ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان، انتخابی هوشمندانه برای مسافران

شاید ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان یکی از انواع ویزاهایی باشد که کمتر نام آن را شنیده‌اید، اما برخلاف تصور یکی از پر استفاده‌ترین انواع ویزاها بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

ویزاهای ترانزیتی معمولا مورد استفاده افرادی قرار می‌گیرد که سفرهای زیادی را تجربه می‌کنند و به کشورهای مختلفی در حال سفر هستند.

متقاضیان سفرهای خارجی باید بدانند که هر کشوری قوانین خاص و ویژه‌ای داشته و به راحتی به تابعین دیگر کشورها اجازه رفت‌وآمد را نمی‌دهد، حتی اگر این رفت‌وآمد به صورت کوتاه‌مدت بوده و مدت زمان آن کم باشد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان، انتخابی هوشمندانه برای مسافران

ویزای تزانزیت فرودگاهی آلمان به شما اجازه می دهد تا به مدت زمان مشخصی اجازه حضور صرفا در فرودگاه و یا داخل خاک این کشور را داشته باشید.

فهرست مطالب

افراد برای فرود در فرودگاه تمام کشورهای خارجی به خصوص کشوری نظیر آلمان نیاز به ویزا داشته و باید این قانون را رعایت کنند تا دچار دردسر نشوند.

همواره مشاهده کردید که افراد بسیاری جهت سفرهای خارجی خود نیاز به انجام دو یا چند پرواز داشته و باید در فرودگاه‌های دیگر کشورها فرود آمده و مجددا سوار هواپیما بعدی خود شوند، حال اگر یکی از این مقاصد کوتاه مدت کشور آلمان باشد، باید ویزای موردنیاز را اخذ کرده باشید.

در ادامه این مطلب تیم مشاورین آی مهاجرتی شرایط و مراحل دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان را برای شما عزیزان شرح خواهند داد. 

ضمنا پیشنهاد می‌کنیم عنوان ویزای آلمان را نیز مطالعه نموده تا از دیگر ویزاهای مهاجرتی به این کشور و شرایط آن‌ها مطلع شوید.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان، انتخابی هوشمندانه برای مسافران

لیست فرودگاه‌های ترانزیت آلمان

شاید برای شما این سوال به‌وجود آمده باشد که آیا برای حضور در تمامی فرودگاه‌های کشور آلمان نیاز به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان خواهیم داشت؟! دقت داشته باشید که آلمان در حال‌حاضر 36 فرودگاه بین‌المللی دارد که فقط 5 مورد از آن‌ها را می‌توان به‌عنوان فرودگاه ترانزیتی مورد استفاده قرار داد که به شرح زیر هستند:

 • فرودگاه برلینپ
 • فرودگاه کلن
 • فرودگاه دوسلدورف
 • فرودگاه فرانکفورت
 • فرودگاه هامبورگ
انواع ویزای ترانزیتی آلمان

انواع ویزای ترانزیتی آلمان

ویزای ترانزیت آلمان یکی از مدارکی است که افراد برای اقامت کوتاه ‌مدت در فرودگاه این کشور باید دریافت کرده و همراه داشته باشند. این ویزا امکان توقف در فرودگاه‌های این کشور (البته بدون اجازه اقامت در کشور آلمان و خارج شدن از محدوده حمل‌و‌نقل فرودگاهی) را برای تغییر پرواز فراهم می‌آورد که به آن ویزای نوع A نیز می‌گویند. دقت داشته باشید که داشتن این ویزا به معنای اجازه خروج از فرودگاه و گشت و گذار در این کشور نبوده و بلکه مقصدی موقت و کوتاه جهت جابه جایی پرواز است. البته اکثر کشورهای جهان نیازی به اخذ ویزای ترانزیتی ندارند و تنها اقدام از کشورهای افغانستان، بنگلادش، اریتره، اتیوپی، غنا، هندوستان، ایران، عراق، اردن، لبنان، مالزی، نیجریه، پاکستان، سومالی، سودان جنوبی، سری لانکا، سودا، سوریه، ترکیه نیازمند دریافت این نوع ویزا هستند.

از آن‌جایی که شهروندان ایرانی نیاز به اخذ این ویزا دارند، می‌توانند به دو صورت این ویزا را اخذ نمایند:

ویزای کوتاه‌مدت: این ویزا اجازه حضور به مدت 6 تا 12 ساعت در فرودگاه آلمان را به شما می‌دهد تا پرواز خود را عوض کنید و قادر به خروج از محوطه فرودگاه نیستید.

ویزای بلندمدت: این ویزا به شخص اجازه حضور به مدت 72 ساعت را می‌دهد و شخص قادر است فرودگاه را ترک کرده و گشتی هم در آلمان بزند.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان

دقت داشته باشید که اخذ این نوع از ویزا نیز به مانند دیگر ویزاهای کشور آلمان نیاز به طی کردن مراحل درخواست از سوی سفارت این کشور و ارائه مدارک موردنیاز آن را دارد. به همین‌خاطر همواره مطمئن شوید که آیا درخواست این ویزا برای شما اجباری بوده و به آن نیاز خواهید داشت، سپس اقدام کنید.

به طورکلی مدارک لازم جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان چندان خاص یا پیچیده نمی‌باشند، اما همواره اطلاع از آخرین و جدیدترین تغییرات بسیار مهم می‌باشد. در حال‌حاضر مدارک موردنیاز این ویزا به شرح زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر با صفحه‌خالی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی با شرایط لازم
 • ارائه دعوت‌نامه از کشور مقصد و یا مدارک مربوط به سفر بعدی به مقصد نهایی
 • مدارک هویتی (شناسنامه، کارت‌ملی، سند ازدواج و غیره)
 • بیمه مسافرتی
 • سند پرداخت هزینه ویزا
 • بلیط هر دو پرواز جهت اثبات تغییر پرواز در این کشور

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

مهاجرت همواره با چالش های متعددی همراه است که آگاهی از آنها قلب از هرگونه اقدام راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

این وبینار را تا انتها تماشا نموده و جهت هرگونه سوال با مشاورین ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز به روزترین اطالاعات را در اختیارتان قرار می‌دهند.

نمایش ویدیو درباره کاور وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

هزینه ویزای ترانزیت آلمان

سفر به خارج از کشور به هر مقصدی که باشد قطعا با هزینه‌های همراه است که از پرداخت آن‌ها نمی‌توان امتناع نمود. در رابطه با هزینه ویزای ترانزیت آلمان نیز باید بگوییم که هزینه صدور این ویزا 80 یورو می‌باشد و هزینه‌ای که باید مربوط به ترجمه برخی از مدارک پرداخت نمایید.

خوب است که با مطالعه عناوین زیر با سایر ویزاهای کشور آلمان که می تواند زمینه ساز مهاجرت به این کشور باشد نیز آشنا شوید:

مراحل اخذ ویزای ترانزیت آلمان

جهت دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان مراحل سخت یا پیچیده‌ای را نیاز به پشت‌سر گذاشتن نخواهید داشت. اما دقت داشته باشید که مصاحبه سفارت اهمیت بالایی دارد و باید بتوانید افسر مربوطه را قانع کنید که قطعا پس از رسیدن به آلمان قصد تغییر پرواز داشته و نمی‌خواهید در این کشور مانده و پناهنده شوید.

مدت زمان رسیدگی به درخواست و اعلام نتیجه به طور متوسط 5 تا 7 روز به طول می‌انجامد و مدت اعتبار این ویزای 6 ماه خواهد بود.

به همین‌خاطر بهتر است که زودتر از 3 ماه از زمان مقرر اقدام ننمایید، البته بهتر است که حداقل 45 تا 60 روز نیز پیش از زمان پروازتان اقدام کنید، چون ممکن است به دلایل غیر مشخص ناگهان رسیدگی به درخواست شما 30 تا 60 روز هم زمان ببرد.

مراحل اخذ ویزای ترانزیت آلمان

به طورکلی مراحل اخذ ویزای ترانزیت آلمان بدین شرح است:

 • با تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین، وقت سفارت خود را اخذ کنید.
 • تمامی مدارک موردنیاز سفارت را جمع آوری کنید.
 • در زمان مشخص شده در سفارت آلمان با تمامی اصل و کپی مدارک حاضر شوید.
 • هزینه صدور ویزا را بپردازید.
 • در مصاحبه آماده و قوی حاضر شوید.
 • منتظر اعلام نتیجه صدور ویزا باشید.

چه افرادی نیاز به اخذ ویزای ترانزیتی ندارند؟

قطعا جای تعجبی نیست که برخی از افراد به دلایل خاص و مشخصی نیاز به دریافت این نوع از ویزا را نخواهند داشت. افرادی که به طورکلی نیازی به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان را ندارند به شرح زیر هستند:

 • دارندگان گرین‌کارت ایالات متحده آمریکا
 • دارندگان ویزای معتبر ایالات متحده آمریکا، کانادا، ژاپن، انگلستان و ایرلند شمالی
 • خدمه پرواز
 • دارندگان پاسپورت دیپلماتیک
 • اعضای خانواده شهروندان اتحادیه اروپا
 • افرادی که اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU)، عضو منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، آندورا، کانادا، سن مارینو، کانادا و ژاپن را دارند.

اما اگر فقط‌ دارنده پاسپورت ایران هستید و شامل هیچ‌کدام از موارد بالا نمی‌شوید، باید حتما ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان را دریافت کنید. ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان، انتخابی هوشمندانه برای مسافران با شرایطی خاص است که کارشناسان تیم آی مهاجرتی همه روزه به صورت حضوری و تلفنی در دفاتر غرب و مرکزی در تهران و یا دفتر شیراز آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در این‌باره و ارائه راهنمایی لازم می‌باشند.

سوالات پرتکرار ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان، انتخابی هوشمندانه برای مسافران

سوالات متداولی که در این زمینه وجود دارد را در پایان به صورت خلاصه قرار داده و از طریق شماره های تماس نیز پاسخگوی شما هستیم.

خیر، این نوع ویزا یک ویزای موقت با مدت و محدود و کوتاه است که در بهترین حالت 72 ساعت و در حالت معمول 6 تا 12 ساعت اجازه حضور در آلمان را تحت شرایط خاصی صادر می‌کند.

اگر این نوع ویزا به صورت بلندمدت اخذ شده باشید، اجازه خروج از فرودگاه را دارد. اما اگر به صورت کوتاه‌مدت اخذ شده باشید اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان با مدت اعتبار استفاده 6 ماهه صادر می‌شود.

بله، ایرانیان در صورت نیاز به جابه‌جایی پرواز در کشور آلمان قطعا باید ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان را اخذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه