تحصیل پرستاری در آلمان

تحصیل پرستاری در آلمان یکی دیگر از شاخه های مرتبط با علوم پزشکی می باشد که همه ساله متقاضیان بسیاری از داخل و خارج از این کشور برای دستیابی به آن تلاش نموده و درخواست خود را ارسال می نمایند. آلمان از جمله کشورهایی است که بنا به دلایل مختلفی نیاز بالایی به پرستاران ماهر دارد و این زمینه را برای مهاجرت آنان و یا تحصیل پرستاری در آلمان فراهم می کند. در ادامه با کارشناسان موسسه آی مهاجرتی همراه شوید تا این مطلب را بررسی نماییم.

تحصیل در رشته پرستاری در آلمان در مقاطع مختلفی امکان پذیر است و قطعا هرچه شما مدرک با درجه بالاتری را اخذ نمایید؛ هم بازار کار فراهم تری را پیش روی خود خواهید دید و هم اینکه میزان درآمد و حقوق بیش تری نیز دریافت خواهید کرد. ضمن اینکه باید بگوییم در حال حاضر مشاغل پرستاری از درآمد کافی و خوبی در المان بهره مند می باشند.

تحصیل پرستاری در آلمان

امکان تحصیل رشته پرستاری در آلمان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد.

فهرست مطالب

باید توجه داشته باشید که شما برای اپلای پرستاری آلمان می توانید از طریق پذیرش در دانشگاه های این کشور و یا شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری اقدام نمایید؛ که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد. همچنین توصیه می کنیم مطلب مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت آن را در سایت ما مطالعه نمایید؛ تا با ماهیت، شرایط و قوانین کلی و مورد نیاز این امر مهم آشنا گردید.

 شرایط تحصیل در رشته پرستاری در آلمان

همانطور که گفتیم تحصیل پرستاری در آلمان به دو صورت در دسترس می باشد، اما ورود به هریک از این دوره ها نیازمند ارائه مدارک و شرایط لازم می باشد که معمولا دارای شرایط یکسانی می باشند؛ اما ممکن است در برخی موارد جزئی هر مرکز مدارک یا شرایطی خاص را از متقاضیان درخواست نماید که جهت اطلاع از این موارد با کارشناسان آی مهاجرتی تماس حاصل فرمایید.

دقت داشته باشید که مهم ترین شرط لازمه جهت دستیابی به هدف داشتن مدرک دیپلم پایان دوره دبیرستان می باشد؛ یقینا معدل بالای دیپلم تاثیر مثبتی در پذیرش خواهد داشت. همچنین به دلیل اینکه مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی کشورمان با سیستم آموزشی آلمان مطابقت نداشته و مورد تایید نمی باشد؛ متقاضیان باید حتما 1 سال دوره پیش پرستاری آلمان را در این کشور پشت سر بگذارند. در ادامه با شرایط تحصیل در رشته پرستاری در آلمان آشنا خواهیم شد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو و پادکست تحصیل پرستاری در آلمان

تحصیل پرستاری در آلمان به عنوان یکی از رشته های پردرخواست در دانشگاه های این کشور در این عنوان توسط کارشناسان ما برای شما توضیح داده شده است که می توانید فایل صوتی آن را نیز دانلود کرده و در فرصتی مناسب گوش دهید . 

مشاورین ما همواره پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود!

تحصیل پرستاری در آلمان

دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

گزینه مناسب پیش روی اکثر متقاضیان تحصیل پرستاری در آلمان شرکت در دوره آوسبیلدونگ یا همان آموزش های حرفه ای می باشد؛ دوره آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان یک دوره غیر دانشگاهی می باشد که در آن متقاضیان آموزش های حرفه ای و لازم جهت کسب تخصص در این رشته را به دست می آورند.

دوره های آوسبیلدونگ این رشته در آلمان با دریافت حقوق نیز همراه می باشد؛ که البته حقوق چندان بالایی نمی باشد اما بازهم می تواند مقادیری از مخارجتان را پوشش دهد. معمولا حقوق پرداختی کمتر از 1500 یورو می باشد. لازم به ذکر است که این دوره به مدت 3 سال به طول می انجامد که با آموزش های تئوری و عملی همراه است.

در مجموع در دو سال اول به آموزش های تئوریک در دروس درس حرفه ای و یک سال آخر را به صورت عملی در بیمارستان ها یا مراکز درمانی مشغول به آموزش خواهید بود. این آموزش ها به طور کل شامل 2100 ساعت آموزش و تحصیل تئوری و 2500 ساعت فعالیت و کارآموزی از اطفال، سالمندان و بیماران می باشد . در نهایت پس از اتمام تمامی آموزش ها؛ دانشجویان باید در آزمون دولتی و نهایی پرستاری شرکت نمایند و موفق به اخذ نمره قبولی شوند؛ که مجوز کار در تمامی مراکز درمانی و مراقبتی را برای آنان صادر می نماید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه های آلمان

تحصیل پرستاری در دانشگاه های آلمان یکی دیگر از روش های تحصیل پرستاری در آلمان است که مانند سایر رشته های دانشگاهی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های این کشور به دانشجویان علاقمند ارائه می شود. پذیرش این رشته در دانشگاه های آلمان مانند سایر رشته ها نیازمند اخذ پذیرش و دریافت دعوتنامه جهت اخذ ویزای تحصیلی را دارد.

شما باید جهت پذیرش در هر دانشگاهی که مد نظر دارید؛ حتما از جزئیات، شرایط و مدارک لازم و مورد درخواست آنان مطلع شوید و با ارسال آن ها موفق به اخذ پذیرش شوید. ضمنا مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی این رشته 3 تا 4 سال، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 3 سال می باشد، البته تحصیل به صورت پاره وقت هریک مدت بیش تری به طول خواهد انجامید.

از شما عزیزان می خواهیم که حتما مطلب تحصیل در آلمان و بررسی شرایط آن را در سایت آی مهاجرتی مطالعه فرمایید؛ تا به طور کلی و دقیق با شرایط عمومی و مورد نیاز تحصیل در این کشور بیش تر و کامل تر آشنا شده و در نهایت به انتخاب های بهتر و مناسب تر دست پیدا نمایید.

نام دانشگاه رتبه جهانی دانشگاه
دانشگاه هایدلبرگ 65
دانشگاه Rwth آخن 147
 دانشگاه Tubingen 177
دانشگاه مانستر 384
دانشگاه لوبک 653
دانشگاه Magdeburg 683

ادامه تحصیل پرستاری در آلمان

برخی از دانشجویان رشته های پرستاری در کشورمان معمولا با این سوال مواجه می باشند که آیا امکان ادامه تحصیل پرستاری در آلمان وجود دارد یا خیر؟ به طور کل می توان بگوییم که بله این امکان وجود دارد و به خصوص دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهایی مانند استرالیا، آمریکا و برخی دیگر می توانند جهت ادامه تحصیل خود در رشته پرستاری به یکی از دانشگاه های آلمان رفته و از آنجا این کار را ادامه دهند.

اما در رابطه با دانشجویان کشورمان باید بگوییم که با توجه به شرایطی که در حال حاضر وجود دارد؛ این امکان وجود نخواهد داشت و دانشجویانی که در دانشگاه های کشورمان مشغول به تحصیل هستند جهت ادامه تحصیل قادر به این کار نمی باشند و باید از ابتدا برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام کرده و همه چیز را ابتدا شروع نمایند.

فقط این امکان برای تحصیل پرستاری در آلمان برای دانشجویان این رشته در کشورمان وجود دارد که اگر بیش از 1 سال در این رشته مشغول به تحصیل بوده باشد؛ نیازی به دوره های پیش پرستاری نداشته باشد؛ که این نیز توسط دانشگاه بررسی و به دانشجو اعلام می شود.

تحصیل رایگان پرستاری در آلمان

تحصیل رایگان پرستاری در آلمان

یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل پرستاری در آلمان که به تنهایی باعث جذب دانشجویان بسیاری از خارج این کشور می شود؛ امکان تحصیل رایگان پرستاری در آلمان می باشد که باعث می شود از فشار مالی و فکری دانشجویان بسیار کاسته شود و یک تحصیل بسیار جذاب تر و با انگیزه تری را پشت سر بگذارند . همانطور که می دانید تحصیل رایگان در آلمان برای تمامی رشته ها فقط به زبان المانی امکان پذیر است و در رابطه با تحصیل پرستاری در آلمان نیز باید توجه داشته باشید که تحصیل به زبان آلمانی آن و فقط در مراکز و دانشگاه های دولتی رایگان می باشد و اگر دانشجویی قصد تحصیل در مرکزی خصوصی را داشته باشد؛ باید شهریه آن را تمام و کمال پرداخت کند.

البته نباید از بورسیه های تحصیلی در آلمان نیز غافل شویم، با اینکه معمولا بورسیه های تحصیلی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می شود تا مقطع کارشناسی و اینکه با وجود تحصیل رایگان در مراکز دولتی اکثر دانشجویان چندان در پی بورسیه نیستند؛ مگر قصد اخذ آن برای تحصیل در دانشگاهی خصوصی را داشته باشند.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

تحصیل ارشد پرستاری در آلمان

شاید برای دانشجویانی که مدرک خود را در رشته پرستاری در کشورمان یا در آلمان اخذ کرده اند؛ این سوال وجود داشته باشد که آیا تحصیل ارشد پرستاری در آلمان مقدور می باشد؟ باید بگوییم که این امکان برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته پرستاری وجود دارد و در حال حاضر 10 برنامه کارشناسی ارشد در پرستاری در 10 دانشگاه و 1 برنامه دکترا در رشته پرستاری در 1 دانشگاه وجود دارد.

باید توجه داشته باشید که مدرک لیسانس پرستاری که قصد ارائه به دانشگاه های آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد را دارید، باید مورد تایید و قبول سیستم آموزشی و دانشگاه های این کشور واقع شود تا شما بتوانید به ادامه تحصیل در این کشور مشغول شوید. شما می توانید از طریق بررسی مدارک به وسیله مرکز ارزیابی مدرک ZAB از این موضوع مطلع شوید.

مقطع فوق لیسانس تحصیل پرستاری در آلمان در رشته های بزرگسالان-بارانتولوژی، پرستاری خانواده، پرستاری نوزادان، پرستاری کودکان، پرستاری بهداشت روانی روانپزشکی و پرستاری بهداشت زنان به دانشجویان ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در این مقطع نیز 2 سال می باشد.

زبان تحصیل رشته پرستاری در آلمان

یکی از مهم ترین موارد مورد نیاز جهت تحصیل پرستاری در آلمان و به طور کلی مهاجرت و نقل مکان به این کشور داشتن تسلط لازم جهت فهم و تکلم زبان المانی می باشد. از آنجایی که حرفه و شغل پرستاری یک شغلی است که کاملا در ارتباط با مردم می باشد و باید بتوان دقیقا با انان صحبت کرد و شرایط و حال آنان را درک کرده و متوجه شد؛ تسلط به زبان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

لازم است بگوییم که زبان تحصیل رشته پرستاری در آلمان نیز زبان آلمانی می باشد و دانشجویان به زبان رسمی و مادری کشور المان این رشته را آموخته و تخصص های لازم آن را به دست می آورند. به همین دلیل مراکز و دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در این کشور از متقاضیان تحصیل این رشته مدرک زبان آلمانی معتبر با حداقل سطح تعیین شده را درخواست می کنند.

زبان تحصیل رشته پرستاری در آلمان

حتی برخی از مراکز علاوه بر مدرک زبان؛ بازهم از دانشجویان آزمون سنجش سطح زبان و یا مصاحبه ای جهت سنجش میزان تسلط آنان به زبان آلمانی را اخذ می کنند. باید حتما پیش از اقدام از طریق مکاتبه با دانشگاه از شرایط مدرک زبان مورد درخواست آنان اطلاعات لازم و دقیق را به دست آورید. ما به طور کل اکثر دانشگاه های و مراکز ارائه دهنده این رشته مدرک زبان آلمانی در سطح B2 را درخواست می کنند . توصیه می کنیم مطلب شرایط کار دانشجویی در آلمان را هم در سایت ما برای آشنایی بیشتر مطالعه فرمایید.

مطالب گردآوری شده در عناوین زیر شهرهای کشور آلمان را به همراه زبان این کشور به خوبی به شما معرفی خواهند کرد.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در آلمان

باید بگوییم با اینکه گفتیم هزینه تحصیل رشته پرستاری در آلمان در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد، اما باید دقت داشته باشید که این مطلب صحیح می باشد و شهریه ای از دانشجویان بابت تحصیل پرستاری در آلمان اخذ نمی شود؛ اما سالانه مبلغی از 400 تا 800 یورو با توجه به دانشگاه مختلف از دانشجویان جهت انجام امور ثبت نام و مراحل اداری دریافت می شود که باید آن را بپردازید.

اما همانطور که گفتیم تحصیل پرستاری در آلمان و در دانشگاه های خصوصی با پرداخت شهریه همراه می باشد که با توجه به دانشگاه های مختلف مبلغ آن می تواند از سالانه 6000 یورو تا 16 هزار یورو متغیر باشد. این علاوه بر هزینه و مخارجی زندگی در این کشور است که تمامی دانشجویان خارجی باید آن را پوشش دهند. پس دقت داشته باشید که در هر دانشگاهی که تحصیل نمایید با هزینه های اقامتی خود را پرداخت نمایید. مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان تمامی جزئیات و مخارج لازم را به شما ارائه می کند.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با تحصیل پرستاری در آلمان با کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و دفتر شیراز تماس حاصل کرده و سوالات خود را مطرح و به صورت رایگان از مشاوره های ما بهره مند شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل پرستاری در آلمان

 در رابطه با تحصیل رشته پرستاری در آلمان باید بیان کنیم که با توجه به شرایط مخصوص هر دانشگاه در جذب دانشجویان ، در صورت وجود هرگونه سوال با درج آن در بخش دیدگاه پاسخ خود را از مشاورین ما دریافت کنید.

تحصیل پرستاری در آلمان و در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد؛ اما دانشگاه های خصوصی شهریه لازم را از دانشجویان دریافت می کنند که با توجه هر دانشگاه مبلغ آن متفاوت است.

این رشته مانند اکثر رشته های تحصیلی در این کشور به زبان المانی، زبان رسمی این کشور آموزش و تدریس می شود.

این رشته نیازمند 3 سال تحصیل می باشد تا مدرک معتبری را برای شما به ارمغان آورد.

این مبلغ با توجه مراکز مختلف می تواند از 6 هزار تا 16 هزار یورو سالانه هزینه داشته باشد.

Heidelberg University بهترین دانشگاه ارائه دهنده رشته پرستاری در آلمان می باشد.

تجربه دریافت ویزای تحصیلی در کشور آلمان را می توانید از زبان کلاینت های ما نیز بشنوید:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه