شهرهای کشور آلمان

شهرهای کشور آلمان مدت هاست که بستری بسیار مناسب برای زندگی و اشتغال مردم را فراهم کرده اند؛ این کشور با ثروت بی پایان و فرصت های اقتصادی مختلف، مکانی بسیار عالی برای زندگی به شمار رفته اما از آنجایی که هر شهر از نظر حرفه، فرهنگ و شیوه زندگی متمایز بوده و فرصت های متنوعی را ارائه می دهد؛ آشنایی با بهترین شهرهای آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به صورت کلی آلمان بیش از 83 میلیون نفر جمعیت داشته و هر ساله افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا به شهرهای این کشور مهاجرت می کنند؛ شهرهای کشور آلمان مکانی بسیار مناسب برای زندگی، کار، تحصیل و تشکیل خانواده بوده و فضایی آرام را به ساکنین خود هدیه می دهد؛ برای کسب اطلاعات تخصصی در مورد شرایط زندگی در این کشور حتما با مشاورین موسسه آی مهاجرتی در تماس باشید.

شهرهای کشور آلمان

بر اساس نظر سنجی هفت شهر مهم آلمان در بین 30 شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی قرار گرفته اند که کیفیت زندگی ایده آلی دارند.

فهرست مطالب

80 شهر کشور آلمان در بیش از 16 ایالت قرار گرفته و این شهرها بالاترین کیفیت های زندگی در سراسر جهان را ارائه داده و هزینه های زندگی نیز در این شهرها نسبتا مقرون به صرفه است؛ کارشناسان ما آماده اند تا تمامی راه های مهاجرت به این کشور را برای شما شرح دهند.

زیباترین شهر آلمان

زیباترین شهر آلمان با وجود هنرهای خیابانی، ساختمانی های گرافیتی و خیابان های زیبا، برلین نام دارد؛ این شهره که علاوه بر اینکه به عنوان زیباترین شهر انتخاب شده جزو شهرهای بزرگ آلمان بوده و پایتخت آلمان نیز می باشد؛ شهر رویایی برلین از نظر معماری نیز بسیار پیشرفته بوده و چشم اندازهای متنوعی را به ساکنین ارائه می دهد.

بخش عظیمی از این شهر در جنگ جهانی دوم نابود و پس از آن به مرور زمان بازسازی شد؛ امروزه برلین بسیار سر سبز بوده و با پارک ها، جنگل ها، دریاچه ها و رودخانه ها پوشیده شده است؛ همچنین این مورد از شهرهای کشور آلمان سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

برلین با توجه به زیرساخت های عالی و شرکت های بسیار زیاد، فرصت های شغلی بسیار زیادی را ارائه می دهد، همچنین از آنجایی که مهاجرین بسیار زیادی در برلین وجود دارد، کسانی که هنوز به زبان آلمانی مسلط نیستند، می توانند با استفاده از زبان انگلیسی با مردم ارتباط برقرار کرده و مشغول به کار شوند.

مسکن در برلین بسیار متنوع بوده و شما می توانید از طیف وسیعی خانه گزینه مورد علاقیتان را پیدا کنید؛ برخلاف بسیاری از پایتخت های بزرگ اروپایی، هزینه های زندگی و کالا در این مورد از شهرهای کشور آلمان بسیار مناسب بوده و خیلی گران نیست؛ بهترین و لوکس ترین منطقه شارلوتنبورگ بوده که در غرب برلین واقع شده، شارلوتنبور محله ای نسبتا آرام بوده و دارای خانه هایی زیبا با معماری قرن نونزدهم است.

ویدیو و پادکست شهرهای کشور آلمان

برای مهاجرت و زندگی در کشور آلمان شناخت شهرهای این کشور کمک بسیار بزرگی به شما خواهد بود . از این رو در این ویدیو به صورت مختصر و مفید به معرفی شهرهای کشور آلمان پرداخته ایم که شما می توانید به پادکست آن نیز گوش کنید.
جهت رسیدن به سکونت در هر یک از این شهرها کارشناسان ما راهنمای شما خواهند بود.

پخش ویدیو
شهرهای کشور آلمان

گران ترین شهر آلمان

مونیخ یکی دیگر از شهرهای بسیار عالی برای زندگی بوده که سومین شهر در لیست شهرهای بزرگ آلمان است و برای افرادی که به زندگی ای شلوغ در شهری تاریخی و فرهنگی علاقه دارند مناسب می باشد، این شهر با وجود سالن های تئاتر و موسیقی و موزه ها به عنوان شهری فرهنگی نیز در نظر گرفته می شود.

امروزه کیفیت زندگی در این مورد از شهرهای کشور آلمان بسیار بالا بوده و با وجود فرصت های اقتصادی بالا، آلودگی هوای کم و جمعیتی بین المللی، این شهر در دهه گذشته به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای زندگی در نظر گرفته شده است.

شهر جمعیت هزینه ماهانه زندگی (بر اساس دلار)
مونیخ 1.49 میلیون 1941
برلین 3.66 میلیون 1761
هامبورگ 1.85 میلیون 1775
فرانکفورت 764000 1681
کلن 1.08 میلیون 1502

مونیخ به عنوان گران ترین شهر آلمان نیز در نظر گرفته می شود؛ این شهر به دلیل محله های بسیار لوکس، به مکانی برای ثروتمندان تبدیل شده، امروزه با توجه به امکانات و کیفیت زندگی، پنج شهر مهم این کشور دارای هزینه های زندگی بالاتری هستند، طبق آمار به دست آمده مونیخ در صدر گران ترین شهرهای این کشور قرار گرفته است .مونیخ یکی از بهترین شهرها تحصیل بوده و با وجود انبوهی از مدارس، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی زیر ساخت های بسیار خوبی را برای ادامه تحصیل در اختیار متقاضیان قرار می دهد؛ همچنین یکی از بهترین شهرها از نظر زیرساخت های حمل و نقل است.

شهر تجاری فرانکفورت

شهر تجاری فرانکفورت

شهر تجاری فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان برای سکونت در این کشور در نظر گرفته می شود؛ این شهر پایگاه بسیاری از شرکت های اروپایی و جهانی بوده و شهری بسیار پر رونق است؛ فرانکفورت به عنوان پایتخت مالی آلمان و مقر بانک مرکزی در واقع گزینه بسیار خوبی برای جستجوی مشاغل حرفه ای می باشد.

علاوه بر فرصت های شغلی متعدد، وجود فرصت های مسکونی بسیار زیاد فرانکفورت را به مکانی عالی برای زندگی و سکونت تبدیل کرده است؛ شما می توانید در این شهر از آپارتمان ‌های مرتفع درون شهر گرفته تا خانه های حومه شهر، گزینه مورد علاقه خود را پیدا کنید.

همچنین فرانکفورت دارای جنبه های فرهنگی و اجتماعی بوده و با وجود موزه های متعدد، تئاترها و باغ های گیاه شناسی بزرگ گزینه بسیار خوبی برای تفریح و اوقات فراغت به شمار می رود؛ هجوم شرکت‌ها و مردم بین‌المللی به این مورد از شهرهای کشور آلمان به آن یک حس جهانی واقعی بخشیده و آن را به یکی از بهترین شهرها برای زندگی در آلمان تبدیل کرده است.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

قدیمی ترین شهر آلمان

کلن که جزو پنج شهر پر جمعیت آلمان بوده قدمتی بیش از هزاران سال دارد؛ قدیمی ترین شهر آلمان به 38 سال قبل از میلاد بازگشته و این شهر از آن زمان گزینه های بسیار زیادی را از سر گذرانده است؛ چندین مکان تاریخی در این شهر وجود داشته که اهمیت بالایی دارند، از این موارد می توان به بقایای دیوارهای قدیمی شهر و برج های دیده بانی در سرتاسر شهر، سیستم فاضلاب طاقدار و کاخ فرماندار سابق روم اشاره کرد.

این شهر که جزو شهرهای بزرگ آلمان بوده توسط رودخانه راین به دو قسمت تبدیل شده و بخش چپ آن به عنوان مرکز شهر و پرجمعیت ترین منطقه و سمت راست به عنوان شهری مدرن و جدید در نظر گرفته می شود؛ امروزه یکی از مواردی که تاثیر به سزایی بر اقتصاد این شهر گذاشته صنعت تلویزیون سازی بوده که یکی از دلایل معروفیت این شهر در جهان است؛ علاوه بر این به دلیل زیبای های بی نظیر شهری صنعت گردشگری نیز در این شهر رونق بسیار خوبی دارد.

امروزه تقریبا تمامی منطقه های شهر کلن دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوبی بوده و شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به وسیله شخصی در طی شهر بگردید؛ ترکیبی از زیبایی های معماری تاریخی، فرصت های شغلی فراوان و مناظر توریستی شلوغ، همگی کلن را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای زندگی تبدیل کرده اند.

شهر بین المللی هامبورگ

شهر بین المللی هامبورگ فضایی عالی و مناسب را برای شما فراهم می کند، این شهر به اندازه گزینه هایی مانند برلین و مونیخ، خیلی شلوغه نبوده اما فرصت های بسیار زیادی را در اختیار ساکنین خود قرار می دهد؛ هامبورگ که دومین گزینه در لیست شهرهای بزرگ آلمان بوده جزو بزرگ ترین شهرهای اروپایی نیز می باشد.

با تعداد زیادی از آبراه ها، پارک ها، دریچه ها و طبیعتی رویایی هامبورگ تعادلی عالی بین زندگی شهری مدرن و طبیعت را برقرار کرده است؛ هر چند هامبورگ هزینه های زندگی نسبتا بالایی داشته اما وجود زیر ساخت ها، انرژی بالا و فرصت ‌های شغلی، این شهر را به گزینه بسیار عالی ای برای زندگی تبدیل کرده است.

همچنین هامبورگ خانه صنایعی مانند فولاد، آلومینیوم، تولید مس بوده و کارخانه های کشتی سازی بزرگ مختلفی مانند بلوم و ووس دارد؛ از همین رو فرصت های معتددی را در زمینه کار در بخش صنعتی ایجاب می کند.

آپارتمان ها در هامبورگ بسیار متنوع بوده و شما می توانید گزینه هایی را در کنار کانال، حومهو یا مرکز شهر پیدا کنید؛ تعداد زیاد آبراه ها در امتداد کانال ها و رودخانه ها برخی از زیباترین مناطق مسکونی در آلمان را فراهم می کند؛ همچنین محله های اطراف دریاچه آلستر دارای چشم انداز بسیار زیبایی هستند.

توصیه می کنیم تا به عنوان فردی علاقه مند به کشور آلمان با مطالعه عناوین زیر اطلاعات خودر را راجب این کشور بالا ببرید:

شهر امن دوسلدورف

شهر امن دوسلدورف در بین بهترین شهرهای آلمان قرار گرفته و مدت ‌هاست که به دلیل سطح بالای زندگی خود، که در صدر بسیاری از شاخص‌های جهانی قرار دارد؛ دوسلدورف دارای نرخ جرم و جنایت بسیار کمی بوده و گزینه بسیار عالی ای برای زندگی به همراه خانواده به شمار می رود.

شبکه حمل و نقل در آن جزو مدرن ترین ها در آلمان بوده و هزینه کلی زندگی به طرز شگفت‌آوری پایین است؛ اگر قصد مهاجرت به کشور زیبای آلمان را داشته و یا قصد دارید در این کشور مشغول به کار شوید، حتما از طریق تلفن های تماس با مشاورین هولدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تماس باشید؛ این افراد با سال ها سابقه درخشان بهترین گزینه برای شما به شمار می رود.

هر چند دوسلدورف با توجه به شهرهای کشور آلمان نبوده اما بانک ها، صنعت، شرکت های رسانه ای، مراکز مرکزی چند ملیتی، موزه ها، رستوران ها و بازارها و مدارس بین المللی بزرگ را در خود جای داده است؛ به صورت کلی آپارتمان های این شهر بسیار باکیفیت بوده، وجود آپارتمان های مدرن، مسکن مقرون به صرفه، و محله های دلپذیر، همگی دوسلدورف را به عنوان مکانی فوق العاده برای سکونت تبدیل می کند.

City of Dusseldorf

شهر مدرن بن آلمان

گزینه بعدی در لیست معرفی شهرهای مهم و اصلی آلمان، شهر مدرن بوده، این شهر با حدود 300000 نفر جمعیت یکی از قدیمی ترین شهرها و زادگاه لودویگ ون بتهوون، آهنگساز کلاسیک است؛ بن که پایتخت سابق آلمان غربی بوده دارای مشاغل اداری و زیرساخت های زیادی است و جنبه ای اقتصادی دارد.

امروزه فرصت های شغلی زیادی در شهر مدرن بن آلمان وجود داشته و اگر به دنبال شغل هستند، این شهر گزینه بسیار عالی ای به شمار می رود؛ میانگین حقوق در بن نیز در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر در آلمان بالاتر بوده و میانگین حقوق در بن حدود 50000 یورو است، در حالی که میانگین حقوق سالانه در آلمان حدود 37000 یورو می باشد؛ از آنجایی که بیشتر سازمان های این شهر دولتی بوده شما می توانید با یافتن شغل در آن از امنیت شغی بسیار خوبی برخوردار شوید.

شهر مدرن بن آلمان

با این حال علاوه بر فرصت های شغلی این مورد از شهرهای کشور آلمان ترکیبی بسیار عالی از شهری مدرن و چشم انداز طبیعی را ایجاد کرده است؛ مزارع سرسبز و رودخانه پر پیچ و خم راین به زیبای هر چه بیشتر این شهر افزوده است؛ اتوبوس‌ ها و سیستم‌ های تراموا که اکثریت حمل‌ و نقل عمومی بن را تشکیل می‌دهند، در انتقال شما به داخل شهر و خارج از آن به حومه شهر بسیار عالی عمل می کنند.

شهر صنعتی اشتوتگارت

شهر صنعتی اشتوتگارت یکی دیگر از بهترین شهرهای آلمان برای زندگی بوده که به دلیل اینکه مرکز صنعت خودروسازی آلمان شهرت جهانی دارد؛ این شهر مقر برخی از برترین شرکت های خودروسازی از جمله مرسدس بنز و پورشه بوده و این صنعت پر رونق هزاران شغل را برای ساکنان اشتوتگارت فراهم می کند، از همین رو که این شهر از نظر بازده اقتصادی و شیوه زندگی مثبت خود به طور مداوم در حال رشد است.

هر چند اشتوتگارت اغلب به عنوان شهری صنعتی شناخته شده اما بسیار سرسبز بوده و در منطقه ای به نام حوضه اشتوتگارت، توسط تاکستان ها احاطه شده است؛ همچنین جنگل سیاه بهشتی تنها دو ساعت با ماشین از شهر فاصله داشته و مکانی بسیار عالی برای گذراندن اوقات فراغت است.

با توجه به اینکه اشتوتگارت مملو از فرهنگ بوده و خانه تئاتر ایالتی، اپرای ایالتی، و تقویم کاملی از رویدادها است، شما می توانید به راحتی تعادلی عالی بین زندگی و کار ایجاد کنید، همچنین یکی از مشهورترین دوره های سال، جشنواره تابستانی چهار روزه بوده که در ماه اوت برگزار شده و صدها هزار نفر از سراسر منطقه را به خود جذب می کند.

خانه های این گزینه از شهرهای کشور آلمان نیز بسیار متنوع بوده، هر چند مرکز اشتوتگارت تحت تسلط املاک تجاری است، اما با گذر از تپه ها می توانید مناطق مسکونی اشتوتگارت را پیدا کنید؛ اگر به دنبال اقامت نزدیکتر به مرکز شهر هستید، محله های اشتوتگارت-غرب باید انتخاب مناسبی باشد.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شهر دانشجویی هایدلبرگ

شهر دانشجویی هایدلبرگ

هایدلبرگ گزینه بعدی در لیست معرفی شهرهای کشور آلمان بوده و این شهر محل استقرار دانشگاه هایدلبرگ، قدیمی ‌ترین دانشگاه در سراسر آلمان و یکی از معتبرترین دانشگاه‌ های اروپا است، از همین رو گزینه بسیار عالی ای برای دانشجویان به شمار می رود؛ برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط ورود به بهترین دانشگاه های این کشور حتما با مشاورین ما تماس حاصل نمایید . شهر دانشجویی هایدلبرگ خانه مراکز تحقیقاتی مشهور بین ‌المللی بوده و در سال های اخیر به شهر علم آلمان تبدیل شده است؛ علاوه بر دانشگاه هایدلبرگ دارای برخی از بهترین و باکیفیت ترین مدارس نیز بوده و به همین دلیل شهری بسیار عالی برای زندگی خانوادگی به شمار می رود.

از آنجایی که این شهر توسط افراد خلاق و دانشجویان اشباع شده، تقاضا برای اجاره و بسیار بالاست؛ به همین دلیل یافتن خانه در مرکز شهر و یا نزدیک به دانشگاه خیلی آسان نیست؛ فرصت های شغلی مناسبی نیز در این شهر وجود داشته و با نزدیک به 12 میلیون بازدید کننده در سال، بخش عظیمی از جمعیت هایدلبرگ در بخش گردشگری کار می کنند.

شهر فرهنگی برمن

آخرین گزینه در لیست معرفی شهرهای مهم و اصلی آلمان ، شهر فرهنگی برمن بوده که با وجود دارای گالری ها و موزه های فراوانی بسیاری از معروف ترین آثار منطقه را در خود جای داده است؛ مرکز شهر خود دارای دو مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو (برمن رولاند و تالار شهر برمن) می باشد.

برمن شهری بسیار مقرون به صرفه برای زندگی بوده و مدت ها به عنوان یک شهر طبقه کارگر شناخته شده است؛ بزرگترین کارفرماها در برمن شرکت های چند ملیتی و مراکز تولیدی مانند شکلات Hachez و Vector Foiltec بوده و از دیگر کارفرماهای بسیار بزرگ این شهر ایرباس و مرسدس بنز است که گزینه های شغلی فراوانی را برای ساکنین فراهم می کنند.

از آنجایی که برمن بیشتر شهری برای طبقه کارگر بوده فرصت های مسکن بسیار عالی و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد؛ این توازن واقعی فرصت های شغلی، اهمیت فرهنگی و مدرنیته همگی با هم ترکیب می شوند تا برمن را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای زندگی تبدیل کند.

Cultural City of Bremen

بدون شک انتخاب بهترین گزینه از شهرهای کشور آلمان کاری بسیار دشوار بوده، برای کسب اطلاعات کامل تر و دریافت مشاوره حتما از طریق تلفن های تماس با کارشناسان آی مهاجرتی در دو شعبه مرکزی و غرب تهران و شیراز تماس بگیرید؛ همچنین برای اطلاع از میزان هزینه های زندگی و شرایط زندگی در این کشور حتما با لمس عنوان هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

سوالات پر تکرار شهرهای کشور آلمان

در ادامه مشاورین ما به برخی از سوالت مهم در رابطه با شهرهای کشور آلمان پاسخ داده اند و در صورتی که در این زمینه پرسشی دارید ، حتما در باکس دیدگاه سوالت خود را مطرح نموده و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

آلمان دارای 16 ایالت و 80 شهر بوده که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

در بین شهرهای کشور آلمان گران ترین مورد مونیخ بوده که به دلیل وجد محله های بسیار لوکس و هزینه های زندگی بالا شهری برای ثروتمندان در نظر گرفته می شود.

این شهر به دلیل داشتن معماری و ساختمان های بی نظیر زیباترین شهر آلمان لقب می گیرد.

دوسلدورف یکی از امن ترین و باکیفیت ترین شهرها برای زندگی در آلمان بوده و گزینه بسیار عالی ای برای سکونت می باشد.

هرچند بیشتر شهرهای آلمان برای کار مناسب بوده اما طبق لیست بهترین شهرهای آلمان بهترین گزینه برای اشتغال شهر فرانکفورت بوده که فرصت های شغلی متنوعی را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه