تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان خارجی است که به آینده کاری و شغلی بسیار اهمیت می دهند و هدفشان از تحصیل؛ اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر و با کیفیت جهان بوده و در تلاش هستند تا یک زندگی ایده آل و پر رفاه را برای خود و خانواده شان فراهم آورند.

اگر شما هم از علاقمندان به تحصیل دندانپزشکی در آلمان هستید؛ حتما تا انتهای این مطلب با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا این مطلب را بهتر و کامل تر بشناسید.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان نیازمند گذراندن دوره های پیش پزشکی  و قبولی در آزمون ورودی این رشته است .

فهرست مطالب

با تحصیل دندانپزشکی در آلمان و اخذ مدرک از دانشگاه های این کشور؛ شما علاوه بر آلمان در تمام اروپا و کشورهای جهان می توانید به کار مشغول شده و بهترین درآمدهای ممکن را داشته باشید . ضمن اینکه رشته دندانپزشکی یکی از حرفه های بسیار پر درآمد نه تنها در آلمان بلکه در اکثر نقاط جهان است و دستیابی به مدرک تحصیلی از دانشگاه های این کشور میتواند سطح رفاه بی نظیری را برای شما فراهم سازد.

همچنین  می توانید پس از تحصیل دندانپزشکی در آلمان و دریافت مدرک از دانشگاه های این کشور، به کار مشغول شده و پس از مدت زمانی خاص و با داشتن شرایط لازم به اقامت دائم آلمان برسید و در نهایت حتی تابعیت این کشور را به دست آورید . ضمنا برای کسب اطلاعات کامل تر و با جزئیات بیش تر حتما مقاله تحصیل درآلمان و بررسی شرایط  را در سایت آی مهاجرتی مطالعه کنید.

آزمون ورودی دندانپزشکی آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان در اکثر دانشگاه های آن نیاز به شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی آلمان دارد و قبولی در آن به نشانه پذیرش در دانشگاه می باشد. به نوعی شرکت در دوره های پیش پزشکی آلمان باعث کسب آمادگی بیش تر متقاضیان جهت شرکت در آزمون های ورودی می شود و دروس اصلی و مهمی که در این رشته لازم بوده را به زبان آلمانی به دانشجویان آموزش می دهد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو تحصیل دندانپزشکی در آلمان+ پادکست

با مشاهده این ویدیو می توانید به اطلاعات مهم در رابطه با تحصیل دندانپزشکی در آلمان دست یابید و فایل صوتی نیز می تواند کمک خوبی به شما عزیزان برای دریافت جزئیات لازم باشد .

جهت هرگونه اقدام با ما در تماس باشید تا به آسان ترین شکل ممکن به ویزای دانشجویی کشور آلمان دست یابید!

نمایش ویدیو درباره کاور تحصیل-رشته-دندانپزشکی-در-المان-سایت-ای-مهاجرتی
تحصیل دندانپزشکی در آلمان

آزمون ورودی رشته های دندانپزشکی آلمان تحت عنوان (TMS) و (FSP)برگزار می شود و در سال دوبار توسط کالج های مورد تایید هر دانشگاه که دوره های پریمدیکال را برگزار می کند، از دانشجویان اخذ می شود. دروس اصلی و مهم این رشته نظیر زیست شناسی، شیمی، ریاضی و زبان آلمانی از دروس تشکیل دهنده امتحان ورودی دندانپزشکی آلمان می باشد که به دو صورت عملی و شفاهی از متقاضیان اخذ می شود.

خوشبختانه در صورتی که در آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های دندانپزشکی آلمان مردود شوید بارهم می توانید در آن شرکت نمایید و جالب است بدانید که اکثریت دانشجویان پذیرفته شده در امتحان ورودی دندانپزشکی آلمان معمولا در تلاش های ثانوی خود پذیرفته می شوند و به دانشگاه راه پیدا می کنند. البته لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها که معمولا شامل مراکز خصوصی می شوند؛ فقط شرط معدل را ملاک پذیرش خود قرار می دهند و آزمون ورودی برگزار نمی کنند.

ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

ادامه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان بدین گونه است که شما با قبولی در آزمون ورودی دانشگاه به مدت پنج سال و شش ماه به تحصیل مشغول خواهید بود. این دوره شامل دو بخش پیش بالینی و بالینی است که در بخش پیش بالینی 4 تا 5 ترم دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و جانورشناسی را به همراه مبانی دندانپزشکی را خواهید آموخت. پس از سپری کردن این دروس باید یک آزمون دولتی را پشت سر بگذارید تا موفق به ورود به دوره دوم و عملی شوید. این دوره دروس آزمایشگاهی و آموزش های عملی در کلینیک ها را در بر می گیرد و مجوز شما برای انتخاب تخصص خواهد بود. دوره تخصص نیز با توجه به انتخاب شما ( مانند اندودنتیست، پریودنتیست، ارتودنسی، پروتزهای دندانی و غیره ) می تواند سه تا شش سال زمان ببرد.

دقت داشته باشید که تحصیل دندانپزشکی در آلمان دو بحث جداگانه بوده و رشته پزشکی با دندانپزشکی کاملا متفاوت بوده و هر یک شرایط خاص خود را برای پذیرش و تحصیل دارند. به عنوان مثال رشته پزشکی از دندانپزشکی گرانتر است و دانشجویان باید شهریه بالاتری را پرداخت کنند.

علاوه بر این رشته دندانپزشکی نیاز به فراهم نمودن مواد پزشکی مختلف در طول دوره های عملی است که توسط دانشگاه تامین شده که هزینه آن در شهریه دانشگاه درنظر گرفته شده است.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان

باید دقت داشته باشید برای ورود و تحصیل دندانپزشکی در آلمان معمولا شرط معدل لازم از سوی هر مرکز دانشگاهی اعلام می شود، البته برخی از دانشگاه ها به طور کلی این مورد را در شرایط پذیرش خود قرار نمی دهند؛ اما در صورت لزوم حتما توسط مرکز دانشگاهی اعلام می شود. دقت داشته باشید که شرط معدل به طور کلی برای پذیرش در دانشگاه های آلمان معدل بالای 15 می باشد که البته این میزان برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی متفاوت است.

شرط معدل برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان در دانشگاه های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد، معمولا معدلی که برای تحصیل دندانپزشکی در المان درخواست می شود؛ معدل دیپلم 17 و در برخی از دانشگاه ها 18 می باشد. البته لازم به ذکر است که حتی اگر دانشگاه مدنظرتان شرط معدل را هم جز شرایط پذیرش قرار نداده باشد؛ بازهم این مورد تاثیر بالایی در پذیرش دانشجویان دارد و افراد دارای معدل بالاتر یقینا شانس بالاتری خواهند داشت.

تحصیل دندانپزشکی آلمان در صورتی که دانشجو واحدهای درسی یا ترم تحصیلی را در این رشته در دانشگاه هایی دیگر سپری کرده باشد، احتمال اینکه از شرط معدل برای پذیرش و شرکت در دوره پیش پزشکی معاف شود بسیار زیاد است.

 البته اگر معدلتان بالا نباشد با ارائه یک رزومه بسیار قوی احتمال اینکه از شرط معدل تان چشم پوشی شود بسیار است.

GPA Requirement For Admission To Study Dentistry In Germany

تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

رشته دندانپزشکی در آلمان غالبا به زبان رسمی یعنی آلمانی به دانشجویان ارائه و آموزش داده می شود؛ اما برخی از مراکز که عمدتا شامل دانشگاهی خصوصی می شوند نیز این رشته را به زبان انگلیسی برای علاقمندان ارائه می دهند. اما لازم است دقت داشته باشید که هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی معمولا گران است و به صورت رایگان نیز ارائه نمی گردد و فقط تحصیل به زبان آلمانی رایگان می باشد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان به صورت انگلیسی تفاوت چندانی با زبان آلمانی این رشته ندارد، فقط اینکه شما باید حتما مدرکی معتبر را در جهت اثبات تسلط خود به این زبان به دانشگاه ارائه کنید که معمولا مدارک آیلتس و تافل مورد قبول اکثر دانشگاه های می باشد، اما بازهم پیش از اقدام حتما از طریق ارتباط با دانشگاه از این موضوع اطلاع کاملی به دست آورید.

برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان به جز نوع مدرک معمولا هر دانشگاه یک سطح یا نمره را نیز در مدارک زبان انگلیسی مورد تایید خود نیز در نظر می گیرد؛ این سطح معمولا برای مدرک آیلتس 6.5 و برای مدرک تافل 90 می باشد. ضمنا اگر از سطح زبان بالایی برخوردار نیستید و کیفیت و تسلط شما به زبان انگلیسی یا آلمانی کمی پایین است؛ جای نگرانی نیست؛ شما می توانید در دوره های آموزش زبان در کالج ها و یا موسسات آموزش زبان در آلمان شرکت کرده و علاوه بر بالا بردن سطح زبان خود مدارک معتبری جهت ارائه به دانشگاه نیز دریافت نمایید.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آلمان فقط در صورت تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر است، یعنی شما برای تحصیل دندانپزشکی آلمان و در دانشگاه های دولتی نیاز به پرداخت شهریه ندارید؛ البته باید بگوییم که با توجه به دانشگاه های مختلف سالانه مبلغی در حدود 400 تا 600 یورو بابت هزینه های ثبت نام و انجام امور اداری از دانشجویان دریافت می شود.

حال اگر شما قصد داشته باشید که در دانشگاه های خصوصی به تحصیل بپردازید باید، شهریه دانشگاهی را به طور کامل پرداخت نمایید؛ مگر اینکه موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه مد نظرتان شوید. البته باید توجه داشته باشید که بورسیه های تحصیلی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان معمولا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می شود و دوره عمومی چندان بورسیه زیادی ندارد و دانشجویان نیز برای این مقطع به دنبال اخذ بورسیه نیستند.

تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان

تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان یکی از امتیازات بزرگی است که به تنهایی باعث جذب دانشجویان و دانش آموزان با استعداد و علاقمند به این کشور شده است و بسیاری از دانشجویان که موضوع هزینه برای آنان اهمیت بسیاری دارد به تحصیل در این کشور علاقمند هستند. توجه داشته باشید که شرایط تحصیل پزشکی در آلمان را نیز به طور کلی تر و با جزئیات بیش تر در مقاله تحصیل پزشکی در آلمان برای شما عزیزان تهیه کرده و به صورت رایگان در سایت آی مهاجرتی قرار داده ایم.

مطالب تهیه شده در مقالات زیر می توانند راهنمای خوبی در رابطه با تحصیل دندانپزشکی در آلمان باشند:

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

بسیاری از علاقمندان تحصیل دندانپزشکی در آلمان همواره در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور دچار تردید و یا سردرگمی هایی هستند. همانطور که گفتیم تحصیل در دانشگاه های دولتی کاملا رایگان بوده و فقط مبلغی اندک بابت هزینه های دفتری و ثبت نام از دانشجویان دریافت می شود که مبلغ آن کمتر از هزار یورو و حتی غالبا کمتر از 500 یورو به صورت سالانه است.

البته در دانشگاه های دولتی آلمان این استثنا وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا که می‌خواهند در دانشگاه ایالت فدرال بادن – وورتمبرگ در این رشته تحصیل کنند، باید برای هر ترم شهریه ۱۵۰۰ یورویی را پرداخت کنند. اما موضوع درباره دانشگاه های دولتی کاملا متفاوت است؛ به طوری که این مراکز کاملا شهریه تحصیلی را از دانشجویان اخذ می کنند که با توجه به دانشگاه و مقطع می تواند سالانه از 6000 تا 20 هزار یورو متغیر باشد.

البته علاوه بر شهریه دانشگاه دانشجویان نیازمند فراهم نمودن برخی وسایل موردنیاز خود در طول تحصیل مانند کتاب ، روپوش ، مواد آزمایشگاهی و غیره دارند که باید ماهیانه تا 150 یورو را بابت آنها اختصاص دهند. البته کتاب و جزوه ها اصلی ترین هزینه هر ترم هستند و سایر موارد معمولا یک بار برای برخی دروس خاص تهیه می شوند.

شهریه دانشگاه های دولتی

جدول زیر میزان هزینه ای را که بابت هزینه های ثبت نام هر ترم تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان باید بپردازید ، به شما نشان خواهد داد:

همچنین اگر شما از علاقمندان به کار و اشتغال در آلمان هستید و یا پس از اتمام تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان قصد یافتن شغل و اشتغال در این کشور را دارید؛ حتما مطلب شرایط کار در آلمان را که توسط نمایندگان آی مهاجرتی در این کشور تهیه و جمع آوری شده است را مطالعه کرده و با شرایط و نحوه یافتن کار در این کشور بیش تر آشنا شوید.

دانشگاه هزینه هر ترم
دانشگاه بن 315 یورو
دانشگاه وورتسبورگ 142.7 یورو
دانشگاه هایدلبرگ 171.8 یورو
دانشگاه گوته فرانکفورت آم ماین 369.89 یورو
دانشگاه لایپزیگ 500 یورو

دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

باید بگوییم که دانشگاه های دندانپزشکی آلمان همگی جز دانشگاه های مطرح، معتبر و شناخته شده جهان هستند و دریافت مدرک از آنان به تنهایی یک موفقیت بزرگ برای ادامه زندگی هر دانشجویی می باشد. دندانپزشکی آلمان در حال حاضر اتکای بسیاری به این دانشگاه ها دارد و امیدوار به اینکه دانشجویان فارغ التحصیل از این مراکز به کار و درمان در سطح کشور مشغول شوند.

اما دقت کنید که دریافت مدرک دندانپزشکی در آلمان باز هرچه از دانشگاه معتبرتری اخذ شود ، از ارزش و جایگاه بالاتری برخوردار خواهد بود؛ پس شناخت مراکز معتبر و آشنایی با دانشگاه های دندانپزشکی این کشور بسیار مهم می باشد؛ که در مقاله بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان به طور کامل و دقیق برای شما عزیزان اطلاعات لازمه قرار داده شده است. جدول دانشگاه های برتر این رشته را نشان می دهد:

نام دانشگاهرتبه QS
دانشگاه هایدلبرگ35
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ38
دانشگاه صنعتی مونیخ62
دانشگاه توبینگن114
دانشگاه گوتینگن115
دانشگاه فرایبورگ125
دانشگاه هامبورگ148

این مطلب جهت معرفی شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان توسط کارشناسان آی مهاجرتی تهیه شده است، برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه و سایر موضوعات مهاجرتی با مشاورین ما در دفاتر شیراز و تهران هر دو دفتر مرکزی و غرب در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح نمایید. همچنین مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت نیز در سایت موسسه قرار داده شده است که حاوی اطلاعات بسیار کارآمدی برای مهاجرت و نقل مکان به آلمان و همچنین اخذ اقامت آن می باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل دندانپزشکی در آلمان

در ادامه برخی از سوالات پر تکرار و مهمی که معمولا برای اکثر متقاضیان پیش خواهد آمد را مشاهده می کنید، همچنین شما عزیزان می توانید در باکس پایین سوالات خود را از مشاورین آی مهاجرتی پرسیده و جواب مناسب را دریافت نمایید. همچنین با تکمیل فرم مشاوره می توانید در انتظار تماس کارشناسان ما بوده و طور رایگان از راهنمایی های آنان بهره مند گردید.

تحصیل در این رشته نیازمند 5 سال و نیم زمان می باشد.

  • بله متقاضیان برای تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی این رشته باید مدرکی معتبر که مورد تایید دانشگاه مدنظررشان باشد را به آنان ارائه کنند.
  • با توجه به دانشگاه این موضوع متفاوت است؛ اما به طور کل دانشگاه های دولتی این رشته را به رایگان ارائه می نمایند و مراکز خصوصی نیز مابین 6 هزار تا 20 هزار یورو سالانه شهریه اخذ می نمایند.
  • معمولا دانشگاه ها این کشور معدل 17 و در اکثر مواقع معدل بالای 18 را از دانش آموزان می پذیرند.
  • از آنجایی که مدرک دیپلم از کشورمان مورد تایید سیستم آموزشی آلمان نمی باشد؛ دانشجویان باید در یک دوره 1 ساله پیش از دانشگاه دندانپزشکی در المان شرکت نمایند و برای تحصیل در دانشگاه آماده شوند.

از طریق مشاهده ویدیو کلاینت های ما درخواهید یافت که دریافت ویزای کشور دلخواهتان به آسانی امکان پذیر است:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه