10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش

10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش را در ادامه این عنوان کارشناسان آی مهاجرتی به شما عزیزان معرفی و شما را با تاریخچه و فعالیت های هریک از آن ها آشنا نموده تا بتوانید اطلاعات خود را در رابطه با کشور اتریش افزایش داده و یا در صورت نیاز به مراجعه به هرکدام از این موارد و یا نیاز به مراجعه، آن ها را بشناسید.

همانطور که مستحضر هستید اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان در رشد اقتصادی و درآمد ناخالص است و این ها را همه مدیون شرکت ها و بانک های بزرگ و معتبری است که در اقتصاد این کشور فعالیت داشته و باعث ایجاد بازار کار و رشد و رونق اقتصادی اتریش شده اند.

10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش

شرکت و بانک های مطرح اتریش به عنوان نبض اقتصادی این کشور مقصدهای خوبی برای راه اندازی کسب و کارهای اقتصادی جدید در این کشور هستند.

فهرست مطالب

یقینا ما ایرانیان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شناخت کمتری نسبت به شرکت ها و بانک های این کشور داریم که باتوجه به روادید کم جای تعجب برای آن نیست. اگر شما علاقمند به مهاجرت و نقل مکان به این کشور هستید؛ علاوه بر شناخت 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش ، بهتر است که شرایط اقامت و مهاجرت به اتریش را نیز تمام و کمال مورد بررسی و شناخت قرار دهید.

تا بتوانید با مناسب ترین هزینه و در کم ترین زمان ممکن یک مهاجرت بسیار ایده آل و دلچسب را به کشور اتریش رقم بزنید. در مقاله مربوطه ما آخرین جزئیات و شرایط لازم را برای شما عزیزان تهیه و ارائه کرده ایم.

گروه بانکداری استه

اولین مورد از 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش را با یکی از بزرگترین و مطرح ترین بانک این کشور شروع می کنیم. گروه بانکداری استه(Erste Group Bank AG) یک ارائه دهنده خدمات مالی اتریشی در اروپای مرکزی و شرقی است که به 15.7 میلیون مشتری در بیش از 2700 شعبه در هفت کشور خدمات ارائه می دهد.

 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش

گروه استه در اکتبر 1819 در لئوپولدشتات، حومه وین تأسیس شد و پس از فروپاشی کمونیسم، این شرکت شروع به گسترش شدید در اروپای مرکزی و شرقی کرد و تا سال 2008 توانست 10 بانک را خریداری کرد.

این بانک در سال 1997 عرضه عمومی شد و امروزه این شرکت در بورس های وین، پراگ و بخارست فهرست شده و در شاخص های CEETX، ATX و PX قرار گرفته است. در سال 2017 گروه ارسته جایزه «بهترین بانک در اروپای مرکزی و شرقی» را از یورومانی دریافت کرد.

در آن سال، این نشریه همچنین بانک‌های تابعه گروه استه در اتریش، جمهوری چک و مونته‌نگرو را به‌عنوان «بهترین بانک» در بازارهای مربوطه خود معرفی کرد، در حالی که از شرکت تابعه گروه (BCR) در رومانی به عنوان «بهترین تحول بانکی در مرکز و شرق» تقدیر کرد.

در رتبه بندی مجله فوربس از بزرگترین شرکت های سهامی جهان در سال 2013 این بانک در جایگاه 672 قرار گرفت و در بین شرکت های اتریشی سوم شد.

شرکت او ام وی ( OMV )

شرکت او ام وی ( OMV ) یک شرکت چند ملیتی اتریشی یکپارچه نفت، گاز و پتروشیمی است که دفتر مرکزی آن در وین، اتریش قرار دارد. این شرکت در بورس اوراق بهادار وین پذیرفته شده است و در سال 2021 فوربس جهانی گروه OMV به عنوان 413 امین شرکت بزرگ عمومی در جهان رتبه بندی شد.

این شرکت در صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز و همچنین در صنایع پتروشیمی و بازیافت پلاستیک فعال است. در پایان سال 1987، 15٪ از شرکت خصوصی شد و آن را به اولین فهرست عمومی یک شرکت دولتی در اتریش تبدیل کرد و در سال 1990 این شرکت اولین پمپ بنزین خود را در 26 ژوئن در وین افتتاح کرد.

در سال 1998 او ام وی 25% از سهام گروه پلاستیک Borealis را نیز به دست آورد. OMV به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی فهرست شده اتریش و یک گروه جهانی انرژی و مواد شیمیایی، در حال کار بر روی پاسخ هایی برای مقابله با چالش های تغییرات آب و هوایی است.

دستور کار این است که تا سال 2030 به یک تامین کننده پیشرو در سوخت ها، مواد شیمیایی و مواد پایدار با تمرکز بر راه حل های اقتصاد دایره ای تبدیل شود و حداکثر تا سال 2050 بی طرف بودن آب و هوا باشد؛ در این ماموریت 22400 کارمند ما هستند.

بانک بین المللی رایفایزن (RBI)

بانک بین المللی رایفایزن (RBI)

یکی دیگر از 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش که آن را خواهیم شناخت، بانک بین المللی رایفایزن Raiffeisen Bank International (RBI) یک گروه بانکی اتریشی و یک موسسه مرکزی از گروه بانکداری رایفایزن اتریش (RBG) است. این بانک در بورس اوراق بهادار وین فهرست شده است و بانک های منطقه ای RBG سهامداران اصلی آن هستند.

این بانک به دلیل وسعتش تحت نظارت بانک مرکزی اروپا و به عنوان یکی از 126 گروه بانکی می باشد. در حال حاضر هفده بازار تحت پوشش بانک های تابعه، شرکت های لیزینگ و دفاتر نمایندگی RBI قرار دارند. همچنین در پایان سال 2010، RBI به بیش از 14 میلیون مشتری با حدود 3000 شعبه خدمات ارائه می کرده است.

رایفایزن یکی از معدود بانک های بزرگ بین المللی است که پس از حمله روسیه به اوکراین، تجارت خود را متوقف نکرد. بخش روسی رایفیسن دارای وضعیت یک بانک مهم سیستمی است که از نظر سود خالص در رتبه دوم قرار دارد و بیش از نیمی از سود خالص گروه (2 از 3.8 میلیارد یورو) را تامین می کند.

همانطور که گفتم کشور اتریش دارای یک اقتصاد پیشرو و بسیار بزرگ است که فعالیت و سرمایه گذاری در آن یک فرصت بسیار مناسب بوده و می تواند شما را به موفقیت های خوب و بزرگی برساند. کارشناسان آی مهاجرتی در مقاله سرمایه گذاری در اتریش تمامی شرایط و چگونگی انجام این کار را برای شما عزیزان شرح داده اند.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شرکت وست آلپاین اتریش 

یکی دیگر از شرکت های مهم در میان 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش مربوط به فولاد می باشد. وست آلپاین یک گروه فناوری و کالاهای سرمایه ای مبتنی بر فولاد اتریشی است که در شهر لینز اتریش مستقر است.

این شرکت در صنایع فولاد، خودرو، سیستم های راه آهن، پروفیل و فولاد ابزار فعال است و از سال 2017 این یکی از معدود شرکت های فولادی سودآور در اروپا است.

45% از نیروی کار این صنایع در اتریش مستقر هستند و آسیاب نوار داغ لینتز یکی از کارهای فولادی کاملا یکپارچه می باشد که توسط وست آلپاین استیل بخشی از بخش فولاد وست آلپاین اداره می شود.

این کارخانه یک کارخانه بزرگ در لی استن داشت که در دهه 1990 تعطیل شد. همچنین جالب است بدانید که وست آلپاین ( Voestalpine ) مسئول 10٪ از کل انتشار CO2 اتریش است که آن را به بزرگترین انتشار دهنده در کشور تبدیل می کند.

وست آلپاین در زمینه هایی همچون صفحه سنگین و روکش برای توربین‌های بزرگ، عملیات سطح با تکنولوژی بالا، عملیات حرارتی و فرآیندهای تولید افزودنی، زیرساخت های راه آهن و سیستم های صنعتی از جمله محلول های جوش کامل و لوله های بدون درز، لوله‌ها، مقاطع و محصولات فولادی نواری دقیق فعالیت می کند و به کشورهای بسیاری صادرات دارد.

یونی کریدیت بانک اتریش

یونی کریدیت بانک اتریش در رتبه بندی کلی به عنوان بانک برتر به ازای کل دارایی های تحت مالکیت، جایگاه سوم را در اتریش به خود اختصاص داده است. مجموع دارایی های یونی کریدت اتریش 101.66 میلیارد یورو است. این بانک در سال 1991 تاسیس شد و در سال 2005 تحت یونیکردیت قرار گرفت.

در حال حاضر 7700 کارمند برای این شرکت و گروه بانکداری کار می کنند و آن ها در بیش از 162 شعبه به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند. مقر اصلی آین بانک در وین پایتخت اتریش است و در بسیاری از کشورها از جمله بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، بوسنی، روسیه، صربستان، ترکیه و غیره دارای گستره جهانی است.

یونی کریدت بانک اتریش با نام تجاری و به طور گسترده به عنوان Bank Austria شناخته می شود که 96.35٪ متعلق به UniCredit مستقر در میلان است و یکی از مهم ترین بانک ها در میان 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش و همچنین بهترین بانک های اتریشی شناخته می شود.

یونی کریدیت بانک اتریش

اگر درنظر دارید برای کار به اتریش مهاجرت کنید؛ مقاله مهاجرت کاری و کار در اتریش را که مشاورین آی مهاجرتی تهیه کرده اند را مطالعه نمایید، تا با چگونگی یافتن شغل و قوانین بازار کاری در این کشور کاملا آشنا شوید.

با مطالعه مقالات زیر از شرکت و بانک های مطرح سایر کشورها که با اتریش همکاری دارند ، مطلع شوید:

گروه بیمه وین

گروه بیمه وین با دفتر ثبت شده در وین اتریش، یکی از بزرگترین گروه های بیمه بین المللی در اروپای مرکزی و شرقی با بیش از 25 هزار کارمند است و تاریخچه تاسیس آن به سال 1824 برمی گردد. در پایان دهه 1980، شرکت شروع به گسترش در اروپای مرکزی و شرقی کرد و Kooperativa را در چکسلواکی تأسیس کرد.

در سال 1994 این شرکت به یک شرکت سهامی تبدیل شد و 11% از سهام به صورت سهام ممتاز در بورس اوراق بهادار وین معرفی شد. این سهام در سال 2005 به سهام عادی تبدیل شد، زیرا شرکت سرمایه خود را حدود 900 میلیون یورو برای تامین مالی خرید افزایش داد.

در سال 2006 برند Vienna Insurance Group به عنوان یک برند جهانی معرفی شد و در اروپای مرکزی و شرقی، شرکت های تابعه از آن در کنار نام اصلی خود استفاده می کنند. در سال 2008 افزایش سرمایه جدید امکان خرید کسب و کار بیمه Erste Group را فراهم کرد که گروه بیمه وین را به رهبر بازار در اروپای مرکزی و شرقی تبدیل کرد.

این بیمه در حال حاضر در 26 کشور دنیا نمایندگی و شرکت های تحت نظارت خود را دارد و تاثیر بسیاری بر بازار کار، اقتصاد و درآمد کشور اتریش گذاشته و اولین شرکت بیمه در لیست 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش می باشد.

شرکت برق ورباند

ورباند که قبلا به عنوان یکی از شرکت های وابسته به صنایع برق اتریش شناخته می شد ، هم اکنون بزرگترین ارائه دهنده برق این کشور است . شرکت برق ورباند حدود 40% از تقاضای برق در اتریش را پوشش می دهد و 90 درصد آن را از برق آبی تولید می کند.

علاوه بر این ورباند شبکه برق فرامنطقه ای را از طریق شرکت تابعه خود APG اداره می کند. ورباند در بورس اوراق بهادار وین و در ATX، شاخص کلیدی شرکت های پذیرفته شده در بورس اتریش پذیرفته شده است. بزرگترین سهامدار این شرکت، با 51% سهام جمهوری اتریش است.

پاور گرید زیر مجموعه ورباند دارای بزرگترین و قوی ترین شبکه فشار قوی در اتریش است که شامل سطوح ولتاژ 380 کیلوولت با حلقه فشار قوی 380 کیلو ولت و همچنین سطوح 220 کیلو ولت و 110 کیلو ولت است.

شبکه انتقال ورباند با طول مسیر انتقال 3471 کیلومتر و خطوط انتقال مربوطه به طول کل 6763 کیلومتر، ستون فقرات تامین برق اتریش را تشکیل می‌دهد و تبادل انرژی بین تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان را هم در سطح فرامنطقه‌ای در سراسر اتریش و هم در سطح بین المللی تضمین می‌کند.

 

گروه بانکداری پی اس کی باواگ

گروه بانکداری پی اس کی باواگ چهارمین بانک بزرگ اتریش است که در 1 اکتبر 2005 با ادغام بانک های جداگانه P.S.K و BAWAG تشکیل شد. از سال 2016 تاکنون این بانک به بیش از 2.5 میلیون مشتری در سراسر اتریش خدمات ارائه می نماید.

این بانک به مشتریان خرده فروشی، کسب وکارهای کوچک و شرکت های اتریشی در سراسر کشور خدمات می‌دهد که این خدمات شامل پس‌انداز، پرداخت، وام، اجاره، سرمایه گذاری، ساخت جامعه و محصولات و خدمات بیمه می شود.

دو سوم دریافت کنندگان وام ها، مشتریان از اتریش می باشند و یک سوم مربوط به مشتریان خارجی است. همچنین فعالیت های بین المللی بر خرده فروشی، شرکت ها، املاک تجاری و وام دهی پرتفوی در کشورهای توسعه یافته غربی نیز متمرکز است.

گروه بانکداری پی اس کی باواگ

شاخه اصلی BAWAG در سال 1922 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در وین است که در حال حاضر بیش از 46.55 میلیارد دلار دارایی دارد. این بانک 1200 کارمند را استخدام کرده و تقریباً 130 سال است که به 2.5 میلیون مشتری خود خدمات رسانی می کنند. گروه بانکداری پی اس کی باواگ در کشورهای اتریش، آلمان، فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا فعالیت داشته است.

استراباگ

استراباگ یک شرکت ساختمانی اتریشی است که در اشپیتال آن در درائو اتریش مستقر است و دفتر مرکزی آن در وین است. این کمپانی بزرگترین شرکت ساختمانی در اتریش و یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی در اروپا می باشد.

استراباگ در بازارهای داخلی خود اتریش و آلمان و در تمامی کشورهای اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی، در بازارهای منتخب در اروپای غربی، شبه جزیره عربستان و همچنین در کانادا، شیلی، چین و هند فعال است.

استراباگ در این بازارها دارای شرکت های تابعه است یا بر اساس پروژه فعالیت می کند. جالب است بدانید که استراباگ یکی از سودجویان اصلی پروژه های ساختمانی نازی ها در طول جنگ جهانی دوم و قبل از آن بود.

این پیمانکار اصلی سازمان تاد بود و اردوگاه‌های کار اجباری، وست وال و جاده خون نروژ را ساخت. گزارش سرویس مخفی بریتانیا نیز در زمان جنگ جهانی دم اطلاعات مهمی از طریق این شرکت کسب کرده بوده است.

اما در حال حاضر این شرکت تنها شرکت فعال در زمینه ساختمان و ساخت و ساز در بین 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش است که نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور را ایفا می کند.

شما نیز می توانید با ثبت شرکت دراتریش کمپانی خود را تاسیس به موفقیت های بسیاری برسید؛ در مقاله مربوطه تمامی قوانین و شرایط لازم برای اینکار و بودجه موردنیاز آن را شرح داده ایم.

 

بانک بین المللی رایفایزن (RBI)

اوبربانک اتریش

اوبربانک به طور قطع می تواند در لیست بانک های مهم کشور اتریش قرار بگیرد و به عنوان یکی از بانک های معتبر و برتر این کشور شناخته شود. این بانک از نظر کل دارایی های بانک های اتریش در میان ده بانک برتر این کشور قرار می گیرد و کل دارایی آن برابر با 22829 میلیارد یورو است. این بانک یکی از قدیمی ترین بانک های اتریش است که در سال 1869 تأسیس شده است . این بانک در سراسر اروپا حضور دارد و از مشتریان محلی اتریش، آلمان، مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک پشتیبانی می کند. این بانک بسیار مراقب سرمایه گذاری است و آن ها تنها زمانی سرمایه گذاری می کنند که چشم اندازهای بلند مدت و بازدهی عالی در زمینه مورد نظر وجود داشته باشد. این بانک در حال حاضر بیش از 2155 کارمند دارد.

آزادی تأسیسی که در دهه 1970 به بانک ها اعطا شد به این بانک اجازه داد تا حوضه آبریز خود را در خارج از منطقه اصلی خود یعنی اتریش و سالزبورگ گسترش دهد. از سال 1985 اوبربانک شعبه های خود را در اتریش علیا، سالزبورگ، اتریش سفلی، وین، بورگنلند و در سالزکامرگوت استایری داشته است.

این بانک همچنین از سال 1990 در بایرن، از سال 2004 در جمهوری چک و از سال 2007 در مجارستان فعال بوده است و در سال 2009 ورود به بازار در اسلواکی انجام شد.

همچنین در سال 2015 اولین شعبه در دارمشتات و ارفورت در تورینگن افتتاح شد. ضمن اینکه شعبه های بیشتری در زاکسن، زاکسن-آنهالت، براندنبورگ و نوردراین وستفالن تا سال 2022 افتتاح خواهند شد.

اسامی برترین شرکت ها و بانک های اتریش

در جدول زیر اسامی 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد را مشاهده خواهید کرد:

ردیف نام شرکت سال تاسیس حوزه فعالیت
1 گروه بانکداری استه(Erste Group Bank AG) 1819 بانکداری
2 گروه او ام وی ( OMV ) 1954 نفت و گاز
3 بانک بین المللی رایفیسن Raiffeisen Bank International (RBI) 1927 بانکداری
4 وست آلپاین ( Voestalpine ) 1938 فولاد
5 یونی کریدت بانک اتریش ( UniCredit Bank Austria AG ) 1991 بانکداری
6 گروه بیمه وین ( Vienna Insurance Group ) 1824 بیمه
7 گروه بانکداری پی اس کی باواگ ( BAWAG P.S.K ) 1922 بانکداری
8 استراباگ ( STRABAG SE ) 1835 ساختمان و ساخت و ساز
9 اوبربانک ( Oberbank ) 1869 بانکداری
10 ورباند ( Verbund ) 1947 صنایع برق

در این مطلب تیم آی مهاجرتی به طور خلاصه تاریخچه و زمینه فعالیت 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش را به شما عزیزان ارائه کردند؛ برای شناخت سایر شرکت ها و بانک های این کشور با مشاورین ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل فرمایید.

سوالات پر تکرار 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش

می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایین هر مقاله با کارشناسان آی مهاجرتی در تماس باشید و با درج سوال خود در رابطه با 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش به پاسخ صحیح نیز برسید.

طبق 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش ، گروه بانکداری استه، بانک بین المللی رایفیسن، یونی کریدت بانک اتریش و غیره از برترین بانک های فعال در کشور اتریش هستند.

طبق مقاله 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش ، گروه او ام وی، وست آلپاین، گروه بیمه وین، استراباگ و ورباند در حال حاضر بزرگترین کمپانی های فعال در اتریش از لحاظ حجم سرمایه هستند.

گروه او ام وی یک شرکت چند ملیتی اتریشی یکپارچه نفت، گاز و پتروشیمی است.

خیر، این کمپانی ها دارای حوزه های فعالیتی بین المللی هستند و در دیگر کشورهای جهان نیز مشغول به فعالیت هستند.

طبق 10 تا از شرکت ها و بانک های اتریش ، گروه بیمه وین که در وین پایتخت اتریش واقع شده بزرگترین شرکت فعال در حوزه بیمه در اتریش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه