مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش می تواند به عنوان یکی از مطمئن ترین گزینه های قابل اعتماد در اروپا ، مقصد ایده آلی برای ساختن آینده ای روشن باشد.

با انتخاب مهاجرت تحصیلی به اتریش شما فرصت زندگی و کار در یکی از ایده آل ترین کشورهای دنیا را خواهید داشت که با رزومه ای قوی به آینده شغلی با امنیت و ثبات بالا دست خواهید یافت.

 
مهاجرت تحصیلی به اتریش

دفتر مهاجرتی معتبر در جنوب کشور

بله ، دانشجویان ایرانی در صورت قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها و پذیرش در یکی از مراکز آموزشی این کشور به آسانی می توانند مهاجرت تحصیلی داشته باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و فقط هر ترم مبلغ 726.72 یورو بابت ثبت نام باید پرداخت شود. اما هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی رایگان نیست و می تواند تا 30 هزاریورو هم برسد.

بله ، در صورتی که به ادامه تحصیل در مقطعی بالاتر مشغول شوید و یا در شغلی استخدام شوید قادر به ادامه اقامت در این کشور خواهید بود.

در صورتی که پس از پایان تحصیلات در این کشور شاغل شوید و پس از مدت زمانی معلوم و داشتن شرایط لازم می توانید به اقامت دائم اتریش نیز برسید.

 

بله، در صورتی که هموطنانمان بتوانند در دانشگاه های دولتی پذیرفته شوند، به تحصیل رایگان دست پیدا می کنند.

 

در نظام آموزشی این کشور شما فرصت دارید در هر مقطع و رشته ای که علاقه مند هستید، به تحصیل مشغول شده و حتی از بورسیه های مختلف نیز بهره مند شوید. مدارس تا دانشگاه های این کشور پذیرای دانش آموزان و دانشجویان از اقصی نقاط جهان بوده و سالانه افراد زیادی را در سیستم آموزشی خود ثبت نام می نماید.

رنکینگ بالای دانشگاه های این کشور به شما کمک می کند تا بتوانید به آسانی به مقاطع بالاتر وارد شده و یا دانشگاه های برتر جهانی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید . زمانی که با مدرک کشور اتریش برای ورود به بازار کار اقدام نمایید ، نیاز به گذراندن هیچ گونه پیش نیاز و یا کار آموزشی نخواهید داشت.

در این عنوان با مشاورین آی مهاجرتی همراه باشید تا دقیق ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش را به دست آورید . همچنین مطالعه عنوان تحصیل در اتریش و دانشگاه های رایگان می تواند راهنمای خوبی برای شما عزیزان برای مهاجرتی موفق تر نیز باشد.

مراحل مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش می تواند زمینه ساز اقامت دائم شما در این کشور به شمار برود و از طریقی کاملا کم هزینه شما را به اقامت دائم این کشور برساند . اما خوب است برای رسیدن به این هدف از همان ابتدا کاملا شمرده و صحیح اقدام نمایید.

در گام نخست شما باید از یک دانشگاه پذیرش گرفته و سپس موفق به اخذ ویزا شوید . هنگامی که مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را برای خود رقم زدید ، باید تحصیلات دانشگاه را به پایان رسانده و سپس به جستجوی کار بپردازید . داشتن کار دانشجویی همزمان با تحصیل می تواند کمک بسیار خوبی برای یافتن یک شغل خوب پس از تحصیل نیز باشد و توصیه می کنیم تا صرف درآمد برای تسلط زبانی هرچه بیشتر همزمان با تحصیل به بازار کار نیز وارد شوید.

آشنایی با بازار کار به شما کمک می کند تا بتوانید به عنوان کارورز در رشته تحصیلی تان به کار مشغول شده و بتوانید با همان کارفرما به توافق برسید و ویزای تحصیلی تان را به ویزای کار تبدیل سازید . یافتن یک شغل مناسب می تواند قرارداد کاری محکم به همراه ویزای کار را برایتان به همراه داشته باشد که به منزله تمدید اقامت در این کشور به شمار رفته و شما را به اقامت دائم و شهروندی نزدیک می سازد.

 

ویدیو و پادکست مهاجرت تحصیلی به اتریش

قطعا مهاجرت تحصیلی به اتریش نیازمند شناخته همه جانبه این کشور به همراه تمامی مزایا و معایب می باشد.

از این رو در این ویدیو کارشناس ما به صورت خلاصه و مفید به این عنوان پرداخته است که توصیه می کنیم حتما آن را تماشا نموده و یا با دانلود فایل پادکست از اطلاعات آن بهره مند شوید.

نمایش ویدیو درباره کاور مهاجرت تحصیلی به اتریش

اقامت تحصیلی اتریش

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی در هنگام ورود به دانشگاه های اتریش ، شرایط اقامت و زندگی قانونی در این کشور است که باید این نوید را به شما بدهیم که با دریافت ویزای تحصیلی شما به صورت رسمی اقامت تحصیلی اتریش را خواهید داشت.

اقامت تحصیلی اتریش بدین معنی است که شما می توانید به طول دوره تحصیلی خود در این کشور اقامت داشته باشید و همراه با تحصیل به کار پاره وقت نیز مشغول شوید . اما پس از اتمام تحصیل باید ویزای خود را تغییر داده و اقامتتان در این کشور را تمدید کنید.

هم چنین دقت داشته باشید که ویزای تحصیلی در ابتدا به مدت کل دوره تحصیلی تان صادر نمی شود و باید دو سال اول به صورت سالانه و سپس به طول دو یا سه سال آن را تمدید کنید. 

این امکان وجود دارد که در صورت بروز هرگونه اشتباه و یا جرم و جنایت از سوی شما ، ویزای تحصیلی تان مجددا تمدید نشده و شما از این کشور دیپورت شوید.

با کلیک بر روی عنوان شرایط اقامت و مهاجرت به اتریش می توانید به جزئیات بیشتری در این رابطه برسید و در صورت هرگونه سوال با مشاورین ما در آی مهاجرتی تماس بگیرید.

اقامت تحصیلی اتریش
شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش

شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش را می توان شامل دو گام اصلی دانست، اول دریافت پذیرش از دانشگاه و دوم دریافت ویزای تحصیلی از سفارت . در اولین قدم تصمیم به مهاجرت باید به بررسی تمامی دانشگاه ها و یا مراکز آموزشی این کشور پرداخته و شهرهای مناسب برای تحصیل را به دقت بشناسید.

سپس با توجه و مقطع تحصیلی که به دنبال آن هستید ، گزینه های مناسب تر را انتخاب نموده و با مراجعه به سایت هر یک از مراکز شرایط پذیرش را بشناسید . کارشناسان ما آماده اند تا در این زمینه راهنمای شما بوده و تمامی صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به اتریش را با تمامی جزئیات در اختیارتان قرار دهند.

 در مرحله بعد باید مدارک خود را به دانشگاه ارسال نموده و در صورتی که با پذیرش شما موافقت شود ، جهت دریافت ویزا اقدام نمایید.

دریافت ویزا نیز همانند پذیرش دانشگاه نیازمند جمع آوری و ارائه مدارک مشخصی است که باید با دقت تمام انجام شود ، زیرا هرگونه کسر مدرک می تواند فرصت دریافت ویزا و در نتیجه شانس مهاجرت تحصیل به اتریش را از شما سلب نماید.

دقت داشته باشید که سفارت مواردی همچون توانایی مالی و تسلط زبانی شما را جزو اولویت ها قرار داده و به دقت بررسی می نماید . پس از آن شما به کشور اتریش وارد شده و به تحصیل می پردازید ، پس از اتمام دوره تحصیلی تان می توانید به جستجوی کار پرداخته و به اقامت برسید.

مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم

یکی از بهترین روش های مهاجرت تحصیلی به اتریش که می تواند بهترین زمان و شرایط برای این امر باشد را باید مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم در نظر بگیرید ، زیرا با این اقدام شما از همان ابتدای تحصیلات عالی در یک کشور مدرن و بسیار معتبر حضور یافته و راه را برای کار و شرایط را برای اقامت دائم خود فراهم سازید.

یقینا پذیرش در مقاطع بالاتر نیاز به رزومه ای کامل تر و قطعا مقالات و پژوهش های بین المللی دارد، اما برای مقطع لیسانس با ارائه معدل خوب ، تسلط زبانی و نمرات بالا در دروس تخصصی مرتبط می توان به پذیرش رسید.

به همین دلیل نیز اکثر مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را از سوی دانشجویان خارجی از همین دوره دیپلم و برای تحصیل دوره کارشناسی مشاهده می کنیم.

ضمن اینکه علاوه بر دانشگاه های معمولی در این کشورهای دانشگاه های علمی کاربردی نیز فعالیت دارند که در واقع می توان گفت که تلاش این دانشگاه ها آماده سازی دانشجویان و تعلیم آن ها برای ورود هر چه سریع تر به بازار کار می باشد.

دانشگاه های علمی کاربردی اتریش در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و گاهی دکترا برنامه تحصیلی دارند و دانشجو می پذیرند. جهت اطلاع از شرایط پذیرش آن ها با مشاورین آی مهاجرتی تماس حاصل کنید.

 
مهاجرت تحصیلی به اتریش با مدرک دیپلم
مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اتریش

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل مراحل مختلفی دارد که برای کسب نتیجه مناسب در هر مرحله نیز نیاز به ارائه و داشتن مدارک مناسب و مورد نیاز است . زمانی که موفق به دریافت پذیرش از یک دانشگاه شدید ، باید با جمع آوری مدارک درخواست مهاجرت خود به اتریش را به سفارت این کشور تحویل داده و منتظر حواب باشید.

مرحله سفارت بسیار مهم و حیاتی است و پذیرش شما تا زمانی که موفق به دریافت ویزا نشوید ، ارزشی نخواهد داشت.

پس حتما از حضور کارشناسان متخصص در این زمینه بهره مند شوید تا خدایی نکرده فرصت تحصیل در دانشگاه دلخواهتان را از دست ندهید . برخی از مهم ترین این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی
  • ارائه ویزای تحصیلی خود
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • آخرین مدرک تحصیلی از دانشگاه اتریش
  • یک انگیزنامه و هدف قوی از استخدام و حضور در شغل مربوطه

هزینه مهاجرت تحصیلی به اتریش

شاید بتوانیم بگوییم که یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی به اتریش از سوی برخی از دانشجویان خارجی ، وجود مخارج و هزینه های مقرون به صرفه در این کشور است.

در قدم اول دانشجویان باید هزینه های قبل از مهاجرت از جمله اخذ ویزا، انجام مراحل پذیرش، ثبت نام، ترجمه مدارک، تهیه بلیت و غیره مخارج و هزینه هایی را بپردازند که برای تمامی متقاضیان الزامی است.

اما پس از شروع تحصیل باید هزینه های شهریه و تحصیل خود را در کنار هزینه های زندگی خود در این کشور مد نظر قرار دهید؛ که معمولا با توجه به شهر و دانشگاه محل تحصیل در کنار رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، زبان تحصیل و غیره متفاوت خواهد بود و برای هر فرد مبلغی را در بر می گیرد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و فقط باید هر ترم مبلغی در حدود 726.72 یورو بابت ثبت نام پرداخت کرد که این یکی از برترین ویژگی های مهاجرت تحصیلی به اتریش است .

هزینه مهاجرت تحصیلی به اتریش

اما دانشگاه های خصوصی شرایطی متفاوت داشته و شهریه تحصیلی را کامل دریافت می کنند که تفاوت بسیاری با مراکز دولتی دارد و می تواند از 3 هزار تا 30 هزار یورو نیز برسد.

اما سایر هزینه هایی که یک دانشجو در طول اقامت خود در این کشور چه در حین تحصیل و چه پس از یافتن شغل و یافتن کار باید بپردازد به شرح زیر است:

همچنین بر روی عنوان هزینه زندگی و مهاجرت به اسپانیا کلیک نمایید تا بتوانید از جزئیات هزینه های زندگی در این کشور به خوبی مطلع شوید.

هزینهمبلغ ماهانه
اجاره مسکن500 تا 1200 یورو
خوراک و غذا100 تا 150 یورو
قبوض و انرژی40 تا 120 یورو
حمل و نقل60 تا 150 یورو
مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به اتریش

مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به اتریش

شاید شما هم با این سوال مواجه شده باشید که چگونه به اتریش مهاجرت تحصیلی کنیم؟

باید بگوییم که یک تیم مشاوره و متخصص در امور مهاجرتی به خصوص مهاجرت تحصیلی می تواند شما را راحت تر از آنچه در ذهن دارید با مهاجرت تحصیلی به اتریش آشنا سازد و بهترین راه ها و ارزان ترین و کوتاه ترین مسیرها را در اختیارتان بگذارد.

پس اگر می خواهید مهاجرت تحصیلی به اتریش را به بهترین حالت ممکن تجربه نمایید و در نهایت یک شغل با درآمد بالا و اقامت دائم این کشور را به دست آورید، حتما باید با متخصصان و افراد باتجربه در این زمینه مشورت و از تجارب و نتایج دیگر افراد مهاجرت کرده استفاده نمایید.

کارشناسان آی مهاجرتی در ابتدای راه با ارائه مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به اتریش تمامی جزئیات مسیر و موانع و مراحل را برای شما ترسیم نموده تا بتوانید بهترین انتخاب را برگزینید.

در ادامه با چندین جلسه مشاوره حضوری و بررسی مدارک شما برای دریافت پذیرش و پس از آن ویزای تحصیلی اقدام نموده و قطعا بهترین مهاجرت را تجربه خواهید نمود.

اگر سوال یا ابهامی درباره مهاجرت تحصیلی به اتریش و یا روش های مهاجرت به این کشور دارید؛ به صورت تلفنی با مشاورین آی مهاجرتی تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری در دفاتر غرب و مرکزی تهران یا دفتر شیراز از تجربیات تیم مشاورین ما بهره مند شوید.

مهاجرت تحصیلی به اتریش با انتخاب هر یک از رشته های زیر ، بهترین انتخاب ممکن است:

در زیر می توانید نتیجه اعتماد افرادی که برای مهاجرت ، کار خود را به آی مهاجرتی سپردند، ببینید:

نمایش ویدیو درباره کاور ایلیا ابوئی
نمایش ویدیو درباره کاور پرهام درفکی
نمایش ویدیو درباره کاور زهرا شعاعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو مهاجرت تحصیلی به اتریش + پادکست

قطعا مهاجرت تحصیلی به اتریش نیازمند شناخته همه جانبه این کشور به همراه تمامی مزایا و معایب می باشد.

از این رو در این ویدیو کارشناس ما به صورت خلاصه و مفید به این عنوان پرداخته است که توصیه می کنیم حتما آن را تماشا نموده و یا با دانلود فایل پادکست از اطلاعات آن بهره مند شوید.

نمایش ویدیو درباره کاور مهاجرت تحصیلی به اتریش
Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه