اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی

اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی یک روش مهاجرتی بسیار آسان و جذاب بوده که همچنان آمار آن در حال افزایش است.

البته این راه مهاجرتی با همه روش های دیگر که تاکنون با آن ها آشنا شده اید بسیار تفاوت داشته و دارای قوانین به خصوص و مدارک ویژه ای می باشد، در ادامه این مقاله با کارشناسان آی مهاجرتی همراه باشید تا با این راه مهاجرتی به طور دقیق آشنا شوید.

مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه کاملا یک راه قانونی و در دسترس برای تمام اتباع خارجی بوده تا بتوانند به این کشور نقل مکان کرده و یک زندگی مشترک را با همسر روسی خود تشکیل دهند و از تمام حقوق شهروندی برخوردار شوند.

 

اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی

پس از ازدواج با یک فرد روسی شما می توانید درخواست اقامت این کشور را داده و در نهایت به شهروندی و پاسپورت برسید.

فهرست مطالب

البته توجه داشته باشید که طبق قانون تعیین شده، فرد باید دارای حداقل 18 سال سن باشد تا این امر صورت بگیرد.

اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی فقط یکی از راه های نقل مکان و سکونت در این کشور بوده و اگر دارای شرایط مناسب برای اقدام از این راه نیستید می توانید از روش های دیگر قانونی اقدام نمایید.

برای اطلاع از تمامی راه های مهاجرتی ممکن مقاله مهم ترین روش های مهاجرت به روسیه را مطالعه کرده و سپس اقدام نمایید.

شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

همان طور که گفتیم شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج بسیار خاص بوده و دارای قوانین بسیار ساده اما سخت گیرانه ای است. در صورتی که فرد دارای همه این شرایط باشد می تواند به این کشور مهاجرت کرده و سپس اقامت دائم خود را دریافت کند.

قوانین دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی در لیست زیر آورده شده است:

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
  • ازدواج نه تنها به صورت دینی بلکه باید حتما به صورت قانونی ثبت شده باشد.
  • فرد دارای حداقل سن 18 سال باشد.
  • ازدواج باید به صورت هدف دار باشد و نه فقط برای دریافت اقامت.
  • حداقل 2 سال از ازدواج گذشته باشد و طلاق و جدایی صورت نگرفته باشد.
  • با ازدواج با فرد پناهنده نمی توان به این اقامت دست یافت.
  • در صورتی که با یک فرد مهاجر در این کشور ازدواج کرده باشید، مدت زمان مجوز اقامت شما یکسان خواهد بود.
  • باید واقعی بودن ازدواج خود را ثابت نمایید.
  • هیچ گونه تخلفی در مدت زمان اقامت موقت خود نداشته باشید.
اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی

نتیجه می گیریم در صورتی که به اقامت کشور روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی دست یافته باشید، باید حداقل دو سال از زمان ازدواج شما گذشته باشد تا مجاز به درخواست جهت دریافت اقامت دائم باشید. در مدت زمان اقامت موقت خود نیز نباید هیچ یک از قوانین مشخص شده را نقض نمایید.

بازرسی ازدواج در روسیه

برای این که بتوانید به تابعیت روسیه از طریق ازدواج دست یابید باید حقیقی و هدف دار بودن ازدواج خود را ثابت نمایید. این امر علاوه بر این که باید قبل از ورود به این کشور انجام شود، باید تا مدتی بعد از سکونت نیزمورد بررسی قرار گرفته تا به دولت ثابت شود که با همسر خود یک خانواده تشکیل دهید.

برای این امر یک بازرسی ازدواج در روسیه اجازه دارد که در هر زمان به خانه شما سر زده و وضعیت زندگی زناشویی شما را مورد بررسی قرار داده و اطمینان یابد که این رابطه واقعی است و فقط برای دریافت اقامت صورت نگرفته است.

در صورتی که این ازدواج به جدایی و یا طلاق ختم شود مجوز شما باطل شده و باید به کشور بازگردید. همچین اگر با یک فرد مهاجر ازدواج کرده و مدت زمان اقامت وی تمام شود، ویزای اقامتی شما نیز قابل تمدید نبوده و دیگر اجازه سکونت به شما داده نمی شود.

آمار ازدواج و طلاق در روسیه

بر اساس گزارش بخش جمعیت سازمان ملل متحد در سال 2022 جمعا 1 میلیون ازدواج در کشور روسیه به ثبت رسیده در حالی که مقدار کل جمعیت 143 میلیون نفر می باشد.

یکی دیگر از شاخص هایی که به اندازه آمار ازدواج اهمیت دارد، آمار طلاق بوده که در مجموع به نزدیک 683 هزار نفر در سال 2022 ثبت شده است.

از مواردی که باعث افزایش آمار ازدواج در این کشور شده، ازدواج افراد روسی با افراد خارجی و مهاجرت آن ها به داخل روسیه بوده که تاثر مثبت بسیاری گذاشته است.

 

Marriage and divorce statistics in Russia

این ازدواج ها با تبعیت های بسیار مختلف مانند آلمانی، فرانسوی و غیره صورت گرفته که نشان می دهد امکان دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی دارای هیچ محدودیت تبعیتی نمی باشد.

آمار ازدواج و طلاق در روسیه طی شش سال گذشته به شرح جدول است:

سال ازدواج به ازای هر هزار نفر طلاق به ازای هز هزار نفر
2017 7.1 4.2
2018 6.1 4
2019 6.5 4.2
2020 5.3 3.9
2021 6.3 4.4
2022 7.2 4.7
مدرک زبان برای مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه

مدرک زبان برای مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه

بیشترین سوالی که برای افراد ایجاد می شود این است که آیا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت از طریق ازدواج به روسیه ضروری است یا خیر؟ از آن جایی که ضروری تزین بخش زندگی هر انسان بر قراری ارتباط با فرد گیری است، باید حتما برای زندگی در روسیه بر زبان ملی کشور یعنی روسی تسلط داشته باشید.

حداقل مدرک مورد نیاز برای دریافت تاییدیه سفارت سطح B1 بوده و این امر باعث می شود که شما در امور رومزه خود در این کشور دچار مشکل نشوید. در صورتی که فقط به زبان انگلیسی مسلط باشید ممکن است که شرایط زندگی برای شما دشوار شود.

در صورتی که بخواهید پس از اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی به کار و یا تحصیل در دانشگاه هایاین کشور بپردازید، باید سطح مدرک خود را با توجه به رشته مورد نیاز خود بالاتر برده تا توانید پذیرش را در دانشگاه ها به دست آورید و یا مجوز کار خود را دریافت کنید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مراحل اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

مراحل اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج به سه مرحله تقسیم می شود: در ابتدا پس از ازدواج فردی که دارای شهروندی خارج از روسیه است باید برای دریافت مجور اقامت موقت درخواست دهد. این اولین مرحله از اخذ هروندی روسیه بوده که آن را RVP از طریق ازدواج می نامند.

پس از دریافت این مجوز و گذشت 6 ماه از سکونت با همسر، فرد می تواند برای دریافت اجازه اقامت طولانی تر خود درخواست دهد. در مرحله آخر پس از گذشت 2 سال از زندگی مشترک فرد بای مدارک ازدواج خود را برای دریافت شهروندی ارائه داده و بلافاصله پس از آن دارای تابعیت روسیه از طریق ازدواج باشد.

مدرک اصلی که شما باید برای اخذ تابعیت ارائه دهید، گواهس ازدواج بوده و تفاوتی ندارد که توسط چه دولتی صادر شده است و تنها نکته مورد اهمیت این است که آن سند توسط سازمان مجاز شده باشد با توجه به شرکت صادر کننده، سند ازدواج باید حتما توسط یک دفتر اسناد رسمی تایید و ترجمه شده باشد تا مورد قبول دوبت واقع شود.

ازدواج صوری برای اقامت روسیه

به علت این که اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی بسیار آسان به نظر می رسد، خیلی از افراد به دنبال انجام یک ازدواج صوری و دروغین می روند و این تصور را دارند که می توان با این کار به اقامت دائمی دست پیدا کرد و در این صورت دیگر نیازی به انجام روش های دیگر مهاجرتی نیست.

به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان اقدام به ازدواج صوری برای اقامت روسیه نکنید، زیرا که دولت این سو استفاده را پیشبینی کرده و در همین جهت تحقیقات بسیار دقیقی را برای اعطای اقامت به هر فرد انجام شود. 

در صورتی که دولت متوجه صوری بودن ازدواج شما بشود، اقامت به هیچ صورت به شما اعطا نخواهد شد.

ازدواج صوری برای اقامت روسیه

برای جلوگیری از هر گونه خطر می توانید از روش های قانونی مانند کار مهاجرت نمایید. برای اطلاع دقیق از این راه مقاله قوانین مهاجرت از طریق کار در روسیه را مطالعه نمایید.

اما همان طور که گفتیم این تحقیقات فقط برای قبل از اقامت نبوده بلکه بعد از سکونت نیز این تحقیقات ادامه خواهند داشت. در صورتی که داخل کشور باشید و صوری بودن ازدواج شما فاش شود از کشور اخراج شده و باید هزینه ای بسیار سنگینی را بپردازید. اگر دارای پاسپوت روسیه از طریق ازدواج هستید دولت آن را باطل کرده و دیگر نمی توانید آن را دریافت نمایید.

The case of marriage in Russia

کیس ازدواج در روسیه

یکی از اقدام های برخی از افراد برای دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی این است که به دنبال کیس ازدواج گشته و با دادن مبلغی پول به آن ها و انجام یک ازدواج سوری برای مهاجرت خود اقدام می کنند. این افراد این تصور را دارند که به علت همکاری فرد مقابل دولت متوجه نشده و می توان به راحتی به تابعیت روسیه از طریق ازدواج دست یافت.

اما کیس ازدواج دقیقا چه کسانی هستند؟ کیس ازدواج در روسیه به افرادی می گویند که دارای اقامت این کشور بوده و با دریافت پول با فرد ازدواج صوری انجام داده تا بتوان اقامت را به این طریق برای فرد دریافت کرد.

ممکن است که در ابتدا یک راه بسیار مناسب و کم هزینه به نظر بیاید در صورتی که این گونه نیست و این افراد معمولا هزینه های بسیار زیادی را از شما درخواست می کنند که از سایر روش های قانونی گرانتر خواهد بود.

نه تنها مقدار هزینه زیاد بوده، بلکه همکاری با این افراد به هیچ عنوان تضمین شده و مورد اعتماد نمی باشند. کیس ازدواج ممکن است که به شما کمک کرده و اقامت را برای شما دریافت کنند، اما پس از این که وارد کشور شدید شما را رها کرده و در نتیجه مجوز اقامت شما باطل و دچار ضررهای مالی زیادی خواهید شد.

دانستن شرایط ازدواج در کشورهای مطرح جهان نیز می تواند اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهد:

وکیل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج یکی از روش های مهاجرتی است که شرایط و ارائه مدارک آن بسیار حساس بوده و باید دقت خیلی زیادی در آن داشت تا اشتباهی صورت نگیرد و دولت با اخذ مجوز اقامت مخالفت نکند.

به همین دلیل باید قبل از اقدام با تمامی جزئیات قوانین و مراحل پیش رو آشنا بود و بر آن ها تسلط داشت. از مهم ترین موارد لازم نیز مقدار هزینه های زندگی بوده که در مقاله هزینه های زندگی در کشور روسیه کامل به آن پرداخته شده است.

به همین علت برای انتخاب یک وکیل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج بهتر است که به موسسه ای مراجعه نمایید که نه تنها دارای کارشناسان ماهر، بلکه دارای تجربه نیز باشد. موفقیت در این تجربه ها باعث می شود که شما برای به موفقیت رسیدن امر خود دچار اطمینان باشید.

وکیل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

پیشنهاد ما کارشناسان موسسه رجبی هم در تهران و هم در شیراز بوده که با بهره گیری از کارشناسان خبره می تواند بهترین مشاور و راهنما برای شما باشد.

در این مقاله امکان دریافت اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی توسط کارشناسان آی مهاجرتی به طور دقیق مورد بررسی و در دسترس شما قرار گرفته است. در صورتی که نیاز به اطلاعات دقیق تر و راهنمایی داشته با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس گرفته و یا در بخش دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی

در پایان برخی از سوالات پرتکرار در این رابطه را مطالعه نموده و برای هرگونه پرسش با مشاورین ما در بخش دیدگاه در ارتباط باشید.

بله، در صورتی که ازدواج شما هدف دار بوده و دارای تمامی شرایط تعیین شده باشید می توانید اقامت را اخذ نمایید.

پس از دو سال اقامت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسی می تانید برای دریافت اقامت دائم و تابعیت درخواست دهید.

بله، به علت این که شما در مدت زمان اقامت خود باید با سایرین افراد روسی نیز ارتباط برقرار کنید باید بر این زبان تسلط کامل داشته باشید.

خیر، این افراد به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده و ممکن است که در این مسیر دچار ضررهای بسیاری بشوید.

برای ین که دولت از واقعی و هدف دار بودن ازدواج افراد اطمینان یابد به بازرسی های ناگهانی می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه