بهترین شهرهای آلمان برای کار

بهترین شهرهای آلمان برای کار را باید به دلایل مختلفی بشناسید تا برای یافتن شغل مناسب خود اطلاعات مناسبی در رابطه با آنان داشته و سریع تر و راحت بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید. آلمان از معدودکشورهای جهان است که در آن فرصت های شغلی به مقدار زیاد و مناسبی وجود دارد که این امر موجب شده تا در اکثر مناطق آن شغل های مناسب وجود داشته باشد. با تیم آی مهاجرتی همراه شوید تا بهترین شهرهای آلمان برای کار را به شما معرفی نمایند.

همانطور که در ابتدا گفتیم فرصت های شغلی در کشور آلمان بسیار است، اما اینکه شما بدانید در کدام شهرهای این کشور چه زمینه هایی دارای فرصت های بیش تر بوده و چه شرکت هایی در چه مناطقی در حالت فعالیت هستند؛ می تواند کار جستجوی شما را ساده تر و سریع تر کند.

بهترین شهرهای آلمان برای کار

گرچه انتخاب شهر در یافتن شغل مناسب در آلمان تاثیر بسزایی دارد ، اما فراموش نکنید که همواره تخصص حرف اول را در این زمینه می زند.

فهرست مطالب

به طور کل خلاصه می توان گفت که کلان شهرهای آلمان از فرصت های شغلی بیش تری برخوردار هستند؛ اما اکثر مشاغل نیاز به تحصیلات بالا و تخصص های لازم دارند و شهر در رتبه های بعدی قرار می گیرد .

دقت کنید که شغل انتخابی شما باید از درآمد کافی برخوردار باشد تا هزینه های زندگی در این کشور را پوشش دهد؛ضمن اینکه هزینه ها در شهرهای مختلف نیز با یکدیگر تفاوت دارند . همچنین به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور را مطالعه نمایید تا با توجه به شرایط و بودجه خود بتوانید بهترین روش را برگزیده و اقدام نمایید.

برلین اولین مقصد برای جویندگان کار

در ابتدای معرفی بهترین شهرهای آلمان برای کار یقینا برلین، پایتخت این کشور قرار می گیرد؛ زیرا این شهر به عنوان پایتخت سیاسی، فرهنگی و علمی کشور آلمان فرصت های شغلی بسیاری را در خود جای داده است به طوری که بسیاری از متخصصین برلین را به عنوان محل تولد استارتاپ ها معرفی می کنند و بسیاری از ایده ها و فرصت های کاری بزرگ حال حاضر از این شهر آمده اند.

این شهر همچنین مرکز فعالیت شرکت ها و برندهای تجاری بزرگی است که تمامی زمینه ها و مشاغل را در بر می گیرند؛ شرکت هایی که در سراسر آلمان و حتی در دیگر کشورهای دنیا نمایندگی و شعبات بسیاری دارند و حتی از طریق فعالیت در آن ها می توانید به دیگر کشورها نیز دسترسی پیدا کنید.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
بهترین شهرهای آلمان برای کار

برلین اولین مقصد برای جویندگان کار در آلمان معرفی می شود؛ به طوری که از معدود شهرهای آلمان است که در رتبه نخست فهرست یافتن کار قرار می گیرد.

 این شهر همچنین از امکانات رفاهی و حمل و نقل مناسبی بهره می برد و کیفیت زندگی نیز در آن بالا می باشد.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
976.1 یورو 3,278.7 یورو Deutsche Bahn، Charité، Siemens، Zalando، Dussmann، Volkswagen

فرانکفورت پایتخت مالی آلمان

فرانکفورت یکی از شهرهای بزرگ و مهم آلمان است که در آن آمار بیکاری بسیار پایین است و میزان درآمد ها در آن با مخارج و هزینه ها هم خوانی خوبی دارد. این شهر از مهاجرپذیر ترین شهرهای آلمان و اروپا شناخته می شود و به خاطر تجاری بودن با لقب نیویورک اروپا نیز شناخته می شود؛ حال به نظر شما آیا نیویورک اروپا می تواند برای کار نامناسب باشد!؟!؟

فرانکفورت پایتخت مالی آلمان شناخته می شود و در آن مشاغل مربوطه به حوزه های مالی و بانکداری فراوان هستند و درآمدهای قابل قبولی را هم برای افراد به ارمغان می آورند. این شهر همچنین از کیفیت زندگی بالایی برخوردار بوده و سطح آموزش در آن نیز بسیار بالا می باشد؛ شما اگر این شهر را به عنوان مقصد خود برگزینید و در آن شغلی مناسب به دست آورید؛ یقینا تا پایان عمر آن را ترک نخواهید کرد.

در این شهر صنایع خودروسازی ، فناوری و تحقیقات، خدمات، تبلیغات و طراحی، رسانه و تجارت الکترونیک از رونق بالایی برخوردار هستند؛ ضمن این که DE-CIX فرانکفورت بزرگترین مرکز مبادلات اینترنتی در جهان است. همچنین بهتر است که از میزان مخارج و هزینه ها و همچنین برخی از معتبرترین شرکت های فعال در این شهر نیز مطلع باشید:

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
987.3 یورو 3,333.7 یورو Deloitte، Accenture ، Commerzbank ، Capgemini،  PwC
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

هامبورگ مرکز ملی بازرگانی آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که به جرات از مهاچرپذیرترین شهرهای این کشور نیز شناخته می شود؛ چون بیش از 30 درصد از جمعیت و ساکنین شهر را مهاجرین تشکیل می دهند.

 می توان گفت که باید فرصت های شغلی در این شهر مناسب می بوده که توانسته این میزان مهاجر را به خود جذب و پس از آن در خود نگه دارد.

هامبورگ مرکز ملی بازرگانی آلمان نیز شناخته می شود که دلیل آن وجود بنادر بزرگ و بسیار پر رونق و بین المللی آن است که نقش مهمی در اقتصاد و همچنین بازار کار این شهر ایفا می کنند. همچنین بخش خدمات بخش بسیار مهمی از اقتصاد شهر را به خود اختصاص داده است.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
966.3 یورو 3,341.6 یورو ExxonMobil, Shell, BP, Siemens, Philips and British American Tobacco

دقت داشته باشید که هزینه مسکن در این شهر بالا می باشد؛ پس انتخاب شغلی که بتواند هزینه های زندگی را پوشش دهد بسیار مهم می باشد. در ادامه به طور متوسط هزینه های ماهانه این شهر را مشاهده می کنید.

اشتوتگارت قطب اتومبیل آلمان

اشتوتگارت از جمله شهرهای مهم بزرگ آلمان است که لقب قطب تولیدی آلمان را به دوش می کشد؛ این شهر همچنین یکی از بهترین و گسترده ترین سیستم حمل و نقل آلمان و اروپا را دارد و از زیر ساخت های بسیار مناسب و با کیفیتی برای زندگی برخوردار است.

اشتوتگارت قطب اتومبیل آلمان نیز شناخته می شود؛ چون کارخانه اتومبیل سازی فراری در این شهر واقع شده است و شرکت های مطرحی همچون مرسدس بنز و پورشه نیز دفتر اصلی خود را در این شهر دائر کرده اند.

این شهر با قدرت تجاری و صنایع پیشرفته ای که در خود جای داده است؛ در کنار خدمات و امکانات بالا و هزینه های زندگی و اقامت مناسب و مقرون به صرفه خیلی ها را به این وا داشته که این شهر را بهترین شهر برای زندگی و کار در آلمان بشناسند.

در اشتوتگارت آنقدر صنایع کوچک و بزرگ وجود دارد که فرصت کار برای هر شخصی با هر نوع تخصص و دانشی پیدا می شود. البته نباید از طبیعت و آب و هوای کم نظیر این شهر غافل شد که به تنهایی می تواند باعث جذب هر انسانی شود.

هر یک از مقالات زیر می تواند در یک جنبه از کار در کشور آلمان شما را راهنمایی کند ، پس مطالعه آنها را از دست ندهید:

مونیخ شهر فستیوال ها

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ می باشد که یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین شهرهای این کشور نیز می باشد که نزدیک به 800 هزار نفر در آن به صورت تمام وقت در حال کار و کسب درآمد هستند. این شهر همچنین یکی از شهرهای گران آلمان نیز شناخته می شود؛ به همین خاطر میزان متوسط درآمدها در آن در دسته های بالا قرار می گیرد.

مونیخ شهر فستیوال ها و جشن ها نیز شناخته می شود و سالانه تعداد زیادی جشن و همایش در آن برگزار می شود که افراد بسیاری از سراسر جهان برای دیدن و شرکت در آن ها به این شهر سفر می کنند. فرامو ش نکنید که سرمایه گذاری در بخش املاک نیز می تواند هم درآمد خوبی وهم سود خوبی را عاید شما سازد.

مونیخ در حال حاضر تعداد فزاینده‌ ای از استارت آپ ها در زمینه هایی مانند فناوری و مراقبت های بهداشتی را در خود جای داده است؛ به طو کل این شهر می تواند برای استارتاپ ها بسیار مناسب باشد. همچنین زمینه هایی چون مهندسی، صنایع بهداشتی، تجارت، ارتباطات، حمل و نقل، گردشگری و سرگرمی از فرصت های شغلی زیادی در این شهر برخوردارند.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
1,014.4 یورو 3,456.3 یورو BMW، Celonis، Allianz، Audi، Siemens، Flixbus، Infineon Technologies

کلن شهر صنایع تولیدی

کلن نیز از دیگر شهرهای آلمان است که در آن صنایع اتومبیل سازی زیادی فعالیت دارند و این شهر می تواند برای افرادی متخصص در این زمینه و زمینه های مرتبط با این صنعت بسیار مناسب باشد.

البته صنایع تولیدی و تجاری بسیاری در این شهر فعالیت می کنند که باعث شده اند این شهر یک مقصد مناسب برای جویندگان کار باشد.

کلن شهر صنایع تولیدی آلمان شناخته می شود و از آن کالاهای مختلفی خارج می شود در داخل و خارج از کشور فروش می روند.

 یکی دیگر از زمینه هایی که در این شهر رونق بسیاری دارد؛ زمینه های بهداشت و درمان است و وجود کلینیک ها و بیمارستان های بزرگ و فعال باعث شده افراد بسیاری جهت درمان به اینجا مراجعه کنند.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
920.6 یورو 3,148.2 یورو Ford Motor Company، Siemens، Johnson Controls، Eaton، Renault Group، Henkel
 

پس اگر شما از فعالان حوزه بهداشت و درمان هستید کلن می تواند مقصد بسیار مناسبی برای جستجوی کار و استخدام با درآمدهایی بالا باشد. در ادامه متوسط هزینه های این شهر را مشاهده خواهید کرد:

دوسلدورف پایتخت مد و فشن آلمان

این شهر یکی از شهرهای گران آلمان شناخته می شود که برای زندگی در آن باید از درآمد خوبی نیز برخوردار باشید؛ البته با توجه به سطح بالای زندگی و کیفیت امکانات و خدمات آن توقع دیگری نیز نمی توان از آن داشت. دوسلدورف پایتخت مد و فشن آلمان شناخته می شود؛ شما هم اگر دارای تخصص در این زمینه هستید؛ دوسلدورف بهشت شما در آلمان خواهد بود.

دوسلدورف شهری پر جنب و جوش و سر زنده است. در این شهر مردم با دوچرخه به محل کار خود می روند و از این رو هوای این شهر بسیار تمیز است. وجود شرکت های بسیار در این شهر فرصت های اشتغال را برای انواع تخصص ها در دسترس قرار داده است؛ ضمن اینکه این شهر می تواند مقصد خوبی برای راه اندازی استارتاپ شما نیز باشد.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
908.7 یورو 3,132.8 یورو Henkel AG، Grohe AG، Vodafone GmbH، CECONOMY، Parfümerie Douglas، METRO Deutschland

آیا از هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان نیز مطلع هستید و می دانید چه میزان مخارج و چگونه پس از مهاجرت و در حین مهاجرت به این کشور انتظار شما را می کشند؟ حتما مقاله مربوطه را در سایت آی مهاجرتی مطالعه فرمایید تا کاملا جزئیات مخارج و مبالغ مربوط را مشاهده کنید.

بن مورد علاقه انگلیسی زبان ها

همانطور که از عنوان مشخص است؛ شهر بن مورد علاقه انگلیسی زبان ها قرار خواهد گرفت؛ که این موضوع نیز به دلیل حضور بالای مهاجران در این شهر اکثر ساکنین شهر علاوه بر زبان المانی قادر هستند تا به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند. 

بن شاید به بزرگی و شهرت کلان شهرهای آلمان نباشد اما بازهم شرکت های بسیاری در این شهر فعال هستند.

همچنین کارخانجات و صنایع کوچک و بزرگی در اطراف شهر مشغول به کار هستند که به انواع تخصص ها و افراد با دانش های مختلف نیاز دارند.

 اگر در شهرهای کلان آلمان موفق به یافتن فرصتی مناسب نشدید و یا علاقمند به زندگی در مناطق خلوت تر و کوچکتر دارید، بن را حتما در لیست مقاصد خود برای کار قرار دهید.

هزینه ماهانه فرد مجردهزینه ماهانه یک خانواده 4 نفرهاسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
932.0 یورو3,190.7 یوروDeutsche Post DHL، Deutsche Telekom، SolarWorld، Phoenix Reisen، IVG Immobilien

از شما عزیزان درخواست داریم که حتما اطلاعات لازم در رابطه با نرخ بیکاری در آلمان را به دست آورده و دقیق مورد مطالعه قرار دهید، تا شرایط کاری آلمان را دقیق تر بشناسید. مقاله مشخص شده تمامی اطلاعات لازم شما را در اختیارتان قرار خواهد داد.

لایپزیگ شهر اتومبیلی دیگری در آلمان

اگر بگوییم که در هر جای آلمان که شما نگاهی بیندازید یک کارخانه تولید اتومبیل یا تولید قطعات آن را حتما خواهید یافت؛ به هیچ عنوان دروغ نگفتیم. لایپزیگ شهر اتومبیلی دیگری در آلمان است که صنایع خودروسازی در آن فعالیت پر رنگی دارند ؛ که این موضوع را باید مدیون حضور کارخانه دو کمپانی BMW و Porsche در این شهر دانست.

این دو کمپانی از بزرگترین کارفرمایان منطقه هستند، البته جالب اینکه دانشگاه لایپزیگ نیز یک کارفرمای بزرگ در این شهر شناخته می شود؛ که اساتید بزرگ جهان را به خود جذب می کند و در بخش های تحقیقاتی مختلفی در صنایع این منطقه دست دارد و افراد بسیاری را سالانه جذب می کند.البته صنعت گردشگری را فراموش نکنید که روز به روز درحال رشد بسیار سریعی است و زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری و همچنین کار کردن می باشد.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
835.6 یورو 2,853.5 یورو BMW Group، Amazon، IBM،  Dell Technologies، Concentrix

دارمشتات شهر علم شیمی و آی تی

دارمشتات شهر علم شیمی و آی تی شناخته می شود و این دو صنایع از پر رنگ ترین و بیش ترین صنایع فعال در این شهر و در این ناحیه هستند. البته دارمشتات از جمله شهرهای آلمان است که تنوع خوبی در مشاغل و زمینه فعالیت های گوناگون دارد و به نوعی برای همه افراد با تخصص ها و دانش های مختلف فرصتی شغلی را در چنگ دارد.

البته به طور کل صنایع شیمیایی و داروسازی، بیوتکنولوژی و فناوری مهندسی، رسانه ها و ارتباطات از جمله قدرتمندترین بخش اقتصادی در این شهر محسوب می شوند.

اما اگر شما شهری را می خواهید که درآمد قابل قبول و هزینه هایی مقرون به صرفه را در اختیار شما قرار دهد تا ماهانه پولی برای خود پس انداز کنید؛ دارمشتات بهترین گزینه ممکن است.

هزینه ماهانه فرد مجرد هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره اسامی برخی کمپانی های مطرح در این شهر
810.7 یورو 2840.21 یورو Schenck RoTec، E. Merck KG، Vibracoustic SE، Alnatura Beteiligungs، Röhm GmbH،

همانطور که در ابتدا گفتیم نیز این شهر بیش تر مناسب متخصصین علم شیمی و یا نرم افزار و آی تی است و چنانچه شما در این رشته ها متخصص هستید؛ فرصت را غنیمت شمرده و به دنبال شغل مناسبی در این شهر برای مهاجرت باشید.

این مقاله با تلاش مشاورین آی مهاجرتی جهت معرفی بهترین شهرهای آلمان برای کار به شما عزیزان تهیه شده است؛ با ما در دفاتر غرب یا مرکزی تهران و یا دفتر شهر شیراز در تماس باشید.

سوالات پر تکرار بهترین شهرهای آلمان برای کار

در صورتی که قصد مهاجرت به شهری خاص در آلمان برای کار را دارید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و یا پرسش خود را از طریق بخش دیدگاه با ما درمیان بگذارید تا به بهترین جواب برسید.

باید بگوییم تمام آلمان برای کار مناسب هستند؛ اما شهرهای برلین، فرانکفورت، اشتوتگارت، مونیخ، هامبورگ و غیره بهترین شهرهای آلمان برای کار شناخته می شوند.

یک فرد مجرد برای زندگی در این شهر ماهانه به 976.1 یورو و یک خانواده 4 نفره به 3,278.7 یورو درآمد نیاز دارد.

شرکت های مطرح و بزرگ بسیاری در این شهر در حال فعالیت هستند که برترین آن ها شامل شرکت هایی چون Ferrari، Porsche، Mercedes Benz، Bosc، Lenovo، MAHLE، SEG Automotive Germany، Coperion می شود.

شهر دارمشتات آلمان صنایع بسیاری را که در زمینه های علم شیمی و داروسازی فعالیت دارند؛ در خود جای داده است که در نتیجه فرصت های شغلی مناسبی برای این افراد پدید آورده اند.

در این شهر صنایع خودروسازی ، فناوری و تحقیقات، خدمات، تبلیغات و طراحی، رسانه و تجارت الکترونیک از رونق بالایی برخوردار هستند.

در پایان نیز می توانید ویدیو برخی از کلاینت های ما را که موفق به دریافت ویزای کشور آلمان شده اند را تماشا کنید:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه