شرایط دریافت ویزای کانادا 2024 + لیست هزینه‌ها

اخذ ویزای کانادا به معنای اجازه ورود به این کشور و اقامت به مدت محدود و مشخص و یا به صورت نامحدود و دائمی است که از طریق روش‌های مختلفی امکان پذیر است.

برای درخواست و صدور انواع ویزاهای کشور کانادا متقاضیان باید درخواست خود را به کارگزاری های مجاز در کشورمان ارسال نموده و برای انجام مصاحبه حضوری به یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایند.

شرایط دریافت ویزای کانادا 2024

ویزای کشور کانادا به معنای اجازه ورود به این کشور تلقی شده و شما با هر هدفی که دارید، باید ویزای متناسب شرایط‌تان را دریافت کنید.

فهرست مطالب

بله، کشور کانادا در حال حاضر هیچ سفارت یا کنسولگری در کشورمان ندارد و فقط کارگزاری های VFS و VAR نمایندگان رسمی و قانونی دولت کشور کانادا جهت رسیدگی به امور مهاجرتی و مهاجرین در کشورمان هستند.

کشور کانادا برای مهاجرین با اهداف مختلف ویزاهای مختلفی را نیز در نظر گرفته است که هریک از آنان نیازمند ارائه شرایط و مدارک خاص خود هستند.

در ادامه این مطلب تیم کارشناسان آی مهاجرتی انواع ویزاهای کشور کانادا و شرایط و مدارک لازم برای دریافت این ویزاها را به طورکلی به شما عزیزان شرح خواهند داد.

پیشنهاد می کنیم که پیش از اقدام برای دریافت هریک از انواع ویزاهای این کشور حتما با مشاورین ما تماس حاصل کرده و از صحت و کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل نمایید.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
شرایط دریافت ویزای کانادا 2024

انواع ویزاهای کانادا

ویزاهای کانادا با ویزاهای سایر کشورها کمی تفاوت دارد و انواع مختلف‌تری را در بر می‌گیرد، اما به طورکل انواع ویزاهای کانادا به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • ویزاهای اقامت موقت
 • ویزاهای اقامت دائم

ویزاهای اقامت موقت مختص افرادی است که قصد دارند به مدت کوتاهی در کانادا اقامت گزینند و این ویزاها معمولا برای اهداف گردشگری، تحصیل، کار یا شرکت در یک رویداد خاص صادر می‌شوند. انواع ویزاهای اقامت موقت کانادا عبارتند از:

 • ویزای توریستی: ویزای توریستی به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند به مدت حداکثر 6 ماه به کانادا سفر کنند. این ویزا برای مقاصد گردشگری، دیدار با اعضای خانواده یا دوستان، شرکت در کنفرانس یا همایش و غیره صادر می‌شود.
 • ویزای تحصیلی: ویزای تحصیلی مختص افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارند. این ویزا برای دوره‌های تحصیلی تمام وقت و پاره وقت در دسترس خواهد بود.
 • ویزای کاری: ویزای کاری برای افرادی است که قصد کار و اشتغال در کانادا را دارند. این ویزا برای مشاغل موقت، فصلی و دائم صادر می‌شود.
 • ویزای بازدیدکننده ویژه: ویزای بازدیدکننده ویژه به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند به کانادا برای اهداف خاصی مانند شرکت در یک رویداد خاص، پیوستن به یک خانواده یا دوستان یا کمک به یک سازمان غیرانتفاعی سفر کنند.
 • ویزای پناهندگی: ویزای پناهندگی برای افرادی در نظر گرفته شده که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند و مجبور به ترک کشور خود شده‌اند.
 • ویزای اهدای عضو: ویزای اهدای عضو مختص افرادی خواهد بود که قصد دارند در کانادا عضو بدن خود را به یک فرد نیازمند اهدا نمایند.
 • ویزای دیپلماتیک و رسمی: این ویزا همان‌طورکه از نامش مشخص است برای دولتمردان و اشخاصی که در امور سیاسی کشورها شاغل هستند و با هدف انجام امور سیاسی و دیپلماتیک راهی کانادا خواهند شد، صادر می شود.
 • سوپر ویزا: سوپر ویزای کانادا یکی از انواع ویزاهای موقت است که برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها جهت دیدار از فرزنداشنان در این کشور در نظر گرفته شده است که در مقایسه با ویزای توریستی که محدودیت 6 ماهه دارد، مدت زمان بیش‌تری را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

اما در ادامه همانطور که از اسم ویزاهای اقامت دائم مشخص است، این ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده که می خواهند به طور دائم و همیشگی در کشور کانادا اقامت و زندگی کنند. این ویزاها نیز می‌توانند برای اهداف کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری یا پیوستن به خانواده صادر شوند. ضمن این‌که انواع ویزاهای اقامت دائم کانادا نیز شامل موارد زیر خواهند بود:

 • برنامه اکسپرس اینتری: برنامه اکسپرس اینتری یک سیستم امتیازدهی است که متقاضیان اقامت دائم کانادا را بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت زبانی و سایر عوامل ارزیابی می‌کند و واجدین شرایط می‌توانند به این ویزای دائم برسند.
 • برنامه‌های استانی: برنامه‌های استانی توسط استان‌ها و قلمروهای کانادا اداره می‌شوند. این برنامه‌ها برای جذب مهاجران به ایالات و قلمروهای خاص طراحی شده‌اند.
 • برنامه‌های خود اشتغالی: برنامه‌های خود اشتغالی برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد دارند در کانادا به عنوان خود اشتغال کار نمایند. این برنامه‌ها می‌تواند برای مشاغلی همچون هنرمندان، ورزشکاران، صاحبان مشاغل کوچک و غیره صادر شوند.
 • برنامه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری: برنامه‌های تجاری برای افرادی طراحی و در نظر گرفته شده که به دنبال سرمایه‌گذاری در کانادا هستند. این برنامه‌ها برای سرمایه‌گذاری در مشاغل نوآورانه، مشاغل کوچک و متوسط و غیره صادر می‌شوند.
 • برنامه‌های خانوادگی: برنامه های خانوادگی برای اعضای خانواده افراد مقیم دائم یا شهروندان کانادا صادر می شوند. این برنامه ها برای همسر، فرزندان، والدین و سایر اعضای خانواده قابل استفاده هستند.
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

General requirements for obtaining Canadian visas

شرایط کلی مورد نیاز برای دریافت ویزاهای کانادا

قطعا مطلع هستید که هریک از ویزاهای کشور کانادا باتوجه به اهداف مختلفی که دارند، نیازمند شرایط و مدارک مشخص و خاص خود نیز هستند. 

اما علاوه بر این موارد اختصاصی برخی شرایط نیز وجود دارند که تمامی ویزاهای کانادا به داشتن و ارائه آن‌ها نیازمند هستند. این شرایط کلی را می‌توان بدین شرح نام برد:

 • مراحل بیومتریک و انگشت‌نگاری کامل و دقیق انجام شده باشد.
 • متقاضی هیچ سوءپیشینه‌ای نداشته باشد.
 • تمامی آزمایشات مورد درخواست سفارت انجام شده باشد (برای ویزاهای اقامت دائم).
 • شخص باید اثبات کند که پس از اتمام مهلت ویزا به کشور خود بازخواهد گشت (برای ویزاهای اقامت موقت).
 • اثبات کنید که مواردی همچون شغل، خانه، دارایی، خانواده و یا هرگونه عاملی در کشور خود دارید که باعث بازگشت شما به کشورتان خواهد شد. (برای ویزاهای اقامت موقت).
 • اثبات تمکن مالی لازم است، تا نشان دهید که در مدت زمان اقامت خود قادر به تامین هزینه‌ها و مخارجتان در کانادا هستید.

هزینه‌های لازم برای اخذ ویزای کانادا

امر مهاجرت به خودی خود با هزینه‌ها و مخارج مختلفی همراه است که یقینا برای افراد گوناگون با شرایط و ویزاهای مختلف با یکدیگر در مجموع تفاوت خواهد داشت، اما برخی از هزینه‌ها دارای مقادیر مشخص و ثابتی است که برای دریافت ویزاهای کانادا باید نسبت به پرداخت آن‌ها اقدام نمود. این هزینه‌ها بدین شرح هستند:

نوع هزینه مبلغ هزینه (دلار کانادا)
هزینه بیومتریک و انگشت‌نگاری 85 دلار یک نفر 170 دلار برای خانواده دونفر با بالا
تمکن‌مالی لازم باتوجه به ویزاهای مختلف به ازای هر نفر از 13 هزار دلار تا 35 هزار دلار
هزینه معاینات و آزمایش‌های پزشکی 100 دلار تا 400 دلار
هزینه دولتی برررسی ویزا 100 دلار
هزینه اخذ عدم سوءپیشنه 27 دلار تا 40 دلار
هزینه ویزای توریستی 100 دلار
هزینه ویزای سرمایه‌گذاری 10 هزار دلار
هزینه سوپر ویزای کانادا 100 دلار
هزینه ویزای خود اشتغالی 2140 دلار
هزینه ویزای دیپلماتیک رایگان
هزینه ویزای دانشجویی 150 دلار
هزینه ویزای اهدا عضو 100 دلار
هزینه ویزای اکسپرس اینتری 2300 دلار تا 4500 دلار
هزینه ویزای برنامه مهاجرت استانی 2300 دلار تا 3800 دلار
هزینه ویزای استارتاپ 2140 دلار
هزینه ویزای نیروی متخصص فدرال 1325 دلار

جهت ورود به کشور کانادا با مطالعه مقالات زیر به شناخت بهتری از این کشور برسید:

برای اخذ ویزای کانادا چه مدارکی نیاز است؟

همانطورکه اشاره کردیم هریک از انواع ویزاهای کانادا نیازمند شرایط و مدارک مختص به خود هستند که باتوجه به اهداف و برنامه های آنان با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

اما در این بین برخی از مدارک وجود خواهند داشت که میان تمامی ویزاها مشترک بوده و حتما از متقاضیان درخواست می شود، این مدارک به شرح زیر هستند:

 • تکمیل و ارسال فرم درخواست صدور ویزا
 • دعوت‌نامه، قرارداد، یا نامه پشتیبانی لازم از سوی مرجع مربوطه در کانادا باتوجه به نوع ویزا
 • گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت جسمی و روحی
برای اخذ ویزای کانادا چه مدارکی نیاز است؟
 • تعداد لازم عکس پاسپورتی با شرایط موردنیاز سفارت
 • مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت‌ملی
 • گواهی اثبات تمکن‌مالی لازم برای مخارج و هزینه‌ها در کانادا
 • مدارک اثبات وابستگی جهت بازگشت به کشور در هنگام اتمام اعتبار ویزا
 • انگیزه‌نامه و هدف از سفر با مهاجرت به کانادا

مراحل لازم جهت درخواست صدور ویزای کانادا

قطعا مطلع هستید که مراحل درخواست صدور ویزای کانادا با توجه به انواع مختلف ویزا می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد، به خصوص در رابطه با ویزاهای اقامت دائم و اقامت موقت و یا ویزاهای سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی و غیره. اما با تمامی این تفاسیر بازهم مراحل درخواست ویزای کانادا بی شباهت به یکدیگر نبوده و به طورکلی شامل مراحل زیر خواهد شد:

ابتدا روش مهاجرت و اخذ ویزای خود را انتخاب نمایید و بررسی کنید که آیا طبق شرایط و مدارکتان واجد شرایط دریافت ویزای مربوطه خواهید بود یا خیر و به نتیجه مناسبی برسید.

پس از اطمینان از واجد شرایط بودن، تمامی مدارک موردنیاز برای صدور ویزای مربوطه را تهیه و جمع‌آوری نمایید.

در این مرحله درخواست صدور ویزای خود را به همراه مدارک لازم در سایت اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

هزینه‌های لازم برای صدور ویزا و انجام مراحل بیومتریک و انگشت‌نگاری را پرداخت نمایید.

 • در این مرحله باید باتوجه به نامه انگشت‌نگاری که در مراحله قبل دریافت کرده‌اید به سایت کارگزاری VFS Global مراجعه نموده و زمان و مکان لازم برای انجام مراحل بیومتریک خود را مشخص کنید.
 • در این مرحله باید در زمان مشخص شده در دفتر این کارگزاری حاضر شده و مراحل لازم را به انجام برسانید.
 • پس از انجام این مراحل درخواست شما به صورت کامل برای بررسی صدور ویزا به دولت کانادا تحصیل داده خواهد و شما باید منتظر اعلام نتیجه بمانید که باتوجه به نوع ویزا می‌تواند از چند هفته تا چند ماه به طول انجامد.
 • در نهایت در صورتی که درخواست شما مورد قبول واقع شود، سفارت کانادا به شما اعلام نموده که پاسپورت خود را برای صدور ویزا و درج مهر و لیبل ویزا به یکی از سفارت‌های کانادا در یکی از کشورهای همسایه ارسال کنید.
 • سپس سفارت پایسپورت شما را پس نموده و بعد از دریافت آن خواهید توانست به کانادا سفر کنید.

 

دلایل ریجکتی و رد درخواست ویزای کانادا

روند درخواست صدور ویزا هزینه‌بر و زمان‌بر خواهد بود و باید تلاش کرد تا جای ممکن هرگونه احتمال جهت رد درخواست و ریجکتی آن را از میان برداشت. برای این امر بهتر است که در مراحل جمع‌آوری و ارسال درخواست صدور ویزا با کارشناسان و مختصصان این حوزه نظیر کارشناسان آی مهاجرتی مشورت نمایید و از تجارب آنان بهره گرفته و احتمال موفقیت خود را به بالاترین حد ممکن برسانید.

در این بخش برخی از مهم‌ترین و عمده‌ترین عواملی که طی این چند سال تجربه ارسال مدارک به کانادا با آن‌ها برخورد داشته‌ایم که باعث رد درخواست صدور ویزا شده‌اند را با شما در میان خواهیم گذاشت:

 • عدم ارائه مدارک کافی و لازم
 • کافی نبودن میزان تمکن‌مالی مورد نیاز
 • وجود سوابق کیفری و وجود سوءسابقه
 • نقص یا اشتباه در تکمیل فرم درخواست
 • عدم اطمینان آفیسر از بازگشت به کشورتان در صورت اتمام ویزا
 • نداشتن شرایط لازم برای دریافت ویزا
 • عدم تایید برنامه سفر
 • ایراد و نقص در مدارک ارسالی
 • دعوت‌نامه یا قرارداد و نامه مرجع غیر معتبر

این موارد برخی از دلایل رد درخواست صدور ویزای کانادا می‌باشد که بیش از سایر موارد دیده شده است. همچنین در انتهای مطلب نیز باید اشاره کنیم که اخذ ویزای کانادا برای افغانها به مانند شهروندان ایرانی کاملا امکان‌پذیر بوده و این عزیزان می‌توانند برای کسب اطلاعات با مشاورین آی مهاجرتی تماس حاصل نمایند.

دقت داشته باشید که ارسال مدارک برای صدور ویزای کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد، اگر در این‌باره و یا در رابطه با شرایط دریافت ویزای کانادا 2024 نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، تیم مشاورین آی مهاجرتی همه روزه در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

سوالات پرتکرار شرایط دریافت ویزای کانادا 2024 + لیست هزینه‌ها

صدور ویزای کانادا سوالات زیادی برای متقاضیان به همراه دارد که متداول‌ترین آنها را در پایان برای شما جمع‌آوری نموده‌ایم و کارشناسان ما از طریق بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما هستند.

بله شهروندان ایرانی برای درخواست و دریافت ویزاهای کشور کانادا با ممنوعیت یا محدودیت خاصی مواجه نیستند.

این امر بستگی به نوع ویزا، شرایط متقاضی و میزان درخواست‌های ارسال شده در زمان مشخصه به سفارت این کشور خواهد داشت که می تواند از 1 هفته تا 6 ماه برای ویزاهای موقت و برای ویزاهای دائم حتی تا بیش از 30 ماه به طول انجامد.

خیر برای دریافت انواع ویزاهای کانادا باید هزینه صدور آن‌ها را بپردازید که برای هرنوع متفاوت است.

خیر فقط افرادی که برای اولین بار به این کشور سفر می‌کنند باید این مراحل را انجام دهند.

بله ویزاهای موقت کانادا را تحت شرایطی خاص می‌توان تمدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه