10 تا از دیدنی های ایتالیا

10 تا از دیدنی های ایتالیا از جمله دلایل جذب سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان به این کشور می باشد . کشور ایتالیا دارای بیشترین آثار ثبت شده در یونسکو در سراسر جهان بوده و از ویرانه های نمادین گرفته تا نقاشی و مجسمه های هنری که بهترین مقصد برای دوست داران هنر و معماری می باشد را در خود جای داده است.

همچنین خوب است بدانید که جاهای دیدنی ایتالیا محدود به اثرات هنری و باستانی نبوده و بلکه دریاچه ها، کوه ها و هزاران شهر کوچک و روستایی نیز در این کشور قرار دارد که باعث ایجاد جاذبه های طبیعی نیز شده اند. 

تعداد این جاذبه ها بیشتر از تعداد تصور بوده که می توان تا مدتی طولانی از آن ها نام برد، اما کارشناسان آی مهاجرتی 10 تا از دیدنی های ایتالیا را که محبوب ترین میان مردم می باشد، برای شما جمع آوری نموده اند.

10 تا از دیدنی های ایتالیا

10 تا از دیدنی های ایتالیا تنها بخش کوچکی از جاذبه های گردشگری بی شمار این کشور است که سالانه توریست های فراوانی را به این کشور جذب می کند.

فهرست مطالب

شناخت این جاذبه ها نه تنها برای مسافرت، بلکه برای نقل مکان و زندگی نیز مفید می باشد، چرا که می توان برای تفریح به این مکان ها رفته و اوقات خوشی را برای خود ساخت.

اهمیتی ندارد که روش مهاجرتی شما چه بوده با وجود این مکان ها زندگی در این کشور به هیچ عنوان خسته کننده نیست ، برای یافتن روش مهاجرتی مناسب خود مقاله راحت ترین راه های مهاجرت به ایتالیا را مطالعه نمایید.

کولوسئوم بزرگترین آمفی تئاتر جهان در ایتالیا

زمانی که صحبت از 10 تا از دیدنی های ایتالیا می شود، کولوسئوم بزرگترین آمفی تئاتر جهان در ایتالیا اولین مورد برای معرفی است.

این آمفی تئاتر که در سال 72 پس میلاد ساخته شد ، برای تماشای مبارزه گلادیاتور ها و شکار وحش برای مردم و اشرافیان و حتی اقامت بعضی از آن ها ساخته شد . این مکان تا کنون داستان های طولانی و مختلفی داشته و دستخوش تغییرات زیادی شده، اما همیشه در بخش طولانی تاریخ کشور اسم آن پر رنگ است.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو 10 تا از دیدنی های ایتالیا + پادکست

شناخت مکان های دیدنی کشور ایتالیا به شما کمک می کند تا با آشنایی هرچه بیشتر با این کشور، بتوانید در صورت مهاجرت و یا سفر لحظات لذت بخشی را برای خود فراهم سازید.

کارشناس ارشد ما این مکان های دیدنی را به صورت خلاصه برای شما شرح می دهد.

نمایش ویدیو درباره 10 تا از دیدنی های ایتالیا
10 تا از دیدنی های ایتالیا

کولوسئوم می تواند 40 هزار تا 70 هزار تماشاگر را در خود جا دهد و دارای رتبه بندی موقعیت 80 خطی بوده که به پنج ناحیه تقسیم شده است. این بنای تاریخی در رم قرار گرفته و که یک تضاد دیدن را با فضای مدرن اطراف خود به وجود آورده که به یاد آورنده تاریخ گسترده رم به همه بازدید کنندگان است.

با وجود این که این بنا ساختار پیچیده ای نداشته و بسیار ساده است اما یک بنای تاریخی مشهور می باشد. با وجود اینکه بخش بزرگی از آن ویران شده بود اما یک پروژه بازسازی در دهه 1990 آغاز شد که به تعمیر آن پرداخت و اکنون یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا با میزبانی میلیون ها بازدید کننده است.

کانال بزرگ در ونیز ایتالیا

کانال بزرگ در ونیز ایتالیا

کانال بزرگ در ونیز ایتالیا بزرگ ترین بندر دریایی در اواخر قرون وسطی اروپا و پیوند تجاری و فرهنگی این قاره به آسیا بود، در حال حاضر نیز بزرگ ترین و معروف ترین آبراه جهان و یک بندر اصلی ایتالیا باقی مانده است. ونیز از نظر محیط، معماری و تاریخ منحصر به فرد بوده که حتی در دوران جمهوری به عنوان آرام ترین شهر جهان شناخته می شد.

در کنار آبراه ها، باشکوه ترین کاخ ها با معماری چشمگیر که زمانی متعلق به ثروتمندان ونیزی بود قرار دارد. در کنار آن ها کاخ های مرمری با نقاشی های دیواری، برج های ناقوس و گنبدها نیز به شهر چهره ای زیبا را داده اند که قدم به قدم آن دیدنی و جذاب است و به همین علت به عنوان یک میراث هنری برای کل بشریت نام برده می شود و جایگاه دوم را در 10 تا از دیدنی های ایتالیا به خود اختصاص داده است.

ونیز نه تنها در زمینه زیبایی و تاریخی، بلکه از نظر اقتصادی و سیاسی نیز قدرت هزار ساله خود را با ایفای نقش بزرگ در تجارت حفظ کرده و در اقتصاد ایتالیا نقش بسیار پر رنگی دارد. به قدری نقاشی، عکس و فیلم برداری در این شهر زیاد بوده که تشخیص شهر از واقعی آن دشوار شده، ونیز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری برتر برای ماه عسل می باشد و به همین نام شهرت یافته است.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

برج پیزا نماد شهر خود در ایتالیا

برج پیزا نماد شهر خود در ایتالیا شناخته می شود که یقینا تا کنون نام آن را شنیده اید، زیرا که این برج کج به عنوان یکی از مشهورترین مکان های ایتالیا بوده که در طی سال های اخیر به اندازه سه درجه نیز کج تر شده است. 

بسیاری از مردم نه تنها برای عکس برداری، بلکه برای بالا رفتن از این برج به این شهر سفر می کنند و به همین علت این برج عجیب از 10 تا از دیدنی های ایتالیا معرفی می شود.

کار بر روی این برج در قرن 1100 آغاز شده و به علت جنگی که بین دولت ها در گرفت ساخت آن از طبقه سوم برای حدود یک قرن متوقف شد، این وقفه موجب گردید که برج نشست کند و گفته می شود که گالیله آزمایشات نظریه های خود را بر روی این برج انجام داد.

برج پیزا یکی از آثار برجسته سنگ تراشی قرون وسطایی را نشان می دهد که بسیار و زیبا و برجسته می باشد.

این برج تنها یکی از جاذبه های دیدنی شهر پیزا بوده، کلیسای جامع زیبای سانتا ماریا که در ادامه به معرفی آن نیز خواهیم پرداخت در کنار این برج قرار دارد. 

با وجود این که دولت تلاش کرده که به کمک متخصصان آن را صاف نماید اما در نهایت فقط توانست 4 درجه از لغزش آن را کاهش دهد، از آن جایی که این برج از مکان های تاریخی ایتالیا بوده ، نمی توان تغییرات زیادی را بر روی آن انجام داد.

The Tower of Pisa, the symbol of its city

ساحل آمالفی یک از میراث های یونسکو در ایتالیا

ساحل آمالفی یک از میراث های یونسکو در ایتالیا بوده که در امتداد شبه جزیره سورنتین، جنوب ناپل و سونترو قرار دارد و شهرهای اصلی آن پوزنتانو و آمالفی می باشند، این شهرها به تنهایی نیز یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا می باشند، به همین دلیل آمالفی یکی از عجیب ترین مقاصد گردشگری در اروپا است که در مجاورت با دریای مدیترانه قرار دارد. جالب است بدانید که این مکان قدیمی ترین جمهوری دریایی کشور می باشد.

شما می توانید از طریق جاده در ساحل بگردید، یا با قایق بین شهرها رفت و آمد کرده و چشم اندازهای متفاوتی را تجربه نمایید زیرا که یونسکو این ساحل را به عنوان نمونه ای برجسته از مناظر مدیترانه ای یاد می کند و به همین دلیل در لیست 10 تا از دیدنی های ایتالیا قرار گرفته است.

ساحل آمالفی یک از میراث های یونسکو در ایتالیا

در این مکان علاوه بر ساحل، کوه ها و صخره های پر شتاب و اقامتگاه های چسبیده به آن ها فضایی را به وجود آورده که هر کس با تجربه خود آن را به بهشت روی زمین تشبیه می کند، به علت این شهرت و زیبایی بوده که این مکان سالانه حدود 5 میلیون نفر را برای اقامت به سمت خود می کشاند و از بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا می باشد.

با مطالعه عناوین زیر می توانید جاذبه گردشگری کشورهای محبوب اروپایی میان ایرانیان را نیز به خوبی بشناسید:

دریاچه کومو محل اقامت ثروتمندان ایتالیا

دریاچه کومو محل اقامت ثروتمندان ایتالیا از زمان رومیان باستان بوده و اکنون به یکی از 10 تا از دیدنی های ایتالیا تبدیل شده است. این منطقه توسط کوه ها احاظه شده و شهرهای کوچک زیبا به طور ردیف در آن قرار گرفته اند، مشهورترین مکان های اقامتی آن ویلا بالبیانلو و ویلا کارلوتو نام دارند که در باقی بسیار وسیع قرار دارند و برای بازدید عموم باز هستند.

برای گردشگرانی که به این مکان می آیند، آب و هوای معتدلی که ساحل را برای باغ ها ایده ال می کند بسیار جذاب است. شما با کشتی های بخار که در اطراق ساحل قرار دارند می توانید در اطراف منطقه به گشت و گذار این دریاچه که بسیار شبیه Y معکوس است بپردازید.

مانند تمامی مناطقه دیگر این کشور، این ساحل نیز دارای مکان های تاریخی ایتالیا می باشد، به عنوان مثال یک صومعه ای متعلق به قرن یازدهم. زیبایی در این شهرها و دریاچه به قدری زیاد می باشد که حداقل 3 روز برای دیدن کردن از آن مورد نیاز است، بخش مثبت دیگر این است که فقط یک قطار کوتاه با میلان فاصله دارد و به راحتی می توان به این شهر بزرگ رفت و آمد داشت و از جاذبه های گردشگری ایتالیا میلان نیز دیدن کرد.

گالری اوفیزی برجسته ترین موزه در ایتالیا

همان طور که می دانید، کشور ایتالیا به پر رنگ بودن خود دوران رنسانس و اثرهای هنری خلق شده در آن دوران شهرت دارد، اکنون اکثر این اثرهای هنری در گالری اوفیزی برجسته ترین موزه در ایتالیا قرار دارند و بزرگترین گنجینه آن شامل مجموعه های نقاشی است که تکامل نقاشی را از قرن 14 تا 16 به صورت گام به گام نشان می دهد.

بر اساس این نقاشی ها، ثابت شده که اصلی ترین تکنیک های نقاشی در این کشور آزمایش می شدند و برخی از پرتره هایی که فراتر از هنر مذهبی قدم برداشته اند برای مشاهده عموم قرار گرفته است. 

نه تنها آثار هنری دارای ارزش می باشند، بلکه خود ساختمان نیز باستانی بوده که در سالهای 1860 تا 1580 ساخته شده و توسط یکی از بزرگترین معماران طراحی شده است که آن را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا تبدیل می کند.

گالری اوفیزی برجسته ترین موزه در ایتالیا

در کنار نقاشی ها، مسجمه هایی که در راهروها قرار دارند زیبایی این بنا را چند برابر کرده، به طوری که سالانه حدود یک میلیون بازدید کننده به این موزه مراجعه می کنند. پیشنهاد می شود که قبل از بازدید از این موزه بلیت را به صورت اینترنتی برای خود دریافت کنید تا در صف های طولانی منتظر نمانید.

Cinco Terre is a lovely area in Italy

سینکو تره یک منطقه دوست داشتنی در ایتالیا

سینکو تره یک منطقه دوست داشتنی در ایتالیا بوده که کاملا مشرف به مدیترانه می باشد. علت اسم گذاری این منطقه به این علت است که 5 روستای زیبا در آن قرار دارند که با راه های مختلفی به یکدیگر متصل اند و فاصله بسیار کمی دارند. علت این که این مکان از 10 تا از دیدنی های ایتالیا می باشد این است که دامنه این روستاها به مسافران فرصت تجربه و استفاده از یک منظره با شکوه را می دهد.

با وجود این که گردشگری این کشور کاملا مدرن شده اما این روستاها همچنان فضا و فرهنگ قدیم خود را حفظ کرده اند و از دنیای مدرن کاملا دور هستند.

این منطقه در شمال ایتالیا واقع شده و مانارولا در بین این پنج روستا به عنوان زیباترین روستا شناخته می شود. از مزایای سفر و اقامت در این منطه این است که حمل و نقل و جا به جایی در آن حتی برای بازدید از شهرهای دیگر نیز بسیار آسان می باشد.
معروف ترین مناظر این منطقه کلبه ها رنگارنگی که روی دیوار شیب دار کوه ساخته شدند می باشد که صحنه ای رویایی را می سازند.

هزینه های اقامتی و زندگی در تمامی این روستاها با یکدیگر متفاوت بوده و برای اطلاع دقیق از مقدار آن مقاله هزینه های مهاجرت و زندگی در ایتالیا که توسط کارشناسان آی مهاجرتی تهیه شده است را مطالعه نمایید.

 

سانتا ماریا بلندترین ساختمان فلورانس ایتالیا

سانتا ماریا بلندترین ساختمان فلورانس ایتالیا

کلیسای سانتا ماریا بلندترین ساختمان فلورانس ایتالیا و چهارمین کلیسای بزرگ کاتولیک در جهان است که نه تنها به ظاهر خود معروف بوده، این ساختمان نماینده آغار رنسانس بود. این کلیسا بین قرن 13 تا 15 ساخته شد که معروف بخش آن گنبدی است که توسط یکی از برجسته ترین هنرمندان تاریخ یعنی فیلیپو برونلسکی تکمیل شد.

برج ناقوس این کلیسا در نزدیکی برج پیزا قرار دارد که کمی قبل تر به شرح آن پرداختیم، سنگ مرمر طرح دار که نمونه ای از معماری رمی بوده در هر دوی این بنا به کار برده شده است.

گنبد آن نیز با پنجره های شیشه ای و نقاشی های دیواری که توسط استادان ایتالیایی کشیده شده هر چشمی را به سوی خود خیره می کند، مشهور ترین نقاشی این کلیا شام آخر بوده که توسط لئوناردو داوینچی طراحی و ترسیم شده است.

تمامی این کلیسا با سنگ مرمر سبز تیره و سفید ساخته شده و به همین صورت دیدن آن به هر شکلی و از هر زاویه ای بسیار زیبا است. امروزه کلیسای سانتا ماریا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و اگر به دنبال بهترین گزینه از میان 10 تا از دیدنی های ایتالیا می باشید بازدید از این کلیسیا را از دست ندهید.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

چنانچه علاقه مند به تمهاجرت به هر یک از کشورهای جهان هستید ، باید از چالش هایی که پیش رویتان قرار می گیرد به خوبی مطلع باشید.

در این وبینار کارشناس ارشد ما از تمامی چالش های پیش رویتان به خوبی صحبت نموده و هر آنچه را که باید در این رابطه بدانید برایتان روشن می سازد.

پس از تماشای این وبینار در صورتی که سوالی برایتان وجود دارد با مشاورین آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره کاور وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

پانتئون دستاورد باورنکردنی رم ایتالیا

پانتئون دستاورد باورنکردنی رم ایتالیا را به رخ می کشد، این بنا بقایای به خوبی حفظ شده از دوران رم باستان بوده که به علت ویژگی و معماری باور نکردنی خود مشهور بوده و به یکی از جاهای دیدنی ایتالیا رم تبدیل شده است. تناسبات این ساختمان به قدری دقیق بوده که در گذشته آن را خدایان سیاره ای می نامیدند و اکنون به یکی از 10 تا از دیدنی های ایتالیا تبدیل شده است.

پانتئون با ارتفاعی برابر با قطر و یک پرتو نوری که از بالای گنبد وارد اتاق می شد برای نمایش فلک و خورشید برای دانشمندان در نظر گرفته شده بود اما پس از این که پادشاهان اولیه مسیخی استفاده از معبد بت پرستان را به عنوان کلیسا ممنوع کردند مورد استفاده قرار نگرفت ولی بعد توسط پاپ در سال 609 پس از میلاد مسیح تقدیس شد.

در حال حاضر پادشاهان ایتالیایی، رافائل نقاش دوره رنسانس و دیگر بزرگان ایتالیایی در پانتئون به خاک سپرده شده اند. وجود جاذبه های گردشگری زیاد در ایتالیا باعث شده که اقتصاد بسیار فعال و همچنین رو به پیشرفتی را داشته باشد، این صنعت گردشگری باعث ایجاد موقعیت های شغلی بسیاری شده که می تواند بهترین فرص برای افرادی باشد که قصد مهاجرت از طریق کار را دارند، برای اطلاع دقیق از این روش مهاجرتی مقاله روش های مهاجرت کاری و کار در ایتالیا را مطالعه نمایید.

فواره تروی با سنت جالب ایتالیایی

فواره تروی را حتما در فیلم هایی از جمله تعطیلات رومی و سه سکه در فواره جاودانه شده زیرا که به نماد دوست داشتنی خود مشهور می باشد. این چشمه در ابتدا به عنوان یک منبع آب عمومی ساخته و به یک قنات متصل شد. 

سپس در سال 1629 پاپ اوربان دستور داد تا این فواره را با طراحی جدیدتر و زیباتری بازسازی کنند، اما نگامی که پاپ فوت کرد این طرح به پایان و به طرح کنونی خود رسید.

فواره تروی با سنت جالب ایتالیایی خود نیز مشهور است، سنتی که می گوید اگر سکه از روی شانه چپ به داخل فواره پرتاب شود، برگشت آن با دست راست تضمین می شود. 

کسی نمی داند که این سنت از مجا آمده اما تاریخ آن بسیار قدیمی بوده و تا کنون نیز در یادها مانده است .جدول زیر شامل اسامی  10 تا از دیدنی های ایتالیا می باشد که معرفی شدند:

ردیف جاذبه گردشگری
1 کولوسئوم
2 ونیز
3 برج کج پیزا
4 ساحل آمالفی
5 دریاچه کومو
6 گالری اوفیزی
7 سینکو تره
8 کلیسای سانتا ماریا
9 پانتئون
10 فواره تروی

در این مقاله کارشناسان آی مهاجرتی به بررسی و شرح 10 تا از دیدنی های ایتالیا به صورت تک به تک پرداخته اند تا ما با آن ها آشنا شوید. برای دریافت راهنمایی دقیق و یا رفع سوالات با مشاورین ما در دفتر مرکزی و دفتر غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس گرفته و یا در بخش دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار 10 تا از دیدنی های ایتالیا

با مطالعه سوالات پرتکرار می توانید برخی از اطلاعات مهم در رابطه با 10 تا از دیدنی های ایتالیا را دریابید و از طریق بخش دیدگاه نیز با مشاورین ما در ارتباط باشید.

این بنای باستانی در مرکز شهر رم قرار داشته و یکی از 10 تا از دیدنی های ایتالیا می باشد.

این نقاشی که توسط داوینچی ترسیم شده در کلیسای سانتا ماریا در شهر فلورانس قرار دارد.

گالری اوفیزی بهترین مقصد برای علاقه مندان به آثار هنریپ بوده زیرا که این موزه با داشتن مجموعه ای بزرگ از نقاشی و مجسمه ها از 10 تا از دیدنی های ایتالیا می باشد

بله، با وجود هتل ها و خانه های کرایه ای می توان با رزرو آن ها در این شهر ماند و به تفریح پرداخت.

بله، در این برج به روی همه بازدید کنندگان باز بوده و با بالا رفتن از آن می توان به یک منظره بسیار منحصر به فرد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه