مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرت قانونی به این کشور است که می تواند مزایا و شرایط بسیار مناسب و ایده آلی را در نهایت برای دانشجویان به ارمغان آورد تا بتوانند یک زندگی آرام، با کیفیت و پر از رفاه و آسایش را برای خود و خانواده شان به ارمغان آورند. همراه با کارشناسان آی مهاجرتی در ادامه این مطلب شرایط و قوانین لازم جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان را به شما عزیزان ارائه می نماییم.

جهت دستیابی به مهاجرت تحصیلی به آلمان در ابتدای امر نیاز به اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های این کشور می باشد؛ که هر موسسه و دانشگاه دارای ضوابط و قوانین خود در پذیرش دانشجویان می باشد و مدارکی خاص را از متقاضیان درخواست می نماید. حتما مطلب تحصیل در آلمان و بررسی شرایط آن را در سایت موسسه مطالعه نمایید تا از تمام جزئیات در این باره و چگونگی دستیابی به آن مطلع شوید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از بهترین روش های رسیدن به اقامت دائم این کشور می باشد.

فهرست مطالب

خوشبختانه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل امکان پذیر است و دانشجویان پس از دریافت مدرک خود می توانند در این کشور با داشتن شرایط مناسب اقامت گزینند و پس از مدت زمانی معین و ارائه شرایطی معلوم به اقامت دائم و حتی تابعیت آلمان دست پیدا کنند. 

مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور نیز سایر روش های مهاجرت قانونی را با جزئیات و شرایط لازم برای شما عزیزان ارائه می نماید؛ مطالعه آن را از دست ندهید.

مراحل مهاجرت تحصیلی به آلمان

شاید برای برخی از عزیزان سوال باشد که مراحل مهاجرت تحصیلی به آلمان چگونه و به چه ترتیبی است؟ مهاجرت به آلمان تحصیلی نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل خاص با ترتیبی خاص را دارد؛ که اولین آن اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های آلمان در یکی از مقاطع کارشناسی تا دکترا را دارد. در نهایت با پایان تحصیلات مدرک دانشگاهی معتبر به دانشجویان اعطا می شود.

 

 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو مهاجرت تحصیلی به آلمان+ پادکست

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید برخی از الزامات اصلی را فراهم سازید که ما در این ویدیو به صورت خلاصه و مفید به آنها پرداخته ایم ، از این رو مشاهده آن را از دست ندهید.

 

نمایش ویدیو درباره کاور مهاجرت تحصیلی به آلمان
مهاجرت تحصیلی به آلمان

اخذ اقامت تحصیلی آلمان پس از اخذ مدرک فقط از طریق یافتن شغلی مناسب و اشتغال در این کشور ممکن پذیر است؛ یعنی تحصیل در این کشور فقط ویزای اقامت موقت برای تحصیل در دانشگاه را به همراه می آورد و دریافت اقامت دائم با اشتغال امکان پذیر است. در صورتی که پس از اتمام تحصیلات دانشجو بتواند در شغلی مشغول به کار شود؛ ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل می شود و در نهایت می تواند به اقامت دائم منجر شود.

پس دقت کنید که مهاجرت تحصیلی به آلمان در نهایت باید به اشتغال ختم شود، به همین خاطر بهتر است که دانشجویان در حین تحصیل به کار پاره وقت مشغول شوند تا با شرایط، قوانین و فضای کاری آلمان آشنا شوند و بتوانند کارفرمایان مناسب جهت اشتغال پس از اتمام تحصیل را نیز بهتر بشناسند.

مقاله شرایط کار در آلمان می تواند در یافتن شغل پس از پایان تحصیل بسیار مفید باشد و شما را با شرایط کار و کاریابی در آلمان کاملا آشنا سازد تا راحت تر و سریع تر شغل مناسب خود را بیابید.

اقامت تحصیلی آلمان

همانطور که گفتیم اخذ اقامت تحصیلی آلمان با پذیرش و قبولی در یکی از دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد؛ که به صورت یک ویزای اقامتی موقت برای دانشجویان صادر می شود که مدت زمان آن نیز بستگی به مقطع تحصیلی و شرایط تحصیلی دانشجویان دارد.

دقت داشته باشید که پذیرش و قبولی در دانشگاه های آلمان در هر مقطع و هر دانشگاه و تحت هر شرایطی که باشد؛ منجر به صدور اقامت دائم نمی شود و تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی فقط با ویزا و اقامت موقت همراه است.

اقامت تحصیلی آلمان محدود است و چنانچه موفق به یافتن کار و یا ادامه تحصیل در آین کشور نشوید دولت شما را مجبور به خروج و بازگشت به کشور خودتان می کند. مدت اقامت تحصیلی می تواند از 1 سال تا 7 سال با توجه به رشته، دانشگاه، مقطع و زبان تحصیلی متغیر باشد؛ اما در هر صورت محدود بوده و به هیچ عنوان به جز اشتغال قادر به دائمی شدن نیست.

شما در این مدت قادر به دسترسی به سایر کشورهای عضو شنگن با مدت زمانی محدود بوده و می توانید به کار دانشجویی نیز با شرایطی محدود مشغول شوید تا کمک مخارجی را برای زندگی به دست آورید، مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان را در سایت آی مهاجرتی بخوانید تا با جزئیات مخارج و هزینه های دانشجویان در این کشور آشنا شوید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان بدین صورت است که در ابتدای امر شما باید پذیرش و قبولی در یکی از مراکز آموزش عالی و دانشگاه های این کشور را به دست آورید که این موضوع نیاز به ارائه یک رزومه تحصیلی قوی، سوابق تحصیل مناسب در مقطع تحصیلی پیشین و مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی معتبر با سطح قابل قبول به دانشگاه مدنظرتان دارد.

در ادامه مهاجرت تحصیلی به آلمان، پس از آن باید هنگام دریافت مدرک و اتمام تحصیلات بتوانید یک شغل مناسب در این کشور را یافته و توسط کارفرمایی آلمانی استخدام شوید؛ در این صورت ویزای تحصیلیتان به ویزای کاری آلمان تغییر می نماید و شما مجوز کار و اقامت در آلمان را به طول مدت زمان قراردادتان به دست می آورید که حداکثر 3 ساله می باشد؛ اما در صورت تمدید قرارداد کار یا استخدام در شغلی جدید همواره قابل تمدید می باشد.

در ادامه شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل چنانچه پس از استخدام و دریافت ویزای کاری این کشور بتوانید به مدت 5 سال در آلمان اقامت داشته و بیمه و مالیات خود را بپردازید قادر به دریافت اقامت دائم آلمان می شوید و چنانچه 8 سال در این کشور اقامت کرده و مالیات و بیمه بپردازید مجاز به دریافت تابعیت این کشور خواهید شد. البته در صورتی که موفق به دریافت کارت آبی یا بلوکارت اتحادیه اروپا شده باشید بسیار زودتر و در مدت 2 تا 3 سال می توانید به اقامت دائم آلمان برسید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

 مهاجرت تحصیلی به آلمان با مدرک دیپلم

بسیاری از متقاضیان با این ابهام مواجه هستند که چگونه به آلمان مهاجرت تحصیلی کنیم ؟! یا اینکه مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل فقط از طریق پذیرش در دانشگاه های این کشور امکان پذیر است ؟! در جواب باید بگوییم که ورود به دانشگاه یکی از روش های مهاجرت تحصیلی به آلمان به خصوص برای دارندگان مدرک دیپلم می باشد.

آلمان نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان سیستم آموزشی خاص خود را دارد که برای شهروندان خارجی ناشناخته است، افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند و گپ تحصیلی زیادی ندارند و هنوز در بازه 18 تا 24 سال می باشند می توانند از طریق پذیرش و ثبت نام در دوره های اوسبیلدونگ ( آموزش های فنی حرفه ای ) نیز به مهاجرت تحصیلی به آلمان دست پیدا کنند.

در سیستم آموزشی آلمان بسیاری از رشته های تحصیلی که نیاز به آموزش عملی دارند؛ در دوره های مهارتی تحت عنوان آوسبیلدونگ به علاقمندان ارائه می شوند، این دوره ها شامل 500 رشته تحصیلی می شوند و مهم ترین عامل در پذیرش و قبولی در این دوره ها تسلط بالا و قوی به زبان آلمانی است. برای شناخت دقیق و آشنایی با این دوره مقاله شرایط و هزینه های آوسبیلدونگ در آلمان را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نمایید.

علاوه بر این باز از طریق پذیرش در فاخ هخشوله ها ( دانشگاه های علمی کاربردی ) نیز می توانید به تحصیل در این کشور مشغول شده و در نهایت اقامت تحصیلی آلمان را به دست آورید.

Study in Germany with Diploma

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

همانطور که مهاجرت تحصیلی به آلمان دارای مراحل مختلف و جداگانه ای می باشد، هر مرحله نیز نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز خود می باشد. متقاضیان در ابتدای امر باید مدارکی را جهت پذیرش دانشگاه و همچنین دریافت ویزای تحصیلی به دانشگاه و سفارت ارائه نمایند تا موفق به ثبت نام شده و در نهایت ویزای تحصیلی خود را به دست آورند.

اما در نهایت مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان شامل مدارکی نیز می گردد که فارغ التحصیلان باید به کارفرمایان ارائه نمایند تا بتوانند به استخدام در شغلی در آمده و در نهایت با ارائه مدارک لازم ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نمایند. این مدارک با توجه به شرایط و تحصیلات فرد و همچنین نوع مشاغل تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشد و یا مدارک اضافه طلب شود؛ که حتما توسط کارفرمایان اعلام می شود.

  • پاسپورت معتبر
  • مدرک زبان معتبر و یا هرگونه مدرکی دال بر تسلط به زبان آلمانی
  • ارائه ویزای تحصیلی به کارفرما
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به کارفرما
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • انگیزه نامه و هدف از استخدام و انجام شغل مربوطه

طبق تجربه بالایی که در امر مهاجرت داریم، توصیه می کنیم که پیش از اقدام جهت یافتن شغل یا استخدام؛ حتما مقاله صفر تا صد اقتصاد آلمان را مطالعه کرده تا به طور کامل شرایط اقتصادی و کاری این کشور را بهتر بشناسید و بتوانید در زمینه های مناسبی شروع به تحصیل و پس از آن اشتغال و کار در این کشور نمایید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان

یقینا هر شخص متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از سوال هایی که پس از اطلاع از صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به آلمان در ذهن دارد؛ این است که حالا چه مقدار نیاز به هزینه برای این کار هست؟! یقینا این موضوع با توجه به شرایط هر فرد و با توجه متغیرهایی همچون: رشته تحصیلی، محل تحصیل، دانشگاه محل تحصیل، سبک و عادات زندگی و غیره با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

اما بازهم می توان مقداری را به طور متفاوت برای دانشجویان با توجه سوابق دانشجویان قدیمی و درحال تحصیل در نظر گرفت و به عنوان یک شاخص به آن توجه کرد. در جدول زیر مبلغی که  جهت هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان به طور متوسط از ابتدا تا انتها و دریافت اقامت دائم نیاز می باشد را مشاهده می نمایید:

هزینه کرد مورد نیازمبلغ به طور متوسط
هزینه اخذ ویزای تحصیلی80 یورو
هزینه تحصیل در دانشگاه دولتیرایگان اما حداکثر 800 یورو سالانه بابت ثبت نام
هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی5 هزار تا 20 هزار یورو سالانه
هزینه اجاره آپارتمان380 تا 1500 یورو ماهانه
هزینه خوراک150 تا 300 یورو ماهانه
هزینه پوشاک1000 تا 3000 یورو سالانه
هزینه حمل و نقل100 تا 150 یورو ماهانه
هزینه بیمه دانشجویی100 تا 200 یورو ماهانه
هزینه خدمات رفاهی100 تا 300 یورو ماهانه
هزینه تفریح و سرگرمی50 تا 250 یورو ماهانه

تحصیل در آلمان را برای چه رشته هایی میخواهید، ما برخی از برترین ها را به شما پیشنهاد می کنیم:

 مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به آلمان

به هیچ عنوان اهمیت مشاوره و استفاده از تجارب کارشناسان، متخصصین و افراد با تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی به آلمان را دست کم نگیرید. این افراد تجربه دانشجویان بسیاری که برای این هدف اقدام کرده و نتایج که به دست آورده اند را در اختیار دارند که بسیار راهگشا و راهنمای شما خواهد بود تا بدون هیچگونه اشتباه و هزینه اضافه به بهترین انتخاب و نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

البته دقت به این موضوع بسیار مهم و حیاتی است که بهترین و باتجربه ترین موسسه مهاجرتی و مشاورین فعال در این زمینه را انتخاب و از آنان مشاورات لازم را دریافت نمایید. به همین خاطر بررسی کارنامه و سوابق آنان از اعم واجبات است و بهترین ملاک برای میزان اعتماد به یک موسسه و یا مشاور.

شما می توانید با تماس با آی مهاجرتی از مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به آلمان بهره مند شوید و با ارائه شرایط اولیه خود و ارتباط با مشاورین ما برای انجام مراحل بعد و دستیابی به این هدف بزرگ آماده شوید.

در این مطلب تلاش کردیم تا مهاجرت تحصیلی به آلمان را به بهترین و شیواترین روش ممکن به شما ارائه نماییم، جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین خبره آی مهاجرتی در تماس باشید و یا به صورت حضوری به کارشناسان ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران یا دفتر معالی آباد شیراز مراجعه نمایید. ضمنا مقاله سرمایه گذاری در آلمان نیز توسط کارشناسان فعال مجموعه در آلمان تهیه شده و برای عزیزانی که قصد راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری، در کنار تحصیل را دارند حتما پیشنهاد می شود.

سوالات پر تکرار مهاجرت تحصیلی به آلمان

با مهاجرت تحصیلی به آلمان ، مدارک و شرایط پذیرش تحصیلی این کشور آشنا شدید ، در ادامه پرتکرار ترین سوالاتی که در این زمینه پرسیده شده را پاسخ می دهیم ، شما همچنین می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایین هر مقاله با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

بله، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه و اشتغال در این کشور می توانند به اقامت دائم و تابعیت آلمان دست پیدا کنند.

چنانچه پس از استخدام و دریافت ویزای کاری این کشور بتوانید به مدت 5 سال در آلمان اقامت داشته و بیمه و مالیات خود را بپردازید قادر به دریافت اقامت دائم آلمان می شوید و چنانچه 8 سال در این کشور اقامت کرده و مالیات و بیمه بپردازید مجاز به دریافت تابعیت این کشور خواهید شد.

کسب بلوکارت اروپا باعث می شود بسیار سریع تر و زودتر بتوانید اقامت دائم آلمان را به دست آورید؛ افراد دارای این کارت در مدت 2 تا 3 سال می توانید به اقامت دائم آلمان برسند.

 متوسط هزینه زندگی و اقامت دانشجویی در آلمان ماهانه در حدود 800 یورو تا 1200 یورو می باشد.

دانشگاه های دولتی المان رایگان هستند و شهریه ای بابت تحصیل از دانشجویان دریافت نمی کنند؛ اما سالانه حداکثر تا 800 یورو را باید بابت هزینه های ثبت نام به دانشگاه پرداخت کرد.

دریافت ویزای کشور آلمان را از زبان برخی از کلاینت های آی مهاجرتی بشنوید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه