کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به عنوان یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای زندگی و کار در میان کشورهای مطرح جهان ، به شیوه های مختلفی امکان پذیر است و شما عزیزان می توانید به روش ها مهاجرتی مختلفی که در ادامه کارشناسان ما در آی مهاجرتی به آنها خواهند پرداخت ، به راحتی به ویزا رسیده و مقیم این کشور می شوید.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص شناخت کشور کانادا و مردم این کشور ، مقاله اطلاعات کشور کانادا را بخوانید.

روش های مهاجرت به کانادا بسیار متفاوت است و انتخاب بهترین مسیر تنها به شرایط شما بستگی داشته و هرگز نمی توان یک مسیر را برای حتی دو متقاضی مناسب دانست ، شما دوست عزیز باید پس از دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص آی مهاجرتی به بهترین شیوه ممکن اقدام نموده و به ویزا برسید.

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که بخش قابل توجهی از جمعیت آن را مهاجرین تشکیل می دهند و به دلیل درخواست های بالا شرایط ورود به آن همواره در حال دشوارتر شدن است و تخصص و مهارت در رتبه اول برای این کشور قرار گرفته است.

با مهاجرت به کانادا شما از زندگی باکیفت برخوردار خواهید شد که نظیر آن را فقط در کشورهای برتر اروپا خواهید یافت ، با توجه به برنامه کشور کانادا برای اجرا طرح افزایش جمعیت خود از طریق پذیرش مهاجرین ، این فرصت را از دست نداده و ضمن مطالعه ادامه این عنوان ، مطالب به روز را در صفحه اینستاگرام موسسه دنبال کنید.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

روش های قانونی مهاجرت به کانادا بسیار متنوع است و هر فرد مهاجری که امروزه در کانادا زندگی می کند به شیوه ای متفاوت توانسته به ویزای اقامت این کشور دست یاید ، در میان تمامی روش های قانونی مهاجرت به کانادا برخی از آنها به عنوان اصلی ترین و البته پردرخواست ترین ها مورد استقبال مهاجرین قرار گرفته و شما می توانید متناسب با شرایط خود از طریق یکی از آنها اقدام کنید.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

گفتنی است که هر یک از این شرایط می توانند شما را به اقامت کانادا و سپس اخذ شهروندی این کشور برساند که البته نیازمند زمان بوده و هدف انتخابی تان باید به صورت کامل در این کشور انجام شود:

 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به کانادا از طریق خرید زمین کشاورزی
 • مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسری والدین

هر یک از این روش ها دارای برنامه و شرایط خاص خود هستند که در ادامه به آنها می پردازیم ، اما دقت داشته باشید که جزئیات موردنیاز هر ساله در حال تغییر است و اطلاع از به روزترین نیازها می تواند روند مهاجرت شما را تسریع بخشد ، کارشناسان موسسه رجبی همواره از آخرین تغییرات مطلع بوده و تمامی جزئیات را در اختیارتان قرار می دهند.

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

چنانچه از علاقه مندان به تحصیل در کانادا هستید ، حتما از طریق محتوای این عنوان در سایت و یا مشورت با کارشناسان آی مهاجرتی دریافته اید که از طریق تحصیل در این کشور می توانید به اقامت و سپس شهروندی برسید ، اخذ اقامت کانادا از طرق تحصیل بدین گونه است که پس از به اتمام رساندن دوره دانشگاهی خود باید ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کرده و مدت اقامت را از این طریق تمدید کنید.

مدت زمان ویزای تحصیلی با توجه به دوره ای که انتخاب کرده اید متفاوت است اما توصیه می شود تا از همان ابتدا به جستجوی کار بپردازد تا بتوانید در زمان کافی به یک شغل مناسب در این کشور جهت تغییر ویزای خود دست یابید ، تمام دانشجویان می توانند از طریق برنامه های کاری مختلف مانند اکسپرس انتری ، تجربه کانادایی و یا نیروی کار ماهر فدرال اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل را به دست آورند که در ادامه به آنها می پردازیم.

هر یک از این روش ها دارای شرایط خاص خود را دارند و از مناسب ترین ها روش های مهاجرت به کانادا شناخته می شوند که با حداقل هزینه و به بهترین شیوه ممکن شما را شهروند این کشور خواهند ساخت ، البته برخی از ایالت ها مانند کبک نیز برنامه های خاص خود را برای جذب دانشجویان ماهر و فارغ التحصیل شده ارائه می دهند که از طریق تماس با کارشناسان آی مهاجرتی از آنها مطلع خواهید شد.

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

یکی از روش های مورد درخواست کشور کانادا برای جذب مهاجرین نیروی کار است که همواره بخش قابل توجهی از شهروندان این کشور را نیز می سازند ، اخذ اقامت کانادا از طریق کار با برنامه های متنوعی همچون جاب آفر ( داشتن پیشنهاد شغلی ) اسکیل ورکر ، خود اشتغالی ، برنامه های استانی و غیره به راحتی امکان پذیر است که با توجه به شرایط شما می توان از طریق هر یک از آنها اقدام نمود.

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

در شیوه جاب آفر شما باید از یک کارفرمای مقیم این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید و یک قرارداد قانونی را امضا کنید ، کار موردنظر نیز باید در سطح تحصیلات و تخصص شما باشد ، در برنامه اسکیل ورکر متقاضی باید مجموعه ای از شرایط مانند مدرک دانشگاهی ، سن مناسب ، سابقه کار و مدرک زبان بین المللی را داشته باشد تا بتواند در سیستم امتیازدهی به امتیاز مورد قبول برسد ، این شیوه مهاجرت به کانادا به عنوان کم هزینه ترین روش مهاجرت به کانادا شناخته می شود و کسب امتیاز در آن آسان نیست.

علاقه مندان به کار در کشور کانادا هم چنین می توانند برنامه خود اشتغالی را مدنظر داشته باشند که با راه اندازی یک شغل جدید در این کشور امکان اشتغال برای چند نیروی دیگر را فراهم ساخته و هزینه های موردنظر را نیز تامین خواهید کرد ، در برنامه های استانی نیز هر استان شرایط ویزه خود را برای جذب مهاجرین اعلام می کند باید مطابق با آخرین نیازها اقدام کنید ، اطلاعات به روز در زمینه مشاغل مورد نیاز کانادا و قوانین حاکم بر بازار این کشور در مقاله کار در کانادا .

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اقامت کانادا از طرق سرمایه گذاری همانگونه که از نام آن مشخص است بوسیله انتقال سرمایه به این کشور صورت می پذیرد که می تواند به شیوه های مختلف انجام شود ، این مسیر شاید در ابتدا برای شما کمی پیچیده به نظر برسد اما زمانی که با راهنمایی مشاورین آی مهاجرتی با روند آن آشنا شوید ، به عنوان یک گزینه جدی به آن فکر خواهید کرد.

دولت روش های متعددی را برای سرمایه گذاری در کانادا درنظر گرفته و شما می توانید به روش های زیر فرصت مهاجرت به کانادا را برای خود فراهم سازید:

 • سرمایه گذاری استانی
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری با استارتاپ
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس

برنامه های استانی در هر استان دارای شرایط و الزامات خاص خود است و به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید از فضای سوددهی هر استان استفاده کنید ، در روش خرید بیزینس نیز می توانید با خرید یک تجارت و یا کسب و کار کوچک به ویزای کار در این کشور رسیده و سپس درخواست اقامت دائم دهید.

چنانچه به فعالیت های ورزشی ، هنری و یا فرهنگی مشغول هستید در گروه ویزای خود اشتغالی قرار خواهید گرفت و با داشتن سابقه به فعالیت در این کشور بپردازید ، علاوه بر این دولت کانادا از افراد با روحیه و توان کارآفرینی حمایت نموده و در صورتی که بتوانید به ایجاد اشتغال کمک کنید واجد شرایط دریافت ویزا خواهید بود.

اقامت کانادا با ثبت شرکت

از پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری که بسیار مورد تقاضای مهاجرین قرار دارد ثبت شرکت در کشور کانادا است که می تواند در هر حرفه ای انجام پذیرد ، در این روش شما باید یک شرکت تجاری را در کانادا راه اندازی و یا خریداری کنید ، با این اقدام وجود شما به عنوان مدیر شرکت در این کشور واجب شده و می توان تقاضای ویزای کار نمود.

اقامت کانادا با ثبت شرکت

اگر اداره مهاجرت با درخواست شما موافقت کند می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت نموده و امکان کار و تحصیل را برایشان فراهم سازید.

ویزای اقامت کانادا با ثبت شرکت به شما اجازه می دهد تا تنها برای واحد تجاری خود کار کنید اما همسر شما اجازه کار برای هر کارفرمایی را خواهد داشت ، دقت داشته باشید که ثبت شرکت به تنهایی موجب اخذ اقامت دائم نمی شود و باید شرکت موردنظر به سود دهی رسیده و به مدت حداقل پنج سال به فعالیت خود ادامه دهد.

ثبت شرکت جهت مهاجرت به کانادا با میزان سرمایه و روش های مختلفی امکان پذیر است که از طریق تماس با مشاورین آی مهاجرتی می توانید از تمامی جزئیات آن مطلع شوید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله ثبت شرکت در کانادا است تا اطلاعات کاملی در این زمینه بدست آورید.

اقامت کانادا با استارتاپ

در قسمت سرمایه گذاری بیان نمودیم که یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ است که به شما این فرصت را می دهد تا با شروع یک کسب و کار جدید در هر نقطه از این کشور به زندگی در این کشور برسید ، به صورت کلی تجارت شما باید نوآورانه باشد و بتواند در سطح بین المللی رقابت کند.

اقامت کانادا با استارتاپ بدین گونه است که مدرک زبان آیلتس در این برنامه از شما درخواست شده و باید نشان دهید که می توانید هزینه های لازم را برای کار و بیزینس مورد نظرتان تامین کنید ، دقت داشته باشید که این برنامه بسیار تخصصی است و نیازمند فراهم نمودن جزئیات بیشماری است در حدی که سالانه از میزان هزاران درخواست تنها تعداد اندکی از آنها موفق به دریافت تاییدیه از سوی دولتی می شوند.

پس دقت داشته باشید که در این زمینه باید حتما از مشاوره افراد متخصص بهره مند شده و از همان گام های نخست با پشتکار و البته مهارت اقدامات لازم را انجام دهید.

وکیل مهاجرت به کانادا

تا به اینجای مطلب قطعا متوجه شده اید که وجود یک همراه و مشاور می تواند نقش مهمی را در رسیدن به ویزای مهاجرت به کانادا برای شما عزیزان ایفا کند و چنانچه از همان ابتدا از طریق افراد متخصص در این زمینه اقدام کنید قطعا در زمانی کوتاه به بهترین نتیجه ممکن خواهید رسید.

وکیل مهاجرت به کانادا

اما امروزه به هر فرد و موسسه ای نمی توان به عنوان مشاور و همراه اعتماد نمود و بسیاری از افرادی که خود را به عنوان وکیل مهاجرت معرفی می کنند در واقع هیچ گونه آموزش آکادمیکی در این زمینه ندیده و تنها به تجربه خود اکتفا می کنند.

خوب است بدانید که اساساً در رشته حقوق ، شاخه ای به نام مهاجرت وجود ندارد و تنها در کشورهای محدودی مانند کانادا اداره مهاجرت به برخی افراد از جمله وکلای دادگستری لایسنس می دهد تا در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت داشته باشند.

در کانادا دانشجویان دوره وکالت چند واحد را در زمینه مهاجرت سپری می کنند که به آنها اجازه کار در این حوزه را می دهد ، این دانشجویان باید ضمن سپری کردن دوره کارشناسی در آزمون کانون وکلا قبول و مدتی تحت نظر یک وکیل فعالیت داشته باشند ، برخی از فارغ التحصیلان بعد از دانشگاه به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت فعالیت نموده و پس از چند سال به عنوان وکیل مهاجرت به کانادا شناخته می شوند.

وکیل یا مشاور مهاجرت به کانادا

در قسمت قبل بیان نمودیم که وکیل مهاجرت به کانادا باید چه تحصیلاتی را پشت سر گذاشته باشد ، بنابراین اغلب افرادی که در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت می کنند در واقع مشاور هستند نه وکیل ! البته برخی از افراد در صورت گذراندن دوره شش ماهه اداره مهاجرت کانادا می توانند مدرک ICCRC را دریافت کنند که گرچه برابر با مدرک یک وکیل نیست اما از سوی دولتی این کشور قانونی شمرده شده و دارای صلاحیت است.

موسسه مهاجرتی به کانادا

در سال های اخیر مهاجرت به کانادا برای بسیاری از ایرانیان به یک هدف تبدیل شده است و افراد با سن و انگیزه مختلف می کوشند تا به ویزای این کشور دست یابند ، اما خوب است که برای رسیدن به این هدف به موسسات معتبر و با سابقه رجوع کرده و ضمن بررسی سوابق آنها ، به بهترین شیوه ممکن اقدام نمایید.

دقت داشته باشید که حوزه فعالیت موسسات مهاجرتی را با اعزام دانشجو اشتباه نگیرید ، چرا که آی مهاجرتی به عنوان معتبرترین موسسه مهاجرتی به کانادا نیازی به دریافت هیچ گونه مجوز نداشته و می تواند در تمامی زمینه ها با اختیار تام تمامی مراحل را از ابتدا تا انتها برای شما پشت سر بگذارد.

در حالی که موسسات اعزام دانشجو با محدودیت های متعددی مواجه بوده و نیازمند دریافت مجوزهای مختلف برای انجام فعالیت های اندک خود هستند.

سوالات پر تکرار مهاجرت به کانادا

در این مقاله از آی مهاجرتی ، موارد قانونی و امن مهاجرت به کانادا را بیان کردیم ، شما هم میتوانید سوالات خود را در این زمینه در بخش دیدگاه ثبت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ به چه صورت است؟

اقامت کانادا با استارتاپ بدین گونه است که مدرک زبان آیلتس در این برنامه از شما درخواست شده و باید نشان دهید که می توانید هزینه های لازم را برای کار و بیزینس مورد نظرتان تامین کنید.

آیا با روش ثبت شرکت برای مهاجرت به کانادا می توانم خانواده ام را همراهم ببرم؟

بله ، اگر اداره مهاجرت با درخواست شما موافقت کند می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت نموده و امکان کار و تحصیل را برایشان فراهم سازید.

ارزان ترین راه برای مهاجرت به کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا از طریق کار ، این شیوه مهاجرت به کانادا به عنوان کم هزینه ترین روش مهاجرت به کانادا شناخته می شود ولی کسب امتیاز در آن آسان نیست.

چگونه می توانم از طریق تحصیل ، به اقامت دائم کانادا برسم؟

اخذ اقامت کانادا از طرق تحصیل بدین گونه است که پس از به اتمام رساندن دوره دانشگاهی خود باید ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کرده و مدت اقامت را از این طریق تمدید کنید.

تفاوت روش جاب آفر و اسکیل ورکر برای مهاجرت به کانادا چیست؟

در شیوه جاب آفر شما باید از یک کارفرمای مقیم این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید و یک قرارداد قانونی را امضا کنید ، کار موردنظر نیز باید در سطح تحصیلات و تخصص شما باشد ، در برنامه اسکیل ورکر متقاضی باید مجموعه ای از شرایط مانند مدرک دانشگاهی ، سن مناسب ، سابقه کار و مدرک زبان بین المللی را داشته باشد تا بتواند در سیستم امتیازدهی به امتیاز مورد قبول برسد.

آی مهاجرتی به عنوان معتبرترین تیم مهاجرت به کانادا در دفاتر تهران و شیراز تجربه شیرینی را از مهاجرت برای شما رقم خواهند زد که می توانید از طریق تماس با کارشناسان ما از هم اکنون اولین قدم آن را بردارید ، همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به آمریکا شرایط این دو کشور را با هم مقایسه کرده و با توجه به شرایط خود به بهترین نتایج برسید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *