دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

دفتر مهاجرتی معتبر در جنوب کشور

این اهمیت را می توان از دو جنبه مهم دانست:
1. وزارت بهداشت کشورمان دانشگاه هایی را مورد تایید قرار می دهد که صلاحیت علمی داشته و از بهترین های آن کشور به شمار می روند.

2. جهت بازگشت به ایران و کار در داخل کشور دغدغه معادل سازی را نداشته و می توانید به آسانی به کار مشغول شوید.

این موضوع به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد، اما این را بدانید که ممکن است دانشگاهی از این لیست حذف و یا به آن اضافه شود و تغییری بکند.

دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت شامل : دانشگاه پزشکی ورشو، دانشگاه گدانسک، دانشگاه نیکولاو کوپرنیک در تورون، دانشگاه پزشکی لودز، دانشگاه پزشکی یاگیلونیا و دانشگاه پزشکی وروسلاو می شود.

اگر مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان باشد، این مدرک در کشورمان معتبر و قابل معادل سازی است.

بله، این کشور دارای دانشگاه های پزشکی بسیار معتبری در جهان است و علاوه بر داشتن اعتبار مدرک در کشورمان، مدارک اعطایی آنان در تمام اروپا و اکثر کشورهای جهان معتبر است.

در اغلب گرایش های علوم پزشکی از جمله پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، داروسازی و مامایی می توانید دانشگاه های خوبی را در لهستان مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان بیابید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان گزینه های بسیار خوبی برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و رشته های پیراپزشکی در این کشور هستند، زیرا با اخذ مدرک از این مراکز علاوه بر لهستان و اغلب کشورهای اروپایی، به راحتی می توانید در کشورمان نیز مدرک خود را معادل سازی کرده و مشغول به کار و طبابت شوید.

علاوه بر این امر، شما فرصت تحصیل در دانشگاه های معتبر و مطرح اروپا را نیز به دست خواهید آورد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز در برخی از گرایش ها و مقاطع به شما خواهند داد. در کنار تمام این موارد باید خاطر نشان کنیم که شهریه تحصیل نیز در این دانشگاه ها در مقایسه با اغلب کشورهای اروپایی مقرون به صرفه تر و ارزان تر است. با مشاورین آی مهاجرتی همراه شوید تا این مراکز را بهتر و کامل تر بشناسید.

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

لیست اعلامی از سوی وزارت بهداشت کشورمان همواره در حال تغییر است و ممکن است در ابتدا یا انتهای هر سال تحصیلی با تغییراتی در اسامی دانشگاه ها در هر کشور جهان مواجه شود.

به همین خاطر همواره در هنگام ارسال درخواست و پذیرش خود در هریک از دانشگاه های خارج از ایران از جدیدترین و آخرین فهرست اعلامی اطلاع کسب کنید.

ممکن است که در زمان پذیرش و درخواست شما، دانشگاه انتخابی تان به این لیست اضافه شده باشد و یا بلعکس از آن حذف شده باشد.

البته برخی از دانشگاه های معتبر و سرشناس کشورها همواره در این لیست جای دارند و احتمال بسیار پائینی وجود دارد که از سوی وزارت بهداشت کشورمان با رد صلاحیت مواجه شوند. در ادامه لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان را مشاهده می نمایید:

نام دانشگاه

رتبه جهانی دانشگاه

دانشگاه ورشو

262

دانشگاه یاگیلونیا

304

دانشگاه گدانسک

900 – 851

دانشگاه نیکولاو کوپرنیک در تورون

950 - 901

دانشگاه وروسلاو

950 – 901

دانشگاه پزشکی لودز

1000 - 951

 

دانشگاه پزشکی ورشو

دانشگاه پزشکی ورشو (WUM) یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در لهستان است که سابقه ای بیش از 200 سال در آموزش و تحصیل رشته های پزشکی و داروسازی در سطوح مختلف را دارد . این دانشگاه در سال 1950 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی در لهستان و اروپا شناخته شده است.

طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی در رشته های پزشکی (6سال)، دندانپزشکی (6 سال)، داروسازی (5سال) و سایر رشته های مرتبط با علوم پزشکی ارائه می دهد. 

این دانشگاه فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای در زمینه های مختلف علوم پزشکی دارد و با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برجسته در سراسر جهان همکاری می کند.

این دانشگاه در شهر ورشو، پایتخت لهستان واقع شده است که شهری پویا و فرهنگی با فرصت های شغلی و رفاهی مناسب است. همچنین این مرکز دارای دو پردیس مدرن با امکانات آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته، بیمارستان های آموزشی و کتابخانه های مجهز نیز می باشد.

دانشگاه پزشکی ورشو
دانشگاه پزشکی یاگیلونیا

دانشگاه پزشکی یاگیلونیا

دانشگاه یاگیلونیا (UJ) که به عنوان دانشگاه کراکوف نیز شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های لهستان است که در سال 1364 تأسیس شده است. این دانشگاه دارای سابقه ای غنی در آموزش و پژوهش در زمینه های مختلف از جمله پزشکی است.

دانشکده پزشکی دانشگاه یاگیلونیاUJ یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در لهستان است که در سال 1396 تأسیس شده است. این دانشکده برنامه های آموزشی مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته پزشکی ارائه می دهد.

این دانشکده طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را به زبان های لهستانی و انگلیسی ارائه می دهد. برنامه های کارشناسی پزشکی 6 سال طول می کشد و منجر به مدرک پزشک متخصص (Lekarz) می شود. برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا نیز در رشته های مختلف علوم پزشکی در دسترس هستند.
دانشکده پزشکی UJ فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای در زمینه های مختلف علوم پزشکی دارد. این دانشکده با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برجسته در سراسر جهان همکاری می کند. 

این مرکز همچنین دارای امکانات آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته، بیمارستان های آموزشی و کتابخانه های مجهز نیز می باشد. دانشکده پزشکی UJ در شهر کراکوف، دومین شهر بزرگ لهستان واقع شده است؛ شهری تاریخی و فرهنگی با جاذبه های گردشگری فراوان.

دانشگاه گدانسک

دانشگاه پزشکی گدانسک GUMed یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو با سابقه قوی در آموزش و پژوهش است. این دانشگاه دارای تعدادی مرکز تحقیقاتی برجسته است که در زمینه های مختلف علوم پزشکی از جمله سرطان، قلب و عروق و علوم اعصاب فعالیت می کنند.

 GUMed همچنین دارای یک بیمارستان آموزشی وابسته است که به دانشجویان فرصتی برای کسب تجربه عملی در مراقبت از بیمار ارائه می دهد.

دانشگاه پزشکی گدانسک در یک محیط زیبا و تاریخی واقع شده است. این شهر دارای تعدادی جاذبه گردشگری از جمله شهر قدیمی، کلیسای مریم و تالار شهر است. گدانسک همچنین یک مرکز مهم اقتصادی و فرهنگی است و فرصت های زیادی برای کار و تفریح برای دانشجویان ارائه می دهد.

علاقمندان می توانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، بهداشت عمومی و فیزیوتراپی در این مرکز تحصیل نموده و مدرک معتبری دریافت کنند که قابل ارائه در اروپا و ابران است.

دانشگاه گدانسک
دانشگاه نیکولاو کوپرنیک در تورون

دانشگاه نیکولاو کوپرنیک در تورون

دانشگاه پزشکی نیکولاو کوپرنیک در تورون (CMU) یک دانشگاه دولتی است که در سال 1950 تأسیس شده است. این دانشگاه در تورون، لهستان واقع شده و به نام نیکولاس کوپرنیک، اخترشناس و ریاضی دان لهستانی نامگذاری شده است.

 CMU یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی در لهستان است و طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد

دانشگاه پزشکی نیکولاو کوپرنیک یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو با سابقه قوی در آموزش و پژوهش است. این دانشگاه دارای تعدادی مرکز تحقیقاتی برجسته می باشد که در زمینه های مختلف علوم پزشکی از جمله سرطان، قلب و عروق و علوم اعصاب فعالیت می کنند.

 این مرکز همچنین دارای یک بیمارستان آموزشی وابسته است که به دانشجویان فرصتی برای کسب تجربه عملی در مراقبت از بیمار ارائه می دهد.

به ترتیب رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه 6 سال، 5 سال و 5 سال به طول می انجامند و دانشجویان تمامی آموزش های مرتبط با رشته های خود را در بیمارستان و کلینیک های وابسته و یا مورد تایید این دانشگاه پشت سر می گذارند.

دانشگاه پزشکی وروسلاو

دانشگاه پزشکی وروسلاو (WUM) یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی در لهستان و اروپا با سابقه ای بیش از 70 سال در آموزش و پژوهش در علوم پزشکی است. 

این دانشگاه در شهر وروسلاو، یکی از شهرهای بزرگ لهستان واقع شده و دارای پردیس های مدرن، بیمارستان های آموزشی مجهز و کتابخانه های غنی است.

این مرکز معتبر طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و سایر رشته های علوم پزشکی ارائه می نماید. 

دانشجویان تمامی رشته های پزشکی در این مرکز در دوره تحصیل خود دروس علوم پایه، بیوشیمی، آناتومی و فیزیولوژی را زیر نظر اساتیدی مطرح فرا می گیرند.

دانشگاه پزشکی وروسلاو
نمایش ویدیو درباره کاور پذیرش های کشور لهستان

برخی از پذیرش های دریافتی کشور لهستان

همواره لهستان یکی از مقصدهای محبوب در میان کلاینت هایمان در آی مهاجرتی بوده است که دلیل آن نیز مزایای بی شمار این کشور است.

در این ویدیو برخی از پذیرش های ما در این ویدیو را تماشا نموده و از طریق دریافت مشاوره از کارشناسان ما یکی از افراد این فهرست و یا هر یک از کشورهای جهان باشید.

دانشگاه پزشکی لودز

دانشگاه پزشکی لودز (MUL) یکی از دانشگاه های با کیفیت و مجهز علوم پزشکی در لهستان و اروپا است که در سال 1962 تأسیس شده است. این دانشگاه در شهر لودز، سومین شهر بزرگ لهستان واقع شده و یک مرکز آموزشی واحد پزشکی است که هم آموزش های غیرنظامی و هم نظامی را نیز ارائه می دهد.

این مرکز در حال حاضر به عنوان بزرگ ترین دانشکده عمومی پزشکی در کشور لهستان نیز شناخته می شود. در این دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مدت زمان 6 سال و 5 سال به دانشجویان ارائه می شوند و فرصت کسب مدرک پرستاری در مدت 3 سال نیز برای افراد وجود دارد.

این دانشگاه آموزش های خود را بر اساس استانداردهای جهانی و آخرین و جدیدترین دستاوردهای علمی در دنیای پزشکی به دانشجویان ارائه می دهد. به نوعی با تحصیل در این مرکز شما به عنوان یک پزشک کاملا به روز و آشنا با جدیدترین متدها و تجهیزات فارغ التحصیل خواهید شد.

دانشگاه پزشکی لودز

همانطور که مطلع شدید، در حال حاضر 6 دانشگاه پزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان قرار دارند. البته ممکن است در آینده تغییراتی به وجود آید، به همین خاطر همواره از آخرین اطلاعیه ها مطلع باشید. امید داریم که در این عنوان به اطلاعات موردنیاز خود رسیده باشید و در صورتی که هرگونه سوال و یا ابهامی در رابطه با تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان دارید با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز آی مهاجرتی در ارتباط باشید.

با مطالعه مقالات زیر می توانید از شرایط دانشجویی در کشور لهستان به شکل بهتری مطلع شوید:

نمایش ویدیو درباره کاور علیرضا عیسی پور
نمایش ویدیو درباره کاور امیر خدابخشی
نمایش ویدیو درباره کاور محمدرضا شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه