10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه شامل بناهای باستانی به جا مانده از امپراتوری ها، مناظر باشکوه و طبیعتی زیبا بوده که برای هر سلیقه و فردی مناسب است؛ از کلیساهای امپریالیستی گرفته تا مساجد دیدنی و شگفت انگیز، این کشور زیبا فرهنگ غرب و شرق را در خود جای داده است، این مقاله چکیده ای از مهم ترین مکان های دیدنی ترکیه می باشد.

با توجه به تاریخ غنی، این کشور مملو از مکان ها و آثاری بوده که توسط حاکمان و پادشاهان پیشین ساخته شده است؛ ترکیه که در واقع ترکیبی عالی از سنت و مدرنیته است ، دارای موزه ها، تئاتر ها و کاخ های مجلل است که طی سالیان دراز به برخی از زیباترین مکان های آسیا و دنیا تبدیل شده اند.

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه

بسیاری کشور ترکیه را همچون یک موزه بزرگ می دانند که در هر شهر و منطقه آن می توان یک جاذبه گردشگری ، دیدنی و تفریحی یافت.

فهرست مطالب

برای اطلاع از شرایط زندگی در قلب این کشور رویایی حتما از طریق راه های ارتباطی با مشاورین آی مهاجرتی در تماس باشید . از بالون سواری در کاپادوکیه گرفته تا کاوش در کوه های مه آلود شرق، این کشور جاذبه های گردشگری متنوعی را برای افراد مختلف ارائه داده و در واقع مقصدی خیره کننده بوده که تمامی توریست ها و مهاجرین را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

چنانچه قصد زندگی و یا سفری کوتاه به این کشور را داشته اما در مورد مورد میزان هزینه های خود نگران هستید، می توانید با مطالعه مقاله هزینه های زندگی در ترکیه پس از مهاجرت، تا حد زیادی از برآورد هزینه ها در این کشور آگاه شوید.

مسجد زیبای ایاصوفیه

مسجد زیبای ایاصوفیه در استانبول ، هشتمین عجایب جهان است  که اولین مورد در فهرست جاهای دیدنی ترکیه استانبول بوده و تاریخی طولانی و جذاب را در خود جای داده است .

 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه

به صورت کلی این ساختمان برای اولین بار در قرن ششم و تحت فرمان امپراتور روم شرقی بیزانس، ژوستینیان اول ساخته شد؛ اما پس از آن در قرن پانزدهم زمانی که عثمانی ها شهر را فتح کردند به مسجد تبدیل و سپس در سال 1935 به موزه تبدیل شده و اکنون نیز از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می آید.

مسجد ایاصوفیه در لیست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه یک شاهکار مهندسی رومی با گنبدی عظیم حدود 31 متر بوده که برای 1000 سال عنوان بزرگترین کلیسای جهان را در دست داشته است؛ این مسجد زیبا، دارای معماری ای شگفت انگیز بوده و در سرتاسر آن ستون ‌های مرمری ای وجود دارد که این ستون ها در واقع از ویرانه ‌های شهرهای باستانی در سوریه و آناتولی مانند سنگ مرمر صورتی آفیون به دست آمده است؛ همچنین در این مسجد دیوارها با استفاده از موزاییک های هنری را تزئین شده است.

با توجه به اینکه این مسجد در بین جاذبه های گردشگری ترکیه در واقع چندین مذاهب را با هم ادغام کرده، نزد گردشگران و مردم محلی بسیار ارزشمند شمرده شده و بسیاری از گردشگران ایاصوفیه را پیامی از وحدت، رفاه و شمول می دانند؛ بدون شک بازدید از ایاصوفیه برای هر توریست و مهاجر ضروری است.

منطقه تاریخی کاپادوکیه ترکیه

منطقه تاریخی کاپادوکیه ترکیه

منطقه تاریخی کاپادوکیه در آناتولی مرکزی و عمدتا در استان های قیصری، کرسهیر، سیواس، نیج، نوسهیر، مالاتیا و آکسارای ترکیه قرار گرفته است؛ این منطقه تاریخی، مملو از صخره های خاص است که تحت تغییرات اقلیلی طی هزاران سال به وجود آمده اند . کاپادوکیه در واقع بیشتر به خاطر قلعه های صخره ای مرتفع و ظاهر خاص خود، مشهور است؛ همچنین در حال حاضر سکونتگاه های زیرزمینی کاپادوکیه یکی از جالب ترین و هیجان انگیزترین مقاصد گردشگری ترکیه محسوب می شود.
امروزه کاوش در شهرهای مخفی یک تجربه نفس گیر، واقعی و هیجان انگیز بوده و مقاصد اصلی شهرهای مخفی در این کشور، شهرک های پنهان Kaymaklı، Mazi و Özkonak می باشند؛ همچنین اگر علاقه ای به پیاده روی و دیدن مناظر در این منطقه ندارید توصیه ما به شما بالون سواری در کاپادوکیه است.

با بالن سواری در این منطقه می توانید مکان های زیبا و چشم اندازهای فوق العاده ای را مشاهده کنید؛ به صورت کلی سوار شدن به این بالون ها تنها با استفاده از مجوز های خاص امکان پذیر بوده؛ از همین رو حتما مطمئن شوید که هر چه زودتر بالون خود را رزو کنید.

پس از آن نیز می توانید به دهکده های کاپادوکیه در دامنه تپه ها رفته و در این مکان استراحت کنید؛ به صورت کلی این دهکده ها با هتل های بوتیک خود این امکان را در اختیار شما قرار داده تا در غاری سنتی با امکانات رفاهی استراحت کنید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مسجد شگفت انگیز آبی

مسجد شگفت انگیز آبی یکی از معروف ترین مساجد در کشور ترکیه بوده که به صورت رسمی با نام مسجد سلطان احمد شناخته می شود؛ این مسجد روبه روی مسجد ایاصوفیه در پارک سلطان احمد واقع شده و از همین رو با مراجعه به مسجد ایاصوفیه امکان بازدید از این مسجد زیبا را نیز خواهید داشت.

مسجد آبی در لیست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه توسط سلطان احمد اول و به تقلید از مسجد ایاصوفیه و به معماری سدفکار مهمت آغا ساخته شده؛ این مسجد دارای شش مناره باریک و یک مجموعه حیاط وسیع بوده و همچنین بیشتر به خاطر فضای داخلی نمازخانه اش که با 20000 هزار کاشی آبی ایزنیک پوشیده شده، شناخته می شود.

این مسجد در جاهای دیدنی ترکیه که در اوایل قرن شانزدهم ساخته شده، در سال 1985 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده و به همین دلیل یکی از مهم ترین موارد در لیست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه تبدیل شده است؛ در مسجد آبی محلی خصوصی برای وضو گرفتن در نظر گرفته شده و به صورت کلی تمامی بازدید کنندگان و عبادت کانندگان باید زانوها و شانه ها و سر خود را بپوشانند.

تراس های تراورتن پاموکاله در ترکیه

تراس های تراورتن پاموکاله که در زبان ترکی به معناری قلعه پنبه ای بوده، منظره ای خاص و شگفت انگیز در غرب این کشور بوده که عموما برای تراس های سفید خود شناخته می شود؛ تراس ها از تراورتن، سنگی رسوبی که توسط آب با محتوای مواد معدنی بسیار بالا ته نشین شده ساخته شده اند.

این صخره ها که در زیر شهر باستانی هیراپولیس تشکیل اند، در واقع به یک چشمه آبشاری تبدیل شده و آب از چشمه های آب گرم باستانی که به شکل گیری حوضچه های تراس صدفی شکل در طی هزاران سال کمک کرده اند، تامین می شود.

این تراس ها که در فهرست جاذبه های گردشگری ترکیه قرار گرفته اند، در واقع یک مرکز آب گرم بوده که در ابتدا توسط یوانانی ها تاسیس شده و پس از آن نیز رومی ها حکومت این منطقه را به دست گرفتند؛ منطقه تاریخی پاموکاله حاوی آب های حرارتی بوده که مملو از مواد معدنی بوده و آب های حرارتی آن عموما به دلیل خواص تسکین دهنده خود شناخته می شوند.

تراس های تراورتن پاموکاله

بر فراز استخر های زیبای تراورتن جاذبه معروف استخر عتیقه کلئوپاترا قرار داشته که زمانی خود کلئوپاترا در آن شنا می کرد، این استخر دارای آبی گرم و شفاف بوده و عموما توسط خرابه های رومی احاطه شده که منظره ای شگفت انگیز و زیبا را رقم زده است.

علاوه بر کشور ترکیه می توانید با مطالعه عناوین زیر سایر کشورهای دنیا برای گردشگری را نیز به خوبی بشناسید:

کوه های نمرود ترکیه

کوه های نمرود ترکیه یکی دیگر از جاذبه های دیدنی ترکیه بوده که با بقایای شکسته مجسمه های ماموت ها احاطه شده است.

این منطقه یکی از عجیب ترین مکان های باستان شناسی این کشور بوده که در آن سرهای سنگی غول پیکر خدایان فراموش شده از قلعه به بیرون شده و فضایی وهم انگیز را بر فراز قله کوه ایجاد می کنند.

در این منطقه آثار ساختمانی از قله آنتیوخوس اول، فرمانروای پادشاهی کوماگنه قرار داشته، آنتیوخوس اول این تپه بزرگ تدفین را به عنوان نمایشی به خود تقدیم کرده و یک قلعه مصنوعی به ارتفاع 50 متر را بر روی قله کوه نمروت برافراشت و سپس آن را با مجسمه های خود و خدایان مختلف تزئین کرد.

محبوب ترین زمان برای بازدید از این کوه ها در 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه هنگام طلوع خورشید بوده و شما می توانید مجسمه ها را در حالی که از تاریکی بیرون می آیند تماشا کنید.

 قله کوه نمرود چشم اندازی عالی از کوه های اطراف را فراهم می کند.

جاذبه مکان جاذبه مکان
مسجد ایاصوفیه استانبول تئاتر آسپندوس آسپندوس، در حدود 25 مایلی شرق شهر مدرن آنتالیا، ترکیه
منطقه کاپادوکیه کاپادوکیه صومعه سوملا استان ترابزون
مسجد آبی استانبول دریاچه وان در استان های وان و بیتلیس
تراس های پاموکاله دنیزلی ساحل پاتارا نزدیکی شهر باستانی لیکیا پاتارا
کوه نمرود 40 کیلومتری  شمال کاهتا کاخ توپکاپی کانکورتاران

تئاتر باستانی آسپندوس

تئاتر باستانی آسپندوس یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی آنتالیا ترکیه بوده که با حدود 15000 صندلی، به عنوان یکی از بهترین نمونه های بازمانده از تئاترهای کلاسیک در جهان شناخته شده و یکی از مهم ترین جاذبه های دوران باستان در نظر گرفته می شود . 

تئاتر آسپندوس یکی از بهترین تئاترهای باستانی حفظ شده در دوران باستان بوده که در زمان امپراتور روم مارکوس اورلیوس ساخته شده؛ این تئاتر بسیار بزرگ بوده و امروزه ثروت و رونق شهر باستانی آن را به نمایش می گذارد.

در حال حاضر این مورد از مکان های تاریخی ترکیه می تواند بین 15000 تا 20000 تماشاگر را در خود جای داده و با توجه به اینکه این تئاتر در زمان سلجوقان به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار می گرفت، به صورت مدام تعمیر و نگهداری شده و از همین رو کم تر دچار خرابی و ویرانی شده است.

امروزه تئاتر آسپندوس در جاذبه های گردشگری برتر ترکیه دوباره برای هدف اصلی خود مورد استفاده قرار می گیرد و هر ساله میزبان جشنواره بین المللی اپرا و باله آسپندوس می باشد.

دریاچه وان ترکیه دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه

دریاچه وان ترکیه گزینه بعدی در لیست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه بوده که در واقع دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه و بزرگ ترین دریاچه کشور ترکیه می باشد؛ این دریچه زیبا و شگفت انگیز در نزدیکی مرز ایران واقع شده است.

دریاچه وان بر اثر انفجار آتشفشانی کوه نمرود ایجاد شده و در نزدیکی این دریاچه نیز چهار جزیره کوچک قرار داشته که از مکان های باستانی مهم این کشور در نظر گرفته می شوند.

یکی از این جزیره ها، جزیره آکدامار بوده که عموما به دلیل حفظ کلیسای صلیب مقدس و سایر ویرانه‌ های صومعه که به قرن دهم بازمی‌گردد، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد.

دریاچه وان ترکیه دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه

جالب است بدانید که در زیر آب های دریاچه وان یک قعله بزرگ قرار داشته و باستان شناسان هنوز هم در مورد کشف این قلعه و تاریخ آن دچار تردید هستند . چنانچه قصد داشته تا در ترکیه زندگی کنید اما در مورد شرایط زندگی، وضعیت اقتصادی و معیشیتی اطلاعات زیادی ندارید، می توانید با کسب وقت مشاوره از بهترین کارشناسان آی مهاجرتی به پاسخ تمامی سوالات خود برسید.

کاخ مجلل توپکاپی

کاخ مجلل توپکاپی در منطقه فاتح استانبول واقع شده یکی دیگر از جاذبه های مهم در فهرست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه بوده که تا قرن هفدهم به عنوان محل سکونت پادشاهان استفاده شده و پس از آن با به پایان رسیدن سلطنت عثمانی در سال 1923 به موزه ی بزرگی تبدیل شده که عظمت تاریخ و ثروت ترکیه را به نمایش می گذارد.

کاج توپکاپی در حدود قرن پانزدهم و به دستور سلطان محمد دوم ساخته شده و نمونه بارزی از نحوه زندگی پادشاهان این کشور می باشد؛ فضای داخلی این کاخ مملو از کاشی کاری های پر زرق و برق و دکورهای مجلل با بکارگیری جواهرات بوده و با مشاهده آن می توانید قدرت پادشاه های عثمانی را مشاهده کنید.

این موزه در حال حاضر هر ساله پذیرای بیش از سه میلیون نفر بوده و یکی دیگر از مکان ها مهم برای بازدید در این کاخ باغ های اطراف کاخ است؛ همچنین ساختمان شورای امپراتوری یکی از زیباترین مکان ها در این کاخ بوده و جاییست که تجارت امپراتوری توسط وزیر بزرگ انجام می شود؛ همچنین از دیگر جاذبه های این کاخ می توان به مجموعه جهانی نقاشی های مینیاتوری و اتاق های خیره کننده حرم که توسط معمار مشهور عثمانی سینان طراحی شده، اشاره کرد.

ساحل معروف پاتارا

ساحل معروف پاتارا

ساحل معروف پاتارا یکی از عریض ترین و طولانی ترین ساحل ها و مناطق شنی در این کشور بوده که حدود 18 کیلومتر امتداد داشته و فضای بسیار زیادی را ارائه می دهد؛ این ساحل با تپه های شنی زرد رنگ خود و مناظر بسیار زیبا در شهر باستانی، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند . ویرانه های وسیع پاتارا باستانی که در بین 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه قرار گرفته اند، شامل یک خیابان، پارلمان شهر و تئاتری بوده که 5000 نفر را در خود جای داده و همچنین در داخل این ساحل ویرانه های باستانی لیکیا و رومی ها قرار داشته و می توانید با بازدید از آن علاوه بر لذت بردن از ساحل و دریا از مشاهده از مکان های تاریخی نیز لذت ببرید.

این ساحل که در بین لیست جاذبه های گردشگری برتر ترکیه قرار گرفته با ماسه های زرد رنگ خود بیشتر به کویر شباهت داشته تا ساحل اما به صورت کلی فضای آرام و خاصی را برای علاقه مندان به دریا ایجاد کرده و همچنین در زمان طلوع و غروب خوردشید فضای بسیار جادویی را ایجاد می کند.

از بهترین راه های برای مشاهده 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه و همچنین زندگی در این کشور زیبا، یافتن شغل بوده که باعث شده تا در کم ترین مدت زمان ممکن اقامت قانونی این کشور را به دست آورید، شما می توانید جهت کسب اطلاعات کامل تر مقاله شرایط کار و مهاجرت کاری به ترکیه را مطالعه فرمایید.

صومعه دیدنی سوملا

صومعه دیدنی سوملا در کنار صخره کوه ملا واقع شده و صومعه ای باستانی ارتدکس بوده که در حدود قرن چهارم ساخته شده؛ این صومعه در سال 1923 به موزه تغییر کاربری داده و پس از آن در بین مهم ترین موارد در فهرست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه قرار گرفته است.

در سرتاسر این صومعه قدیمی نقاشی های دیواری خاص و زیبایی قرار گرفته که قدمت این نقاشی ها به قرن هجدهم باز می گردد؛ این نقاشی ها عموما صحنه هایی از کتاب مقدس در مورد عیسی مسیح و مریم مقدس را نشان می دهند.

علاوه بر جاذبه های داخل صومعه، منظره اطراف آن نیز بسیار چشم گیر بوده و مناظر شگفت انگیزی از کوه ها یا آبشارهای پراکنده در راه را ارائه می دهد؛ با بازدید از این منطقه می توانید از مشاهده مکانی تاریخی با معماری خاص به همراه زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه را در حد امکان در این مقاله بررسی کرده ایم؛ چنانچه علاقه دارید تا با راه های مهاجرتی به این کشور زیبا آشنا شوید و همچنین روش ها مختلف مهاجرت به این کشور را در کم ترین مدت زمان ممکن فرا بگیرید؛ حتما با لمس عنوان روش های مهاجرت به ترکیه این مقاله را مطالعه کرده یا از طریق دفتر غرب و مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین آی مهاجرتی در تماس باشید.

سوالات پرتکرار 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه

در صورتی که به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه دارید با ما در ارتباط باشید و از طریق بخش دیدگاه و یا شماره های تماس اطلاعات موردنیاز خود را دریافت کنید.

برخی از مهم ترین جاذبه های این کشور شامل مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی و تئاتر آسپندوس می شود.

این مورد از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه در استانبول واقع شده است.


این گزینه در لیست جاهای دیدنی ترکیه استانبول به صورت رسمی با نام مسجد سلطان احمد شناخته می شود.

کاج توپکاپی در حدود قرن پانزدهم و به دستور سلطان محمد دوم ساخته شد.

به صورت کلی این مورد از لیست 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه حدود قرن چهارم ساخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه