کار در آلمان

فهرست مطالب

کار در آلمان از گزینه های عالی برای مهاجرت قانونی به این کشور به شمار می آید ، این کشور جاذبه های زیادی برای نیروی کار از سراسر دنیا دارد ، نیروی کار خارجی می توانند در بخش مالی فرانکفورت یا در نوآوری های خودرو در مونیخ و یا در بخش بازاریابی برلین مشغول به کار شوند ، اگر به دنبال اشتغال در این کشور هستید قبل از درخواست شغل باید نکاتی را بدانید برای آشنایی با جزئیات کار در آلمان علاوه بر مطالعه مقاله زیر با مشاوران آی مهاجرتی تماس بگیرید.

همچنین توصیه میکنیم در کنار این مقاله ، محتوایی که پیشتر به شما تقدیم شده و کشور آلمان را بخوبی به شما معرفی می کند را بخوانید ؛ مقاله اطلاعات کشور آلمان که حاوی اطلاعاتی به روز در خصوص مسایل فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی ، عادات اخلاقی و بسیاری مسایل مهم درهنگام مهاجرت است.

همه افرادی که دارای مجوز کار و اقامت صادر شده از مقامات آلمانی هستند ، واجد شرایط کار در آلمان هستند ، البته قوانین خاصی برای صدور این مجوز ها وجود دارد ، یعنی برای دریافت مجوز کار در آلمان به جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی نیاز است ، البته توجه داشته باشید که جاب آفر با ویزای جاب سیکر متفاوت است ، در جاب سیکر فرد می تواند در مدت زمانی مشخص در آلمان حضور داشته و شخصا به دنبال کار در این کشور باشد.

قانون کار آلمان و قرارداد های کاری

در قانون کار آلمان و قرارداد های کاری ، میانگین کار در هفته در آلمان حدود 40 ساعت در هفته است ، اگرچه حداکثر کار در هفته 48 ساعت است ، یک کارمند می تواند تا 10 ساعت در روز کار کند اگر میانگین ساعات کاری در روز در یک دوره 24 هفته ای از هشت ساعت بیشتر نشود.

حداقل حق تعطیلات قانونی سالانه در آلمان 20 روز در سال است ، کارگران آلمانی از مزایای دیگری مانند دستمزد بیماری و حقوق زایمان نیز بهره مند می شوند ، بیشتر کار ها ، اعم از تمام وقت و پاره وقت ، توسط یک قرارداد کار تنظیم می شود ، با این حال، باید قبل از امضای قرارداد ، جزئیات دقیق هر قرارداد را بررسی کنید ، زیرا برخی از کارفرمایان سعی می‌کنند بند هایی را لحاظ کنند که به شدت به نفع آنها است.

دوره های اخطار برای کارفرمایی که قرارداد را در آلمان فسخ می کند معمولا از دو هفته در طول دوره آزمایشی شروع می شود و برای اکثر قرارداد های استاندارد به چهار هفته افزایش می یابد ، برای کارگران طولانی مدت ، دوره های اخطار می تواند بسیار طولانی تر باشد.

در حال حاضر سن بازنشستگی در آلمان 65 سال و 11 ماه است ، این عدد تا سال 2031 به 67 خواهد رسید ، برای افرادی که به مدت 45 سال حق بازنشستگی را پرداخت کرده اند ، استثنا قائل شده اند که امکان بازنشستگی در سن 63 سالگی را فراهم می کند.

بیمه کارگری در آلمان

برای کار در آلمان بدون توجه به شرایط به بیمه درمانی نیاز است ، آلمان برای اطمینان از اینکه همه ساکنانش از بیمه سلامت برخوردار هستند بسیار سختگیر است و از آنجایی که یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی را در سطح جهان دارد ، داشتن بیمه درمانی قطعا شایسته است.

بیمه درمانی طبق قانون نه تنها برای کارگران خارجی بلکه برای افرادی که مایل به ورود و اقامت در آلمان برای هر دوره زمانی هستند الزامی است.

طبق قوانین آلمان، کارگران خارجی به طور پیش فرض حق بیمه سلامت عمومی را دارند ، اگر حقوق آنها از آستانه 64,350 یورو در سال از سال 2021 فراتر رود ، می توانند برای ارائه دهندگان بیمه خصوصی واجد شرایط باشند ، با این حال ، به عنوان یک کارگر خارجی ، برای درخواست ویزا به بیمه درمانی خصوصی نیاز است ، نیروی کار خارجی بایستی پس از مهاجرت به کشور آلمان (و داشتن آدرس آلمانی) برای بیمه درمانی عمومی درخواست دهد ، مقاله مهاجرت به آلمان را حتما بخوانید ، تمام راه های مهاجرت قانونی به این کشور را به صورت یکجا در یک مقاله به شما تقدیم کرده ایم که اطلاعات شما در این زمینه را تکمیل خواهد کرد.

انواع مرخصی در آلمان

کار در آلمان به این معنی است که کارمندان برای تعطیلات ، بیماری و مراقبت و همچنین در صورت زایمان ، مرخصی دارند ، در اینجا جزئیات قوانین انواع مرخصی در آلمان آمده است:

انواع مرخصی در آلمان

مرخصی تعطیلات

در آلمان، کارمندان تمام وقت حق دارند حداقل 24 روز تعطیلات سالانه با حقوق برای یک هفته کاری شش روزه دریافت کنند ، برای کارکنان پاره وقت ، مرخصی تعطیلات به نسبت محاسبه می شود که بستگی به ساعات کار هفتگی آنها دارد.

در عمل ، کارفرمایان در طول سال به کارگران خود تعطیلات بیشتری – بین 27 تا 30 روز به استثنای تعطیلات رسمی می دهند ، گاهی اوقات به کارگران اجازه داده می شود در ازای کاهش حقوق خود، روزهای بیشتری مرخصی بگیرند ، تعداد تعطیلاتی که یک کارگر می تواند دریافت کند در قرارداد کاری او به تفصیل آمده است.

مرخصی استعلاجی

بیمار شدن در یک روز کاری به این معنی است که کارگر باید به کارفرما گزارش دهد ، اکثر شرکت ‌ها یک فرآیند استاندارد برای فراخوانی بیماران دارند که مستلزم آن است که کارگر با مدیر و فردی از بخش منابع انسانی تماس بگیرد.

برخلاف چندین کشور دیگر سلامت کارگران برای آلمان ارزش دارد و اولویت آن ها سرذمت نیروی کار است ، افراد در صورت بیماری می توانند از مرخصی استعلاجی بهره ببرند ، البته توجه داشته باشید که قوانین شرکت های بین المللی متفاوت است.

مرخصی زایمان

باردار شدن در آلمان به این معنی است که مادران از چهارده هفته مرخصی زایمان برخوردار هستند ، این شامل شش هفته قبل از تولد کودک و هشت هفته بعد از آن است ، در صورت زایمان زودرس ، چند قلو یا عوارض زایمان ، مادران مجاز به هجده هفته مرخصی از کار هستند.

مرخصی پدری

طبق قانون جدید آلمان ، پدران نیز مجاز به مرخصی از محل کار در صورت زایمان هستند ، تحت یک مرخصی عمومی والدین تا 3 سال برای مراقبت از نوزاد تا زمانی که کودک به 3 سالگی برسد می توانند از مرخصی استفاده کنند ، هر دو والدین می توانند از کمک هزینه والدین برای از دست دادن درآمد خود در این دوره استفاده کنند.

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟ آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان است ، بنابراین مشاغل زیادی در آلمان برای نیروی کار خارجی‌ با مهارت‌ های تخصصی وجود دارد ، اگرچه یافتن کار معمولی در این کشور نیز نسبتاً آسان است ، علاوه بر این امکان یافتن مشاغل انگلیسی زبان در آلمان وجود دارد البته در بیشتر موارد آشنایی کمی به زبان آلمانی مورد نیاز است.

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟

اگر تصمیم گرفته اید که به آلمان مهاجرت کنید و به دنبال سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان نیستید و شرایط لازم برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرمایان را دارید ، اکنون تنها سوال این است که چگونه می توانید در آلمان کار پیدا کنید ، خوشبختانه ، راه روشنی برای یافتن کار در آلمان برای خارجی ها وجود دارد ؛ با این حال موانعی وجود دارد که متقاضیان باید قبل از شروع کسب درآمد از کار ها به آن ها بپردازند.

قبل از شروع کار در آلمان، تازه واردان باید ویزای جستجوی کار را تضمین کنند برای دریافت ویزای کار آلمان به یک پیشنهاد شغلی از سوی کار فرما از آلمان نیاز است ، در این بخش روش های موجود برای کاریابی را فرا می گیریم.

بررسی سایت های کار عمومی آلمان

آژانس کار فدرال (Bundesagentur für Arbeit, BA)، بزرگترین ارائه دهنده خدمات بازار کار در آلمان ، دارای شبکه ای از بیش از 700 آژانس و دفتر در سراسر کشور است خدمات بین المللی قرارگیری آن (ZAV) اطلاعاتی در مورد فرصت های کاری، از جمله کار معمولی دارد ؛ همچنین می‌توانید پروفایل خود را در پورتال شغلی آن‌ها پست کنید و صلاحیت‌ ها و نکات برجسته شغلی خود را بیان کرده و ذکر کنید به دنبال چه موقعیت شغلی هستید.

بررسی وب سایت های کاریابی در آلمان

مشاغل در آلمان اغلب در وب ‌سایت‌های کاریابی و استخدام آلمانی (Jobbörsen) آگهی می‌شوند ، برخی از آنها در صنایع خاصی تخصص دارند یا بر روی مشاغل در آلمان برای خارجی‌ ها تمرکز دارند ، این وب سایت ها شامل وب سایت های عمومی مانند مانستر ، وب سایت های تخصصی مانند استپ استون و وب سایت های مشاغل انگلیسی مانند انگلیش جاب می باشد.

مراجعه به آژانس های کاریابی در آلمان

آژانس های کاریابی آلمان با دریافت مبلغی هزینه از سوی فرد متقاضی گزینه های شغلی موجود در زمینه مرتبط را به آن ها ارائه می دهد ، قبل از ثبت نام ، بررسی کنید که آیا شرکتی که از طرف شما به دنبال کار می‌گردد ، برای انجام این کار از شما چه مقدار هزینه دریافت می‌کند ، برخی ممکن است هزینه سنگین تا 2000 یورو را درخواست کنند.

مشاغل آلمانی در روزنامه ها

در روزنامه های محلی آلمانی هر شنبه بخشی چاپ می شود که مشاغل موجود در بازار کار این کشور را آگهی می کند شما می توانید با بررسی این روزنامه ، عنوان و پست شغلی مورد نظر خود را یافته و رزومه کاری خود را به شرکت مورد نظر ارسال کنید.

مراجعه به وب سایت های شرکت ها

برخی از شرکت های بین المللی در وب سایت شرکت خود به دو زبان انگلیسی و آلمانی تبلیغات می کنند ، این شرکت ها ظرفیت خالی خود را معمولا آگهی می کنند.

سفارت ها و کنسولگری ها

به دنبال جای خالی در سفارت یا کنسولگری کشور خود در آلمان باشید ، البته برای اشتغال در این بخش ها مطمئنا به استاندارد بالایی از زبان آلمانی گفتاری و نوشتاری نیاز دارید.

شبکه سازی

برای بسیاری از آلمانی ‌ها ، شبکه ‌سازی کاری است که بین دوستان یا همکاران نزدیک انجام می‌شود ، بنابراین شما می توئانید با ارتباط برقرار کردن با سایر دوستان و همکاران خود و کمک گرفتن از آن ها شغل مورد نظر خود را در بازار کار این کشور بیابید.

الزامات شغلی و فرآیند درخواست

تا این بخش از مقاله که توسط مشاوران موسسه آی مهاجرتی نگارش شده با شرایط کار در آلمان آشنا شده اید ، اکنون که شغلی در آلمان پیدا کرده اید ، وقت آن است که درخواست خود را شروع کنید ، مدارک مورد نیاز برای درخواست بسته به نوع شغل و کارفرمایی که برای آن درخواست می دهید متفاوت است ، به طور کلی ، مدارک زیر یعنی مدارک تحصیلی ، رزومه ، توصیه نامه ، توانایی های زبانی ، مهارت های کامپیوتری و مهارت های اضافی مورد نیاز است .

درخواست کار در آلمان را می توان به صورت آنلاین یا از طریق پست ارسال کرد ، اگر آنها را به صورت آنلاین آپلود می کنید، ابتدا باید اسناد خود را بیشتر اوقات در قالب PDF یا JPG اسکن کنید ، توجه داشته باشید که ممکن است شرکت هایی وجود داشته باشند که ممکن است از شما بخواهند که شخصا درخواست شغلی ارائه دهید ، همچنین ، برخی از کارفرمایان نیز ممکن است دعوت به مصاحبه کنند.

نحوه نگارش توصیه نامه برای کار آلمان

در این بخش با نحوه نگارش توصیه نامه برای کار آلمان آشنا می شوید ، در توصیه نامه خود، فقط تمام آنچه را که در رزومه خود می گویید بیان نکنید ، شما باید خود را به خوبی نمایش دهید و کاری کنید که کارفرما خواهان استخدام شما شود ، خود را به عنوان یک بازاریاب در نظر بگیرید و شما محصول آن هستید.

نحوه نگارش توصیه نامه برای کار آلمان

برای همه شغل هایی که برای آن درخواست می کنید از یک توصیه نامه یکسان استفاده نکنید ، آنها را متفاوت کنید تا برای شرکت خاصی که برای آن درخواست می کنید جذابیت ایجاد کنید ، بر اساس مسئولیت ها، الزامات و فرهنگ کاری، تجربیات و توانایی های خود را در رابطه با خواسته های خود شرکت ذکر کنید.

به شرکت بفهمانید که چرا باید شما را به جای دیگران استخدام کند ، نشان دهید که اعتماد به نفس دارید چیزی مانند “من مشتاقانه منتظرم تا در این مورد بیشتر با شما صحبت کنم” بگویید ، این نشان دهنده اعتماد به نفس است.

نحوه نگارش رزومه در آلمان

برخلاف رزومه ‌های موجود در بسیاری از کشور های دیگر ، رزومه‌ ها در آلمان «فکت شیت» ساده‌ ای هستند که تجربه ، مهارت ‌ها و تحصیلات را به‌گونه‌ ای فهرست ‌بندی می‌کنند که عاری از زینت ، اصطلاحات تجاری یا کلمات رایج است ، رزومه ‌های آلمانی به ‌جای فروش ، اجازه می‌دهند که از حقایق خودشان صحبت کنند.

البته هیچ روش کاملی برای نحوه نگارش رزومه در آلمان وجود ندارد ، به طور کلی ، آنها ساختار زیر را دنبال می کنند:

 • بخش اول: اطلاعات شخصی
 • بخش دوم: تحصیلات
 • بخش سوم : تجربه کاری
 • بخش پایانی: سایر مهارت ها / دستاورد ها

تاییدیه ZAB ( زاب) آلمان چیست؟

بیانیه مقایسه پذیری یک سند رسمی است که توسط “Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen” (ZAB) صادر شده است که مدرک تحصیلی عالی خارجی ، کاربرد حرفه ای و آکادمیک آن را توصیف می کند.

تاییدیه ZAB ( زاب) آلمان چیست؟

بیانیه قابل مقایسه ZAB می تواند دسترسی به بازار کار آلمان را برای دارندگان مدارک تحصیلات عالی خارجی تسهیل کند ، این یک ارزیابی مقایسه ای است اما یک گواهی شناسایی نیست.

این بیانیه مدارک آلمانی را مشخص می کند که مدرک خارجی شما با آن قابل مقایسه است و اطلاعاتی در مورد گزینه های ادامه تحصیل، مبنای قانونی استفاده از مدارک تحصیلی و روش شناسایی حرفه ای ارائه می دهد ، بیانیه منجر به ادعای حقوقی نمی شود.

بیانیه در یک نسخه طولانی و کوتاه صادر می شود ، هر دو نسخه با هم برای شما ارسال خواهد شد ، نسخه کوتاه برای استفاده به عنوان ضمیمه اسناد درخواست شما در نظر گرفته شده است و اطلاعاتی را برای کارفرما یا آژانس استخدامی در مورد مقایسه مدرک تحصیلی عالی شما با مدرک آلمانی ارائه می دهد ، هر زمان که به اطلاعات دقیق تری نیاز بود می توانید از نسخه طولانی استفاده کنید.

ZAB برای مدارک تحصیلات عالی که در سراسر جهان به دست آمده اند صادر می شود ، ZAB برای دوره های آموزش عالی ناقص یا دوره هایی که به حوزه آموزش عالی اختصاص داده نشده اند ، بیانیه ای ارائه نمی کند.

کار پیدا کردن ایرانیان در آلمان

گزینه های مختلفی برای کار پیدا کردن ایرانیان در آلمان وجود دارد که شامل یافتن کار خارج از خاک آلمان و یا در خاک آلمان است ، برای یافتن کار قبل از ورود به خاک آلمان شما می توانید از سایت ها و روزنامه های ارائه دهنده مشاغل استفاده کرده ، یک یا چند شغل مورد نظر خود را یافته و برای کارفرمایان رزومه خود را اراسال کنید و با دریافت جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید.

برخی افراد پس از اتمام تحصیل در کشور آلمان خواهان اشتغال و مهاجرت دائمی به این کشور هستند که این روش یکی از روش های جستجوی کار در خاک کشور آلمان است ، علاوه بر این افراد خواهان کار در آلمان فرصتی دارند با دریافت ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار می توانند به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته و فرصت شغلی مناسب برای خود یافته و پس از دریافت جاب آفر برای دریافت ویزای کار اقدام کنند.

چنانچه به تحصیل در دانشگاه های آلمان فکر می کنید ، می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در آلمان با چگونگی تحصیل رایگان ، برترین دانشگاه ها و بهترین رشته های ارائه شده در آن ها آشنا شوید.

حقوق کارگر ساده در آلمان

با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در کشور های اروپایی یافتن کار برای افراد بدون مهارت به عنوان کارگر ساده دشوار است ، افراد خواهان کار در کشور آلمان بایستی از مهارت و تحصیلات ویژه ای برخوردار باشند که در صنعت و اقتصاد این کشور مورد نیاز است.

حقوق کارگر ساده در آلمان

اگر فردی با استفاده از ویزای جاب سیکر در آلمان بتواند به عنوان کارگر ساده مشغول به کار شود از حداقل دستمزد مشخص شده توسط دولت بهره مند می شود ، حقوق کارگر ساده در آلمان در سال 2022 برابر 9.82 یورو ناخالص در ساعت است ، این عدد در جولای 2022 تا 10.45 یورو ناخالص در هر ساعت کاری افزایش خواهد یافت ؛ با 40 ساعت کار در هفته به عنوان یک کارگر تمام وقت حقوق 1702 یورو در ماه دریافت خواهید کرد.

کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی

همان گونه که پیش از این بیان شد برای کار در آلمان بایستی نظر یک کارفرما را به خود جلب کرده و دارای دانش یا مهارت مورد نیاز در این کشور باشید ، در صورتی که به دنبال کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی هستید و دارای مهارتی در زمینه های فنی یا سایر زمینه ها هستید اما مدرک فنی و حرفه ای یا مدرک معتبر تایید کننده این مهارت را ندارید می توانید در دور آوسبیلدونگ شرکت کنید و مهارت خود را گسترش داده و مدرک معتبر برای اشتغال در آلمان به دست آورید.

نکته قابل توجه این است که برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ بایستی به زبان آلمانی مسلط باشند ، لازم به ذکر است افراد دارای مجوز فنی و حرفه ای می توانند با دریافت ویزای کار برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام کنند.

اجازه کار برای پناهنده ها در آلمان

آیا با قانون اجازه کار برای پناهنده ها در آلمان آشنا هستید؟ اگر پناهجویان به مدت 3 ماه در آلمان بوده باشند و دیگر مجبور نباشند در یک مرکز پذیرش اولیه زندگی کنند ، می توانند مجوز کار دریافت کنند ، اگر همچنان مجبورند در یک مرکز پذیرش اولیه زندگی کنند، در صورت داشتن فرزندان زیر سن قانونی ، می توانند پس از 6 ماه و در صورت نداشتن فرزند، پس از 9 ماه مجوز کار دریافت کنند.

پناهجویان رد شده که درخواست آنها به دلیل موافقتنامه دوبلین رد شده است و کسانی که از یک کشور مبدا امن می آیند و پس از 31 اوت 2015 درخواست پناهندگی داده اند ، نمی توانند مجوز کار دریافت کنند ، با توجه به سختی ها و عدم امنیت برای پناهجویان مشاوران موسسه آی مهاجرتی به شما پیشنهاد می کنند گزینه پناهندگی را از میان گزینه های خمود حذف کرده و به دنبال روش های قانونی مهاجرت به کشور آلمان باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان

برای اینکه به سفارت / کنسولگری آلمان در تهران ثابت کنید که شرایط ویزای کار را دارید ، باید مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان ارائه دهید ، این مدارک بخش مهمی از درخواست شما برای ویزای کار آلمان به همراه مصاحبه ویزا هستند ، مطمئن شوید که همه این اسناد را طبق دستورالعمل های داده شده جمع آوری کرده اید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان
 • دو فرم درخواست کاملا تکمیل شده در پایان چاپ و امضا شد.
 • دو عکس گذرنامه
 • پاسپورت ملی معتبر
 • تاییدیه سکونت ( گواهینامه رانندگی و / یا صورتحساب آب و برق به نام شما به عنوان مدرکی مبنی بر اقامت).
 • بیمه سلامت : گواهی اجباری از کارفرمای آلمانی که از تاریخ استخدام معتبر است.
 • یک قرارداد کار / پیشنهاد شغلی الزام آور با جزئیات حقوق ناخالص سالانه و شرح دقیق شغل در آلمان.
 • تایید آژانس کار فدرال (در صورت وجود).
 • رزومه : رزومه به روز شده شما که نشان دهنده مدارک تحصیلی و تجربه شغلی شماست.
 • مدرک صلاحیت : دیپلم ها ، گواهی ها ، برگه های علامت گذاری و غیره یا هر چیز مشابهی که صلاحیت شما را ثابت کند.
 • نامه شخصی که هدف و مدت اقامت دقیق را توضیح می دهد.
 • مدرک پرداخت هزینه ویزا. هزینه ویزا برای ویزای طولانی مدت آلمان 75 یورو است.

نحوه وقت گرفتن از سفارت آلمان در تهران

برای گرفتن ویزای کار در آلمان بایستی مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل داده و در مصاحبه سفارت شرکت کنید ، برای تعیین وقت سفارت برای دریافت ویزای کار آلمان بایستی به سایت سفارت مراجعه کرده و ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام موفق 2 ایمیل دریافت خواهید کرد که ایمیل اول 30 دقیقه بعدارسال می شود که حاوی شماره پیگیری است و ایمیل دوم حدود 4 هفته بعد ارسال می شود که مربوط به زمان مصاحبه است و حاوی تاریخ و ساعت در نظر گرفته شده و همچنین لینک تایید و یا لغو قرار است ، بایستی در طی 7 روز بعد از دریافت ایمیل دوم زمان مقرر برای مصاحبه برای دریافت ویزای کار آلمان را تایید کنید زیرا در غیر اینصورت به صورت خودکار حذف خواهد شد.

سوالات پر تکرار کار در آلمان

در ادامه به برخی از سوالات پر تکرار متقاضیان کار در آلمان اشاره می کنیم ، برای طرح سوالات خود با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید ؛ کارشناسان ما در آی مهاجرتی پاسخگوی شما خواهند بود.

قانون کار در آلمان برای پناهجویان چگونه است؟

اگر پناهجویان به مدت 3 ماه در آلمان بوده باشند و دیگر مجبور نباشند در یک مرکز پذیرش اولیه زندگی کنند ، می توانند مجوز کار دریافت کنند ، اگر همچنان مجبورند در یک مرکز پذیرش اولیه زندگی کنند، در صورت داشتن فرزندان زیر سن قانونی ، می توانند پس از 6 ماه و در صورت نداشتن فرزند، پس از 9 ماه مجوز کار دریافت کنند.

چگونه برای کار در آلمان ، وقت سفارت بگیرم؟

برای گرفتن ویزای کار آلمان بایستی مدارک مورد نیاز را به سفارت تحویل داده و در مصاحبه سفارت شرکت کنید ، برای تعیین وقت سفارت برای دریافت ویزای کار آلمان بایستی به سایت سفارت مراجعه کرده و ثبت نام کنید.
پس از ثبت نام موفق 2 ایمیل دریافت خواهید کرد که ایمیل اول 30 دقیقه بعد ارسال می شود که حاوی شماره پیگیری است و ایمیل دوم حدود 4 هفته بعد ارسال می شود که مربوط به زمان مصاحبه است و حاوی تاریخ و ساعت در نظر گرفته شده و همچنین لینک تایید و یا لغو قرار است ، بایستی در طی 7 روز بعد از دریافت ایمیل دوم زمان مقرر برای مصاحبه برای دریافت ویزای کار آلمان را تایید کنید زیرا در غیر اینصورت به صورت خودکار حذف خواهد شد.

آیا بدون مدرک دانشگاه می توانم کار در آلمان را تجربه کنم؟

در صورتی که در دانشگاه تحصیل نکرده اید و دارای مهارتی در زمینه های فنی یا سایر زمینه ها هستید اما مدرک فنی و حرفه ای یا مدرک معتبر تایید کننده این مهارت را ندارید می توانید در دور آوسبیلدونگ شرکت کنید و مهارت خود را گسترش داده و مدرک معتبر برای اشتغال در آلمان به دست آورید.

حداقل دستمزد کارگر ساده برای کار در آلمان چقدر است؟

حداقل دستمزد در سال 2022 برابر 9.82 یورو ناخالص در ساعت است ، این عدد در جولای 2022 تا 10.45 یورو ناخالص در هر ساعت کاری افزایش خواهد یافت ؛ با 40 ساعت کار در هفته به عنوان یک کارگر تمام وقت حقوق 1702 یورو در ماه دریافت خواهید کرد.

رزومه ای که برای کار در آلمان می نویسم باید حاوی چه اطلاعاتی باشد؟

بخش اول: اطلاعات شخصی
بخش دوم: تحصیلات
بخش سوم : تجربه کاری
بخش پایانی: سایر مهارت ها / دستاورد ها

در این مقاله مشاوران آی مهاجرتی شرایط و ویژگی های کار در آلمان را بررسی و بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار آلمان با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین شما می توانید جهت مقایسه و تصمیم گیری بهتر ، مقاله کار در فرانسه را نیز در کنار این محتوا مطالعه نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
خانه