مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا یکی از روش های محبوب مهاجرت و نقل مکان به این کشور است که بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان خارجی به این شیوه خود را به این کشور رسانده و سپس با یافتن شغل به اقامت دائم می رسند.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

دفتر مهاجرتی معتبر در جنوب کشور

مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اسپانیا 1000 تا 4000 هزار یورو در سال و مقطع کارشناسی ارشد نیز 1500 تا 3500 یورو شهریه را در بر می گیرد.

 

یقینا پذیرش در مقاطع بالاتر نیاز به رزومه ای کامل تر و با کیفیت بالاتر دارد، اما برای مقطع لیسانس به همان رزومه ای مناسب از مقطع تحصیلی دبیرستان می باشد و کافی است تا از یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور در یک رشته تحصیلی و در مقطعی مقدور پذیرش گرفته و ثبت نام کنید.

بله، دولت پس از دوران تحصیل و اخذ مدرک، به شما یک اجازه اقامت موقت 12 ماهه را می دهد تا به جستجوی شغل پرداخته و در آن استخدام شوید؛ چنانچه موفق نشوید این مجوز قابل تمدید نبوده و باید به کشور خود بازگردید. اما در صورتی که موفق شوید، یک ویزای 2 ساله موقت برایتان صادر می شود که در صورت ادامه استخدام و وجود شرایط لازم همواره قابل تمدید می باشد.

بله، خوشبختانه اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا امکان مهاجرت همسر و یا فرزندان زیر ۱۸ سال را به همراه وی امکان پذیر می سازد.

معمولا به اندازه مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک در هر مقطع صادر می شود که برای مقطع لیسانس 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا نیز 3 تا 5 سال است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل یکی از روش های ارزان و ایمن مهاجرت به این کشور است که می تواند با هزینه های نه چندان بالایی و با یک خیال مطمئن اقامت دائم و در نهایت شهروندی اسپانیا را برایتان به ارمغان آورد که یکی از دلایل اصلی آن ارزان بودن هزینه های زندگی و شهریه های دانشگاهی می باشد.

در کنار این نیز پذیرش نه چندان سخت و قابل دسترس در دانشگاه ها هم این روش را مناسب و مطمئن ساخته و سالانه دانشجویان زیادی را به سمت خود جذب می نماید.

البته روش های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که با مطالعه شرایط و راه های مهاجرت به اسپانیا می توانید به خوبی از آنها مطلع شده و از طریق تماس با مشاورین ما اقدام نمایید.

مراحل مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

شاید سوال شما نیز باشد که چگونه به اسپانیا مهاجرت تحصیلی کنیم؟ باید بگوییم که مراحل مهاجرت تحصیلی به اسپانیا مشخص است و دارای سختی چندانی نیست. در ابتدای امر یقینا شما باید بتوانید از یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور در یک رشته تحصیلی پذیرش گرفته و ثبت نام کنید.

دقت کنید که با اتمام تحصیلات و اخذ مدرک دانشجو ملزم به بازگشت به کشور خود می باشد؛ غیر از اینکه قصد ادامه تحصیل در مقطع بعدی را داشته باشد و موفق به پذیرش دوباره در مرکز تحصیلی خود یا دانشگاهی دیگر شود و یا بتواند در شغلی در این کشور استخدام و به کار مشغول شود . پس دقت کنید که اقامت تحصیلی اسپانیا به طور دائم از طریق تحصیل مقدور نیست و باید به کار و اشتغال مبدل شود.

به همین خاطر بهتر است که در حین تحصیل به کار دانشجویی مشغول شوید تا با بازار کار و کارفرمایان مختلف بهتر و بیشتر آشنا شده و شاید در همان حین تحصیل موفق به یافتن شغلی ادامه دار پس از پایان تحصیل نیز بشوید. داشتن شغل دانشجویی، می تواند بسیار در یافتن شغل پس از پایان تحصیل تان تاثیر گذار باشد . بر روی عنوان شرایط کار دانشجویی در اسپانیا کلیک کنید تا بدانید که شرایط کار همزمان با تحصیل در این کشور چگونه است.

در نهایت با یافتن شغل مناسب ویزای تحصیلی شما به ویزای کار تغییر کرده و به مدتی محدود اجازه اقامت برایتان صادر می شود که در صورت ادامه روند کاری و فراهم بودن شرایط قابل تمدید می باشد.

ویدیو و پادکست مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

با توجه به اینکه هر کشور برای ارائه ویزا به متقاضیان مهاجرت شرایط خاص خود را دارد در این ویدیو مدیریت محترم به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار داده و شما می توانید با تماشای آن با مهاجرت تحصیلی به اسپانیا به خوبی آشنا شوید.

در صورتی که هر سوالی در ذهنتان ایجاد شد، کافی است با ما تماس بگیرید. 

نمایش ویدیو درباره مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اقامت تحصیلی اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا همانطور که متوجه شدید به دو بخش تقسیم می شود:

  • اقامت در حین تحصیل
  • اقامت پس از تمام تحصیلات

اقامت تحصیلی اسپانیا که به واسطه اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های این کشور به دانشجویان داده می شود، همواره و به طور قطع موقت می باشد که معمولا به اندازه مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک در هر مقطع صادر می شود و برای مقطع لیسانس 4 سال، مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا نیز 3 تا 5 سال است.

پس شما برای تحصیل در این کشور نمی توانید اقامت دائم بگیرید و باید ابتدا ویزای موقت را دریافت و پس از اتمام تحصیلات با فراهم آوردن شرایط جهت اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید. 

توصیه می کنیم صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را از کارشناسان آی مهاجرتی به صورت رایگان مشورت بگیرید تا موفق به اخذ پذیرش در یک دانشگاه مناسب شده و در نهایت اقامت دائم را به دست آورید.

 
اقامت تحصیلی اسپانیا
شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یقینا جهت دستیابی به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا باید شرایط مشخصی را فراهم آورید تا بتوانید به ویزا رسیده و به عنوان یک دانشجو در خاک این کشور قدم بگذارید.

در وهله اول شما باید یک رزومه قوی و مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه و رشته مد نظرتان تهیه کرده و با ارسال آن قادر به پذیرش در یکی از مراکز آموزشی شوید. 

دقت داشته باشید که باید از شرایط و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه اطلاعات دقیق و به روزی به دست آورید ، چرا که همواره این موارد در حال تغییر هستند.

پس از پشت سر گذاشتن این مرحله و اتمام تحصیلات خود همانطور که گفتیم باید در شغلی مناسب در این کشور استخدام و مشغول به کار شوید . حال اگر بلافاصله پس از دریافت مدرک شغلی را در دسترس نداشته باشید، دولت بازهم به شما یک اجازه اقامت موقت 12 ماهه را صادر کرده تا به جستجوی شغل پرداخته و در آن استخدام شوید؛ اما چنانچه موفق نشوید این مجوز قابل تمدید نبوده و باید به کشور خود بازگردید.

حال اگر شغلی را بیابید و به استخدام درآیید؛ ویزای شما به ویزای کار تغییر کرده و یک ویزای 2 ساله موقت برایتان صادر می شود که در صورت ادامه استخدام و وجود شرایط لازم همواره قابل تمدید می باشد. 

در نهایت پس از 5 سال کار در این کشور و پرداخت بیمه و مالیات خود می توانید اقامت دائم را دریافت کرده و 5 سال پس از دریافت اقامت دائم برای دریافت تابعیت و پاسپورت اقدام نمایید.

 
مهاجرت تحصیلی به اسپانیا با مدرک دیپلم

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا با مدرک دیپلم

یکی از بهترین روش های مهاجرت تحصیلی به اسپانیا که می تواند انتخاب زمانی درستی نیز تلقی شود ، را باید مهاجرت تحصیلی به اسپانیا با مدرک دیپلم در نظر بگیرید.

زیرا با این اقدام شما می توانید از همان ابتدا تحصیلات عالی را در یک کشور بسیار معتبر و با کیفیت با هزینه های مقرون به صرفه و ارزان آغاز نموده و شرایط را برای اقامت دائم خود فراهم سازید.

یقینا پذیرش در مقاطع بالاتر نیاز به رزومه ای کامل تر و با کیفیت بالاتر دارد، اما برای مقطع لیسانس رزومه ای مناسب از مقطع تحصیلی دبیرستان کافی است که معمولا توسط کارشناسان آی مهاجرتی راحت تر تهیه می شود . ارائه معدل خوب به همراه نمرات بالا در دروس تخصصی مرتبط با رشته درخواستی از اصلی ترین شروط است . مدرک زبان در سطح قابل قبول مانند B1 نیز الزامی است.

به همین دلیل نیز اکثر مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را از سوی دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان کشورمان ، از همین مقطع دیپلم و برای تحصیل در دوره کارشناسی می بینیم.

بهتر است جهت آشنایی با شرایط لازم جهت یافتن شغل مناسب و با درآمدهای بالا در این کشور و بررسی دیگر جوانب این امر برای یافتن شغل پس از پایان تحصیل و دریافت مدرک در این کشور مقاله مهاجرت کاری و کار در اسپانیا را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نموده و در صورت نیاز نیز با کارشناسان ما در دفاتر تهران یا شیراز تماس حاصل کرده و از راهنمایی های آنان به رایگان بهره مند شوید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

در اینجا سوال پیش می آید که برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا نیاز به چه مدارکی داریم؟ باید گفت که شما در هر مرحله نیاز به مدارک مختلفی دارید . در مرحله اول باید مدارک مورد نیاز دانشگاه را تهیه و برای آنان ارسال نموده و موفق به اخذ پذیرش و قبولی در یکی از مراکز آموزشی این کشور شوید.

پس از قبولی باید مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را آماده و به سفارت تحویل دهید تا ویزای شما صادر شود . در واقع ویزا را می توان مهم ترین بخش مهاجرت تحصیلی به اسپانیا دانست که به شما اجازه ورود داده و بدون آن دریافت پذیرش از دانشگاه نیز فایده ای نخواهد داشت.

در واقع شما باید سفارت را قانع کنید که تنها به دنبال تحصیل در این کشور بوده و قصد بازگشت به کشور خود پس از اتمام تحصیل را دارید . 

مهم ترین مدارک موردنیاز سفارت عبارتند از:

 

 

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا
  • پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست ویزا
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی و در صورت نیاز ریز نمرات
  • ارائه مدرک زبان اسپانیایی و اثبات میزان تسلط به آن
  • گواهی دریافت پذیرش از دانشگاه
  • گواهی عدم سوء سابقه
  • بیمه 
  • تمکن مالی

آی مهاجرتی و پذیرش های موفق دانشگاهی

اعتماد به ما هزینه نیست ، بلکه یک امتیاز بزرگ برای پیشبرد اهداف بلند مدت مهاجرتتان خواهد بود. ما پاسخ اعتماد شما را با سطح بالای کیفیت خدماتمان خواهیم داد.

ویدیویی که مشاهده میکنید حاصل تلاش کارشناسان آی مهاجرتی در مسیر اخذ پذیرش های تحصیلی از دانشگاه های کشورهای مختلف است.

نمایش ویدیو درباره کاور پذیرش کشورهای مختلف

هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را که دانشجویان به آن اهمیت بسیاری می دهند را باید هزینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا معرفی کنیم که به بخش های مختلف و دسته های گوناگونی تقسیم می شود. 

در قدم اول شما باید مبالغی را جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی برای دریافت ویزا، ترجمه مدارک، هزینه بررسی مدارک، بلیت هواپیما و غیره بپردازید که تمامی آن ها را با جزئیات در مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به اسپانیا برای شما عزیزان تهیه نموده ایم.

اما پس از شروع تحصیل شما باید هزینه های شهریه و تحصیل خود را در کنار هزینه های اقامتی و زندگی خود در این کشور مد نظر قرار دهید؛ که معمولا با توجه به شهر و دانشگاه محل تحصیل در کنار رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، زبان تحصیل و غیره متفاوت خواهد بود و برای هر فردی مبلغی خاص را در بر می گیرد. 

 

 

اما به طور کلی مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اسپانیا 1000 تا 4000 هزار یورو در سال و مقطع کارشناسی ارشد نیز 1500 تا 3500 یورو شهریه را در بر می گیرد.

اما این مقدار در دانشگاه های خصوصی می تواند تا 20 هزار یورو در سال نیز برسد. سایر هزینه هایی که یک دانشجو در طول اقامت خود در این کشور چه در حین تحصیل و چه پس از یافتن شغل و یافتن کار باید بپردازد به شرح زیر است:

هزینهمبلغ ماهانه
اجاره مسکن350 تا 1000 یورو
خوراک و غذا60 تا 250 یورو
قبوض و انرژی20 تا 100 یورو
حمل و نقل30 تا 80 یورو

مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اگر می خواهید مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را به بهترین حالت ممکن تجربه نمایید و در نهایت به یک شغل مناسب با درآمد بالا و اقامت دائم این کشور برسید، حتما باید با متخصصان و افراد باتجربه در ای زمینه مشورت و از تجارب و نتایج دیگر افراد متقاضی استفاده نموده و بهترین انتخاب ها را انجام دهید.

موسسات مهاجرتی معتبر و با سابقه بسیار، می توانند از صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را با کمترین هزینه و بیشترین احتمال موفقیت و در کمترین زمان برای شما به انجام برسانند. البته نه تنها برای روش تحصیلی بلکه برای انواع روش های مهاجرتی این امکان وجود دارد. کارشناسان خبره آی مهاجرتی نیز از موفق ترین موسسات مهاجرتی کشور آماده ارائه بهترین خدمات به شما هستند.

کارشناسان آی مهاجرتی همواره آماده مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا با توجه به شرایط اولیه شما بوده تا در ادامه با بررسی های بیشتر و مصاحبه حضوری و بررسی دقیق تر و با جزئیات رزومه و مدارک شما بهترین انتخاب را انجام داده و به موفقیت های بزرگ برسید. 

 

اگر سوال یا ابهامی درباره مهاجرت تحصیلی به اتریش و یا روش های مهاجرت به این کشور دارید؛ به صورت تلفنی با مشاورین آی مهاجرتی تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری در دفاتر غرب و مرکزی تهران یا دفتر شیراز از تجربیات تیم مشاورین ما بهره مند شوید.

دانستن جوانب مختلف یک مقصد مهاجرتی حق شماست، پس مقالات زیر را حتما مطالعه کنید:​

برای رفتن به هر کجای جهان ، کارشناسان آی مهاجرتی تا انتهای مسیر با شما هستند:

نمایش ویدیو درباره کاور فاطمه حسنی
نمایش ویدیو درباره کاور سپهر نادعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه