تحصیل

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان ، این روزها موضوع داغ مورد بحث و بررسی بسیاری از دانشجویان ایرانی است که می خواهند رشته های مورد علاقه خود را در یک کشور اروپایی مقرون به صرفه با شرایط پذیرش راحت تر بخوانند ، در این مقاله از آی مهاجرتی شرایط و ضوابط تحصیل در مجارستان را بررسی می کنیم ، برای شناخت راه های دیگر مهاجرت به مجارستان ، مقاله لینک شده را در کنار این نوشتار ، مرور کنید.

دانشگاه های مجارستان در سال های اخیر بستر مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی فراهم کرده است که باعث جذب و تحسین علاقه مندان علم و تحصیل در خارج از کشور شده است ، این کشور از روند آموزشی اروپایی الگو برداری می کند و از این طریق باعث شده تا بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مختلف از اخذ مدرک خود در این کشور احساس خرسندی و رضایتمندی داشته باشند.

همچنین در صورت تصمیم به تحصیل در خارج از کشور با شرایط مشابه مجارستان ، می توانید تحصیل در لهستان را نیز مطالعه کنید ، این کشورها دارای شرایط تحصیل در طیف وسیعی از رشته ها با کیفیت آموزشی بالا هستند که قطعا هر دانشجویی از انتخاب آنها خوشحال خواهد شد.

سیستم آموزشی مجارستان

از دلایل اصلی استقبال متقاضیان بین المللی از مهاجرت به کشور مجارستان ، سیستم آموزشی کارآمد آن است که با مدیریت صحیح و به جا ، توانسته است آموزش و پرورش ایده آل و پیشرفته ای را در این کشور نهادینه کند.

در حال حاضر ، وزارت منابع ملی (Nemzeti Erőforrás Minisztérium) مسئولیت سیاسی کل سیستم آموزشی مجارستان را بر عهده دارد.

آموزش اجباری در مجارستان در مدارس دولتی و خصوصی مجارستان در سن 5 سالگی آغاز می شود و تا پایان سالی که دانش آموزان 18 ساله می شوند ، ادامه دارد و سال تحصیلی از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد.

آموزش ابتدایی و متوسطه در مجارستان

تحصیلات آموزش ابتدایی و متوسطه در مجارستان ، هر کدام 4 سال به طول می انجامد ، مرحله اول برای کودکان 6-10 ساله و دومی برای کودکان 10-14 ساله است.

آموزش ابتدایی و متوسطه در مجارستان

آموزش متوسطه خود به آموزش عمومی و حرفه ای تقسیم می شود ، مدارس زیادی وجود دارند که هم آموزش حرفه ای و هم عمومی را ارائه می دهند.

پذیرش تحصیلات متوسطه در مجارستان (اعم از آکادمیک و حرفه ای) گاهی اوقات نیاز به امتحان ورودی دارد.

آموزش متوسطه عمومی در مجارستان

آموزش متوسطه عمومی در مجارستان دانش آموزان در یک سالن ورزشی را برای مسابقات ملی آماده می کند و پس از آزمون دولتی ، دانش آموزان می توانند وارد بازار کار شوند.

دوره های Gimnázium می تواند از 4 تا 8 سال متغیر باشد ، برنامه درسی شامل موضوعات زیر است: زبان مجارستانی و ادبیات ، تاریخ ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و حداکثر دو زبان خارجی ، دانش آموزان همچنین می توانند دروس انتخابی عملی مانند مهارت های تایپ و برنامه نویسی کامپیوتری را بگذرانند.

آموزش متوسطه حرفه ای در مجارستان

آموزش متوسطه حرفه ای در مجارستان در szakközépiskola و szakiskola ارائه می شود؛ szakközépiskola هر دو آموزش آکادمیک و حرفه ای را ارائه می دهد اما szakiskola فقط آموزش حرفه ای ارائه می دهد؛ آموزش حرفه ای به بخش های مختلفی تقسیم می شود: آموزش فنی ، علوم کشاورزی و صنعت خدمات.

szakközépiskola دانش آموزان را برای هر دو آزمون دولتی érettségi vizsga و آزمون تخصصی szakmai vizsga آماده می کند.

2 سال متوسطه (کلاس 11 و 12) نیز شامل تمرکز بر موضوعات حرفه ای مقدماتی است و بعد از این برنامه ، دانش آموزان در امتحان دولتی (érettségi vizsga) شرکت می کنند و می توانند انتخاب کنند یا به تحصیلات عالی ادامه دهند و یا در آزمون تخصصی (szakmai vizsga) شرکت کنند.

آموزش عالی در مجارستان

آموزش عالی در مجارستان بر اساس یک سیستم باینری Binary ، یعنی با تحقیق و از طریق دو نوع موسسه اجرا می شود: دانشگاه ها (egytem) و دانشگاه های علمی کاربردی یا کالج ها (föiskola).

در مجارستان ، امروزه هم کالج ها (föiskola) و هم دانشگاه ها (egytem) برنامه های لیسانس ، کارشناسی ارشد و برنامه های دکترا را ارائه می دهند.

مدرک لیسانس مدرکی است که پس از حداقل 3 سال (180 (ECTS و حداکثر 4 سال (240 ECTS) تحصیل اعطا می شود.

مدرک کارشناسی ارشد گواهینامه ای است که پس از حداقل 1 سال )60 (ECTS و حداکثر 2 سال 120) (ECTS اعطا می شود.

هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس با امتحان نهایی خاتمه می یابند که ممکن است شامل یک مقاله نهایی شفاهی یا کتبی باشد.

در برنامه دکترا ، شما باید 240 واحد را در طی 4 سال تحصیل تکمیل کنید ، در پایان ترم چهارم باید امتحان نهایی داده شود و پس از امتحان موفقیت آمیز ، 2 سال آخر دوره دکتری مربوط به انجام تحقیق و نگارش پایان نامه شماست که تا یک سال دیگر قابل تمدید است.

زبان تحصیل در مجارستان

به طور کلی دستورالعمل سیستم آموزشی مجارستان برای زبان تحصیل در مجارستان ، زبان مجارستانی است ، دانش آموزان در مدارس دولتی ابتدایی به زبان مجارستانی تحصیل می کنند اما در بخش خصوصی مدارس دو زبانه به زبان های انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی هم وجود دارد.

زبان تحصیل در مجارستان

زبان انگلیسی در مجارستان تقریبا 20 درصد و زبان آلمانی 11 درصد صحبت می شود ، برنامه های زبان خارجی در دانشگاه های مجارستان حداقل نیاز به سطح زبان B2 دارد و همچنین باید در رشته تحصیلی انتخابی خود برای پذیرش آگاه باشید.

در عین حال که تعداد زیادی از دانشگاه های مجارستان توانسته اند برنامه های متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه دهند ، اما هنوز تحصیل در مقطع لیسانس بیشتر به زبان مجارستانی است و برای تحصیل آن ملزم به یادگیری زبان مجارستانی هستید.

شما برای تحصیل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا شانس بیشتری دارید که بتوانید به زبان های انگلیسی یا آلمانی تحصیل کنید.

دانشگاه پچ مجارستان می گوید که اگر سطح زبان انگلیسی شما زیر B1 است ، می توانید به برنامه آموزش زبان این دانشگاه بپیوندید و در پایان دوره شما باید در یک امتحان شرکت کنید و یک امتحان موفق شما را به مرحله بالاتر ارتقا می دهد.

دانشگاه های مجارستان همچنین دوره زبان آلمانی هم دارند و این دوره ها برای افردی که قصد ادامه تحصل در کشور آلمان را دارند ، بسیار موثر و کارآمد می باشد.

تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم

شرایط ورود و پذیرش در مجارستان از استانداردهای فرآیند بولونیا پیروی می کند؛ یعنی برای تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم ، باید گواهینامه مهارت زبان ، دیپلم خود و سایر مدارک مورد نیاز برنامه را داشته باشید و برای دسترسی به دوره های کارشناسی ارشد و دکتری هم باید مدرک مقطع قبل را آماده کرده باشید.

برای درخواست مدرک لیسانس متقاضیان آینده نگر باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان ترجمه شده به مجارستانی یا انگلیسی با رونوشت دوره ها و نمرات مربوطه باشند ، برخی از دوره ها ممکن است علاوه بر ارائه این مدارک نیاز به آزمون ورودی نیز داشته باشند.

آزمون ورودی کشور مجارستان در برخی دانشگاه ها فقط برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی ارائه می شود ، اما اگر برای رشته های غیرپزشکی هم اعمال شود ، نباید نگران باشید زیرا شرایط آن نسبت به کنکور ایران آسانتر بوده و پس از یکسال آمادگی یا فاندیشن که در مجارستان می گذرانید شانس قبولی شما بالا می رود.

پذیرش با مدرک دیپلم در دانشگاه های مجارستان

دانشگاه Semmelweis تاکید زیادی بر انجام آزمون های ورودی پیچیده متشکل از آزمون های کتبی و مصاحبه های شخصی دارد؛ بخش کتبی آزمون ورودی دانشگاه سملویز با استفاده از رابط آنلاین انجام می شود و آزمون شفاهی در تاریخ های اعلام شده پس از آزمون کتبی انجام می شود ، غیر حضوری یا آنلاین بودن هر مصاحبه به موقع به متقاضیان اطلاع داده می شود تا آمادگی لازم را داشته باشند.

دانشگاه دبرسن نیز برای پذیرش پزشکی و غیر پزشکی آزمون ورودی برگزار می کند؛ آزمون پزشکی که از دروس مهم مانند زیست ، شیمی ، ریاضی و فیزیک است اما پذیرش برای برنامه های غیرپزشکی دانشگاه دبرسن ، موضوعات حرفه ای آزمون ورودی با توجه به برنامه انتخابی داوطلب متفاوت خواهد بود.

تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

اگر به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان با کیفیت بالا هستید ، اطمینان داشته باشید که این کشور در زمینه آموزش های بین المللی چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، دانشگاه‌های مجارستان ذهن‌های باهوش بسیاری را پرورش داده‌اند.

تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان

ده ها دانشگاه در سراسر کشور برنامه هایی را ارائه می دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، در تمام رشته های دانشگاهی ، صدها برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی موجود است ، این مدارک از طرح بولونیای اروپا پیروی می کنند و در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان به رسمیت شناخته می شوند.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی

اگر قصد تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی را دارید ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد؛ بهترین دانشگاه مجارستان که معمولاً در بین 500 دانشگاه برتر جهان هم قرار دارد ، دانشگاه Szeged است ، سایر دانشگاه های برجسته عبارتند از دانشگاه Semmelweis ، دانشگاه Eötvös Loránd و دانشگاه Pécs.

از رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود؛ می توان انواع گرایش های رشته مدیریت (امور مالی ، گردشگری و MBA ) ، ارتباطات و روابط بین الملل ، تجارت الکترونیکی و برخی رشته های مهندسی اشاره کرد.

مجارستان همچنین به دلیل برنامه های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی مورد توجه است ، که بسیاری از آنها برنامه های بسیار معتبری را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند ، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این باب داشته باشید ، توصیه می شود مقاله مرتبط با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را که مشاوران آی مهاجرتی در همین سایت قرار داده اند را مطالعه کنید.

اما آیا این رشته ها در همه مقاطع تحصیل به زبان انگلیسی است؟ خیر! ذکر این نکته حائز اهمیت است که غیر از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در سایر رشته ها اغلب در تحصیلات تکمیلی یعنی فوق لیسانس و دکترا می توانید برنامه های انگلیسی را انتخاب کنید.

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در مجارستان

شما برای انتخاب برنامه های انگلیسی باید جزییات الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در مجارستان را مد نظر قرار دهید ، نمره زبان انگلیسی و الزامات آن در مقاطع مختلف فرق می کند و آیلتس حداقل 5.5 یا تافل حداقل 70 باید ارائه شود.

اما یک خبر خوب این است که تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان مجارستان را برای تحصیل بدون آیلتس انتخاب می کنند ، لیست کامل این دانشگاه ها را می توانید از مشاوران آی مهاجرتی بپرسید اما باید این را هم مد نظر داشته باشید که بسیاری از این دانشگاه ها خصوصی هستند و اگر می خواهید تحصیل به زبان انگلیسی با شرایط پذیرش بدون آیلتس را انتخاب کنید ، قطعا باید شهریه و هزینه بیشتری بپردازید.

جهت پذیرش در هر کدام از این دانشگاه ها لازم است که با مشاوران مجربی مانند مشاوران آی مهاجرتی صحبت کنید ، گاهی اوقات شرایط دانشگاه ها در یک سال یا ترم تحصیلی جدید فرق می کند به عنوان مثال دانشگاه اروپای مرکزی یک دانشگاه خصوصی با رتبه علمی بالا است که معمولا نمره زبان بین المللی را از متقاضیان درخواست می کند.

شرط معدل برای تحصیل در مجارستان

شرط معدل برای تحصیل در مجارستان در بسیاری موارد از مقطع کارشناسی تا دکترا مورد توجه قرار می گیرد ، موسسات در مجارستان درخواست ها را بر اساس مطالعات قبلی متقاضیان و معدل (GPA) رتبه بندی می کنند ، همچنین ممکن است برخی از موسسات به تجربه در کار و تحقیق نیاز داشته باشند.

برای پذیرش در یک موسسه آموزش عالی مجارستان ، اگرچه یک سیستم عمومی ورودی وجود دارد ، اما شرایط ورود ممکن است در برخی از موسسات آموزش عالی متفاوت باشد ، بنابراین توصیه می شود همیشه قبل از درخواست ، شرایط هر موسسه را بررسی کنید.

معمولا برای ورود به بهترین دانشگاه های مجارستان باید در آزمون ورودی شرکت کنید اما در موارد استثنایی در دانشگاهی مانند دبرسن ، متقاضیانی که نمرات برجسته تحصیلات قبلی را دارند ممکن است مستقیماً برای سال اول پذیرفته شوند و دانشجویانی که نتایج امتحانات یا نمرات مطالعات قبلی آنها برای شروع مستقیم سال اول برنامه BSc خوب نیست ، ممکن است در برنامه های فاندیشن پذیرفته شوند.

در مورد متقاضیان تحصیلات فوق لیسانس و دکترا که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند ، دانشگاه دبرسن امکان پذیرش با معافیت کامل یا جزئی از آزمون ورودی را بر اساس گواهی و یا سایر مدارک ارائه شده بررسی می کند ، در چنین مواردی به معدل دانشجو توجه می شود و مصاحبه هم اجباری است.

امکان تحصیل رایگان در مجارستان

دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید مجارستان را برای تحصیل در خارج از کشور در نظر بگیرید؛ هزینه های مقرون به صرفه و حتی امکان تحصیل رایگان در مجارستان از دلایل اصلی برای کشش مهاجران تحصیلی به سمت مجارستان است.

امکان تحصیل رایگان در مجارستان

دانشگاه های دولتی مجارستان در مقایسه با دانشگاه های غربی بسیار مقرون به صرفه تر هستند ، شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، می توانید انتظار داشته باشید که بین 1200 تا 5000 یورو در سال برای اکثر مدارک تحصیلی و بین 12000 تا 16000 یورو در سال برای مدارک پزشکی و دندانپزشکی پرداخت کنید.

رایج است که دانشگاه های خصوصی شهریه های بالاتری را دریافت می کنند ، به خاطر داشته باشید که هم دانشگاه‌های دولتی و هم دانشگاه‌های خصوصی آزادند که تصمیم بگیرند که آیا شهریه یکسانی را برای شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا دریافت می‌کنند یا خیر.

گاهی اوقات ، شهروندان غیر اتحادیه اروپا هزینه های بیشتری را پرداخت می کنند ، شما در دو حالت می توانید از تحصیل در مجارستان به صورت رایگان بهره مند شوید.

 • انتخاب یک برنامه تحصیل به زبان مجارستانی
 • درخواست و پذیرش برای انواع بورسیه های تحصیلی مجارستان

اگر هدف اصلی شما تحصیل رایگان در مجارستان بدون بورسیه است ، پس باید از ابتدای تصمیم تان به فکر یادگیری زبان مجارستانی باشید ، اما اگر بورسیه می خواهید برای دریافت آن باید مهارت زبان انگلیسی را تقویت کنید و در همان سال درخواست خود را با تمام مدارک تا اواسط ژانویه ارسال کنید.

آموزش دوره های زبان مجارستانی

توصیه شخصی مشاوران آی مهاجرتی به شما این است که چنانچه قصد تحصیل و بویژه کار در مجارستان را دارید ، سعی کنید حتما مهارت زبان مجارستانی خود را تقویت کنید ، موسسات زیادی وجود دارند که آموزش دوره های زبان مجارستانی را برای خارجی ها ارائه می دهند.

مشاوران آی مهاجرتی در اینجا لیستی از موسسات و دانشگاه های مجارستانی ارائه کرده اند که دوره زبان مجارستانی را آموزش می دهند.

 • موسسه فرهنگی بالاسی
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه Eötvös Lorand یا ELTE
 • دانشگاه دبرسن

از میان موسسات فوق ELTE یکی از دانشگاه های دارای رتبه برتر و یکی از بهترین ها در دوره های زبان شناسی است ، این دانشگاه سه نوع دوره ارائه می دهد: یک دانشگاه تابستانی در تعطیلات تابستانی، یک دوره فشرده و یک دوره معمولی در طول سال.

آموزشگاه‌های زبان همچنین دوره‌های مجارستانی را برای دانشجویان بین‌المللی با قیمتی منصفانه ارائه می‌کنند و گاهی اوقات تخفیف نیز ارائه می‌دهند ، اگر دانشجوی تمام وقت هستید و زمانی برای دوره طولانی مدت ندارید ، انتخاب آموزشگاه زبان بهترین گزینه برای شماست ، اما از سوی دیگر ، هیچ‌گاه پوششی برای هیچ یک از هزینه‌های شما ارائه نمی‌دهند.

کار پس از تحصیل در مجارستان و اقامت آن

دریافت ویزای کار پس از تحصیل در مجارستان کاملا به بازار کار این کشور ربط دارد ، اگرچه نرخ بیکاری مجارستان پس از بحران اقتصادی جهانی افزایش یافت ، اما اقتصاد این کشور به خوبی بهبود یافته است و نرخ بیکاری نه تنها تثبیت شده ، بلکه به طور پیوسته در حال کاهش است.

کار پس از تحصیل در مجارستان و اقامت آن

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باید مدارک لازم را برای گرفتن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در مجارستان انجام دهند ، شما باید قبل از انقضای مجوز دانشجویی خود درخواست کار را ارسال کنید و در غیر این صورت باید مجارستان را ترک کنید.

اگر می خواهید برای کار پس از تحصیل در مجارستان و اقامت آن بمانید ، باید یک مورد از گزینه های زیر را بررسی کنید.

اجازه اقامت به منظور جستجوی شغل یا کارآفرینی

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس که مدرک خود را از دانشگاه مجارستان یا هر مؤسسه آموزش عالی دیگری به پایان رسانده اند واجد شرایط ویزای Study-to-Work هستند ، این اجازه اقامت به منظور جستجوی شغل یا کارآفرینی است و به شما اجازه می دهد تا 9 ماه دیگر پس از فارغ التحصیلی در کشور بمانید و قابل تمدید نیست.

اگر در مدت زمان داده شده شغل مورد نظر را پیدا نکردید ، به سرمایه گذاری در مجارستان فکر کنید ، این یکی از راه هایی است که سریع می تواند شما را به اقامت این کشور برساند ، مقاله لینک شده اطلاعات ارزشمندی در این زمینه به شما خواهد داد.

شما باید درخواست خود را حداکثر 15 روز قبل از انقضای مجوز اقامت دانشجویی خود ارسال کنید ، این پروسه ممکن است از تاریخ ارسال تا 70 روز طول بکشد.

برای صدور این مجوز شما باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • سند مسافرتی معتبر (باید برای حداقل 3 ماه دیگر پس از تاریخ انقضای مجوز اقامت معتبر باشد)
 • عکس پاسپورت
 • مجوز اقامت تحصیلی/تحقیقی معتبر
 • مدرکی مبنی بر اینکه شما به دنبال استخدام یا راه اندازی کسب و کار هستید (گواهی ثبت نام از سازمان کاریابی دولتی ذیصلاح، درخواست ثبت شرکت
 • اثبات وجوه
 • بیمه جامع سلامت معتبر
 • مدرک اقامت

مقامات ممکن است مدارک بیشتری را درخواست کنند ، اگر درخواست اجازه اقامت شما رد شود ، پس از فارغ التحصیلی نمی توانید در مجارستان بمانید و پس از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خود باید کشور را ترک کنید.

درخواست اجازه اقامت برای هدف اشتغال

درخواست اجازه اقامت برای هدف اشتغال برای زمانی است که یک قرارداد کاری مناسب به شما پیشنهاد می شود ، شما می توانید شخصاً درخواست خود را به اداره منطقه ای در منطقه خود ارسال کنید یا می توانید از کارفرمای خود درخواست کنید تا درخواست را برای شما ارسال کند.

برای این مجوز هم شما باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • سند مسافرتی معتبر (باید برای حداقل 3 ماه دیگر پس از تاریخ انقضای مجوز اقامت معتبر باشد)
 • عکس پاسپورت
 • مجوز اقامت معتبر
 • مدرک کار / قرارداد کار
 • اثبات وجوه
 • بیمه جامع سلامت معتبر
 • مدرک اقامت

اعتبار مجوز شما بر اساس قرارداد کاری تان بوده و قابل تمدید است ، انقضای سند سفر شما باید 3 ماه بیشتر از قرارداد شما باشد در غیر این صورت بر مدت مجوز شما تأثیر می گذارد ، درخواست شما باید 30 روز قبل از انقضای مجوز فعلی ارسال شود ، این روند 60-70 روز طول می کشد.

سوالات پر تکرار تحصیل در مجارستان

با شرایط تحصیل در مجارستان در این مقاله از آی مهاجرتی آشنا شدید ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید و یا برای دریافت مشاوره رایگان ، شماره تماس و نام خود را در پایین همین مقاله در فیلد مشخص شده ثبت نمایید.

آیا امکان تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

ده ها دانشگاه در سراسر کشور برنامه هایی را ارائه می دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، در تمام رشته های دانشگاهی ، صدها برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی موجود است ، این مدارک از طرح بولونیای اروپا پیروی می کنند و در سراسر اروپا و سایر نقاط جهان به رسمیت شناخته می شوند.

آیا برای تحصیل در مجارستان ، معدل ، مهم است؟

شرط معدل برای تحصیل در مجارستان در بسیاری موارد از مقطع کارشناسی تا دکترا مورد توجه قرار می گیرد.

هزینه تحصیل در مجارستان چقدر است؟

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، می توانید انتظار داشته باشید که بین 1200 تا 5000 یورو در سال برای اکثر مدارک تحصیلی و بین 12000 تا 16000 یورو در سال برای مدارک پزشکی و دندانپزشکی پرداخت کنید.

آیا بعد از تحصیل در مجارستان می توانم برای کار اقدام کنم؟

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باید مدارک لازم را برای گرفتن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در مجارستان انجام دهند ، شما باید قبل از انقضای مجوز دانشجویی خود درخواست کار را ارسال کنید و در غیر این صورت باید مجارستان را ترک کنید.

لیسانس و فوق لیسانس در مجارستان چقدر طول می کشد؟

مدرک لیسانس مدرکی است که پس از حداقل 3 سال (180 (ECTS و حداکثر 4 سال (240 ECTS) تحصیل اعطا می شود.
مدرک کارشناسی ارشد گواهینامه ای است که پس از حداقل 1 سال )60 (ECTS و حداکثر 2 سال 120) (ECTS اعطا می شود.

ما در این مقاله سعی داشتیم نکات کلیدی برای مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان را بیان کنیم ، اگر می‌خواهید تحصیل در مجارستان را به روش عالی تجربه کنید ، مشاوران آی مهاجرتی اینجا هستند تا شما را در فرآیند درخواست دانشگاه ها راهنمایی کنند ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله اطلاعات کشور مجارستان را بخوانید و در خصوص کشور مجارستان و آداب و فرهنگ مردمان این کشور کسب اطلاع کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *