مهاجرت پزشکان به لهستان

مهاجرت پزشکان به لهستان را می توان یکی از روش های پردرخواست ورود به این کشور تلقی کرد که از کشورهای مختلف جهان اتفاق می افتد . در حال حاضر سیستم بهداشت و درمان لهستان با کمبود شدید پزشکان مواجه است و به همین دلیل دولت مزایایی را برای پزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ، درنظر گرفته است.

 
مهاجرت پزشکان به لهستان

دفتر مهاجرتی معتبر در جنوب کشور

بله، برای دریافت اقامت و مجوز طبابت طولانی مدت باید آزمون هایی را داده و نمره قبولی مورد نظر را در آن ها دریافت کنید.

بله، می توانید با پذیرش و استخدام در مراکز درمانی این کشور مجوز اقامت به 5 سال را دریافت کنید ، اما برای تمدید این مدت زمان باید در آزمون جدیدی شرکت کرده و نمره قابل قبول را در آن کسب کنید.

درآمد این تخصص در لهستان از 13.600 تا 42.200 زلوتی در ماه بوده که با توجه شرایط مختلف متغیر می باشد.

بله، برای دریافت مجوز طبابت در این کشور به حداقل 3 سال تجربه حرفه ای نیاز است.

با مطالعه این مقاله درخواهید یافت که شرایط مهاجرت پزشکان به لهستان بسیار راحت بوده و این افراد با تخصص در هر رشته درمانی مورد استقبال دولت قرار می گیرند و از مزیت هایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است ، بهره مند می شوند. پزشکان به علت داشتن درجه بالایی از تحصیل و نقش مهم در سلامت عموم مردم، دارای جایگاه بسیار مهمی در میان همگان هستند.

در این مقاله با کارشناسان آی مهاجرتی همراه باشید تا از تمامی شرایط این راه اطلاع کامل یابید . برای پزشکان ایرانی مهاجرت پزشکان به لهستان می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد ، چرا که شرایط مهاجرت و کار پزشکان در لهستان دارای مزیت هایی است که بسیار بهتر از ایران بوده و فرد از کیفیت و رفاه زندگی بیشتری در این کشور به عنوان یک پزشک برخوردار می شود.

با مطالعه عنوان مشاغل موردنیاز لهستان به جزئیات بیشتری از نیروی کار موردنیاز این کشور خواهید رسید و در می یابید که حرفه پزشکی همواره در فهرست مشاغل مورد درخواست این کشور وجود دارد.

شرایط مهاجرت و کار پزشکان در لهستان

شرایط مهاجرت و کار پزشکان در لهستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار راحت تر است و می توان از همین شیوه به اقامت این کشور نیز رسید . دو روش مختلف برای دریافت مجوز طبابت لهستان وجود دارد و اگر به فکر روش های دیگر مهاجرت هستید ، به مقاله بهترین روش مهاجرت به لهستان را مطالعه کنید و به کمک کارشناسان آی مهاجرتی مناسب ترین روش را برای خود بیابید.

اولین روشی که برای مهاجرت وجود دارد این است که طبق قانون دولت لهستان همه مراکز درمانی و بیمارستان ها می توانند نیروی کار متخصص را از خارج از کشور به مدت 5 سال استخدام کنند. برای استخدام در این مکان ها باید مدارک خاصی را ارائه دهید که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم. توجه داشته باشید که این مجوز طبابت پس از اتمام 5 سال فقط در صورتی قابل تمدید بوده که در آزمون مشخص شده شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنید.

دومین روشی که می تواند منجر به مهاجرت پزشک متخصص به لهستان شود ، این است که در آزمون پزشکی این کشور شرکت کرده و نمره مورد قبول را اخذ نمایید. در این صورت به شما مجوز طبابت این کشور داده می شود و شما می توانید یک مطب شخصی نیز در این کشور برای خود افتتاح کنید و به کار مشغول شوید.

مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به لهستان

برای این که به طور رسمی در این کشور به عنوان یک پزشک پذیرفته شوید و مجوز طبابت را دریافت کنید ، باید مدارکی را به مرکز درمانی مورد نظر و یا سفارت ارائه دهید.

ارائه درست این مدارک حیاتی ترین بخش مهاجرت پزشک متخصص به لهستان می باشد. به همین علت بهتر است که با کارشناسان آی مهاجرتی در این زمینه مشورت کرده تا این مدارک را به درست تهیه کرده و اقدام کنید . مدارک لازم برای مهاجرت پزشکان به لهستان شامل موارد زیر می شود:

 • مدرک زبان لهستانی
 • دارای حداقل 3 سال تجربه حرفه ای به عنوان دکتر یا دندانپزشک
 • مدرک دانشگاهی رشته پزشکی
 • مدرکی دال بر پذیرفته شدن از سوی مرکز درمانی(در صورت وجود)
 • مدارک شخصی (پاسپورت، بیمه و غیره)

ویدیو روش های مهاجرتی و چالش های پیش رو

اقدام به مهاجرت به هر یک از روش های ممکن می تواند چالش های متفاوتی را پیش روی شما عزیزان قرار دهد . از این رو در این وبینار کارشناس ارشد ما روش های مختلف مهاجرتی به همراه تمامی چالش های پیش رو را برای شما عزیزان بازگو نموده است.

پس از تماشای این وبینار در صورتی که سوالی در این رابطه دارید ، با مشاورین آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره کاور وبینار روش های مهاجرتی و چالش های پیش رو

درآمد پزشکان در لهستان

مهم ترین بخش مهاجرت پزشکان به لهستان میزان درآمد آن ها است، زیرا برای همه افراد مهم است که میزان درآمدشان در این کشور مناسب بوده و بتوانند رفاه کافی را برای خود و خانواده شان فراهم سازند. برای اطلاع دقیق از هر شغل و مهاجرت از این روش به مقاله مهاجرت کاری و کاریابی در لهستان مراجعه کرده و آن را مطالعه فرمایید.

به طور کلی درآمد پزشکان در لهستان بسیار ایده آل است و به علت کمبود نیروی کار در این زمینه، حتی مزایاهای بیشتری را نیز نسبت به کشورهای دیگر در اختیار کادر درمان قرار می دهد.

جدول شامل درآمد پزشکان در لهستان می باشد:

البته میزان درآمد می تواند با توجه به تخصص فرد ، شهر انتخابی ، دولتی و یا خصوصی بودن مرکز درمانی فرد متغیر باشد و به هین دلیل است که نمی توان مبلغ دقیقی را تعیین نمود و فقط می توان یک بازه را برای آن مشخص کرد . در صورتی که فرد به تمامی این شرایط به درستی آگاه باشد می تواند مقدار این درآمد را به حداکثر برساند.

شغلدرآمد ماهانه به زلوتی(PLN)
پزشک عمومی7.860  تا 22.500
چشم پزشک7.200 تا  23.600
متخصص قلب13.600 تا  42.200
متخصص اطفال8.950 تا  26.300
متخصص داخلی12.100 تا  36.700
رادیولوژیست11.400 تا  31.800
فیزیوتراپیست6.770 تا  21.000
متخصص پوست11.700 تا  35.400

بهترین مراکز درمانی در لهستان

با استخدام در مراکز درمانی می توان به مجوز اقامت موقت لهستان دست یافت که گزینه خوبی برای مهاجرت پزشکان به این کشور است. اما شناخت مراکز مناسب و معتبر می تواند به انتخاب مقصد شما کمک کند ، برای این که بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به موقعیت و خواسته خود داشته باشید.

لیست زیر شامل اسامی بهترین مراکز درمانی در لهستان است که بر اساس تجربه مهاجرت پزشکان به لهستان پیشنهاد شده است:

 • مرکز پزشکی کارولینا در ورشو
 • کلینیک باروری Gyncentrum در کاتوویتسه
 • کلینیک KCM در جلنیا گورا
 • کلینیک لبخند دنتیکا در کراکوف
 • مراقبت کامل از دندان – کلینیک تراز و ایمپلنت در اسلوبیس
 • برادری دندانپزشکی در ورشو
بهترین مراکز درمانی در لهستان

لیست زیر نیز شامل اسامی بزرگترین بیمارستان ها در لهستان می باشد:

 • Mazowieckie در ورشو
 • بیمارستان دانشگاه لودز
 • بیمارستان دانشگاه پائولی-کالوینی
 • بیمارستان دانشگاه کراکوف
 • بیمارستان دانشگاه سیلزی در کاتوویتس
 
مهاجرت به لهستان از طریق تخصص پزشکی

مهاجرت به لهستان از طریق تخصص پزشکی

با مهاجرت به لهستان از طریق تخصص پزشکی می توان میزان درآمد بیشتری داشته و همچنین شانس دریافت مجوز و ویزا را افزایش داد، اما از جهتی دیگر می دانید که برای دریافت اقامت طولانی مدت باید در آزمون های مشخصی تاییدیه لازم را کسب نمایید، در برخی موارد نیز فرد باید به عنوان کارآموز در کنار متخصصی دیگر کار کند تا قبولی لازم را دریافت کند.

البته روش دیگری وجود دارد که می توان با طی کردن آن از مزایا بیشتری بهره مند شد و آن هم تحصیل تخصص پزشکی در خود لهستان است. فرد با پذیرش در دانشگاه های لهستان دیگر نیازی به دادن آزمونی جداگانه برای معادل سازی مدرک خود ندارد، همچنین در طول مدت تحصیل به شما اجازه کار داده می شود و شما می توانید در دوران دانشجویی خود درآمد نیز داشته باشید.

همچنین با تحصیل در دانشگاه های لهستان می توانید به مدرکی دست یابید که در سراسر اروپا مورد تایید بوده و دارای اعتبار بالاتری نسبت به مدارک ایران است.

 

هزینه مهاجرت پزشکان به کشور لهستان

مهم ترین بخش برای مهاجرت پزشک عمومی به لهستان مقدار هزینه های احتمالی آن است . همه روش های مهاجرتی هزینه های مخصوص به خود را دارند که با یکدیگر متفاوت بوده و بدون شناخت درست از آن ها فرد ممکن است هزینه های اضافی را انجام بدهد، به همین دلیل شناخت دقیق هزینه های راه مهاجرتی خود بسیار مهم است.

جدول زیر شامل برخی از هزینه مهاجرت پزشکان به کشور لهستان می باشد، توجه داشته باشید که تا قبل از پیدا کردن کار و اشتغال باید هزینه های زندگی را نیز پرداخت کنید.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که مقاله هزینه های زندگی در لهستان را مطالعه کنید تا از قبل با این هزینه ها آشنایی کامل را داشته باشید.

نوع هزینهمبلغ
ترجمه تمامی مدارک4 الی 25 میلیون تومان
تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجهحداکثر 1 میلیون تومان
دوره زبان در لهستانحدود 14.700 زلوتی (PLN)
بلیت هواپیما یک طرفهحداقل 30 میلیون تومان
صدور ویزا100 یورو

در این مقاله کارشناسان آی مهاجرتی به بررسی دقیق مهاجرت پزشکان به لهستان پرداخته شده و در دسترس شما قرار گرفته است. برای داشتن اطلاعات دقیق تر و یا رفع ابهامات خود با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شیراز تماس حاصل کرده و یا در بخش دیدگاه با ما ارتباط باشید.

به عنوان یک پزشک می توانید آینده کاری درخشانی در هر یک از کشورهای زیر داشته باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه