مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان

مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان، موضوعی بسیار پر طرفدار و چالش برانگیز برای والدینی است که قصد دارند به خاک کشور آلمان به عنوان کشوری پیشرفته و صنعتی وارد شوند تا هم آینده شغلی و زندگی خود را تامین و هم آینده فردی و شغلی فرزندانشان را بسازمند . به همین علت افراد در جستجوی این هستند که بدانند چگونه می توانند از این طریق به آلمان مهاجرت کنند.

با توجه به اینکه در کشور آلمان از طریق تولد فرزند به دو شیوه ی اصل خاک و اصل خون می توان اقامت گرفت، والدین زیادی در صدد هستند که مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان داشته باشند، این در حالی است که با توجه به قوانین و شرایط اعلام شده از سوی کشور آلمان، مهاجرت از این طریق امکان پذیر نیست و شرایط خاصی نیاز دارد که ما در این مقاله از آی مهاجرتی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهیم.

مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان

 اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند تنها در صورتی امکان پذیر است که والدین شرایط لازم تمکن مالی و اقامت دائم را داشته باشند.

فهرست مطالب

ضمن اینکه مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت که توسط همین مجموعه به نگارش درآمده است اطلاعات سودمندی را به شما ارائه می دهد و می تواند راهگشای مسیر مهاجرتی شما باشد، بنابراین شما را به خواندن آن دعوت می کنیم. در ادامه مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند و همچنین قانون تولد فرزند در آلمان می پردازیم و مطالب کاربردی را خدمت شما عزیران ارائه می دهیم ، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

قانون تولد فرزند در آلمان

قبل از اینکه قانون تولد فرزند در آلمان را بیان کنیم، به این سوال می پردازیم که چرا والدین تمایل دارند فرزندشان در آلمان متولد شود؟ علت این است که یکی از شیوه های اخد اقامت کشورهای مختلف، تولد فرزند در خاک آن کشور است و در چنین شرایطی چون فرزند شهروند آن کشور محسوب می شود؛ والدین می توانند اقامت آن کشور را اتخاذ کنند، اما این قانون در کشور آلمان کمی متفاوت است.

همانطور که بیان شد در آلمان به دو شیوه اصل خاک و اصل خون می توان بوسیله تولد فرزند اقامت گرفت، اصل خاک به معنی این است که فرزندی که در خاک این کشور متولد شود، شهروند این کشور محسوب می شود و می تواند اقامت دریافت کنند، اصل خون نیز به این معنی است که اگر یکی از والدین فرزند متولد شده در این کشور یا هر دو والدین ملیت آلمانی داشته باشند، فرزند می تواند اقامت این کشور را دریافت کنند.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان+ پادکست

پیشنهاد می کنیم تا از طریق این ویدیو با مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند به خوبی آشنا شده و در صورت هرگونه سوال با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

کارشناسان آی مهاجرتی مهاجرت و اقامت آلمان را از بهترین مسیر ممکن برای شما فراهم می سازند.

نمایش ویدیو درباره کاور مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان
مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان

اما اگر قصد مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان را دارید، باید بدانید که فرزند متولد شده در آلمان تنها در صورتی می تواند اقامت این کشور را دریافت کند که والدین اقامت دائم داشته باشند یا 8 سال اقامت قانونی در کشور آلمان داشته باشند، در غیر اینصورت فرزند شهروند آلمان محسوب نمی شود.

منظور از اقامت قانونی، شرایطی است که فرد اجازه کار در این کشور را دارد و در صورت پناهنده بودن ، تعداد سال های پناهندگی والدین در آلمان نیز جزء 8 سال اقامت قانونی محسوب می شود.

مزیت دریافت اقامت آلمان

در ادامه مقاله مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان، خوب است اشاره ای داشته باشیم بر مزیت دریافت اقامت آلمان، افرادی که موفق به دریافت اقامت این کشور شوند، علاوه بر زندگی در این کشور و بهره مند شدن از امکانات و سطح رفاه بالای این کشور از مزیت های دیگری نیز بهره مند خواهند بود، مزیت دریافت اقامت آلمان شامل موارد زیر است:

 1. پاسپورت آلمان
 2. داشتن حق رای
 3. امکان کار در آلمان
 4. امکان تحصیل ارزان در آلمان
 5. مجوز سفر بدون ویزا به 177 کشور
 6. بهره مندی از خدمات عالی کنسولی آلمان
 7. امکان کار، تحصیل و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

هزینه های تولد فرزند در آلمان

هزینه های تولد فرزند در آلمان یکی از موارد مهمی است که برای مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان لازم است از آن اطلاع کافی داشته باشید، جهت سهولت شما خوبان، ما در مجموعه آی مهاجرتی، هزینه های تولد فرزند در آلمان را بدون در نظر گرفتن بیمه و همچنین جمع کل با در نظر گرفتن بیمه را در جدول زیر بر اساس یورو گردآوری کرده ایم و در اختیارتان قرار می دهیم:
ویزیت و مراقبت قبل از زایمانسونوگرافیزایمانسزارینمجموع با بیمه
200400-3002150-16005400-2500830

لازم است به ذکر است که خانم های باردار که به کشور آلمان سفر کرده اند، برای زایمان در این کشور لازم است ویزای توریستی یا شینگن آلمان داشته باشند ضمن اینکه تحت پوشش بیمه نیز باید باشند، تا هزینه های زایمان در این کشور را بیمه پرداخت کند، تنها در این صورت است که میتوانند از خدمات زایمان در این کشور بهره مند شوند.

اگر فرد از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به آلمان رفته باشد، با در دست داشتن کارت آبی اروپا تحت پوشش بیمه قرار گرفته و می توانند از خدمات آن بهره مند شوند، برای زایمان در بیمارستان های این کشور، پس از مراجعه به پزشک، ثبت نام و رزو وقت مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 1. پرونده زایمان
 2. گواهی ازدواج
 3. گواهی تولد مادر
 4. پرونده سلامت کودک جهت ثبت آزمایشات، نتایج و اندازه های کودک
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

هزینه بیمه برای بهره مندی از خدمات زایمان

برای مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان لازم است بدانید افرادی که به این کشور وارد می شوند برای زایمان باید حتما تحت پوشش بیمه باشند، هزینه بیمه برای بهره مندی از خدمات زایمان به این صورت است که اگر فرد با ویزای شنگن به این کشور رفته باشد و همچنین آن دسته از افرادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به خاک آلمان وارد شده اند لازم است بابت بیمه 30 هزار یورو پرداخت کنند.

برخی از بیمه نامه های مسافرتی به این شکل هستند که خانم های باردار تا تا 3 ماه اول بعد از زایمان بیمه می کنند و در طی این مدت افراد می توانند از خدمات بیمه بهره مند شوند.

اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند​

اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند

اگر شما هم به مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان فکر می کنید؛ حتما برایتان این سوال پیش امده که آیا از طریق تولد فرزند در آلمان، والدین هم می توانند اقامت دریافت کنند؟ پاسخ خیر است، اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند تنها در صورتی امکان پذیر است که والدین شرایط لازم را داشته باشند، این شرایط عبارتند از:

 • دارای تمکن مالی باشند
 • سوء پیشینه کیفری نداشته باشند
 • در آزمون شهروند آلمان قبول شوند
 • تسلط کامل به زبان المانی داشته باشند
 • حداقل به مدت 8 سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند
 • با سیستم قانونی، شرایط زندگی و اجتماعی کشور آلمان آشنایی کامل داشته باشند
 • تعهدات موجود در قوانین حاکم بر سیستم مهاجرتی از طریق تولد فرزند را تایید کنند

علاوه برتولد فرزند می توانید از طریق مطالعه عناوین زیر سایر روش های مهاجرت به آلمان را نیز مدنظر قرار دهید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند

از جمله مدارک لازم برای اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند که لازم است والدین ارائه دهند، به موارد زیر می توان اشاره داشت:

 1. پاسپورت
 2. ارائه گواهی ازدواج رسمی
 3. کارت شناسی معتبر والدین
 4. ارائه گواهی تولد فرزند
 5. ارائه مدرک زبان آلمانی
 6. اثبات تمکن مالی مورد نیاز سفارت آلمان

در صورتی که فرزند تابعیت آلمان داشته باشد، والدین می توانند از قانون اقامت برای پیوستن به خانواده استفاده کنند، اما این تنها کافی نیست و باید یکی از والدین یا هر دوی آن ها، از کودک مراقبت کنند و برای اثبات این مورد احتیاج به ارائه گواهی حق حضانت فرزند است، در این صورت والدین لازم است علاوه بر گواهی حق حضانت فرزند، گواهی تولد فرزند و پاسپورت معتبر خود را ارائه دهند.

در این مقاله، مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان را مورد بررسی قرار دادیم و به شرایط لازم برای اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند برای والدین و همچنین برای فرزند متولد شده پرداختیم، چنانچه به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید مشاوران و کارشناسان ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شیراز آی مهاجرتی آماده پاسخگویی به شما هستند و می توانید با آن ها تماس بگیرید.

سوالات پر تکرار مهاجرت از طریق تولد فرزند در آلمان

اگر برنامه ریزی کرده اید تا اقامت کشور آلمان را از راه های مطمئن و قانونی بگیرید، تولد فرزند شاید یکی از گزینه ها باشد که در ادامه به پرتکرارترین سوالات این موضوع اشاره شده است. می توانید سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید .

اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند، بر اساس اصل خاک و اصل خون است اما منوط به داشتن شرایط لازم است.

 فرزند متولد شده در خاک کشور آلمان تنها در صورتی که والدینش اقامت دائم این کشور را داشته باشند یا به مدت 8 سال در این کشور اقامت قانونی داشته باشند، شهروند آلمان محسوب می شوند.

فرزندی که در آلمان متولد می شود، اگر شرایط لازم برای شهروند شدن را داشته باشد، موفق به اخذ اقامت آلمان می شود.

صرف تولد فرزند در آلمان، نمی تواند موجب مهاجرت افراد به این کشور شود و لازم است والدین و فرزند شرایط لازم را داشته باشند.

فرزند متولد شده از والد غیر آلمانی، تنها در صورتی شهروند این کشور محسوب می شود که والدین او حداقل به مدت 8 سال در آلمان اقامت قانونی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه