فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه یکی از بهترین روش های کسب اقامت قانونی کشور فرانسه می باشد ، همانطور که می دانید فرانسه کشوری مهاجرت پذیر نیست اما سرمایه گذاری راهی آسان برای مهاجرت به فرانسه می باشد ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین آی مهاجرتی تماس بگیرید.

فرانسه یک دارای اقتصادی پیشرو است که به روی سرمایه گذاران خارجی باز می باشد ، این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و دومین بازار مصرف کننده بزرگ جهان است ، بی شک فرانسه مجموعه ای از فرصت های تجاری را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد و سرمایه گذارارن مختلف را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

کشور فرانسه ارتباطات سریع و کارآمدی با سایر نقاط جهان ، به ویژه اروپا ، آفریقا و خاورمیانه دارد ، شرکت‌های مستقر در فرانسه نیز از زیرساخت‌های ارتباطی با کیفیت بالا با قیمت‌های رقابتی و پایدار بهره می‌برند.

علاوه بر این، مشارکت مقامات دولتی در خدمات جمعی و فردی (آموزش ، بهداشت ، مسکن ، حمل و نقل ، فرهنگ و غیره) به طور مستقیم کیفیت زندگی خانوارها و شرکت ها را بهبود می بخشد.

مردم در فرانسه از رفاه نسبتا خوبی برخوردار هستند و امید به زندگی در این کشور بالا می باشد ، هنگامی که در فرانسه اقامت دارید ، موظف به پرداخت مالیات در فرانسه بر درآمد جهانی خود هستید ، سیستم تامین اجتماعی فرانسه یکی از سخاوتمندانه‌ترین سیستم‌ها در جهان است ، اما هزینه‌های اجتماعی و مالیات‌های بالایی برای آن پرداخت می‌شود.

انوع سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه انواع مختلفی دارد ، از خرید ملک گرفته تا خرید برند راه های مختلفی برای کسب درآمد بین المللی در فرانسه دارید.

سرمایه گذاری در فرانسه می تواند برای شما درآمد بالایی را به همراه داشته باشد هر چند این کار نیاز به تمرکز ، برنامه ریزی و صبر فراوانی دارد ، خرید یک تجارت در فرانسه می تواند قدم بزرگی رای راه اندازی کسب و کار در کشور فرانسه باشد اگر به قدم های کوچک تر و حساب شده تر علاقه مند هستید خرید نمایندگی از برندهای معروف یکی از بهترین گزینه ها برای شما می باشد ، می توانید به راحتی نمایندگی یک برند معروف را به دست آورید و به صورت تضمین شده کسب و کار خود را شروع کنید.

ما در ادامه به برخی از انوع سرمایه گذاری در فرانسه اشاره می کنیم پس حتما برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین آی مهاجرتی در ادامه مطلب همراه باشید ، همچنین برای اطلاع از آخرین اتفاقات روز در مورد مهاجرت ، حتما ما را از طریق پیج اینستاگرام دنبال کنید .

سرمایه گذاری در املاک

خرید آپارتمان یا خانه می تواند برای مقاصد سرمایه گذاری نیز انجام شود ، این مورد یک سرمایه گذاری بسیار محبوب در فرانسه است ، راه های مختلفی برای کسب درآمد با سرمایه گذاری در املاک وجود دارد.

اولین کاری که قبل از تصمیم به اجاره و خرید ملک در فرانسه باید انجام دهید محاسبه سودآوری اجاره آن است ، این اولین قانون طلایی برای سرمایه گذاری موفق املاک و مستغلات است ، به ویژه در شرایطی که نرخ بهره پایین است که قیمت مسکن نسبت به درآمد و اجاره بالاست.

خرید ملک در فرانسه می تواند راهی آسان و بدون دردسر برای اقامت باشد ، به منظور این کار باید برای هر فرد از خانوادتان مساحتی تقریبا بین 17 تا 34 متر مربع خریداری کنید ، قیمت ملک در شهر های مختلف فرانسه متفاوت است پس حتما دقت کنید که کدام شهر رار برای خرید ملک انتخاب می کنید.

سرمایه گذاری در سهام و اوراق قرضه

سهام ممکن است شناخته شده ترین و ساده ترین نوع سرمایه گذاری در فرانسه باشد ، با خرید سهام در حال خرید سهام مالکیت در یک شرکت سهامی عام هستید ، بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا در فرانسه به صورت عمومی معامله می‌شوند ، به این معنی که می‌توانید سهام آن‌ها را خریداری کنید.

وقتی سهامی را خریداری می کنید ، امیدوار هستید که قیمت آن بالا رود تا بتوانید آن را برای سود بفروشید ، البته خطر این است که قیمت سهام ممکن است کاهش یابد ، در این صورت شما پول را از دست خواهید داد.

سرمایه گذاری در تمکن مالی یا بازنشستگی

انواع مختلفی از برنامه های بازنشستگی وجود دارد ، برنامه های بازنشستگی محل کار که توسط کارفرمای شما حمایت می شود ، اگر به برنامه بازنشستگی دسترسی ندارید ، می توانید یک برنامه بازنشستگی فردی از نوع سنتی دریافت کنید.

برنامه های بازنشستگی به خودی خود مقوله جداگانه ای از سرمایه گذاری نیستند ، بلکه وسیله ای برای خرید سهام ، اوراق قرضه و وجوه به دو روش دارای مزیت مالیاتی هستند ، اولی ، به شما امکان می دهد دلارهای قبل از مالیات را سرمایه گذاری کنید دومی ، به شما امکان می دهد بدون پرداخت مالیات بر روی آن پول ، پول را برداشت کنید.

در برنامه های تمکن مالی فرد باید ثابت کند که توانایی حمایت از خود را دارد و با داشتن سرمایه کافی می تواند بدون کار کردن در فرانسه زندگی کند.

بهترین شهر های فرانسه برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری راهی آسان و خوب برای شروع زندگی ای تازه در فرانسه می باشد اما اینکه پولتان را در کدام شهر سرمایه گذاری کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین شهر های فرانسه برای سرمایه گذاری

در فرانسه برخی شهرها رشد بسیار خوبی دارند و با سرمایه گذاری پولتان در این شهر ها می توانید در کوتاه ترین مدت زمان به رشد خوبی دست پیدا کنید ، ما در گروه کارشناسان آی مهاجرتی در ادامه لیستی از بهترین شهر های فرانسه برای سرمایه گذاری را جمع آوری کرده اییم پس با ما همراه باشید.

نانت

نانت در فاصله 45 دقیقه ای از اقیانوس ، در موقعیت ایده آلی قرار دارد و همچنین از یک فرودگاه متصل به شهرهای بزرگ فرانسه و اروپایی بهره می برد ، بسیاری از پروژه‌ها برای ایجاد ارتباط بین شهرهای بزرگ برتون باید امکان کاهش زمان سفر بین دو شهر منطقه‌ای رن و نانت را نیز فراهم کنند و همچنین باید بر ارزش املاک و مستغلات در این منطقه تأثیر بگذارند.

اقتصاد مستحکم این منطقه در چند سال گذشته قیمت زمین را افزایش داده است که گاهی اوقات حتی می تواند بالا به نظر برسد ، در جدید باید میانگین قیمت 4,560 € / متر مربع و 3,700 € / متر مربع برای یک ملک قدیمی محاسبه شود.

نانت یکی از بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری در فرانسه در زمینه املاک است.

تولوز

تولوز ، همچنان به رشد خود ادامه می دهد و در نظر دارد تا سال 2025 با جمعیت درون شهری که بیش از 500000 نفر جمعیت دارد ، جایگاه سوم را در میان شهرهای فرانسه کسب کند ، در سال های اخیر (بین سال های 2012 تا 2017) بیش از 25000 ساکن جدید را پذیرفته و نزدیک به 20000 شغل ایجاد کرده است ، این شهر یکی از بهترین شهرها در رده شهرهای با بیش از 100000 نفر جمعیت است.

با پویایی بی نظیر ، قیمت هر متر مربع به طور مداوم در حال افزایش است ، آنها به طور متوسط در دسترس تر از شهرهای دیگر با اندازه آن هستند.

پایتخت هوانوردی فرانسه دارایی‌های غیرقابل انکاری برای اغوا کردن و اطمینان دادن به سرمایه‌گذاران (به ویژه در سیستم دارد ، به خصوص که از سال 2025 تنها 3 ساعت 30 طول می‌کشد تا با TGV به پایتخت برسید.

بوردو

نهمین شهر بزرگ فرانسه سال هاست که از پویایی جمعیتی قابل توجه و پایدار بهره می برد ، بوردو در سال های اخیر از وضعیت مطلوبی برای سرمایه گذاران سود برده است: بازار اجاره با تقاضای زیادی مواجه است و قیمت ها هنوز مقرون به صرفه هستند. (بین 4000 یورو در متر مربع و 6000 یورو در متر مربع بسته به منطقه در ساختمان های جدید)

بوردو یکی از پویاترین شهرهای فرانسه است ، شهر قبلاً احساس خواب آلودی داشت ، اما در ده تا پانزده سال گذشته ، شهردار شهر آلن ژوپه تلاش‌هایی برای روشن‌تر کردن شهر ، ایجاد بلوارهای پیاده‌روی و یک سیستم حمل‌ونقل مدرن و کارآمد انجام داده بود.

همچنین معماری نئوکلاسیک شهر بازسازی شده است ، نیمی از بوردو در فهرست یونسکو قرار دارد و آن را به بزرگترین سایت میراث جهانی شهری تبدیل می کند ، بوردو همچنین دارای جمعیت دانشگاهی قابل توجهی است.

خرید ملک در بودرو می تواند راهی آسان برای کسب درآمد باشد زیرا همانطور که گفتیم تقاضا برای اجاره در این شهر رو به افزایش است.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

دلایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری در فرانسه وجود دارد که در ادامه به مهمترین مزایای سرمایه گذاری در فرانسه اشاره می کنیم.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

بازاری پر جنب و جوش در قلب اروپا

فرانسه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان ، دومین بازار مصرف کننده بزرگ در اروپا و هفتمین سرمایه گذار خارجی بزرگ جهان است ، این موضوع مجموعه وسیعی از فرصت‌های تجاری را برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد و دارای سابقه ثابتی در جذب و حفظ شرکت‌های خارجی و استعدادهای کلیدی است.

فرانسه بازاری مدرن و باز با جمعیتی قوی است ، یکی از قدرت های اصلی اقتصاد جهانی است.

فرانسه به عنوان یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا و منطقه یورو و با توجه به موقعیتش در قلب اروپا ، دسترسی مستقیم به بازار واحد اروپایی و شرکای اتحادیه اروپا را ارائه می دهد.

نیروی انسانی متخصص و کارآمد

فرانسه در حال سرمایه گذاری هنگفتی در سیستم آموزشی خود است.

این کشور دارای نیروی کار واجد شرایط و سازگار است که می تواند بر فناوری های جدید که برای افزایش بهره وری ضروری هستند تسلط یابد.

فرانسه بهره وری نیروی کار قوی ارائه می دهد و در مقایسه با ایالات متحده ، برای مثال ، هزینه های عملیاتی جذابی را برای شرکت های خارجی در تمام بخش های فعالیت ، به ویژه تحقیق و توسعه ارائه می دهد.

کارآفرینان

فرانسه بازار پر جنب و جوشی از نظر ایجاد تجارت خالص دارد ، کسب‌وکارهای نوآور می‌توانند از شبکه گسترده‌ای از انکوباتورها و شتاب‌دهنده‌ها در سراسر فرانسه ، از جمله Station F، بزرگترین پردیس استارت‌آپ جهان ، که شرکت‌های خارجی بسیاری را جذب می‌کند ، بهره‌مند شوند.

فرانسه با برنامه اصلاحات بازار کار و مالیات جاه طلبانه و برنامه عملی برای ارتقای رشد شرکت ها و ساده سازی محیط کسب و کار، زندگی را برای کارآفرینان آسان تر می کند.

مدیریت دارایی قوی و کانال های تامین مالی پر جنب و جوش و متنوع بازار مالی پاریس بخشی از جذابیت فرانسه است.

جو سرمایه گذاری

فرانسه کشوری دوستدار تجارت است که یکی از بزرگترین بازارهای اروپا و دسترسی به بازار واحد اروپا را دارد.

پایتخت آن ، پاریس ، یک مرکز مالی مهم در منطقه و رهبر اروپا در سرمایه گذاری خطرپذیر است.

فرانسه همچنین دارای نیروی کار با استعداد ، رهبران تجاری مبتکر ، زیرساخت حمل و نقل با کیفیت بالا و حمایت های قوی از مالکیت معنوی است ، در سال های اخیر ، دولت فرانسه سیاست های خود را برای ادامه جذب علاقه و سرمایه گذاری خارجی گسترش داده است.

بهترین نوع سرمایه گذاری در فرانسه

همانطور که از ابتدا گفتیم سرمایه گذاری در فرانسه می تواند منبع درآمد دیگری برای شما فراهم کند ، بازنشستگی شما را تامین کند یا حتی شما را از رکود مالی خارج کند ، مهمتر از همه ، سرمایه گذاری ثروت شما را افزایش می دهد.

سرمایه گذاری در فرانسه به شما کمک می کند تا به اهداف مالی خود برسید و قدرت خرید خود را در طول زمان افزایش دهید ، یا شاید اخیراً خانه خود را فروخته اید یا مقداری پول به دست آورده اید ، این تصمیم عاقلانه ای است که اجازه دهید آن پول برای شما کار کند.

در حالی که سرمایه گذاری می تواند ثروت بسازد ، شما همچنین می خواهید منافع بالقوه را با ریسک موجود متعادل کنید و برای انجام این کار می خواهید در موقعیت مالی باشید ، به این معنی که به سطوح بدهی قابل مدیریت نیاز دارید ، صندوق اضطراری کافی داشته باشید و بتوانید از فراز و نشیب های بازار بدون نیاز به دسترسی به پول خود عبور کنید.

پیش از این نیز انواع سرمایه گذاری در فرانسه را با هم بررسی کردیم اما در ادامه می خواهیم بهترین نوع های سرمایه گذاری در فرانسه را بررسی کنیم.

صندوق های اوراق قرضه دولتی کوتاه مدت

گواهی سپرده توسط بانک ها صادر می شود و به طور کلی نرخ سود بالاتری نسبت به حساب های پس انداز ارائه می دهد و گواهی سپرده های کوتاه‌مدت زمانی که انتظار افزایش نرخ‌ها را دارید ممکن است گزینه‌های بهتری باشند و به شما این امکان را می‌دهند که در زمان بلوغ سپرده با نرخ‌های بالاتر دوباره سرمایه‌گذاری کنید.

این سپرده های مدت دار فدرال دارای تاریخ سررسید مشخصی هستند که می تواند از چند هفته تا چند سال متغیر باشد ، از آنجایی که اینها “سپرده های مدت دار” هستند ، نمی توانید پول را برای مدت زمان مشخصی بدون جریمه برداشت کنید.

با یک سپرده خوب ، موسسه مالی در فواصل زمانی معین به شما سود پرداخت می کند ، پس از سررسید ، اصل اصلی خود را به اضافه هر گونه بهره انباشته پس می گیرید.

سپرده ها به دلیل ایمنی و پرداخت های بالاتر می توانند انتخاب خوبی برای بازنشستگانی باشند که نیازی به درآمد فوری ندارند و می توانند پول خود را برای مدت کمی قفل کنند.

حساب های پس انداز با بازده بالا

یک حساب پس انداز آنلاین با بازده بالا به مانده موجودی نقدی شما به شما سود می دهد و درست مانند یک حساب پس انداز که در بانک آجر و ملات شما پول به دست می آورد ، حساب های پس انداز آنلاین پربازده وسیله نقلیه ای برای پول نقد شما هستند.

با هزینه های سربار کمتر ، معمولاً می توانید نرخ بهره بسیار بالاتری را در بانک های آنلاین کسب کنید ، به علاوه ، معمولاً می‌توانید با انتقال سریع آن به بانک اصلی خود یا حتی از طریق دستگاه خودپرداز ، به پول دسترسی پیدا کنید.

حساب پس انداز وسیله مناسبی برای کسانی است که در آینده نزدیک به پول نقد نیاز دارند.

یک حساب پس انداز با بازده بالا برای سرمایه گذاران ریسک گریز و به ویژه برای کسانی که در کوتاه مدت به پول نیاز دارند و می خواهند از خطر بازگرداندن پول خود جلوگیری کنند ، خوب عمل می کند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

جالب است که بدانید تنها با سرمایه گذاری در اوراق بهادار ، اوراق قرضه یا خرید مسکن ، نمی توانید اجازه اقامت در فرانسه دریافت کنید ، سرمایه گذاری در شرکت می تواند شخصا یا از طریق شرکت سرمایه گذار که حداقل 30 درصد از سهام آن را در اختیار دارد ، منتقل شود.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

در ادامه مراحل مختلف برای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری را باهم بررسی می کنیم.

برای واجد شرایط بودن برای ویزای فناوری فرانسه برای سرمایه گذاران، باید:

  • حداقل 300000 یورو در دارایی های ثابت مشهود یا نامشهود سرمایه گذاری کنید.
  • به طور مستقیم یا از طریق شرکتی سرمایه گذاری کنید که حداقل 30 درصد در آن سهام دارید.
  • حداقل 10 درصد از شرکتی را که در آن سرمایه گذاری می کنید ، داشته باشید.
  • ایجاد یا محافظت (یا متعهد به ایجاد یا محافظت) شغل در چهار سال پس از سرمایه گذاری باشد.

درخواست شما به صورت یک به یک ممتاز رسیدگی می شود ، پس از بررسی مشخصات و سابقه سرمایه گذاری شما ، ماموریت فناوری فرانسه یک نامه پذیرش رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن شما برای ویزای فناوری فرانسه برای سرمایه گذاران برای شما ارسال می کند.

اکنون شما آماده درخواست ویزای طولانی مدت و اجازه اقامت خود هستید.

این روش بستگی به این دارد که آیا قبلاً در فرانسه زندگی می کنید یا خیر ، در هر صورت، باید چندین سند را به عنوان بخشی از درخواست خود ارائه دهید.

کسب اقامت سرمایه گذاری فرانسه برای اولین بار

در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری به اقامتگاه رسمی شما ، حداقل 3 ماه قبل از تاریخ ورود خود به فرانسه برای ویزای طولانی مدت درخواست دهید ، این ویزا که در کنسولگری اعطا می شود و به پاسپورت شما پیوست می شود ، اجازه ورود به شما را می دهد.

نزدیکترین مرجع دیپلماتیک یا کنسولی مربوطه را به محل زندگی خود پیدا کنید

پس از ورود به فرانسه ، ویزای اقامت طولانی مدت خود را در استان محلی خود (دفتر اداری دولت فرانسه) ارائه می دهید که سپس اجازه اقامت شما را صادر می کند و به شما اجازه می دهد به مدت 4 سال در فرانسه بمانید و کار کنید.

استان مربوطه را پیدا کنید (بر اساس جایی که در فرانسه زندگی خواهید کرد).

اگر در حال حاضر تحت نوع دیگری از اجازه اقامت در فرانسه زندگی می کنید:

به سادگی برای تغییر وضعیت در استان محل سکونت خود درخواست دهید ، این روش اجازه اقامت قبلی شما را به اجازه اقامت “Passeport Talent” تبدیل می کند و به شما امکان می دهد در فرانسه زندگی و کار کنید.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در فرانسه

با انواع روش های سرمایه گذاری در فرانسه آشنا شدید ، برای ارتباط بهتر با مشاوران ما در آی مهاجرتی از بخش دیدگاه استفاده کنید و یا با درج نام و شماره تماس خود ، منتظر تماس ما باشید.

برای سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک ، ملک خریداری شده چه متراژی باید داشته باشد؟

خرید ملک در فرانسه می تواند راهی آسان و بدون دردسر برای اقامت باشد ، به منظور این کار باید برای هر فرد از خانوادتان مساحتی تقریبا بین 17 تا 34 متر مربع خریداری کنید.

بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری در فرانسه کدامند؟

نانت ، تولوز ، بوردو

هزینه خرید ملک در بوردو فرانسه چقدر است؟

بین 4000 تا 6000 یورو در متر مربع بسته به منطقه در ساختمان های جدید

مشاوران آی مهاجرتی جزو ماهر ترین و بهترین کارشناسان در زمینه مشاوره می باشند که در دو شعبه تهران و شیراز آماده خدمت رسانی و کمک به شما هم وطنان در زمینه اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری هستند ، شما نیز اگر قصد ثبت شرکت در فرانسه و یا سرمایه گذاری در فرانسه را دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *