اتریش

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش را باید یکی از فرصت های مناسب ورود به بازارها در خارج از کشور ، به خصوص در میان کشورهای اروپایی دانست که با توجه به حمایت های دولت از سرمایه گذاران خارجی و برخی از معافیت های مالیاتی که برای برخی از سرمایه گذاری ها در نظر گرفته است ، این فرصت را بیش از پیش ارزشمند می نماید ، با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا سرمایه گذاری در اتریش را بهتر بشناسید.

همچنین شما می توانید برای دست یابی به اطلاعات بیشتر در زمینه کشور و مردم اتریش ، مقاله اطلاعات کشور اتریش را بخوانید.

شما با سرمایه گذاری در اتریش می توانید از نظر استراتژیک به کشورهای بسیاری در اروپا دسترسی پیدا نمایید و همچنین از مزیت های عضویت این کشور در شنگن نیز بهره مند گردید ، علاوه بر این اتریش یکی از با ثبات ترین بازارهای اقتصادی را در جهان به خود اختصاص داده است و رشد اقتصادی بسیاری خوبی را در حال تجربه کردن است.

این کشور با برخورداری از تورم و نرخ بیکاری پایین در کنار امنیت بالا و رفاه بالا ، در حال حاضر یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد که آرامش و آسایش بالایی را نیز برای شهروندان خود به ارمغان اورده است ، همچنین با سرمایه گذاری در اتریش قادر خواهید بود تا اقامت دائم این کشور را با رعایت شرایطی برای خود و خانواده خود تهیه کرده و به یک زندگی امن و آرام دست پیدا کنید.

انواع سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش را می توان از طرق مختلفی انجام داد که باید با توجه به شرایط سرمایه گذار و هدف وی از سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار گرفته و بهترین روش ممکن را انتخاب نموده تا بتوان به هدف مد نظر به سریع ترین و به صرفه ترین حالت ممکن دست پیدا کرد.

انواع سرمایه گذاری در اتریش

خوشبختانه بازار سرمایه و اقتصاد اتریش پویا بوده و شاخص های اقتصادی در حالت های مناسبی به سر می برند که ریسک و خطر سرمایه گذاری در این کشور را کاهش داده و زمینه کسب سود و درآمد را از سرمایه گذاری های ممکن بالا می برد ، در ادامه مطلب شما را با انواع سرمایه گذاری در اتریش آشنا خواهیم کرد که در حال حاضر مناسب ترین زمینه های ممکن جهت این امر می باشند.

از طریق خرید ملک در اتریش

یکی از روش های امن سرمایه گذاری در اتریش ، خرید ملک و مستغلات در خاک این کشور است ، بازار املاک طی یک دهه گذشته رشد مناسب و قابل قبولی در این کشور داشته است و به نحوی نه بر خریداران فشار وارد آورده و فروشندگان نیز از سود سرمایه گذاری خود راضی بوده اند و همین موضوع باعث جلب سرمایه های خارجی به این بازار شده است.

خرید ملک در اتریش در میان کشوورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه و تقریبا ارزان می باشد و برای افراد متوسط جامعه در دسترس تر از سایر کشورهای اروپایی مدرن و پیشرفته است ، به طور متوسط و با توجه به مناطق مختلف این کشور قیمت یک خانه بالغ بر 360 هزار یورو و قیمت یک آپارتمان دو خوابه 270 هزار یورو در نظر گرفته می شود.

همچنین باید گفت که اتریش بسیار مورد توجه افرادی قرار گرفته که خواهان زندگی در یک اقلیم و آب و هوای سالم بوده و کاملا علاقمند به دوری از هر نوع آلودگی در محیط زیست خود هستند و جالب است بدانید که حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از الودگی در این کشور بسیار دقیق نظارت می شود.

از طریق خرید سهام و اوراق قرضه در اتریش

خرید سهام و اوراق قرضه دولتی در اتریش یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که از امنیت و تضمین بالایی برخوردار بوده و مناسب افرادی است که قادر به ریسک کردن نمی باشند و نیازمند بهره گیری از بالاترین حاشیه امنیت در سرمایه گذاری خود هستند ، شما با خرید سهام و یا اوراق قرضه دولتی در سهام یک شرکت یا کارخانه شریک خواهید شد و با توجه به میزان سرمایه گذاری خود از سود بهره خواهید برد.

البته خرید سهام با خرید اوراق قرضه از لحاظ قانونی و روش های تخصیص سود تفاوت هایی را با یکدیگر دارا هستند که جهت اطلاع دقیق از شرایط و قوانین هریک می توانید با کارشناسان ما در آی مهاجرتی تماس حاصل کرده و از نحوه خرید و تفاوت های آنان اطلاع دقیقی به دست آورید.

به طور کل خرید اوراق قرضه هنوز هم از خرید سهام حاشیه امنیت بالاتری را دنبال خواهد کرد ، اما میزان سود همواره ثابت خواهد بود ، اما خرید سهام امکان تغییرات زیادی را به خود می بیند و لی خوشبختانه با توجه به اقتصاد مناسب اتریش با خریدی آگاه و دقیق امکان ضرر بسیار پایین خواهد بود و می توان بهره مناسبی نیز از سرمایه گذاری خود برد.

از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اتریش که مورد توجه افراد فعال در زمینه های تجاری و اقتصادی قرار می گیرد و با برنامه ریزی دقیق و پشتوانه ای مناسب می توان به موفقیت های بالایی رسید را می توان ثبت شرکت در اتریش معرفی کرد ، این روش نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری نیازمند صرف وقت و تخصص بیش تری می باشد و ریسک بالاتری را به دنبال دارد ، اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مقاله لینک شده.

ثبت شرکت و کارآفرینی در اتریش نیازمند ارائه یک طرح توجیه اقتصادی یا همان بیزنس پلن قوی دارد که بتواند مجوز های لازم جهت ثبت شرکت و شروع کار را برای شما از ادارات دولتی این کشور به ارمغان آورد ، این بیزنس پلن باید دارای پتانسیل بالایی باشد و نشان دهد که برای اقتصاد اتریش مثبت و مثمر ثمر خواهد بود و قادر به ایجاد بازار کار و استخدام افراد خواهد بود.

از طریق خرید بیزنس در اتریش

خرید بیزنس در اتریش نمونه ای ساده تر و در دسترس تر از ثبت شرکت در این کشور است ، باید به نوعی گفت که با خرید بیزنس یا شرکت در اتریش شما از مراحل ثبت شرکت و ارائه بیزنس پلن معاف خواهید شد و به طور مستقیم وارد مرحله انجام کار و بهره برداری خواهید شد ، از آنجایی که دریافت تاییدیه بیزنس پلن در کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای درجه اول آن سخت و مشکل می باشد چنان چه بیزنس پلنی مطمئن ندارید این روش بسیار مطمئن تر از ثبت شرکت می باشد.

با این روش سرمایه گذاری در اتریش شما فورا وارد مرحله بهره برداری و عرضه خواهید شد و می توانید به سود دهی برسید ، البته باید در نظر داشت که خرید یک بیزنس ، برند یا شرکت با توجه به اعتبار و شرایط آن شرکت قیمتی متفاوت خواهد داشت و شما باید هزینه ای بابت خرید آن پرداخت نمایید که این موضوع هزینه این روش را بالاتر از ثبت شرکت خواهد رساند.

از طریق تاسیس نمایندگی در اتریش ( فرانچایز )

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اتریش که با کمی هزینه کرد بیش تر می تواند سود قابل توجهی را برای سرمایه گذار به ارمغان آورد ، تاسیس نمایندگی و یا فرانچایز می باشد ، این روش مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران دارد که مهم ترین آن عدم نیاز به ثبت شرکت و همچنین عدم نیاز به تولید محصول و خدمات و عدم نیاز به بازاریابی می باشد.

اما باید گفت که جهت دریافت نمایندگی در اتریش با توجه به نوع محصول یا خدمات و همچنین شهر محل ارائه باید هزینه های متفاوتی را در نظر بگیرید که می تواند از 100 هزار یورو تا حتی چند میلیون یورو هزینه در بر بگیرد که البته بستگی بسیاری زیادی به نوع نمایندگی و برند محصول خواهد داشت.

اما چنان چه یک تصمیم درست و هوشمندانه گرفته شود و یک نمایندگی با پتانسیل بالا را راه اندازی نمایید می توانید با حداقل سرمایه گذاری سود مناسبی را عاید خود نمایید.

بهترین شهرهای اتریش برای سرمایه گذاری

به طور یقین کشوری چون اتریش که سطح اقتصاد خوب و بالایی را در جهان دارد نه تنها یک شهر آن بلکه شهرهای بسیاری از آن مناسب فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف می باشد که باید آن ها را به طور دقیق و درست شناخت تا قادر بود یک سرمایه گذاری موفق را در این کشور به انجام رساند.

بهترین شهرهای اتریش برای سرمایه گذاری

اگر قصد مهاجرت به کشور اتریش و سرمایه گذاری در آن را دارید توصیه می کنیم که به طور کامل در رابطه با شهرهای این کشور و زمینه های مناسب سرمایه گذاری در هریک تحقیق به عمل آورید و با توجه به شرایط خود بتوانید بهترین شهرهای اتریش برای سرمایه گذاری را شناخته و یک فعالیت موفقیت آمیز و سود آور را انجام دهید.

کارشناسان اقتصادی ما در آی مهاجرتی آماده هستند تا بهترین مشاوره ها و اطلاعات را در این زمینه با توجه به شرایط شما در اختیار شما عزیزان قرار دهند و در تمام مراحل سرمایه گذاری همراه و هم گام با شما قدم برداشته و به هدفتان برسانند ، در ادامه برخی از شهرهای مناسب سرمایه گذاری در اتریش را خواهیم شناخت.

وین

وین قلب اقتصادی اتریش و خانه بیش از 200 دفتر مرکزی شرکت چند ملیتی در این کشور است ، بیش از دو سوم کل فعالیت‌های بین‌المللی اتریش سال‌ها است که در این شهر متمرکز شده اند که مهم ترین آن ها بانک ملی اتریش است ، طبق آخرین آمار ارزش کل شرکت‌های خارجی در وین را 75 میلیارد یورو تخمین میزنند که بیش از 100 هزار کارمند را در خود جای داده اند.

وین دارای بالاترین کیفیت زندگی در جهان است و از سوی سازمان ملل متحد به عنوان مرفه ترین شهر جایزه دریافت کرده و بهره وری بالای آن ، این شهر را در میان مناطق برتر اتحادیه اروپا قرار می دهد ، بسیاری از شرکت ها از موقعیت شهر به عنوان یک مرکز و نقطه دسترسی به بازارهای CEE استقبال می کنند چون زیر ساخت های آن کامل و عالی بوده و حتی دارای نقطه تبادل اینترنت جهانی VIX می باشد.

وین خانه بیش از 200 هزار دانشجو و 20 دانشگاه است که این شهر را به بزرگترین محل تحصیلات عالی در کل منطقه آلمانی زبان و در میان مهمترین شهرهای دانشجویی در جهان تبدیل کرده است و علاوه بر آن سالانه گردشگران بسیاری نیز از این شهر دیدن می کنند که تمامی این موارد زمینه سرمایه گذاری در بخش املاک و خدمات را بسیار عالی کرده است.

گراتس

گراتس دومین شهر بزرگ و پر جمعیت اتریش است که طبیعتی سر سبز و بسیار زیبا را به خود اختصاص داده و آن را شهر پارک ها می شناسند و سالانه تعداد فراوانی گردشگر از خارج و داخل این شهر را به عنوان مقصد تفریح خود انتخاب می نمایند که زمینه ساز مناسبی جهت سرمایه گذاری در بخش گردشگری و خدمات و همچنین در بخش املاک می باشد.

خوشبختانه افراد خارجی در این شهر با محدودیت خرید ملک نیز مواجه نیستند و قادر خواهند بود که به هر تعداد و هر قیمت ملک مد نظر خود را خریداری و نسبت به اجاره آن اقدام نمایند ، همچنین 20 درصد از جمعیت شهر را دانشجویان تشکیل می دهند که سرمایه گذاری در این بخش را مطمئن تر می کند.

البته گراتس برای تاسیس نمایندگی یا شعباتی از برندها و شرکت ها مختلف پتانسیل بسیار بالایی دارد و در زمینه های زیادی نیازمند عرضه و خدمات مستقیم در این شهر است.

سالزبورگ

شهر سالزبورگ پایتخت ورزش های زمستانه اتریش است و گردشگران فروانی در فصل پاییز و زمستان به این شهر سرازیر می شوند که مثل باقی شهرهای اتریش سرمایه گذاری در بخش املاک را به فرصتی مناسب مبدل می نماید ، با این تفاوت که نرخ بهره وری در این بخش در سالزبورگ سالانه از 9 تا 10 درصد در نظر گرفته می شود که میزان بسیار مناسبی برای چنین بازه است ، اما نرخ املاک کمی گران تر شهرهای دیگر به جز وین می باشد.

جالب است بدانید که سالزبورگ پس از وین دومین شهر اتریش از لحاظ اقتصادی و بازار کار معرفی می شود و بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط در طیف وسیعی از بخش‌های گوناگون در سالزبورگ مستقر هستند و به عنوان یک نیروی محرکه برای نرخ اشتغال و اقتصاد خوب منطقه عمل می‌کنند.

بخش صنعتی سالزبورگ جایی است که بسیاری از مهاجران به سمت آن جذب می شوند ، به ویژه مهندسی مکانیک ، صنایع شیمیایی و الکترونیک ، این شهر به دلیل نزدیکی به مرز آلمان مرکز شرکت‌های خودروسازی است و بسیاری از آنها دفاتر مرکزی خود را در این شهر دارند. در واقع ، موقعیت این شهر در قلب اروپای غربی آن را به یک انتخاب محبوب برای مقر اروپایی بسیاری از شرکت های بین المللی تبدیل می کند.

اینسبروک

اینسبروک یکی از شهرهای بزرگ اتریش می باشد که تاثیر زیادی در اقتصاد این کشور دارد و شرکت های کوچک و بزرگ زیادی در آن در حال فعالیت هستند و یکی از شهرهای مناسب برای راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی در اتریش برشمرده می شود ، این شهر همچنین از حضور فراوان گردشگران در سال بهره مند است که فرصت های شغلی و سرمایه گذاری در بخش خدمات و گردشگری را بسیار مناسب می نماید.

قیمت املاک در اینسبروک نسبت به میانگین کشوری گران تر است و جز شهرهای گران اتریش از لحاظ املاک در نظر گرفته می شود به همین خاطر فقط برای افراد متمول مناسب سرمایه گذاری است ، البته باید گفت که رشد بازار آن خوب و سود سالانه آن قابل قبول است ولی در ابتدا نیازمند سرمایه گذاری زیاد و کلان می باشد.

علاوه بر این شهرها دیگر شهرهای اتریش نظیر لینتس ، کلاگن فورت ، فیلاخ ، زانکت پولتن و ولس نیز از دیگر شهرهای بزرگ و مناسب سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستند که البته باید حتما در رابطه با زمینه های مناسب سرمایه گذاری در آنان تحقیق کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

توصیه می کنیم برای سرمایه گذاری در اتریش و شروع کسب درآمد در شهرهای مختلف با کارشناسان آی مهاجتی تماس برقرار کنید و از مشاوره های رایگان و به روز آنان بهره لازم را ببرید.

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

حضور در میان کشورهای پیشرفته پر رفاه جهان قطعا افتخاری است که کشورهای زیادی در حال تلاش برای رسیدن به آن هستند که اتریش سال ها است توانسته این افتخار را به دست آورده و آن را حفظ نماید ، یقینا سرمایه گذاری در چنین کشوری و آغاز کسب و کار در آن می تواند هر کسی را به موفقیت های بالایی برساند.

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش می تواند منافع و مزایای بسیاری را برای افراد آگاه به همراه داشته باشد که البته لازمه آن کسب اطلاعات دقیق از قوانین و اوضاع اقتصادی درهر شهر و نقطه از این کشور است که کارشناسان ما در آی مهاجرتی آماده ارائه آن به شما عزیزان می باشند.

در ادامه برخی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در اتریش را برای شما تهیه کرده و به مرور آن خواهیم پرداخت.

مزایا

  • سرمایه گذاری در چهارمین کشور ثروتمند اتحایه اروپا
  • سرمایه گذاری در امن ترین و شادترین کشور اروپا و جهان
  • حمایت قوی دولت از سرمایه گذاران و کمک هایی کارآمد
  • سرمایه گذاری در کشوری با زیر ساخت های قوی
  • موقعیت جغرافیایی عالی ، قرارگیری در اروپای مرکزی و همسایگی با بهترین کشورهای اروپا
  • ثبات بالا در سیاست داخلی و خارجی و امنیت سرمایه گذاری
  • سطح ریسک و خطر پایین در سرمایه گذاری در اکثر زمینه ها
  • اعطای اقامت دائم از طریق برخی سرمایه گذاری ها
  • دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن

بهترین نوع های سرمایه گذاری در اتریش

در ابتدای مطلب انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش را برای شما شرح دادیم و با توجه به شرایط مورد نیاز خود از سرمایه گذاری می توان بهترین نوع های سرمایه گذاری در اتریش را انتخاب کرد ، از آنجایی که اکثر افراد از طریق سرمایه گذاری قصد دریافت اقامت دائم را دارند باید گفت که روش های سرمایه‌گذاری‌ غیرفعال در اوراق قرضه دولتی ، املاک و مستغلات ملک منجر به اخذ تابعیت و شهروندی این کشور نمی‌شود.

البته اگر قصد شما متفاوت بوده و به بهترین درآمد و سود عایده فکر می کنید ، سرمایه گذاری بخش املاک ، تاسیس نمایندگی یا شعب محصولات ، خرید بیزنس یا شرکت و سرمایه گذاری در بخش گردشگری می تواند بسیار سود آور و درآمد زا باشد ، البته همانطور که گفتیم در هر شهر و نقطه از اتریش یک یا برخی از این موارد مناسب و سود آور است ، پس حتما در این زمینه تحقیقات کافی را به دست آورید.

همچنین نباید فراموش کرد که سرمایه گذاری در بخش خوراک و مواد غذایی نه تنها در اتریش بلکه در همه جای جهان سود آوری دارد ، پس این مورد را نیز به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری درآمدزا در این کشور در نظر بگیرد ، چنان چه اتریشی ها به کیفیت و تنوع خوراک و مواد غذایی خود نیز اهمیت بسیار زیادی می دهند.

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری از مهم ترین هدف افراد از سرمایه گذاری در اتریش است ، اما در همین ابتدا باید گفت که خرید ملک ، ثبت شرکت ، افتتاح فرانچایز و خرید سهام از جمله روش های سرمایه گذاری است که منجر به اخذ اقامت اتریش نمی گردد ، شما برای افتتاح فرانچایز در اتریش باید ابتدا به نحوی اقامت اتریش را کسب کنید و سپس اقدام نمایید و همچنین ثبت شرکت به تنهایی منجر به اقامت نخواهد شد و تحت شرایط خاصی این امر میسر می گردد.

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

با ثبت شرکت و کارآفرینی می توان به اقامت دائم اتریش دست پیدا کرد ، اما باید در ابتدا حداقل مبلغ 50 هزار یورو در شرکت سرمایه گذاری نمود و شخص متقاضی باید کلیه موارد و شرایط لازم را رعایت نماید ، اقامتی که فرد از این روش اخذ می نماید یکی از انواع مختلف طرح قرمز – سفید – قرمز می باشد که می توانید با مراجعه به مقاله کار در اتریش به طور کامل با این نوع دریافت اقامت آشنا شوید.

سپس در ابتدا دو ویزای یک ساله جداگانه برای فرد صادر شده و پس از آن به مدت 3 سال دیگر نیز تمدید می گردد و در نهایت پس از 5 سال اقامت ، کار و پرداخت مالیات در اتریش می توان به اقامت دائم این کشور رسید.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در اتریش

در این محتوا از آی مهاجرتی با سرمایه گذاری در اتریش آشنا شدید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید ، مشاوران ما به سوالات ثبت شده پاسخ خواهند داد.

مهمترین شهر صنعتی برای سرمایه گذاری در اتریش کدام است؟

وین قلب اقتصادی اتریش و خانه بیش از 200 دفتر مرکزی شرکت چند ملیتی در این کشور است ، بیش از دو سوم کل فعالیت‌های بین‌المللی اتریش سال‌ها است که در این شهر متمرکز شده اند.

سودآور ترین سرمایه گذاری در اتریش چیست؟

سرمایه گذاری بخش املاک ، تاسیس نمایندگی یا شعب محصولات ، خرید بیزنس یا شرکت و سرمایه گذاری در بخش گردشگری می تواند بسیار سود آور و درآمد زا باشد.

حداقل سرمایه لازم برای کارآفرینی در اتریش چقدر است؟

با ثبت شرکت و کارآفرینی می توان به اقامت دائم اتریش دست پیدا کرد ، اما باید در ابتدا حداقل مبلغ 50 هزار یورو در شرکت سرمایه گذاری نمود و شخص متقاضی باید کلیه موارد و شرایط لازم را رعایت نماید ، اقامتی که فرد از این روش اخذ می نماید یکی از انواع مختلف طرح قرمز – سفید – قرمز می باشد.

قیمت ملک برای سرمایه گذاری در اتریش چقدر است؟

به طور متوسط و با توجه به مناطق مختلف این کشور قیمت یک خانه بالغ بر 360 هزار یورو و قیمت یک آپارتمان دو خوابه 270 هزار یورو در نظر گرفته می شود.

برای سرمایه گذاری در اتریش ، ثبت شرکت بهتر است یا خرید بیزنس؟

با خرید بیزنس یا شرکت در اتریش شما از مراحل ثبت شرکت و ارائه بیزنس پلن معاف خواهید شد و به طور مستقیم وارد مرحله انجام کار و بهره برداری خواهید شد ، از آنجایی که دریافت تاییدیه بیزنس پلن در کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای درجه اول آن سخت و مشکل می باشد چنان چه بیزنس پلنی مطمئن ندارید این روش بسیار مطمئن تر از ثبت شرکت می باشد.

از اینکه تا انتها همراه ما بودید سپاسگزاریم ، این مقاله با تلاش کارشناسان آی مهاجرتی جهت آشنایی شما با سرمایه گذاری در اتریش تهیه و تنظیم گردیده است ، کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اتریش را مطالعه کرده و با تمامی روش های قانون و سریع مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *