مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های بسیار پر طرفدار در میان شهروندان خارجی به خصوص هم میهن های عزیزمان جهت تحصیل و یا مهاجرت از ایران می باشد که بر اساس تجربه های مهاجرین و شرایط اقامتی این کشور، باعث شده کانادا به یکی از بهترین گزینه های موجود و در دسترس دانشجویان تبدیل شود.

 
مهاجرت تحصیلی به کانادا

دفتر مهاجرتی معتبر در جنوب کشور

بله، دولت کانادا به دانشجویان خارجی حداکثر 6 ماه زمان داده تا پس از پایان دانشگاه برای یافتن شغل مناسب اقدام کنند.

 

خیر ، اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های این کشور فقط اقامت و ویزای موقت تحصیلی به مدت زمان معلوم برای اخذ مدرک را به همراه می آورد.

در صورتی که پس از اتمام تحصیلات در شغلی استخدام شوید و ویزای کار دریافت نمایید، و بتوانید به مدت 5 سال شاغل بوده و حداقل در این مدت 3 سال را در کانادا حضور داشته و مالیات پرداخته کنید؛ می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا به همراه انگشت نگاری و سایر مراحل حدودا 250دلار است.

در صورتی که دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود بتواند در شغلی مناسب در این کشور استخدام شود؛ پس از مدت زمان و شرایط معلوم می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مزایا و امتیازات بسیاری را برای شما به ارمغان می آورد که کاملا برای ساختن یک زندگی ایده آل خودتان و خانوده تان مناسب و کافی است.

با رسیدن به پذیرش در یکی از مراکز اموزش عالی کشور کانادا ، قدم نخست ورود به زندگی ایده آل را برخواهید داشت که مسیر ورود به دنیای کار ، اقامت و سپس شهروندی را بسیار برایتان آسان می سازد . بر روی عنوان هزینه ها و شرایط تحصیل در کانادا کلیک کنید تا به دقیق ترین جزئیات در این باره برسید.

دقت داشته باشید که مهاجرت به کانادا تحصیلی نیاز به کسب اطلاعاتی جامع و بهره گیری از تجارب و مهارت افراد متخصص این امر دارد تا بتوانید به بهترین روش ، با هزینه ای مقرون به صرفه و در سریع ترین زمان به هدف خود دست پیدا کنید. کارشناسان آی مهاجرتی از ابتدا تا انتهای مهاجرت تحصیلی به کانادا همراه شما خواهند بود.

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا

معمولا اشخاصی که تجربه تحصیل در خارج از کشور را ندارند؛ برای اولین اقدام با این سوال مواجه هستند که چگونه به کانادا مهاجرت تحصیلی کنیم؟

دستیابی به این هدف نیازمند تهیه و ارائه مدارک خاص خود و در ادامه طی کردن مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارد. در اولین قدم باید رزومه خود را به یک دانشگاه ارائه نموده و بتوانید در آن پذیرش به دست آورید.

پس از نقل مکان به کانادا باید تحصیل خود در آن جا را شروع کنید و در نهایت مدرک خود را اخذ نمایید؛ نکته مهم در اینجا این که اخذ ویزای تحصیلی و مدرک از دانشگاه های کانادا نمی تواند مستقیما اقامت دائم این کشور را برایتان به ارمغان آورد؛ بلکه شما باید پس از دریافت مدرک باید در شغلی در این کشور مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تغییر دهید.

در نهایت پس از مدت زمان و شرایط معلوم بعد از استخدام و کار می توانید به اقامت دائم کانادا و حتی تابعیت آن برسید. دقت داشته باشید که انجام کار دانشجویی در حین تحصیل بسیار می تواند در یافتن شغل پس از اتمام تحصیل و شناختن بازار کار و کارفرمایان این کشور تاثیر گذار باشد. پس سعی کنید در حین تحصیل خود در کاری مرتبط با زمینه تحصیل خود مشغول به کار شوید تا هم درآمدی کسب نمایید و هم شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را فراهم آورید.

اقامت تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا همانطور که متوجه شدید به دو بخش تقسیم می گردد که بخش اول اخذ پذیرش و تحصیل در این کشور می باشد و بخش دوم یافتن شغل مناسب پس از اتمام تحصیلات و دریافت اقامت دائم است.

در رابطه با اقامت تحصیلی کانادا پس از پذیرش دانشگاه باید توجه کنید که این امر فقط می تواند برای شما ویزای موقت تحصیل در این کشور را به ارمغان آورد.

این ویزا معمولا به طول مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع مورد هدفتان صادر می شود و پس از دریافت مدرک و اتمام تحصیل در دانشگاه باطل شده و دانشجو ملزم به بازگشت به کشور خود می شود؛ مگر اینکه شغلی را یافته و در آن استخدام شود و یا به ادامه تحصیل بپردازد.

پس اخذ پذیرش به هیچ عنوان نمی تواند اقامت دائمی را برای هیچ دانشجویی به همراه آورد. لازم است بدانید که اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در هر مقطع و رشته نیاز به به ارائه مدارکی خاص دارد که هر دانشگاه به طور ویژه جهت پذیرش دانشجویان خود اعلام می کند. البته باید بگوییم که تحصیل در دانشگاه های این کشور یک موفقیت بسیار بزرگ بوده و مدارک دریافتی از آنان بسیار معتبر می باشد.

اقامت تحصیلی کانادا

مقاله بهترین راه های مهاجرت به کانادا می تواند ذهن شما را در رابطه با تمامی روش های قانونی مهاجرت به این کشور روشن کرده و در نهایت با توجه به شرایط ود بهترین راه را با توجه به بودجه و شرایط خود برگزینید.

پذیرش های موفق در آی مهاجرتی

جهت جلب اعتماد شما عزیزان در حوزه مهاجرت تحصیلی به کانادا برخی از پذیرش های انجام شده برای علاقه مندان به کشورهای مختلف جهان را برای شما به نمایش گذاشته ایم.

نوبتی هم باشه، اینبار نوبت شماست! فرصت مشاوره رایگان را از دست ندهید.

نمایش ویدیو درباره کاور پذیرش کشورهای مختلف

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

اگر بخواهیم از صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا را خلاصه و مفید به شما بگوییم؛ بدین ترتیب است که در ابتدا باید در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرفته شده و شروع به تحصیل نمایید و در نهایت مدرک تحصیلی خود را بدون مشکل از دانشگاه خود دریافت نمایید.

در این جا یا باید به کشورمان بازگردید یا شغلی مناسب با تخصص و دانش خود را یافته و در آن استخدام و مشغول به کار شوید. برای این کار به مدت 6 ماه پس از اخذ مدرک از سوی دولت کانادا زمان داده می شود تا بتوانید کار مناسب خود را بیابید که در صورت مثبت بودن آن و استخدام در این کشور ویزای تحصیلی تان به ویزای کار تغییر داده شده و به مدت 3 ساله صادر می گردد که امکان تمدید را در صورت ادامه اشتغال در این کشور دارا می باشد.

در نهایت 5 سال پس از اخذ ویزای کار خود؛ چنان چه هنوز شاغل باشید و از این 5 سال حداقل 3 سال را در کانادا بوده و مالیات و بیمه خود را پرداخت کرده باشید؛ مجاز به دریافت اقامت و تابعیت این کشور خواهید شد. بهتر است که مقاله شرایط مهاجرت کاری و ویزای کار کانادا را در سایت آی مهاجرتی مطالعه کرده تا تمام و کمال با نحوه یافتن شغل، بازار کار، شرایط کاری و نحوه اخذ اقامت دائم و مدارک مورد نیاز آشنایی پیدا کنید.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا با مدرک دیپلم

اخذ اقامت تحصیلی کانادا در سنین مختلف و از طریق پذیرش در مقاطع تحصیلی گوناگون امکان پذیر می باشد؛ اما معمولا پر طرفدارترین سن مورد درخواست دانشجویان خارجی سن 18 تا 25 سال و برای تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد؛ که به نوعی برای دانش آموزان کشورمان نیز مناسب تر است؛ چون پذیرش در مقاطع تکمیلی نیاز به رزومه هایی درخشان و سوابق پژوهشی تحقیقاتی بین المللی می باشد.

بنابراین می گتوان گفت که مهاجرت تحصیلی به کانادا نه تنها با مدرک دیپلم کاملا امکان پذیر است ، بلکه می تواند زمان مناسبی باشد تا شخص بتواند تا حتی تحصیلات تکمیلی خود را نیز در دانشگاه های معتبر و با کیفیت کانادا مشغول به تحصیل شود. ضمن اینکه پس از اخذ مدرک لیسانس با توجه به نیاز بالای بازار کار کشور کانادا به نیروی کار متخصص و باسواد؛ فرد می تواند در شغلی مشغول به کار شود و به اقامت دائم برای خود و خانواده خود برسد.

البته بگوییم که مهاجرت تحصیلی به کانادا حتی پیش از سن 18 سال و در دوره دبیرستان یا پیش از آن نیز می تواند امکان پذیر باشد که باید در مدارس کانادا ثبت نام کرده و حتی این مقاطع را در این کشور گذراند که ورود به دانشگاه های این کشور را برای شخص راحت تر و اخذ اقامت دائم وی را نیز ساده تر می کند، مقاله شرایط تحصیل در مدارس کانادا را حتما مطالعه کنید تا تمامی شرایط و مراحل این اقدام را بشناسید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل همان گونه که مراحل مختلفی دارد، برای کسب نتیجه مناسب در هر مرحله نیز نیاز به ارائه و داشتن مدارک مناسب و مورد نیاز نیز هست که هرگونه کم و کاستی می تواند شما را از رسیدن به نتیجه مطلوب بازدارد.

اما در ادامه مهاجرت تحصیلی به کانادا پس از اتمام تحصیلات خود، شما به مدارکی نیاز دارید تا بتوانید در این کشور مانده و شغل مناسب را یافته و در نهایت بتوانید ویزای خود را تغییر دهید. مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و یافتن شغل پس از اتمام تحصیلاتبه شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • مدرک زبان دال بر تسلط به زبان فرانسوی یا انگلیسی
  • ارائه ویزای تحصیلی به کارفرما
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به کارفرما
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • انگیزه نامه و هدف از استخدام و انجام شغل مربوطه
مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

با توجه به مشاغل مختلف، تخصص های گوناگون یا کارفرمایان متفاوت اینامکان وجود دارد که مدارکی خاص یا مازاد از شما درخواست شود و حتما توسط کافرما از شما درخواست می شود. پس این موارد بالا به طور قطع تمامی مدراک برای تمامی مشاغل نیست و ممکن است مواردی به آن ها اضافه شود.

 

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی دیگر از موارد مهم در ادامه روند بررسی و معرفی مهاجرت تحصیلی به کانادا که اهمیت بالایی دارد؛ هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا است که با توجه به شرایط مختلف هر فرد، بودجه و سبک و اصول زندگی وی دارای بازه های مبلغی متفاوتی می باشد.

اما در کل این مورد نیز به دو بخش هزینه های مهاجرتی و نقل مکان پیش از رسیدن به کانادا و هزینه های اقامتی و زندگی در این کشور پس از شروع تحصیل دسته بندی می شود.

برخی از این هزینه ها دارای قیمت های ثابت است که معمولا مرتبط به امور اداری و دانشگاهی می باشد و برخی دارای قیمت های متغیر و وابسته به افراد می باشد که در رابطه با هزینه های زندگی است .

مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا تمامی مراحل این امر و هزینه های ریز و درشت آن را به شما ارائه می کند؛ حتما آن را مطالعه نمایید.

هزینه های مورد نیاز مبالغ به طور متوسط( دلار کانادا )
هزینه اخذ ویزای تحصیلی 150 دلار
هزینه انگشت نگاری 85 دلار
هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی 15 تا 30 هزار دلار
هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی حداکثر تا 60 هزار دلار
هزینه اجاره آپارتمان 850 تا 2000 دلار ماهانه
هزینه خوراک 200 تا 600 دلار ماهانه
هزینه پوشاک 4000 تا 7000 دلار سالانه
هزینه حمل ونقل 80 تا 150 دلار ماهانه
هزینه خدمات رفاهی 150 تا 250 دلار ماهانه
هزینه تفریح و سرگرمی 100 تا 350 دلار ماهانه
 

مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به کانادا

داشتن اطلاعات کافی، مناسب و دقیق در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کانادا می تواند بر سرعت، هزینه ها و درصد موفقیت شما تاثیر بسیار بالایی داشته باشد؛ به همین خاطر بسیار مهم است که از تجارب و راهنمایی های موسسات یا افراد مشاور و متخصص در این زمینه استفاده نمایید تا در انتها از نتیجه کسب شده نهایت رضایت را داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از فعالیت هایی است که کارشناسان آی مهاجرتی دارای تجربه و نتایج موفقیت آمیز بسیاری در آن بوده و می توانند شما را به بهترین نحو ممکن به هدفتان برسانند. 

شما می توانید با دریافت مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به کانادا شرایط، اطلاعات و تخصص موسسه را بررسی نموده و در نهایت با ارائه مدارک و شرایط خود جهت بررسی انجام این کار با همراهی کارشناسان و مشاورین ما برای دستیابی به این هدف اقدام نمایید.

چنانچه نیاز به کسب اطلاعاتی خاص یا بیش تر درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید؛ با مشاوران آی مهاجرتی تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و دفتر شیراز از راهنمایی و اطلاعات آنان بهره مند شوید.

در صورت تمایل به مهاجرت تحصیلی به کانادا قطعا به مطالب جمع آوری شده در مقالات زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

تجربه دریافت ویزای کانادا در آی مهاجرتی را از زبان کلاینت های ما بشنوید:
نمایش ویدیو درباره کاور امیر محمد تنها
نمایش ویدیو درباره کاور کیوان کورورش نژاد
نمایش ویدیو درباره کاور ایلیا ابوئی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (2 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه