آلمانی‌ها در آینه فرهنگ: راهنمایی برای فهم بهتر آداب و رسوم آن‌ها

آلمان خانه بیش از 80 میلیون نفر است و همچنین مجموعه‌ای متنوع از مذاهب، آداب‌ و رسوم و سنت‌هایی که روح ملی غنی را تشکیل می‌دهند. آلمان به‌خاطر تاریخ طولانی و غنی خود شناخته شده می‌باشد، تاریخی که آن را در خط مقدم اندیشه، سیاست و هنر اروپایی برای بیش از 1000 سال قرار داده است.

این تاریخ فرهنگی را شکل داده است که ارزش‌های عمدتا مسیحی را با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق به آبجو و سوسیس ترکیب می‌کند. این مقاله را مروری مفید از فرهنگ آلمانی در نظر بگیرید که به مهم‌ترین نکات و حقایق مربوط به ارزش‌ها، سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت‌های آلمانی اشاره و به شما در درک بهتر آلمانی‌ها کمک می‌کند.

آلمانی‌ها در آینه فرهنگ: راهنمایی برای فهم بهتر آداب و رسوم آن‌ها

در کشور آلمان می توان سازش و زیبابی فرهنگ های مختلف را کنار یکدیگر دید که همسو با فرهنگ و معیارهای آلمانی حرکت می کنند.

فهرست مطالب

مردم آلمان با کلیشه های خود روبرو هستند، مانند این‌که چگونه دوست دارند در تعطیلات فضای خود را روی یک صندلی عرشه با حوله حفظ کنند یا اطمینان حاصل نمایند که حمل‌ونقل عمومی به موقع کار می‌کند و کلا همه چیز خوب است. این چیزها را باید به عنوان شاهدی بر پایبندی آن‌ها به برنامه‌ریزی خوب و حفظ زمان در نظر گرفت.

در این مقاله با تیم مشاورین آی مهاجرتی همراه شوید تا درباره آداب‌ و رسوم و فرهنگ مردم آلمان کمی بیش‌تر دانسته و رسوم و سلایق آن‌ها را بهتر بشناسید. ضمنا پیشنهاد می‌کنیم که عنوان خط و زبان رسمی آلمان را نیز در سایت ما مطالعه کنید، تا زبان مردم این کشور را شناخته و اطلاعات مناسبی درباره آن بدست آورید.

آلمانی‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

درست است که بسیاری از آلمانی‌ها وقت‌شناسی را در اولویت قرار می‌دهند. از این رو مشاهده جهانی این است که قطارهای آلمانی اغلب به‌موقع حرکت می‌کنند. مردم آلمان معمولاً صرفه جو و عاقل هستند و به حریم خصوصی یکدیگر احترام گذاشته و معمولاً ساختار و قوانین جامعه را تا حد متوسط محترم می‌شمرند. هیچ‌جایی وجود ندارد که این حس «نظم» بیشتر از فرهنگ تجاری آلمان آشکار باشد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان + پادکست

شناخت فرهنگ و آداب و رسوم مردم آلمان به شما کمک می‌کند تا بتوانید زندگی آسانتری را در این کشور داشته و روباط اجتماعی‌تان را در مدت کوتاهی به خوبی بهبود ببخشید.

پس از تماشای این ویدیو حتما با مشاورین ما تماس بگیرید تا مسیرهای ورود به این کشور را نیز برایتان به خوبی شرح دهند.

نمایش ویدیو درباره آلمانی ها در آینه فرهنگ
آلمانی‌ها در آینه فرهنگ: راهنمایی برای فهم بهتر آداب و رسوم آن‌ها

به طور سنتی، مردم آلمان اهمیت زیادی به مفاهیم خانواده و اجتماع می‌دهند. در مورد اجتماع، این تا حدودی از جایی است که ماهیت معروف «پیروی از قانون» و منظم مردم آلمان ناشی می‌شود. اگر همه افراد جامعه از قوانین پیروی کنند و کارها را به روش درست انجام دهند، محله/شهر/ایالت/کشور مکان خوبی برای زندگی همه ساکنان خواهد بود.

رک بودن مردم آلمان

اگر از ایالات متحده، بریتانیا یا آمریکای لاتین به آلمان می‌آیید، ممکن است در ابتدا از “رک بودن” مردم آلمان شگفت زده شوید. اما بدانید که تقریباً در همه موارد، این به معنای توهین یا بی ادبی نیست. به زودی با این ویژگی فرهنگی که صداقت، صراحت و صمیمیت را در هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر تشویق می‌کند و از سطحی نگری مؤدبانه اجتناب می‌کند، راحت‌تر خواهید شد.

فرهنگ و ساختار نظم در آلمان چگونه است؟

فرهنگ و ساختار نظم در آلمان چگونه است؟

با توجه ‌به این‌که آلمان کشور متفکران، شاعران و امروزه تاجران در نظر گرفته می‌شود، فرهنگ و مردم این کشور تا حد زیادی به عقل و منطق وابسته است. آلمان فرهنگ و سنت زیادی با کشورهای همسایه به ویژه اتریش و سوئیس آلمانی زبان دارد. نکته مهمی که باید در مورد فرهنگ آلمان بدانید این است که از ساکنان انتظار می‌رود به نظم و ساختار احترام بگذارند. مهم است که به موقع، نه فقط برای محل کار، بلکه برای رویدادهای اجتماعی نیز حضور داشته باشید و از قوانینی پیروی کنید که به نفع همه افراد ساکن آن‌جا است. فرهنگ آلمان در طول هزاران سال شکل گرفته است. این کشور در ابتدا یک کشور بت‌پرست و سپس مقر مهم امپراتوری مقدس روم بود، همچنین زادگاه اصلاحات پروتستان بود. امروزه مسیحیان، کاتولیک‌ها و مسلمانان با خوشحالی در آلمان زندگی می‌کنند.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

آلمانی‌ها و لباس‌های سنتی: فرهنگ پوششی جامعه

بازار مد آلمان یکی از ویژگی‌های اصلی زندگی مصرف‌کننده در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا است. در حالی‌که علاقه و ضرورت خرید لباس، کفش و لوازم جانبی همچنان باقی است، رویکردهای مصرف کنندگان برای خرید مد همچنان تغییر می‌کند. 

آگاهی رو به رشد عمومی از تأثیرات زیست محیطی صنعت مد، به‌ویژه تولید انبوه پوشاک ارزان‌تر، بر تقاضای مصرف کنندگان برای اطلاعات شفاف قبل از تصمیم‌گیری برای خرید تأثیر می‌گذارد.

آلمانی‌ها اغلب شیک لباس می‌پوشند، حتی در روزهای معمولی. قطعات کلاسیک مانند یک شلوار جین مناسب یا یک پیراهن دکمه دار سفید شیک همیشه ایده خوبی هستند. لباس‌هایی با رنگ‌های تیره یا خنثی همیشه یک انتخاب عالی هنگام جمع آوری لباس برای سفر به آلمان هستند.

در آلمان شلوار جین بسیار پرطرفدار است، ضمن این‌که مدل ساده و کلاسیک بسیار پرطرفدارتر و مورد پسندتر در جامعه آن ها هستند تا مدل های پریشان یا پاره. شلوار جین مشکی وسرمه‌ای همواره انتخاب خوبی خواهد بود.

در رابطه با کفش نیز آلمانی های همواره راحت بودن و کاربردی بودن آن را به سایر موارد ترجیح می دهند، به خصوص اگر قصد پیاده روی در سطح شهر را داشته باشند. 

با این‌حال، آلمانی‌ها عموماً کفش‌های تمیز و مرتب را ترجیح می‌دهند؛ بنابراین یک جفت کفش کتانی هوشمند یا تخت شیک را در نظر بگیرید.

اگر قصد دارید در رستوران‌های مجلل شام بخورید یا در یک رویداد خاص شرکت کنید، حداقل یک لباس شیک را در نظر بگیرید. مردان ممکن است یک کت یا ژاکت هوشمند را انتخاب کنند و زنان می‌توانند یک لباس یا لباس مجزای شیک انتخاب کنند.

لباس‌های سنتی مردم آلمان

در هر مطالعه لباس آلمانی، احتمالا با کلمات tracht و trachten مواجه خواهید شد. معنی اصلی تراختن «چیزی که فرسوده می‌شود» بود. با این‌حال، اکنون عمدتا با لباس‌های سنتی دوران گذشته مرتبط است. همچنین می‌تواند برای کلاه‌های همراه، جواهرات، مدل مو و حتی نمادها و نشان‌ها اعمال شود.

Drindl لباسی است که از بلوز، نیم تنه، دامن و پیش بند تشکیل شده است. دیرندل‌ها در اصل توسط خدمتکاران یا دهقانان پوشیده می‌شد که معمولاً از پارچه‌های محکم ساخته می‌شدند و در برابر کارهای سخت و شستشوی مکرر مقاومت بودند. با گذشت زمان، دیگران متوجه این لباس‌های منحصر به فرد شدند و اقتباس‌های خود را ایجاد کردند؛ به عنوان مثال: خانم‌های اشرافی در قرن هجدهم از پارچه‌های ظریف‌تر مانند ابریشم برای دیرندل‌های خود استفاده می‌کردند و گلدوزی و سایر تزئینات را به آن اضافه می‌نمودند.

لدرهوسن (Lederhosen) شلوارهایی است که مردان می‌پوشند و معمولاً از چرم گاو، بز یا آهو ساخته می‌شوند. آن‌ها شامل آویزهایی هستند که روی شانه‌ها پوشیده شده و در جلو با یک قطعه تزئینی به هم متصل می‌شوند. Lederhosen اغلب با جوراب‌های تا زانو، کفش‌های چرمی، یک پیراهن چهارخانه و یک ژاکت تکمیل می‌شود.

اگرچه Drindl و Lederhosen تراختن‌های معروفی هستند، اما بسیاری از مناطق لباس‌های سنتی کمتر شناخته شده، اما به همان اندازه زیبا نیز در سرتاسر آلمان دارند. به نوعی که شما به هر منطقه‌ای از این کشور که سفر کنید و لباس های محلی آنان را که مشاهده کنید، متوجه تفاوت آنان بایکدیگر و زیبایی هریک خواهید شد.

عشق آلمانی‌ها به ورزش: فرهنگ ورزشی و تماشایی

ورزش یک سرگرمی محبوب در آلمان است، هم از نظر تماشای زنده و هم از تلویزیون و بازی و مشارکت واقعی. در واقع، چهل میلیون نفر، یعنی تقریبا نیمی از جمعیت این کشور، اعضای یک باشگاه یا سازمان ورزشی هستند که به نوبه خود بسیار جالب است.

با وجود ورزش‌های پرطرفدار در این کشور، تعیین یک «ورزش ملی» برای آلمان دشوار است. با این حال، محبوب ترین ورزش در آلمان هم از نظر مشارکت و هم از نظر تماشاگر، فوتبال است. فوتبال آلمان توسط اتحادیه فوتبال آلمان و بالاتر از آن یوفا اداره می‌شود که به این معنی است که قوانین بازی با قوانین بریتانیا و بقیه اروپا یکسان است.

بچه ها از سنین پایین فوتبال را شروع می‌کنند و مردم در طول زندگی از آن لذت می‌برند. فوتبال زنان نیز در آلمان در حال رشد است و لیگ برتر (بوندس لیگا) آن و هم تیم ملی پر از ستاره های فوتبال جهانی هستند. 

عشق آلمانی‌ها به ورزش: فرهنگ ورزشی و تماشایی

گواه این امر کیفیت مطلق تیم‌هایی است که در بوندسلیگاو همچنین تیم ملی که قهرمان اروپا در سال 1996 و جام جهانی 2014 شد، بازی می‌کنند . ورزش موتوری، به لطف میراث این کشور در صنعت خودروسازی نیز مانند هاکی روی یخ، هندبال و اسکی در آلمان محبوب است. ورزش‌های موتوری به ویژه فرمول 1، یکی‌دیگر از ورزش‌های بسیار محبوب تماشاگران در آلمان است.

باتوجه‌به این‌که بسیاری از تیم‌های برتر خودروسازی فرمول 1 از تولیدکنندگان بهترین خودروهای اسپورت آلمانی از جمله بی ام و، پورشه و مرسدس بنز تشکیل شده‌اند، این تعجب‌آور نیست. این علاوه بر برخی از مشهورترین رانندگان جهان مانند مایکل شوماخر و سباستین فتل است.

همچنین مسابقات جایزه بزرگ آلمان هر ساله در هاکنهایمرینگ یا نوربرگ رینگ به عنوان بخشی از سری جهانی فرمول 1 برگزار می‌شود. گاهی اوقات، جایزه بزرگ اروپا در آلمان نیز در یکی از این مسیرهای مسابقه برگزار می‌شود. انواع رویدادهای موتوراسپرت در آلمان از جمله فرمول 1، فرمول 2، فرمول 3 و لمان از تلویزیون پخش می‌شود.

مشاورین ما کوشیده اند تا با جمع آوری عناوین زیر در رسیدن به اقامت آلمان شما عزیزان را راهنمایی کنند:

سفری به طعم‌های آلمان: گاسترونومی و رژیم غذایی مردم

غذاها و نوشیدنی‌های سنتی آلمان تقریبا به‌طور قطع هیجان انگیزتر از آن چیزی است که اکثر ساکنان و بازدیدکنندگان جدید انتظار دارند. در حالی‌که تنوعات منطقه‌ای در فرهنگ غذایی وجود دارد، بیشتر دستور العمل‌های آلمانی به شدت بر نان، سیب زمینی و گوشت به ویژه گوشت خوک و همچنین سبزیجات فراوان مانند انواع کلم و کلم پیچ تمرکز دارند. کیک، قهوه و آبجو همگی از عناصر بسیار محبوب غذاهای آلمانی هستند که برای بیشتر افراد خبر خوبی خواهد بود.

نان به شکل یک مکعب (بروت) یا رول کوچک معمولا پوسته‌دار (Brötchen) بخش مهمی از آشپزی است که در سراسر کشور خورده می‌شود و با اکثر غذاهای آلمانی سرو می‌گردد. نان همراه با بیشتر وعده‌های غذایی به خصوص صبحانه و شام و همچنین در ناهار (معمولاً وعده غذایی اصلی روز در نظر گرفته می‌شود) که اغلب با رول در کناره میز سرو می شود، میل می‌شود.

آلمانی‌ها از طیف گسترده‌ای از نان از جمله غلات، پومپرنیکل، چاودار و نان سفید لذت می‌برند. نان آلمانی از نان ایتالیا، اسپانیا یا فرانسه سنگین‌تر و دلچسب‌تر است. اسپاتزل پنیر، یک غذای نواحی جنوب غربی آلمان است که از لایه بندی پاستاهای Spätzle کوچک با پنیر رنده شده و روی آن پیاز سرخ شده درست می شود که معمولا با سالاد و گاهی با سس سیب سرو می شود.

این غذا یکی از خوشمزه‌ترین و شناخته شده‌ترین غذاهای آلمانی است. کسانی که از ایالات‌متحده یا بریتانیا به آلمان مهاجرت می‌کنند؛ متوجه خواهند شد که این نزدیک‌ترین چیزی است که به پنیر ماکارونی می‌رسند و بدون شک متوجه خواهند شد که عمق و طعم بیشتری نسبت به غذای خانگی خود دارد.

آلمانی‌ها چه غذایی های را بیش‌تر دوست دارند؟

آلمانی‌ها از غذاهای دلچسب خانگی به ویژه غذاهای ملی و منطقه‌ای خود بسیار لذت می‌برند. اما آن‌ها به طور فزاینده‌ای نیز شروع به جذب غذاهای خارجی نیز می‌کنند، به ویژه در شهرهای که غذاها کمتر مدرنیزه شده اند. اما در شهرهای بزرگ می‌توانید از غذاهای آمریکایی، فرانسوی، ایتالیایی، تایلندی، چینی و هندی به طور فراوان لذت ببرید.

قابل ذکر است، به لطف جامعه بزرگ ترک، غذاهای ترکی نیز در آلمان بسیار محبوب است. مردم آلمان در حال حاضر غذاهای ترکی را بسیار بیش‌تر از غذاهای سایر کشورهای جهان می شناسند. جالب است بدانید که کباب دونر که غذایی ترکی است، در برلین اختراع شده است. ضمنا بهتر است بدانید که سائوربراتن به عنوان یکی از غذاهای ملی آلمان شناخته می‌شود و چندین تنوع منطقه‌ای در فرانکونیا، تورینگن، راینلند، زارلند، سیلسیا و سوابیا در آن وجود دارد.

آلمانی‌ها چه غذایی های را بیش‌تر دوست دارند؟

نوشیدنی‌های موردعلاقه آلمانی‌ها

آلمانی‌ها از طیف وسیعی از نوشیدنی‌ها لذت می‌برند که هم در وعده‌های غذایی و هم در طول روز مصرف می‌شوند. آن‌ها نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر تمایل دارند که نسبت به الکل دید آرام‌تر و در عین حال معتدل‌تری داشته باشند. به طور معمول، آن‌ها مقدار زیادی نوشیدنی می نوشند، اما تمایلی به پرخوری ندارند.

نوشیدن آبجو برای آنان بسیار برای لذت بردن از طعم آن است. در این کشور سن قانونی نوشیدن برای آبجو و شراب 16 سال است، اما برای مشروبات الکلی یا مشروب 18 سال است. به‌طور کلی محبوب‌ترین نوشیدنی الکلی در آلمان آبجو است، در حالی‌که محبوب‌ترین نوشیدنی غیر الکلی قهوه است.

در طول روز، آلمانی‌ها مقدار زیادی قهوه می‌نوشند، اگرچه چای نیز به طور فزاینده‌ای محبوب است. قهوه فیلتر سیاه معمولاً در ابتدا و در طول صبح میل می شود. اما قهوه بعد از ظهرها همراه با کیک در طول قهوه و کوچن مصرف می شود. در زمان صرف غذا، مردم محلی آب میوه‌هایی مانند آب سیب و همچنین آب گازدار می‌نوشند. آبمیوه مخلوط با آب گازدار (Schorle) نیز یک انتخاب با طراوت و محبوب است.

فرهنگ معاشرتی در آلمان: نگاهی به روابط اجتماعی

فرهنگ معاشرتی در آلمان: نگاهی به روابط اجتماعی

توجه داشته باشید که آلمانی‌ها بسیار رک و سر راست هستند و می‌توانند حرکات را به معنای واقعی کلمه تفسیر کنند، حتی اگر به نشانه ادب باشد. 

برای مثال، اگر یک آلمانی بپرسد که آیا غذا می‌خواهید و شما برای جلوگیری از حریص نشان دادن پاسخ «نه» بدهید، ممکن است اولین پاسخ شما را بپذیرد و دیگر نپرسد.

این امر می‌تواند برخی از خارجی‌ها را در موقعیت‌های دشواری قرار دهد، زمانی که امتناع یا اعتراض آن‌ها به یک پیشنهاد به ارزش واقعی تلقی شود. به این ترتیب، بهتر است به جای این‌که از روی تواضع یا خجالت غیرمستقیم پاسخ‌های صادقانه بدهید.

در رابطه با این الگوی ارتباط مستقیم در این کشور، اگر فرد آلمانی قبلا پاسخ خود را به شما داده است، در مورد موضوعی تحت فشار قرار ندهید. به عنوان مثال، اگر به آن‌ها نوشیدنی پیشنهاد داده‌اید و آن‌ها رد می‌کنند، اصرار نکنید که نوشیدنی بخورند. اگرچه این ممکن است از طرف شما سخاوتمندانه به نظر برسد، اما این می‌تواند باعث ایجاد احساس ناخوشایند و فشار در آن‌ها شود.

آداب اولیه‌ای که در ملاقات‌ها یا ارتباطات در آلمان باید رعایت کنید:

 • برخی از رفتار و قوانین عامه در این کشور وجود دارند که در هنگام برخورد با اشخاص و یا در ملاقات‌ها و برخوردها بهتر است آن‌ها راعایت نمایید. مهم ترین آن‌ها شامل موارد زیر می شوند:
 • جویدن آدامس یا نگه داشتن دست در جیب هنگام صحبت با کسی بی ادبانه است.
 • پاهای خود را با قرار دادن یک زانو روی زانو دیگر ضربدری کنید.
 • بی ادبی است که پاهای خود را روی مبلمان قرار دهید.
 • در اکثر موقعیت‌های حرفه‌ای و اجتماعی، وقت شناسی دقیق (Pünktlichkeit) مورد انتظار است.
 • بازیافت یا استفاده مجدد از مواد و به حداقل رساندن ضایعات در صورت امکان.
 • اگر کسی در را بسته است قبل از ورود به اتاق در بزنید. آلمانی‌ها اغلب از پذیرایی از مردم خوشحال می‌شوند حتی اگر درهای آن‌ها بسته باشد، اما باید به حریم خصوصی آن‌ها احترام گذاشت.
 • معمولاً آلمانی‌ها میزهایی را با غریبه‌ها در مکان‌های عمومی به اشتراک می‌گذارند و می‌پرسند «dieser Platz noch frei؟» (آیا این صندلی رایگان است؟)
 • لباسی مرتب و متناسب با موقعیت خود بپوشید. لباس‌های خیلی رسمی، مانند کت و شلوار، معمولاً برای پوشیدن در مکان‌های عمومی مناسب نیستند.
 • بازدید خود را از قبل سازماندهی کنید. آلمانی‌ها به ندرت از یکدیگر دیدن می‌کنند بدون این‌که برنامه‌ای برای این کار داشته باشند.
 • هنگام ورود وقت شناس باشید تاخیر در حدود 10 تا 15 دقیقه قابل بخشش است.
 • آوردن گل، شراب یا شیرینی هنگام بازدید از یک خانه آلمانی یک حرکت خوب است.
 • میزبان‌ها معمولاً نوشیدنی سرو می‌کنند، حتی اگر بازدید کوتاه مدت باشد.
 • وارد اتاق‌های دیگر خانه نشوید مگر این‌که میزبان شما را دعوت کند. از مهمانان انتظار می‌رود که به حریم خصوصی صاحب‌خانه احترام بگذارند.
 • بازدید از خانه در طول روز معمولا کوتاه است و بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد. با این‌حال، معمولاً در بعد از ظهر طولانی‌تر می شوند. این زمان «کافیکلاتش» در نظر گرفته می‌شود که در آن نوشیدنی‌ها به عنوان چای بعد از ظهر سرو می‌شوند.

 

در این مطلب اطلاعاتی درباره آداب و رسوم و فرهنگ مردم آلمان به شما عزیزان ارائه نمودیم، چنا‌چه نیاز به کسب اطلاعات بیش‌تری در این زمینه یا دیگر موارد و مباحث در زمینه مهاجرت به این کشور دارید، کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و همچنین دفتر شیراز آماده راهنمایی شما عزیزان هستند. ضمن می توانید شرایط کار در آلمان را در مقاله مربوطه کاملا مطلع شده و قوانین آن را بشناسید.

سوالات پرتکرار آلمانی‌ها در آینه فرهنگ

برخی از پرسش‌های متداولی که در رابطه با فرهنگ و آداب و رسوم آلمانی‌ها وجود دارد، در پایان برای شما عزیزان آورده شده است. حتما آن را مطالعه نموده و در صورت هرگونه پرسش بیشتری با مشاورین ما در ارتباط باشید.

سائوربراتن به عنوان یکی از غذاهای ملی آلمان شناخته می‌شود و چندین تنوع منطقه‌ای در فرانکونیا، تورینگن، راینلند، زارلند، سیلسیا و سوابیا در آن وجود دارد.

بله، مردم آلمان مردی بسیار وقت شناس هستند و اهمیت بسیاری به این امر می‌دهند به طوری‌که تاخیر تا حدی قابل قبول است و بیش از آن بی‌احترامی نیز تلقی می‌شود.

مردم آلمان در مقایسه با سایر نوشیدنی‌ها، قهوه و آبجو را بیش از همه دوست داشته و مصرف می‌کنند.

در آلمان مشهورترین لباس سنتی مردانه لدرهوسن (Lederhosen) نام داشته و لباس دریندل (Drindl) نیز لباس سنتی زنانه این کشور معرفی می‌شود.

فوتبال و مسابقات اتومبیل‌رانی از پر طرفدارترین ورزش‌ها در کشور آلمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه