تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان به دلیل وجود مزایای فراوانی که کار و زندگی در این کشور برای شما به همراه دارد، می تواند بهترین انتخاب جهت رسیدن به آینده و زندگی موفق باشد.

 دانشگاه های آلمان از تراز علمی و رفاهی بسیار بالایی در سطح جهان برخوردار هستند و با داشتن مدرک صادره از هر یک از آنها ، بهترین فرصت های شغلی پیش رویتان قرار خواهد گرفت. در ادامه با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا تحصیل پزشکی در آلمان را بهتر بشناسید.

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در کشور آلمان نیازمند پشت سر گذاشتن دوره های MKURS و قبولی در آزمون های ورودی این رشته را دارد.

فهرست مطالب

از همان ابتدای تحصیل پزشکی در آلمان شما اجازه اقامت در سایر کشورهای منطقه شینگن را خواهید داشت و می توانید از فضای امن کاری و اقتصادی این کشورها به خوبی استفاده کنید. یکی از اصلی ترین مزایای انتخاب کشور آلمان امکان استفاده از تحصیل رایگان در این کشور است که نه تنها شما را از پرداخت شهریه های سنگین معاف می سازد، بلکه یکی از معتبرترین مدارک را نیز برایتان به همراه دارد.

رسیدن به تحصیل پزشکی در آلمان نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل و شرایط مشخصی است که شما علاقه مندان باید به خوبی از آنها مطلع شده و همراه با یک کارشناس به صورت صحیح این مراحل را پشت سر بگذارید. ضمنا بهتر است که پس از این مطلب در سایت ما مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور را مطالعه نمایید تا با شرایط نقل مکان و مهاجرت کامل تر آشنا شوید.

کالج های پزشکی آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان برای دانشجویان بین المللی نیازمند پشت سر گذاشتن دوره های پیش پزشکی در آلمان است که به عنوان M-Kurs شناخته می شود. تمامی دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی یک آزمون ورودی برگزار می کنند که با توجه به رشته متفاوت است و برای رشته های پزشکی M-Kurs شناخته می شود.

 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
تحصیل پزشکی در آلمان

این دوره پریمدیکال در آلمان شامل اصلی ترین پیش نیازهای رشته های پزشکی از جمله دروس شیمی، فیزیک، زیست شناسی و زبان آلمانی را شامل می شود که دانش آموزان پس از پشت سر گذاشتن موفق این دوره یک مدرک جهت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی آلمان دریافت می کنند.

این دوره پیش پزشکی آلمان که مخفف Medicine است می تواند تا دو ترم تحصیلی ( 38 هفته ) را شامل شود و داوطلبان باید سطح B1 / B2زبان آلمانی را برای ورود به آن داشته باشند. زیرا تمامی دروس این دوره به زبان آلمانی آموزش داده می شوند و یکی از اصلی ترین شروط آزمون ورودی دانشگاه های آلمان تسلط به این زبان است.

در طول دوره های آمادگی قبل از دانشگاه، امتحانات میانی متعددی برگزار می شود و تمام دروس اصلی با ارزیابی نهایی پایان می یابند. برگزاری این امتحانات میان دوره ای ابزار بسیار خوبی برای آشنایی و آمادگی با آزمون اصلی ورود به دانشگاه هستند که شما را به خوبی با نوع سوالات آماده می سازد.

شرایط دوره های پیش پزشکی آلمان

ثبت نام در دوره های کالج ام کورس در آلمان ابتدا نیازمند معادل سازی دیپلم دبیرستان شما با سیستم آموزشی این کشور است که سطح تحصیلی شما را مشخص می سازد. طول این دوره با توجه به نمرات و تعداد واحدهای تخصصی که پشت سر گذاشته اید مشخص می شود و می تواند برای برخی تا چهار ترم یا یک سال تحصیلی نیز طول بکشد.

با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظرتان مشخص کنید که آخرین مدرک تحصیلی تان مورد تایید می باشد یا خیر. به طور معمول هر دانشگاه دقیقاً تعیین می کند که چه نوع مدارکی را می پذیرد و اگر مدرک شما در فهرست مورد تایید دانشگاه نمی باشد ، باید برای دوره پیش نیاز تحصیل پزشکی در آلمان شرکت کنید.

هر دانشگاه می تواند شرایط دوره های پیش پزشکی آلمان و دوره مخصوص به خود را برای دانشجویان متقاضی برگزار کند که کارشناسان آی مهاجرتی جزئیات لازم در رابطه با هر یک را پیش رویتان قرار می دهند. همچنین جهت آشنایی با شرایط کلی تحصیل و قوانین آموزشی و سیستم آموزشی این کشور و همچنین دانشگاه ها و شرایط پذیرش مقاله تحصیل در آلمان و بررسی شرایط این کشور را حتما مطالعه فرمایید.

M-Kurs Colleges In Germany

امتحان ورودی پزشکی آلمان

امتحان ورودی پزشکی آلمان

تمامی دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل پزشکی در آلمان به صورت رایگان هستند که تنها در دانشگاه های دولتی این کشور امکان پذیر است که البته ورود به این دانشگاه ها نیز نیازمند قبولی در آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های پزشکی آلمان می باشد. هدف اصلی از شرکت در دوره های پیش نیاز نیز رسیدن به قبولی در این آزمون می باشد. این آزمون تحت عنوان Test für Medizinische Studiengänge (TMS)دو بار در سال توسط دانشگاه هایی که دوره پیش نیاز را برگزار می کنند، گرفته می شود که شامل چهار درس اصلی فراگرفته شده در دوره پیش نیاز است. سه درس از چهار موضوع به صورت کتبی و درس چهارم به صورت شفاهی برگزار می شود. چنانچه در بار نخست به قبولی نرسیدید می توانید آن را تکرار کنید تا قبول شوید؛ تقریباً 80٪ دانش آموزان در تلاش دوم موفق می شوند.

در مقابل نیز برخی از دانشگاه ها تنها معدل را ملاک پذیرش قرار می دهند . در این شیوه چنانچه قبولی در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی در دانشگاه های ایران را ارائه دهید نیازی به دوره پیش نیاز نخواهید داشت و مستقیما در آزمون ورودی رشته های پزشکی آلمان شرکت خواهید نمود.

دانشگاه های دولتی آلمان به دلیل درخواست بالایی که برای تحصیل رشته های پزشکی دارند از طریق آزمون ورودی پزشکی آلمان به صورت متعدد سعی دارند بهترین دانشجویان را جذب کنند. به عنوان مثال برخی دیگر با نمره FSP ( نمره امتحانات پایانی دوره پیش نیاز ) دانشجویان را پذیرش می کنند.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

طبق آخرین رتبه بندی QS در بیش از 32 دانشگاه تحصیل پزشکی در آلمان امکان پذیر است که به شما فرصت می دهد تا انتخاب متنوعی داشته باشید. شرایط تحصیل پزشکی در آلمان در شش سال تحصیلی برنامه ریزی شده که کاملا به زبان آلمانی بوده و در نهایت با آزمون دولتی ( Ärztliche Prüfung) به پایان می رسد. این آزمون منجر به مجوز رسمی برای طبابت می شود؛ تحصیلات پزشکی در مراحل زیر تکمیل می شود:

مرحله پیش بالینی پزشکی در آلمان : شامل چهار ترم ( دو سال ) است و شما را با مبانی کلیدی علوم طبیعی و پزشکی آشنا می کند.

مرحله بالینی پزشکی آلمان : مرحله اصلی پزشکی ( شش ترم – سه سال ) است که از اصلی ترین علوم پزشکی را شامل می شود.

مرحله عملی رشته پزشکی در آلمان : مرحله بالینی با یک سال عملی دنبال می شود که در آن شما با جنبه های عملی جراحی ، داخلی و یک موضوع انتخابی آشنا می شوید. این مرحله تجربه در محل کار را فراهم می کند تا شما را برای حرفه آینده خود آماده کند.

آزمون دولتی تحصیل پزشکی آلمان : آخرین مرحله برای تکمیل مدرک پزشکی در آلمان، قبولی در آزمون دولتی است که یک آزمون استاندارد ملی است. پس از انجام و قبولی در معاینه می توانید برای مجوز پزشکی خود درخواست دهید و به عنوان یک پزشک خبره شروع به کار کنید. دوره تخصص این رشته نیز می تواند پنج تا شش سال دیگر طول بکشد.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل در رشته پزشکی در آلمان همانطور که می دانید نیازمند پیش نیازهای متفاوتی است؛ که یکی از آن ها شرط معدل است. برخی از دانشگاه ها برای پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان معدل خاصی را در مقطع دیپلم یا به صورت میانگین پایه سه ساله دوره دبیرستان از متقاضیان درخواست می کنند و همان را نیز برای پذیرش کافی می داند، اما برخی دیگر در کنار آزمون ورودی شرط معدل را نیز مد نظر قرار می دهند.

ولی دقت داشته باشید که حتی اگر دانشگاه شرط معدل را لحاظ نکند؛ بازهم افرادی که معدل بالاتری دارند شانس بیش تری برای پذیرش خواهند داشت. طبق آخرین تغییرات شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان برای برخی از دانشگاه ها معدل 17 برخی دیگر معدل 18 اعلام شده است؛ که اطلاع دقیق از آن باید توسط متقاضی و برای دانشگاه مدنظر صورت پذیرد.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در آلمان

به همین خاطر اگر متقاضی دارای معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی کمتر از این میزان درخواست شده باشد، احتمال پذیرش وی بسیار کم می شود؛ مگر این که بتواند رزومه ای بسیار قوی و پر بار را با سایر مدارک و افتخارات به دانشگاه ارائه نماید که این کمبود معدل لازم را نموده و دانشگاه از این شرط لازمه خود چشم پوشی کند.

دقت داشته باشید که معدلی که به عنوان ملاک از متقاضیان درخواست می شود، معمولا میانگین معدل پایه های دوره دبیرستان می باشد که به عنوان معدل دیپلم لحاظ می گردد.

توصیه می کنیم تا با مطالعه عنوان های زیر شرایط کلی تحصیل در آلمان را هرچه بیشتر بشناسید.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در آلمان

جهت تحصیل در رشته پزشکی در آلمان باید به سن متقاضی نیز توجه شود؛ با اینکه دانشگاه های آلمان شرط سن را چندان سختگیرانه دنبال نمی کنند؛ اما معمولا اعلام می شود که حداکثر سن متقاضیان این رشته 30 سال می باشد و افراد دارای سن بیشتر از شانس بسیار پایینی برای تحصیل پزشکی در آلمان برخوردار هستند. شرایط سنی تحصیل پزشکی در آلمان همواره از سوی هر دانشگاه اعلام می شود و اگر محدودیتی در نظر گرفته شده باشد، حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

اما نکته ای که مهم است اینکه شاید محدودیت سن 30 سال اعلام شده باشد؛ اما عملا متقاضیان بالای 24 سال شانس چندانی برای پذیرش برخوردار نیستند و مناسب ترین سن برای اقدام جهت تحصیل پزشکی آلمان سن 18 تا 24 سال می باشد.

البته باید دقت کنید که پیک تحصیلی نیز بسیار مهم است و افراد دارای سن 24 سال بهتر است که مدرکی تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه های کشور خود داشته باشند تا پیک تحصیلی از دوره دیپلم برای آنان لحاظ نشود؛ چون پیک بیش از 3 سال مورد قبول دانشگاه های آلمان نیست.

اما جدای از دانشگاه سفارت آلمان نیز در رابطه با سن و پیک تحصیلی بسیار سخت گیری می نمایند و به افراد بالای 24 سال به سختی ویزای تحصیلی می دهد . همچنین افرادی که در مرز سن 23 تا 24 سال قرار دارند بهتر است مدرکی دال بر تحصیل در موسسات یا دانشگاه های دیگر ارائه کنند تا سفارت در صدور ویزای آنان مشکلی به وجود نیاورد.

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

یقینا تحصیل رایگان پزشکی در آلمان یکی از دلایل جذب و استقبال بالای دانشجویان خارجی از این مورد می باشد که در رابطه با آن باید توجه داشته باشید که تحصیل رایگان این رشته فقط در دانشگاه های دولتی کشور آلمان صورت می پذیرد.

پس اگر قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را داشته باشید باید شهریه مورد درخواست دانشگاه را نیز پرداخت کنید که هر دانشگاه با توجه به شرایط خود مبلغ متفاوتی را در نظر می گیرد.

نکته مهم دیگر این است که به طور کلی تحصیل رایگان در آلمان فقط در آموزش به زبان آلمانی ارائه می شود؛ یعنی تحصیل پزشکی در آلمان به صورت رایگان فقط به زبان آلمانی و در دانشگاه های دولتی امکان پذیر است.

تحصیل رایگان پزشکی در آلمان

به همین خاطر در اینجا نیاز به یادگیری و آموزش زبان آلمانی اجبار می باشد؛ شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق در رابطه با آموزش زبان آلمانی با کارشناسان ما در آی مهاجرتی تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که تحصیل پزشکی آلمان به زبان آلمانی نیازی به پرداخت شهریه ندارد و دولت شهریه دانشجویان را پرداخت می کند؛ اما سالانه میزان نه چندان زیادی با توجه به رشته و مقطع که حداکثر 800 یورو می باشد، باید جهت هزینه های ثبت نام و انجام امور اداری دفتری پرداخت شود.

تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

به دلیل اهمیت تحصیل پزشکی در آلمان سیستم آموزشی این کشور تنها زبان آلمانی را برای تدریس ارائه می دهد و از تمامی متقاضیان بین المللی درخواست می کند تا در هنگام ارائه درخواست خود در حد ابتدایی به این زبان آشنایی داشته باشند.

اما در هنگام آغاز تحصیل در دانشگاه باید به تسلط خوبی از این زبان رسیده باشید و چنانچه مهارت های زبانی تان به حد موردنظر نرسیده باشد، می توانید در دوره زبان آلمانی پیش از شروع دانشگاه ثبت نام کنید تا سطح زبانی خود را به حد مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در آلمان برسانید.

مدرک زبان رشته های پزشکی در آلمان می تواند نمرات آزمون های TestDaF یا DSH برای اثبات سطح زبان شما باشند که پیش شرط بسیاری از دانشگاه های این کشور است. البته ممکن است که برخی محدود از دانشگاهای خصوصی نسبت به تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی نیز اقدام کنند که یقینا نیازمند مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل می باشد.

البته دقت داشته باشید در دوره های پیش پزشکی در این کشور آموزش زبان آلمانی صورت می پذیرد و بسیار مناسب و در جهت تحصیل این رشته در نظر گرفته می شود، ضمن اینکه اگر بتوانید در دوره پیش نیاز نمره قبولی را در درس زبان آلمانی خود کسب کنید غالبا نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت.

تحصیل پزشکی در آلمان با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی در آلمان با مدرک دیپلم

همانطور که می دانید جهت تحصیل پزشکی در آلمان باید مدرک دیپلم پایان دوره دبیرستان یا یک مدرک دانشگاهی از دانشگاه های مورد تایید این کشور را به دانشگاه پزشکی مد نظرتان ارائه نمایید؛ اما لازم است بدانید که مدرک دیپلم کشور ایران مورد تایید سیستم آموزشی آلمان نیست و دانشجویان باید یک دوره پری مدیکال را در کالج های معتبر این کشور بگذرانند که به نوعی معادل دوره پیش دانشگاهی کشورمان شناخته می شود و در این صورت افراد می توانند وارد دانشگاه پزشکی شوند.

پس باید دقت داشته باشید که جهت تحصیل پزشکی در آلمان با مدرک دیپلم نیاز به گذراندن دوره های پیش پزشکی این کشور می باشد تا دانشجویان با زبان، شرایط آموزش و برخی از دروس مرتبط با رشته پزشکی آشنا شوند. اما دقت داشته باشید که اگر شخص یک یا چند ترم را در رشته های پزشکی یا مرتبط با پزشکی در دانشگاه های کشورمان گذرانده باشد؛ به احتمال بالایی از گذراندن دوره های پیش پزشکی کشور آلمان معاف می شود و می تواند با شرط معدل بالا و یا شرکت در آزمون های ورودی وارد رشته پزشکی در آلمان شود.

ضمن اینکه اگر علاقمند به اطلاع از شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان هستید؛ حتما مقاله تحصیل دندانپزشکی در آلمان را در سایت  آی مهاجرتی مطالعه نمایید، تا از شرایط، مدارک، هزینه ها و مزایای تحصیل این رشته به طور کامل مطلع گردید.

بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی

بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی

با توجه به اینکه تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی به دانشجویان ارائه می شود؛ معمولا اکثر متقاضیان چندان به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی نیستند و فقط قبولی و پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور خود یک موفقیت کامل و بزرگ محسوب می شود. اما هنوز هم چنانچه شخصی قصد اخذ بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی را داشته باشد، می تواند برای اخذ آن اقدام و در صورت داشتن شرایط آن را دریافت نماید . نکته ای که باید توجه داشته باشید؛ این است که در آلمان اکثر بورسیه های تحصیلی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی و در رشته های پزشکی برای مقاطع تخصص و فوق تخصص در نظر گرفته می شود و مقطع عمومی چندان بورسیه های زیادی را به خود اختصاص نمی دهد. ضمن اینکه هر دانشگاه یا موسسه ارائه دهنده بورسیه کاملا دارای شرایط و قوانین مورد نیاز و درخواست خود بوده و هیچگونه ارتباطی با یکدیگر ندارند.

از جمله بورسیه های بزرگ و مرتبط با پزشکی می توان به : بورسیه دانشگاه ژاکوبز برمن، بورسیه تحصیلی گوته، بورسیه تحصیلی CLSA ، بورسیه تحصیلی اراسموس، بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان DAAD و غیره اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات و جزئیات دقیق در این رابطه مقاله شرایط بورسیه های تحصیلی آلمان را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نمایید و شرایط و مدارک مورد نیاز هر بورسیه به همراه ویژگی ها و خدمات اعطایی آن ها را مطلع گردید.

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

همانطور که می دانید همواره مبحث هزینه های تحصیل یکی از مهم ترین موارد و مباحث مورد توجه دانشجویان برای تحصیل خارج از کشور می باشد. اما هزینه تحصیل پزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتی خیال دانشجویان را از این مبحث راحت می کند، چون این رشته در دانشگاه های دولتی به دانشجویان به صورت رایگان ارائه می شود و آنان فقط سالانه ما بین 500 تا700 یورو را بابت هزینه های ثبت نام باید پرداخت کنند.

ولی نکته قابل توجه این است که دیگر از ابتدای سال 2023 برخی از دانشگاه های دولتی نیز نسبت به دریافت شهریه از دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا اقدام خواهند کرد و شاید حداکثر تا 3000 هزار یورو را بابت شهریه از آنان اخذ نمایند . البته این هنوز در تمامی مراکز اجرا نمی شود؛ اما ممکن است در آینده برای کل دانشگاه های دولتی لحاظ گردد.

اما دانشگاه های خصوصی یقینا شهریه های مد نظر خود را از دانشجویان دریافت می کنند که هر دانشگاه شهریه متفاوتی داشته و گران تر از دانشگاه های دولتی می باشد. این شهریه ها با توجه به دانشگاه های مختلف از 5 هزار یورو تا 20 هزار یورو به طور سالانه متفاوت است.

برای تحصیل پزشکی در آلمان جدای از شهریه باید به هزینه های دیگری همچون روپوش، کتاب ها و جزوات، وسائل آزمایشگاهی و غیره نیز توجه داشته باشید که ممکن است هر ترم تا 200 یورو را بابت تهیه این تجهیزات لازم جهت تحصیل و آموزش پرداخت کنید.

بهترین دانشگاه پزشکی آلمان

در حال حاضر تحصیل پزشکی آلمان بسیار با کیفیت و معتبر می باشد و دانشگاه های ارائه دهنده رشته های پزشکی بسیار معتبر و دارای درجات بالایی هستند. پس اگر قصد دارید که پس از اخذ مدرک خود از آینده شغلی و اعتبار مدرک دریافتی خود نیز اطمینان بالایی داشته باشید؛ تحصیل پزشکی در آلمان یکی از بهترین اقدامات و آینده دارترین رشته های تحصیلی می باشد.

همچنین بهتر است بدانید که بهترین دانشگاه پزشکی آلمان از نظر اکثر موسسات نظر سنجی و بررسی کیفیت آموزش در دانشگاه های جهان؛ موفق به کسب امتیازات و رتبه های بالایی شده اند.

دانشگاه های آلمان برای ارائه رشته های پزشکی از تجهیزات و آزمایشگاه های بسیار مدرن و بسیار تکمیلی بهره می برند و آموزش ها زیر نظر اساتید و دکترها بسیار سرشناس و با دانشی به دانشجویان ارائه می گردد.

در جدول اسامی داشگاه های معتبر و برتر تحصیل در رشته پزشکی در آلمان را مشاهده نمودید ، اما اگر قصد کسب اطلاعات جزئی و دقیقی از نحوه آموزش و ویژگی های آموزش و تحصیل در این دانشگاه دارید؛ حتما مقاله بهترین دانشگاه های آلمان بر اساس شهر را در سایت ما مطالعه نمایید و دانشگاه مقصد خود را به درستی برگزینید.

نام دانشگاهرتبه QSرتبه تایمز
دانشگاه هایدلبرگ3565
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ3846
دانشگاه صنعتی مونیخ6230
دانشگاه توبینگن11475
دانشگاه گوتینگن115119
دانشگاه فرایبورگ125121
دانشگاه هامبورگ148131

 

امیدواریم که با تحصیل پزشکی در آلمان کاملا آشنا شده باشید، جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیش تر با مشاورین آی مهاجرتی در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید. همچنین مقاله شرایط کار در آلمان نیز برای علاقمندان به مهاجرت و اشتغال در این کشور به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده است؛ با مطالعه آن از شرایط و قوانین کار آلمان اطلاعات جامعی به دست آورید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی در آلمان

با تحصیل پزشکی در آلمان ، مزایا و معایب، شرایط و روش های دستیابی به آن آشنا شدید، در زیر هم به سوالاتی که در این زمینه بیشتر پرسیده می شود پاسخ می دهیم ، شما نیز می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایین هر مقاله با کارشناسان آی مهاجرتی در تماس باشید ، پرسش خود را درج نموده و پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی در آلمان در دوره عمومی 6 سال زمان نیاز دارد و پس از آن دانشجویان می توانند به تحصیل دوره تخسس مشغول شوند.

  • متقاضیان برای پذیرش رشته پزشکی آلمان نباید بیش از 30 سال سن داشته باشند و هرچه که متقاضی سن پایین تری داشته باشد؛ شانی پذیرش بیشتری خواهد داشت.

بهترین و مناسب ترین بازه سنی برای پذیرش و قبولی رشته تحصیلی دانشگاه های آلمان 18 تا 24 سال می باشد.

تحصیل پزشکی در آلمان و در دانشگاه های دولتی آن رایگان بوده و هزینه دانشگاه های خصوصی سالانه از 5 تا 20 هزار یورو متغیر است.

بله اکثر دانشگاه های پزشکی کشور آلمان از متقاضیان خود آزمون ورودی اخذ می کنند که باید در آن موفق به اخذ نمره قبولی شد.

در ادامه نیز می توانید تجربه همکاری با آی مهاجرتی را از زبان برخی از کلاینت های ما بشنوید:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه