ویزا اجازه کار دارید و می توانید به صورت پاره وقت به کار مشغول شوید ، اجازه به کار به صورت پاره وقت به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید پس از تحصیل یک کار تمام وقت یافته و ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل کنید.

طبق قوانین دولت اسپانیا در صورتی که مجموعا پنج سال از حضورتان در این کشور بگذرد ، می توانید درخواست دریافت اقامت دائم داشته باشید ، اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل پروسه ای است که نهایتا از طریق اشتغال مستمر ، پرداخت بیمه و مالیات قانونی شما را به اقامت می رساند ؛ توصیه می شود تا از همان ابتدای تحصیل به دنبال کار در کشور اسپانیا باشید تا بتوانید کارفرمایی بیابید که شما را به صورت قانونی جذب به کار کند ، به همین منظور توصیه می کنیم مقاله کار در اسپانیا را با دقت مرور کنید تا مشاغل مورد نیاز این کشور را بشناسید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

از دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا که پیش روی شما متقاضیان قرار دارد ، اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار است ، بدین شیوه شما باید یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای مقیم این کشور داشته باشید ؛ شما باید بتوانید شخص کارفرما موردنظر خود را یافته و او برای شما یک درخواست ارسال کند ، نیروی موردنظر کارفرما نباید در اسپانیا موجود باشد و چنانچه مهارت شما در فهرست مشاغل مورد نیاز اسپانیا اعلام شده باشد به درخواست کارفرما نیز نیازی نخواهید داشت.

کار در کشور اسپانیا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور آسان نبوده و افراد باید از اداره کار کشور اسپانیا نیز مجوز دریافت کنند ، اما چنانچه از اساتید دانشگاه ، دانشمندان ، متخصصان و یا پژوهشگران هستید ، این فرصت را دارید تا بدون دریافت مجوز کار به اسپانیا وارد شوید و به کار و یا تحقیق موردنظر خود مشغول شوید.

عموما ویزای کار در ابتدا یک تا دو سال اعتبار دارد که در این بازه فرد می تواند قرارداد خود را تمدید نموده و امکان دریافت اقامت را برای خود فراهم سازد ، در صورتی که بتوانید 5 سال به صورت دائم در اسپانیا کار قانونی انجام دهید و مالیات خود را بپردازید ، کارت اقامت موقت به دائم تبدیل می شود.

خوب است به شما یادآور شویم که دریافت پیشنهاد کاری برای فردی خارج از اتحادیه اروپا بسیار دشوار است و دولت اسپانیا قوانین سخت گیرانه ای در این زمینه دارد.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری از دیگر راه های پیش روی شما علاقه مندان به این کشور است ؛ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری برای افرادی که می خواهند بیزینس خد را رونق بخشیده و به سود قابل توجهی در این کشور برسند بهترین گزینه ممکن است ، دعوت می کنیم مقاله سرمایه گذاری در اسپانیا را بخوانید تا با انواع سرمایه گذاری ها و حداقل سرمایه های لازم برای مهاجرت به کشور اسپانیا آشنا شوید.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می تواند شما را به عنوان فرد سرمایه گذار به همراه خانواده واجد شرایط تان به اقامت این کشور برساند ، در این روش شما می توانید با خرید خانه و سرمایه گذاری در بخش املاک پس از 5 سال درخواست دریافت اقامت دائم این کشور را داشته باشید ، البته روش های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که نیازمند تجربه و مهارت است ؛ از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی
  • خرید سهام یک شرکت اسپانیایی
  • داشتن سپرده بانکی در یکی از بانک ها
  • ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کسب و کار

البته هر یک از موارد بالا نیازمند سرمایه متفاوتی هستند که می تواند از 500 هزار یورو تا دو میلیون یورو را در برگیرد ، خوب است که قبل از هر گونه اقدام در این کشور ابتدا به اسپانیا سفر کرده و شرایط را در هر یک از موارد به خوبی بررسی کنید تا بتوانید سرمایه خود را به درستی و از طریق روشی پر سود به این کشور منتقل کنید ؛ کارشناسان آی مهاجرتی راهنما و مشاور شما در تمامی موارد بالا خواهند بود.

اقامت اسپانیا با ثبت شرکت

پیش تر گفته شد که یکی از روش های ایده آل رسیدن به اقامت اسپانیا سرمایه گذاری در این کشور است و ثبت شرکت یکی از متداول ترین زیر شاخه های این شیوه به شمار می رود ، در روش اقامت اسپانیا با ثبت شرکت شما می توانید یک شرکت نو را راه اندازی کنید و یا با یک شرکت فعال در این کشور شریک شوید.

برخی از متقاضیان نیز اقدام به خرید یک شرکت آماده در اسپانیا می کنند که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور اسپانیا را به راحت ترین صورت ممکن برایتان فراهم می سازد ؛ چنانچه دارای نمایندگی و یا دفتر یک شرکت معتبر و فعال در ایران هستید ، این امکان نیز برایتان وجود دارد که شعبه خود را به اسپانیا منتقل کرده و در آنجا به تجارت مشغول شوید ، در همین زمینه و برای کسب اطلاعات به روز همراه با آخرین تغییرات قوانین اسپانیا ، مقاله ثبت شرکت در اسپانیا را بخوانید.

دقت داشته باشید که ثبت شرکت در کشور اسپانیا گرچه از شیوه های متداول در این کشور است اما هر یک از روش ها سرمایه مختلفی را از شما درخواست می کند و شما با توجه به هدف خود باید مبالغی متفاوتی را به این کشور منتقل کنید ، علاوه بر این هزینه های راه اندازی و شروع کار نیز جدا از سرمایه اولیه هزینه هایی را به همراه دارد که توصیه می شود از طریق مشورت با کارشناسان آی مهاجرتی به خوبی از آنها مطلع شوید.

اقامت اسپانیا با خرید ملک

اجاره و خرید ملک در اسپانیا می تواند شما را به اقامت دائم این کشور برساند ، شاید برایتان جالب باشد که خرید خانه در اسپانیا دشواری کمتری نسبت به خرید خانه در ایران دارد و شما با پرداخت سرمایه اولیه نیز در یک کشور با موقعیت جغرافیایی بی نظیر و امکانات شهروندی ایده آل زندگی خواهید کرد.

اقامت اسپانیا با خرید ملک

اقامت اسپانیا با خرید ملک به شما فرصت تحصیل رایگان ، بیمه درمانی و مجوز کار را اعطا می کند که می تواند در هر یک از شهرهای این کشور اتفاق بیوفتد البته خانه ی موردنظر باید شرایط مشخصی داشته و برای زندگی شما و خانواده تان به طور کامل مناسب باشد ؛ نکته جالب خرید خانه در اسپانیا امکان سفر بدون محدودیت به همه کشورهای حوزه شنگن است که تجربه ای متفاوت و لذت بخش است.

حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید خانه در اسپانیا 500 هزار یورو است که البته در شهرهای کوچک تر می تواند آپارتمان های مناسبی با مبالغ کمتری نیز بیابید ، در صورتی که بتوانید در این کشور خانه ای را خردیداری کنید ، می توانید به صورت رایگان در کلاس های زبان اسپانیایی که توسط شهرداری برگزار می شود شرکت کرده و به تسلط خوبی برسید.

مهاجرت به اسپانیا یکی از برترین کشورهای اروپایی انتخابی است که زندگی موفق را تا نسل های بعدی شما تضمین می کند ، پس جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان آی مهاجرتی تماس بگیرید.

وکیل مهاجرت به اسپانیا

شاید برایتان جالب باشد بدانید که برخی از افراد به عنوان وکیل مهاجرت به اسپانیا اقدام به انجام امور مرتبط با مهاجرت نموده و تلاش می کنند تا در کلیه زمینه ها افراد را به کشورهای مختلف اعزام کنند اما به صورت قانونی در رشته حقوق شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد و تنها در برخی از معدود کشورها مانند کانادا و یا استرالیا به برخی افراد که در حوزه مهاجرت دارای صلاحیت های لازم هستند ، گواهی فعالیت در این زمینه اعطا می شود.

اما در بسیاری از کشورها به خصوص کشور خودمان موسسات مختلفی به فعالیت در حوزه مهاجرت مشغول هستند که با کسب تجربه و داشتن پرونده های موفق می توانند به عنوان یک کارشناس ارشد این حوزه شما را به هدفتان برسانند.

خوب است دقت داشته باشید که هرگونه خطا و یا اشتباه در انتخاب راهنمای مهاجرت می تواند مشکلات جدی را برای شما عزیزان به همراه داشته باشد و خدایی نکرده شما را از دریافت ویزا و یا اقامت در کشور اسپانیا محروم سازد ؛ از این رو با تحقیقات لازم و صبر و حوصله کافی همراه و مشاورین خود در حوزه مهاجرت به اسپانیا را انتخاب نمایید.

موسسه مهاجرتی به اسپانیا

اما اکنون که فردی به صورت قانونی به نام وکیل مهاجرت وجود ندارد چه باید کرد ؟ توصیه ما به شما عزیزان مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر است که به صورت قانونی فعالیت کرده و در تمامی مسیرها نیز پرونده موفق و درخشان دارند ، خوب است به شما عزیزان یادآور شویم که در مسیر یافتن موسسه معتبر حتما به تفاوت های میان موسسات مهاجرت و موسسات اعزام دانشجو یا موسسات کاریابی دقت کنید.

موسسه مهاجرتی به اسپانیا

در موسسات اعزام دانشجو محدودیت ها بسیار بوده و شما با وجود پرداخت هزینه از خدمات کاملی بهره مند نخواهید شد و باید اکثر مراحل را خودتان به تنهایی پشت سر بگذارید اما موسسه مهاجرتی به اسپانیا با داشتن تجربه و مهارت در کلیه امور مهاجرت اعم از تحصیلی ، سرمایه گذاری ، کار و غیره از نخستین مرحله تا رسیدن به زندگی و کار در کشور مقصد با شما خواهند بود.

سوالات پر تکرار مهاجرت به اسپانیا

حال که با راه های قانونی مهاجرت به اسپانیا آشنا شدید ، می توانید با سنجش شرایط خود ، بهترین روش راه انتخاب کنید ، مشاوران آی مهاجرتی هم در کنار شما هستند تا در این رمینه به شما یاری رسانند ، با ما از طریق بخش دیدگاه ها در تماس باشید.

در چه صورت می توانم بدون مجوز کار ، مهاجرت به اسپانیا از طریق کار را تجربه کنم؟

همه افراد باید از اداره کار کشور اسپانیا نیز مجوز دریافت کنند ، اما چنانچه از اساتید دانشگاه ، دانشمندان ، متخصصان و یا پژوهشگران هستید ، این فرصت را دارید تا بدون دریافت مجوز کار به اسپانیا وارد شوید و به کار و یا تحقیق موردنظر خود مشغول شوید.

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک برای مهاجرت به اسپانیا چقدر است؟

حداقل سرمایه موردنیاز برای خرید خانه در اسپانیا 500 هزار یورو است.

من شرکت موفقی در ایران دارم ، ایا می توانم برای مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت اقدام کنم؟

بله ، چنانچه دارای نمایندگی و یا دفتر یک شرکت معتبر و فعال در ایران هستید ، این امکان برایتان وجود دارد که شعبه خود را به اسپانیا منتقل کرده و در آنجا به تجارت مشغول شوید.

روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی
خرید سهام یک شرکت اسپانیایی
داشتن سپرده بانکی در یکی از بانک ها
ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کسب و کار

اگر مهاجرت به اسپانیا را از طریق تحصیل انجام دهم آیا امکان رسیدن به اقامت دائم اسپانیا را خواهم داشت؟

مهاجرت به اسپانیا به شیوه تحصیلی دارای حداقل یک تا دو سال اعتبار است که در طول تحصیل نیز قابل تمدید می باشد ، شما با این ویزا اجازه کار دارید و می توانید به صورت پاره وقت به کار مشغول شوید ، اجازه به کار به صورت پاره وقت به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید پس از تحصیل یک کار تمام وقت یافته و ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار تبدیل کنید.

کارشناسان آی مهاجرتی به عنوان مجرب ترین مشاوران مهاجرتی ایران با داشتن صدها پرونده موفق ، در دفاتر تهران و شیراز راهنما و مشاور شما عزیزان در رسیدن به هدفتان می باشند ، تنها کافی است تا با یک تماس تلفنی از مشاوره رایگان کارشناسان ارشد ما بهره مند شده و به بهترین تصمیم ممکن دست یابید ، همچنین توصیه مشاوران ما تحقیق و مقایسه کشورهای مختلف برای مهاجرت است در همین زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به پرتغال را نیز مرور کرده و با شرایط مهاجرت به اسپانیا مقایسه کنید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
خانه