ثبت شرکت در اسپانیا

فهرست مطالب

ثبت شرکت در اسپانیا به عنوان یکی از اصلی ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور می تواند شما را در مدت زمان کوتاهی به زندگی و اقامت اسپانیا برساند ، چنانچه بخواهید سرمایه گذاری در کشور اسپانیا را به راحت ترین شیوه ممکن تجربه کنید ما به شما ثبت یک شرکت تجاری در یکی از شهرهای این کشور پیشنهاد می کنیم ، با ما در این مقاله از آی مهاجرتی همراه باشید تا موضوع مهم ثبت شرکت در اسپانیا را تحلیل کنیم.

همچنین توصیه می کنیم مقاله سرمایه گذاری در اسپانیا را در همین سایت مرور کنید تا با حداقل مبالغ مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق آشنا شوید.

اسپانیا به عنوان کشوری که توانسته در چند سال اخیر خود را از بحران اقتصادی اروپا نجات دهد ، تفاوت های قابل توجهی با سایرکشورهای جهان در حوزه تجارت داشته و شما با انتقال پول خود به این کشور می توانید بسیار آسان به افزایش سرمایه خود فکر کنید.

ثبت شرکت در اسپانیا به عنوان یک فعالیت خود اشتغال در این کشور شناخته می شود و شما باید به صورت قانونی تمامی فعالیت های خود اعم از پرداخت مالیات را گزارش دهید ، این کشور با داشتن واحد پول یورو ، سرمایه گذاری در بازاری با ثبات را به شما ارائه می دهد که می توانید به صورت دائم از آن درآمد کسب کنید.

استانداردهای موجود به همراه میزان امنیتی که دولت این کشور در مقابل سرمایه گذاری به شما ارائه می دهد در نوع خود منحصر بفرد بوده و هیچ گونه ریسک یا خطری از سوی قوانین موجود برای شما وجود نخواهد داشت.

انواع ثبت شرکت در اسپانیا

راه اندازی یک کسب و کار در کشور اسپانیا همیشه نیازی به فرآیند سختی ندارد ، با این حال بسته به نوع شرکتی که راه اندازی می کنید ، ممکن است این سفر تا حدودی بوروکراتیک و طولانی باشد اما در ابتدا باید بدانید که با وجود تنوع در انواع ثبت شرکت در اسپانیا شما تمایل به راه اندازی کدامیک را دارید.

سلسله مراتب و قوانین در رابطه با ورود فرد خارجی برای ثبت شرکت در اسپانیا کاملا جدی و سفت و سخت است و شما باید با درنظر گرفتن تمامی شرایط اقدام به انتخاب و اقدام ثبت شرکت نمایید ، ثبت شرکت در اسپانیا به روش های زیر امکان پذیر است.

در مقاله کار در اسپانیا با مشاغل مورد نیاز این کشور و قوانین حاکم بر بازار کار آن آشنا می شوید ، توصیه می کنیم مقاله لینک شده را مرور کنید.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع ثبت شرکت در اسپانیا بدون شک محبوب ترین ساختار شرکتی در اسپانیا است که به دلیل انعطاف پذیری و سهولت در فرآیند ثبت نام ، فقط خواستار 3000 یورو برای فرآیند قانون اساسی به عنوان حداقل سرمایه گذاری است ، مسئولیت شما محدود به میزان سرمایه گذاری خود بوده و می توانید برای تمامی محصولات و خدمات از آن استفاده کنید.

مدت زمان ثبت و اخذ شماره مالیات حدودا یک ماه زمان می برد و در شرکت با مسئولیت محدود شما مالیات بر درآمد نداشته و باید مالیات شرکتی که برابر با 25% از سود است را پرداخت کنید ، ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ( IVA) نیز الزامی است . با این وجود، معافیت های متعددی که می تواند مبلغ مشمول مالیات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، نیز برایتان وجود دارد.

تعداد سهامداران در زمان تشکیل حداکثر 5 نفر است که باید افراد غیرحقوقی باشند و با واگذاری سهام می توان این تعداد اعضا را افزایش داد.

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام یک ساختار بسیار منظم و گسترده است که برای شرکت های بزرگ بورسی ایده آل است ، این نوع ثبت شرکت در اسپانیا نیاز به حساب های سالانه و بازرسی های دوره ای دارد و سرمایه شرکت به سهام های با نام یا بی نام تقسیم می شود که می تواند به صورت آزادانه انتقال یابد.

سهامداران مسئولیت محدودی در قبال بدهی دارند و با سرمایه گذاری حداقل 60000 یورو به طور همزمان ( یکباره ) یا متوالی ( با پرداخت های جزئی ) آغاز به کار نماید ، حداقل تعداد شرکا 4 نفر است که سه نفر از آنها باید شریک کاری باشند.

شرکت به هر نامی که ثبت شود باید به دنباله آن حروف اول مربوطه SA قرار ‌گیرد ، شرکت مشمول مالیات بوده و مسئولیت محدود به میزان سرمایه است ، تصمیمات عمده توسط اکثریت تصمیم گیری می شود و برای راه اندازی باید اساسنامه شرکت را پیش نویس و محضری کنید.

شرکت سهامی عام اروپایی

این نوع شرکت می تواند از سایر نهادهایی که در کشورهای دیگر اروپایی راه اندازی و به فعالیت مشغول هستند تشکیل شود ، شرکت سهامی عام اروپایی هزینه بسیار اندکی داشته و همیشه به عنوان یک شرکت مشتق باقی می ماند که تحت یک قانون واحد و سیستم مدیریت و گزارش یکپارچه فعالیت می کند ، در این نوع شرکت باید دو الزام اصلی وجود داشته باشد:

 • تنها نهادهایی که مطابق با سیستم حقوقی یک کشور عضو خاص ثبت شده اند در تشکیل شرکت دخیل باشند و دفتر ثبت شده و اداره مرکزی آنها در اتحادیه اروپا واقع شده باشد.
 • حداقل دو مورد از نهادهای موجود در نظام حقوقی کشورهای مختلف عضو باشند.

سرمایه مورد نیاز ممکن است بیش از 120000 یورو باشد و در مواردی طبق قوانین ثبت شرکت در اسپانیا برای شرکت هایی که انواع خاصی از فعالیت را انجام می دهند ( مثل موسسات اعتباری ) می تواند مبلغ بالاتری نیز لازم باشد.

مشارکت خصوصی

مشارکت خصوصی شرکتی است که به صورت مشارکتی توسط حداقل دو شریک تشکیل شده که هر شریک مسئولیت نامحدودی با دارایی های خصوصی خود در قبال هرگونه بدهی شرکت دارند ، این نوع ثبت شرکت در اسپانیا یک رابطه تجاری است که توسط دو یا چند نفر تشکیل می‌شود که پول ، تجهیزات و یا نیروی کار را فراهم و سود را بین خود تقسیم می‌کنند ، بر این اساس ، هر گونه بدهی یا تعهد مالی نیز بین طرفین تقسیم خواهد شد.

خوب است به خاطر داشته باشید که هر چیزی که صراحتاً روی آن توافق نشده باشد ، چه به صورت عمومی و چه خصوصی ، تحت کنترل قانون مدنی اسپانیا خواهد بود ، جامعه مدنی در واقع نیازی به تبدیل شدن به یک تجارت رسمی ندارد ، مگر در موارد خاص مثلاً اگر یکی از طرفین باید املاک و مستغلات را به اشتراک بگذارد ، به همین دلیل ، حداقل سرمایه گذاری مالی مورد نیاز نیست با این حال اگر کسب و کار را رسمی کنید ، نام تجاری باید شامل کلمات Sociedad Civil باشد.

مشارکت عمومی

مشارکت عمومی یا Sociedad Colectiva در حیطه ثبت شرکت در اسپانیا نوعی شرکت است که شخصاً تحت مدیریت و مالکیت شرکا است ؛ این نوع شرکت با وجود اینکه یک شخص حقوقی یا شخص جداگانه است ، منحصر به فرد می باشد ، اما این شرکا هستند که شخصاً مسئول بدهی های شرکت هستند.

شرکا باید الزامات خاصی را رعایت کنند که شامل مدیریت شخصی شرکت است مگر اینکه توافق شده باشد که به شخص دیگری واگذار شود و با شرکت رقابت نکنند ؛ برای راه اندازی شرکت مشارکت عمومی نام شرکت باید حداقل شامل نام یکی از شرکا باشد.

شرکت تضامنی در اسپانیا

شرکت تضامنی در اسپانیا یا Sociedad Comanditaria از دو نوع شریک تشکیل شده است : شرکای ضامن و شرکای با مسئولیت محدود ؛ شرکای تضامنی مانند مشارکت عمومی شخصاً در قبال بدهی های شرکت مسئول هستند اما شرکای با مسئولیت محدود مسئول بدهی نیستند.

شرکت تضامنی در اسپانیا

مشارکت شرکا با مسئولیت محدود ممکن است توسط سهام نمایندگی شود و در صورت عدم وجود شرکای تضامنی ، حداقل یکی از شرکا با مسئولیت محدود شخصاً مسئول قروض شرکت خواهد بود ، ایجاد یک شرکت تضامنی شبیه به یک شرکت سهامی عام است اما شرکت تضامنی قراردادهای نامگذاری خاص خود را دارد.

شرکت سهامی

شرکت سهامی شرکتی تجاری است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و از طریق مشارکت شرکا اداره می شود که یکی از این شرکا مدیریت شرکت را برعهده داشته و شخصاً مسئولیت بدهی های اجتماعی را بر عهده خواهد داشت ، این نوع ثبت شرکت در اسپانیا نیازمند حداقل دو شریک و سرمایه بالغ بر حداقل سرمایه سهام 3000 یورو است و مشمول مالیات بر شرکت می باشد.

شرکت تعاونی

دو نوع شرکت تعاونی در حیطه ثبت شرکت در اسپانیا وجود دارد :

 • شرکت متعلق به کارگران در اسپانیا
 • شرکت کارگری در اسپانیا یا Sociedad Labora نوع خاصی از شرکت سهامی عام یا شرکت با مسئولیت محدود

سهام متعلق به کارگران یا طبقه عمومی است ، کارگرانی که مستقیماً با نیروی کار خود در تجارت مشارکت می کنند باید حداقل 51٪ سهام را داشته باشند ؛ کارگرانی که سهام ندارند نباید بیش از 15٪ از کل ساعات کار در هر سال کار کنند یا اگر شرکت کمتر از 25 کارگر با سهام داشته باشد ، نباید بیش از 25٪ کار کنند.

شرکت کارگری در اسپانیا به عنوان یک شرکت سهامی عام یا شرکت با مسئولیت محدود ایجاد و اداره می شود ، اما با چند استثنا ؛ قبل از ثبت نام در اداره ثبت تجاری در اسپانیا شرکت باید در وزارت کار و امور اجتماعی ثبت شودو با توجه به نوع نهاد پایه آن ، نام شرکت باید شامل Sociedad Anónima Laboral (S.A.L ) یا Sociedad de Cuentas Limitada Laboral ( S.L.L ) باشد.

تاسیس شعبه یا نمایندگی

تاسیس شعبه یا نمایندگی در اسپانیا سازمانی است وابسته به شرکت مادر که در خارج از کشور واقع شده و دارای شخصیت حقوقی یکسانی با شرکت مادر است و فعالیت مشابهی را انجام می دهد ؛ شرایط لازم برای تشکیل شعبه مانند راه اندازی سایر شرکت ها در اسپانیا است.

شعبه باید از طریق سند عمومی که در دفتر اسناد رسمی تنظیم شده و در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد ، ایجاد شود همچنین این امکان را دارد که هزینه های خود را به شرکت مادر نسبت دهد و دولت می تواند در صورت وجود بدهی آن را از شرکت مادر مطالبه کند.

بهترین شهرهای اسپانیا برای ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسپانیا در صورتی موفقیت آمیز است که در زمینه مشاغل جدید و جذاب صورت پذیرد ، اسپانیا کشوری مدرن است که از ایده های نو استقبال کرده و به توسعه و پیشرفت آنها کمک می کند ، مادرید و بارسلونا دو شهر بزرگ اسپانیا برای مشاغل فناوری جذاب هستند به طوری که آخرین داده های یک نشریه فایننشال تایم این دو شهر را در میان بهترین شهرهای اروپا برای استارت آپ ها و کارآفرینان قرار می دهد.

بهترین شهرهای اسپانیا برای ثبت شرکت

مادرید دارای رتبه دوم بالاترین تعداد شرکت ‌ها در ارتباطات در بین تمامی شهرهای اسپانیا است و همچنین در دسته‌هایی مانند مشوق ‌ها و استراتژی ‌های جذب سرمایه‌گذار در میان شهرهای پیشرو در اروپا قرار دارد ؛ بیش از 50 درصد از سرمایه گذاری های انجام شده در اسپانیا در شهر مادرید هستند و می توان این شهر را خانه بزرگترین و مهم ترین شرکت های سرمایه گذاری در کشور دانست.

اما علاوه بر مادرید و بارسلونا از دیگر بهترین شهرهای اسپانیا برای ثبت شرکت والنسیا ، بیلبائو و مالاگا گزینه های ایده آل ثبت شرکت به شمار می روند ، بارسلونا یکی از شهرهای اسپانیا است که قابلیت قابل توجهی در رشد شرکت های جدید و تازه فعال دارد ؛ این شهر در زمینه پوشاک و نمایندگی فعال در این حوزه حتی از مادرید قوی تر عمل می کند.

در همین راستا مقاله ثبت شرکت در فرانسه را نیز بخوانید و شرایط دو کشور را با هم مقایسه کنید.

شهر بیلبائو و مالاگا در ثبت شرکت

شهر بیلبائو و مالاگا در ثبت شرکت از برترین های اسپانیا به شمار می روند ، بیلبائو دارای یک سنت طولانی در کارآفرینی است که به دوران صنعتی شدن اسپانیا برمی گردد ؛ روح این شهر زنده است و تغییراتی که در چند سال گذشته تجربه کرده آن را متحول و به مقصد خوبی برای استارت آپ ها و کارآفرینان تبدیل کرده است .

برخی از شرکت ها مانند Ludei، Sherpa و Ticketbis،در این شهر هستند که دارای دفاتری در ایالات متحده می باشند ، شرکت های فعال در حوزه مهندسی در بیلبائو بسیار موفق بوده و با ایجاد شرکت هایی در این زمینه می توانید در سطح جهانی فعالیت داشته باشید.

مالاگا با بیش از یک میلیون نفر ساکن یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای جنوب اسپانیا است که بخش فناوری آن ترکیبی از مؤسسات دولتی و خصوصی می باشد ، زیر ساخت های تجاری در این شهر بسیار قوی بوده و نمایشگاه های تجاری زیادی سالانه در آن برگزار می گردد ، دانشگاه مالاگا یکی از موسسات برتر آموزش عالی اسپانیا است و همیشه برنامه های آموزشی و تحقیقاتی را با حمایت شرکت های PTA اجرا می کند ، بنابراین به عنوان یک مرکز دانش عمل می کند.

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا همیشه یک مقصد بسیار هیجان انگیز برای بازدید ، نقل مکان یا سرمایه گذاری بازدیدکنندگان و کارآفرینان در سراسر جهان بوده است.

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور می تواند بسیار متعدد باشد:

 • یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها
 • اقتصاد باز و با قدرت
 • دسترسی به بزرگ ترین و پویاترین بازار جهان
 • امکان ثبت شرکت با حداقل سرمایه
 • امکان تعدد در تعداد شرکا
 • امکان سرمایه گذاری به صورت نقدی یا غیر نقدی
 • مسیرهای آسان در روش های سرمایه گذاری
 • بار مالیاتی کم
 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک در ارتباط جهانی
 • قوانین یکسان در رابطه با افراد خارجی
 • امکان دریافت اقامت و شهروندی
 • میزبانی شرکت های معروف جهانی
 • نیروی کار تحصیل کرده
 • ارائه یارانه و کمک های مالی

این کشور مانند هر کشور دیگری ریسک و خطرات خاص خود را در زمینه ثبت شرکت در اسپانیا دارد که البته نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر است ؛ اقتصاد اسپانیا حتی در دوران کرونا توانست سرپا مانده و دچار بحران نشود و روش های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مشاورین موسسه از آنها مطلع شوید.

شاخص های اقتصادی ثبت شرکت در اسپانیا

به عنوان فردی که ثبت شرکت در اسپانیا را دنبال می کند باید به شاخص های مهم اقتصادی این کشور دقت ویژه ای داشته باشید ، زیرا علاوه بر تاثیر در روند سرمایه گذاری می تواند در سود و یا زیان شرکت ثبت شده بسیار موثر باشد ، از مهم ترین شاخص های اقتصادی ثبت شرکت در اسپانیا می توان به نرخ تورم در این کشور اشاره کرد ؛ بر اساس داده های پیشین که توسط موسسه ملی آمار (INE ) منتشر شد ، تورم قیمت مصرف کننده ( CPI ) در آخرین ماه سال 2021 نسبت به دسامبر 2020 حدود 6.7 درصد افزایش یافت.

قرنطینه های ویروس کرونا تأثیر منفی بر فعالیت و مصرف گذاشت و ترس اصلی تحلیلگران این است که این تنش طولانی تر از حد انتظار باقی بماند ، بنابراین بر قدرت خرید خانوارها تأثیر می گذارد و مجبور به خروج محرک های اقتصادی از بانک مرکزی اروپا می شود.

نرخ وام بانکی در اسپانیا از 1.12 درصد در اکتبر 2021 به 1.17 درصد در نوامبر افزایش یافته است که به دلیل توقف رشد اقتصادی در دوران کرونا بوده و پیش بینی می شود که در ماه های آینده کاهش یابد ، در رابطه با میزان مالیات بر درآمد نیز می توان گفت که برای افراد با متوسط درآمد 20.200 یورو در سال 24% مالیات کسر می گردد.

افراد با میانگین درآمد بالاتر تا 37% از درآمدشان را مالیات پرداخت می کنند و در صورت داشتن درآمدی کمتر از میانگین متوسط 19% مالیات پرداخت خواهد شد.

طرح تجاری برای ثبت شرکت اسپانیا

یکی از اصلی ترین گام های ثبت شرکت در اسپانیا نوشتن طرح تجاری برای بیزینس موردنظرتان است ، یک طرح تجاری خوب شما را در هر مرحله از شروع و مدیریت کسب و کارتان راهنمایی می کند و شما از طرح کسب و کار خود به عنوان یک نقشه راه برای نحوه ساختار ، اجرا و رشد کسب و کار جدید خود استفاده خواهید کرد.

اکثر طرح های تجاری در یکی از دو دسته رایج قرار می گیرند : استارت آپ سنتی یا جدید.

طرح‌ های تجاری سنتی رایج ‌تر هستند زیرا از یک ساختار استاندارد استفاده و شما را تشویق می‌کنند که در هر بخش به جزئیات بپردازید ، آنها معمولاً به کار بیشتری نیاز دارند و می توانند ده ها صفحه باشند اما در طرح‌ های کسب‌ و کار استارت‌آپ جدید که کمتر رایج هستند ، با وجود استفاده از یک ساختار استاندارد ، فقط بر خلاصه کردن مهمترین نکات از عناصر کلیدی برنامه تمرکز می کنند ، ساخت آنها ممکن است یک ساعت طول بکشد و معمولاً فقط یک صفحه هستند.

در طرح تجاری برای ثبت شرکت اسپانیا به طور سنتی شما بسیار دقیق با صرف وقت زیاد تمامی جزئیات را درباره سرمایه گذاران شرح خواهید داد در حالی که در طرح جدید می خواهید به طور خلاصه به خواننده بگویید که شرکت شما چیست و چرا موفق خواهد شد.

اصلی ترین جزئیات طرح تجاری در اسپانیا

در اصلی ترین جزئیات طرح تجاری در اسپانیا باید مصرف کنندگان ، سازمان یا مشاغلی را که شرکت شما قصد دارد به آنها خدمت کند را فهرست کنید ، مزیت های رقابتی که باعث موفقیت کسب و کار شما می شود را توضیح دهید ؛ آیا کارشناسانی در تیم شما وجود دارند؟ آیا مکان مناسبی برای فروشگاه خود پیدا کرده اید؟ شرح شرکت شما مکانی است که می توانید در مورد نقاط قوت خود ببالید.
همچنین شما نیاز به درک خوبی از چشم انداز صنعت و بازار هدف خود دارید ، از یک نمودار سازمانی برای تعیین اینکه چه کسی مسئول چه چیزی در شرکت شما است استفاده کنید ، نشان دهید که چگونه تجربه منحصر به فرد هر شخص به موفقیت سرمایه گذاری شما کمک می کند.

خدماتی اصلی را توضیح دهید که چگونه به مشتریان سود می رساند و چرخه عمر محصول چگونه به نظر می رسد ، پیش بینی های مالی را کامل بررسی کنید و نشان دهید که تجارت شما پایدار است و موفقیت مالی خواهد داشت.

چشم انداز مالی آینده نگر را برای پنج سال آینده ارائه دهید ، صورت ‌های درآمد ، ترازنامه ‌ها ، صورت ‌های جریان نقدی و بودجه‌ های مخارج سرمایه‌ای را توضیح دهید ؛ برای سال اول حتی دقیق تر باشید و از پیش بینی های سه ماهه یا حتی ماهانه استفاده کنید ، مطمئن شوید که پیش بینی های ثبت شرکت در اسپانیا را به وضوح توضیح داده اید و آنها را با درخواست های مالی خود مطابقت دهید.

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا شامل گام های مختلفی است که باید تماما و به صورت قانونی انجام گیرند تا اجازه فعالیت به شما داده شود ، در ادامه هر یک از این مراحل را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد.

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

دریافت شماره NIE

اولین کاری که باید به عنوان یک خارجی جهت ثبت شرکت در اسپانیا انجام دهید این است که شماره NIE خود را دریافت کنید ، این همان شماره شناسایی است که به شما امکان می دهد حساب بانکی باز کنید ، شناسایی مالیاتی داشته باشید و غیره ، دریافت شماره NIE مهمترین چیز برای فعالیت آزادانه در اسپانیا است.

گرفتن NIE یک فرآیند بسیار ساده است ؛ مدت زمانی که می توانید آن را دریافت کنید به این بستگی دارد که آیا شهروند اتحادیه اروپا هستید یا نه : دریافت شماره NIE برای شهروندان اتحادیه اروپا 3 تا 5 روز کاری طول می کشد و دوره زمانی برای افراد غیر اتحادیه اروپا بسته به اداره مهاجرت مربوطه متفاوت خواهد بود ، دو امکان برای بدست آوردن این شماره وجود دارد:

 • این کار را از کشور مبدا خود در کنسولگری اسپانیا انجام دهید.
 • انجام آن در اسپانیا که برای آن گرفتن وقت ملاقات در اداره پلیس مورد نیاز است.

اسامی شرکت

هنگامی که شماره NIE خود را دریافت کردید ، باید آنچه را که گواهی منحصر به فرد نامیده می شود ، دریافت کنید ؛ این سند بیان می کند که نام شرکت شما برای استفاده آزاد است و اکنون در اختیار شماست ، شما باید لیستی از 3 نامی که می خواهید به شرکت خود بدهید ، تهیه و به اداره ثبت شرکت در اسپانیا ارسال شوند تا در دسترس بودن آنها بررسی گردد ، بسته به اولویت هایی که از قبل هنگام ارسال آنها تعیین کرده اید ، یکی از این سه مورد اسامی شرکت را می پذیرند ؛ این فرآیند می تواند تا 48 ساعت طول بکشد.

دقت داشته باشید که این نام رسمی شرکت خواهد بود که روی فاکتورها و سایر اسناد شما ظاهر می شود با این وجود می‌توانید از رجیستری یک نام اضافی برای استفاده در موقعیت ‌ها یا اهداف غیر قانونی دیگر بخواهید ؛ اگر می خواهید علامت تجاری خود را به صورت رسمی ثبت کنید ، در اینجا راهنمای کاملی در مورد نحوه انجام آن خواهید یافت.

افتتاح حساب بانکی

اکنون که NIE خود را دارید ، می توانید به راحتی نسبت به افتتاح حساب بانکی تجاری در اسپانیا اقدام کنید . مبلغ موردنظر ثبت شرکت در اسپانیا باید به عنوان سپرده در حساب تازه ایجاد شده واریز گردد و این سند را در روز قانون اساسی به دفتر اسناد رسمی بیاورید ، شما همچنین می‌توانید از دارایی ‌هایی که ارزش مشابهی دارند برای کار به عنوان سرمایه استفاده کنید ؛ به عنوان مثال ، می توانید از رایانه ، تلفن یا هر دارایی دیگری که مشابه است و می تواند تا آن مقدار باشد استفاده کنید.

با این حال این روش را ما توصیه نمی کنیم ، چرا ؟ زیرا پس از آن اگر بخواهید سهام شرکت را بفروشید یا سرمایه شرکت را برای سهامداران مختلف تقسیم کنید ، زمان بسیار دشوارتری نسبت به استفاده از پول نقد خواهید داشت.

تشکیل سهامداران شرکت

در این مرحله از ثبت شرکت در اسپانیا باید تصمیم بگیرید که چه تعداد و چه کسانی سهامدار شرکت خواهند بود ؛ علاوه بر این تعیین اینکه چه کسی مدیر شرکت خواهد بود یک مرحله ضروری است ؛ مدیر شرکت نیازی به حقوق یا مجوز کار ندارد و سالی یک بار باید حسابداری سالانه شرکت را امضا کند ؛ داشتن این نوع مدیر به این معنی است که همانطور که قانون اسپانیا ایجاب می کند ، باید یک کارگزار نیز در ساختار خود داشته باشید.

هنگامی که به تشکیل سهامداران شرکت تصمیم گرفتید ، فقط باید توافقنامه سهامداران را ایجاد کنید ، هر سهامدار و درصد سهم هر کدام را تعریف کنید ؛ این یکی از حیاتی ترین مراحل این فرآیند است زیرا باید احتمالات آینده را پیش بینی کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید به همین دلیل است که ما شدیداً توصیه می کنیم به یک وکیل تجاری اعتماد کنید.

مراجعه به دفتر اسناد رسمی

با داشتن کلیه مدارک ذکر شده قبلی اکنون باید برای امضای سند عمومی باید با مراجعه به دفتر اسناد رسمی یک آدرس را معرفی کنید . باید به وضوح مشخص کنید که فعالیت شرکت کدام است تا حد امکان شفاف باشید زیرا اگر کسب و کار خود را گسترش دهید و بر فعالیت اصلی تمرکز کنید ، در آینده نیازی به مراجعه مجدد به دفتر اسناد رسمی نخواهید داشت.

از روزی که تأسیس شرکت را در دفتر اسناد رسمی امضا کردیم ، آنها به شما یک شماره مالیات بر ارزش افزوده موقت می دهند که می توانید با آن فعالیت خود را شروع کنید.

مراجعه به اداره مالیات

اکنون که سند را از دفتر اسناد رسمی دریافت کرده اید ، باید به اداره مالیات اسپانیا (Agencia Tributaria) مراجعه کنید تا با گرفتن مهر سند آن را ثبت کنید ؛ به خاطر داشته باشید که با شروع فعالیت خود شروع به پرداخت مالیات خواهید کرد.

دریافت کد شناسایی مالیاتی CIF

نیاز دارید که شرکت شما با شماره مالیاتی شناسایی شود به همین دلیل است که باید CIF شرکت را درخواست کنید . بنابراین ابتدا باید فرم درخواست دریافت کد شناسایی مالیاتی CIF را در وب سایت سازمان مالیاتی دانلود و تکمیل کنید سپس برای ارائه آن به همراه NIE خود با اداره مالیات محلی قرار ملاقات بگیرید ، اگر می‌خواهید در اتحادیه اروپا وارد یا صادرات کنید ، به شماره EORI نیاز دارید.

ثبت نام در تامین اجتماعی

و در نهایت آخرین مرحله ثبت نام در اداره تامین اجتماعی محل خود برای ثبت کسب و کار تازه ایجاد شده است ؛ به خاطر داشته باشید که اگر به عنوان یک معامله گر انحصاری ثبت نام می کنید ، روند خاصی به نام RETA اعمال می شود.

هزینه های ثبت شرکت در کشور اسپانیا

به صورت کلی نمی توان هزینه های ثبت شرکت در کشور اسپانیا را یک مبلغ ثابت برای همه دانست زیرا در هر یک از انواع شرکت ها عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند و هزینه اصلی راه اندازی که توسط قانون اسپانیا مشخص شده ، اصلی ترین آن می باشد به عنوان مثال در یک شرکت با مسئولیت محدود علاوه بر هزینه اصلی بین 1500 تا 2000 یورو ( شامل هزینه های دفتر اسناد رسمی ، ثبت تجاری ، رزرو نام شرکت و گواهینامه ، هزینه های وکیل و غیره) را مدنظر داشته باشید.

هزینه های ثبت شرکت در کشور اسپانیا

تعداد کارکنان و محلی که برای شرکت اجاره کرده اید نیز از دیگر موارد مهم در میزان هزینه های ثبت شرکت در اسپانیا می باشند ؛ در هر یک از شرکت های گفته شده شما می توانید تعداد کارکنان یا شرکای متفاوتی داشته باشید و محلی را در مناطق مختلف شهر موردنظر خود اجاره کنید . بدیهی است که هرچه سرمایه شما بیشتر باشد هزینه ثبت شرکت در کشور اسپانیا بیشتر خواهد بود.

به صورت کلی شما باید هزینه ثبت شرکت را همراه با 500 تا 2500 یورو درنظر داشته باشید که مقدار دقیق آن را فاکتورهای گفته شده تعیین خواهند نمود ، مشاورین آی مهاجرتی آماده اند تا مطابق با شرکت موردنظر شما تمامی جزئیات را به صورت دقیق در اختیارتان قرار دهند.

ثبت شرکت و اقامت اسپانیا

اجازه اقامت اسپانیا سندی است که برای خارجی ها صادر می شود و به شما فرصت مهاجرت ، زندگی و کار در کشور اسپانیا را در تمام مدت اعتبار سند می دهد ، برای دریافت این مجوز شما باید درخواست ویزا کنید که با بررسی شرایط شرکت درخواستی شما و درصورتی که ثبت شرکت در اسپانیا با ایجاد اشتغال برای شهروندان این کشور همراه باشد ، می توانید به ویزای یک ساله برسید.

این ویزا نیاز به تمدید داشته و شما باید پس از یک سال اقامت در این کشور در صورتی که مالیات را به صورت کامل پرداخت کرده و هیچ گونه سوء سابقه ای را در پرونده کاری و زندگی تان به ثبت نرسانده باشید ، نسبت به تمدید آن اقدام کنید ؛ در مرحله دوم این اقامت به مدت دو سال تمدید می شود و در صورتی که بتوانید روند فعالیت شرکت خود را به صورت مفید حفظ کنید ، کارت اقامت پنج ساله دریافت خواهید کرد.

نهایتا با گذشت ده سال معین از ورود شما به کشور اسپانیا شما واجد شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور خواهید بود و می توانید به عنوان یک شهروند از تمامی خدمات بهره مند شوید ، کارشناسان ارشد آی مهاجرتی در دو دفتر تهران و شیراز آماده اند تا شما را در تمامی مراحل ثبت شرکت در اسپانیا راهنمایی نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن مجوزهای لازم را برای شما فراهم سازند.

سوالات پر تکرار ثبت شرکت در اسپانیا

در این مقاله از آی مهاجرتی با ثبت شرکت در اسپانیا و پیچیدگی های آن آشنا شدید ، چنانچه سوال یا ابهامی دارید از بخش دیدگاه استفاده کنید و پاسخ مشاوران ما را دریافت کنید.

چگونه بعد از اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت در اسپانیا به اقامت دائم برسم؟

این ویزا نیاز به تمدید داشته و شما باید پس از یک سال اقامت در این کشور در صورتی که مالیات را به صورت کامل پرداخت کرده و هیچ گونه سوء سابقه ای را در پرونده کاری و زندگی تان به ثبت نرسانده باشید ، نسبت به تمدید آن اقدام کنید ؛ در مرحله دوم این اقامت به مدت دو سال تمدید می شود و در صورتی که بتوانید روند فعالیت شرکت خود را به صورت مفید حفظ کنید ، کارت اقامت پنج ساله دریافت خواهید کرد.
نهایتا با گذشت ده سال معین از ورود شما به کشور اسپانیا شما واجد شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور خواهید بود.

چند نوع طرح تجاری برای ثبت شرکت در اسپانیا وجود دارد؟

طرح های تجاری در یکی از دو دسته رایج قرار می گیرند : استارت آپ سنتی یا جدید.

فرایند انتخاب نام برای ثبت شرکت در اسپانیا به چه صورت است؟

شما باید لیستی از 3 نامی که می خواهید به شرکت خود بدهید ، تهیه و به اداره ثبت شرکت در اسپانیا ارسال شوند تا در دسترس بودن آنها بررسی گردد ، بسته به اولویت هایی که از قبل هنگام ارسال آنها تعیین کرده اید ، یکی از این سه مورد اسامی شرکت را می پذیرند . این فرآیند می تواند تا 48 ساعت طول بکشد.

برای ثبت شرکت در اسپانیا از نوع مسئولیت محدود چه مقدار سرمایه لازم است؟

این نوع ثبت شرکت در اسپانیا بدون شک محبوب ترین ساختار شرکتی در اسپانیا است که به دلیل انعطاف پذیری و سهولت در فرآیند ثبت نام ، فقط خواستار 3000 یورو برای فرآیند قانون اساسی به عنوان حداقل سرمایه گذاری است ، مسئولیت شما محدود به میزان سرمایه گذاری خود بوده و می توانید برای تمامی محصولات و خدمات از آن استفاده کنید.

مزایا اصلی ثبت شرکت در اسپانیا چیست؟

یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها
اقتصاد باز و با قدرت
دسترسی به بزرگ ترین و پویاترین بازار جهان
امکان ثبت شرکت با حداقل سرمایه
امکان تعدد در تعداد شرکا
امکان سرمایه گذاری به صورت نقدی یا غیر نقدی
بار مالیاتی کم

با ثبت شرکت در اسپانیا در این محتوا از آی مهاجرتی آشنا شدید ، خوب است برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم برای شناخت بهتر کشور اسپانیا و مردم آن مقاله جذاب اطلاعات کشور اسپانیا را بخوانید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
خانه