ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه را می توان یکی از مناسب ترین گزینه های ممکن برای مهاجرت در حال حاضر در نظر گرفت که دلایل بسیاری باعث این امر می شوند که از عمده دلایل آن می توان به همسایگی ، اشتراک دین و فرهنگ و مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در این کشور اشاره کرد ؛ کارشناسان ما در آی مهاجرتی دراین مقاله سعی دارند تا شرایط و روش های مهاجرت به ترکیه را برای شما بهتر و کامل تر شرح دهند پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

همچنین برای شناخت بهتر ترکیه و موضوعاتی که هنگام مهاجرت به این کشور باید بدانید ، مقاله ای با عنوان اطلاعات کشور ترکیه در همین سایت به شما تقدیم شده که توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مطالعه شود.

در طی سالیان گذشته افراد و خانواده های فراوانی از کشورمان ، کشورهای همسایه و حتی کشورهای اروپایی به ترکیه مهاجرت کرده اند که در این میان بیش ترین میزان را مهاجران ایرانی به خود اختصاص داده اند ، به نحوی شما با سفر به ترکیه با ایرانی های بسیاری برخورد خواهید کرد و ترکیه دیگر آن کشور غریب سالیان پیش برای ما ایرانی نیست.

ترکیه گذرگاهی بزرگ برای رسیدن به اروپاست و با مهاجرت به این کشور در ادامه بهتر و راحت تر می توان به دیگر کشورهای اروپایی دسترسی پیدا کرد ، همچنین وجود فرصت های شغلی ، دانشگاه های معتبر با رشته های گوناگون در این کشور ، خود ترکیه را نیز به مقصدی مناسب برای مهاجرت و ادامه زندگی بدل کرده است ، در ادامه با ما همراه شوید تا با روش های گوناگون مهاجرت با ترکیه کامل تر آشنا شوید.

روش های قانونی مهاجرت به ترکیه

مهاجرت همواره به عوامل و شرایط افراد بستگی دارد و بر مبنای آن شرایط افراد می توانند از روش های متفاوتی خود را به کشور مقصد مورد نظر برسانند ، از جمله روش های قانونی مهاجرت به ترکیه می توانیم به روش های زیر اشاره نماییم:

  • از طریق کار
  • از طریق تحصیل
  • از طریق خرید ملک
  • از طریق سرمایه گذاری
  • از طریق ثبت شرکت
  • از طریق ازدواج
  • از طریق پناهندگی

هر کدام از روش های بالا مناسب افرادی خاص و نیازمند شرایطی خاص هستند که در ادامه به مهم ترین موارد به طور کامل خواهیم پرداخت و مزایا ، معایب و شرایط و قوانین مورد نیاز هر روش را بررسی خواهیم کرد اما نکته ای که قابل توجه می باشد و باید بسیار دقت کرد ، مناسب نبودن دریافت اقامت از طریق پناهدگی است ، این روش فقط مناسب افرادی است که دارای مشکلات قانونی ، جانی و خطرات مالی و جانی در کشورشان باشند.

شاید به دروغ شنیده باشید که مهاجرت به ترکیه از این طریق خیلی ساده و کم خرج بوده اما این روش ضررهای بسیاری دارد ، به طور مثال باید چندین سال از عمر خود را در کمپ های اقامتی در این کشور گذرانده و یا این که برای برگشت به کشور خودتان با مشکلات سیاسی و اقامتی شدیدی مواجه خواهید شد تا حدی که شاید دیگر قادر به بازگشت نباشید ، همچنین هیچگونه تضمینی در دریافت صد درصدی اقامت از این روش وجود ندارد و ریسک این گونه اقدام بسیار بالا می باشد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه به این کشور مهاجرت نمایند و ویزای تحصیلی این کشور را برای مدت تحصیل خود به دست آورند اما اگر قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل پس از فارغ التحصیلی در این کشور را دارند لازم است که برای یافتن کار اقدام نمایند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

پس از اتمام تحصیلات در این کشور شما فقط مدت کوتاهی فرصت اقامت و ماندن در ترکیه را دارید که آن هم برای یافتن کار می باشد در غیر این صورت باید این کشور را ترک نمایید ، شما می توانید با یافتن شغل مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تغییر دهید بدین صورت که باید کارفرمای شما درخواست استخدام شما را به وزارت کار ارسال نموده و درخواست تغییر ویزای خود به ویزای کار را ارسال نمایید.

در ابتدا یک ویزای 1 ساله و در صورت عدم ایجاد مشکل و نیاز دوباره کارفرما به شما ، یک ویزای 3 ساله و پس از آن نیز در صورت درخواست مجدد یک ویزای 6 ساله برای شما صادر خواهد شد که اجازه اقامت و کار را برای این مدت معلوم به شما خواهد داد ، حال افرادی که ویزای 6 ساله را دریافت کرده و 8 سال از مدت اقامت آنان در ترکیه می گذرد ، قادر خواهند بود برای دریافت مجوز دائمی کار و اقامت دائم اقدام نمایند.

شما می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در ترکیه به طور کامل از شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به ترکیه مطلع شوید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه که می توان از طریقی قانونی به آن عمل کرد ، اخذ اقامت ترکیه از طریق کار می باشد ، در این روش شما باید در ترکیه شغلی مناسب خود را بیاید و در آن شغل مشغول به کار شوید ، توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای کار باید قراردادی که میان شما و کارفرمایتان منعقد شده را به سفارت خانه ارائه دهید تا ویزای یک ساله موقت برای شما صادر شود.

شما می توانید از روش های زیر نسبت به یافتن شغل اقدام نمایید:

  • از طریق سایت های شغل یابی و استخدام در ترکیه
  • از طریق سفر به این کشور و حضور در بنگاه های کاریابی
  • از طریق دوستان و آشنایان ساکن در ترکیه

پس از پایان ویزای یک ساله همانطور که قبلا هم گفتیم کارفرما باید دوباره درخواست نیاز خود به شما به عنوان نیروی کار را به وزارت خانه ارسال کرده تا ویزایی 3 ساله برایتان صادر شود و پس از آن نیز با طی همین مراحل ویزایی 6 ساله برای شما صادر خواهد شد ، شما پس از 8 سال اقامت بی وقفه در این کشور و داشتن ویزای 6 ساله کار می توانید درخواست اقامت دائم و مجوز دائم کار را ارسال نمایید.

همچنین پس از یک سال از صدور اقامت دائم خود می توانید برای تابعیت و دریافت پاسپورت ترکیه درخواست کرده و به این مهم دست پیدا کنید ، برای دریافت اطلاعات کامل تر در این زمینه به مقاله کار در ترکیه مراجعه نمایید و با مشاغل مورد نیاز در کشور ترکیه و قوانین حاکم بر بازار کار آن آشنا شوید.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این کشور یکی از روش های مهاجرت به ترکیه می باشد که طی چند سال گذشته بسیار مورد توجه مهاجرین خارجی به این کشور قرار گرفته ، مخصوصا از سال 2019 که شرایط برای سرمایه گذاری آسان تر و مبالغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری جهت دریافت اقامت کاهش پیدا کرده است.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یکی از این روش ها سرمایه گذاری در سپرده بانکی می باشد که در این روش نیاز است که شما 500 هزار دلار را در بانک های ترکیه سپرده گذاری نمایید و تا سه سال اجازه برداشت این وجه را ندارید ، این مبلغ سابقا 3 میلیون دلار بوده که به مبلغ فوق کاهش پیدا کرده است.

خرید سهام و خرید اوراق قرضه دولتی نیز از دیگر روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای دست یافتن به اقامت این کشور است که در این روش نیز شما باید حداقل 500 هزار دلار در بازار سهام خرید نموده و یا نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی اقدام نمایید ، این مبلغ قبلا 2 میلیون دلار بوده است ، توجه داشته باشید که خریدهای شما باید به تایید وزارت صنایع و وزارت خزانه داری ترکیه برسد و شما تا سه سال نباید این سهام یا اوراق را بفروشید.

خرید ملک و ثبت شرکت نیز از دیگر روش های سرمایه گذاری جهت دریافت اقامت و مهاجرت به ترکیه می باشد که در ادامه مفصل تر به آنان می پردازیم.

اقامت ترکیه با ثبت شرکت

همانگونه که تا این بخش از مطلب مشاهده نمودید مهاجرت به ترکیه را از روش های مناسب و گوناگونی می توان انجام داد و به اقامت آن دست پیدا کرد ، اما یکی از روش های مورد علاقه دولت این کشور که با استقبال بالایی هم از سوی آنان مواجه می شود و با سرعت مناسبی به دست خواهند آمد ، اقامت ترکیه با ثبت شرکت و کارآفرینی می باشد.

ثبت شرکت در ترکیه با روش های متفاوت و گوناگونی صورت می گیرد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را داشته و نیازمند شرایطی خاص می باشد ، برای ثبت شرکت شما باید یک بیزنس پلن داشته و به دولت ارائه نمایید تا اجازه راه اندازی و به ثبت رساندن شرکت مورد نظرتان صادر شود ، به نوعی مهم ترین قدم در این روش همین ارائه بیزنس پلن است.

اما در کل ثبت شرکت در ترکیه در صورتی که شما 50 شهروند ترکیه را به استخدام خود درآورید و حقوق کارمندان و کارگران را کامل و به موقع بپردازید و حق بیمه آنان را نیز پرداخت نمایید ، برای شما اقامت دائم ترکیه را فورا به ارمغان خواهد آورد ، قبل از سال 2019 باید حداقل 100 نفر را به استخدام خود در می آوردید ، این روش مهاجرت به ترکیه معمولا مورد پسند صاحبان کارگاه ها و کارخانجات قرار می گیرد.

اقامت ترکیه با خرید ملک

طبق قوانین جدید برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک ، شما باید مبلغ 250 هزار دلار را برای خرید ملکی در این کشور هزینه نمایید تا قادر به دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک باشید ، از این طریق شما می توانید اقامت دائم ترکیه را برای خودتان و خانواده تان به دست آورید ، البته توجه داشته باشید که برای حفظ اقامت خود و همچنین در ادامه اقدام به تابعیت این کشور شما باید ملک خریده شده را تا 3 سال نفروشید.

اقامت ترکیه با خرید ملک

چنان چه قبل از 3 سال نسبت به فروش ملک خریده شده اقدام نمایید اقامت شما باطل می گردد ، همچنین شما می توانید با سرمایه گذاری کمتر و با خرید ملکی با قیمت 60 هزار دلار اقامت توریستی ترکیه را به مدت یک سال به دست آورید و در صورت نیاز آن را به مدت 10 سال تمدید نموده و در این کشور زندگی کنید.

البته باید توجه داشته باشید که با دریافت این گونه اقامت شما اجازه شاغل شدن در ترکیه را ندارید و مجوز کار به شما داده نمی شود که یکی از معایب اصلی این نوع اقامت می باشد ، برای کسب اطلاعات دقیق تر و کامل تر در این باره و همچنین در رابطه با اجاره مسکن در ترکیه و نحوه دریافت اقامت از این طریق شما می توانید با مشاورین ما در آی مهاجرتی تماس حاصل فرموده و یا به مقاله اجاره و خرید ملک در ترکیه مراجعه نمایید.

وکیل مهاجرت به ترکیه

تصمیم به مهاجرت و ساختن زندگی جدید در کشوری همچون ترکیه علاوه بر تحقیق و بررسی همه جانبه نیازمند راهنمایی و مشاوره افراد متخصص در این زمینه است که امروزه به دلیل وجود درخواست های بالا توسط افراد متعددی با عنوان هایی همچون وکیل مهاجرت انجام می شود ، خوب است بدانید که اساسا در رشته حقوق شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد و شما تنها در کشورهای محدودی مانندکانادا و استرالیا می توانید با گذراندن دوره هایی مجوز لازم جهت فعالیت در این زمینه را دریافت کنید.

از این رو در کشورمان افرادی که با عنوان وکیل مهاجرت به ترکیه فعالیت می کنند باید دارای تجربه و مهارت کافی باشند و درواقع تحصیلات آکادمیک این حوزه را سپری نکرده اند ، شما عزیزان نیز باید دقت داشته باشید که در هنگام اقدام به مهاجرت به دنبال افراد با تجربه در این حوزه باشید نه صرفا مدرک دانشگاهی.

قطعا امروزه با جستجوی کوتاهی به موسسات زیادی در حوزه مهاجرت بر می خورید که همه آن ها ادعای انجام امور مهاجرتی را توسط وکیل مهاجرت دارند که در جنبه قانونی نداشته و باید تحت عنوان کارشناس یا کارشناس ارشد بیان شود ، بنابراین خوب است که عاقلانه عمل کرده و معتبرترین و پر سابقه ترین موسسات و شرکت های مهاجرتی را برای انجام این امر مهم پیدا نموده و اقدام نمایید.

موسسه مهاجرتی به ترکیه

پس از شناختن وکیل مهاجرت و افراد متخصص در این حوزه در قدم بعد باید به موسسه و شرکت های معتبر در این زمینه برسیم ، این روزها نام مهاجرت بر روی شرکت ها و موسسات مختلفی دیده می شود که حوزه فعالیت متفاوتی داشته و در یک گروه قرار نمی گیرند. به عنوان مثال موسسات اعزام دنشجو حوزه فعالیتی بسیار محدودی داشته و ملزم به دریافت مجوز از وزارت علوم هستند و یا موسسات کاریابی در خارج از کشور باید از وزارت کار مجوز دریافت کنند.

موسسه مهاجرتی به ترکیه

در صورتی که موسسات مهاجرتی نیاز به دریافت هیچ یک از این مجوزها نداشته و می توانند به صورت گسترده در تمام حوزه های مهاجرت اعم از تحصیل کار و غیره از قدم اول تا رسیدن به هدف در کشور مقصد شما را همراهی کنند ، آی مهاجرتی با داشتن سابقه درخشان و پرونده های موفق در تحصیل ، کار و سرمایه گذاری در کشورهای مطرح جهان شما را در کوتاه ترین هدف ممکن به هدفتان در کشور دلخواه می رساند و می تواند برای شما موسسه مهاجرتی به ترکیه باشد.

سوالات پر تکرار مهاجرت به ترکیه

در این مقاله از آی مهاجرتی با روش های مهاجرت به ترکیه آشنا شدید ، سوالات و ابهامات خود را در بخش دیدگاه مطرح کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

آیا با خرید ملک می توانم مهاجرت به ترکیه داشته باشم و اقامت دائم دریافت نمایم؟

طبق قوانین جدید برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک ، شما باید مبلغ 250 هزار دلار را برای خرید ملکی در این کشور هزینه نمایید تا قادر به دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک باشید ، از این طریق شما می توانید اقامت دائم ترکیه را برای خودتان و خانواده تان به دست آورید.

آیا با مبالغ کم می توانم در ترکیه ملک بخرم و اقامت دریافت کنم؟

شما می توانید با سرمایه گذاری کمتر و با خرید ملکی با قیمت 60 هزار دلار اقامت توریستی ترکیه را به مدت یک سال به دست آورید و در صورت نیاز آن را به مدت 10 سال تمدید نموده و در این کشور زندگی کنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت چیست؟

ثبت شرکت در ترکیه در صورتی که شما 50 شهروند ترکیه را به استخدام خود درآورید و حقوق کارمندان و کارگران را کامل و به موقع بپردازید و حق بیمه آنان را نیز پرداخت نمایید ، برای شما اقامت دائم ترکیه را فورا به ارمغان خواهد آورد.

چگونه با خرید سهام می توانم مهاجرت به ترکیه داشته باشم؟

در این روش نیز شما باید حداقل 500 هزار دلار در بازار سهام خرید نموده و یا نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی اقدام نمایید ، این مبلغ قبلا 2 میلیون دلار بوده است ، توجه داشته باشید که خریدهای شما باید به تایید وزارت صنایع و وزارت خزانه داری ترکیه برسد و شما تا سه سال نباید این سهام یا اوراق را بفروشید.

چگونه می توانم در ترکیه کار پیدا کنم؟

از طریق سایت های شغل یابی و استخدام در ترکیه
از طریق سفر به این کشور و حضور در بنگاه های کاریابی
از طریق دوستان و آشنایان ساکن در ترکیه

کارشناسان آی مهاجرتی به عنوان معتبرترین موسسه مهاجرت به ترکیه آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان در دفاتر تهران و شیراز هستند و قادر بوده تا سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش های مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت در این کشور را مناسب با شرایط شما معرفی نموده و تا آخر همراه و همگام با شما برای رسیدن به این امر مهم قدم بردارند ، همچنین به شما عزیزان توصیه می کنیم در کنار این مقاله ، محتوای هزینه های زندگی در ترکیه را هم بخوانید تا با هزینه های این کشور بیشتر و بهتر آشنا شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *