تحصیل داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان یکی دیگر از گرایش ها و زیر شاخه های علوم پزشکی در این کشور است که دانشجویان خارجی و داخلی بسیاری سالانه در آن پذیرفته شده و شروع به تحصیل می کنند و در نهایت موفق به اخذ مدرکی معتبر می شوند. در ادامه همراه با کارشناسان آی مهاجرتی تحصیل داروسازی در آلمان را بررسی کرده و شرایط و مدارک لازم برای دستیابی به این هدف را بررسی می کنیم.

رشته داروسازی در آلمان در مقاطع مختلفی تدریس می شود و این رشته دارای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد و متقاضیان برای شروع باید در مقطع کارشناسی آن پذیرش گرفته و مدرک خود را دریافت و در صورت علاقه به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی بپردازند.

 

تحصیل داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان مانند سایر علوم پزشکی در این کشور با آزمون ورودی همراه است که باید به قبولی در آن دست یابید.

فهرست مطالب

دقت کنید که شرایط تحصیل داروسازی در آلمان ممکن است با توجه به هر مقطع و مرکز آموزشی با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشدکه اطلاع دقیق از مدارک و شرایط لازم برای اقدام را ضروری می کند.

ضمنا پیشنهاد می کنیم تا مقاله تحصیل در آلمان و بررسی شرایط  را نیز در سایت ما مطالعه نمایید؛ تا با شرایط کلی و مورد نیاز تمامی دانشجویان در این کشور بهتر آشنا شوید و بتوانید به نتایج بسیار مناسب تر و بهتری دست پیدا کنید.

شرایط تحصیل داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان مانند رشته پزشکی و دندانپزشکی با محدودیت ظرفیت مواجه می باشد و تمامی متقاضیان نمی توانند به تحصیل این رشته مشغول شوند؛ به همین دلیل دانشگاه های ارائه دهنده آزمون های ورودی را برگزار نموده و در میان تمامی متقاضیان بهترین را پذیرش می کنند.

همچنین از آنجایی که معمولا مدرک دیپلم کشورمان و اکثر کشورهای خارج اتحادیه اروپا مورد تایید دانشگاه ها و سیستم آموزشی آلمان نیست؛ دانشجویان جهت شرکت در دوره داروسازی باید یک دوره یک ساله پیش داروسازی ( M-Kurs ) را پشت سر بگذارند و با دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی به صورت تخصصی در رابطه با این رشته آشنا شده و برای تحصیل در رشته داروسازی به صورت تخصصی و شرکت در آزمون ورودی بهتر و بیش تر آماده شوند.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو تحصیل داروسازی در آلمان+ پادکست

در این ویدیو می توانید به صورت خلاصه و مفید هر آنچه را که در رابطه با تحصیل داروسازی در آلمان برای شما بیان نموده ایم ، مشاهده کنید و در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با ما در آی مهاجرتی تماس بگیرید!

نمایش ویدیو درباره کاور تحصیل-رشته-داروسازی-در-المان-سایت-ای-مهاجرتی
تحصیل داروسازی در آلمان

در نهایت دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی داروسازی (5 سال)، کارشناسی ارشد (2 سال)، دکترا (3 تا 5 سال) به تحصیل مشغول شده و مدرک خود را دریافت نمایند. دقت داشته باشید که حتما پیش از اقدام جهت ثبت نام و ارسال مدارک خود حتما از شرایط تحصیل داروسازی در آلمان و در دانشگاه های مد نظرتان به صورت دقیق و کاملا به روز مطلع شوید؛ چون برخی از مراکز شرایط یا مدارکی خاص را از متقاضیان درخواست می نمایند.

ضمنا مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت شما را از شرایط و قوانین جهت نقل مکان و مهاجرت به آلمان به طور واضح مطلع خواهد کرد؛ مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

ادامه تحصیل داروسازی در آلمان

ادامه تحصیل داروسازی در آلمان

برخی از دانشجویان رشته داروسازی کشورمان با این مسئله رو به رو هستند که آیا امکان ادامه تحصیل داروسازی در آلمان برای آنان وجود دارد یا خیر؟! باید بگوییم که دانشگاه های آلمان در همکاری مشترک با دانشگاه های مختلفی از سراسر جهان این امکان را به دانشجویان می دهند تا بتوانند در این کشور رشته تحصیلی خود را مطابق با آنچه از قبل گذرانده اند ، ادامه داده و به مدرک برسند. در رابطه با دانشجویان رشته داروسازی در کشورمان نیز باید بگوییم که در حال حاضر با توجه به شرایط موجود این اقدام به نوعی غیر قابل دسترسی می باشد و دانشگاه های کشورمان در ارتباط با دانشگاه هایی از آلمان به خصوص جهت ارسال یا تبادل دانشجو نیستند و افرادی که قصد تحصیل داروسازی در آلمان را دارند باید در مقطع مد نظر خود از ابتدا جهت اخذ پذیرش اقدام کرده و از ابتدا این مقطع را تحصیل کنند.

البته باید بگوییم که تحصیل داروسازی در کشورمان در پذیرش دانشجویان بی تاثیر نیست و می تواند در پذیرش و قبولی آنان تاثیر قابل توجهی داشته باشد. ضمن اینکه اگر دانشجویان بیش از 1 سال یا دو ترم به تحصیل این رشته مشغول بوده باشند؛ شاید از شرکت در دوره پری مدیکال داروسازی در این کشور معاف شوند یا دانشجویان ممتاز و درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف می شوند.

تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

یکی از مهم ترین مزایای تحصیل داروسازی در آلمان، به خصوص برای دانشجویان خارجی امکان تحصیل رایگان در این کشور می باشد که می تواند از هزینه های آنان به طور چشم گیری بکاهد. باید دقت داشته باشید که تحصیل رایگان داروسازی در آلمان می تواند در شرایط مختلفی امکان پذیر باشد که یکی از مهم ترین آن ها تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور است.

بله، دانشگاه های دولتی آلمان از دانشجویان خود شهریه ای جهت تحصیل دریافت نمی کنند و هزینه ها توسط دولت آلمان پوشش داده می شود که همین موضوع باعث بالا بودن تقاضاها جهت پذیرش در این رشته در این مراکز دارد و قبولی در آنان را بسیار رقابتی می کند.

همچنین توجه کنید که تحصیل داروسازی در آلمان در دانشگاه های دولتی فقط به زبان آلمانی امکان پذیر است . پس به نوعی تحصیل رایگان این رشته فقط به زبان المانی امکان پذیر است. البته لازم به ذکر است که دستیابی به بورسیه های تحصیلی از سوی موسسات و دانشگاه های این کشور نیز امکان تحصیل رایگان را حتی در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر می سازد.

چون دانشگاه های خصوصی کاملا شهریه را از دانشجویان اخذ می کنند و فقط در صورتی تحصیل در آن ها می تواند رایگان باشد که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در آن ها شوید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

دانشگاه های داروسازی آلمان

در حال حاضر در بیش از 20 دانشگاه آلمان امکان تحصیل در رشته داروسازی در مقطع کارشناسی وجود دارد که به جرات می توان گفت تمامی این مدارک از اعتبار و ارزش بالایی در اروپا و کل جهان برخوردار هستند؛ به طوری که اخذ مدرک از هریک از آن ها می تواند آینده کاری و شغلی شما را تضمین ساخته و شما را به یک شغل مناسب با درآمدی بالا برساند.

اما بازهم لازم است بدانید که دانشگاه های داروسازی آلمان در موارد مختلفی با یکدیگر دارای تفاوت هایی هستند که علاوه بر مبحث هزینه و شهریه از نظر کیفیت آموزش و اعتبار نیز بایکدیگر تفات هایی دارند. در این بین یقینا اخذ مدرک از مراکز معتبرتر می تواند بسیار در آینده شما تاثیر گذاشته و باعث استخدام های بهتر و یا پذیرش در دانشگاه های بهتر جهت ادامه تحصیل شود.

ضمن اینکه مراکز معتبرتر معمولا علاوه بر برخورداری از کادر مجرب تر و اساتید سرشناس ، از سیستم آموزشی قوی تر و کارآمدتری به همراه تجهیزات و امکانات کامل تری بهره می برند که همگی در آموزش و تربیت یک متخصص داروسازی متبحر تاثیرگذار می باشد. این جدول برترین دانشگاه ها جهت تحصیل داروسازی در آلمان را به شما ارائه می نماید:

دانشگاه  رتبه داروسازی در جهان
دانشگاه آزاد برلین 34
دانشگاه هایدلبرگ 90
دانشگاه توبینگن 91
دانشگاه یوهانس گوتنبرگ 99
دانشگاه مونیخ 105
دانشگاه هومبولت برلین 110
دانشگاه بن 115
دانشگاه گوته فرانکفورت 151
 

شرایط سنی تحصیل داروسازی در آلمان

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار جهت اخذ پذیرش و تحصیل داروسازی در آلمان توجه به شرایط سنی متقاضیان این رشته می باشد. باید بگوییم که در سیستم آموزشی محدودیتی برای متقاضیان تحصیل داروسازی در آلمان در نظر نگرفته شده است؛ اما معمولا دانشگاه های ارائه دهنده این رشته محدودیت های سنی را با توجه به اهداف، قوانین و شرایط خود برای ورود به مقاطع مختلف این رشته در نظر می گیرند.

در اینجا باید توجه داشته باشید که حداقل سن برای ورود به دانشگاه های آلمان و تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی حداقل 18 سن می باشد و این در تمامی مراکز و دانشگاه های این کشور یکسان می باشد. اما حداکثر سن توسط هر مرکز جداگانه در نظر گرفته می شود و توسط همان مرکز اعلام می شود؛ اما معمولا برای مقطع کارشناسی حداکثر 25 سال و برای مقطع کارشناسی ارشد این رشته 30 سال در نظر گرفته می شود.

شرایط سنی تحصیل داروسازی در آلمان

اما نکته بسیار مهم دیگر اینکه هرچه وقفه تحصیلی بین زمان اخذ آخرین مدرک و زمان ارسال درخواست پذیرش و ثبت نام کمتر باشد ، شانس بالاتری وجود خواهد داشت . به نوعی گپ تحصیلی یا همان وقفه تحصیلی بسیار بر پذیرش شما تاثیر گذار است و به همین خاطر توصیه می شود که فورا پس از دریافت مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی جهت تحصیل داروسازی در آلمان اقدام نمایید بسیار شانس پذیرش بالاتر خواهد بود.

برای شناخت هرچه بهتر سیستم تحصیلی در کشور آلمان مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

زبان تحصیل رشته داروسازی در آلمان

یقینا مشخص است که زبان اصلی تحصیل داروسازی در آلمان، زبان آلمانی می باشد. به خصوص دانشگاه های دولتی این رشته را به زبان آلمانی تدریس می کنند و شما برای تحصیل در این مراکز باید از تسلط کافی و لازم به این زبان برخوردار باشید تا بتوانید پذیرش لازم را به دست آورده و دروس این رشته را پشت سر بگذارید. توجه کنید که مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود؛ اما مقاطع تکمیلی به خصوص مقطع دکترا معمولا به زبان انگلیسی ارائه می شود.

در رابطه با مدرک زبان مورد نیاز باید بدانید که تحصیل به زبان آلمانی نیازمند ارائه مدرکی معتبر در سطوح B1 یا B2 می باشد که دقیقا توسط هر دانشگاه اعلام می شود. البته دقت داشته باشید که برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور مقاطع مختلف این رشته را به زبان انگلیسی نیز ارائه می کنند که یقینا نیازمند پرداخت شهریه های گرانی می باشد.

این مراکز نیز نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند و معمولا مدارک آیلتس و تافل مورد قبول آن ها می باشند، که معمولا حداقل نمره مورد نیاز برای مدرک آیلتس 6.5 می باشد. دقت داشته باشید که حتما پیش از اقدام از طریق مکاتبه با مراکز آموزشی یا تماس با کارشناسان آی مهاجرتی از این مورد اطلاع دقیقی به دست آورید . ضمن توصیه می کنیم مقاله شرایط کار دانشجویی در آلمان را نیز مطالعه نموده تا بتوانید یک شغل دانشجویی مناسب به دست آورده و هزینه های خود را در این کشور پوشش دهید.

هزینه های تحصیل داروسازی در آلمان

همانطورکه گفتیم یکی از مزیت های بزرگ تحصیل داروسازی در آلمان وجود هزینه های بسیار مناسب و ارزان تحصیل در این کشور که یکی از دلایل عمده و بزرگ جذب دانشجویان خارجی می باشد. همانطور که گفتیم تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی آلمان کاملا رایگان می باشد و شهریه ای جهت تحصیل از دانشجویان دریافت نمی شود.

اما لازم است دقت کنید که سالانه هزینه ای ما بین 400 تا 800 یورو بابت هزینه های ثبت نام و انجام امور اداری از دانشجویان در دانشگاه های دولتی اخذ می شود؛ اما این تمام هزینه ای است که دانشگاه های دولتی از شما اخذ می کنند. ولی اگر قصد دارید در دانشگاه های خصوصی به تحصیل داروسازی در آلمان بپردازید باید شهریه ای بسیار گران تر را بپردازید که می تواند سالانه از 15 هزار یورو تا 40 هزار یورو هزینه در بر داشته باشد.

هزینه های تحصیل داروسازی در آلمان

البته فقط شهریه تحصیل در برگیرنده هزینه های تحصیل داروسازی در آلمان نیست؛ شما باید به مخارج و هزینه های اقامتی خود نیز در این کشور دقت داشته باشید. مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان تمامی اطلاعات لازم و قیمت های به روز اجناس و مخارج این کشور را به شما منتقل می نماید.

این مطلب توسط کارشناسان آی مهاجرتی جهت معرفی شرایط تحصیل داروسازی در آلمان برای شما عزیزان تهیه شده است. جهت کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و دفتر شیراز تماس حاصل کرده و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در آلمان

جهت دریافت جزئیات بیشتر در رابطه با تحصیل داروسازی در آلمان می توانید سوالات خود را در ادامه بنویسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته نیازمند 5 سال و مقطع کارشناسی ارشد 2 سال زمان نیاز است.

بله، برای تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان، باید مدرک زبان آلمانی در سطوح مورد درخواست را به دانشگاه ارائه دهید.

بله به دلیل ظرفیت محدود در رشته های پزشکی و وجود متقاضیان زیاد؛ همواره دانشگاه های این کشور آزمون ورودی برای رشته داروسازی برگزار می کنند.

باید بگوییم که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است؛ اما دانشگاه های خصوصی با توجه به دانشگاه های مختلف سالانه می توانند تا 40 هزار یورو شهریه دریافت کنند.

معمولا شرط سنی برای پذیرش مقطع کارشناسی حداکثر 25 سال و حداکثر سن برای مقطع کارشناسی ارشد 30 سال می باشد.

در پایان نیز می توانید ویدیو برخی از کلاینت های ما را که به ویزای کشور آلمان رسیده اند ببینید:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه