خط و زبان رسمی کشور کانادا

خط و زبان رسمی کشور کانادا یکی دیگر از موارد مهم و مورد نیازی است که افراد مهاجر به این کشور و یا افرادی که به هر نحوی به این کشور مرتبط و یا وابسته هستند باید از آن مطلع و شناخت کافی از آن داشته باشند. اگر می خواهید با خط و زبان رسمی کشور کانادا بیشتر آشنا شوید در ادامه این مقاله با ما و کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا به شناخت مناسبی از این موضوع دست پیدا کنید.

بسیاری از زبان ها در حال حاضر در کانادا صحبت می شود؛ اما قبل از کنفدراسیون، سرزمین هایی که به کانادا تبدیل می‌شد، خانه بیش از 70 زبان مجزا در 12 خانواده زبانی بود. امروزه اکثریت آن زبان های بومی هنوز هم صحبت می شود. با این حال، بیشتر آن ها در معرض انقراض هستند و تنها حدود 0.6٪ از جمعیت کانادا یک زبان بومی را به عنوان زبان مادری خود گزارش می دهند.

جایگاه هریک از زبان های انگلیسی و فرانسوی در کانادا

در رابطه با جایگاه هریک از زبان های انگلیسی و فرانسوی در کانادا باید بگوییم که 54% از مردم کانادا انگلیسی زبان و 21.4% فرانسوی زبان هستند.

فهرست مطالب

باید بگوییم که از زمان تاسیس کشور کانادا، انگلیسی و فرانسوی زبان مردم کانادا و زبان رسمی این کشور بوده‌اند و امروزه بیشترین گویشور را در این کشور دارند. بر اساس آخرین سرشماری، انگلیسی و فرانسوی به ترتیب 56.0٪ و 21.4٪ از خط و زبان مردم کانادا می باشند. از شما عزیزان دعوت می کنیم که مقاله بهترین راه های مهاجرت به کانادا را نیز مطالعه فرمایید تا اطلاعات مهاجرتی به این کشور را به روز کرده و افزایش دهید.

جایگاه هریک از زبان های انگلیسی و فرانسوی در کانادا

در رابطه با جایگاه هریک از زبان های انگلیسی و فرانسوی در کانادا باید بگوییم که 54% از مردم کانادا انگلیسی زبان و 21.4% فرانسوی زبان هستند ، اما در مجموع، 86.2٪ از کانادایی ها دانش کاری انگلیسی دارند، در حالی که 29.8٪ دانش کاری زبان فرانسه را دارند. بر اساس قانون زبان های رسمی 1969، انگلیسی و فرانسوی هر دو دارای وضعیت رسمی در سراسر کانادا در رابطه با خدمات دولت فدرال و اکثر دادگاه ها هستند.

تمام قوانین فدرال به صورت دو زبانه تصویب می شود و از نظر استانی، فقط در نیوبرانزویک هر دو انگلیسی و فرانسوی به یک اندازه رسمی هستند. فرانسوی زبان رسمی ایالت کبک است، اگرچه قوانین به دو زبان فرانسوی و انگلیسی وضع شده است و مراحل دادگاه ممکن است به هر دو زبان انجام شود.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
جایگاه هریک از زبان های انگلیسی و فرانسوی در کانادا

انگلیسی زبان رسمی انتاریو، مانیتوبا و آلبرتا است، اما خدمات دولتی در بسیاری از مناطق هر یک به زبان فرانسوی در دسترس است. قانون به هر دو زبان وضع می شود و دادگاه ها به هر دو زبان رسیدگی می کنند. استان های باقی مانده (بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، و نیوفاندلند و لابرادور) به خودی خود زبان رسمی استانی ندارند، اما دولت عمدتاً انگلیسی زبان است.

همچنین از نظر سرزمینی، هر دو سرزمین شمال غربی و نوناووت دارای زبان‌های بومی رسمی در کنار فرانسوی و انگلیسی هستند.

زبان رایج در منازل در کانادا

در رابطه با زبان رایج در منازل در کانادا باید بگوییم که درصد جمعیتی که اغلب در خانه به انگلیسی، فرانسوی یا هر دو زبان صحبت می کنند از سال 1986 کاهش یافته است. این کاهش برای فرانسوی بیشترین میزان را داشته است ؛ اما نسبت جمعیتی که در خانه نه انگلیسی و نه فرانسوی صحبت میکنند افزایش یافته است.

از نظر جغرافیایی این روند ثابت می ماند، زیرا استفاده از انگلیسی و فرانسوی در هر دو منطقه انگلیسی و فرانسوی زبان کشور کاهش یافته است، اما زبان فرانسه در داخل و خارج از کبک با سرعت بیشتری با کاهش مواجه بوده است. توجه داشته باشید که تفاوت های ظریفی بین «زبانی که در خانه بیشتر صحبت می‌شود»، «زبان مادری» و «اولین زبان رسمی» وجود دارد: داده‌ها برای هر سه جمع‌آوری می‌شوند که با هم تصویر دقیق‌تری از استفاده از زبان در کانادا ارائه می‌دهند.

اگر علاقمند به کار و کسب درآمد به این کشور و مهاجرت از این طریق می باشید؛ حتما مقاله شرایط مهاجرت کاری و ویزای کار کانادا را در سایت ما مطالعه فرمایید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

زبان انگلیسی در کانادا

در ادامه بررسی خط و زبان رسمی کشور کانادا باید بگوییم که در سال 2021 کمتر از 21.5 میلیون کانادایی که 65 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند، بیشتر اوقات در خانه انگلیسی صحبت می‌کردند، در حالی که 58 درصد آن را زبان مادری خود اعلام کردند.

انگلیسی زبان اصلی در همه جای کانادا به جز برخی ایالات است و اکثر کانادایی ها (85%) می توانند انگلیسی صحبت کنند؛ در حالی که انگلیسی زبان ترجیحی در کبک نیست، 36.1٪ از کبکایی ها می توانند انگلیسی صحبت کنند.

در سطح ملی فرانسوی ها پنج برابر بیشتر از انگلیسی ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ که به ترتیب شامل 44% و 9% می باشد. تنها 3.2 درصد از جمعیت انگلیسی زبان کانادا در کبک عمدتاً در مونترال ساکن هستند.

در سال 2021، 28.4 میلیون کانادایی دانش انگلیسی داشتند در حالی که تنها 21.6 میلیون کانادایی اغلب در خانه به آن صحبت می کردند. به همین خاطر زبان انگلیسی در کانادا زبانی اصلی می باشد.

زبان فرانسوی در کانادا

زبان فرانسوی در کانادا

در سال 2021 کمی بیش از 8.1 میلیون کانادایی بیشتر اوقات در خانه فرانسوی صحبت می کردند، این افزایش 4.2٪ بود. اگرچه نسبت افرادی که در کانادا اغلب فرانسوی را در خانه صحبت می کردند به 21.5٪ کاهش یافت. از این تعداد، حدود 6.1 میلیون یا 85٪ در کبک ساکن بودند و در خارج از کبک، بزرگترین جمعیت فرانسوی زبان در نیوبرانزویک (که محل سکونت 3.1٪ از فرانسوی‌های کانادا است) و انتاریو (4.2٪) هستند که عمدتاً در بخش‌های شرقی و شمال شرقی استان و در تورنتو و اتاوا ساکن هستند.

به طور کلی، زبان فرانسوی در کانادا زبان مادری 22% درصد از مردم می باشد، در حالی که از هر سه کانادایی یک نفر به زبان فرانسوی صحبت می کند و 70 درصد آنگلوفون های تک زبانه هستند. درصد جمعیتی که هم به زبان مادری و هم به زبان مادری فرانسوی صحبت می‌کنند، طی سه دهه گذشته کاهش یافته است.

در ادامه بررسی خط و زبان رسمی کشور کانادا جالب است بدانید که در حالی که تعداد کسانی که در خانه انگلیسی صحبت می کنند بیشتر از افرادی است که زبان مادری آنها انگلیسی است، در مورد فرانسوی ها برعکس است. جالب است بدانید که تعداد افرادی که در خانه به زبان فرانسه صحبت می کنند، کمتر از افرادی است که پس از تولد فرانسه را یاد گرفته اند.

دو زبانگی در کانادا

همانطور که در بالا گفتیم و متوجه شدید تعداد بسیاری از مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند؛ حال به یکی بیشتر تسلط دارند؛ اما قابلیت درک و ارتباط به هر دو زبان را دارا می باشند. در جدول زیر میزان دوزبانگی در کانادا و در ایالات مهمی آن را مشاهده می کنید:

Dual Language
canada

ایالتدرصد دو زبانه بودن از کل جمعیتتعداد نفرات دو زبانه
کبک44.5%3,586,410 نفر
اونتاریو11.21%1,490,390 نفر
بریتیش کلمبیا7%314,925 نفر
آلبرتا7%264,720 نفر
مانیتوبا9%108,460 نفر
نیوبرانزویک34%249,950 نفر
نوا اسکوشیا10.5%95,380 نفر
مجموع کشور کانادا17.9%6,216,065 نفر

ضمنا مقاله هزینه های زندگی و مهاجرت به کانادا را نیز در سایت ما مطالعه نمایید تا با مخارج و هزینه های زندگی در این کشور بهتر و دقیق آشنا شده و از قیمت لوازم و وسایل مورد نیاز برای زندگی در این کشور مطلع شوید.

زبان و خط نوشتار در کانادا

همانطور که گفتیم زبان های رسمی در کانادا؛ انگلیسی و فرانسوی می باشد و به همین ترتیب زبان و خط نوشتار در کانادا نیز به همین دو زبان می باشد. پس در صورتی که شما به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشید به راحتی می توانید در مناطق مختلفی از این کشور ساکن شده و در آن ها به کار مشغول شده و یا به تحصیل بپردازید.

برای شناخت بهتر و دقیق تر در رابطه با این دو زبان و قوانین خط نوشتاری مردم کانادا توصیه میکنیم که با توجه به مکانی که قصد اقامت یا تحصیل و کار در آن را دارید، نسبت به انتخاب یکی از این دو زبان اقدام نمایید و شروع به آموزش و یادگیری در دوره های زبان خارجی فرانسوی یا انگلیسی کنید. مقاله هزینه ها و شرایط تحصیل در کانادا می تواند شما را با زبان تحصیل در نقاط مختلف این کشور آَشنا نموده و تمام مراحل و مدارک لازم جهت تحصیل در کانادا را به شما ارائه نماید.

سوالات پر تکرار خط و زبان رسمی کشور کانادا

با خواندن این مطلب در مورد خط و زبان رسمی کشور کانادا، قطعا سوالاتی در ذهن شما ایجاد شده که در ادامه به پرتکرارترین آنها در این زمینه پاسخ می دهیم همچنین می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایین هر مقاله و یا ارتباط تلفنی با دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز آی مهاجرتی سوالات خود را بپرسید.

در حال حاضر هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان های رسمی کانادا معرفی و شناخته می شود و تسلط به یکی از آن ها نیز می تواند زندگی در این کشور را مقدور سازد.

 این ایالت زبان رسمی خود را زبان فرانسوی معرفی کرده است و در مدارس و دانشگاه های آن نیز به این زبان معرفی می شود.

 نزدیک به 58 درصد از مردم این کشور زبان رسمی خود را انگلیسی معرفی می کنند.

زبان رسمی تورنتو فرانسوی و انگلیسی است. همچنین جمعیت نسبتا بزرگی به زبان چینی ایتالیایی و پرتغالی صحبت می‌کنند.

بله موسسات و کالج های معتبر و بزرگی در این کشور نسبت به ارائه و آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی اقدام می کنند و مدارکی معتبر نیز به زبان آموزان ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
خانه