شرایط دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در 2024

زبان اصلی و رسمی آموزش در کشور زبان آلمانی می‌باشد و تمامی مقاطع دانشگاهی به این زبان در دانشگاه‌های مختلف به دانشجویان ارائه می‌شوند. 

به خصوص که اغلب دوره‌های لیسانس در دانشگاه‌های آلمان به زبان آلمانی هستند و پذیرش در رشته‌های مختلف در این دوره نیاز به داشتن تسلط لازم به زبان آلمانی دارد.

البته در مقاطع تحصیلات تکمیلی فرصت‌های انگلیسی زبان نیز پیش ‌روی دانشجویان قرار می‌گیرد، اما دوره لیسانس نیاز به دانستن قطعی زبان آلمانی دارد.

شرایط دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در 2024

دریافت ویزای دوره زبان آلمانی مزایای خوبی از جمله دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه‌های آلمان و فرصت تحصیل به صورت رایگان را برای شما فراهم می‌سازد.

فهرست مطالب

به همین‌ خاطر باید مدارکی معتبر را در سطوح درخواستی دانشگاه‌های این کشور در حین ثبت‌نام به دانشگاه‌ها ارائه نمایید. حال اگر شما دارای تسلط کافی به این زبان نبوده و مدرکی نیز کسب نکرده‌اید، جای نگرانی نیست، شما می‌توانید پیش از اقدام جهت پذیرش دانشگاه در کالج‌های زبان در کشور آلمان شرکت نموده و زبان آلمانی را در سطوح مختلف فراگرفته و در نهایت مدرکی معتبر جهت ارائه به دانشگاه نیز به‌ دست آورید.

کالج‌های مختلفی با سطح آموزش و کیفیت‌های متفاوت و دوره‌های آموزشی گوناگونی را در مدت زمان‌های متفاوت به زبان آموزان ارائه می‌نمایند که شما می‌توانید طبق شرایط و هدف خود در آن‌ها شرکت کنید. برای شرکت به صورت حضوری در کلاس‌های آموزشی این کالج‌ها شما باید حتما ویزا و مجوز لازم جهت حضور در آلمان و شرکت در کلاس‌های این دوره‌ها را به‌دست آورید.

در این مقاله تیم مشاورین باتجربه آی مهاجرتی شرایط و مدارک لازم جهت دریافت ویزای لازم را به شما عزیزان شرح خواهند داد. ضمنا پیشنهاد می‌کنیم که حتما عنوان دوره های زبان در آلمان را در سایت ما مطالعه کنید، تا انواع کالج‌های زبان و دوره‌های متفاوت آن‌ها را به همراه چگونگی پذیرش و ثبت‌نام در این مراکز کاملا فرا بگیرید.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
شرایط دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در 2024

انواع ویزای دوره زبان آلمان

قطعا باید بگوییم که یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در آلمان، اخذ پذیرش و ثبت‌نام در یکی از کالج‌های زبان این کشور است. البته چنان‌چه شما از دانشگاه‌های این کشور نیز پذیرش به‌دست آورده باشید نیز می‌توانید به آلمان رفته و به یادگیری زبان آلمانی در کالج‌های زبان نیز بپردازید. به همین‌خاطر ویزا دوره زبان آلمانی را به دو صورت می‌توان دریافت کرد:

 • ویزای آموزش زبان آلمانی به‌تنهایی: این مختص افرادی است که فقط قصد دارند زبان آلمانی را در این کشور آموخته و به کشورشان بازگردند. حال اگر در حین و یا پس از اتمام دوره تصمیم به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بگیرید، باید حتما به کشور خود بازگردید و پس از دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های آلمان جهت دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. مدت اعتبار این نوع ویزا باتوجه به دوره زبان مورد انتخاب افراد از 3 تا 12 ماه می باشد.
 • ویزای آموزش زبان آلمانی جهت آمادگی تحصیل: این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند، زبان آلمانی را جهت تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی آلمان فرا بگیرند. اگر شما در یکی از دانشگاه‌ها پذیرفته شده اید، اما شرط آن یادگیری زبان آلمانی است، فقط کافی بوده تا ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید چون با این ویزا می‌توانید در دوره‌های زبان نیز شرکت نمایید.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای دوره زبان آلمان

هر متقاضی که قصد شرکت در دوره‌های زبان آلمانی در این کشور را دارد، باید جهت دریافت ویزای حضور در این کشور مدارکی لازم و مشخص را تهیه و جمع‌آوری نموده تا واجد شرایط دریافت این مجوز شود. این مدارک ممکن است باتوجه به شرایط شخصی متقاضیان با یک‌دیگر کمی متفاوت باشند، پس حتما مدارک را باتوجه به شرایط خود بررسی دقیقی انجام دهید.

به‌طورکلی مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای دوره زبان آلمان به شرح زیر می‌باشد:

 • پاسپورت معتبر با صفحه خالی
 • 2 قطعه عکس با شرایط موردنیاز
 • مدارک هویتی (شناسنامه، کارت‌ملی و غیره)
 • گواهی ثبت‌نام یا دعوت‌نامه لازم از کالج زبان
 • انگیزه‌نامه قوی
 • بیمه درمانی و بیمه مسافرتی لازم
 • گواهی اثبات محل اقامت در آلمان (رزرو هتل، اجاره‌نامه ملک)
 • اثبات تمکن مالی موردنیاز سفارت آلمان (12324 یورو در سال)
 • گواهی عدم سوئپیشینه
 • رسیده پرداخت هزینه صدور ویزا (60 یورو)

وبینار نگاهی بر تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی

در این وبینار کارشناس ارشد مهاجرتی بهترین گزینه‌های تحصیل در اروپا را بررسی نموده و شما را برای انتخاب بهترین مقصد راهنمایی می‌کنند. 

تماشای آن تا پایان اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار داده و مشاورین ما نیز همواره پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند.

نمایش ویدیو درباره کاور وبینار تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مراحل درخواست ویزای دوره زبان آلمان

مراحل درخواست ویزای دوره زبان آلمان

مراحل درخواست ویزای دوره زبان آلمان چندان چالش برانگیز و سخت نیست، اما داشتن اطلاع از روند انجام آن و چگونگی پیش‌برد این امر می‌تواند این کار را برای شما راحت‌تر و آسان‌تر نماید. دقت داشته باشید برای شروع مراحل درخواست صدور ویزا باید حتما در یکی از کالج‌های زبان این کشور ثبت نام نموده و گواهی یا دعوت‌نامه لازم را اخذ کرده باشید و سپس اقدام به دریافت ویزا کنید. مراحل درخواست صدور ویزای دوره زبان در آلمان بدیم شرح است:

 • فرم درخواست صدور ویزا را تکمیل نموده و ارسال نمایید.
 • مدارک لازم و موردنیاز را جمع‌آوری نمایید.
 • پس از ارسال فرم درخواست زمان حضور در کارگزاری ویزامتریک را دریافت نمایید.
 • در زمان مقرر در کارگزاری ویزامتریک حاضر شده و مراحل بیومتریک خود را انجام داده و زمان مصاحبه در سفارت آلمان را اخذ نمایید.
 • در زمان مقرر در سفارت آلمان حاضر شوید و هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید.
 • با آفیسر مربوطه دیدار نموده و مصاحبه خود را در سفارت انجام دهید.
 • منتظر اعلام جواب از سوی سفارت باشید.

توصیه داریم که برای این‌که آفیسر مربوطه بهتر قانع شده و ریسک صدور ویزای شما پائین آید حتما از قبل نسبت به یادگیری زبان آلمانی اقدام کنید تا در زمان مصاحبه کمی تسلط به این زبان داشته باشید. همچنین در طول مصاحبه صادقانه و با خونسردی پاسخ دهید و مطمئن شوید پاسخ‌های شما تفاوتی با مدارکتان نداشته باشد.

هر یک از عناوین زیر راهنمای خوبی برای ورود به حوزه تحصیل آلمان هستند، مطالعه آنها را از دست ندهید:

اجازه کار و بردن همراه با ویزای دوره زبان آلمان

یکی از سوالات و ابهاماتی که برای اکثر متقاضیان دوره‌های زبان در آلمان وجود دارد، این‌که آیا امکان اشتغال و کار در طول این دوره و همچنین همراه بردن خانواده در طول این دوره وجود دارد؟! باید توجه داشته باشید که با دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در آلمان، امکان اشتغال و کار در این کشور وجود ندارد، مگر این‌که ویزای تحصیلی اخذ نموده باشید و درحال گذراندن دوره‌های زبان پیش از دانشگاه باشید.

پس امکان اشتغال را با دریافت ویزای دوره زبان فراموش کنید. همچنین اکثر دوره‌های زبان در آلمان امکان بردن همراه نیز وجود نخواهد داشت و فقط در صورت دریافت ویزای تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید به بردن همراه به این کشور فکر کنید. البته برخی از کشورهای اروپایی با ویزای دوره زبان نیز اجازه بردن همراه را صادر می‌کنند.

کارشناسان تیم آی مهاجرتی در این مطلب شرایط دریافت ویزای دوره زبان آلمانی در 2024 را برای شما عزیزان شرح دادند، جهت کسب اطلاعات بیش‌تر یا بررسی مدارک و شرایط خود می‌توانید با کارشناسان ما در دفاتر غرب و مرکزی در تهران و یا همچنین دفتر شیراز در ارتباط باشید و از اطلاعات آنان بهره‌مند گردید.

سوالات پر تکرار شرایط دریافت ویزای دوره زبان آلمانی 2024 

ضمن مطالعه سوالات متداولی که در این رابطه وجود دارد، حتما با مشاورین ما تماس گرفته و ضمن توضیح شرایط خود به بهترین پاسخ برسید.

خیر، با داشتن ویزای دوره زبان در آلمان امکان بردن همراه به این کشور را نخواهید داشت.

خیر، با داشتن ویزای زبان آلمان امکان کار وجود ندارد.

هزینه صدور ویزای آلمان 75 یورو می‌باشد.

بله، جهت دریافت ویزای دوره زبان آلمان باید مقدار 12324 یورو در سال را به عنوان تمکن مالی لازم به سفارت آلمان ارائه نمایید.

مدت اعتبار این ویزا باتوجه به دوره انتخابی متقاضیان می‌تواند از 3 تا 12 ماه متغیر باشد.

کلاینت‌های ما از تخصص کارشناسان آی مهاجرتی در دریافت ویزای آلمان برای شما می‌گویند:

پخش ویدیو
نمایش ویدیو درباره محمد الوندی
نمایش ویدیو درباره عدنان خدادادی
نمایش ویدیو درباره میلاد مهدیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه