کار

کار در فرانسه

کار در فرانسه

کار در فرانسه همانند دیگر کشورهای اروپایی می تواند یک زندگی ایده آل و رویایی را برای شما رقم بزند اما باید به این نکته توجه داشت که فرانسه کشوری نیست که به عاقبت یک اقدام ناآگاهانه برای آن امیدوار بود ، تنها در صورتی می توانید کار و زندگی ایده آل خود را در فرانسه داشته باشید که از راه صحیح آن درخواست کرده باشید ، با ما در این مقاله از آی مهاجرتی همراه باشید تا موضوع کار در فرانسه را بررسی کنیم.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به فرانسه ، راهنمای جامعی در خصوص تمامی راه های مهاجرت قانونی به این کشور را دریافت نمایید.

کشور فرانسه در عین حال که پنجمین اقتصاد برتر دنیا محسوب می شود و شرایط دریافت ویزای کاری آن تقریبا کم هزینه است اما فرصت های کاریابی در آن برای هر کسی فراهم نیست و باید از راه و روش جستجوی کار در این کشور اطلاع داشته باشید.

در این مقاله ، ما روی جوانب خاص از قوانین کار و نرخ بیکاری ، حداقل دستمزد ، چگونگی کار پیدا کردن در فرانسه و همچنین ویزای کار فرانسوی که همه علاقه مندان باید قبل از هر اقدامی از آنها اطلاع داشته باشند ، تمرکز خواهیم کرد.

به شما که به عنوان یک ایرانی به دنبال کار در فرانسه هستید ، توصیه می شود مطالب بیان شده در این مقاله را به خوبی مطالعه کنید و سپس با مشاوران آی مهاجرتی تماس بگیرید و درباره جزییات بیشتر با هم صحبت کنید.

قانون کار فرانسه و قراردادهای کاری

کار در فرانسه سخت است ؛ فرانسه برخی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین استخدامی را در جهان دارد ، قانون کار فرانسه و قراردادهای کاری آن دارای ساختار سفت و سخت بوده و انواع قراردادهای کاری در فرانسه بسیار جدی تر از کشورهای همتای آن است.

دو نوع قرارداد کاری در فرانسه وجود دارد : CDI ، که نشان دهنده یک رابطه کاری مداوم و نامحدود است و CDD ، که مدت معینی را برای استخدام نشان می دهد ، اکثر کارگرانی که به دنبال شغل جدید برای کار در فرانسه هستند ، به CDI امیدوار هستند.

CDIمخفف “”contrat à durée indéterminée و به معنی قرار داد کار دائم است ، یک قرارداد CDI ممکن است شامل یک دوره آزمایشی باشد و اگر کارمند در طول دوره آزمایشی مناسب شرکت نداشته باشد ، قرارداد می تواند به طور قانونی فسخ شود.

CDD، مخفف “contrat à durée déterminée” قرارداد کار موقت است ، CDD بسیار نادرتر از CDI است و برای استفاده باید توجیه شود CDD می تواند شخصی را به طور موقت در مرخصی کارمند دیگری جایگزین کند یا برای مشاغل فصلی استفاده می شود.

CDD نمی تواند بیش از هجده ماه دوام بیاورد و فقط دو بار قابل تمدید است ، یک دوره آزمایشی کوتاه نیز با CDD امکان پذیر است.

قانون فسخ قرارداد در فرانسه

قانون فسخ قرارداد در فرانسه به این صورت است که کارفرما نمی تواند قرارداد کارمند را فسخ کند و انتظار داشته باشد که بلافاصله دفتر را ترک کند ، کارفرمایان باید یک دلیل قانونی معتبر برای فسخ قرارداد کارمند داشته باشند ، آنها باید از قبل به مقدار کافی (معمولاً سه ماه) به کارمند اخطار داده باشند و کارمند باید برای کل مدت زمان تعیین شده در شرکت بماند ، دقیقاً همین امر در مورد کارمندی که از یک شرکت استعفا می دهد صدق می کند.

قانون فسخ قرارداد در فرانسه

همانطور که می توانید تصور کنید ، همین موضوع می تواند مشکلاتی را در بازار کار فرانسه ایجاد کند ، زمانی که کارفرما معمولاً باید سه ماه صبر کند تا فردی را اخراج کند ، ممکن است فوراً به کمک اضافی در شرکت خود نیاز داشته باشد ، اما نمی تواند فردی را برای کل مدت زمان تعیین شده جایگزین کند.

اگر کارفرما اخراج فوری یک کارمند را انتخاب کند ، به احتمال زیاد قرارداد کار را نقض می‌کند و وظیفه بسیار دشواری دارد که در دادگاه ثابت کند که از نظر قانونی دلیل موجهی برای این کار دارد.

قرارداد کارآموزی و قرارداد حرفه ای شدن در فرانسه

علاوه بر دو نوع قرارداد اصلی یک قرارداد کارآموزی و قرارداد حرفه ای شدن در فرانسه هم وجود دارد که شامل قراردادهای کاری متناوب با یک دوره آموزش و یک دوره فعالیت در شرکت می باشد و هدف مشابه آنها کسب صلاحیت حرفه ای برای کارمند است.

همچنین قرارداد ادغام واحد (CUI) یک قرارداد کاری است که بین کارفرمایی که کمک مالی دریافت می کند و کارمندی که از کمک ادغام حرفه ای بهره مند می شود ، منعقد می شود و هدف آن تسهیل استخدام افرادی است که در یافتن شغل مشکل دارند.

مدت زمان CUI اصولاً به 24 ماه محدود می شود ، مگر اینکه در قانون خلاف آن مقرر شده باشد ، این قرارداد کار می تواند قرارداد دائم یا موقت باشد و زمان کار هفتگی آن باید حداقل 20 ساعت باشد.

قانون پرداخت مالیات از سوی کارفرما برای مهاجران به فرانسه

کارفرما باید در اولین ورود استعدادهای خارجی به فرانسه یا اولین پذیرش برای اقامت در خاک فرانسه به عنوان کارمند ، به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه (OFII) مالیات بپردازد.

این مالیات پس از تکمیل معاینه پزشکی کارمند قابل پرداخت است و به هزینه ویزا یا اجازه اقامت اضافه می شود ، هزینه ها بسته به مدت قرارداد کار متفاوت است:

برای یک دوره 12 ماهه یا بیشتر: 55٪ از حقوق پرداختی به کارگر خارجی.

برای یک دوره بیش از 3 ماه و کمتر از 12 ماه: میزان مالیات بسته به حقوق ناخالص ماهانه کارمند مربوطه از 74 یورو تا 300 یورو متغیر است.

برای اشتغال فصلی: مبلغ مالیات 50 یورو برای هر ماه کامل یا ناقص فعالیت حقوقی است.

لازم به ذکر است که شرکت ملزم به پرداخت این هزینه برای کارمندانی که کمتر از 3 ماه برای کار به فرانسه می آیند ، نیست.

با قوانین بیمه و مالیات برای کار در فرانسه باید آشنا باشید ، همچنین برای سرمایه گذاری در این کشور باید با جزئیات بیشتری قوانین را بدانید ، بنابراین دعوت می کنیم مقاله سرمایه گذاری در فرانسه را بخوانید تا با بسیاری از قوانین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هم آشنا شوید.

بیمه اجتماعی برای خطرات شغلی در فرانسه

در فرانسه ، کارکنان تحت طرح بیمه عمومی در مقابل صدمات بدنی و از دست دادن درآمد ناشی از حوادث محل کار ، حوادث ناشی از رفت و آمد و بیماری های شغلی از طریق سیستم بیمه اجتماعی برای خطرات شغلی در فرانسه ، تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه اجتماعی برای خطرات شغلی در فرانسه

طبق قانون تامین اجتماعی فرانسه هر فردی که در مشاغل حقوق بگیر یا در هر موقعیت یا مکانی برای یک یا چند کارفرما یا صاحب مشاغل کار می‌کند ، از لحظه استخدام ، مستحق بیمه حوادث شغلی/بیماری شغلی است.

این سیستم توسط شعبه حوادث و بیماری های شغلی سیستم تامین اجتماعی فرانسه اداره می شود و با کمک های اجباری کارفرمایان برای هر یک از موسسات آنها تامین می شود.

ساعات قانونی برای کار در فرانسه 40 ساعت در هفته است و سن بازنشستگی با توجه به تاریخ تولد کارگران یا کارمندان بین 62 تا 65 سال است ، میزان حقوق بازنشستگی در فرانسه خوب است اما یک فرد مهاجر حداقل باید ده سال در فرانسه کار کرده باشد تا بتواند حداقل مستمری را دریافت کند.

اگر فردی بخواهد حداکثر دریافتی در سن بازنشستگی را داشته باشد ، باید 40 تا 43 سال کار کرده باشد ، اطلاعات کاملتر در این باب را از مشاوران آی مهاجرتی درخواست کنید ، آنها صمیمانه شما را راهنمایی خواهند کرد.

استخدام کارگر خارجی فاقد ویزا یا اجازه اقامت در فرانسه

بسیاری می خواهند بدانند که آیا استخدام کارگر خارجی فاقد ویزا یا اجازه اقامت در فرانسه امکانپذیر است؟ استخدام کارمند خارجی فاقد ویزا یا اجازه اقامت در فرانسه ، نیازمند مجوز کار خاص است و ارسال درخواست برای مجوز کار به عهده کارفرماست ، چه در فرانسه باشد و چه در خارج از کشور.

کارفرما باید قبل از ارائه درخواست با کمک سازمان‌های دولتی ، به مدت سه هفته برای یافتن یک متقاضی در بازار کار فرانسه تلاش کرده باشد و اگر موردی پیدا نکرده باشد ، به سازمان اطلاع دهد ، پس از انجام این مرحله کارفرما می تواند درخواست مجوز کار را در بستر اختصاصی ارسال کند.

به این نکته توجه کنید که دریافت مجوز کار ، اتباع خارجی را از الزام برای درخواست ویزای اجازه ورود به فرانسه معاف نمی کند ، البته شهروندان اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس تحت تأثیر این قانون قرار نمی گیرند ، آنها از رفت و آمد آزاد در قلمرو اروپا بهره مند می شوند و می توانند در فرانسه مستقر شده و کار کنند.

چگونه در فرانسه کار پیدا کنیم؟

پیدا کردن کار در فرانسه می تواند سخت باشد؛ زیرا فرانسه یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری جوانان را در اروپا دارد – 23 درصد افراد زیر 25 سال در حال حاضر بیکار هستند که از لحاظ عددی تقریبا 10 میلیون نفر را شامل می‌شود.

چگونه در فرانسه کار پیدا کنیم؟

با وجود موقعیت های شغلی فراوان در فرانسه ، اگر مهارت‌ها و شرایط لازمی که کارفرمایان به دنبال آن هستند را داشته باشید ، یافتن شغل در فرانسه نباید چندان دشوار باشد.

اگر می خواهید درک درستی از این داشته باشید که چگونه در فرانسه کار پیدا کنیم؟ بدانید که در فرانسه هم مثل دیگر کشورها شما می توانید از طریق ایمیل ، فرم های درخواست آنلاین یا با ارسال رزومه و نامه پوششی خود به شرکت مورد نظر درخواست دهید.

و البته باید آماده باشید که اینها را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تهیه کنید و حتی اگر برای یک شرکت انگلیسی زبان درخواست می دهید ، باز هم باید مدارک به زبان فرانسه را هم آماده کنید؛ زیرا بسیاری از شرکت ها این انتظار را دارند.

منابع جستجوی کار در فرانسه

منابع جستجوی کار در فرانسه به صورت عمومی می تواند پرتال تحرک شغلی اروپا EURES و یا Monster France باشد که در اصل به زبان فرانسوی هستند ، The Local France نیز منبع جستجوی دیگر است که به مشاغل انگلیسی زبان در فرانسه اشاره دارد.

بدیهی است که اگر بتوانید به زبان صحبت کنید ، پیدا کردن کار آسان تر خواهد بود ، اکثر مشاغل برای اتباع منطقه EEA به اضافه سوئیس (که همه کشورهای اروپا هستند ، به علاوه نروژ ، لیختن اشتاین و ایسلند) باز است ، فقط برخی از نقش های مدیریت دولتی فقط برای فرانسوی ها باز است ، اگر از خارج از این منطقه آمده باشید ، کار بسیار سخت تری خواهید داشت.

کار پیدا کردن ایرانیان در فرانسه

جستجوی کار در فرانسه برای هر ملیتی فرق می کند؛ برای کار پیدا کردن ایرانیان در فرانسه باید یک پیشنهاد شغلی یا Job offer داشته باشید.

روند پیدا کردن کار در فرانسه که در بخش های قبل توضیح داده شد اما برای اینکه به عنوان یک ایرانی کاریابی موفقی داشته باشید باید به گونه ای نظر کارفرمایان را جلب کنید ، در این روند نکاتی وجود دارد که باید آنها را مدنظر قرار دهید.

جذب کارکنان جدید در شرکت های فرانسوی به دلیل هزینه ای که شرکت باید برای حقوق بازنشستگی ، مراقبت های بهداشتی و سایر مزایا بپردازد ، می تواند پرهزینه باشد ، این به این معنی است که بسیاری از شرکت‌ها باید واقعاً شما را بخواهند و بدانند که پذیرش شما می‌تواند برای آنها کمترین ریسک را داشته باشد.

کارفرمایان فرانسوی به برنامه‌های کاربردی و شبکه‌های سوداگرایانه نگاه می‌کنند ، بنابراین اگر برای یافتن کار تبلیغاتی مشکل دارید ، رویکردی فعالانه داشته باشید و مستقیماً با شرکت‌هایی که می‌خواهید برای آنها کار کنید تماس بگیرید.

اگر شما قصد مهاجرت کاری به فرانسه را دارید ، خوب است قوانین و مقررات سایر کشور ها را هم مطالعه کرده و با هم مقایسه نمایید ، پیشنهاد می کنیم مقاله کار در آلمان را نیز بخوانید.

نکاتی پیرامون ارسال رزومه فرانسوی

از نکاتی که پیرامون ارسال رزومه فرانسوی وجود دارد این است که؛ رزومه فرانسوی نباید بیش از یک طرف A4 باشد ، باید مهارت زبان ، تجربه کاری و دستاوردهای آموزشی شما را برجسته کند ، نباید هیچ شکاف غیر قابل توضیحی در تحصیلات یا سابقه کاری شما وجود داشته باشد.

نامه شما باید مختصر باشد و از مرتبط ترین تجربیات شما استفاده کند تا توضیح دهد که چرا کاندیدای مناسبی برای این موقعیت هستید ، رونوشت های خود را به پوشش نامه خود ضمیمه نکنید – اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد ، کارفرمایان فرانسوی از شما درخواست خواهند کرد که شخصاً آنها را ببینند.

فراتر از اینها ، فرآیند درخواست سختگیرانه است؛ شرکت‌ها می‌توانند حداکثر چهار مصاحبه برگزار کنند و قبل از ورود باید از شرکت و همچنین اصطلاحات تجاری فرانسوی مطلع شوید ، فرانسوی ها به وقت شناسی و لباس تجاری هوشمندانه اهمیت می دهند ، بنابراین باید برای یک مصاحبه رسمی آماده باشید.

مشاغل رایج در فرانسه

مشاغل رایج در فرانسه در حوزه گردشگری ، کشاورزی ، انرژی ، تولید ، حمل و نقل و فناوری است ، این کشور به خاطر کالاهای لوکس ، مد و صنایع آرایشی شهرت دارد.

مشاغل رایج در فرانسه

به طور خاص ، فرانسه در بخش‌های بهداشت ، مهندسی و فناوری اطلاعات (IT)دچار کمبود نیروی کارگری است ، در حالی که در بخش کشاورزی ، تولیدی و معدنی نیروی زیادی دارد.

هنگامی که موفق به یافتن شغلی در فرانسه شدید ، باید از طریق سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود برای ویزای اقامت طولانی مدت درخواست دهید (به بخش مدارک مورد نیاز برای ویزای کار فرانسه مراجعه کنید).

حقوق کارگر ساده در فرانسه

اقتصاد فرانسه در صدر جدول در اروپا و پنجمین اقتصاد قوی در کل جهان است ، با بیش از شصت میلیون مصرف کننده بالقوه برای دستیابی ، فرانسه اغلب بازاری است که شرکت های بین المللی می خواهند به آن نفوذ کنند.

کارگران ساده چه در شرکت های کوچک باشند و چه در شرکت بزرگ ، در هر صورت حق و حقوقی دارند که باید از سوی کارفرمایان رعایت شود و طبق قوانین کاری کشور فرانسه کارگران ساده می توانند خود را در موقعیت های شغلی مناسب با حقوق و مزیت های خوب ببینند.

به عنوان یک کارگر خارجی ، حداقل دستمزد قانونی فرانسه که 10.15 یورو در ساعت است به شما پرداخت خواهد شد ، همچنین میزان سختی کار ، سوابق و ساعات اضافی کار بر حقوق کارگر ساده در فرانسه تاثیر گذاشته و کارفرمایان بر این اساس مزیت و پاداش های اضافه برای آنها در نظر می گیرند.

کار در فرانسه بدون مدرک تحصیلی

برای افراد تحصیل کرده که بویژه هم اکنون مشغول به تحصیل در کشور فرانسه هستند ، فرصت های شغلی مشخصی وجود دارد که می توانند برای آن ها درخواست دهند ؛ مشاغل پرطرفدار برای فارغ التحصیلان در فرانسه عبارتند از ؛ صنایع هواپیما ، اتومبیل ، الکترونیک ، فرآوری مواد غذایی و منسوجات ، اگر به تحصیل در دانشگاه های معتبر فرانسه فکر می کنید ، حتما مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

بسیاری از شرکت های بزرگ و چند ملیتی از جمله؛ ایرباس ، AXA ، سیتروئن ، دانون ، لورآل ، میشلن ، پژو ، رنو ، یوبی سافت در فرانسه مستقر هستند که برای کار در فرانسه در چنین شرکت هایی نیاز به تخصص علمی و تجربه دارید.

اما عده ای هستند که به دنبال کار در فرانسه بدون مدرک تحصیلی هستند ، این افراد در عین حال که تخصص علمی ندارند اما باز هم می توانند دوره های آموزشی مختلف را بگذرانند و با شرایط بهتری وارد بازار کار فرانسه شوند ، برای این افراد مشاغل رایجی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

مشاغل فصلی در فرانسه

مشاغل فصلی در فرانسه ، فرصت های زیادی برای جویندگان کار در فرانسه فراهم می کند ، این امر در ماه های تابستان در بخش مهمان نوازی و گردشگری به ویژه در شهرهایی مانند پاریس ، مونپلیه و نیس که در آن‌ها می‌توان در هتل‌ها ، بارها ، کافه‌ها و رستوران‌ها شغل پیدا کرد ، صادق است.

گزینه دیگر کار در یک کمپ از طریق یک شرکت مسافرتی مانند Canvas Holidays یا Eurocamp است که این فرصت ها در سراسر کشور در دسترس است.

در نهایت ، می‌توانید مشاغل فصلی دیگری مانند کار به عنوان جمع‌کننده انگور در کشاورزی و صنعت پررونق شراب‌سازی ، یا موقعیت‌های موقت در پیست‌های اسکی در طول ماه‌های شلوغ زمستان را در نظر بگیرید.

شما می توانید برای جستجوی مشاغل فصلی در فرانسه به One World 365 و SeasonWorkers مراجعه کنید ، دانستن زبان فرانسه بسیار کمک کننده است اما بسیاری از مشاغل دیگر مانند مراقبت ، مشاغل در بخش گردشگری و کار فصلی وجود دارند که نیازی به فرانسوی ندارند

اجازه کار برای پناهنده ها در فرانسه

اما یکی از روش های بسیار ناسنجیده و بی پروا که برخی متقاضیان برای ورود به کشور فرانسه انتخاب می کنند ، روش پناهندگی در این کشور است ، لازم است بدانید و آگاه باشید که پناهندگی به طور کلی نافرجام است بویژه اینکه در کشور فرانسه باشد زیرا درصد حمایت از پناهندگان در این کشور بسیار کمتر از دیگر مناطق اروپا است.

در هر حال اگر فردی به این فکر می کند که با این روش وارد فرانسه شود و در آنجا کار ایده آلی پیدا کند باید بداند که کاملا اشتباه است و حتی برای کار در این شرایط هم این افراد باید کارهای خیلی ساده در حد کارگران کشاورزی ، کارگران صنایع غذایی ، کارگران نظافت و کارهایی از این قبیل را انجام دهند.

ضمن اینکه اگر شما تحت پوشش پناهندگی فرانسه دربیایید نباید کار غیر قانونی انجام دهید ، اجازه کار برای پناهنده ها در فرانسه به این منوال است که ابتدا باید کمک هزینه پناهندگی شما قطع شود و سپس برای مجوز کار اقدام کنید ، اگر همزمان هم کمک هزینه دریافت کنید و هم کار کنید ، غیر قانونی محسوب می شود و می توانند جریمه های سنگینی برای شما در نظر بگیرند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه

متقاضیان برای اخذ ویزای کاری فرانسه باید شرایطی را رعایت کنند و مدارکی را برای اتمام پروسه اخذ ویزای کاری تهیه کنند که این مدارک شامل موارد زیر می شود:

مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه
مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه
 • فرم درخواست ویزا با تاریخ و امضا و رسید ویزای فرانسه
 • دو عکس پاسپورتی که به تازگی گرفته شده باشد
 • پاسپورت متقاضی باید کمتر از 10 سال پیش و با حداقل دو صفحه رایگان تحویل داده شده باشد و باید حداقل سه ماه پس از خروج از منطقه شنگن معتبر باشد ، در مورد سفر طولانی مدت ، پاسپورت می تواند تا سه ماه پس از انقضای ویزای شما اعتبار داشته باشد.
 • اگر کشور محل اقامت شما با تابعیت شما متفاوت باشد ، باید مدرک قانونی اقامت در این کشور را ارائه دهید.
 • گواهی بیمه ویزای متقاضی
 • یک کپی از مدارک تحصیلی و گواهی کار
 • مجوز کاری که کارفرمای فرد از طریق DIRECCTE (form Cerfa n°15187*02) دریافت می کند ، که مستقیماً توسط Office Français de l’Immigration et de l’Intégration (OFII) به سفارت یا کنسولگری کشور محل اقامت متقاضی ارسال می شود.

اگر مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه به درستی آماده شده باشد ، شانس دریافت ویزای کاری فرانسه به صد در صد می رسد.

چگونه باید برای ویزای کار اقدام کرد؟

چگونه باید برای ویزای کار اقدام کرد؟ برای این امر متقاضی باید مراحل زیر را طی کند :

 • فرد باید فرم را به صورت آنلاین در France-Visas پر می کنید.
 • متقاضی رسیدی از France-Visas دریافت می کند که ثابت می کند فرم خود را ارسال کرده است ، که باید چاپ شود و پس از آن باید یک قرار ملاقات برای ارسال درخواست خود رزرو کند.
 • در طول این قرار ملاقات ، متقاضی باید تمام مدارک را برای پشتیبانی از درخواست خود ارائه دهد و در آن زمان هزینه ها را پرداخت کند.
 • برای گرفتن پاسپورتتان وقت ملاقات تعیین می شود و فرد می تواند روند درخواست خود را به صورت آنلاین دنبال کند.

سایر موارد لازم برای ویزای کاری فرانسه

سایر موارد لازم برای ویزای کاری فرانسه شامل هزینه ها است؛ هزینه ویزای کار فرانسه 99 یورو است و برای ثبت فرم درخواست ویزای خود ، در طول قرار ملاقات باید به ارز محلی این هزینه پرداخت شود و باید توجه شود که اگر درخواست ویزای فرد رد شود ، این مبلغ مسترد نخواهد شد.

اگر برای ویزای کوتاه مدت درخواست می کنید ، برای پوشش هزینه های پزشکی یا بستری شدن در بیمارستان و در صورت بازگشت یا فوت به بیمه پزشکی نیاز دارید ، AXA مجموعه ای از بیمه نامه ها را متناسب با نیاز های افرادی که در منطقه شینگن سفر می کنند و اقامت می کنند ارائه می دهد.

و اگر برای ویزای طولانی مدت تا شش ماه درخواست می دهید ، دو مورد از این گزینه ها باید نیاز های شما را پوشش دهند : بیمه کم هزینه شینگن و بیمه مسافرتی اروپا.

دنیای کار در فرانسه در حال تغییر است؛ فرانسه تحت قوانین استخدامی جدید رئیس جمهور ماکرون در حال تغییر است ، حامیان می گویند که این تغییرات به شرکت ها امکان می دهد کارآمدتر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشند اما معترضان فکر می کنند که این کار حقوق کارگران و حمایت و مزایای فعلی مردم را تضعیف می کند.

سوالات پر تکرار کار در فرانسه

شما هر سوالی که در زمینه کار در فرانسه و زمینه های دیگر برای مهاجرت به این کشور داشته باشید را می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان آی مهاجرتی بپرسید ، به همین منظور بخش دیدگاه در اختیار شماست.

چند توع قرارداد کاری در فرانسه وجود دارد؟

دو نوع قرارداد کاری در فرانسه وجود دارد : CDI ، که نشان دهنده یک رابطه کاری مداوم و نامحدود است و CDD ، که مدت معینی را برای استخدام نشان می دهد.

قانون فسخ قرارداد کاری در فرانسه به چه صورت است؟

قانون فسخ قرارداد در فرانسه به این صورت است که کارفرما نمی تواند قرارداد کارمند را فسخ کند و انتظار داشته باشد که بلافاصله دفتر را ترک کند ، کارفرمایان باید یک دلیل قانونی معتبر برای فسخ قرارداد کارمند داشته باشند ، آنها باید از قبل به مقدار کافی (معمولاً سه ماه) به کارمند اخطار داده باشند و کارمند باید برای کل مدت زمان تعیین شده در شرکت بماند ، دقیقاً همین امر در مورد کارمندی که از یک شرکت استعفا می دهد صدق می کند.

کارمندان در حال کار در فرانسه چگونه بیمه می شوند؟

در فرانسه ، کارکنان تحت طرح بیمه عمومی در مقابل صدمات بدنی و از دست دادن درآمد ناشی از حوادث محل کار ، حوادث ناشی از رفت و آمد و بیماری های شغلی از طریق سیستم بیمه اجتماعی برای خطرات شغلی در فرانسه ، تحت پوشش قرار می گیرند.

برای کار در فرانسه چند ساعت در طول هقته باید کار کرد و سن بازنشستگی چند سالگی است؟

ساعات قانونی برای کار در فرانسه 40 ساعت در هفته است و سن بازنشستگی با توجه به تاریخ تولد کارگران یا کارمندان بین 62 تا 65 سال است ، میزان حقوق بازنشستگی در فرانسه خوب است اما یک فرد مهاجر حداقل باید ده سال در فرانسه کار کرده باشد تا بتواند حداقل مستمری را دریافت کند.

برای دریافت کامل حقوق بازنشستگی هنگام کار در فرانسه ، باید چند سال کار کرده باشم؟

اگر فردی بخواهد حداکثر دریافتی در سن بازنشستگی را داشته باشد ، باید 40 تا 43 سال کار کرده باشد.

حال که با موضوع کار در فرانسه آشنا شدید ، ممکن است بخواهید با مشاوران ما در آی مهاجرتی صحبت کرده و بهترین تصمیم را بگیرید ، پس با شماره های دفاتر تهران و شیراز موسسه در تماس باشید و یا مراجعه حضوری را تجربه کنید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله اطلاعات کشور فرانسه را بخوانید و با این کشور و جوانب مختلف آن آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *