تحصیل در مدارس اسپانیا

تحصیل در مدارس اسپانیا می تواند فرصت مناسبی برای آموزش و رشد فرزندان شما باشد و آینده اجتماعی و شغلی آن ها را تضمین کند، تحصیل فرزندان در مدارس کشورهای دیگر، بستری را برای آشنایی آن ها با سایر سبک های آموزشی و علم روز دنیا ایجاد می کند و آن ها می توانند از تجربیات و علم مربیان در سطح بین المللی بهره مند شوند.

تحصیل در مدارس اسپانیا می تواند تجربه جدیدی را برای افراد رقم بزند و آن ها را با زبان و فرهنگ های مختلف در این کشور آشنا کند، شما در این مقاله از مجموعه آی مهاجرتی، در مورد شرایط و چگونگی تحصیل در مدارس اسپانیا آشنا خواهید شد و همچنین در مورد چگونگی تحصیل دبیرستان در اسپانیا و هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی اسپانیا اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار داده می شود.

تحصیل در مدارس اسپانیا

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می کند این است که، آیا با تحصیل در مدارس اسپانیا، امکان اقامت اخذ اقامت برای خانواده وجود دارد یا خیر؟

فهرست مطالب

پاسخ سوال فوق خیر است، والدین می توانند با داشتم دعوتنامه، برای مدت محدودی به این کشور سفر و در کنار فرزندشان زندگی کنند.

برای اطلاع از دیگر شرایط تحصیل در مدارس اسپانیا، شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت میکنیم، ضمن اینکه مقاله مهاجرت تحصیلی به اسپانیا، توسط همین مجموعه برای آگاهی رساندن به شما تدوین شده است و نکات مفیدی در آن ارائه شده که به شما در این مسیر کمک می کند.

شرایط ثبت نام در مدارس اسپانیا

سیستم مدارس اسپانیا به این صورت است که تحصیل از سن 6 تا 16 سالگی اجباری است و بنا بر قوانین حاکم بر آموزش این کشور، افراد خارجی نیز حق تحصیل در این کشور را دارند، این حقوق شامل بهره مندی از آموزشات پایه، رایگان و اجباری است.

افرادی که قصد دارند فرزندشان را برای تحصیل در مدارس اسپانیا به این کشور بفرستند، باید مدارکی مانند مدرک اقامت، شناسنامه فرد، شناسنامه والدین، گواهی پزشکی و NIE را برای ثبت نام ارائه دهند، از دیگر شرایط ثبت نام در مدارس اسپانیا می توان به سن افراد اشاره داشت که در صورتیکه زیر 18 سال باشد، لازم است فرد حتما تحت سرپرستی یا قیومیت قرار بگیرد، در صورتی که والدین نتوانند دانش آموز را همراهی کنند، مدرسه بین المللی که فرد برای تحصیل در اسپانیا انتخاب کرده است، مسئولیت های او را بر عهده می گیرند.
 
صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
تحصیل در مدارس اسپانیا

مقاله صفر تا صد تحصیل در اسپانیا توسط کارشناسان این مجموعه، به هدف اطلاع شما از تمام مراحل و شرایط تحصیل در این کشور تدوین شده است، به این امید که مورد توجه شما همراهان عزیز قرار بگیرد و گامی در راستای تحقق اهداف شما بر داشته باشیم، بنابراین پیشنهاد ما این است که حتما این مقاله را بررسی کنید و از آن ساده عبور نکنید.

تحصیل در دبیرستان های اسپانیا

بخشی از شرایط تحصیل در مدارس اسپانیا، به تحصیل در دبیرستان های اسپانیا مربوط می شود و خوب است بدانید که بنا بر قوانین حاکم بر سیستم مدارس اسپانیا، افراد خارجی زیر 18 سال، حق تحصیل در این کشور دارند، دروس این مقطع شامل دروس اختیاری و اجباری است، دروس اجباری در این مقطع عبارتند از ریاضیات، تاریخ، علوم طبیعی، تربیت بدنی، جغرافیا، زبان اسپانیایی و ادبیات؛ از جمله دروس اختیاری نیز می توان به علوم کامپیوتر، فیزیک، شیمی، زمین شناسی، هنرهای زیبا، ادبیات اسپانیایی و موسیقی اشاره داشت.

تحصیل در دبیرستان های اسپانیا

از شرایط تحصیل در دبیرستان های اسپانیا می توان به این نکته اشاره داشت که اگر فرد تصمیم داشته باشد سال سوم مقطع دبیرستان را در یکی از مدارس این کشور بگذراند، باید تاییدیه تصدیق مدرک از طرف وزارت آموزش کشور اسپانیا را داشته باشید، به عبارتی لازم است گواهی تصدیق اعتبار ارائه دهید.

برای این منظور لازم است فرم رسمی ارائه شده توسط وزارت که در سفارت اسپانیا یا در سایت وزارت آموزش و علوم، در بخش موجود است را تکمیل کنید؛ علاوه بر این، لازم است آزمون های ارزیابی و نتایج مدرسه فرد متقاضی تحصیل در مدارس اسپانیا؛ در مقطع سوم دبیرستان، نیز ارائه گردد.

تکمیل این مراحل حدود 3 ماه زمان می برد و بهتر است این مراحل، قبل از وارد شدن به خاک اسپانیا صورت گیرد زیرا ممکن است فرد در مدرسه پذیرش نشود و در این صورت حتی اگر مدارک رسمی و مورد تایید وزارت آموزش اسپانیا را داشته باشید، امکان تحصیل وجود نخواهد داشت.

شرایط حاکم بر تحصیل در دبیرستان ها

سال تحصیلی در اسپانیا از اواسط سپتامبر تا اواخر ژوئن می باشد، در حوالی کریسمس و عید پاک، دانش آموزان تعطیل هستند و از نظر ساعت تحصیل، برخی از مدارس این کشور از ساعت 9 تا 17 فعالیت دارند و برخی دیگر 9 تا 14، بستگی به مدرسه و قوانین آن دارد.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

موسسه مهاجرتی رجبی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

تحصیل رایگان در مدارس اسپانیا

در ادامه مقاله تحصیل در مدارس اسپانیا خوب است بدانید امکان تحصیل رایگان در مدارس اسپانیا وجود دارد و در صورتی امکان پذیر است که فرد در مدارس دولتی مشغول به تحصیل شود، جالب است بدانید که این قانون حتی برای خانواده های مهاجر که به صورت غیر قانونی در این کشور ساکن هستند، صدق می کند.

 مدارس دولتی در اسپانیا از بهترین مدارس اسپانیا هستند و معمولا تدریس در آن ها دو زبانه است، زبان اسپانیایی و زبان انگلیسی، از نظر سطح آموزش و علمی نیز جایگاه خوبی دارند و علاوه بر این، امکانات و تجهیزات آموزشی خوبی نیز دارند، شایان ذکر است که در این کشور، مدارس خصوصی نیز وجود دارند که تحصیل در آن ها نیازمند پرداخت شهریه است.

 
تحصیل رایگان در مدارس اسپانیا​

مدارس خصوصی در کشور اسپانیا

در مدارس خصوصی در کشور اسپانیا به دلیل دریافت شهریه از دانش آموزان، از امکانات آموزشی جدیدتر و با کیفیت تری برخوردار هستند، به همین دلیل از سیستم های پیشرفته آموزشی کمک می گیرند، افرادی که مشتاق هستند فرزندشان به تحصیل در مدارس اسپانیا و به زبان انگلیسی مشغول شوند، مدارس خصوصی این کشور گزینه مناسبی برایشان خواهد بود.

 سیستم مدارس اسپانیا در مدارس خصوصی، بر پایه سیستم آموزشی انگلیسی و فرانسوی پایه ریزی شده است و به همین دلیل سطح علمی آن ها، بین المللی است و از کیفیت آموزش بالایی برخوردار هستند.

مدارس بین المللی در اسپانیا

نمونه دیگری از مدارس در اسپانیا وجود دارد که دانش آموزان بین المللی می توانند در آن ها مشغول به تحصیل شوند، این مدارس که با نام مدارس بین المللی در اسپانیا یا بوردینگ اسکول شناخته می شوند، برای دانش آموزان خارجی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارند و قصد تحصیل در مدارس اسپانیا را دارند، گزینه ای بسیار عالی است و با پرداخت شهریه می توانند از آموزش سطح بالا و با کیفیت برخوردار شوند.

مدارس بین المللی در اسپانیا، به مدارس شبانه روزی نیز معروف هستند، تدریس در این مدارس به جز زبان انگلیسی، به زبان فرانسوی و آلمانی نیز است و هزینه آن ها بستگی به شهری دارد که در آن واقع شده اند، هزینه مدارس بین المللی در اسپانیا در شهرهای بزرگ بیشتر است، از جمله امکاناتی که اکثر این مدارس دارند عبارتند از:

 • کتابخانه
 • آزمایشگاه
 • کافه تریا
 • باشگاه بدنسازی
 • استخر
 • زمین بازی
 • سالن غذا خوری
 • قفسه های قفل دار
 • خوابگاه و محل اقامت

نام برخی از بهترین مدارس بین المللی اسپانیا، به همراه شهری که در آن واقع شده اند در جدول گردآوری شده است:

نام مدرسهشهر
مدرسه آمریکایی بارسلونابارسلونا
مدرسه ایتالیایی بارسلونابارسلونا
مدرسه بریتانیایی بارسلونابارسلونا
دویچه شوله مادریدمادرید
لیسه فرانسه مادریدمادرید
مدرسه اسکاندیناوی مادریدمادرید
مدرسه نوا سان لندمالاگا
کالج بریتانیامالاگا
مدرسه بین المللی شله هامرمالاگا
خانه کمبریجوالنسیا
کالج کاکستونوالنسیا
مدرسه آمریکایی والنسیاوالنسیا

پیشنهاد میکنیم در مورد تحصیل در کشور اسپانیا، مطالب زیر را حتما بخوانید:

هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا

برای تحصیل در مدارس اسپانیا، هزینه ها بسیار مهم و تعیین کننده هستند و اطلاع از آن ها به شما کمک می کند بتوانید آگاهانه تر تصمیم گیری کنید و انتخابی درست داشته باشید، هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا بستگی به نوع مدرسه و مکان قرار گیری آن دارد که در ادامه بستگی به نوع مدرسه به آن می پردازیم.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی اسپانیا، بستگی به مقطع تحصیلی و شرایط مدرسه حدود 16-8 هزار یورو است، هزینه مدارس خصوصی 2000-500 یورو و هزینه مدارس بین المللی 24 هزار تا 40 هزار یورو برآورد شده اند.

در ادامه، شما را به خواندن مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به اسپانیا که توسط مجموعه آی مهاجرتی تدوین شده است دعوت می کنیم، در این مقاله به طور مفصل به بررسی هزینه های لازم برای زندگی و وارد شدن به این کشور پرداخته شده است و اطلاع داشتن از آن، برای افرادی که قصد وارد شدن به خاک این کشور را دارند ضروری است.

ویزای دانش آموزی اسپانیا

ویزای دانش آموزی اسپانیا

در این بخش از مقاله تحصیل در مدارس اسپانیا، به بررسی ویزای دانش آموزی در این کشور می پردازیم، نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که ویزای دانش آموزی اسپانیا مربوط به افراد زیر 18 سال است و با ویزای افراد بالای 18 سال تفاوت دارد، علت این تفاوت به خاطر این است که دانش آموزان زیر 18 سال در این کشور اجازه کار ندارند، در حالی که افراد بالای 18 سال می توانند مجوز کار دریافت کنند، به همین علت، ویزای آن ها متفاوت است.

حتما برایتان سوال پیش آمده است که افراد زیر 18 سال چگونه می توانند به اسپانیا مهاجرت کنند؟ روش های مختلفی برای مهاجرت این افراد وجود دارد که یکی از آن ها، از طریق تحصیل در مدارس اسپانیا است و فرد با پذیرش گرفتن از مدارس این کشور می تواند به خاک اسپانیا وارد شود.

مدارک ویزای دانش آموزی

منظور از مدارک ویزای دانش آموزی، مدارکی است که برای ویزای تحصیلی دبیرستان اسپانیا یا دیگر مقطع های تحصیلی مربوط به رده سنی زیر 18 سال در این کشور لازم است، عبارتند از:

 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی شناسنامه
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه تمکن مالی
 • اصل و کپی نامه پذیرش مدرسه
 • ارائه اصل و کپی فرم درخواست ویزای ملی
 • اثبات داشتن مکان اقامت
 • اجازه خروج از کشور که توسط والدین باید صورت گیرد
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه رزرو نامه پرواز و بلیط اسپانیا
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

موسسه مهاجرتی رجبی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

در این مقاله ما شرایط تحصیل در مدارس اسپانیا را مورد بررسی قرار دادیم تا در جریان کامل قوانین و مدارک لازم قرار بگیرید، ضمنا مقاله شرایط و راه های مهاجرت به اسپانیا که توسط همین مجموعه تهیه شده است می تواند برایتان بسیار کمک کننده و سودمند باشد، خواندن آن را از دست ندهید، علاوه بر این می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در شرکت آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، این مجموعه شما را در تمام مراحل همراهی می کند و می توانید آسوده خاطر به این کشور مهاجرت کنید.

سوالات پرتکرار تحصیل در مدارس اسپانیا

موسسه آی مهاجرتی در راستای اجرای موفق پرونده های مهاجرتی تمامی تجربه و دانش خود را به کار میگیرد تا نتیجه مثبت بدست بیاید، شما میتوانید تمامی سوالات خود را در زمینه مهاجرت و یا همین موضوع تحصیل در مدارس اسپانیا از میان سوالات متداول انتهای مقالات یا تماس تلفنی با کارشناسان مجموعه ما پاسخ بدهید.

خیر، چنین امکانی وجود ندارد. خانواده می توانند با دریافت دعوتنامه به این کشور سفر کنند و به طور موقت در کنار فرزند خود زندگی کنند.

 مدارس دولتی، مدارس خصوصی، مدارس بین المللی یا شبانه روزی

 در مدارس دولتی، تدریس به زبان اسپانیایی است.

 در مدارس بین المللی اسپانیا، تدریس به زبان های مختلفی انجام می شود، برخی به زبان آلمانی، برخی به زبان فرانسوی و برخی دیگر به زبان انگلیسی، تدریس می کنند.

 در مدارس خصوصی اسپانیا، تدریس به زبان انگلیسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه