هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا

هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا همواره یکی از مهم ترین دغدغه های مهاجرین به این کشور محسوب می شود که نداشتن اطلاعات کافی و مناسب در رابطه با آن و بررسی نکردن همه جانبه و دقیق آن می تواند هر مهاجری در هر شرایطی را با مشکلاتی مواجه سازد که رفع آن ها سخت و طاقت فرسا باشد. پس اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید در ادامه با مشاورین خبره آی مهاجرتی همراه شوید تا هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا را بررسی کنیم.

باید در همین ابتدا بگوییم که مبحث هزینه و مخارج مرتبط به مهاجرت به دو دسته کلی تقسیم می شود، دسته اول هزینه مهاجرت به کانادا و دسته دوم هزینه زندگی در کانادا، که هرکدام به شاخه های مختلفی تقسیم می شوند.

هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا

 کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت دارای هزینه های زندگی و مهاجرت مقرون به صرفه است که البته تا حد زیادی به سبک زندگی شما وابسته می باشد.

فهرست مطالب

اطلاع دقیق از هزینه مهاجرت باعث می شود که شما با کلاهبرداری یا پرداخت چندین برابر هزینه یا گران برای انجام و رسیدن به این هدف مواجه نشوید . اطلاع از هزینه زندگی در این کشور باعث آمادگی شما در برابر میزان مخارج و مبالغی که اقامت در این کشور برای شما در پی خواهد داشت، می شود. به همین خاطر با توجه به بودجه و شرایط خود می توانید برنامه ریزی دقیق و یا یک انتخاب درست برای مقصد خود داشته باشید.

همچنین توصیه می کنیم که مطلب بهترین راه های مهاجرت به کانادا را نیز مطالعه نموده تا با مناسب ترین و بهترین روش های قانونی دسترسی به کانادا آشنا شوید و به انتخابی درست برسید.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا با توجه به هر فرد یا خانواده می تواند متفاوت باشد و با توجه به شرایط، اصول و سبک زندگی هر شخصی مبلغی متفاوت را در بر می گیرد. به همین خاطر در نظر گرفتن یا اعلام یک مبلغ دقیق برای هزینه های زندگی در کانادا غیر ممکن می باشد، اما می توان مقداری را به طور متوسط و یا به صورت یک بازه در نظر گرفت.

هزینه های زندگی در کانادا از عوامل مختلفی تشکیل می شود که از مهم ترین آن ها می توان به هزینه اجاره یا خرید مسکن، هزینه خوراک، هزینه پوشاک، هزینه حمل و نقل، هزینه خدمات و غیره نام برد. در ادامه این بخش ما مهم ترین موارد مربوط به هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا را به شما با جزئیاتی دقیق و در سال 2023 به شما معرفی می نماییم.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا

هزینه اجاره و خرید مسکن در کانادا

باید بگوییم که مهم ترین بخش از مخارج زندگی در کانادا مربوط به هزینه های اجاره یا خرید مسکن می باشد که همواره بیش ترین درصد از کل هزینه ها را در بر می گیرد. اما خوشبختانه در مقایسه با سایر کشورهای جهان به خصوص کشور همسایه یعنی آمریکا؛ هزینه اجاره و خرید مسکن در کانادا بسیار مناسب تر، مقرون به صرفه و ارزان می باشد.

نکته مهم دیگر اینکه هزینه مسکن در شهرهای مهم و مهاجر پذیر همچون اوتاوا، تورنتو، ونکوور، مونترال و سایر شهرهای اصلی دارای تفاوت فاحش و قابل لمسی نسبت به سایر شهرهای کوچکتر و روستاهای کانادا است و این شهرها دارای هزینه مسکن گرانی در این کشور می باشند؛ که البته به دلیل وجود فرصت های شغلی بسیار و تقاضای بالاتر از میزان عرضه می باشد.

ضمنا هزینه اجاره معمولا در مراکز شهر و قسمت های تجاری اداری از حومه و اطراف شهرها در کانادا بیش تر می باشد. جدول زیر اجاره ماهانه در شهرهای مهم این کشور را به شما ارائه می دهد: (تمامی دلارها در مقاله، دلار آمریکا می باشد)

شهر اجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در حومه شهر اجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در مرکز شهر اجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در حومه شهر
اوتاوا 1,284.74 دلار 1,043.15 دلار 2,077.60 دلار 1,672.45 دلار
مونترال 1,069.92 دلار 821.88 دلار 1,881.90 دلار 1,373.15 دلار
کبک 765.71 دلار 641.48 دلار 1,341.45 دلار 962.01 دلار

هزینه خوراک در کانادا

یکی دیگر از اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا مربوط به هزینه های خوراک افراد یا خانواده ها در این کشور است؛ که می تواند پس از هزینه مسکن ماهانه مبلغ قابل توجهی از درآمدها را به خود اختصاص دهد.

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که هزینه خوراک در کانادا با توجه به ایالات مختلف به دلیل وجود هزینه ها و قوانین مالیاتی مختلف با یکدیگر تفاوت خواهد داشت؛ به نوعی قیمت های اجناس خوراکی است که با یکدیگر تفاوت دارد.

البته میزان تفاوت فاحش و زیاد نیست؛ اما بازهم تفاوت هایی وجود دارد. همچنین هزینه های خوراکی افراد یا خانواده ها با توجه به رژیم و عادات غذایی، اختلاف آداب و فرهنگ و غیره یقینا با یکدیگر تفاوت دارد؛ به همین خاطر نمی توان درباره هزینه خوراک در کانادا مبلغی دقیق را برای تمامی افراد یکسان در نظر گرفت.

اما به طور متوسط هزینه خوراک یک خانواده 4 نفره در این کشور ماهانه 936.40 دلار و برای یک فرد مجرد 217.07 دلار در نظر گرفته می شود . جدول آخرین قیمت اقلام خوراکی در سال 2023 را نشان می دهد:

Food Cost in Canada

اقلام خوراکی آخرین قیمت
1 لیتر شیر 1.99 دلار
1 کیلو برنج 3.10 دلار
500 گرم نان 2.34 دلار
12 عدد تخم مرغ 3.04 دلار
1 کیلو پنیر 10.77 دلار
1 کیلو فیله مرغ 10.82 دلار
1 کیلو گوشت قرمز 13.33 دلار
1 کیلو موز 1.38 دلار
1 کیلو سیب زمینی 2.33 دلار
1.5 لیتر آب معدنی 1.69 دلار
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

هزینه پوشاک در کانادا

هزینه پوشاک در کانادا سومین مورد مهم از موارد تشکیل دهنده هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا است که این مورد نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان هزینه های پوشاک هر فرد بستگی به سبک پوشش، میزان خرید پوشاک وی، نوع ارزان یا گران پوش بودن وی و عوامل دیگری بستگی دارد که بازه هزینه پوشاک را می تواند بسیار متفاوت نماید.جدول زیر قیمت برخی از پوشاک نوع متوسط و معمول بازار کانادا را به شما نشان می دهد:

1 شلوار جین (Levis   یا مشابه ) 27 تا 78 دلار
1 لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای ( زارا ، اچ اند ام و … ) 19 تا 60 دلار
1 جفت کفش دویدن نایک ( میان رده ) 53 تا 112 دلار
1 جفت کفش تجاری مردانه 60 تا 150 دلار

یقینا افراد برند پوش و لاکچری پوش سالانه باید مبلغ بسیاری را برای پوشاک خرج کنند؛ اما افراد معمولی پوش به یقین هزینه بسیار پایین تر برای این بخش می پردازند. اما مهم این است که در کانادا تمامی برندها و انواع پوشاک برای انواع مصرف کننده وجود دارد و قیمت ها به صورت سراسری و تقریبا یکسان می باشند.

هزینه حمل و نقل در کانادا

کانادا یکی از پیشرفته ترین سیستم های حمل و نقل جهان را دارا می باشد و کیفیت و نظم حمل و نقل در این کشور بسیار بالا است. همچنین این کشور از کیفیت بسیار قابل تحسینی در سیستم حمل و نقل عمومی بهره می برد که باعث رونق بالای استفاده از آن در میان مردم شده است؛ به خصوص در شهرهای بزرگ و شلوغ این کشور که ترافیک های سنگین وجود دارد و حمل و نقل گران است.

امروزه هزینه حمل و نقل در کانادا با توجه به نیاز بالای شهروندان به جابه جایی های بسیار در طول روز و یا هفته، مبلغ قابل توجهی را در بر می گیرد که باید آن را حتما در زمره هزینه های خود در نظر گرفت و آن را محاسبه کرد. در شهرهای بزرگ کاندا وسائل نقلیه عمومی مختلفی همچون قطار، تاکسی، اتوبوس، تراموا و غیره وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد.

هزینه حمل و نقل به طور متوسط برای یک فرد شاغل یا محصل در این کشور می تواند ماهانه 100 دلار را در بر بگیرد؛ جدول هزینه حمل و نقل کانادا را به طور مختصر به شما ارائه می دهد:

بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی ) 2.43 تا 2.8 دلار
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی ) 61.22 تا 67.20 دلار
شروع تاکسی 2.6 تا 4.5 دلار
تاکسی 1 مایل 1.20 تا 4.21 دلار
تاکسی 1 ساعت انتظار 28.22 تا 29.30 دلار
بلیط مترو و اتوبوس 2.4 تا 2.8 دلار
بنزین ( 1 لیتر ) 4.40 تا 6.40 دلار
 

هزینه قبوض و خدمات در کانادا

از دیگر موارد مهم در هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا که باید مورد توجه قرار دهید، هزینه قبوض و خدمات در کانادا است که شامل هزینه های آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت و شارژ ماهیانه می گردد. این هزینه ها نیز با توجه به میزان استفاده هر فرد یا خانواده از این خدمات یقینا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی همواره هزینه های قبوض در کشورهای آمریکایی یکی از مخارج اصلی محسوب می شود که در برخی موارد معظلی برای آنان نیز تلقی می شود.

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ) آپارتمان 85 متری 63.48 تا 185 دلار
هزینه یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.22 تا 0.45 دلار
اینترنت ADSL خانگی با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود 44.90 تا 75 دلار

هزینه خوراکی در رستوران های کانادا

خوردن غذا در خارج از خانه برای اکثر مردم کانادا در طول هفته وجود دارد، به خصوص اگر افراد دارای مشغله کاری زیادی باشند. همچنین مردم این کشور معمولا مراسم، قرارهای کاری و دوستانه خود را نیز در خارج از خانه و باصرف یک وعده غذا همراه می سازند. دقت داشته باشید که در هر صورت و در هر کجا هزینه خوراکی در رستوران در کانادا گران تر از تهیه غذا در خانه است.

اما به طور کلی صرف غذا در خارج از خانه برای مراسم خاص نظیر مراسم تولد و یا جشن های خانوادگی و یا به عنوان یک فرصت آرامش و استراحت در آخر هفته کاری می تواند یکی از مناسب ترین روش های صرف غذا باشد . به خصوص که رستوران های کانادایی از تنوع غذایی بالا و کیفیت های مناسبی برخوردار هستند و در اکثر مواقع موفق به جلب رضایت مشتری های خود می شوند.

در جدول قیمت یک وعده غذا را در خارج از منزل در کانادا مشاهده می نمایید:

غذا در رستوران ارزان 12 تا 30 دلار
غذا برای 2 نفر در یک رستوران میان رده و برای هر 3 وعده 45 تا 113 دلار
مک میل در مک دونالد ( یا غذای ترکیبی معادل ) 7.5 تا 11.5 دلار
آبجو 3 تا 6.7 دلار
کاپوچینو 2 تا 5.7 دلار
کوکاکولا / پپسی بطری 300 سی سی 1.4 تا 2.7 دلار
بطری 300 سی سی آب 1.1 تا 2.30 دلار
 

توصیه ما به شما این است که با مطالعه مقالات زیر علاوه بر هزینه های زندگی از دیگر جنبه ها نیز کشور کانادا را بشناسید:

هزینه مهاجرت به کانادا

شاید شنیده باشید که امر مهاجرت همواره با پرداخت هزینه مواجه است و شما هرچقدر هم که بتوانید از مخارج و هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا بکاهید؛ اما برخی از موارد وجود دارند که باید حتما آنان را پرداخت کرد و هیچگونه راه فراری از آن ها وجود ندارد.

شما باید هزینه هایی را جهت انجام امور اداری و سفر به این کانادا تا هنگام مستقر شدن و شروع اقامت در آن جا پرداخت نمایید. هزینه مهاجرت به کانادا در برخی از موارد متغیر می باشد و در برخی از موارد دارای قیمت های یکسان و ثابتی برای تمامی افراد است که معمولا مرتبط با هزینه های ویزا، سفارت، بلیت و امور اداری دفتری می شود.

در ادامه هزینه هایی که یک فرد برای انجام امور مهاجرت خود به کانادا جهت اخذ اقامت، ویزا و جابه جایی باید در سال 2023 بپردازد را مشاهده خواهید کرد:

امور مهاجرتی آخرین مبلغ هزینه
هزینه ترجمه مدارک با توجه به روش مهاجرت متفاوت بوده؛ اما  می تواند از 3 تا 10 میلیون تومان باشد
هزینه صدور ویزای کار 155 دلار
هزینه صدور ویزای تحصیل 150 دلار
هزینه صدور ویزای توریستی 100 دلار
هزینه انگشت نگاری 85 دلار 175 دلار برای درخواست خانوادگی 255 دلار جهت درخواست گروهی
هزینه بلیط هواپیما 22 میلیون تا 90 میلیون تومان
هزینه عوارض خروج از کشور با توجه به دفعات خروج از کشور در سال برای بار اول400 هزار تومان، بار دوم 600 هزار تومان و بار سوم 800 هزار تومان
هزینه آزمون زبان 200 تا 250 دلار
هزینه تاییدیه WES 245 دلار
گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا از پلیس 20 دلار
هزینه آزمایش مدیکال ویزای کانادا 100 تا 500 دلار
هزینه تائید دادگستری و وزارت امور خارجه 200 تا 800 هزار تومان
هزینه ووچر یا همان بوکینگ هتل 1000 دلار
 

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

همانطور که گفتیم مهاجرت به کانادا از هر طریقی نیازمند پرداخت هزینه هایی می باشد که مهاجرت تحصیلی نیز همین گونه می باشد. در رابطه با هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا باید دقت داشته باشید که شما علاوه بر هزینه های مهاجرت و نقل مکان باید هزینه های اقامت و زندگی و هزینه های دانشگاه را نیز پس از رسیدن به این کشور پرداخت نمایید.

ضمنا دقت داشته باشید که علاوه بر هزینه های اخذ ویزا، هزینه های سفارت، هزینه های هتل، بلیت و غیره که در بالا گفتیم شما باید هزینه هایی را نیز جهت ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک هویتی پرداخت کنید که به شرح زیر می باشد:

مدرک قیمت ترجمه نسخه اضافی دادگستری امور خارجه سایر (هزینه دفتری + کپی + سنام)
شناسنامه 350,000 ریال 105,000 ریال 600,000 ریال 300,000 ریال 875,000 ریال
کارت ملی 300,000 ریال 90,000 ریال 600,000 ریال 300,000 ریال 815,000 ریال
گواهی عدم سوء پیشینه 400,000 ریال 120,000 ریال 600,000 ریال 300,000 ریال 815,000 ریال
پاسپورت 470,000 ریال 141,000 ریال 600,000 ریال 300,000 ریال 1,040,000 ریال
کارت واکسیناسیون 360,000 ریال 108,000 ریال 600,000 ریال 300,000 ریال 815,000 ریال
دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی 420,000 ریال 126,000 ریال 600,000 ریال 300,000 ریال 815,000 ریال
ریزنمرات دانشگاهی هر ترم 200,000 ریال 60,000 ریال 600,000 ریال 750,000 ریال 845,000 ریال

ضمنا ممکن است دانشگاه های کانادا هرکدام مدارک خاص دیگری نیز درخواست نمایند؛ که برای اطلاع از آن ها مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا را مطالعه نموده یا با کارشناسان تحصیلی آی مهاجرتی تماس حاصل نمایید.

 

شهریه دانشگاه های کانادا

طبق گفته قبلمان یکی از بخش های مهم هزینه تحصیل در کانادا مربوط به هزینه های دانشگاه و شهریه هایی که دانشگاه های این کشور از دانشجویان خارجی دریافت می کنند. دانشگاه های این کشور به دلیل اعتبار بسیار بالا و کیفیت آموزش و امکانات بسیار خوبی که به دانشجویان ارائه می نمایند از تعداد متقاضیان خارجی بسیاری برخوردار هستند.

همچنین باید بگوییم که شهریه های دریافتی دانشگاه های این کشور معمولا برای دانشجویان بومی با دانشجویان بین الماللی دارای تفاوت چشمگیری می باشد. بدین صورت که هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی از10 تا 25 هزار دلار و مقطع کارشناسی ارشد از 12 تا 30 هزار دلار می باشد. اما برخی دانشگاه های این قیمت را از دانشجویان بومی اخذ می نمایند و دانشجویان بین المللی تا 60 هزار دلار نیز باید شهریه بپردازند.

پس حتما پیش از اقدام برای پذیرش حتما اطلاعات دقیق و به روزی از میزان شهریه دانشگاه ها کسب کنید؛ چون تاثیر بسیاری بر هزینه های زندگی در کانادا برای شما خواهند گذاشت.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از روش های بسیار پر طرفدار مهاجرت و نقل مکان به کانادا اقدام از طریق کار و کاریابی در این کشور و اخذ ویزای کاری می باشد. به طور کل روش های مختلف و گوناگونی وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق آن درخواست اقامت و کار در کانادا را داشته باشند که بسیار متنوع تر و گسترده تر از اروپا می باشد.

روش هایی همچون اکسپرس انتری، اسکیل ترید، اسکیل ورکر و غیره که شرایط، قوانین، مدارک مور نیاز و هزینه های هر روش در مقاله شرایط مهاجرت کاری و ویزای کار کانادا قرار داده شده است.

اما معمولا به طور کلی هزینه رفتن به کانادا از طریق کار از سایر روش ها ارزان تر است و مهاجرت کاری ارزان ترین روش معرفی می شود. در ادامه در جدول زیر مهم ترین واردی که در رابطه با هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار باید پرداخت کرد را مشاهده می نمایید:

اقدام هزینه مربوط
هزینه ترجمه مدارک 3 تا 10 میلیون تومان
هزینه ورک پرمیت برای هر نفر 110 دلار
هزینه تمکن مالی لازم برای یک نفر 10 هزار دلار
هزینه صدور ویزای جاب آفر 155 دلار
صدور LMIA (بر عهدۀ کارفرما) 750 دلار
هزینه تائید دادگستری و وزارت امور خارجه 200 تا 800 هزار تومان
هزینه ووچر یا همان بوکینگ هتل 1000 دلار
هزینه بلیت هواپیما 500 تا 2000 دلار

هزینه مهاجرت غیر قانونی به کانادا

مهاجرت به کانادا چقدر هزینه دارد؟ حواب این سوال بستگی به نوع مهاجرت و روش انتخابی شما دارد؛ بسیاری از افراد پس از جواب همین سوال بزرگترین اشتباه خود را مرتکب می شوند. بسیاری از افراد با تصور اینکه چقدر مهاجرت غیر قانونی می تواند کم هزینه تر و کم دردسرتر از انواع روش های قانونی باشد به انتخاب این روش دست می زنند.

این حیله ای که افراد قاچاق بر در ابتدا به کار می گیرند و پس از اینکه شما اقدام کرده و در میانه راه بودید، کاملا زیر همه چیز زده و از شما طلب مبالغ بسیار بیش تری می کنند که در نهایت بسیار گران تر و غیر مناسب به پای شما تمام می شود. البته این فقط در رابطه با بحث هزینه ها است؛ ضمن اینکه شما باید با خطرات جانی و مالی بسیاری در بین راه دست و پنجه نرم کنید و هیچگونه تضمینی جهت موفقیت این امر وجود ندارد.

به همین خاطر مشاهده شده با اینکه در ابتدا هزینه مهاجرت غیر قانونی به کانادا ارزان تر به نظر می رسد؛ اما در نهایت افراد مجبور به پرداخت هزینه های بسیار بیشتری نسبت به اقدام قانونی شده اند و نتیجه نامطلوب و بسیار نامشخصی نیز دریافت کرده و دریافت ویزا و اقامتشان در حاله ای از ابهام قرار گرفته است. ما کارشناسان آی مهاجرتی به شدیدترین توصیه خواهشمند هستیم این روش مهاجرت را فراموش نمایید و از طریق یک روش قانونی و مطمئن اقدام نمایید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور کانادا که متاسفانه به اشتباه و جهت پرداخت هزینه های کمتر از سوی هموطنانمان انتخاب می شود؛ مهاجرت از طریق پناهندگی می باشد. این نوع مهاجرت مصائب و مشکلات بسیاری را در ادامه اقامت و ابتدای حضور در کانادا به وجود می آورد؛ از شما خواهشمندیم که حتما مقاله مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نمایید؛ تا این روش را دقیقا بشناسید.

شاید تصور کنید که از طریق پناهندگی می توان بسیار ارزان و بدون هزینه خود را به کانادا رساند؛ اما باید بگوییم که این روش خلاف تصور هزینه های بسیاری دارد که شما باید از طریق غیر قانونی پرداخت کنید تا به صورت قاچاقی به این کشور برسید. البته این همه داستان نیست چون شما با رسیدن به این کشور با محدودیت های بسیاری مواجه می شوید که امکان کسب درآمد را برایتان از بین می برد.

هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی بالا می باشد، چون شما تا حداقل 6 هفته از زمان حضور در این کشور قادر به کار و کسب درآمد نیستید و حتما باید مجوز کار را دریافت نمایید. ضمنا در ابتدای حضور در این کشور یافتن شغل برای پناهندگان سخت بوده و باید هزینه های خود را در ابتدا بدون منبع درآمد پرداخت کنید. پناهندگی با هزینه های نهان بسیاری مواجه است که تا زمانی که در آن قرار نگیرید از آن ها مطلع نمی شوید.

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا

در اینجا لازم است به شما یادآور شویم که بهره گیری از موسسات مهاجرتی و استفاده از تجارب و مشاوره های آنان می تواند بسیار بر هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا برای شما تاثیر بگذارد و هزینه های غیر مهم و اضافه را از بین ببرد. همچنین کارشناسان موسسات مهاجرتی با توجه به تجارب بالایی که در این امر دارند با توجه به بودجه و شرایط شما می توانند بهترین روش و مراحل را جهت مهاجرت شما برگزینند.

دقت داشته باشید که هزینه وکیل مهاجرت به کانادا جهت اقدام به روش های مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و غیره متفاوت خواهد بود و هر روش با توجه به فعالیت هایی که نیاز دارد و خدماتی که موسسات و کارشناسان به شما ارائه می دهند؛ محاسبه شده و از متقاضیان اخذ می گردد.

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا

اگر از نظرات و تجارب افرادی که موفق به اخذ ویزا و اقامت کشور کانادا از طریق کارشناسان آی مهاجرتی شده اند؛ استفاده کنید، متوجه می شوید که بهره گیری از مشاورین ما باعث کاهش هزینه های غیر لازم و اضافه بسیاری شده که در مجموع بسیار سودبخش و مهاجرت آنان را مقرون به صرفه کرده است.

پس توصیه ما به شما عزیزان این می باشد که در ابتدا از مشاوره رایگان ما بهره مند شده و با بررسی دقیق و مشورت های لازم در صورت مناسب دیدن هزینه ها و شرایط برای اقدام نهایی و عقد قرارداد مراجعه فرمایید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

هزینه یک ماه زندگی در کانادا

هزینه یک ماه زندگی در کانادا طبق مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم؛ یقینا برای هر فرد و یا خانواده متفاوت می باشد. اما این مقدار معمولا برای اقشار متوسط جامعه بسیار نزدیک به هم بوده و می توان مقداری متوسط را برای آن ها در نظر گرفت. ضمنا توجه داشته باشید که هزینه ماه یا ماه های ابتدایی اقامت که شخص هنوز موفق به اخذ خوابگاه دانشجویی یا خانواده به منزل اجاره ای نشده باشد و نیاز به اسکان در هتل داشته باشد؛ یقینا بالاتر و بیش تر از بقیه اقامت آنان خواهد بود.

در حال حاضر و در ابتدای سال 2023 مخارج ماهانه یک فرد مجرد در کانادا بدون احتساب هزینه مسکن به طور متوسط 921.5 دلار و برای یک خانواده چهار نفره 3,311.5 دلار در ماه هزینه را در بر می گیرد. که با احتساب هزینه اجاره ملک در یک شهر اصلی ماهانه به طور متوسط به 2000 دلار برای یک فرد مجرد و 5000 دلار برای یک خانواده 4 نفره می رسد.

حال با تمامی این تفاسیر و زندگی در نقاط و شهرهای مختلف این کشور، هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا می تواند کمتر یا بیش تر از مقادیر بالا باشد؛ که از طریق مشاوره با کارشناسان آی مهاجرتی و ارائه شرایط دقیق خود می توان به مبلغ دقیق برای شما نیز رسید. بهتر است مقاله نکته های مهم از اقتصاد کانادا را مطالعه نمایید تا شناخت دقیقی از اقتصاد و اوضاع مالی کانادا پیدا کنید.

هزینه زندگی در تورنتو کانادا

تا اینجا با مخارج زندگی در کانادا به طور کلی آشنا شدیم؛ اما در رابطه با هزینه زندگی در تورنتو کانادا لازم است بگوییم که این شهر یکی از مهم ترین و مهاجر پذیرترین شهرهای کانادا می باشد که هزینه های زندگی و اقامتی در آن جز شهرهای گران این کشور شناخته می شود؛ البته نباید از مزایای بسیاری که این شهر برای ساکنین خود فراهم می آورد غافل شویم.

اما در حال حاضر هزینه ماهانه یک شخص مجرد در این شهر بدون اجاره ماهانه به طور متوسط 1,034.2 دلار و هزینه یک خانواده 4 نفره 3,774.3 دلار در نظر گرفته می شود. این مقدار برای بسیاری از افراد می تواند کمتر و یا بیش تر به صورت ماهانه تمام شود. در جدول هزینه برخی از مخارج در تورنتو را در مقایسه با چند شهر مهم در جهان و نسبت به آنان مقایسه نموده ایم:

شهر هزینه زندگی ماهانه بدون اجاره ملک هزینه زندگی ماهانه به همراه اجاره ملک هزینه اجاره ماهانه هزینه خوراک و غذا
نیویورک 26.9% ارزان تر 38.6% ارزان تر 51.4% ارزان تر 32.5% ارزن تر
اوتاوا 4.1% گران تر 14.9% گران تر 38.5% گران تر 7.2% گرا ن تر
مادرید 30.9% گران تر 40.9% گران تر 60.9% گران تر 50.9 گران تر
مونیخ 1.9% ارزان تر 3.9% گران تر 15.2% گران تر 6.1% گران تر

همچنین مطالعه مقاله سرمایه گذاری در کانادا شما را با روش های سرمایه گذاری و مزایا و معایب هرکدام در این کشور و میزان امنیت آن ها آشنا می کند.

هزینه زندگی در ونکوور کانادا

ونکوور شاید پایتخت کانادا نباشد، اما به جرات می توان گفت که شناخته شده تر پایتخت می باشد و یکی از قطب های تحصیلی، اقتصادی و حتی سیاسی کانادا شناخته می شود که مقصد بسیاری از مهاجران خارجی قرار گرفته و یقینا قرار خواهد گرفت. با این تفاسیر پس شناخت هزینه زندگی در ونکوور کانادا بسیار مهم ارزشمند می باشد.

این شهر یکی از مناسب ترین مقاصد جهت سرمایه گذاری بخش املاک است، مقاله خرید ملک در کانادا کاملا چشمان شما را بر روی این سرمایه گذاری باز خواهد کرد و قیمت ملک در تمام نقاط مهم کانادا را به شما منتقل خواهد کرد. ضمنا هزینه زندگی یک دانشجو بدون هزینه ملک به طور متوسط ماهانه 982.5 دلار و برای یک خانواده 4 نفره 3,614.9 دلار در نظر گرفته می شود . در جدول هزینه های این شهر در مقایسه با برخی شهرهای مهم جهان را مشاهده خواهد کرد:

شهر هزینه زندگی ماهانه بدون اجاره ملک هزینه زندگی ماهانه به همراه اجاره ملک هزینه اجاره ماهانه هزینه خوراک و غذا
نیویورک 27.1% ارزان تر 37% ارزان تر 47.8 ارزان تر 29.4% ارزان تر
اوتاوا 3.8% گران تر 18% گران تر 48.7% گران تر 12.1% گران تر
مادرید 30.5% گران تر 44.6% گران تر 72.8% گران تر 57.8% گران تر

در این مطلب کارشناسان آی مهاجرتی تمامی هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا را برای شما عزیزان بررسی نمودند؛ جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر با مشاورین موسسه در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و یا شیراز تماس حاصل نمایید.

سوالات پر تکرار هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا 

در ادامه می توانید مهم ترین اطلاعات هزینه زندگی و مهاجرت به کانادا را در پاسخ سوالات پرتکرار ما بخوانید و در صورت وجود پرسش بیشتر آن را از طریق بخش دیدگاه از مشاورین ما بپرسید.

می توانیم بگوییم که ایالت کبک کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین ایالات مهم در این کشور می باشد که زندگی در آن ارزان است.

در سال 2023 به طور متوسط هزینه زندگی یک شخص مجرد بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره ماهانه در حدود 921.5 دلار می باشد.

متقاضیان جهت اخذ ویزای جاب آفر باید 155 دلار جهت صدور ویزا و 85 دلار جهت انگشت نگاری پرداخت نمایند.

یک فرد محصل یا کارمند ماهانه نزدیک به 100 دلار هزینه حمل و نقل دارد.

این هزینه به طور متوسط ماهانه 936.40 دلار در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
خانه