تحصیل

کار دانشجویی در فرانسه

کار دانشجویی در فرانسه

کار دانشجویی در فرانسه ، از فرصت هایی است که به شما کمک می کند بدون توجه به سطح تحصیلی و بدون توجه به ملیت خود ، کمبود هزینه های خود را با کار در حین تحصیل در دانشگاه های فرانسه تکمیل کنید ، در این مقاله از آی مهاجرتی با ما همراه باشید تا کار دانشجویی در فرانسه را بررسی کنیم ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در فرانسه از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور آگاه شوید.

در کشور فرانسه همه دانشجویان حق دارند در محوطه دانشگاه یا خارج از آن کار کنند ، اما برای این کار چند قانون وجود دارد که باید از آنها آگاه بود.

هر دانشجوی خارجی حق دارد در فرانسه کار کند اما دانشجویانی که تبعه اتحادیه اروپا نیستند باید مجوز اقامت دانشجویی داشته باشند.

در این محتوا از چگونگی یافتن کار دانشجویی و درآمد آن نیز صحبت شده است.

اجازه کار حین تحصیل در فرانسه

هر کسی که با ویزای دانشجویی وارد فرانسه شده باشد از اجازه کار حین تحصیل در فرانسه برخوردار است؛ این اجازه شامل حال دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی به علاوه دانشجویان مشغول به تحصیل در کالج های مختلف می شود و حتی دانشجویان فراگیری دوره زبان در فرانسه هم از این حق برخوردار هستند.

برای اجازه کار دانشجویی حین تحصیل در کشور فرانسه مجوز کار موقت (APT) یا مجوز کار موقت دیگر برای کار در حین تحصیل لازم نیست ، مشروط بر اینکه شما نخواهید بیش تر از 964 ساعت در سال کار نکنید (قوانین متفاوتی برای دانشجویان الجزایری اعمال می شود).

قانون کار دانشجویی در فرانسه به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا 964 ساعت در سال یا معادل 60 درصد از حداکثر ساعات کاری مجاز کار کنند ، لازم به ذکر است که این درصد برای دانشجویان الجزایری که وضعیت آنها در توافقنامه فرانسه و الجزایر در 27 دسامبر 1968 تعریف شده است ، 50% است.

اما چرا و چگونه این تعداد ساعات کاری برای دانشجویان در نظر گرفته شده است؟ طبق قوانین آموزشی و کار دانشجویی فرانسه ، برای ارتقای موفقیت تحصیلی و ادغام حرفه ای دانشجویان ، ساعات و زمان انجام مشاغل دانشجویی در دانشگاه کاملا برنامه ریزی شده است.

به همین دلیل ، دانشجویان شاغل در دانشگاه های فرانسه مجاز به کار بیش از 670 ساعت بین 1 سپتامبر تا 30 ژوئن و حداکثر 300 ساعت بین 1 جولای تا 31 آگوست نیستند.

میزان درآمد کار دانشجویی فرانسه

هنگام کار در کشور فرانسه ، خواه دانشجو یا غیر دانشجو ، میزان درآمد کار دانشجویی فرانسه و هر نوع کار دیگری توسط قانون تضمین شده است ، این حداقل دستمزد قانونی معمولاً حداقل دستمزد بین حرفه ای (Smic) یا حداقل دستمزد تضمین شده نامیده می شود.

میزان درآمد کار دانشجویی فرانسه

از تاریخ 1 ژانویه 2021 ، این حداقل دستمزد 10.25 یورو است ، این حقوق ناخالص و قبل از کسر مالیات است و برای تعیین درآمد واقعی (یعنی 8.20 یورو در ساعت) باید سهم اجباری تأمین اجتماعی (حدود 20٪) از آن کسر شود.

قانون حداقل دستمزد برای همه دانشجویان شاغل اعمال می شود و در مجموع ، دانشجویی که 10 ساعت در هفته با حداقل دستمزد کار می کند تقریباً 82 یورو خالص درآمد خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با حداقل حقوق و دستمزد مشاغل مختلف و نیاز بازار کار فرانسه ، مقاله کار در فرانسه را بخوانید.

انواع کارهای دانشجویی در بازار کار فرانسه

انواع کار دانشجویی در بازار کار فرانسه در بازار کار فرانسه شامل کار در محوطه دانشگاه یا کارهای پاره وقت در بیرون از دانشگاه هستند ، مشاغل مربوط به کار در موسسه یا دانشگاه میزبان می تواند استقبال از دانشجویان در شروع سال تحصیلی ، تدریس خصوصی ، رویدادهای فرهنگی یا ورزشی ، حمایت از دانشجویان دارای معلولیت و غیره را شامل شود ، این نوع مشاغل به احساس اجتماع و افزایش زندگی در دانشگاه کمک می کند.

دانشجویانی که مایل به انجام کار دانشجویی در فرانسه در محوطه دانشگاه هستند ، باید بدانند این مشاغل دانشجویی به طور کلی در طول سال تحصیلی ادامه دارد و ممکن است در زمان تعطیلات کار وجود نداشته باشد.

از جمله شغل هایی که دانشجویان می توانند در بیرون از دانشگاه انجام دهند شامل؛ پرستاری از بچه ها ، آموزش زبان انگلیسی ، وبلاگ نویسی ، راهنمای تور ، کار در موزه ها ، کار در هتل ، بار ، رستوران ها و غیره می باشد.

کارآموزی حین تحصیل در فرانسه

برخی از برنامه های تحصیلی نیاز به یک دانشجو برای تکمیل دوره کارآموزی حین تحصیل در فرانسه دارند ، دانشجویان فرانسوی و خارجی مشمول قوانین یکسانی هستند:

کارآموزی حین تحصیل در فرانسه

کارآموزی مستلزم توافق نامه (امضاء شده بین موسسه و ساختار میزبان دانشجو) است.

اگر دوره کارآموزی بیش از دو ماه طول بکشد ، باید غرامت 600.60 یورو در ماه به دانشجو پرداخت شود (1 ژانویه 2021).

دوره های کارآموزی که به عنوان بخشی از دوره تحصیلی انجام می شود ، به 964 ساعت کار مجاز در سال محاسبه نمی شود.

قراردادهای کارآموزی و آموزش حرفه ای

قرارداد کارآموزی و آموزش حرفه ای ، یک قرارداد کاری با مدت محدود یا نامحدود بین کارمند و کارفرما است ، دوره کارآموزی به شاغلان یک حرفه اجازه می دهد در حین تحصیل تحت نظر یک مسافر یا کارفرما تحت آموزش حین کار قرار گیرند.

قراردادهای کارآموزی و آموزش حرفه ای که قبلاً فقط برای دانشجویان بین المللی که یک سال دوره آموزشی را در فرانسه گذرانده بودند در دسترس بود ، اکنون برای دانشجویان سال اول ثبت نام شده در مقطع کارشناسی ارشد یا در یکی از برنامه های آموزشی مورد تایید توسط دولت آزاد است و در لیست Conférence des Grandes Écoles مورد گنجانده شده است.

توجه داشته باشید که تمام برنامه های آموزشی دیگر که شامل قراردادهای کارآموزی یا آموزش حرفه ای است برای دانشجویان سال اول آزاد نیست.

برای کشورهایی که رویه “Etudes en France” را اجرا می کنند ، قبل از درخواست ویزا ، درخواست برای کارآموزی در این پلت فرم انجام می شود.

اگر تعداد ساعات مقرر در قرارداد برای یک دانشجوی بین المللی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا از 964 ساعت در سال بیشتر شود ، کارفرمای دانشجو باید در بدو ورود دانشجو به فرانسه برای مجوز کار موقت از وزارت کشور درخواست کند.

به عنوان مثال برای دانشجویان الجزایری ، کارفرما باید بدون در نظر گرفتن تعداد ساعات کار ، برای مجوز کار موقت (APT) اقدام کند ، دانشجویان ایرانی نیازی به این مجوز ندارند.

کارفرماهای محبوب دانشجویان در فرانسه

در میان مشاغل کار دانشجویی در فرانسه ، کارفرمایان بیشتر به دنبال دانشجویانی هستند که به خوبی در بازار کار تبلیغات و بازاریابی فعال باشند ، همانطور که می دانید فرانسه مرکز مد و صنایع آرایشی است ، بنابراین کاملا طبیعی به نظر می رسد که کارفرماهای محبوب دانشجویان در فرانسه به دنبال بازاریاب های جوان و پرانرژی برای پیشبرد کار خود باشند.

حتی تنها صنعت مد و آرایش نیست که در جستجوی دانشجویان بازاریاب جهانی است بلکه شرکت های غذایی مانند Red Bull هم اعتقاد دارند که بازاریاب ها بخشی از پویاترین و قدرتمندترین سفیران معرفی محصولات هستند ، آنها می گویند دانشجویان مسئول برندسازی و درک محصول ، در محوطه دانشگاه و منطقه خود هستند.

هدف برنامه بازاریاب دانشجو دستیابی به مشتریان جدید ، جذب دانشجویان ، افزایش فروش و نمایندگی هر روز برند مورد نظر است ، بازاریابان دانشجو به روشی انعطاف پذیر و همه کاره ، در فضایی خلاقانه کار می کنند.

تماس مستقیم با مصرف کنندگان و مشتریان ، دعوت به آزمایش محصول ، حضور در رویدادهای شرکت برای اطمینان از تجربه برند فراموش نشدنی برای مصرف کنندگان بخشی از فعالیت های بازاریابان دانشجو می باشد.

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی به چه صورت است ؟ برای پیدا کردن کار دانشجویی در فرانسه ، نکات و توصیه های اصولی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود ، شما باید قبل از شروع به جستجوی کار نوع موقعیتی که به دنبال آن هستید را مشخص کنید.

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی

برای ملاقات با استخدام کنندگان می توانید در محوطه دانشگاه با اساتید و مسئولان مربوطه صحبت کنید و یا در خارج از دانشگاه به نمایشگاه های کار بروید.

شما ممکن است چندین مصاحبه در یک روز داشته باشید اما از آنجایی که زمان زیادی برای جذب آنها نخواهید داشت ، باید مطمئن شوید که به خوبی آماده شده اید ، یکی از نکات کلیدی برای آمادگی مصاحبه شما ، دانستن زبان فرانسوی است.

گرچه الزامی برای دانستن زبان در سطح بالا ندارید اما هر چه دانش زیان شما بهتر باشد ، قطعا کار بهتری پیدا خواهید کرد ، همچنین اطلاعات مربوط به زبان انگلیسی قابلیت استخدام دانشجویان جهانی در مشاغل برتر در فرانسه را افزایش می دهد.

شما می توانید در جستجوی کار دانشجویی از انجمن های دانشجویی ، انجمن های استخدام ، انجمن کارکنان دانشجویی و انواع آژانس ها و موسسات کاریابی کمک بگیرید.

شهرهای مناسب کار دانشجویی در فرانسه

شهرهای مناسب کار دانشجویی در فرانسه زیاد هستند؛ شهرهای فرانسوی پاریس ، لیون ، گرنوبل ، نیس و تولوز از شهرهای دانشجویی با فرصت های شغلی خوب است اما بدون تردید پاریس از بهترین آنها محسوب می شود.

شهرهای مناسب کار دانشجویی در فرانسه

البته باید یادآور شویم که پاریس از گران ترین شهرهای جهان است ، در اوایل سال جاری در صدر نظرسنجی بین المللی اکونومیست اینتلیجنس ، پاریس به همراه هنگ کنگ و سنگاپور به عنوان گران ترین شهرهای جهان بوده اند.

برای دانشجویانی که برای یک تجربه تحصیلی فراموش نشدنی در خارج از کشور به پاریس هجوم می‌آورند ، این گرانی می‌تواند شوک‌کننده باشد ، با این حال این شهر تعداد زیادی فرصت شغلی دانشجویی را ارائه می دهد تا به شما کمک کند تا با قیمت ها کنار بیایید و به CV خود اضافه کنید.

پاریس علاوه بر دانشگاه های مشهور و کالج ها با مشاغل دانشجویی فراوان اعم از دستیاری پژوهشی که دارد ، این شهر همچنین موزه‌ها ، پارک‌ها ، مراکز مد ، کافه‌ها و جاذبه‌های دیدنی زیادی هم دارد که فرصت های کار دانشجویی در بیرون از دانشگاه را برای علاقه مندان فراهم می کند.

لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است که به پایتخت آشپزی کشور شهرت دارد و خانه بقایای دیدنی روم باستان است ، تاریخ ، هنر و معماری در این شهر موج می زند و بی شک موقعیت های خوبی برای ارائه مشاغل کار دانشجویی در فرانسه دارد.

برای شناخت بهتر کشور فرانسه و مردمان آن ، مقاله اطلاعات کشور فرانسه را هم مرور کنید.

مزایای انجام کار دانشجویی در فرانسه

مزایای انجام کار دانشجویی در فرانسه قابل ذکر است؛ زیرا کشور فرانسه به دلیل موقعیت های موجود برای مشاغل برتر ، فرصت های موجود برای انواع کار دانشجویی و همچنین به عنوان یک سیاره برای دستمزد عمومی در رتبه هفتم قرار دارد و بخشی از نام های برتر در رکوردهای Fortune 500 را در خود جای داده است.

کار دانشجویی در فرانسه علاوه بر اینکه از لحاظ هزینه های تحصیلی ، کمک خوبی به دانشجویان می کند ، همچنین می تواند پیش زمینه ای برای آمادگی دانشجویانی باشد که تحصیل در کشور فرانسه را انتخاب کرده اند.

دانشجویان از طریق درخواست کار در حین تحصیل با چگونگی جستجوی کار در فرانسه آشنا می شوند و از قوانین کار فرانسه و روابط کاری با کارفرمایان آگاهی پیدا می کنند ، علاوه بر این ، آنها وارد جامعه و فرهنگ فرانسه می شوند و مهارت های زبان آنها نیز تقویت می شود.

سوالات پر تکرار کار دانشجویی در فرانسه

کار دانشجویی در فرانسه را در این مقاله از آی مهاجرتی توضیح دادیم ، برای پرسیدن سوالات خود با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

چگونه کار دانشجویی در فرانسه را باید پیدا کنم؟

شما می توانید در جستجوی کار دانشجویی از انجمن های دانشجویی ، انجمن های استخدام ، انجمن کارکنان دانشجویی و انواع آژانس ها و موسسات کاریابی کمک بگیرید.

کدام شهر های برای کار دانشجویی در فرانسه بهتر هستند؟

پاریس و لیون

آیا کارفرمایان در فرانسه باید برای دانشجویانی که به کار دانشجویی مشغولند مجوز بگیرند؟

اگر تعداد ساعات مقرر در قرارداد برای یک دانشجوی بین المللی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا از 964 ساعت در سال بیشتر شود ، کارفرمای دانشجو باید در بدو ورود دانشجو به فرانسه برای مجوز کار موقت از وزارت کشور درخواست کند.

بهترین کارهای دانشجویی در فرانسه چه مشاغلی هستند؟

از جمله شغل هایی که دانشجویان می توانند در بیرون از دانشگاه انجام دهند شامل؛ پرستاری از بچه ها ، آموزش زبان انگلیسی ، وبلاگ نویسی ، راهنمای تور ، کار در موزه ها ، کار در هتل ، بار ، رستوران ها و غیره می باشد.

دستمزد کار دانشجویی در فرانسه چقدر است؟

از تاریخ 1 ژانویه 2021 ، حداقل دستمزد 10.25 یورو است ، این حقوق ناخالص و قبل از کسر مالیات است و برای تعیین درآمد واقعی (یعنی 8.20 یورو در ساعت) باید سهم اجباری تأمین اجتماعی (حدود 20٪) از آن کسر شود.

اگر به دنبال مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل هستید ، اطمینان داشته باشید که با گرفتن یک کار دانشجویی مناسب یک تجربه تحصیلی حیرت انگیز خواهید داشت ، مشاوران آی مهاجرتی سعی کرده اند تا در این مقاله جزییات و قوانین کار دانشجویی در فرانسه را به آگاهی شما عزیزان برسانند ، اطلاعات بیشتر و کاملتر از طریق تماس با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز امکانپذیر است ، پس همین الان با ما تماس بگیرید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *