مهاجرت تحصیلی به لهستان

مهاجرت تحصیلی به لهستان به عنوان یکی از ساده ترین مسیرهای ورود به این کشور ، مزایایی برابر با کشورهای اروپایی داشته و حتی در زمینه های متعددی از آنها برتر است.

علاوه بر این لهستان به عنوان پلی برای مهاجرت به کشورهای برتر اروپایی شناخته می شود که فرصت زندگی ، کار و تحصیل در کشورهای تراز اول جهان را برایتان امکان پذیر می سازد.

 

مهاجرت تحصیلی به لهستان

دفتر مهاجرتی معتبر در جنوب کشور

بله، در صورتی که بتوانید پس از اتمام تحصیلات در این کشور شغلی یافته و در آن استخدام شوید؛ قادر به دریافت اقامت دائم لهستان هستید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان مراحل مختلفی را در بر می گیرد و با توجه به رشته و مقطع انتخابی متغیر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی لهستان سالانه 1500 تا 3 هزار یورو می باشد.

بله، دولت لهستان به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا 9 ماه اضافه در این کشور مانده و به جستجوی کار بپردازند ، در واقع مهاجرت تحصیلی به لهستان می تواند منجر به اقامت شود.

شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی لهستان سالانه می تواند از 3 هزار تا 12 هزار یورو نیز برسد.

شما به عنوان یک دانشجوی خارجی می توانید جهت تحصیل در دوره لیسانس در این کشور اقدام نموده و برای کار یا برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دیگر کشورهای اروپایی نقل مکان نمایید.

دانشگاه های لهستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی می باشند که مدارک اعطایی آنان از اعتبار بالایی برخوردار است .همچنین هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر و ارزان است.

پس اگر شما هم قصد مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل را دارید؛ حتما مقاله تحصیل در لهستان را در سایت ما مطالعه نمایید تا جزئیات بسیار بیش تری در این باره را شناخته و نحوه اخذ ویزای لهستان را یاد بگیرید.

ویدیو مهاجرت تحصیلی به لهستان

مهاجرت تحصیلی به لهستان می تواند در رشته های علوم پزشکی و مهندسی انتخاب ایده آل باشد . مونا در این ویدیو مهاجرت تحصیلی به لهستان را به صورت خلاصه برای شما شرح می دهد.

پس از تماشای این ویدیو تا انتها، در صورتی که هرگونه پرسشی در رابطه با امور مهاجرت دارید با مشاورین آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره مهاجرت تحصیلی به لهستان

مراحل مهاجرت تحصیلی به لهستان

شاید برای برخی از شما عزیزان سوال باشد که مراحل مهاجرت تحصیلی به لهستان چگونه و به چه ترتیبی است؟ مهاجرت به لهستان تحصیلی نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل خاص با ترتیبی مشخص را دارد که اولین آن اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های لهستان در یکی از مقاطع کارشناسی تا دکترا را دارد. در نهایت با پایان تحصیلات مدرک دانشگاهی معتبر به دانشجویان اعطا می شود.

اخذ اقامت تحصیلی لهستان پس از اخذ مدرک فقط از طریق یافتن شغلی مناسب و اشتغال در این کشور ممکن پذیر است؛ یعنی تحصیل در این کشور فقط ویزای اقامت موقت برای تحصیل در دانشگاه را به همراه می آورد و دریافت اقامت دائم با اشتغال امکان پذیر است. در صورتی که پس از اتمام تحصیلات دانشجو بتواند در شغلی مشغول به کار شود؛ ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل و در نهایت به اقامت دائم منجر می شود.

پس دقت کنید که مهاجرت تحصیلی به لهستان در نهایت باید به اشتغال ختم شود . به همین خاطر بهتر است که دانشجویان در حین تحصیل به کار پاره وقت مشغول شده تا با شرایط، قوانین و فضای کاری لهستان آشنا شوند و بتوانند کارفرمایان مناسب جهت اشتغال پس از اتمام تحصیل را نیز بهتر بشناسند.

مقاله مهاجرت کاری و کار در لهستان می تواند در یافتن شغل پس از پایان تحصیل بسیار مفید باشد و شما را با شرایط کار و کاریابی در لهستان کاملا آشنا سازد تا راحت تر و سریع تر شغل مناسب خود را بیابید.

اقامت تحصیلی لهستان

همانطور که گفتیم اخذ اقامت تحصیلی لهستان با پذیرش و قبولی در یکی از داشگاه های این کشور امکان پذیر است که به صورت یک ویزای اقامتی موقت برای دانشجویان صادر می شود و مدت زمان آن نیز بستگی به مقطع و شرایط تحصیلی دانشجویان دارد.

دقت داشته باشید که پذیرش و قبولی در دانشگاه های این کشور در هر مقطع ، دانشگاه و تحت هر شرایطی که باشد؛ منجر به صدور اقامت دائم نشده و تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی فقط با ویزا و اقامت موقت همراه است.

اقامت تحصیلی لهستان محدود است و چنانچه موفق به یافتن کار و یا ادامه تحصیل در آین کشور نشوید ، دولت شما را مجبور به خروج و بازگشت به کشور خودتان می کند؛ البته پس از اتمام تحصیل دولت به شما اجازه اقامت حداکثر تا 9 ماه برای یافتن کار می دهد؛ در صورتی که نتوانید در این مدت نیز شغلی پیدا کنید باید به کشورتان برگردید.

مدت اقامت تحصیلی متغیر بوده و از 2 تا 6 سال را در بر می گیرد؛ اما در هر صورت محدود بوده و به هیچ عنوان به جز اشتغال قادر به دائمی شدن نیست. شما در این مدت می توانید به کار دانشجویی نیز با میزان زمان و درآمدی محدود مشغول شوید تا کمک مخارجی را برای زندگی به دست آورید. مقاله هزینه های زندگی در لهستان را در سایت آی مهاجرتی خوانده تا با جزئیات مخارج و هزینه های دانشجویان در این کشور آشنا شوید.

اقامت تحصیلی لهستان

شرایط مهاجرت تحصیلی به لهستان

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل ثابت و مشخص می باشد که اولین قدم آن پذیرش در دانشگاه های این کشور است. دستیابی به این هدف، نیازمند داشتن یک رزومه تحصیلی قوی و بسیار کامل جهت ارائه به دانشگاه های این کشور است و هرچه رتبه و اعتبار دانشگاه بالاتر باشد، شرایط پذیرش آن سخت تر خواهد بود.

در ادامه مهاجرت تحصیلی به لهستان ، پس از اتمام تحصیلات باید بتوانید در یک شغل در این کشور استخدام شده و ویزای تحصیلی تان را به ویزای کار تغییر داده ، کار کنید و به اقامت دائم برسید. دقت داشته باشید که پس از اتمام تحصیلتان دولت لهستان اجازه 9 ماه اقامت اضافه بر مدت ویزای تحصیلی را به شما می دهد تا به جستجوی کار بگردید؛ اما پس از این مدت در صورت استخدام نشدن باید حتما کشور را ترک کنید.

سپس در ادامه شرایط مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل اگر بعد از دریافت ویزای اشتغال و شروع به کار بتوانید 5 سال بدون وقفه در این کشور اقامت داشته باشید ، بیش از 6 ماه این کشور را ترک نکنید، مالیات بپردازید و شاغل باشید، قادر به دریافت اقامت دائم و سپس شهروندی خواهید شد.

مطالعه عنوان مشاغل موردنیاز لهستان اطلاعات مفیدی را در رابطه با فرصت های کاری موجود در این کشور در اختیارتان قرار می دهد.

ویدیو پذیرش های کشور لهستان

دریافت ویزای تحصیلی کشور لهستان از همان ابتدای آغاز به کار آی مهاجرتی ، یکی از افتخارات ما بوده است . در این ویدیو نیز می توانید تنها بخش کوچکی از آن را مشاهده نموده و در صورتی که به دنبال دریافت سوالات بیشتر هستید ، با ما تماس بگیرید.

کارشناسان ما همواره پاسخگوی تمامی سوالات شما می باشند.

نمایش ویدیو درباره کاور ویدیو پذیرش کشور لهستان

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به لهستان

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل مراحل مختلفی داشته و برای کسب نتیجه مناسب در هر مرحله باید مدارک مشخصی را فراهم ساخته و ارائه دهید.

در هنگام دریافت پذیرش از دانشگاه های لهستان و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی لهستان باید مدارک مشخصی را ارائه دهید که مهم ترین آنها برای تمامی افراد متقاضی عبارتند از: 

  • پاسپورت معتبر
  • مدرک زبان معتبر و یا هرگونه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی یا لهستانی
  • ارائه ویزای تحصیلی به کارفرما
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به کارفرما
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • انگیزه نامه و هدف از استخدام و انجام شغل مربوطه

با توجه به مشاغل مختلف، زمینه های گوناگون یا کارفرمایان متفاوت ممکن است مدارکی خاص یا مازاد از شما درخواست شود؛ که حتما توسط کافرما به شما گفته شده و درخواست می شود. پس این موارد بالا به طور قطع تمامی مدراک برای تمامی مشاغل نیست و ممکن است مواردی به آن ها اضافه شود.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به لهستان
هزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان

هزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان

یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت تحصیلی به لهستان که دانشجویان به آن اهمیت بسیاری می دهند را باید مربوط به هزینه مهاجرت تحصیلی به لهستان دانست که به بخش های مختلفی تقسیم می شود. 

در قدم اول شما باید مبالغی را جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی برای دریافت ویزا، ترجمه و بررسی مدارک، بلیت هواپیما و غیره بپردازید.

اما پس از شروع تحصیل باید شهریه خود را در کنار هزینه های اقامتی را نیز مد نظر قرار دهید که معمولا با توجه به شهر و دانشگاه ، رشته ، مقطع تحصیلی، زبان انتخابی و دریافت بورسیه متفاوت خواهد بود و برای هر فردی مبلغی خاص را در بر می گیرد. 

اما به طور کلی مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی لهستان 1500 تا 2 هزار یورو در سال و مقطع کارشناسی ارشد نیز 2 تا 3 هزار یورو شهریه را در بر می گیرد.

اما این مقدار در دانشگاه های خصوصی می تواند تا 12 هزار یورو در سال نیز برسد که البته این اتمام کار نبوده و هزینه ها و مخارج بیش تری پیش روی دانشجویان قرار می گیرد که در ادامه به برخی دیگر از موارد مهم اشاره خواهیم کرد.

سایر هزینه های تحصیل در لهستان

دقت کنید که بخشی از مخارج شما در حین تحصیل در این کشور مربوط به شهریه دانشگاه می شود.

بقیه موارد مربوط به سایر بخش های اقامتی و زندگی شما در این کشور خواهد شد. سایر هزینه های تحصیل در لهستان شامل موارد مهم زیر می باشد:

هزینه ها مبالغ
هزینه صدور ویزای تحصیلی 99 یورو
هزینه خدمات اضافه اخذ ویزا 20 یورو
هزینه اجاره آپارتمان 450 تا 800 یورو ماهانه
هزینه خوراک 150 تا 300 یورو ماهانه
هزینه پوشاک 1000 تا 3000 یورو سالانه
هزینه حمل ونقل 100 تا 150 یورو ماهانه
هزینه خدمات رفاهی 100 تا 300 یورو ماهانه
هزینه تفریح و سرگرمی 50 تا 200 یورو ماهانه

مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به لهستان

به هیچ عنوان اهمیت مشاوره و استفاده از تجارب کارشناسان، متخصصین و افراد با تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی به لهستان را دست کم نگیرید. این افراد تجربه دانشجویان بسیاری که برای این هدف اقدام کرده و نتایج که به دست آورده اند را در اختیار دارند که بسیار راهگشا و راهنمای شما خواهد بود تا بدون هیچگونه اشتباه و هزینه اضافه به بهترین انتخاب و نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

البته دقت به این موضوع بسیار مهم و حیاتی است که بهترین و باتجربه ترین موسسه مهاجرتی و مشاورین فعال در این زمینه را انتخاب و از آنان مشاورات لازم را دریافت نمایید. به همین خاطر بررسی کارنامه و سوابق آنان از اعم واجبات است و بهترین ملاک برای میزان اعتماد به یک موسسه و یا مشاور.

شما می توانید با تماس با کارشناسان آی مهاجرتی از مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به لهستان بهره مند شوید و با ارائه شرایط اولیه خود و ارتباط با مشاورین ما برای انجام مراحل بعد و دستیابی به این هدف بزرگ آماده شوید.

کارشناسان تیم خبره آی مهاجرتی در این مطلب درباره مهاجرت تحصیلی به لهستان اطلاعات لازم را به شما ارائه کردند؛ برای کسب اطلاعات بیش تر در این باره یا دیگر روش های مهاجرتی با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و یا همچنین دفتر شیراز تماس حاصل نمایید. مقاله بهترین روش مهاجرت به لهستان نیز توسط کارشناسان فعال مجموعه در کشور لهستان تهیه شده و برای شما عزیزان در سایت قرار داده شده است.

در پایان بخش کوچکی از دریافت ویزای لهستان در آی مهاجرتی را از زبان کلاینت های ما بشنوید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه