اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد

اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد با استفاده از قانون “Jus soli” این عبارت لاتین که به معنای “حق خاک” است بدین موضوع اشاره داشته که هر کسی که در قلمرو یک کشور متولد شود، بر اساس حق قانونی خود شهروند قانونی آن کشور محسوب می شود؛ کانادا یکی از 195 کشور جهان بوده که در بدو تولد به فرزندان اتباع خارجی تابعیت می دهد.

کودکانی که در خاک کانادا به دنیا می آیند بدون توجه به اینکه والدینشان تابعیت کانادایی دارد یا خیر، از مزایای شهروندی این کشور بهره مند می شوند؛ این کودکان می توانند بدون ویزا به کانادا سفر کرده یا در این کشور زندگی کنند؛ همچنین کودک حق دارد از مزایایی مانند مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان و مزایای اجتماعی رایگان بهره مند شود؛ اگر در مورد روش و قانون تولد فرزند در کانادا سوالی در ذهن دارید، حتما از طریق تلفن های تماس با کارشناسان آی مهاجرتی در تماس باشید.

اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد

والدینی که قصد دارند اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد را بگیرند، باید از طریق برخی ویزاها مانند ویزای ویزیتور، دانشجو یا کارگر به این کشور وارد شده و اقامت داشته باشند.

فهرست مطالب

هر چند کانادا جزو کشور هایی بوده که به محض تولد به فرزند شهروندی خودکار می دهد؛ اما طبق بند سوم قانون شهروندی کانادا این شهروندی تنها مختص به فرزند بوده و والدین را شامل نمی شود؛ از همین رو والدین باید برای ماندن و زندگی در کانادا راه های دیگری را امتحان کنند؛ متقاضیان می توانند برای اطلاع از شرایط قانونی مهاجرت به این کشور با لمس عنوان بهترین راه های مهاجرت به کانادا مقاله مربوطه را مطالعه کنند.

قانون تولد فرزند در کانادا

قانون تولد فرزند در کانادا برای افرادی که تنها به قصد زایمان و در نتیجه اخذ تابعیت برای کودک به این کشور سفر می کنند با عنوان توریسم نوزاد شناخته می شود؛ در بیشتر مواقع والدین ساکن و شهروند کانادا نبوده و تنها برای تولد فرزند این کشور را انتخاب می کنند.

کانادا یکی از کشورهایی بوده که توریسم نوزاد را به رسمیت شناخته و این روند در کانادا کاملا قانونی است؛ مانند دیگر بازدیدکنندگان و همچنین دارندگان ویزای توریسی، مادر باردار باید توانایی و تمکن مالی خود را اثبات کرده و همچنین ثابت کنند که پس از زایمان به کشور خود باز خواهد گشت؛ همچنین یکی از راه های تسریع روند ویزا در تولد فرزند در کانادا با ویزای توریستی، ارائه مدرکی مبنی بر وجود بودجه برای خدمات پزشک است.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد

والدین نوزاد تنها به دلیل اینکه فرزندشان در این کشور به دنیا آمده اجازه اقامت و مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا را به دست نیاورده ولی با این حال، هنگامی که کودک به سن 18 سالگی رسید، می تواند از والدین خود حمایت مالی کند تا به طور دائم در کانادا زندگی کنند.

اگر والدین قصد داشته که اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد را به دست آوردند، باید از طریق برخی ویزاها مانند ویزای ویزیتور، دانشجو یا کارگر در این کشور بمانند؛ همچنین برخی والدین انتخاب می کنند که به کشور خود بازگردند، این کودکان می توانند پس از چندین سال به کانادا باز گشته و از مزایای این کشور مانند تحصیل و کار استفاده کنند.

ویزای زایمان کانادا​

ویزای زایمان کانادا

ویزای زایمان کانادا یک ویزای اقامت موقت ساده بوده که معمولا برای 6 ماه یا کمتر اعتبار دارد؛ این ویزا که نوعی تولد فرزند در کانادا با ویزای توریستی می باشد، به زنان این اجازه را داده تا برای دیدار با دوستان، خانواده و یا صرفا سفر، به کانادا بروند؛ اما در عین حال به بیمارستان مراجعه کرده و زایمان خود را در این کشور انجام دهند.

دارا بودن این ویزا افراد این امکان را به والدین نمی دهد که از مزایای پزشکی و اجتماعی کانادا بهره مند شوند و افراد باید حین زایمان در این کشور هزینه درمان و زایمان خود را پرداخت کنند؛ شرایط دریافت این ویزا در اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد نیز مانند ویزای ویزیتور کانادا بوده و افراد باید تمکن مالی و بودجه کافی برای پرداخت هزینه بستری برای زایمان را داشته باشند؛ همچنین در صورتی که کنسولگری کانادا از شما بخواهد باید برای انجام هر گونه معاینه پزشکی آماده باشید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای زایمان کانادا

هنگامی که برای زایمان به یکی از بیمارستان های کشور کانادا وارد می شوید، باید برخی مدارک خاص را به همراه داشته باشید، اگر این مدارک به زبان دیگری به جز انگلیسی یا فرانسوی هستند، باید حتما قبل مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا آنها را ترجمه کنید؛ همچنین ترجمه باید توسط یک مترجم معتبر تایید شود؛ توصیه می کنیم که حتما یک کپی از مدارک مورد نیاز برای ویزای زایمان در کانادا را فراهم کنید.

Needed Documents
Childbirth

 • مدارک پزشکی
 • کارت های بیمه و/یا پوشش مراقبت های بهداشتی.
 • شماره بیمه اجتماعی شما (SIN) در صورت وجود.
 • پاسپورت و ویزای شما
 • مدارک اجباری ویزای کانادا
 • تاییدیه بانک یا سایر صورت ‌های برای اثبات تمکن مالی
 • اگر قبلاً بلیط پرواز خود را رزرو کرده‌اید، برنامه سفر یا فقط شرح کاری که قصد دارید یک بار در کانادا انجام دهید، تا بتوانید اعلام کنید که قصد زایمان دارید.
 • نامه دعوت از خانواده یا دوستان شما در صورت وجود.
 • نامه ای از طرف شما به دولت کانادا که در آن توضیح می دهید که چرا باید به شما ویزا برای زایمان در کانادا بدهند.
 • دو عدد عکس
 •  

بهترین بیمارستان برای تولد نوزاد در کانادا

یکی از مهم ترین موارد هنگام تولد کودک در کشوری خارجی؛ اطلاع از بهترین بیمارستان ها و شرایط هر کدام است؛ اگر فردی بوده که به فکر بچه دار شدن و مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا هستید، توصیه می کنیم خوب در مورد بیمارستان مورد نظرتان تحقیق کنید.

هر استان و منطقه بیمارستان ‌های مختلفی داشته که هر کدام سطوح مختلف مراقبت را ارائه می‌ دهند؛ برای کسب اطلاعات کاملتر در مورد شرایط زایمان در این کشور حتما از طریق تلفن های تماس با مشاورین و کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تماس باشید.؛ به صورت کلی بهترین بیمارستان برای زایمان در کانادا شامل موارد زیر می شوند.

بیمارستان های برتر کانادا با بیشترین تعداد تولدهای غیر مقیم
نام بیمارستاننام شهرنام بیمارستاننام شهر
بیمارستان Ste-Maryکبکسلامت سنت جوزفانتاریو
سنت پل و کوه سنت جوزفبریتیش کلمبیامک گیلکبک
بیمارستان ریچموندبریتیش کلمبیاژنرال نورث یورکانتاریو
مکنزی-ریچموند هیلانتاریوبیمارستان Mount Sinaiانتاریو

هزینه های تولد فرزند در کانادا

هنگامی که به عنوان بازدیدکننده، توریست یا فردی غیر مقیم قصد داشته که نوزاد خود را در کشور کانادا زایمان کند؛ باید هزینه های مراقبتی پزشکی را به صورت کامل پرداخت کرده، زیرا سیستم مراقبت بهداشتی این کشور هزینه زایمان کودک برای افراد غیر مقیم را پوشش نداده و تنها افرادی که در حال حاضر از طریق تحصیل، کار و دیگر موارد در کانادا زندگی می کنند شامل دریافت کمک هزینه زایمان هستند؛ اما می توانید از روش هایی مانند بیمه پزشکی بین المللی برای کاهش هزینه ها استفاده کنید.

هزینه های تولد فرزند در کانادا به گزینه های مختلفی مانند بیمارستان، دکتر و سایر ترجیحات متفاوت بوده اما در ادامه برخی از این هزینه ها را با هم بررسی می کنیم؛

هزینه های تولد فرزند در کانادا

هنگامی که به عنوان یک بازدید کننده یا گردشگر برای اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد اقدام کرده و تصمیم به تولد فرزند در این کشور دارید باید حدود 5000 دلار کانادا تا 20000 دلار کانادا برای زایمان هزینه کنید، امروزه هزینه تولد فرزند در کانادا با ویزای توریستی بر اساس عوامل مختلفی مانند موارد زیر، تعیین می شود.

 • نوع شهر و استان (برخی از استان ها هزینه های بهداشتی بالاتری نسبت به سایرین دارند).
 • نوع بیمارستان
 • نوع زایمان (زایمان طبیعی در مقابل سزارین).

به صورت کلی اگر تحت شرایط مانند تحصیل و کار، به صورت موقت مقیم کانادا هستید، بسته با زمانی که در این کشور زندگی کرده اید می توانید از طریق موسسه آموزشی یا دولت استانی خود درخواست پوشش پزشکی داشته باشید.

هزینه تولد فرزند در کانادا با بیمه درمانی

سیستم مراقبت های بهداشتی در کشور کانادا سیستم مدیکر مبتنی بر رویکرد عمومی بوده و دسترسی شهروندان و افرادی که اقامت دائم دارند؛ کاملا رایگان است؛ این افراد می توانند به صورت کاملا رایگان فرزند خود را در کانادا به دنیا آورده و اگر از سیستم خصوصی استفاده کنند، باید چند صد دلار بپردازند.

هر چند هزینه تولد فرزند در کانادا با بیمه درمانی کاملا رایگان بوده اما افراد غیر مقیم و گردشگران باید تمامی هزینه ها را خودشان پرداخت کنند؛ به صورت کلی در جدول زیر به مهم ترین هزینه ها بر اساس قانون تولد فرزند در کانادا اشاره می کنیم.

خدمات پزشکی در کانادامیانگین هزینه با بیمه بین المللی یا مدیکرمتوسط ​​هزینه بدون بیمه
مراقبت های قبل از زایمان، یک ویزیت0150
غربالگری جنین قبل از تولد0-300500
زایمان طبیعی در بیمارستان0 10008000
سزارین در بیمارستان0 100012000
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا

مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا گزینه ای بسیار محبوب بین والدین به شمار می رود؛ این افراد از طریق تولد فرزند در این کشور تابعیت قانونی را برای فرزند خود به دست می آورند؛ اما موضوع برای والدین متفاوت بوده و این افراد باید راه های دیگری را برای اقامت کشور کانادا انتخاب کنند؛ اگر والدینی علاقه داشته که پس از تولد فرزند در کانادا بمانند و اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد را به دست آوردند؛ باید یکی از راه های زیر را انتخاب کنند.

 • به عنوان مقیم موقت
 • به عنوان یک بازدید کننده
 • به عنوان یک دانشجو یا کارگر، (مشروط بر اینکه واجد شرایط باشند.)

پس از تولد فرزند می توانید به کشور خود بازگشته و تا زمانی که فرزندتان بزرگ شده صبر کنید؛ پس 18 سالگی فرزندتان می تواند با حمایت مالی شما را به کانادا ببرد؛ برای حمایت از والدین برای آمدن به کانادا به عنوان مقیم دائم، باید:

 • از آنها حمایت مالی کنید.
 • اثبات کنید که والدین به کمک دولت اختیار ندارد.
 • نیازهای ضروری خود و والدینتان را تامین کنید.

اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای اخذ شهروندی کانادا برای فرزندتان بوده؛ کودک شما می تواند مانند دیگر شهروندان کانادایی در این کشور زندگی کرده و از حقوق یکسانی برخوردار شود؛ برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط و راه های تولد فرزند در این کشور حتما از طریق دو شعبه تهران و شیراز با مشاورین آی مهاجرتی در تماس باشید.

سوالات پرتکرار اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد

با مطالعه مقاله اقامت کانادا از طریق تولد نوزاد سوالاتی که در این زمینه بیشتر پرسیده می شود را توانستیم پاسخ دهیم ، شما نیز می توانید از طریق بخش دیدگاه ها و یا فرم تماس با مشاورین ما در آی مهاجرتی در تماس باشید.

به صورت کلی تولد فرزند در خاک کشور کانادا باعث شده تا نوزادان شهروندی این کشور را به دست آورده و صرفا با تولد فرزند به والدین اقامت قانونی داده نمی شود.

از بهترین و محبوب ترین بیمارستان ها برای تولد کودک در این کشور می توان به بیمارستان Ste-Mary، سنت پل و کوه سنت جوزف و بیمارستان ریچموند اشاره کرد.

امروزه تولد فرزند در این کشور حدود 5000 دلار کانادا تا 20000 دلار کانادا هزینه دارد.

ویزای زایمان کانادا یک ویزای اقامت موقت ساده بوده که معمولا برای 6 ماه یا کمتر اعتبار دارد.

از مهم ترین مزایای تولد در خاک کشور کانادا می توان به سفر بدون ویزا به کانادا یا زندگی در این کشور، مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان و مزایای اجتماعی رایگان اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
خانه