کار

کار در انگلستان

کار در انگلستان

کار در انگلستان چگونه است؟ همین قدر واضح بگوییم که با پیدا کردن کار مناسب در کشور انگلستان می توانید به همان زندگی ایده آل و رویایی که در خارج از کشور تصور می کنید ، دست بیابید ، در این مقاله از آی مهاجرتی موضوع کار در انگلستان را بررسی می کنیم ، با ما همراه باشید تا اطلاعات به روز مشاغل انگلستان را کسب نمایید.

همچنین در کنار این محتوا ، می توانید مقاله اطلاعات کشور انگلستان را مرور کنید تا با بسیاری از جوانب اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، آداب و رسوم ، غذاها و بسیاری مسایل مهم دیگر آشنا شوید.

بریتانیا که ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و مراکز تجاری مختلف بین المللی را در خود جای داده است ، مکان مناسبی برای فارغ التحصیلان بلندپرواز برای شروع حرفه خود است.

نرخ بیکاری انگلستان در حال حاضر به نسبت پایین 4 درصد است و بازار کار فارغ التحصیلان همچنان قوی و البته رقابت برای مشاغل مناسب برای فارغ التحصیلان هم شدید است.

مهارت های زبانی در انگلستان برای به طور فزاینده ای اهمیت دارد و ارتقا دانش زبان بسیاری از اتباع خارجی را به کاندیدای مطلوب برای کار در انگلستان تبدیل می کند ، بریتانیا جوامع بین المللی زیادی دارد ، بنابراین به عنوان یک کارگر خارجی در شرکت خوبی کار پیدا خواهید کرد.

اگر می خواهید نحوه پیوستن به 32 میلیون نفری که در حال حاضر در انگلستان کار می کنند را دریابید ، در این صفحه با مشاوران آی مهاجرتی همراه شوید.

قانون کار انگلستان و قراردادهای کاری

همه متقاضیان کار در انگلستان ، ملزم به عقد قرارداد کار با کارفرمای خود هستند ، یعنی قانون کار انگلستان و قراردادهای کاری بیان می کند به محض اینکه شخصی پیشنهاد کاری را می پذیرد ، کارفرمایان باید ظرف دو ماه پس از شروع کار ، قراردادهای کاری را برای کارمندان فراهم کنند.

قراردادهای کار انگلستان لازم نیست به صورت کتبی باشد و در عمل ، بسیاری از کارگران در بریتانیا هرگز قرارداد کتبی دریافت نمی کنند اما شما حق قانونی داشتن یک قرارداد کتبی از کارفرمای خود را دارید ، بنابراین اگر چیزی دریافت نکردید می توانید از آنها درخواست کنید.

طبق قانون کار و قراردادهای کاری انگلستان کارمندان و کارفرمایان باید تا پایان قرارداد (مثلاً با اخطار دادن کارفرما یا کارمند یا اخراج کارمند) یا تا زمانی که شرایط تغییر کند (معمولاً با توافق بین کارمند و کارفرما) به آن پایبند باشند.

در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که قراردادهای انگلستان با توجه به نوع شغل فرق می کند؛ اگر شخصی برای انجام برخی کارها برای شخصی (مانند رنگ آمیزی خانه خود) توافق داشته باشد ، این یک قرارداد کلی برای کار نیست بلکه یک “قرارداد ارائه خدمات” است.

قانون استخدام در انگلستان به اواخر قرن نوزدهم باز می گردد ، اتحادیه های کارگری در سال 1871 قانونی شدند و اقدامات تامین اجتماعی مانند حقوق بازنشستگی به آرامی در نیمه اول قرن بیستم توسعه یافت.

مفاد قراردادهای کاری انگلستان

مفاد قراردادهای کار در انگلستان شامل شرایط صریح و ضمنی است ، شرایط صریح شرایطی مانند عنوان شغل یا شرح شغل ، تاریخ شروع استخدام و محل کار ، میزان پرداخت و فاصله بین پرداخت ها ، ساعات کار ، حقوق تعطیلات و حقوق بیماری ، ترتیبات بازنشستگی ، دوره اطلاعیه ، ترتیبات شکایت و تجدید نظر و قوانین انضباطی یا مراحل اخراج هستند.

اصطلاحات ضمنی شامل اظهاراتی در مورد مواردی است که هر دو طرف موظفند به یکدیگر اعتماد و احترام بگذارند و به شیوه ای معقول رفتار کنند.

انواع اصلی قراردادهای انگلستان

انواع اصلی قراردادهای انگلستان عبارتند از:

انواع اصلی قراردادهای انگلستان

قراردادهای باز؛ که می توانند تمام وقت یا پاره وقت باشند و برای دوره زمانی خاصی نیستند ، در قراردادها باید مدت زمان اخطار هر دو طرف همراه با شرایط اخراج به وضوح ذکر شود.

قراردادهای مدت معین؛ که عموماً همان قراردادهای باز هستند اما مدت زمان قرارداد را بیان می کنند یا تاریخ پایان آن را مشخص می کنند.

قراردادهای ساعت صفر که معمولاً برای کارهای معمولی استفاده می شود ، این قراردادها هیچ تعداد ساعت در هفته را تضمین نمی کنند اما با این حال ، کارمندان همچنان از حقوق حداقل دستمزد و مرخصی سالانه برخوردار هستند ، آنها همچنین حق دارند در جای دیگری کار جستجو کنند و بپذیرند.

و قراردادهای فریلنسر که اینها کمی متفاوت هستند زیرا کارگران خوداشتغال هستند.

سن و حقوق بازنشستگی در انگلستان

سن و حقوق بازنشستگی در انگلستان شرایط تقریبا پیچیده ای دارد؛ سن بازنشستگی در انگلستان تا قبل از سال 2020 ، 65 سال بود ، الان 66 سال است و پیش بینی می شود که تا 2028 به 67 سال برسد.

حقوق و مزایای بازنشستگی در انگلستان کمی پیچیده است و ارتباط مستقیم با سابقه بیمه ملی (NI) فرد دارد؛ در طول سال هایی که کار می کنید ، باید کارفرمای شما قبول کند که در صندوق بازنشستگی شما مشارکت داشته باشد ، در اینصورت مبلغی که در آینده دریافت خواهید کرد بیشتر می شود.

از سوی دیگر به طور کلی مبلغی که بازنشستگی دولتی در انگلستان پرداخت می کند ، زیاد نیست به همین دلیل اگر بتوانید در صندوق های خصوصی بازنشستگی هم مشارکت داشته باشید ، زندگی بهتری خواهید داشت.

شرایط بازنشستگی برای مهاجران به این صورت است که افراد نیاز به شماره بیمه ملی انگلستان دارند ، NI برای شهروندان تا 16 سالگی صادر می شود اما خارجی ها باید به محض ورود به بریتانیا کد NI درخواست بدهند و آن را دریافت کنند ، همچنین خارجی ها ده سال هم باید NIC پرداخت کرده باشند تا واجد شرایط بازنشستگی شوند.

چگونه در انگلستان کار پیدا کنیم؟

درک این نکته مهم است که بدانید چگونه در انگلستان کار پیدا کنیم؟ در انگلستان هم مانند دیگر کشورها می توانید برای اکثر مشاغل به صورت آنلاین با ارسال یک رزومه کوتاه و نامه پوششی یا با پر کردن فرم درخواست ، درخواست دهید.

توصیه می شود که سعی کنید هرچه زودتر برای کار در انگلستان درخواست دهید ، زیرا بسیاری از شرکت ها فرآیندهای طولانی استخدام دارند ، شما باید در کشور خود درخواست دهید و پس از اینکه موقعیتی را به دست آوردید ، اقدام به حرکت کنید.

به دلیل جابجایی زیاد کارکنان ، صنایع مهمان‌نوازی و خرده‌فروشی اغلب در تمام طول سال استخدام می‌کنند ، بخش هنرهای خلاق و طراحی اغلب در لندن استخدام می کند ، در حالی که بازاریابی و روابط عمومی در شهرهایی مانند بیرمنگام و منچستر رونق دارد.

اگر در فهرست نهایی شغلی قرار گرفته اید ، ممکن است مجبور شوید در یک سری مصاحبه شرکت کنید ، اینها می تواند مصاحبه های یک به یک با مدیر خط بالقوه شما یا مصاحبه های پانل با مدیران و پرسنل منابع انسانی باشد.

شرکت‌های بزرگ‌تر و طرح‌های پژوهشی اغلب از ترکیبی از تست‌های روان‌سنجی ، مراکز ارزیابی و مصاحبه‌ها برای انتخاب نامزدهای موفق استفاده می‌کنند.

مشاغل دارای کمبود نیرو در انگلستان

در حال حاضر تعدادی مشاغل دارای کمبود نیرو در انگلستان وجود دارند ، که ممکن است بتوان برای آن ها اقدام کرد:

مشاغل دارای کمبود نیرو در انگلستان
 • خدمات تجاری؛ تحلیلگران ، محققان بازار ، افسران منابع انسانی
 • ساخت و ساز؛ نقشه برداران ، برنامه ریزان و مدیران پروژه
 • آموزش؛ معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه (به ویژه معلمان ریاضی)
 • مهندسی؛ مهندسین برق ، مکانیک و شیمی ، مهندسین عمران و مهندسان محصول و فرآیند
 • مراقبت های بهداشتی؛ پرستاران، رادیوگرافی های پزشکی و متخصصان اطفال
 • مهمان نوازی؛ باریستاها ، سرآشپزها
 • اطلاعات و فناوری؛ تحلیلگران امنیت سایبری ، بازاریابان سئو ، توسعه دهندگان نرم افزار و مهندسین سیستم
 • مراقبت اجتماعی؛ مشاوران، مددکاران اجتماعی.

کار پیدا کردن ایرانیان در انگلستان

بریتانیا یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز برای کارگران خارجی دارد ، از زمان برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در 31 دسامبر 2020 ، این امر در مورد شهروندان اتحادیه اروپا / EFTA نیز صدق می کند.

کار پیدا کردن ایرانیان در انگلستان بر این منوال است که معمولا شما باید از یک کارفرمای احتمالی پیشنهاد کاری داشته باشید ، برای پیدا کردن کار در انگلستان از ایران ، روش های مختلفی وجود دارد؛ بهترین روش موسسات کاریابی ، وب سایت های جستجوی مشاغل در انگلستان ، انواع اگهی های استخدام در وب سایت های مربوط به شرکت های انگلیسی است.

دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور انگلستان هم می توانند با روش های ذکر شده به دنبال کار در انگلستان باشند ، توصیه می کنیم ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

اگر می خواهید درخواست کار موفقی داشته باشید؛ در اولین قدم باید یک رزومه قوی داشته باشید ، در ادامه به نکات مهم در ارسال رزومه اشاره شده است.

نکات مهم در ارسال رزومه کار در انگلستان

در صورت امکان ، رزومه ها نباید بیشتر از دو طرف A4 و نامه ها نباید بیش از یک صفحه باشد ، توجه داشته باشید که در روند نوشتن رزومه شبکه سازی مهم است و بسیاری از جاهای خالی از طریق مکالمه دهان به دهان پر می شوند.

از برنامه‌های سوداگرانه نیز استقبال می‌شود و می‌توانند هنگام درخواست برای شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) مفید باشند ، زیرا آنها همیشه موقعیت‌های خالی را تبلیغ نمی‌کنند.

شما می توانید از تمامی مخاطبین قبلی موجود در بریتانیا برای پرس و جو در مورد مشاغل خالی استفاده کنید و به آنها اطلاع دهید که فعالانه به دنبال کار در این کشور هستید ، اطلاعات بیشتر درباره نوشتن رزومه و نامه‌های پوششی را از طریق مشاوران آی مهاجرتی بیاموزید.

به یاد داشته باشید که رعایت این نکات در زمان اقدام برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان نیز بسیار موثر و کارآمد خواهد بود ، برای آشنایی با مهاجرت به کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری ، مقاله سرمایه گذاری در انگلستان را بخوانید.

حقوق کارگر ساده در انگلستان

قانون استخدام در انگلستان مجموعه پیچیده ای از قوانین است که در طول سال ها برای کمک به محافظت از کارگران ایجاد شده است ، مقررات مربوط به حوزه های کلیدی مانند حقوق ، مرخصی و اخراج وضع شده است.

حقوق کارگر ساده در انگلستان

با این حال ، نابرابری های زیادی در عمل در مورد احقاق حقوق کارگران وجود دارد ، اگرچه کارمندان در مشاغل با موقعیت بالاتر عموماً از حمایت و شرایط خوبی برخوردارند ، قانون استخدام در بریتانیا اغلب در بخش‌های خاصی ضعیف اجرا می‌شود.

این کشور در شاخص حقوق جهانی ۲۰۲۱ (که حقوق اتحادیه‌ها و کارگران را ارزیابی می‌کند) با امتیازی که نشان‌دهنده «نقض منظم حقوق» است ، در رتبه ۳۹ قرار دارد.

حقوق کارگر ساده در انگلستان ، 35191 پوند در سال است که البته در شهرهای مختلف هم متفاوت است؛ به عنوان مثال میانگین حقوق یک کارگر ساده در شهرهای لندن ، بریستول و بیرمنگام بالاتر از دیگر مناطق انگلستان است.

علاوه بر مکان ، بهترین مشاغل برای کارگران در انگلستان ، مشاغل حوزه فناوری و اطلاعات و مشاغل مدیریتی است که شرایط کار و میزان درآمد کارگران ساده در این زمینه بهتر است.

کار در انگلستان بدون مدرک تحصیلی

با وجود بخش‌های شغلی متنوع ، شرایط کاری خوب و فرصت‌های شغلی متعدد ، جای تعجب نیست که انگلستان مقصدی محبوب برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی است که می‌خواهند شغل خود را شروع کنند.

جا دارد در این بخش به این حقیقت اشاره کنیم که به دلیل پیشرفته بودن کشور انگلستان تقریبا برای هر حرکت حرفه ایی ، شما نیاز دارید که دانش و سواد کافی در آن زمینه ارائه دهید ، اگر چنین نیست و قصد دارید برای کار در انگلستان بدون مدرک تحصیلی اقداماتی انجام دهید ، پس بهتر است که در حرفه کارگری خودتان حداقل سابقه کاری مناسب داشته باشید.

برای این دسته از متقاضیان باید به وضوح توضیح داده شود که طیف شغلی محدودتری وجود دارد ، ضمن اینکه متقاضیان زیادی در سال های اخیر وارد انگلستان شده اندکه هیچ مدرک تحصیلی و مهارتی ندارند ، بنابراین رقابت هم در این عرصه زیاد است.

برای کار در انگلستان بدون مدرک تحصیلی ، مشاغل موقت اعم از مشاغل تابستانی و فصلی وجود دارد ، علاوه بر این کارهای خدماتی و کارگری ساده در صنایع غذا ، پوشاک و آرایشی بهداشتی نیز موجود است.

بهترین کار این است که متقضیان برای هر حرفه ای که علاقه دارند ، یک دوره کارآموزی بگذرانند تا از کارگر رده پایین به کارگر فنی ارتقا پیدا کنند.

اجازه کار برای پناهنده ها در انگلستان

ضمن اینکه مهاجرت به کشور انگلستان از طریق پناهندگی اصلا روش مناسبی نیست و به هیچ عنوان توصیه نمی شود اما باز هم شرایط اجازه کار برای پناهنده ها در انگلستان نسبت به دیگر کشورها محدودیت های کمتری دارد ، همینجا پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به انگلستان را مطالعه کرده و با برترین روش های قانونی مهاجرت که بسیار امن هستند آشنا شوید.

در واقع پناهندگان در بریتانیا بدون هیچ محدودیتی مجاز به کار هستند ، فردی که اجازه اقامت او به عنوان پناهنده توسط وزارت کشور ارزیابی و صادر شده است ، با یک مجوز اقامت بیومتریک (BRP) که نشان دهنده حق آنها برای کار است و شماره بیمه ملی که به آنها داده شده است ، می توانند وارد بازار کار بریتانیا شوند.

کارفرمایان می توانند از خدمات رایگان دولتی «بررسی مجوز اقامت بیومتریک یا BRP استفاده کنند.

به افرادی که وضعیت پناهندگی داده می شود معمولاً آزادی برای اقامت پنج سال در بریتانیا اعطا می شود و در پایان پنج سال ، فرد می تواند برای اقامت نامحدود درخواست دهد.

پناهندگان مهاجر اقتصادی نیستند و مشمول سیستم امتیاز محور نیستند اما مهاجران موظفند سطوح مهارت و تجربه و کارفرمایان خاص را داشته باشند و بر این اساس پناهندگان در پایین ترین رده های شغلی به کار گرفته می شوند اما مهاجران اینگونه نیستند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار انگلستان

کارگران خارج از کشور معمولاً برای کار قانونی در بریتانیا به ویزای کار نیاز دارند ، شما می توانید اینها را در حال حاضر برای کارهای ماهر ، اشکال خاص کار موقت یا برای راه اندازی کسب و کار خود دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار انگلستان

متقاضیان کار در انگلستان باید مدارک مورد نیاز ویزای کار انگلستان آماده کنند که شامل موارد زیر می شود:

 • شماره مرجع گواهی حمایت کارفرمای شما.
 • مدرکی دال بر دانش انگلیسی شما.
 • پاسپورت معتبر یا مدرک دیگری که هویت و ملیت شما را نشان می دهد.
 • عنوان شغلی و حقوق سالانه شما.
 • کد شغلی شما.
 • نام کارفرمای شما و شماره مجوز حامی او (این مورد در گواهی حمایت شما خواهد بود).
 • در صورتی که گواهی حمایت مالی خود را ندارید ، از کارفرمای خود یک کپی بخواهید.
 • گواهی حمایت شما باید قبل از جایگزینی ویزای کاریTier 2 (عمومی) با ویزای Skilled Worker که به شما اختصاص داده شده است ، به روز شود.
 • از کارفرمای خود بخواهید بخش “یادداشت های حامی” را در سیستم مدیریت حمایت ویزای انگلستان به روز کند.

اسناد مهم دیگر برای ویزای کار انگلستان

در ادامه اسناد مهم دیگر برای ویزای کار انگلستان آورده شده است که بسته به شرایط شما ، ممکن است از شما خواسته شود:

 • شواهدی مبنی بر اینکه شما به اندازه کافی پس انداز شخصی برای حمایت از خود در انگلستان دارید ، به عنوان مثال صورتحساب های بانکی (مگر اینکه گواهی حمایت شما نشان دهد که کارفرمای شما می تواند از شما حمایت کند)
 • اگر از یک کشور فهرست شده هستید ، نتایج آزمایش سل شما درخواست می شود.
 • گواهی سابقه کیفری (اگر در مشاغل خاصی کار می کنید).
 • یک گواهی معتبر ATAS اگر کارفرمای شما به شما بگوید که به آن نیاز دارید در صورتی که شغل شما شامل تحقیقات در زمینه دکترا یا بالاتر باشد.
 • برای ویزای خود به یک صفحه خالی در پاسپورت خود نیاز دارید اگر از خارج از اتحادیه اروپا ، سوئیس ، نروژ ، ایسلند یا لیختن اشتاین هستید.

هزینه اخذ ویزای کاری انگلستان بدین صورت است که هزینه استاندارد بسته به شرایط شما از 625 پوند تا 1423 پوند متغیر است ، پرداخت هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی نیز وجود دارد که این مورد معمولاً 624 پوند در سال است و برای هنگام ورود به انگلستان معمولاً باید حداقل 1270 پوند در دسترس داشته باشید.

دانش زبان مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری انگلستان

معمولاً هنگام درخواست ، شما باید دانش زبان مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری انگلستان را ثابت کنید ، مگر اینکه این کار را در یک درخواست ویزای موفق قبلی انجام داده باشید.

شما باید ثابت کنید که می توانید انگلیسی بخوانید ، بنویسید ، صحبت کنید و حداقل تا سطح B1 در مقیاس مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (CEFR، انگلیسی را درک کنید.

شما می توانید دانش انگلیسی خود را با موارد زیر ثابت کنید:

 • گذراندن یک آزمون زبان انگلیسی معتبر (SELT) از یک ارائه دهنده تایید شده
 • داشتن مدرک GCSE ، سطح A ، مدرک ملی اسکاتلند سطح 4 یا 5 ، بالاتر یا پیشرفته اسکاتلندی در زبان انگلیسی ، که از طریق تحصیل در مدرسه ای در بریتانیا که در زیر 18 سال شروع کرده اید به دست آورده اید.
 • داشتن مدرک تحصیلی ای که نشان می دهد شما مشغول به تحصیل به زبان انگلیسی بوده اید ، یعنی در خارج از کشور تحصیل کرده اید که در این صورت باید از طریق Ecctis (NARIC سابق بریتانیا) برای تأیید اینکه مدرک شما معادل مدرک لیسانس ، فوق لیسانس یا دکترا در انگلستان است درخواست دهید.

سوالات پر تکرار کار در انگلستان

در این مقاله از آی مهاجرتی با کار در انگلستان تا حدود زیادی آشنا شدید ، اگر سوال و ابهامی در این زمینه دارید با ما از طریق باکس دیدگاه در میان بگذارید.

برای دریافت ویزای کار در انگلستان ، چگونه باید توانایی خودم را در دانش زبان انگلیسی ثابت کنم؟

گذراندن یک آزمون زبان انگلیسی معتبر (SELT) از یک ارائه دهنده تایید شده
داشتن مدرک GCSE ، سطح A ، مدرک ملی اسکاتلند سطح 4 یا 5 ، بالاتر یا پیشرفته اسکاتلندی در زبان انگلیسی ، که از طریق تحصیل در مدرسه ای در بریتانیا که در زیر 18 سال شروع کرده اید به دست آورده اید.
داشتن مدرک تحصیلی ای که نشان می دهد شما مشغول به تحصیل به زبان انگلیسی بوده اید ، یعنی در خارج از کشور تحصیل کرده اید که در این صورت باید از طریق Ecctis (NARIC سابق بریتانیا) برای تأیید اینکه مدرک شما معادل مدرک لیسانس ، فوق لیسانس یا دکترا در انگلستان است درخواست دهید.

آیا پناهنده ها می توانند در انگلستان کار کنند؟

پناهندگان در بریتانیا بدون هیچ محدودیتی مجاز به کار هستند ، فردی که اجازه اقامت او به عنوان پناهنده توسط وزارت کشور ارزیابی و صادر شده است ، با یک مجوز اقامت بیومتریک (BRP) که نشان دهنده حق آنها برای کار است و شماره بیمه ملی که به آنها داده شده است ، می توانند وارد بازار کار بریتانیا شوند.

آیا بدون مدرک تحصیلی هم می توانم در انگلستان کار کنم؟

برای کار در انگلستان بدون مدرک تحصیلی ، مشاغل موقت اعم از مشاغل تابستانی و فصلی وجود دارد ، علاوه بر این کارهای خدماتی و کارگری ساده در صنایع غذا ، پوشاک و آرایشی بهداشتی نیز موجود است.

حقوق یک کارگر ساده در انگلستان چقدراست؟

حقوق کارگر ساده در انگلستان ، 35191 پوند در سال است که البته در شهرهای مختلف هم متفاوت است.

چگونه می توانم از ایران برای کاریابی درانگلستان اقدام کنم؟

برای پیدا کردن کار در انگلستان از ایران ، روش های مختلفی وجود دارد؛ بهترین روش موسسات کاریابی ، وب سایت های جستجوی مشاغل در انگلستان ، انواع اگهی های استخدام در وب سایت های مربوط به شرکت های انگلیسی است.

در این مقاله شما از قوانین کار در انگلستان مطلع شدید ، اطلاعات بیشتر و کاملتر را هم مشاوران آی مهاجرتی در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد ، پس با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و از راهنمایی های تخصصی ما برای مهاجرت به خارج از کشور با روش های کاملا قانونی ارزشمند بهره مند شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در فرانسه را بخونید و شرایط دو کشور فرانسه و انگلستان را برای مهاجرت کاری با هم مقایسه نمایید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *