کار

کار در کانادا

حقوق کارگر ساده در کانادا

کار در کانادا برای افرادی که می خواهند از سراسر دنیا به اقامت این کشور برسند یکی از بهترین روش های مهاجرت به شمار می رود و خوب است که افرادی که دارای تخصص و مهارت در یک حوزه خاص هستند این شیوه را به دقت بررسی کنند ، کارشناسان آی مهاجرتی با اطلاع از آخرین قوانین وضع شده توسط دولت کانادا ضمن راهنمایی شما عزیزان در زمینه کار در کانادا ، از آخرین قوانین مهاجرتی این کشور مطلع بوده و می توانند در زمانی کوتاه شما را از طریق ویزای کار در کانادا مقیم این کشور سازند.

انتخاب روش مهاجرت به کانادا در رسیدن به اقامت این کشور بسیار موثر است و شرایط فردی شما می تواند در این مسیر بسیار موثر باشد ، مقاله لینک شده را بخوانید و با انواع روش های سریع و قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

از آنجا که وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور کانادا در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد ، کارآفرینان و افراد دارای کسب و کار می توانند آینده شغلی درخشانی در این کشور داشته باشند ، دلایل متعددی وجود دارد که اقامت کانادا از طریق کار می تواند از روش های برتر مهاجرت به این کشور به شمار برود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کانادا را می توان از کشورهای کم هزینه به همراه مالیات کم دانست که اکثر کسب و کارهای راه اندازی شده در آن توانسته اند در مدت زمان کوتاه به پیشرفت چشمگیری برسند.

اسکیل ورکر کانادا چیست

اسکیل ورکر کانادا چیست؟دریافت ویزای کار در کانادا مانند سایر روش های مهاجرتی نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل خاصی است تا شما را به بهترین موقعیت شغلی در این کشور برساند ، یکی از اصلی ترین روش های رسیدن به ویزای کار در کانادا اقدام از طریق برنامه اسکیل ورکر است که با یک سیستم امتیاز بندی شما را واجد کار در این کشور می سازد.

اسکیل ورکر کانادا چیست؟

یکی از اصلی ترین سیستم هایی که اداره مهاجرت کانادا جهت اخذ اقامت برای مهاجرین راه اندازی نموده به عنوان اسکیل ورکر کانادا شناخته می شود ، این سیستم برای متقاضیان واجد شرایط و تمام اعضای خانواده و تحت تکفل او مناسب بوده و یک سیستم امتیاز بندی را در بر می گیرد.

در مرحله نخست فرد متقاضی باید حداقل 67 امتیاز را از مجموع 100 امتیاز به دست آورد تا بتواند به مرحله دوم امتیازبندی برسد ، در این شیوه کارگران ماهر که دارای تخصص و یا یک مهارت خاص هستند می توانند با فراهم نمودن فاکتورهای مشخص شده امتیاز خود را به حد نصاب برسانند.

این مهارت می تواند از طریق تحصیل در کالج ، دانشگاه و یا از طریق چندین سال کار به دست آمده باشد که در هر صورت منجر به پیشرفت و بهبود نتایج اقتصادی کشور کانادا شود ، از این رو این ویزا می تواند مشاغل مختلف از جمله مهندسان ، پزشکان ، معلمان و غیره را در بر گیرد.

سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا

سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا می تواند بیش از 340 شغل و مهارت را شامل شود که هر یک از متقاضیان با توجه به توانایی و مهارت خود در یکی از دسته های آن قرار می گیرند ، در این برنامه شما باید فاکتورهای مهمی از جمله سن ، تجربه کاری ، توانایی زبانی و تحصیلات را فراهم سازید.

با داشتن این فاکتورها شما در سیستم امتیاز بندی قرار خواهید گرفت و با توجه به هر یک از مهارت ها ارزیابی خواهید شد ، به عنوان مثال در امتیاز بندی تجربه کاری ماهر باید حداقل سه سال تجربه کاری در زمینه مرتبط با درخواست خود داشته و حداقل به صورت یک سال مداروم به کار مشغول بوده باشید.

در زمینه مهارت زبانی نیز باید در تست های زبان انگلیسی و یا فرانسوی نمره حد نصاب را به دست آورید ، مدرک های زبانی تا دو سال دارای اعتبار هستند و پس از گذشتن مدت مشخص باید نسبت به دریافت مجدد انتخاب کنید .

در این بخش شرط تحصیلات الزامات خاص خود را داشته و فاکتور تحصیل در کانادا و یا سایر کشورهای جهان امتیازهای متفاوتی به همراه دارد ، مدرک تحصیلی شما معادل سازی شده و بر طبق آن به امتیاز مشخصی خواهید رسید ، کار در کانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر دارای جزئیات متعددی است که تمامی آنها می توانند در افزایش امتیاز بسیار موثر باشند ، توصیه می کنیم تا حتما با کارشناسان آی مهاجرتی تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

آیا اکسپرس اینتری کانادا را می شناسید

آیا اکسپرس اینتری کانادا را می شناسید؟ چنانچه بخواهیم روشی دیگر برای کار در کانادا به شما علاقه مندان معرفی کنیم باید اکسپرس اینتری را با مزایای متعدد پیش روی شما قرار دهیم ، در این شیوه می توانید در سریع ترین زمان ممکن به اقامت کانادا برسید ، اکسپرس اینتری کانادا یک شیوه است که مانند ویزای اسکلی ورکر با درنظر گرفتن فاکتورهای مختلف به پرونده شما یک امتیاز می دهد.

آیا اکسپرس اینتری کانادا را می شناسید؟

خوب است بدانید که قشر زیادی از مهاجرین از طریق این ویزا به کانادا راه ییافته و شانس شما نیز با این برنامه بسیار بالا می باشد ، این برنامه که به معنای ورود سریع است از سال 2015 جهت جلوگیری از پیمودن روند طولانی و زمان بر صدرو ویزا راه اندازی گردید ، با برنامه اسکیل ورکر سرعت استخدام برای کانادا بسیار بالا رفته و با درنظر گرفتن امتیازهای مشخص به راحتی به ویزا خواهند رسید.

برای اقدام بدین شیوه باید معیارهای زیر را مدنظر داشته باشید:

 • سن
 • مهارت های زبان انگلیسی / فرانسوی
 • میزان تحصیلات
 • میزان انطباق پذیری
 • سابقه کار
 • داشتن پیشنهاد شغلی

در این شیوه چنانچه فرد به امتیاز موردنظر برسد می تواند علاوه بر ویزا به اقامت کانادا نیز دست یابد ، در واقع برنامه اسکیل ورکر که پیش تر به آن اشاره نمودیم به عنوان شاخه ای از این روش شناخته می شود که از طریق کارشناسان آی مهاجرتی به خوی از جزئیات آن مطلع خواهید شد.

قانون کار کانادا و قراردادهای کاری

قانون کار کانادا و قراردادهای کاری طبق دو بخش فدرال و ایالتی تنظیم می شوند که تعادل را میان کارگر و کارفرما برقرار می سازد ، در قوانین تنظیم شده کانادا حقوق طرفین به همراه جلوگیری از هرگونه تبعیض نژادی و جنسیتی درنظر گرفته شده است ، در سیستم کار در کانادا شما باید ساعات استاندارد 8 ساعت در یک روز و 40 ساعت در هفته را به کار مشغول شده و در صورت وجود اضافه کاری با کارفرما توافقات لازم را انجام دهید.

پرداخت اضافه کاری نیز برابر با همانند ساعات عادی کار می باشد و در برخی مشاغل می تواند تا 150 درصد از حقوق دریافتی ساعاتی را شامل شود ، در رابطه با میزان دریافتی ها نیز باید بدانید که حداقل حقوق از سوی مقامات هر ایالت مشخص شده و نمی توان مبلغی را به صورت یکسان در کل کشور بیان نمود.

تمامی کارکنان نیز در سراسر کانادا از دو هفته مرخصی با حقوق برخوردار هستند و چنانچه مدت کار شما در یک شغل به یک سال نرسد میزان مرخصی باید از طریق توافق با کارفرما انجام شود ، یکی از مزایای کار در کانادا امکان دریافت حقوق در صورت عدم استفاده از مرخصی های قانونی است و همچنین در سطح فدرال این امکان وجود دارد که برخی مشاغل از روزهای بیشتری مرخصی برخوردار باشند.

کارشناسان آی مهاجرتی تعطیلات مشخص شده در هر ایالت را در اختیارتان قرار می دهند.

پرداخت بیمه در کانادا

طبق قوانین کار در کانادا برای خانم ها دو نوع مرخصی بارداری نیز درنظر گرفته شده است که در در نوع اول مرخصی فقط به مادر به مدت 15 تا 18 هفته تعلق گرفته و از 70 تا 75 درصد حقوق به او داده می شود ، در مورد دوم پدر و مادر هر دو می توانند با دریافت نیمی از حقوق خود از مرخصی استفاده کنند.

از دیگر قوانین کار در کانادا پرداخت مالیات بر درآمد است که کارفرمایان موظف هستند مبلغی را ماهیانه بابت مالیات و حق بیمه از حقوق کسر و به حساب مرتبط در هر ایالت واریز نمایند ، پرداخت مالیات شامل تمامی کسب و کارهای این کشور اعم از ثبت شرکت در کانادا خود اشتغالی و غیره می شود ، مقاله لینک شده حاوی اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص مراحل ثبت شرکت در این کشور است.

در نهایت زمانی که در کشور کانادا به کار مشغول شدید پس از اینکه به شهروندی رسیدید می توانید در سن 65 سالگی دست از کار کشیده و بازنشسته شوید ، البته امکان بازنشسته شدن در سن 60 و یا 70 سالگی نیز وجود دارد اما میزان حقوق دریافتی شما با توجه به سابقه کاری تان متفاوت خواهد شد.

بازنشستگان سایر کشورها نیز می توانند تقاضای ورود به کانادا را داشته باشند اما شرایط مشخصی برای آنها وجود دارد که کارشناسان آی مهاجرتی از جزئیات آن مطلع هستند و می توانند شما را یاری کنند.

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم

برای این که به پاسخ سوال چگونه در کانادا کار پیدا کنیم برسیم باید منابع مختلفی را که در دسترس شما وجود دارند به خوبی بررسی کنید ، یکی از متداول ترین این روش ها وب گردی و جستجو در اینترنت است که می تواند مشاغل با شرایط مختلف را پیش روی شما قرار دهد.

سایت های متعددی در سطح اینترنت وجود دارند که فرصت های شغلی موجود در کانادا را پیش روی شما قرار می دهند و شما می توانید با توجه به مهارت خود برای هر یک از آنها رزومه تان را ارسال کنید ، در روشی دیگر می توانید به موسسات کاریابی مراجعه کرده و از آنها بخواهید که برای شما شغل مناسبی بیابند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پرس و جو از دوستان و استفاده از شبکه دوستان و آشنایان نیز توانسته افراد زیادی را به ویزای کار در کانادا برساند که بسیار مطمئن و قابل اطمینان است ، بخاطر داشته باشید که شما عزیزان به هر یک از روش های ممکن که اقدام نمایید نیازمند داشتن رزومه ای خوب شامل سطح زبان مناسب ، تحصیلات آکادمیک ، سابقه کاری ، سن و غیره هستید تا بتوانید در مقایسه با سایر متقاضیان از کشورهای مختلف جهان به برتری برسید.

خوب است که شرایط کار به صورت داوطلبانه را که فرصت کسب تجربه کاری در کانادا را برایتان فراهم می سازد از طریق کارشناسان آی مهاجرتی بررسی کنید.

موسسات کاریابی در کانادا

یافتن کار در کانادا نیازمند داشتن پشتکار و تلاش فراوان است و توصیه می کنیم که همراه با تلاش جهت ارائه بهترین رزومه کاری ، رزومه تان را به کارفرماهای متعدد ارسال کنید تا نهایتا از یک مورد نتیجه بگیرید ، تا حد ممکن به زبان انگلیسی مسلط شوید و در صورت ممکن آشنایی جزئی هم با زبان فرانسوی داشته باشید تا امتیاز بالاتری را به خود اختصاص دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

کاریابی در کانادا در صورتی که از طریق موسسات معتبر صورت گیرد می تواند شما را به شغل مورد علاقه تان برساند ، برخی از موسسات کاریابی در کانادا شامل موارد زیر هستند:

 • www.indeed.ca
 • www.workopolis.com
 • www.jobboom.com
 • www.emploiquebec.gouv.qc.ca
 • www.working.com
 • www.bcjobs.ca

از LMIA در کانادا چه می دانید

از LMIA در کانادا چه می دانید؟ شاید در هنگام جستجوی کار در کانادا با عبارت LMIA رو به رو شده باشید که مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment می باشد ، این کلمه که به معنای ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادایی است به عنوان یک گزارش و یا سند اطلاعاتی شمره می شود که توسط اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا به افسر پرونده مهاجرتی متقاضی ارائه می شود.

در این گزارش تاثیراتی که درخواست کننده ویزا بر روند بازار کار در کانادا خواهد داشت صحبت شده و ابتدا از سوی کارفرما به جریان می افتد ، در این گزارش کارفرما اثبات می کند که نیروی خارجی موردنظر چگونه می تواند بر رشد اقتصادی این کشور تاثیر داشته باشد در حالی که هیچ نیروی مقیم کانادایی برای این شغل در دسترس نیست.

در واقع این گزارش به نوعی سند تاییدی نامیده می شود که به افسر مهاجرت اجازه صدور ویزای کاری کانادا را می دهد ، LMIA را می توان یکی از معتبرترین مجوزهای لازم برای کار در کانادا دانست ، دقت داشته باشید که این مجوز برای استفاده کارگران و مشاغل خاص بسیار موردنیاز می باشد.

متقاضیان مشاغل آزاد ، انتقال درون شعبه ای شرکت ها ، افراد دانشگاهی ، معافیت های ایالتی و برخی دیگر نیازی به دریافت این نوع مجوز نخواهند داشت.

حقوق کارگر ساده در کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که درآمد یکسانی در تمامی نقاط آن وجود ندارد و گرچه حداقل حقوق توسط دولت مرکزی تعیین می شود ، دولت فدرال باید آن را تایید کند ، البته اقتصاد پویا و امنیت شغلی که در این کشور وجود دارد ، افراد با حداقل درآمد را نیزاز سطح زندگی خوبی برخوردار می سازد.

حقوق کارگر ساده در کانادا

در هر ایالت این کشور شما می توانید دستمزد متفاوتی را دریافت کنید که با توجه به قرارداد با کارفرما و شرایط کاری تعیین می شود ، شما به عنوان یک کارگر می توانید از ساعتی 11 دلار تا 15 دلار در ایالت های مختلف درآمد داشته باشید ، البته این میزان درآمد به افراد بدون هیچ گونه مهارت و یا دانش آموزانی که به صورت پاره وقت به کار مشغول هستند تعلق می گیرد و کارگرانی که به طور دائم و طی یک قرارداد به کار می پردازند درآمد بالاتری خواهند داشت.

البته باید توجه داشته باشید که حقوق کارگر ساده در کانادا به تجربی کاری نیز بسیار وابسته است و افراد با سابقه بالا می توانند تا ساعتی 29 دلار در ساعت نیز درآمد داشته باشند ، نرخ بیکاری ، تورم و اشتغال در میزان درآمد کار در کانادا بسیار موثر هستند و باید به دقت در ایالت موردنظر بررسی شوند.

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی

چنانچه کار در کانادا را به صورت دقیق بررسی کنیم در می یابیم که مدرک تحصیلی برای رسیدن به فرصت های شغلی ایده آل در این کشور موثر است اما افرادی نیز توانسته اند در کانادا به درآمدهای قابل توجهی برسند که مدرک تحصیلی خاصی نداشته و تحصیلات آکادمیک را پشت سر نگذاشته اند.

کار در کانادا بدون مدرک تحصیلی در صورتی که دارای سابقه کاری مناسب باشید به راحتی برایتان امکان پذیر است ، به عنوان مثال مشاغلی همچون آتش نشانی ، رانندگان حمل و نقل ، مشاورین املاک ، مدیران ساخت ، طراحان وب و غیره از جمله مشاغلی هستند که متقاضیان کار در کانادا می توانند از طریق آموزش های کوتاه مدت و پشت سر گذاشتن آزمون های لازم به موقعیت خوبی در آن برسند.

جالب است بدانید که برخی از این مشاغل دارای درآمد قابل توجهی هستند که گاها از درآمد برخی افراد با مدرک دانشگاهی بیشتر است ، با مشاورین آی مهاجرتی تماس بگیرید تا از فرصت های موجود در سال جاری مطلع شوید.

اجازه کار برای پناهنده ها در کانادا

پناهندگی یکی از روش هایی است که متاسفانه برخی از افراد تلاش می کنند تا خود را به این شیوه به کشور کانادا برسانند ، اما آی مهاجرتی به عنوان معتبرترین موسسه در امر مهاجرت به شما توصیه می کند به هیچ عنوان این شیوه را انتخاب نکنید و سایر مسیرهای رسیدن به کار در کانادا را بررسی کنید.

در پناهندگی شما با خطر از دست دادن جان و مالتان رو به رو هستید و نه تنها به هیچ یک از اهدافتان نخواهید رسید بلکه ضررهای متعددی را متحمل می شوید ، اجازه کار برای پناهنده ها در کانادا وجود ندارد و طبق قوانین این افراد تنها در صورتی که مجوز کار از اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا ( IRCC ) داشته باشند می توانند در مشاغل محدودی به کار بپردازند.

اکثر متقاضیان پناهندگی زمانی که درخواست آنها به بخش حفاظت از پناهندگان هیئت مهاجرت و پناهندگان ( IRB ) ارجاع شد، می توانند برای مجوز کار به IRCC مراجعه کنند ، اما به طور کلی تنها کسانی که نمی توانند نیازهای اولیه خود را بدون کمک های دولتی پرداخت کنند ، واجد شرایط دریافت مجوز کار هستند.

کانادا از جمله کشورهایی است که می کوشد شرایط مناسب را برای پناهندگان تا زمان مشخص شدن وضعیت آنها فراهم سازد ، اما باید واقع گرایانه به روش نگاه کرد ، حمایت مالی دولت در ابتدای ورود به این کشور وجود دارد اما به میزانی نیست که بتوانید یک زندگی معمولی را با سپری کنید و شرایط خوبی نخواهید داشت.

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا

ضمن انتخاب یکی از روش های اخذ ویزای کار در کانادا باید نسبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا اقدام نموده و تمامی آنها را به صورت ترجمه شده آماده کنید ، مدارک موردنیاز معمولا با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است اما مجوعه ای از مدارک عمومی باید به صورت حتمی در تمامی پرونده ها وجود داشته باشد:

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا
 • مدارک شخصی شامل شناسنامه ، پاسپورت ، عکس ، کارت ملی ، سند ازدواج به همراه کپی
 • مدرک زبان انگلیسی با فرانسوی
 • مدرک سابقه کاری
 • مدرک تحصیلی معادل سازی
 • نامه پیشنهاد شغلی ( در صورت وجود )
 • مدرک تمکن مالی
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • مدارک پزشکی و سلامت
 • داشتن کد LMIA برای مشاغلی که به این کد نیاز دارند.
 • فرم درخواست ویزا

متقاضیان می توانند درخواست خود را به صورت حضوری و یا آنلاین ثبت کنند و حداقل 10 هفته کاری منتظر جواب باشند ، پیگیری روند ویزای کار در کانادا در سایت www.vfsglobal.com قابل انجام است و مدت زمانی که ویزای صادر شده اعتبار دارد برای هر فرد متفاوت می باشد.

برخی از ویزاهای کار در کانادا بازه زمانی مشخصی ندارند و برخی دیگر را می توان در صورت ادامه کار تمدید نمود.

نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا

عزیزانی که به دنبال ارائه درخواست ویزای کار در کانادا به صورت حضوری در سفارت این کشور هستند باید از طریق رزرو وقت قبلی به سفارت این کشور بروند ، برای اینکه بتوانید وقت سفارت بگیرید باید تمامی مدارک درخواست شده را آماده ساخته و مهر ترجمه رسمی را از دالترجمه های مورد تایید دریافت کنید.

در قدم بعد با آپلود کردن مدارک در سایت موفق به دریافت زمان سفارت می شوید و از آنجایی که این کشور در ایران سفارت ندارد باید به یکی از کشورهای همسایه بروید ، مدارک لازم برای ویزا باید کامل و بدون نقص باشد و با چیدمان خاص ارائه شوند ، دقت داشته باشید که پر نمودن فرم سفارت بسیار حائز اهمیت می باشد و خوب است که در این زمینه به افراد کارشناس و خبره مراجعه کرده و به بهترین شیوه ممکن اقدام نمایید.

هزینه درخواست ویزا به ازای هر نفر 185 دلار است و به شما پیشنهاد می کنیم تا جهت جلوگیری از اتلاف زمان با اطمینان خاطر به کارشناسان آی مهاجرتی مراجعه کرده و در مدتی کوتاه به ویزای کار در کانادا برسید.

سوالات پر تکرار کار در کانادا

قوانین و شرایط کار در کانادا را در این مقاله از آی مهاجرتی خواندید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و پاسخ پرسش های خود را دریافت کنید.

هزینه درخواست ویزای کار چقدر است؟

هزینه درخواست ویزا به ازای هر نفر 185 دلار است.

آیا در کانادا به پناهنده ها مجوز کار می دهند؟

اکثر متقاضیان پناهندگی زمانی که درخواست آنها به بخش حفاظت از پناهندگان هیئت مهاجرت و پناهندگان ( IRB ) ارجاع شد، می توانند برای مجوز کار به IRCC مراجعه کنند ، اما به طور کلی تنها کسانی که نمی توانند نیازهای اولیه خود را بدون کمک های دولتی پرداخت کنند ، واجد شرایط دریافت مجوز کار هستند.

حقوق کارگر ساده در کانادا چقدر است؟

شما به عنوان یک کارگر می توانید از ساعتی 11 دلار تا 15 دلار در ایالت های مختلف درآمد داشته باشید.

سن باز نشستگی در کانادا به چه صورت است؟

پس از اینکه به شهروندی رسیدید می توانید در سن 65 سالگی دست از کار کشیده و بازنشسته شوید ، البته امکان بازنشسته شدن در سن 60 و یا 70 سالگی نیز وجود دارد اما میزان حقوق دریافتی شما با توجه به سابقه کاری تان متفاوت خواهد شد.

در سیستم کار در کانادا چند ساعت در هفته را باید کار کنیم؟

در سیستم کار در کانادا شما باید ساعات استاندارد 8 ساعت در یک روز و 40 ساعت در هفته را به کار مشغول شده و در صورت وجود اضافه کاری با کارفرما توافقات لازم را انجام دهید.
پرداخت اضافه کاری نیز برابر با همانند ساعات عادی کار می باشد و در برخی مشاغل می تواند تا 150 درصد از حقوق دریافتی ساعاتی را شامل شود.

با کار در کانادا در این مقاله آشنا شدید ، کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز به شما کمک خواهند نمود تا بتوانید به صحیح ترین شیوه ممکن درخواست خود را ارائه داده و به یکی از پرونده های موفق مهاجرت تبدیل شوید ، توصیه می کنیم مقاله اطلاعات کشور کانادا را در همین سایت بخوانید و آگاهی خود را در خصوص کشور کانادا افزایش دهید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *