10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان

10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان مهم ترین بخش در جذب بازدیدکنندگان و توریستان به این کشور است . با هرچه بیشتر شناخته شدن جاهای دیدنی لهستان در میان مردم جهان ، همواره بر تعداد بازدیدکننده ها افزوده و رونق اقتصادی این کشور بیشتر می شود.

لهستان کشوری بسیار زیبا با تاریخی بسیار غنی است، به طوری که اکثر جاذبه های گردشگری لهستان دارای پیشینه ای کهن و جذاب می باشند؛ حتی اثرات تاریخی که بخشی از آن ها تخریب شده به شکل اولیه خود بازسازی شده اند و با خودنمایی تاریخ پر از فراز و نشیب کشور خود ، سالانه افراد بیشتری را به سوی خود جذب می کند.

10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان

با شناخت جاذبه های گردشگری لهستان ، هر توریستی جذب این کشور شده و تمایل به سفر مجدد و یا  دریافت اقامت دائم این کشور  را پیدا می کند.

فهرست مطالب

این کشور برای علاقه مندان به تاریخ، طبیعت و اثرات هنری یک کشور بسیار عالی می باشد . اگر شما نیز قصد دیدار از این جاذبه ها را دارید، پیشنهاد می شود که لیست 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان با معرفی کامل آن ها را که توسط کارشناسان آی مهاجرتی تهیه شده است را مطالعه کنید تا با بهترین جاذبه های گردشگری لهستان آشنا شوید.

هچنین اگر قصد نقل مکان به این کشور زیبا را دارید می توانید به مقاله بهترین روش مهاجرت به لهستان مراجعه کرده و مناسب ترین روش را با توجه به شرایط خود بیابید.

معدن نمک ویلیچکا و کلیساهایی از جنس نمک

معدن نمک ویلیچکا، واقع در شهر کراکوف؛ یکی از قدیمی ترین معادن نمک و شرکت های تاریخ می باشد . فعالیت تجاری این معدن از سال 1996 متوقف گشته و تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری برتر لهستان شده است. 

این معدن توانست در سال 1978 به ثبت میراث جهانی یونسکو برسد. 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان

سالانه میلیونها نفر برای دیدن این جاذبه به لهستان می آیند که آن را به یکی از 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان تبدیل می کند . جالب ترین بخش جاذبه های گردشگری لهستان در کراکوف، معدن نمک ویلیچکا و کلیساهایی از جنس نمک است، تعداد این کلیسا ها به چهار عدد می رسد و گفته می شود که یکی از آن ها بهترین معماری را در میان سازه های تاریخی اروپایی دارد که به عنوان کلیسای جامع نمک زیرزمینی لهستان نیز یاد می شوند.

این معدن دارای یک شهر بزرگ شامل راهرو ها، اتاق های بسیار و مجسمه ها به بزرگی 300 کیلومتر زیرزمینی در عمق 300 متر می باشد و تماما از جنس سنگ نمک ساخته و حکاکی شده اند. معدن ویلیچکا نه تنها به علت 7 قرن فعالیت بلکه به دلیل فضای خیره کننده اتاق های زیرزمین از جنس نمک، در نوع خود بسیار بی نظیر است.

این اتاق ها به گونه ای ساخته شده اند که سنت معدنچیان را منعکس کند؛ به ویژه اتاق های کوپرنیک و پیلسودسکی. این مکان دیدنی تجربه ای را ایجاد می کند که نباید از چشم پوشی کرد.

قلعه مالبورک نماد قدرت و سنت فرهنگی

قلعه مالبورک نماد قدرت و سنت فرهنگی

قلعه مالبورک نماد قدرت و سنت فرهنگی، مهم‌ترین بنای یاد بود دولت رهبانی نظم توتونی و پدیده‌ای منحصر به فرد در تاریخ تمدن غرب است . این قلعه در عین حال مظهر مادی اصلی جنگ های صلیبی در اروپای شرقی، تبدیل اجباری مسیحیت مردمان بالتیک به مسیحیت و استعمار سرزمین های قبیله ای آنهاست که نقشی حیاتی در تاریخ اروپا ایفا کرد.

این قلعه قرن سیزدهمی واقع در مالبورک به عنوان یک محافظه کوچکی شروع شد اما در طول قرن ها گسترش یافت و به یک سازه بسیار عظیم تبدیل شد. قلعه مالبورک که زمانی بزرگترین بنای گوتیک در اروپا بود، همچنان بزرگترین قلعه در جهان از نظر مساحت است. در حال حاضر این قلعه به عنوان یک موزه در لیست 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان جای دارد.

علاوه بر اتاق های حفاظت شده و مجموعه های تاریخی، تعداد زیادی از نمایشگاه های متنوع در این قلعه بر پا شده اند و با نگاهی به گذشته باشکوه کشور چیزهای جذاب زیادی را به نمایش گذاشته اند. از مورد توجه ترین بخش ها که بسیار خودنمایی می کند، شیوه حافظتی و بازسازی عالی آن است. 

قلعه مالبورک یکی از مجبوب ترین مکان های تاریخی لهستان است چرا که علاوه بر زیبایی معماری و تاریخی آن، با داشتن چشم اندازی آرام و محیطی جذاب یک تجربه عالی را برای بازدیدکنندگان خود به ارمغان آورده است.

جنگل کج مرموزترین درختان کاج

جنگل کج که در خارج از شهر گریفینو قرار گرفته یکی از جالب ترین جاهای دیدنی لهستان ورشو است که بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ولی راز آن همچنان پنهان مانده و یک شگفتی جساب می شود. سالانه افراد بسیاری برای دیدن این درختان در کنار پیاده روی فضای آرام و ساکت جنگل به می روند. ترکیب شگفتی و زیبایی این جنگل سبب شده که عضوی در 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان باشد.

جنگل کج، مرموزترین درختان کاج را در خود جای داده است. این درختان که در حدود سال 1930 کاشته شده اند، با زاویه 90 درجه به سمت شمال در پایه رشد می کنند و پس از آن به عقب منحنی می شوند تا به سمت آسمان رشد کنند. این درختان عموما سالم هستند و تا اندازه 50 فوت ارتفاع دارند. این جنگل 80 سال قدمت دارد.

نظریه های بسیاری مانند دخالت کشاورزان، عوامل محیطی، جنگ و غیره برای این شکل درخت ها وجود دارد اما هیچ یک از آن ها قطعی و ثابت شده نیستند اما گفته می شود که در 10 سال ابتدایی عمر آن ها به شکل منحنی نبوده اند.

جالب است بدانید که باقی درخت های این جنگل کاملا صاف و نرمال هستند و برخلاف شایعات در مورد وجود 400 درخت کج، مدیران منطقه جنگلی گریفینو گفته اند که فقط 80 عدد از این درخت وجود دارد.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

موزه ظهور ورشو نماد ادای احترام به سربازان

ساخت موزه ظهور ورشو نماد ادای احترام به سربازان که برای لهستان مستقل و پایتخت آزاد آن جنگیدند و جان باختند انجام شد. این موزه با مساحت کل بیش از 3000 متر مربع، 800 مورد نمایشگاه، تقریبا 1500 عکس، فیلم و ضبط صدا به ارائه تاریخچه خود و سربازان می پردازد.

نمایشگاه های آن شامل اتاق هایی است که از طریق فیلم‌ها، مصنوعات، تفریحات و نمایش‌های تعاملی است؛ همچنین نمونه هایی از تونل‌های فاضلاب که برای حرکت مخفیانه در سطح شهر استفاده می‌شوند، یک بیمارستان شورشیان، و یک چاپخانه که در آن می‌توان پوسترها و پوسترها را تماشا کرد و کاملا با تاریخ لهستان آشنا شد، به همین سبب این موزه یکی از 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان به شمار می آید.

بخش ویژه‌ای به اشغال نازی‌ها و جنایات انجام شده در طول قیام اختصاص داده شده است این موزه ای است که به قیام ورشو در سال 1944 اختصاص یافته است، جایی که مقاومت زیرزمینی لهستان با اشغال شهر خود توسط آلمان ها مبارزه کرد. قیمت های بلیط ها و خدمات این موزه به شرح زیر است:

نوع بلیط قیمت(PLN)
برای هر نفر 25
برای هر نفر با تخفیف 20
به صورت گروهی برای هر نفر 15
روز های دوشنبه رایگان
درس موزه 140
راهنمای صوتی(برای هر نفر) 10

قلعه سلطنتی واول هویت لهستانی ها

قلعه سلطنتی واول در قرن چهاردهم به دستور پادشاه لهستان کازیمیر سوم بزرگ در ورشو ساخته شد. این قلعه دارای معماری با ترکیبی از عناصر قرون وسطایی و رنسانس است، بخش مهمی از تاریخ کشور بوده و از اولین مکان هایی است که در تاریخ کشور به میراث جهانی یونسکو دست یافته است.

علاوه بر ارزش تاریخی، وجود زیبایی های معماری و درون این قلعه باعث شده است که از بهترین جاذبه های گردشگری لهستان باشد . پادشاه زیگیزموند اول قدیمی، به علت علاقه زیاد خود به هنر، در دوران حکومت خود یکی از مجموعه داران هنر بود و به همین علت است که این قلعه توانسته یک موزه هنری نیز باشد و بر روی نقاشی ها نیز تمرکز کند.

مجموعه ای دیگر از این قلعه به عنوان 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان ، شامل سلاح ها، ظروف چینی و سرامیک، منسوجات و مبلمان می شوند.

 

قلعه سلطنتی واول هویت لهستانی ها

همچنین مجموعه بسیار بزرگی از چادر های عثمانی در آن قرار دارد که یکی از بزرگترین این مجموع ها در اروپا است. قلعه سلطنتی واول، هویت لهستانی ها تعریف می کند ، زیرا در بخش طولانی از تاریخ کشور حضور و تاثیر داشته است و به عنوان نماد ملی و فرهنگی نیز شناخته می شود.

با وجود این که بخشی از قلعه در جنگ جهانی دوم نابود گشت؛ اما به طور کامل بازسازی شد. به طور متوسط سالانه حدود نیم میلیون نفر به دیدن این قلعه می روند که آن را به یکی از اعضای پر رنگ در لیست 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان تبدیل می کند.

لانه گرگ مقر فوق سری هیتلر

لانه گرگ مقر فوق سری هیتلر است که در جنگل های ماسوی در شهر کترزین قرار دارد و می توان با قدم زدن در آن بخشی از گوشه های تاریخ را شخصا مشاهده کرد. هیتلر در هنگامی که فعال بود به مدت 800 روز در این منطقه اقامت داشت.

این منطقه به عظمت 250 هکتار بوده و در آن زمان به شدت محافظت می شد. این لانه گرگ شامل بیش از 80 ساختمان از جمله ادگان، پناهگاه و پناهگاه، و همچنین دو فرودگاه و یک ایستگاه راه آهن است، این مجموعه حتی سالن آرایش، سینما، سونا و چایخانه داشت.

نازی ها در سال 1945 دست به تخریب انفجار این مجموعه با انفجار زدند اما برخی از قسمت های آن به قدری مستحکم بود که بر جای ماند و اکنون از 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان می باشد. بازدیدکنندگان می توانند برای یک سفر یک روزه راهی این منطقه شوند.

برنامه هایی نیز برای افزودن نمایشگاه به آن وجود دارد. نوع و هزینه های بلیط های مشاهده این مکان دیدنی به شرح زیر است:

نوع بلیطقیمت(PLN)
هر نفر20
هر نفر با تخفیف15
کودکان تا 6 سالرایگان
خانواده بزرگ15(برای هر نفر)
فرد معلول15
سرپرست فرد معلول15
مراقب گروه مدرسه بالای 15 نفررایگان
راهنما15

در مقالات زیر کوشیده ایم تا سایر جاذبه های گردشگری در کشور کشورهای مطرح را نیز برای شما بررسی نماییم:

بازار قدیمی ورشو قدیمی ترین بخش شهر

بازار قدیمی ورشو، قدیمی ترین بخش شهر است که به قرن سیزدهم باز می گردد. ترکیب معماری قرون وسطی، گوتیک با ساختمان های رنسانس و تجاری یک منظره دلپذیر را ایجاد کرده است. در این مکان بیش از 300 هزار شی قرار دارد که در 21 اتاق پراکنده اند. با این که این بازار در زمان جنگ جهانی دوم بیشتر از 80% آن به دست نازی ها نابود شد اما دوباره به همان شکل بازسازی شد.

مجسمه برنزی پری دریایی شمشیردار در وسط میدان توانسته که جان سالم به در ببرد؛ پری دریایی نماد مهمی از ورشو است که در بسیاری از قطعات معماری دیگر در سراسر شهر ظاهر می شود. همچنین شعبه اصلی موزه تاریخی ورشو در این مکان قرار گرفته است که دارای آثار هنری عظیم است که به شما تاریخ خود شهر و کشور را نشان می دهد. همچنین موزه ادبیات به منظور ادای احترام به مشهورترین شاهر و نویسنده تاریخ لهستان نیز در این بازار بنا شده است.

امروزه در این میدان کافه ها و رستوران ها، فروشندگان آثار هنری و سوغاتی بسیاری در این بازار قرار دارد و می تواند به جز دیدار از موزه و آثار هنری، به تفریح نیز پرداخت؛ به همین دلیل این بازار از جاهای دیدنی لهستان ورشو بوده و در لیست 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان قرار می گیرد.

پارک لازینکی با سه باغ اصلی

پارک لازینکی با سه باغ اصلی به وسعت 76 هکتار یکی از بزرگترین پارک های شهری در لهستان است. این باغ در ابتدا به عنوان پارک حمام برای اشراف زاده ها در قرن هفدهم ساخته شد و به مرور زمان به انداره آن افزوده و تبدیل به یک پارک تفریحی شد و درب آن به روی همه عموم باز است. 

پیشنهاد می شود که به مقاله مهاجرت کاری و کاریابی در لهستان نیز سری بزنید تا بدانید که شرایط کاری در لهستان چگونه است.

پارک لازینکی با اندازه عظیم خود، متشکل از امکانات تفریحی و دیدنی است که از بهترین جاذبه های گردشگری لهستان در شهر ورشو می باشد. در این مکان یک سالن تئاتر که هنور در آن اجرا می شود، کاخ های کوچک به عنوان موزه و یا گالری و از آن جالب تر وجود بخشی از معبد برای الهه دیانا است که در وسط باغ ها قرار دارد.

پارک لازینکی با سه باغ اصلی

همچنین در محوطه پارک مجسمه ای از آهنگساز مشهور لهستانی، فردریک شوپن قرار دارد که توسط نازی ها نابود شد اما در سال 1958 توسط قالب اصلی دوباره بازسازی و قراداده شد. شما میتوانید در مدت زمانی که در ورشو و در حال بازدید از 10 تا از جاذبه های گردشگری در لهستان هستید، در یکی از کنسرت های معروف شوپن شرکت کنید و یا هر یکشنبه از کنسرت های پیانو که به صورت رایگان برگزار می شوند لذت ببرید.

کارخانه شیندلر از جذاب ترین موزه ها

کارخانه فلز شیندلر امروزه به دو موزه به نام های MOCAK و موزه کارخانه شیندلر تقسیم شده که بخشی از آن به موزه هنر های معاصر اختصاص داده شده است در صورتی که رفتر سابق شیندلر و بیشتر طبقات کارخانه دست نخورده و به همان شکل سابق مانده و به بیان زندگی یبندلر و افرادی که زندگی شان را در ههمین کارخانه نجات داده است می پردازد.

این کارخانه که به وسیله یکی از فیلم های اسپیلبرگ با همین موضوع به شهرت و شناخت جهانی رسید و یکی از 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان به شمار می آید .

به همین سبب بخشی از موزه به نمایشگاه سینمایی آن اختصاص داده شده است. همچنین تعدادی از بازسازی صحنه ها در آن انجام می شود تا تاریخ را به بهترن شکل به افراد ارائه دهد.

کارخانه شیندلر از جذاب ترین موزه ها در کل کشور است و از معروف ترین جاذبه های گردشگری لهستان به شمار می رود، پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید از تمامی بخش آن دیدن کنید، بلیط خود را به اندازه حداقل دو ساعت رزرو کنید. بلیط ها را می توان به صورت آنلاین از سه روز یا بیشتر از سه روز قبل خریداری کرد.


تالار پارچه کراکوف قلب تجارت لهستان

تالار پارچه کراکوف قلب تجارت لهستان

تالار پارچه کراکوف، قلب تجارت لهستان به شمار می رود که تاریخ آن به دوره رنسانس باز می گردد. در دوران قرن پانزدهم، این تالار مکان اصلی تاجران خارجی برای خرید و فروش انواع محصولات مانند ابریشم، منسوجات، چرم و ادویه بود. این افراد برای خرید نمک های معدن نمک ویلیچکا که در بالاتر به آن پرداختیم به این تالار می آمدند. 

با مطالعه مقاله هزینه های زندگی در لهستان از شرایط زندگی در این کشور زیبا بیشتر اطلاع یابید . پس از آتش سوزی که در سال 1555 اتفاق افتاد، بلافاصله به بازسازی آن پرداخته و از نو ساخته شد. 

این مرکز دوباره به مرکز تجارت تبدیل شد و در حال حاضر سالن طویل طبقه همکف هنوز پر از غرفه هایی است که امروزه به جای پارچه، سوغاتی برای فروش دارند و همواره به یکی از 10 تا جاذبه های گردشگری در لهستان مبدل شده است.

 

محصولاتی محلی با قیمت های شگفت آور و مناسب همچنین شما تجربه خرید در جایی را خواهید داشت که اساساً یک مرکز خرید 700 ساله است.

در این مقاله که توسط کارشناسان ماهر آی مهاجرتی تهیه شده به معرفی 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان به طور کامل پرداختیم ، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شیراز تماس گرفته و با در بخش دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

 سوالات متدوال 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان

با شناخت 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان می توانید به درک بهتری از این کشور رسیده و اوقات شیرینی را در آن سپری کنید . ضمن مطالعه سوالات پرتکرار ، از طریق بخش دیدگاه با مشاورین ما در ارتباط باشید.

این معدن در شهر کراکوف قرار داشته و یکی از قدیمی ترین معادن نمک و شرکت های تاریخ می باشد. در این معدن کلیسا ها و اتاق هایی از جنس سنگ نمک وجود دارند.

این درختان با زاویه 90 درجه به سمت شمال در پایه رشد می کنند و پس از آن به عقب منحنی می شوند تا به سمت آسمان رشد کنند. به علت عجایب این درخت ها، جنگل کج یکی از 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان شده است.

نازی ها دست به تخریب انفجار این مجموعه با انفجار زدند اما برخی از قسمت های آن به قدری مستحکم بود که بر جای ماند و اکنون از 10 تا از جاذبه های گردشگری لهستان می باشد.

بله، کنسرت های شوپن و همچنین کنسرت های پیانو که به صورت رایگان برگزار می شوند از مواردی است که باعث محبوبیت این پارک شده.

معدن نمک ویلیچکا، قلعه مالبورک، قلعه سلطنتی واول، پارک لازینکی و غیره؛ همه این مکان ها به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری لهستان به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه