دسته‌بندی نشده

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان یکی از روش های مطمئن و مناسب جهت مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت دائم آن می باشد که می تواند در ادامه علاوه بر این موارد به یک راه مناسب جهت کسب درآمد و یا کسب سود در یک سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت ختم شود ، در ادامه این مطلب با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا شما را با سرمایه گذاری در آلمان و شرایط حاکم بر این امر آشنا سازیم.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان ، با تمام روش های امن و قانونی مهاجرت به ابر قدرت اروپا آشنا شوید.

در حال حاضر کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در قاره اروپا می باشد که یکی از موفق ترین و رو به رشد ترین اقتصادهای جهان را نیز در اختیار خود دارد که این امر بازار سرمایه گذاری و کارآفرینی در بسیاری از زمینه ها را موفقیت آمیز و درآمدزا کرده است و هر ساله کمپانی ها و افراد فراوانی برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از دیگر کشورها سرمایه خود را وارد این کشور می نمایند.

با توجه به حمایت های دولت از سرمایه گذاران خارجی و داخلی و پایین بودن نرخ تورم و نرخ بیکاری ، سرمایه گذاری در آلمان یکی از بهترین فرصت ها جهت ورود به بازار اقتصادی اروپا می باشد ، اما باید توجه داشت که این امر تا حدی نیازمند سرمایه مالی زیاد و تخصص کافی است ، زیرا ورود به این عرصه بدون تخصص در میان افرادی متخصص در این کشور یقینا شما را با موفقیت بالایی مواجه نخواهد ساخت.

انواع سرمایه گذاری در آلمان

همانطور که گفتیم کشور آلمان در حال حاضر یکی از بزرگترین اقتصاد های جهان را در اختیار دارد و در این بازار مالی بزرگ فرصت های بسیاری جهت سرمایه گذاری و کسب درآمد وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط سرمایه گذاران و شرایط بازار مناسب افراد خاصی می باشد ، شناخت انواع سرمایه گذاری در آلمان یکی از قدم های مهم برای شروع این امر در این کشور است که نیازمند مشاوره با متخصصین این حوزه نیز می باشد.

انواع سرمایه گذاری در آلمان

در ادامه این بخش چندی از مهم ترین و پر رونق ترین بازارها و زمینه های سرمایه گذاری در آلمان را به شما به طور خلاصه معرفی خواهیم کرد ، توجه داشته باشید که شناخت و انتخاب بهترین و مناسب ترین زمینه فعالیت برای هر فرد نیازمند شناخت دقیق این کشور و مشاوره با افراد متخصص و باتجربه در این زمینه می باشد ، جهت کسب اطلاعات دقیق با مشاورین آی مهاجرتی تماس حاصل فرمایید و از اطلاعات روز آنان بهره مند گردید.

خرید ملک در آلمان

خرید ملک یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود که احتمال متضرر شدن در آن نزدیک به صفر بوده و با سرمایه گذاری در بخش های مناسب و در شهر های مناسب می توان به رشد مالی خوبی در مدت زمانی مناسب دست پیدا کرد.

همچنین با توجه به ورودی سرمایه گذاران خارجی به این کشور بازار املاک آلمان رشد خوبی را همه ساله تجربه می نماید و به طور مثال با سرمایه گذاری در شهرها و مکان های توریستی یا دانشجویی می توانید علاوه بر سود حاصل از سرمایه گذاری بلند مدت خود ، به یک در آمد مناسب نیز از ملک خود دست پیدا کنید.

خرید ملک یکی از مناسب ترین روش های سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود که می تواند سود بالایی را عاید سرمایه گذاران نماید ، همچنین نداشتن تجربه کافی و سرمایه گذاری در فرصت های نامناسب می تواند باعث کسب سود پایینی شده و یا هیچ گونه منفعتی در پی نداشته باشد ، توصیه می کنیم با مراجعه به مقاله اجاره و خرید ملک در آلمان از اطلاعات به روزی که کارشناسان آی مهاجرتی برای شما تهیه کرده اند بهره مند شوید.

خرید اوراق قرضه آلمان

یکی دیگر از روش های مطمئن و پر سود سرمایه گذاری در آلمان خرید اوراق و قرضه های دولتی این کشور می باشد که همیشه از استقبال بالایی از سوی مردم نیز مواجه می شود ، مهم ترین موضوع ارائه این اوراق توسط دولت و تضمین آن است که دریافت سود را برای خریداران قطعی می نماید.

این اوراق قرضه در قیمت های مختلف و با مدت زمان های مختلف اعلام می شود که حداقل 3 ماه و حداکثر 30 سال می باشد و هرچه اوراق با مدت زمان سرمایه گذاری طولانی تری را خریدری نمایید از نرخ سود بالاتری نیز بهره مند خواهید شد.

کارآفرینی و ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری در آلمان که خود به شاخه های مختلفی تقسیم می شود و می تواند پس از 3 سال اقامت دائم این کشور را نیز برای افراد در بر داشته باشد ، کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور است که نیازمند شرایط و قوانین خاصی است ، شما برای ثبت شرکت در کشور آلمان در ابتدا باید یک طرح اقتصادی یا یک بیزنس پلن را به اداره کار و دولت این کشور ارائه دهید.

این بیزنس پلن باید برای اقتصاد این کشور مفید و قابلیت رشد و ترقی بسیاری داشته و قادر به استخدام شهروندان این کشور باشد ، همچنین باید حداقل سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی شرکت را نیز برآورده نمایید ، باید گفت که با توجه به پتانسیل اقتصاد آلمان و زمینه فراهم جهت شکوفایی در زمینه های مختلف ، چنان چه یک فکر اقتصادی و یا طرح اقتصادی مناسبی داشته باشید ، آلمان یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در این بخش می باشد.

چنانچه می خواهید مراحل کامل ثبت شرکت در آلمان را بدانید ، مقاله لینک شده را مطالعه نمایید.

خرید یک بیزنس در آلمان

خرید یک بیزنس آماده در آلمان را می توان شبیه با ثبت شرکت در این کشور دانست و هردوی این موارد تقریبا شبیه به هم بوده و در دسته راه اندازی کسب و کار قرار می گیرند ، باید گفت که تفاوت عمده این دو در این است که شما با خرید یک بیزنس آماده دیگر درگیر دریافت مجوزهای مربوطه نخواهید بود و وارد پروسه ثبت شرکت و یا ارائه بیزنس پلن نخواهید شد و سریعا می توانید وارد مرحله بهره برداری شوید.

با این که این حالت بسیار مناسب تر و بهتر از ثبت شرکت به نظر می رشد اما باید توجه داشت که معمولا این روش نیازمند پشتیبانی مالی بسیاری بیش تری می باشد و شما باید جهت خرید بیزنس مربوطه با توجه به اعتبار ، شهرت و بزرگی آن سرمایه گذاری های متفاوتی را انجام دهید.

اما در این صورت فورا می توانید وارد مرحله دریافت سود شوید و درکشور آلمان مشاغل ، برندها و بیزنس های خوب و با پتانسیل بالایی برای خرید و سرمایه گذاری وجود دارند که مناسب اشخاص تازه وارد به سیستم اقتصادی و بازار مالی این کشور می باشند.

تاسیس نمایندگی

از دیگر روش های امنی که می تواند سرمایه گذاری در آلمان را موفق و بی خطر نماید تاسیس نمایندگی در این کشور است ، در این حالت می توان به دو صورت عمل کرد :

 • در کشور خودتان دارای شرکت تا بیزنسی هستید و می خواهید نمایندگی یا شعبی در آلمان تاسیس نمایید.
 • قصد دارید تا از یک بیزنس ، شرکت و یا برند فعال در این کشور یک شعبه نمایندگی فعال دریافت کرده و به فروش کالاهای آنان بپردازید.

هر دوی این روش ها در صورتی که از تجربه لازم برخوردار باشید می تواند بسیار موفقیت آمیز و سود اور باشند ، اما لازمه آن شناخت بازار آلمان در شهرهای مختلف و نیاز امروزه جامعه و غیره می باشد که نیازمند مشاوره با افرادی فعال در این حیطه و باتجربه در این زمینه است.

کارشناسان آی مهاجرتی با داشتن سال ها تجربه در زمینه سرمایه گذاری های موفق در کشور آلمان قادر خواهند بود تا با توجه به شرایط شما ، بهترین روش های موجود برای تاسیس یا دریافت شعب و نمایندگی های ممکن در هریک از شهرهای این کشور را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

بهترین شهرهای آلمان برای سرمایه گذاری

کشور آلمان یکی از کشورهای وسیع قاره اروپا می باشد که از 16 ایالت فدرال تشکیل شده است و هر ایالت شهرهای مختلفی را در خود جای داده اند ، هریک از این ایالات قوانین و ضوابط مربوط به خود را دارند و هرکدام در بخش های متفاوتی از صنعت ، کشاورزی و به طور کلی زمینه های مختلفی از اقتصاد این کشور دخیل هستند.

بهترین شهرهای آلمان برای سرمایه گذاری

در ادامه این بخش بهترین شهرهای آلمان برای سرمایه گذاری را به طور خلاصه به شما معرفی خواهیم کرد ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با شرایط اقتصادی و یا بازار کار در هریک از شهرهای مختلف آلمان با کارشناسان آی مهاجرتی تملاس حاصل کرده و همچنین از نقاط قوت سرمایه گذاری در آلمان در هریک از این شهرها باخبر شوید.

برلین

برلین به عنوان پایتخت آلمان از نظر فرهنگ ، تجارت و سیاست در کنار پاریس و لندن یک وزنه سنگین فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی در اروپا تلقی می شود و بسیاری از زمینه های اقتصادی و سرمایه گذاری از خرید ملک تا تاسیس شعب و نمایندگی برندهای مختلف می تواند شما را به یک موفقیت بزرگ در این شهر برساند.

در چند دهه گذشته قیمت املاک و مستغلات در برلین همه ساله افزایش یافته است و این مورد هم به نفع فروشندگان بوده که می توانند با سود ملک خود خود را فروخته و هم مناسب خریداران می باشد که با یک بازه انتظار مناسب می توانند به سود مناسبی از سرمایه گذاری خود دست پیدا کنند.

علاوه بر این برلین پایگاه بزرگی از کمپانی ها و کارخانجات بزرگ آلمانی نیز می باشد و با حمایت های دولت زمینه برای ایجاد شرکت ها و مشاغل جدید بسیار فراهم است.

هامبورگ

هامبورگ بزرگترین شهر بندری و بزرگترین شهر شمالی آلمان می باشد که در فاصله 2 ساعتی از پایتخت قرار گرفته و به وسیله وسایل نقلیه گوناگون و مدرنی با این شهر در ارتباط است ، این شهر با توجه به بنادر خود یک شهر تجاری و مهم آلمان شمرده می شود که مشاغل مرتبط با دریا و بندرگاه ها در آن رونق بسیار بالایی دارد.

هامبورگ همچنین یکی از شهرهای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات است و طی یک دهه گذشته سرمایه گذاران خارجی فراوانی در این شهر در این زمینه سرمایه گذاری های فراوانی انجام داده اند.

مونیخ

مونیخ را می توان یکی از منظم ترین ، تمیز ترین و قانون مدار ترین شهرهای آلمان معرفی کرد که همه چیز در جای خود و به وقت خود اتفاق می افتد ، یکی از نکات جالب این است که قیمت املاک در این شهر از گران ترین قیمت ها در آلمان است و در این زمینه مناسب تمامی اقشار نمی باشد.

هچنین این شهر به دلیل وجود کارخانه های مواد غذایی و مشروب سازی و همچنین اتومبیل سازی مانند BMW ، یکی از بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری در این زمینه جهت تاسیس شعب یا نمایندگی و یا خرید و ارسال تولیدات کمپانی ها به سایر نقاط کشور و یا دیگر کشورها می باشد.

کلن

کلن در تاریخ آلمان یک شهر رسانه ای مهم بوده و خواهد ماند ، این شهر از طریق یکی از بزرگترین پخش کننده های خصوصی آلمان (RTL) و همچنین از طریق تأثیرات مدرن ، به عنوان مثال از طریق اینفلوئنسرها ( افراد شناخته شده ) در شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و اینستاگرام یکی از موفق ترین شهرهای آلمان در این زمینه می باشد و افرادی که قصد سرمایه گذاری یا ورود به این بخش از بازار اقتصاد این کشور را دارند کلن را برای اقامت خود بر می گزینند.

شهر کلن همچنین از جمله شهرهای آلمان می باشد که در طول جنگ جهانی دوم صدمات بسیاری را متحمل گردید و به همین خاطر بازار ساخت و ساز و مسکن در آن تا سال های دور نیز پر رونق و پر فعالیت خواهند ماند و این موضوع زمینه را برای سرمایه گذاری در این بخش مناسب می نماید.

فرانکفورت

بسیاری از شرکت ها ، انجمن ها و مؤسسات علمی مهم در سال های اخیر به دلیل زیرساخت های عالی و اتصال ایده آل شهر به شبکه جهانی ترافیک و حمل‌ونقل در فرانکفورت مستقر شده‌اند و دولتمردان شهری نیز خدمات و حمایت های بسیار خوب و جالبی را از سرمایه گذاران جدید در این شهر به عمل می آورند که این موضوع نیز خود باعث جذب بسیاری از مشاغل و کارهای نوپا به این شهر شده است.

همچنین باید گفت که این حمایت ها با توجه به زمینه های فعالیت هریک از مشاغل به نوعی در نظر گرفته شده که بتواند در روند رشد بیزنس و یا کاهش هزینه ها و افزایش سود آوری آنان تاثیر گذار باشد که به نوبه خود یک حمایت جالب و همه جانبه به حساب می آید ، پس اگر قصد راه اندازی بیزنسی جدید را دارید حتما فرانکفورت را در گزینه های خود قرار دهید.

از جمله زمینه هایی که در حال حاضر از رونق و استقبال بالایی در این شهر برخوردار بوده و افراد بسیاری را به اشتغال گرفته می توان به زمینه هایی چون : مواد شیمیایی ، داروسازی ، خدمات مالی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، صنعت خلاق و لجستیک اشاره کرد.

همچنین علاوه بر این شهرها که نام بردیم دیگر شهرهای آلمان مانند : دولسدورف ، اشتوتگارت ، دورتموند ، هانوفر ، بوخوم و مانهایم نیز از بهترین شهرها جهت سرمایه گذاری در گزینه های مختلف می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

یکی دیگر از مواردی که سرمایه گذاری در آلمان را در میان دیگرکشورهای جهان به خصوص کشورهای اروپایی ، برتر و مناسب تر می نماید وجود مزایای فراوان سرمایه گذاری در آلمان است ، اگر با دید منطقی به این موضوع نگاه کنیم ، نمی شود که آلمان در میان 5 کشور برتر اقتصادی جهان باشد و مزایایی شامل حال سرمایه گذاران فعال در آن نشود.

مزایای سرمایه گذاری در آلمان

به نوعی می توان گفت وجود منافع ، محاسن ، مزایایی متفاوت نسبت به دیگر کشورهای بوده که این کشور را به این جایگاه و موفقیت بزرگ رسانده است ، در ادامه به مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در آلمان اشاره خواهیم کرد.

مزایا

 • سرمایه گذاری در چهارمین اقتصاد بزرگ و پویای جهان
 • امکان شراکت و یا فعالیت در کمپانی ها و برندهای بزرگ این کشور
 • امکان دریافت اقامت دائم این کشور از طریق برخی روش های سرمایه گذاری
 • امکان دریافت تابعیت این کشور از طریق برخی سرمایه گذاری ها
 • تضمین بالا و امنیت قابل قبول در اکثر زمینه های سرمایه گذاری
 • دسترسی به تمامی کشورهای شنگن و همسایه های متعدد المان برای گسترش بیزنس و فروش محصولات
 • امکان همراهی خانواده سرمایه‌گذار با فرد در طور اقامت
 • تورم پایین و رشد اقتصادی مثبت و قابل توجه المان
 • نرخ بیکاری پایین و عوامل سخت گیرانه نه چندان زیاد در شروع سرمایه گذاری در این کشور
 • بازار املاک بزرگ با سود دهی مناسب و بالا
 • سرمایه گذاری در بزرگترین قطب اقتصادی اروپا

بهترین نوع های سرمایه گذاری در آلمان

همانطور که در ابتدای این مطلب گفتیم آلمان یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی حال حاضر جهان می باشد که گردش سالانه مالی این کشور از بسیاری از کشورهای نفت خیز بالاتر بوده و یا برابر با آنان است ، در این میان بسیار مهم بوده که بتوان بهترین نوع های سرمایه گذاری در آلمان را شناخته و اصول و فنون سرمایه گذاری و ورود به آنان را نیز آموخت.

باید گفت که اکثر زمینه های سرمایه گذاری در آلمان می تواند شما را به سود دهی و کسب درآمدی مناسب برساند ، اما همانطور که گفتیم بسیار مهم می باشد که هرکدام از این زمینه ها را در شهر و مکان مناسب خود به کار ببرید ، که جمع آوری اطلاعات در این مورد بسیار مهم و حیاتی بوده و در صورت سرمایه گذاری اشتباه در مکان اشتباه می تواند یک شغل و سرمایه گذاری سود آور را حتی به ضرر آورترین حالت ممکن درآورد.

پس توصییه می کنیم در این رابطه حتما با مشاورین ما در آی مهاجرتی مشورت نموده و توصیه ها و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید ، ولی به طور خلاصه می توان گفت که در میان زمینه های سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه گذاری در بخش املاک ، ثبت شرکت و کار آفرینی و تاسیس نمایندگی از مناسب ترین گزینه های حال حاضر می باشند.

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

به جرات می توان گفت اکثر افرادی که به هر نحوی برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام می نمایند در انتها به فکر دریافت اقامت این کشور می باشند ، در این میان اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری نیز یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی است که برای کار در کشور آلمان به این کشور سفر کرده اند.

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

خوشبختانه برخی از روش های سرمایه گذاری در آلمان می تواند اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور را برای مهاجرین در بر داشته باشد ، اما همانطور که گفتیم برخی از روش ها این امکان را فراهم می آورند مانند : ثبت شرکت از تمامی طرق ممکن و یا کارآفرینی و ایجاد اشتغال در حرفه خود ، متاسفانه خرید ملک ، سرمایه گذاری در اوراق و بورس و غیره اقامت دائم را برای سرمایه گذاران در بر نخواهد داشت.

افراد با سرمایه گذاری در بخش هایی که امکان اقامت را فراهم می آورد ، پس از 3 تا 5 سال اقامت و زندگی در آلمان و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم خود را دریافت و پس از 8 سال اقامت و یا حداقل 3 سال پس از دریافت اقامت دائم ، می توانند تابعیت خود را دریافت نمایند.

چنانچه می خواهید با قوانین حاکم بر بازارهای مالی آلمان آشنا شده و بدانید که چه مشاغلی مورد نیاز این کشور است ، مقاله کار در آلمان را بخوانید.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در آلمان

ما در این مقاله از آی مهاجرتی تلاش کردیم شما را با سرمایه گذاری در آلمان آشنا کنیم ، پرسش ها و نظرات خود را در بخش دیدگاه درج کنید و یا با ثبت نام و شماره تماس خود ، منتظر دریافت مشاوره باشید.

بهترین روش برای سرمایه گذاری در آلمان چیست؟

می توان گفت که در میان زمینه های سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه گذاری در بخش املاک ، ثبت شرکت و کار آفرینی و تاسیس نمایندگی از مناسب ترین گزینه های حال حاضر می باشند.

برترین شهر ها برای سرمایه گذاری در آلمان کدامند؟

لندن ، هامبورگ ، مونیخ و کلن

آیا خرید ملک برای سرمایه گذاری در آلمان مناسب و سود آور است؟

خرید ملک یکی از مطمئن ترین روش های سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود که احتمال متضرر شدن در آن نزدیک به صفر بوده و با سرمایه گذاری در بخش های مناسب و در شهر های مناسب می توان به رشد مالی خوبی در مدت زمانی مناسب دست پیدا کرد.

آیا با کار آفرینی در آلمان می توان به اقامت این کشور رسید؟

یکی از روش های سرمایه گذاری در آلمان که خود به شاخه های مختلفی تقسیم می شود و می تواند پس از 3 سال اقامت دائم این کشور را نیز برای افراد در بر داشته باشد ، ثبت شرکت و کارآفرینی است.

چگونه می توانم وارد یک بیزنس آماده در آلمان شوم؟

در کشور خودتان دارای شرکت تا بیزنسی هستید و می خواهید نمایندگی یا شعبی در آلمان تاسیس نمایید.
قصد دارید تا از یک بیزنس ، شرکت و یا برند فعال در این کشور یک شعبه نمایندگی فعال دریافت کرده و به فروش کالاهای آنان بپردازید.

از اینکه تا انتهای این مطلب ما را در آی مهاجرتی همراهی نمودید نهایت سپاس را داریم ، شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر در زمینه سرمایه گذاری در آلمان با کارشناسان و مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نموده و از تجارب آنان بهره مند گردید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله اطلاعات کشور آلمان که حاوی اطلاعات بسیار به روز و مفیدی در خصوص شناخت تمام جنبه های کشور آلمان است را بخوانید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *