صفر تا صد تحصیل در اسپانیا

صفر تا صد تحصیل در اسپانیا را در این مقاله با جزئیات و تمامی موارد لازم جهت دستیابی به این هدف مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما بتوانید با اتلاف وقت کمتر به خواسته خود دست پیدا کنید. 

تحصیل در اسپانیا امروزه یکی از پر درخواست ترین مقصدها در اروپا می باشد که یکی از اصلی ترین دلایل آن مقرون به صرفه بودن آن است، در ادامه با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا با صفر تا صد تحصیل در اسپانیا آشنا شوید.

وجود مزایایی همچون تحصیل ارزان، عدم نیاز به شرکت در آزمون، بورسیه تحصیلی، ویزای تحصیلی آسان و بسیاری موارد دیگر همه و همه از دلایلی هستند که باعث شده طی چندین سال گذشته متقاضیان خارجی تحصیل در اسپانیا روز به روز افزایش پیدا کند و این اقدام از سوی دانشجویان کشورمان نیز با استقبال بیشتری مواجه شود.

صفر تا صد تحصیل در اسپانیا

تحصیل ارزان ، عدم نیاز به شرکت در آزمون ، بورسیه تحصیلی، روند دریافت آسان ویزا  و … مزیت هایی هستند که با تحصیل در اسپانیا به دست خواهید آورد.

فهرست مطالب

شما عزیزان می توانید صفر تا صد تحصیل در اسپانیا را با همراهی مشاورین و کارشناسان آی مهاجرتی پشت سر بگذارید و یک پذیرش بی نقص را با توجه به شرایط خود در یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیا به دست آورده و در این کشور ساکن شوید.

کارشناسان ما در تمامی مراحل همچون ثبت نام و پذیرش، اخذ ویزا، دریافت بیمه دانشجویی، تهیه بلیط هواپیما، تهیه منزل یا خوابگاه و افتتاح حساب در اسپانیا قدم به قدم همراه شما بوده تا بتوانید بهترین ها را با قیمت های مناسب به دست آورید.

همچنین می توانید مقاله بهترین دانشگاه های اسپانیا بر اساس شهر را برای انتخاب درست دانشگاه و رشته تحصیلی، مطالعه کرده و بر همین اساس اقدام کنید.

 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو و پادکست صفر تا صد تحصیل در اسپانیا

صفر تا صد تحصیل در اسپانیا در این ویدیو و پادکست که حاصل تلاش همکاران ما در آی مهاجرتی است هر انچه را که باید در رابطه با تحصیل در این کشور بدانید به صورت خلاصه و مفید برای شما بیان خواهد نمود و  خوب است که در صورت نیاز به دریافت هرگونه جزئیات بیشتر با مشاورین ما در تماس بگیرید و با توجه به شرایط خود به بهترین مقصد و شرایط تحصیلی برسید.

نمایش ویدیو درباره تحصیل در اسپانیا
صفر تا صد تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا معمولا با توجه به مقطع های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی دارد،  به طور مثال برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه های اسپانیا؛ ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره دبیرستان الزامی می باشد و یکی از تاثیرگذارترین موارد مدرک زبان و سطح آن می باشد.

با این که پذیرش تحصیلی از اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک لیسانس و یک رزومه قوی می باشد، یعنی تاثیر معدل در اینجا کمتر می شود و داشتن مقالات و پژوهش های تحصیلی و یک توصیه نامه معتبر تاثیر بیشتری را در قبولی دانشجویان ایفا می نماید.

همچنین شرایط ورود به دانشگاه های اسپانیا در مقطع دکترا بیش از پیش بسته به سوابق و رزومه تحصیلی می باشد و شما باید حتما دارای تحقیقات، پژوهش ها و مقالاتی بین المللی باشید تا در کنار توصیه نامه و یک انگیزه نامه مناسب باعث پذیرش توسط استاد راهنما یا دانشگاه مد نظر شما شود.

البته باید توجه کنید که هر دانشگاه برای رشته های تحصیلی مختلف و در مقاطع مختلف مدارکی خاص را از متقاضیان درخواست می نماید که حتما باید پیش از اقدام از جزئیات آن ها از طریق مکاتبه مطلع شد تا به اشتباه یا به صورت ناقص مدارکی را ارسال ننمایید. زیرا هرگونه نقص یا ایراد در مدارک ارسالی می تواند پذیرش شما را کاملا مردود نماید.

مدرک زبان برای تحصیل در اسپانیا​

مدرک زبان برای تحصیل در اسپانیا

در ادامه توضیح صفر تا صد تحصیل در اسپانیا باید بدانید که زبان رسمی آموزش و تحصیل در این کشور زبان اسپانیایی می باشد و تمامی مقاطع از پیش دبستانی تا دکترا به این زبان تدریس می شوند . البته این زبان تنها زبان آموزش در این کشور نیست و دانشگاه هایی نیز به زبان های انگلیسی و گاها فرانسوی و آلمانی نیز برخی از معدود رشته ها را به علاقمندان ارائه می نمایند . نکته قابل توجه این که زبان آموزش در مقطع کارشناسی در اکثر دانشگاه ها زبان اسپانیایی است و شاید برخی از دانشگاه های خصوصی برخی از رشته های مطرح را به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان ارائه کنند، اما باید زبان اصلی تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور را زبان اسپانیایی بدانید. یقینا ارائه مدرک زبان اسپانیایی برای پذیرش دانشگاه در این مقطع الزامی است. 

همچنین لازم به ذکر است که مقاطع تحصیلی تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های اسپانیا از تعداد بیشتری رشته به زبان های انگلیسی برخوردار هستند و دانشجویان در این مقاطع شانس بیشتری برای تحصیل به زبان انگلیسی خواهند داشت؛ به خصوص در مقطع دکترا که اکثر رشته ها بین المللی می باشد.

اما حتما قبل از اقدام به ارسال مدارک حتما از مدرک زبان برای تحصیل در اسپانیا در هر دانشگاه از طریق مکاتبه با آن ها مطلع شوید تا بتوانید بهترین مدرک را در بالاترین سطح ممکن به آنان ارائه نمایید تا شانس پذیرش و قبولیتان نیز بالاتر برود.

مدرک زبان مورد تایید سفارت اسپانیا 

باید توجه داشته باشید که دانشجویان جهت اخذ ویزای تحصیلی نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان اسپانیایی به سفارت این کشور دارند. در حال حاضر مدرک زبان مورد تایید سفارت اسپانیا مدرکی حداقل در سطح C1 می باشد که البته معمولا مدارکی که دانشگاه ها از دانشجویان درخواست می کنند از سطحی بالاتر از مورد نیاز سفارت برخوردار است.

این را هم مد نظر قرار دهید که ممکن است با توجه به مقطع تحصیلی که درخواست آن را دارید؛ مدرک مورد درخواست سفارت نیز تغییر نماید. پس حتما پیش از هر اقدامی از این موضوع اطلاع کاملی به دست آورید تا مدارک شما ناقص یا با مشکل ارسال نشود.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

تحصیل در اسپانیا با مدرک دیپلم

ورود به دانشگاه های اسپانیا با مدرک دیپلم می تواند در رشته ها و گرایش های مختلفی صورت پذیرد و شما را به مدرک کارشناسی برساند. در اینجا باید توجه داشته باشید که معدل دیپلم و ریز نمرات در مقطع دبیرستان اهمیت قابل توجهی دارد که می تواند تاثیر بالایی در قبولی و پذیرش شما در دانشگاه های این کشور ایفا کند.

ادامه تحصیل در اسپانیا با مدرک دیپلم نیازمند به مدرک زبان اسپانیایی نیز می باشد؛ که هرچه شما بتوانید مدرکی با سطح یا نمره بالاتری را ارائه کنید یقینا شانس بالاتری در قبولی خواهید داشت. 

دقت داشته باشید که دانشگاه های مختلف برای رشته های تحصیلی مختلف و در هر مقطع سطح  یا نمراتی خاص را در نظر میگیرند که در مقطع لیسانس سطح B1 در خواست می شود؛ پس حتما پیش از هر اقدامی از طریق مکاتبه با دانشگاه از این موضوع مطلع شوید.

تحصیل در اسپانیا با مدرک دیپلم​

همچنین دقت کنید که تحصیل در دانشگاه های اسپانیا با مدرک دیپلم در دانشگاه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است که مراکز خصوصی از هزینه های بسیار گرانی تری برخوردار هستند؛ ضمن اینکه احتمال ارائه برخی از رشته های لیسانس در این مراکز به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که معمولا محدود و با شهریه های گرانی همراه است.

ضمنا مقطع لیسانس در این کشور یک دوره 4 ساله می باشد و فقط دوره های پزشکی 6 سال و دندانپزشکی 5 ساله می باشند، البته گذراندن دوره های پیش از دانشگاه نیز در اکثر مراکز برای دانشجویان ایرانی الزامی است.

در عناوین زیر می توانید با حوزه های پردرخواست تحصیلی اسپانیا به خوبی آشنا شوید:

حداقل معدل برای تحصیل در اسپانیا

شرط معدل برای تحصیل در اسپانیا بسته به هر مقطع درخواستی تاثیر متفاوتی دارد؛ بدین گونه که برای مقطع لیسانس معدل دیپلم تاثیر بالایی خواهد داشت، اما برای پذیرش دوره دکترا معدل دوره قبل چندان اهمیتی ندارد و این رزومه تحصیلی و سوابق پژوهشی و تحقیقاتی متقاضی است که بیشترین تاثیر در پذیرش را خواهد گذاشت.

البته این بدین معنی نیست که معدل را در مقاطع بالا کاملا بی اثر بدانیم؛ چون شما از صفر تا صد تحصیل در اسپانیا گوشه ای از رزومه تان را معدل تشکیل خواهد داد. در اینجا باید بگوییم که تحصیل در اسپانیا با معدل پایین نیز می می تواند امکان پذیر باشد در صورتی که دیگر سوابق و رزومه تان چنان پر بار و درخشان ارائه شود که دانشگاه ها از معدل شما چشم پوشی کنند.

حداقل معدل برای تحصیل در اسپانیا به طور کلی عدد خاصی معرفی نشده است و برخی از دانشگاه ها نیز هیچ شرط معدلی را در شرایط پذیرش خود اعلام نکرده اند، اما اکثر مراکز دولتی برای دوره کارشناسی حداقل معدل 14 تا 16 را اعلام کرده اند و دوره فوق لیسانس نیز معدل 15 به بالا درخواست شده است.

البته دقت کنید هرچه معدل بالاتری از حداقل درخواست شده؛ ارائه نمایید به طور یقین امتیاز بالاتری را برای پذیرش به دست خواهید آورد.

شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا

باید بگوییم که شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا اکثرا در رشته های به زبان اسپانیایی امکان وجود دارد و رشته های به زبان انگلیسی قطعا با پرداخت شهریه همراه خواهد بود. 

با اینکه سیستم آموزش در دانشگاه های اسپانیا رایگان نبوده و با پرداخت شهریه همراه است، اما  تحصیل در اسپانیا رایگان را می توان در برخی موارد و شرایط نیز به دست آورد.

یکی از این روش های مهم که همواره مورد توجه دانشجویان قرار دارد؛ اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور است که در ادامه به طور مفصل آن را شرح خواهیم داد. 

اما به طور کلی شما باید تحصیل رایگان در اسپانیا به زبان اسپانیایی را چنین در نظر داشته باشید که چون دانشگاه های این کشور از هزینه های مناسب و ارزانی در اکثر رشته ها برخوردار هستند، آن را به عنوان تحصیل رایگان در نظر می گیرند.

شرایط تحصیل رایگان در اسپانیا

البته چنانچه شما بتوانید خود را در یک کار پاره وقت به استخدام درآورید و حقوقی از آن کسب نمایید، یقینا قادر خواهید بود تا بخش بسیاری از هزینه های تحصیل خود را پوشش داده و خود را به موضوع صفر تا صد تحصیل در اسپانیا به رایگان بیش از پیش نزدیک نمایید.

بورسیه های تحصیلی اسپانیا

یقینا در صفر تا صد تحصیل در اسپانیا به مانند اکثر کشورهای معتبر و بزرگ امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. قطعا شرایط بورسیه های تحصیلی با توجه به مقاطع، دانشگاه و رشته متفاوت خواهد بود و هر متقاضی باید پیش از اقدام نسبت به جمع آوری و کسب اطلاعات و شرایط لازم هر بورس جداگانه اقدام نماید.

اما چیزی که قطعا در تمام بورسیه های تحصیلی اسپانیا وجود دارد، اینکه دانشگاه ها و موسسات بورسیه های تحصیلی خود را به دانشجویان ممتاز و یا واجد شرایط اعلامی خود اختصاص خواهند داد؛ پس داشتن یک رزومه تحصیلی درخشان و ویژه یکی از الزامات خواهد بود.

همچنین دقت داشته باشید که بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور در تمامی مقاطع و رشته ها وجود دارد؛ اما به دست آوردن بورسیه و کمک هزینه در مقطع کارشناسی کمی سخت است؛ چون اکثر فرصت ها از سوی مراکز برای دوره های تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می شود و تعداد محدود و خاصی برای دوره کارشناسی در نظر گرفته می شود.

در این میان بازهم مقطع دکترا دارای فاندها، بورسیه و کمک هزینه های بیشتری نسبت به دوره فوق لیسانس است؛ به همین خاطر در پذیرش مقطع دکترا معمولا شهریه دارای اهمیت چندانی برای متقاضیان نمی باشد چون به نوعی با امکان بسیار زیاد موفق به اخذ بورسیه خواهد بود و اصل موضوع قبولی و پذیرش است. حال که بحث بورسیه ها به اینجا ختم شد پیشنهاد میکنیم که مقاله شرایط بورسیه های تحصیلی اسپانیا در سایت آی مهاجرتی را به طور کامل بخوانید و ریز و جزئیات این پیشنهاد وسوسه انگیز را بررسی کنید. 

دانشگاه های کشور اسپانیا

دانشگاه های کشور اسپانیا از اسم و رسم خوب و معتبری در جهان بهره می برند و اعتبار مدارک دریافتی از آن ها بسیار بالا بوده و این مدارک در تمام اروپا و در اکثر کشورهای جهان پذیرفته می شود. برخی از این دانشگاه ها در طول سال ها فعالیت خود موفق به قرارگیری در میان دانشگاه های برتر اروپا و جهان شده اند و افتخارات و دستاوردهای مهم و ارزشمندی را برای خود و جهانیان به ارمغان آورده اند.

دانشجویان خارجی معمولا بسیار علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی در دانشگاه های اسپانیا هستند، زیرا علاوه بر اعتبار مدرکی که این مراکز ارائه می دهند؛ از اساتید باسواد و باتجربه ای به دانشجویان استفاده می نمایند و تجهیزات و امکانات را برای تحصیل و اقامت در حد مطلوب و بسیار خوبی در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

اما در ادامه به برخی دانشگاه های نمونه و رتبه های آنان اشاره می کنیم:

نام دانشگاه رتبه جهانی دانشگاه
دانشگاه خودگردان بارسلونا 178
دانشگاه بارسلونا 184
دانشگاه خودگردان مادرید 215
دانشگاه کمپلوتنسه مادرید 226
دانشگاه پومپئو فابرا 233
دانشگاه نابارا 253
دانشگاه کارلوس سوم مادرید 320

هزینه های تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای مقرون به صرفه و ارزان اروپا برای تحصیل شناخته می شود که همین مزیت به تنهایی جاذب دانشجویان بسیاری از اقصی نقاط جهان است. هزینه های تحصیل در اسپانیا به نحوی است که اگر شما در یک کار دانشجویی مشغول به فعالیت شوید می توانید کمک خرج مناسبی به دست آورده و بخش قابل توجهی را پوشش دهید.

البته یقینا هزینه ها در دانشگاه های مختلف و مقاطع و رشته های مختلف نیز با یکدیگر تفاوت دارد؛ بدین صورت که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی گران تر از دانشگاه های دولتی می باشد و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی نیز گران تر از تحصیل به زبان اسپانیایی می باشد. در اسپانیا معمولا در تمامی دانشگاه ها گران ترین شهریه مربوط به رشته های پزشک و زیر مجموعه های آن می باشد.

هزینه های تحصیل در اسپانیا

یکی از مهم ترین بخش های صفر تا صد تحصیل در اسپانیا مربوط به هزینه های آن است که باید پیش از تحصیل آن را مشخص نمایید تا در آینده با مشکل مالی مواجه نشوید. اگر بخواهیم به طور کلی شهریه دانشگاه های اسپانیا را در نظر بگیریم؛ مقاطع مختلف بازه شهریه های زیر را شامل می شوند:

  1. مقطع کارشناسی 3 هزار تا 5 هزار یورو
  2. مقطع کارشناسی ارشد 2 هزار تا 4 هزار یورو
  3. مقطع دکترا معمولا همراه فاند یا بورسیه

دقت کنید که این شهریه ها مربوط به دانشگاه های دولتی می باشد و در مراکز خصوصی این شهریه ها می تواند تا 20 هزار یورو نیز در سال برسد.

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا

خوشبختانه علاوه بر هزینه و شهریه تحصیل؛ هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا نیز بسیار مقرون به صرفه و ارزان تر از اکثر کشورهای اروپایی هم تراز و با کیفیت تر می باشد که یقینا همواره هزینه های مقرون به صرفه مورد پسند و علاقه دانشجویان خارجی می باشد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، اینکه به طور معمول هزینه های اقامت و زندگی در شهرهای بزرگ و اصلی اسپانیا گران تر از شهرهای کوچکتر است و این تفاوت نسبت به شهرهای کوچک و روستاها بسیار بیشتر مشاهده می شود که البته دلایل موجه اقتصادی خود را دارد که این تفاوت قیمت ها را به وجود می آورد.

در حال حاضر متوسط هزینه یک دانشجو به طور متوسط در اسپانیا ماهانه می تواند از 400 تا 600 یورو را در بر بگیرد که بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن یا خوابگاه می باشد. البته این مورد بسیار به سبک زندگی افراد بستگی دارد و ممکن است که حتی ماهانه کمتر یا بیشتر از این مقدار نیز برای برخی از افراد شامل شود.

دقت کنید که مطالعه تمامی مطالب موجود در رابطه با شیوه پذیرش و مهاجرت برای تحصیل در اسپانیا بسیار کاربردی و مفید هستند و بسیاری از مجهولات و سوالات در ذهن شما را پاسخ می دهند؛ در این رابطه نیز پیشنهاد ما این است که مقاله هزینه های زندگی و مهاجرت به اسپانیا را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نموده تا کاملا از جزئیات هزینه ها و مخارج اقامت و مهاجرت به این کشور مطلع گردید.

ویزای تحصیل در اسپانیا

حتما از این موضوع مطلع هستید که دانشجویان خارجی جهت تحصیل در اسپانیا علاوه بر اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های آن؛ باید ویزای تحصیل در اسپانیا را نیز دریافت کنند تا مجاز به ورود و اقامت برای مدت معین جهت تحصیل در این کشور شوند.

اخذ ویزای دانشجویی اسپانیا جدای پذیرش دانشگاه نیازمند ارائه مدارک و شرایط خاص و مورد درخواست سفارت این کشور است که باز هم با توجه به شرایط اشخاص، مقطع تحصیل و سایر موارد مربوط امکان دارد برای متقاضیان مختلف، متفاوت باشد؛ که کسب اطلاعات دقیق و به روز در این رابطه از سفارت اسپانیا را لازم و مهم می سازد ، پس به پیشنهاد ما مطالعه مقاله ویزای دانشجویی اسپانیا را فراموش نکنید چرا که به میزان زیادی از سوالات شما در این زمینه را پاسخ می دهد.

ویزای تحصیل در اسپانیا معمولا به طور سالانه یا حداکثر به مدت زمان نیاز برای تحصیل در مقطع تحصیلی متقاضیان صادر می شود و پس از دریافت مدرک باطل شده و شخص باید به کشور خود بازگردد غیر از اینکه برای ادامه تحصیل اقدام نماید و یا یک شغل در این کشور یافته و مشغول به کار شود.

در این مطلب صفر تا صد تحصیل در اسپانیا را خلاصه و مفید به شما عزیزان ارائه کردیم, شما می توانید برای کسب اطلاعات جزئی در رابطه با بخش های مختلف مقاله به مقالات مربوطه ای که معرفی کردیم مراجعه نمایید و یا با کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و شیراز تماس حاصل کرده و از مشاوره ها و اطلاعات آنان استفاده نمایید.

سوالات پرتکرار صفر تا صد تحصیل در اسپانیا

این مقاله با تلاش کارشناسان آی مهاجرتی برای کسب اطلاعات کامل در زمینه تحصیل در کشور اسپانیا مهیا شده بود، اکنون پس از مطالعه کامل محتوای این مقاله با چند مورد از پرتکرار ترین سوالاتی که معمولا از ما پرسیده می شود، شما را آشنا میکنیم.

در اسپانیا می توانید به هر دو زبان اسپانیایی و انگلیسی در دانشگاه ها به تحصیل مشغول شوید؛ اما مقطع کارشناسی اکثرا به زبان اسپانیایی در اکثر دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می شود.

باید بگوییم که اکثر دانشگاه ها از متقاضیان خود درخواست ارائه مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را در سطوح مختلف دارند که همواره در سایت دانشگاه اعلام می گردد.

 به طور متوسط هزینه تحصیل دوره لیسانس در دانشگاه های دولتی 3000 تا 5000 یورو می باشد؛ اما در مراکز خصوص این مقدار به 5000 تا 15000 هزار یورو نیز خواهد رسید.

معمولا دانشگاه ها حداقل معدل دیپلم جهت پذیرش مقطع لیسانس را از 14 تا 16 اعلام می کنند.

در اسپانیا نیز به مانند اکثر نقاط جهان رشته های پزشکی و دندانپزشکی از بیشترین شهریه های دانشگاهی برخوردار هستند.

رسیدن به ویزای کشورهای مختلف جهان در آی مهاجرتی را از زبان کلاینت‌های ما بشنوید:

نمایش ویدیو درباره کاور عارف نوائین
نمایش ویدیو درباره کاور یاسمن ثقفی
نمایش ویدیو درباره کاور کیوان کورورش نژاد
نمایش ویدیو درباره کاور میلاد مهدیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه