10 شرکت و بانک مهم ایتالیا

10 شرکت و بانک مهم ایتالیا که دارای شهرت بالایی می باشند از مواردی است که اطلاع از آن ها برای شناخت دقیق اقتصاد و بازارکار بسیار مفید می باشد، زیرا این شرکت ها نقشی بسیار بزرگ رادر اقتصاد اروپا و حتی جهان ایفا می کنند. در ادامه با کارشناسان آی مهاجرتی همراه باشید تا با تمامی آن ها به طور دقیق آشنا شوید.

اقتصاد ایتالیا بسیار مختلط بوده و به همین دلیل دارای شرکت های بزرگ بسیار متنوع می باشد که این مورد می تواند برای افرادی که به دنبال کار در زمینه حرفه ای خود هستند ، بسیار مناسب باشد و فرصت های کاری بسیاری برای افراد ایجاد شود . کاهش نرخ بیکاری در طی این سال ها این موضوع را تایید می کند.

10 شرکت و بانک مهم ایتالیا

شرکت ها و بانک های مهم ایتالیا در زمینه های کاری و سرمایه گذاری می توانند مقصدهای مناسبی برای مهاجرین به شمار بروند.

فهرست مطالب

از طرفی دیگر بخش خدمات و بانکداری بزرگ ترین صنعت در اقتصاد این کشور می باشد و به همین دلیل تعدا بانک های بزرگ زیادی در این کشور وجود دارد که بزرگترین بخش بازار کار را نیز تشکیل می دهد .

شناخت 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا برای افرادی بسیار مهم تر است که به دنبال سرمایه گذاری در این کشور هستند، زیرا که باعث می شود زمینه درست را برای خود یافته و از ضررهای احتمالی جلوگیری نمایند.

برای اطلاع دقیق از شرایط و قوانین این مسیر مقاله سرمایه گذاری در ایتالیا را به شما پیشنهاد می کنیم.

نگاهی کلی بر 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا

قبل از این که بخواهیم به بررسی جزئی بپردازیم، بهتر است که نگاهی کلی بر 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا داشته باشیم. هر یک از این بانک و شرکت ها دارای شعبات مختلفی هستند که می توانند شما را به هدفتان اعم از کار و یا سرمایه گذاری به خوبی نزدیک سازند.

همواره به خاطر داشته باشید که ورود به اقتصاد ایتالیا به منزله ورود به اقتصاد اروپا و جهان می باشد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
10 شرکت و بانک مهم ایتالیا

جدول زیر شامل نام 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا و همچنین شرکت ها با یک معرفی کوچک از نوع صنعت آن ها می باشد:

رتبهنامسهام (دلار)صنعت
1Ferrari N.V.56 میلیاردخودروسازی
2Eni S.p.A.49 میلیاردنفت و گاز یکپارچه
3Intesa Sanpaolo S.p.A.48 میلیاردبانک
4UniCredit S.p.A.42 میلیاردبانک
5Assicurazioni Generali30 میلیاردبیمه
6Atlantia SpA19 میلیاردعملیات زیرساخت
7Moncler S.p.A.19 میلیاردتولید پوشاک
8Snam S.p.A.17 میلیاردگاز تنظیم شده
9Davide Campari-Milano N.V.15 میلیاردتولید نوشیدنی
10Cdp S.p.a1 میلیاردبانک

بانک جهانی اینتسا سانپائولو در ایتالیا

بانک جهانی اینتسا سانپائولو در ایتالیا در نتیجه ادغام دو بانک بزرگ دیگر به نام های اینتسا و سانپائولو است که هم اکنون به عنوان یک بانک جهانی نیز فعالیت می کند. دارایی کلی این بانک به 770 میلیارد یورو می رسد و مقدار درآمد سالانه آن 25 میلیارد یورو می باشد که آن را به یکی از بزرگترین و بهترین بانک های ایتالیا و بیست و هفتمین بانک بزرگ در جهان تبدیل می کند.

این بانک در تمامی زمینه های تجارت فعالیت می نماید که شامل خرده فروشی، شرکتی، سرمایه گذاری، مدیریت ثروت و بیمه می شود. همچنین اینتسا سانپائولو به عنوان شریکی برای شرکت ها و موسسات مالی به شمار می رود که می تواند کمک بسیار خوبی برای انجام سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت باشد.

این بانک در سراسر ایتالیا شعبه های فراوان داشته که دسترسی به آن را آسان می کند، البته این شعبه ها فقط به داخل ایتالیا محدود نشده و در کشورهای دیگر نیز می باشد. همچنین با داشتن برنامه آنلاین نیز می توان از سراسر جان کارهای مربوط به حساب خود را از راه دور انجام داد. انواع حساب های تحت پوشش شامل موارد زیر می شود:

 • حساب های جاری
 • حساب های نقدی
 • سپرده های بلند مدت
بانک یونی کردیت دومین بانک شاخص ایتالیا

بانک یونی کردیت دومین بانک شاخص ایتالیا

بانک یونی کردیت ، دومین بانک ایتالیا و سی و چهارمین در جهان از نظر بزرگی دارایی می باشد که فعالیت قوی خود را با حضور در اروپای مرکزی و شرقی ادامه می دهد و در حال حاضر نیز به عنوان یک بانک جهانی خدمات ارائه می دهد و به همین دلیل در لیست بانک های مهم کشور ایتالیا قرار دارد.

دارایی این بانک به حدود 38 میلیارد دلار است و درآمد آن در هر سال به حدود 21 میلیارد دلار میرسد که باعث شده تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر روی اقتصاد کشور داشته باشد. این بانک حاصل ترکیب دو بانک دیگر در سال 1998 می باشد که هویت هر کدام به سال 1870 باز می گردد.

علاوه بر خدمات تجاری و حسابداری مانند اوراق بهادار جهانی و سرمایه گذاری، بانک یونی کردیت از طریق شبکه بانکی خود دسترسی به کالاها و خدمات پیشرو در صنعت را در 13 عدد بازار اصلی در کشورهایی مانند ایتالیا، آلمان، اتریش و یازده کشور در مرکز و شرق اروپا ارائه می دهد.

شعبه مرکزی این بانک در میلان بوده و در سراسر جهان در قاره های امریکا، آسیا، خاورمیانه و آفریقا نیز خدمات خود را ارائه می دهد. بیشتر شعبه های آن در کشورهای اروپایی مانند آلمان و اتریش می باشد. برخی از خدمات ارائه شده شامل موارد زیر می شود:

 • مشاوره
 • فاکتورینگ
 • خریدهای اهرمی
 • ارز خارجی
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شرکت جنرالی ایتالیا یکی از بزرگترین ارائه دهندگان بیمه

شرکت جنرالی ایتالیا یکی از بزرگترین ارائه دهندگان بیمه و مدیریت دارایی در کل جهان می باشد که تاریخ تاسیس آن به سال 1831 باز می گردد و حدود 200 سال است که در اروپای شرقی فعالیت دارد. در حال حاضر این شرکت در 50 کشور جهان فعالیت داشته و حدود 82 هزار کارمند و فرصت شغلی ایجاد نموده و به هین دلیل به عنوان سومین مورد از 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا شناخته می شود.

تنوع جغرافیایی این کشور بسیار چشمگیر است به طوری که در کشورهای ایتالیا، آلمان و فرانسه و قاره هایی مانند آسیا و آمریکا حضور دارد و به حدود 68 میلیون نفر خدمات خود را ارائه می دهد.

خدمات این شرکت طیف وسیعی از محصولات بیمه عمر و غیر زندگی را به افراد، شرکت های کوچک و متوسط و مشتریان شرکتی اعطا می کند.

پیشنهادات دیگر جنرالی شامل طرح حای حفاظتی، پس انداز، بیمه گروهی، طرح های بازنشستگی می باشد . از دلایلی که این شرکت تعداد زیادی مشتری دارد این است که بیمه های بسیار متنوع و کاربردی زیادی را برای ارائه دارد، مانند بیمه آتش سوزی ، حوادث شخصی ، سرقت ، هوانوردی مهندسی، سلامت، املاک و غیره برای همه افراد.

از نکات جالب این شرکت این است که صندوق های بانکی مخصوص خود را نیز ارائه می دهد.

Italian company Generali

بانک Cdp ایتالیایی بانکی توسعه ای

بانک Cdp ایتالیایی ، بانکی توسعه ای برجسته است که در سال 1850 در شهر تورین تاسیس شد و وظیفه آن در زمانه خود تامین بودجه خدمات عمومی مانند جاده و آبرسانی ها بود.

اکنون نیز بر روی توسعه اقتصادی، اجتماعی و پایداری زیست محیطی تمرکز دارد و خود را به سومین بانک بزرگ ایتالیا تبدیل کرده است و در سطح بین المللی فعالیت می کند. کل دارایی های این بانک در سال گذشته 412 میلیارد یورو بود که همچنان در حال افزایش می باشد.

علت محبوبیت این بانک این است که از سیاست های و برنامه هایی برای توسعه پایدار حقوق بشر و صلح و همچنین ریشه کنی فقر تلاش کرده و از تمامی نهادهای محلی و عمومی فعال در این زمینه ها حمایت می کند .این بانک همچنین سه شرکت مدیریت دارایی نیز دارد که اسامی آن ها در لیست زیر آمده است:

بانک Cdp ایتالیایی بانکی توسعه ای
 • CDP Venture Capital SGR
 • F2i SGR
 • Fondo Italiano di Investimento SGR

علاوه بر ارائه خدمات های عمومی به مردم، بانک Cdp S.p.a در زمینه همکاری های توسعه ای از طریق تامین مالی به دولت و مقامات محلی سرمایه گذاری انجام می دهد و از سال 2019 نیز این سرمایه گذاری را در صندوق های مالی نیز آغاز کرده است که به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین بانک های ایتالیا شناخته می شود.

شرکت فراری ایتالیایی یکی از قوی ترین های جهان

شرکت فراری ایتالیایی یکی از قوی ترین های جهان در زمینه خودروسازی است که قطعا همه ما آن را به عنوان یکی از نمادین ترین برندهای خودرو می شناسیم و به همین علت در فهرست یکی از گزینه های 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا جای می گیرد.

شرکت فراری خودروهای اسپرت لوکس تولید می کند که هر کدام از آن ها به عنوان نمادی از سرعت، زیبایی و تحمل و ثروت شناخته می شوند و حتی برای از آن ها به عنوان بهترین خودروهای جهان نیز معرفی می شوند. این برند توانسته است که نام قوی و قدرتمندترین برند جهان را نیز برای خود تصاحب کند.

شهرت این برند با شرکت مداوم خود در مسابقات فرمول یک و داشتن بیش از 5000 جایزه به عنوان یکی از موفق ترین تیم ها شناخته می شود که بر شهرت برند خود می افزاید. کارخانه اصلی و مرکزی این برند که در آن خودروهای مسابقاتی نیز تولید می شوند در مارانلو ایتالیا قرار دارد. فروش بسیار این ماشین ها در سراسر جهان و همچنین برد زیاد در مسابقات باعث شده که تاثیرات بسیار مثبتی را بر روی اقتصاد کشور داشته باشد و همچنین آینده بسیار درخشانی را برای خود رقم بزند.

با مطالعه عناوین زیر می توانید از شرکت ها و بانک های مهم در برخی از کشورهای مناسب مهاجرت نیز مطلع شوید:

شرکت انی ایتالیا منبع تولید انرژی

شرکت انی در ایتالیا یکی از بزرگترین شرکت های تولید انرژی در جهان است که بیش از 31 هزار نفر را در 69 کشور مختلفی که فعالیت داردT استخدام نموده و نقش به سزایی در بازار کار این مناطق داشته است. این شرکت در اکتشاف نفت و گاز طبیعی؛ توسعه و تولید میدان و حمل و نقل گاز طبیعی فعالیت دارد.

شرکت انی ایتالیا منبع تولید انرژی از طریق پالایشگاه های خود نفت خام و سایر مواد الیه لازم برای نفت را تولید کرده و سپس به شبکه های خرده فروشی عرضه می کند. استراتژی این شرکت بر روی پیشرفت زیربنای خود در تمامی کشورها است که می توان به داشتن صداقت در مدیریت، حمایت از توسعه سایر کشورها، نوآوری و استفاده از منابع تجدید پذیر اشاره کرد، این شرکت به دنبال ساخت آینده ای است که همه در آن بتوانند به صورت پایدار به منابع انرژی دسترسی داشته باشند و به همین دلیل از 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا می باشد.

این شرکت بر داشتن اشتیاق و نوآوری در قدرت ها و کیفیت بالای خود در تمامی کشورهایی که در آن قعالیت دارد مشهور می باشد. این بر ارزش مشارکت با سایر کشورها اعتقاد دارد و به دنبال دستیابی به اهداف توسعه پایدار مانند حمایت از انتقال انرژی ای که باعث تغییرات و ایجاد مشکلات آی و هوایی نشود در کنار اقتصادی پایدار است.

هلدینگ Atlantia در ایتالیا

شرکت هلدینگ Atlantia در ایتالیا ارائه دهنده خدمات زیرساختی و ساخت و ساز بزرگراه و فرودگاه ها است و به همراه شرکت های تابعه خود را حل های یکپارچه از تمامی خدمات مهندسی را ارائه می دهد. 

این هلدینگ در سطح جهانی فعالیت کرده و در کشورهایی مانند فرانسه، برزیل، لهستان، ایالات متحده امریکا و غیره خدمات خود را ارائه می دهد.

به عنوان مثال این شرکت پنج فرودگاه را در فرانسه با بیش از 60 مسافر مدیریت می کند و برای حدود 10 هزار کیلومتر بزرگراه ارزش پرداخت می کند. 

برخی از دیگر خدمات آتلانیا اجرای سیستم های ایمنی و کنترل ترافیک، سیستم های عوارض جریان آزاد و و زیرساخت های حمل و نقل می باشد که همچنان در حال پیشروی خود می باشد.

هلدینگ Atlantia در ایتالیا

اولویت اصلی این هلدینگ در حال حاضر ایجاد یک پایه فناوری مدرن برای آینده در کنار نگهداری از زیرساخت فناوری اطلاعات می باشد. علت این که آتلانیا در لیست 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا قرار دارد کیفیت خدمات آن است که در سطح جهانی به سادگی و مدیریت و نگهداری بالا معروف است. پیشنهاد می کنیم که مقاله راحت ترین راه های مهاجرت به ایتالیا را نیز مطالعه کرده تا با شرایط ورود به این کشور دقیق تر آشنا شوید.

برند مونکلر نماد مد ایتالیایی

همان طور که می دانید ایتالیا به تاثیرات خود در مد و لباس بسیار مشهور می باشد و تمامی جشنواره های آن در این کشور برگزار می شود. برند مونکلر نماد مد ایتالیایی نیز یکی از بزرگترین برندهای پوشاک و لباس می باشد که خود را در 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا قرار داده است.

این برند به طور تخصصی در زمینه طراحی و تولید لباس های بسیار لوکس چرمی و بافتنی از جمله کلاه، کیف، عینک آفتابی و غیره را برای زنان، مردان و کودکان ارائه می دهد که معمولا به لباس های اسکی و زمستانی با کفیفیت خود که در جهان به زیبایی و نماد ثروت هستند مشهور می باشد و طرفداران زیادی را در کشورهای مختلف برای خود ایجاد کرده است.

دفتر مرکزی این برند که از سال 1952تاسیس شد در میلان ایتالیا قرار دارد . این شرکت محصولات خود را از طریق کانال های خرده فروشی، فروشگاه های مستقیم و آنلاین و کانال های خرده فروشی به بازار عرضه می کند و در سایر کشورهای اروپایی، ژاپن و بقیه آسیا و آمریکا فروش دارد. 

مقاله ثبت شرکت در ایتالیا می تواند راهنمایی برای شما در این راه باشد تا بتوانید از این راه مهاجرت کرده و همچنین به سود و درآمدزایی برسید.

 

Moncler is an Italian fashion symbol

شرکت Davide Campari-Milano N.V در ایتالیا

شرکت Davide Campari-Milano N.V در ایتالیا تولید و توزیع کننده نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی است که حدود 22 کارخانه در کشورهای مختلف دارد و محصولات خود را به 190 کشور نیز عرضه می کند، این برند رکورد فروش 1 میلیون یورو در سال را دارد و به همین دلیل از 10 شرکت و بانک های مهم ایتالیا به شمار می رود.

این شرکت که از سال 1860 اکنون در حال فعالیت است دفتر مرکزی خود را در میلان قرار داده و در سراسر آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا حضور تجاری دارد. کارخانه های Campariدر کشورهای ایتالیا، یونان، آرژانتین و برزیل قرار دارد و برخی از محصولات آن شامل نوشابه، شراب و آبغوره می شوند و حدود 50 عدد برند به عنوان زیر مجموعه خود ایجاد کرده است.

از دلایل اهمیت این برند استخدام و فرصت شغلی حدود 4 هزار نفر است که باعث رونق بازار کار در هه کشورهایی که کارخانه آن در آن جا حضور دارد شده است و همچنان در حال توسعه بیشتر خود می باشد. برای اطلاع از شرایط کار و امکان مهاجرت از این روش مقاله روش های مهاجرت کاری و کار در ایتالیا را مطالعه کرده و به کمک کارشناسان آی مهاجرتی که در این زمینه دارای موفقیت های زیادی هستند اقدام کنید.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

کارشناس ارشد مهاجرتی ما کوشیده است تا با نگاهی بر مهاجرت و چالش های پیش رو تمامی انچه را که شما علاقه مندان به مهاجرت با آن رو به رو خواهید شد را برایتان بازگو نماید.

پس از تماشای این وبینار در صورتی که علاقه مند به دریافت جزئیات بیشتر در این رابطه هستید ، با مشاورین ما در آی مهاجرتی تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره کاور وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو
شرکت اسنام زیر ساخت انرژی ایتالیا

شرکت اسنام زیر ساخت انرژی ایتالیا

شرکت اسنام زیر ساخت انرژی ایتالیا یک شرکت تولیدکننده انرژی است که به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت انی که در قبل به معرفی آن پرداختیم بود ، در ابتدا آغاز به کار نمود و اکنون تبدیل به یک شرکت مستقل و بسیار قدرتمند تبدیل شده که ارزش بازار آن به 15.2 میلیارد یورو می رسد. 

این شرکت یکی از سهامداران TAP است که اپراتور اصلی حمل و نقل و ارسال گاز طبیعی در ایتالیا می باشد.

دفتر اصلی این شرکت در میلان قرار داشته اما این شرکت نه تنها در ایتالیا بلکه در آلبانی، اتریش، چین، فرانسه و کشورهای بسیار دیگری نیز خدمات خود را ارائه می دهد که باعث ایجاد نقشی بسیار برای مهم برای ایتالیا در اروپا شده و اقتصاد آن را بسیار بهبود بخشیده است.

خدمات شرکت اسنام شامل موارد زیر می شود:

 • حمل و نقل گاز طبیعی
 • ذخیره سازی گاز
 • توزیع کننده گار طبیعی
 • مدیریت ضایعات صنعتی

در این مقاله کارشناسان با تجربه آی مهاجرتی به معرفی و بررسی 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا پرداخته و آن را در دسترس شما قرار داده اند. در صورت نیاز به راهنمایی و یا ایجاد ابهام با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس بگیرید و یا در بخش دیدگاه این صفحه با در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا

در پایان نیز می توانید اطلاعات مهم در رابطه با 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا را در قالب سوالات متدوال مطالعه نموده و در صورتی که نیازمند دریافت اطلاعات تخصصی هستید ، با مشاورین آی مهاجرتی از طریق بخش دیدگاه و یا شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

بانک اینتسا سانپائولو با داشتن بیشترین دارایی به عنوان یکی از مهم ترین 10 شرکت و بانک مهم ایتالیا شناخته می شود.

برند فراری که در سال های مختلف به عنوان قوی ترین برند نه تنها در ایتالیا بلکه در تمام جهان شناخته شد و حوزه فعالیت آن در تولید ماشین های اسپرت و مسابقه ای لوکس می باشد.

بانک های اینتسا سانپائولو، یونی کردیت و Cdp از 10 شرکت و بانک های مهم ایتالیا می باشند.

شرکت جنرالی، Campari و انی تعداد زیادی فرصت شغلی ایجاد کرده و نقش مهمی در بازار کار کشور داشته اند.

فراری، مونکلر و Campari بزرگترین و معروف ترین برندهای ایتالیایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه